TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каква „бомба“ на Герет Бејл

Екипа - 27.07.2014

Реал Мадрид стигна до почетно водство против Интер, а најзаслужен за тоа е Герет Бејл, кој го отвори резултатот со вистински проектил од триесетина метри, со кој не му остави на противничкиот голман ...

Бејл испрати проектил во голот на Интер

Дерби - 27.07.2014

Серијата атрактивни голови ја продолжи Герет Бејл. По мајсториите на Левандовски, Руни и Пјаниќ, на ред дојде и фудбалерот на Реал Мадрид кој му донесе предност на својот тим на пријателскиот дуел со ...

Видео: Фантастичниот гол на Бејл

СуперСпорт - 27.07.2014

Во интернационалниот турнир во Америка во дуелот меѓу Реал Мадрид и Интер Герет Бејл постигна фантастичен погодок. Погледнете го во следниот ...

Aнчелоти: Хамес е иднината на клубот

Спортклуб - 27.07.2014

По дуелот со Интер, Анчелото зборуваше за натпреварот, а исто така и за тимот и засилувањата кои пристигнаа ова лето. Анчелоти верува дека новото засилување на Реал Мадрид, Хамес Родригез ќе биде ...

Реал го „позајмува“ Фалкао за 12 милиони евра

Телеграф - 27.07.2014

Колумбиецот е пред враќање во Мадрид, но во таборот на „кралевите“ На „Сантијаго Бернабе“, се подготвува нова трансфер бомба, а овој пат Реал Мадрид планира да го доведе на позајмица напаѓачот на ...

Фалкао се опорави, повторно на терен следната недела

SportMedia - 27.07.2014

Фудбалерот на Монако Радамел Фалкао се опорави од повредата на коленото и за пет дена би можел да го одигра првиот натпревар по шестмесечната пауза. Колумбискиот фудбалер се повреди кон крајот на ...

Анчелоти не го сака Фалкао: Не ни треба нов напаѓач!

SportMedia - 27.07.2014

Откако шпанските медиуми најавија дека 60-те милиони евра кои Реал Мадрид ќе ги добие од Анхел Ди Марија, експресно ќе ги искористи да донесе уште една бомба на „Сантијаго Бернабеу“ и тоа ...

Фалкао се опорави, следниот викенд на тренинг

СуперСпорт - 27.07.2014

Радамел Фалкао заработи повреда која го оддалечи од учество на СП во Бразил. Сепак на се му доаѓа крај, Фалкао се враќа. Тренерот на Монако, Леонардо Жардим очекува дека може да смета на Фалкао ...

Иско е најблизу до Манчестер сити

Екипа - 27.07.2014

Како што се ближи стартот на новата сезона, така расте и конкуренцијата за место во првиот тим на Реал Мадрид, па станува јасно дека Иско повторно нема да биде стандарден кај тренерот Карло Анчелоти.

Анчелоти не го сака Фалкао: Не ни треба нов напаѓач!

Бриф - 27.07.2014

Откако шпанските медиуми најавија дека 60-те милиони евра кои Реал Мадрид ќе ги добие од Анхел Ди Марија, експресно ќе ги искористи да донесе уште една бомба на „Сантијаго Бернабеу“ и тоа ...

Уште Фалкао и доста е! Нов Колумбиец на „Бернабеу“

SportMedia - 26.07.2014

Уште Радамел Фалкао и тоа е тоа! Реал Мадрид не се откажува од купувањето на еден од најдобрите напаѓачи на светот, поради тоа што мадриѓаните се во официјални преговори од 28 јуни.

Реал не запира: Фалкао на едногодишна позајмица од Монако, и Лукаку во опција

Екипа - 26.07.2014

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид актуелниов преоден рок се засили со Тони Крос и со Џејмс Родригез, а се очекува потврда и на трансферот на костариканскиот голман Кејлор Навас.

Реал подготвува 12 милини евра за Фалкао

Алфа - 26.07.2014

Нова трансфер бомба се спрема на Сантијаго Бернабе. Реал сака да го доведе напаѓачот на Монако Радамел Фалкао и за таа цел кралевите подготвени се да платат дури 12 милиони евра за едногодишна ...

За нив не важи финансискиот фер-плеј: Реал продолжува со купување

Спортклуб - 26.07.2014

Реал Мадрид веќе ги ангажираше Тони Крос и Хамес Родригез, но претседателот Флорентирано Перез не планира да застане овде. Се поголеми се гласните дека во Реал Мадрид ќе пристигне и соиграчот на ...

(ВИДЕО) Погледнете како танцуваат новата супер ѕвезда Хамес Родригез и неговата ќеркичка

Бриф - 26.07.2014

На овој линк погледнете како Хамес Родригез и неговата ќеркичка играат ...

Реал заработи 25 милиони евра од Родригез

Утрински - 25.07.2014

Реал Мадрид, дефинитивно, знае на кој играч треба да „фрли“ голема сума на пари. Само 48 часа по потпишувањето со најновото засилување Џејмс Родригез „кралскиот“ тим продаде 345.000 дресови со бројот ...

Иско пред трансфер во Манчестер Сити?

Утрински - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Иско пред трансфер во Манчестер Сити ?

Канал5 - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Модриќ: Доаѓањето на Џејмс и Крос ги покажува амбициите на Реал

СуперСпорт - 25.07.2014

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ мисли дека со доведувањето на Тони Крос и Џејмс Родригез се знаци колку мадридскиот клуб е амбициозен. Реал за Колумбиецот и Германец плати преку 100 милиони ...

Бејл: Сакам да напредувам секоја сезона

СуперСпорт - 25.07.2014

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл изјави дека сака да го подобри секој недостаток на својата игра во следната сезона. Тој имаше проблеми кога дојде во Мадрид, но вториот дел од сезоната го играше ...

Реал не знае за доста: Фалкао пред трансфер на „Бернабеу“

Спортски - 25.07.2014

Бомбастична информација пласираа француските медиуми. Напаѓачот на Монако, Радамел Фалкао е пред трансфер во Реал Мадрид. Фалкао веќе подолго време се поврзува со трансфер на „Сантиаго Бернабеу“, но ...

Фалкао на позајмица во Реал?

СуперСпорт - 25.07.2014

Реал Мадрид постигнал договор со Монако за трансфер на Фалкао. Претседателите на двата клуба Перез и Васиљев се сретнале лично и се договориле Фалкао да отиде на Бернабе на позајмица за 12 милиони ...

Реал продаде 400 000 дресови на Родригез

Алфа - 25.07.2014

По стариот добар, проверен рецепт, Реал Мадрид одново успева да создаде еуфорија околу своите нови играчи која резултира со енормна продажба на дресови.

Перез најавува нови трансфер бомби во Реал Мадрид

МКД - 25.07.2014

Купувањето на Хамес Родригез и на Тони Крос за Реал Мадрид е само почетокот, до крајот на летниот преоден рок „Кралевите" ќе продолжат да се засилуваат а според претседателот Флорентино Перез, до 1 ...

Анчелоти: Џејмс е сегашноста и иднината на Реал

СуперСпорт - 25.07.2014

Шпанскиот гигант, Реал Мадрид ги одработува во Лос Анџелес припремите за новата сезона. После тренингот Анчелоти одговараше на прашања. „Клубот работи многу добра работа.

Перез најави нови засилувања во Мадрид

СуперСпорт - 25.07.2014

Хамес Родригез и Тони Крос сигурно се звучни засилувања во мадридски Реал кој за нив издвои околу 110 милиони евра, но можно не и последни кои во овој преоден рок ќе дојдат на Сантијаго Бербабе.

Анчелоти: „La Decima“ е најава на нова ера во Реал Мадрид

Спортклуб - 25.07.2014

Тренерот на Реал Мадрид на самиот почеток од предсезонската турнеја на Реал Мадрид ја даде и својата прва изјава. Тој во глобала зборуваше за најновото засилување на Реал Мадрид, Хамес Родригез и за ...

Реал за две дена од дресовите на Родригез заработи 26 милиони евра

Таратур - 25.07.2014

Дека трансферот на Хамес Родригез се исплатеше, зборува фактот што Реал Мадрид за само 48 часа по неговото преставување продал дури 345.000 дресови со бројот 10.

Флорентино Перез најави нови трансфери

Спортски - 25.07.2014

Претседателот на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез порача дека Реал Мадрид ќе биде активен до последниот час од летниот преоден рок. Хамес Родригез и Тони Крос се најзвучните засилувања ова лето, ...

Иско пред трансфер во Манчестер Сити

А1 On - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид, Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Реал заработи 26 милиони од дресовите на Џејмс за 48 часа

СуперСпорт - 25.07.2014

Европскиот шампион Реал Мадрид го купи од Монако за 80 милиони евра, Џејмс Родригез. За 48 часа од пуштањето на дресовите на продажба предизвика хистерија кај фановите.

Родригез: Се надевам дека можеме да го освоиме првенството, Купот на Кралот, апсолутно се

СуперСпорт - 25.07.2014

После неколку дена после доаѓањето во Реал Мадрид не стивнуваа еуфоријата околу Хамес Родригез, кој во вторникот потпиша 80 милиони вреден шестгодишен договор со десеткратниот европски шампион.

Иско пред трансфер во Манчестер Сити ?

+инфо - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид, Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Анчелоти: „Десима“ е почеток на една доминација на Реал Мадрид!

SportMedia - 25.07.2014

Италијанскиот стратег на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, кој им го исполни сонот на навивачите на „кралскиот клуб“, водејќи го најтрофејниот шпански великан до десетата европска круна во мај годинава, ...

Реал веќе заработи 25 милиони евра од Родригез

Курир - 25.07.2014

Реал Мадрид навистина „фрла“ огромни пари за засилувања, но на финансиски план, тоа не е толку лошо. Имено, во последните 48 часа Реал Мадрид продал неверојатни 345.000 дресови со бројот и името на ...

Ѕвездите се најисплатливи: Реал заработи 40 мил. евра за два дена на Џејмс Родригез

Екипа - 25.07.2014

Стратегијата на Флорентино Перез, претседателот на Реал Мадрид, дека купувањето на вистински ѕвезди е најисплатливо за „кралскиот клуб“, уште еднаш се покажува на дело.

Реал Мадрид продава над 7.000 дресови од Хамес Родригез во еден час

МКД - 25.07.2014

Вчера податокот за бројот на дресови од Хамес Родригез продадени во првите 24 часа, откако Колумбиецот беше претставен како нов играч во Реал Мадрид, делуваше како невистинит, но според најновите ...

За 48 часа продадени 345.000 дресови на Хамес

ЗаЗабава - 25.07.2014

Дека трансферот на Хамес Родригез се исплатеше, зборува фактот што Реал Мадрид за само 48 часа по неговото преставување продал дури 345.000 дресови на колумбискиот репрезентативец.

Реал за два дена од дресовите на Родригез заработи 26 милиони евра

Спортски - 25.07.2014

Дека трансферот на Хамес Родригез се исплатеше, зборува фактот што Реал Мадрид за само 48 часа по неговото преставување продал дури 345.000 дресови со бројот 10.

Родригез: Доаѓам во Реал да освојувам многу трофеи

Спортклуб - 25.07.2014

Новото засилување на Реал Мадрид, колумбиецот Хамес Родригез признава дека сонувал за „кралевите“ цел свој живот, и конечно таа желба му се исполнила.

Иско на чекор до Манчестер Сити

Курир - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Реал веќе заработи 25 милиони евра од Родригез

Денешен - 25.07.2014

Реал Мадрид навистина „фрла“ огромни пари за засилувања, но на финансиски план, тоа не е толку лошо. Имено, во последните 48 часа Реал Мадрид продал неверојатни 345.000 дресови со бројот и името на ...

Фалкао како позајмен во Реал (М)

Вечер Прес - 25.07.2014

МОНАКО Колумбиските ѕвезди Радамел Фалкао и Џејмс Родригез повторно ќе играат во ист дрес. Пред три дена најдобриот голгетер на Мундијалот 2014 со шест погодоци Родригез беше претставен како ...

Се продаваат по 7.187 дресови на Родригез на час

Вечер Прес - 25.07.2014

Доаѓањето на Џејмс Родригез од Монако во Мадрид предизвика целосна хистерија. Само 48 часа по објавувањето на трансферот на колумбиската ѕвезда, Реал (Мадрид) успеа да продаде 345.000 негови дресови ...

Анчелоти: Реал посакува да продолжи со освојување трофеи

Република - 25.07.2014

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид се наоѓа на подготовки за следната сезона во Лос Анџелес. По вчерашниот тренинг тренерот на клубот италијанскиот стратег Карло Анчелоти одговараше на прашањата ...

Реал веќе повратија 30 милиони: Повеќе од 7.000 дресови на Родригес се продаваат на секој час!

Пулс24 - 25.07.2014

Дресот на Колумбиецот се купува толку брзо што е поставен рекорд кога е во прашање брзината на продажбата! Реал Мадрид повторно покажа дека не сака да пере пари за да ги донесе најдобрите играчи на ...

Реал Мадрид нема да мирува: Перез најави нови спектакуларни трансфери

Точка - 25.07.2014

Претседателот на „Кралскиот клуб“ Флорентино Перез порача дека Реал Мадрид ќе биде активен до последниот час од летниот преоден рок. Хамес Родригез и Тони Крос се најзвучните засилувања ова лето, ...

Иско пред трансфер во Манчестер Сити ?

Бриф - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Фалкао под наем во Реал

Локално - 25.07.2014

Раководствата на Реал (Мадрид) и Монако постигнале договор за трансферот на напаѓачот Радамел Фалкао во мадридскиот тим, пријави ABC. Шефовите на двата тима Флорентино Перез и Вадим Василиева ...

Фалкао има талент и за бејзбол

Точка - 25.07.2014

Колумбискиот репрезентативец и напаѓач на Монако, Радамел Фалкао покажа дека покрај за фудбал, поседува талент и за други спортови... Фалкао кој се споменува како уште едно од потенцијалните нови ...

Иско пред трансфер во Манчестер Сити ?

Lider - 25.07.2014

Шампионот на Англија, Манчестер Сити најверојатно ќе се обиде да го донесе во своите редови играчот на Реал Мадрид Иско, пренесуваат медиумите во Шпанија.

Кој ќе има подобар напад, Реал или Барселона?

Вистина.мк - 25.07.2014

Најголемите шпански клубови Реал Мадрид и Барселона ангажираа по две звучни имиња во досегашниот преоден рок и тоа во офанзивната линија. Актуелниот европски првак ги купи Тони Крос и Хамес Родригез, ...

Лудило во Мадрид: Во првите 48 часа продадени 340 000 дресови на Родригез

Спортклуб - 24.07.2014

Со доаѓањето на Хамес Родригез во Реал Мадрид, се зголемува и бројот на ново продадени дресови со новата „кралска“ десетка во тимот. Според најновите информации од Шпанија кои што ни пристигаат, ...

Реал продал 345.000 дресови на Родригез за 48 часа

Дерби - 24.07.2014

Реал Мадрид инвестираше голема сума во ангажирањето на Хамес Родригез, но дел од неа веќе ја врати за само 48 часа. Според шпанските медиуми, за два дена се продадени над 345.000 примероци на дресот ...

Бејл: Реал ќе атакува на шест трофеи

Дерби - 24.07.2014

Реал Мадрид го дополни списокот на големи ѕвезди со вчерашната промоција на Хамес Родригез, а за Герет Бејл тоа е само потврда повеќе за амбициите на „кралскиот клуб“ во новата сезона.

Бејл: Нашата цел сезонава e – шест трофеи!

SportMedia - 24.07.2014

Велшката ѕвезда на европскиот првак Реал Мадрид, Герет Бејл ги откри амбициите на „кралскиот клуб“ во новата сезона, во која најтрофејниот шпански клуб ќе брани два трофеи – тој во ЛШ и во Кралскиот ...

Кој Галактикос е подобар, оригиналниот или новиот ?

СуперСпорт - 24.07.2014

На Бернабе од наредната сезона ќе гледаме еден нов Галактикос. Со купувањето на Хамес Родригез, Реал повторно создава еден нов Галактикос. Во 2003 година, спортскиот директор Хорхе Валдано го ...

Фалкао заигра бејзбол и за малку ќе го повредеше фрлачот (ВИДЕО)

SportMedia - 24.07.2014

Колумбиската ѕвезда на Монако, Радамел Фалкао закрепнува од тешката повреда на лигаментите на коленото, а слободното време го користи да се забавува. „Тигарот“ реши да поигра малку бејзбол, но за ...

Бејл: Настапувам во најдобрата фудбалска лига

Спортклуб - 24.07.2014

Велшкиот интернационалец и фудбалер на Реал Мадрид, брзоногиот Герет Бејл, смета дека игра во најсилната фудбалска лига во светот, но не ја исклучува ни Премиерлигата, како доста силна и изедначена ...

ФОТО: Чија офанзива е подобра, на Реал или Барса?

Курир - 24.07.2014

Најголемите шпански клубови Реал Мадрид и Барселона ангажираа по две звучни имиња во досегашниот преоден рок и тоа во офанзивната линија. Актуелниот европски првак ги купи Тони Крос и Хамес Родригез, ...

Фалкао е мајстор и за бејзбол

Екипа - 24.07.2014

Радамел Фалкао е само уште еден доказ дека оној што има талент, го бива за скоро сите спортови. Колумбиецот го докажа тоа при еден тренинг за бејзбол за време на турнејата преку Атлантикот, кога ...

Реал и Барселона потрошија повеќе пари од цела Бундес-лига заедно

Спортклуб - 24.07.2014

Иако до крајот на летниот преоден рок има уште повеќе од еден месец, голем број од екипите веќе ги дефинираа своите состави за новата сезона. Кога ќе се направи биланс на она што досега е испазарено, ...

Сити и Ливерпул во борба за Иско

СуперСпорт - 24.07.2014

Младиот фудбалер на Реал Мадрид, Иско би можел кариерата да ја продолжи во ПЛ т.е во редовите на Сити или Ливерпул. Според островски медиуми, тренерот на Граѓаните, Мануел Пелегрини сака да го доведе ...

Бејл: Напад на шест трофеи следната сезона

Република - 24.07.2014

Велшкиот интеренационалец во редовите Реал Мадрид Герет Бејл во изјава за шпанските медиуми изјави дека кралскиот клуб ќе атакува на сите шест трофеи односно ќе се обиде да ги освои сите наслови на ...

Ова се десетте највредни фудбалери во светот

Точка - 24.07.2014

Ви ги претставуваме десетте највредни фудбалери на денешницата според реномираниот интернет сајт Transfermarkt. Меѓу десетте најскапи фудбалери на денешницата настапуваат дури осум настапуваат во ...

Најголемите трансфери во историјата на фудбалот

еМагазин - 24.07.2014

Во првите 5 најголеми трансфери во историјата на фудбалот само Луис Суарез не е поврзан со Реал Мадрид. Уругваецот ова лето од Ливерпул се пресели во Барселона за 94 милиони евра.

За само еден час: Роналдо може да му подзавиди на Џејмс во врска со ова...

Точка - 24.07.2014

Навивачите на Реал Мадрид „навалија“ по дресовите на најновото засилување на „Кралскиот клуб“, колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез. Според последните информации на шпанските медиуми, во ...

Родригез е третиот најскап мадридски „крал“

Н.Македонија - 24.07.2014

Колумбиецот е третиот најскап фудбалер во историјата на „кралскиот“ клуб, а четврти вкупно, по Велшанецот Бејл (108 милиони евра), Португалецот Роналдо (100 милиони евра) и Уругваецот Суарез, чиј ...

Родригез претставен пред 35.000 навивачи на „Бернабеу“

Утрински - 23.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез беше официјално претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид пред повеќе од 35.000 навивачи на „Сантјаго Бернабеу“. Тој воодушеви со своите настапи на Светското првенство во ...

Реал продава 900 „десетки“ на час

Телеграф - 23.07.2014

Редици за дресот на новиот фудбалер на Реал Мадрид, Џејмс Родригез Доаѓањето на Колумбиецот, Џејмс Родригез во Реал Мадрид предизвика вистинска еуфорија меѓу навивачите на „кралскиот“ клуб.

Maнчестер Сити го сака Иско

Спортклуб - 23.07.2014

Менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини ќе се обиде да го доенсе младиот фудбалер на Реал Мадрид, Иско, пишуваат медиумите во Шпанија. Пелегрини работеше со Иско во Малага и двјацата многу ...

Родригез апелира кон Реал: Купете го Фалкао

Спортклуб - 23.07.2014

Најновата инквизиција на Реал Мадрид колумбиецот Хамес Родригез вчера беше и официјално потврден како нов играч на Реал Мадрид, кој што доаѓа од Монако во трансфер, тежок 80 милиони евра.

Пелегрини го носи Иско на „Итихад“

Дерби - 23.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез вчера го комплетираше својот премин во Реал Мадрид, а веќе денеска медиумите од Шпанија и Англија шпекулираат дека за Иско Аларкон нема да има место во составот на Карло ...

Реал заработи 90 илјади евра за 1 час од Родригез

СуперСпорт - 23.07.2014

Реал Мадрид заработи 90 илјади од Џејмс Родригез само за 1 час. Приврзаниците на белите купија 900 дресови за еден час. Секој дрес на Џејмс Родригез се продава по 101 евро.

Иско го напушта Реал и заминува во Сити?

СуперСпорт - 23.07.2014

Менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини ќе се обиде да го доведе во составот Иско од Реал Мадрид, соопштуваат шпанските медиуми. Пелегрини работеше со Иско во Малага и двајцата многу добро се ...

Бејл ќе го предводи нападот против Интер

СуперСпорт - 23.07.2014

Герет Бејл ќе го предводи нападот на Реал Мадрид во пријателскиот натпревар против Интер, кој е дел од пријателски меѓународен турнир. Натпреварот ќе се одигра на 26-ти јули во САД.

Родригез претставен во Реал Мадрид

Алфа - 23.07.2014

50 илјади навивачи синиќа го поздравија Хамес Родригез на официјалното претставување во Реал Мадрид. Големата промоција на колумбискиот стрелец на Сантијаго Бернабе се случи во истиот ден во кој тој ...

Погледнете добро колку пари потроши Реал во изминатите 5 години!

Спортски - 23.07.2014

Реал Мадрид е апсолутен „крал“ на трансфер пазарот со години на назад, а со комплетирањето на трансферот на Хамес Родригез за 80 милиони евра, само уште еднаш го потврди тој епитет.

Видео: Дилириум на „Бернабеу“ за Родригез, дресовите се продаваат како алва!

Спортски - 23.07.2014

Доаѓањето на Колумбиецот Хамес Родригез во Реал Мадрид предизвика вистинска еуфорија меѓу навивачите на „кралскиот“ клуб. 23-годишниот Родригез вчера беше претставен на „Сантјаго Бернабеу“, а на ...

Видео: Дилириум на „Бернабеу“ за Родригез, дресовите се продаваат како алва!

Таратур - 23.07.2014

Доаѓањето на Колумбиецот Хамес Родригез во Реал Мадрид предизвика вистинска еуфорија меѓу навивачите на „кралскиот“ клуб. 23-годишниот Родригез вчера беше претставен на „Сантјаго Бернабеу“, а на ...

Родригез третиот колумбиец во Реал Мадрид

СуперСпорт - 23.07.2014

Џејмс Родригез се пресели од Монако во Реал Мадрид. Интересно е дека пред голгетерот на последното Светско првенство во кралскиот клуб пред него играле двајца од Колумбија.

Кралски пречек: Родригез на промоција пречекан од 45.000 навивачи и 10.000 Колумбијци (ГАЛЕРИЈА)

Спортклуб - 23.07.2014

Реал Мадрид го претстави Хамес Родригез на „Сантијаго Бернабеу“ на спектакуларен начин, како што му доликува на еден трансфер вреден 80 милиони евра. Пристигнувањето на сјајниот колумбијски ...

Десет работи што можеби не сте ги знаеле за Хамес Родригез

Спортклуб - 23.07.2014

Колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез е вистинско освежување за европскиот и светскиот фудбал и јасно е дека до почетокот на новата сезона ќе биде во центарот на вниманието на сите медиуми.

Реал почна да ги враќа парите за Хамес Родригез

Спортклуб - 23.07.2014

Трансферот на "Златната копачка" од последното Светско првенство, Хамес Родригез во Реал Мадрид предизвика еуфорија кај навивачите на актуелниот европски првак.

Родригез: Ми се исполни сонот (ВИДЕО)

Курир - 23.07.2014

Најдобриот стрелец на Светското првенство во Бразил Хамес Родригез синоќа и официјално беше промовиран во нов играч на Реал Мадрид. Овој 23-годишен Колумбиец потпиша шестгодишен договор со актуелниот ...

Реал и Барселона се наддаваат

Оff.net - 23.07.2014

Кралскиот клуб прв почна неконтролирано да фрла пари за трансфери и во топ 10 листата на најскапи фудбалери има пет за кои се опрчија 401 милион евра.

Во Монако горди заради трансферот на Родригез во Реал

СуперСпорт - 23.07.2014

Иако се нагласуваше дека Монако нема намера да го продаде Џејмс Родригез ова лето, првиот човек на Монако призна дека е горд што Монако беше дел на еден од најзначајните трансфери во историјата на ...

Хамес си ја отвори душата

Оn.net - 23.07.2014

Хамес Родригез е новата ѕвезда во Реал Мадрид, а тој открива дека кога бил дете, негови идоли биле поранешните фудбалери на оваа екипа. „Од секогаш сум го обожувал Зинедин Зидан.

Џејмс: Сакам да бидам како Зидан

SportMedia - 23.07.2014

Новото засилување на Реал Мадрид, Џејмс Родригез изјави дека со доаѓањето во клубот од Мадрид му се остварил сонот и откри дека неговата цел е да го достигне Зинедин Зидан.

Реал продава 900 "десетки" на час

ЗаЗабава - 23.07.2014

Доаѓањето на Колумбиецот Хамес Родригез во Реал Мадрид предизвика вистинска еуфорија меѓу навивачите на "кралскиот клуб". 23-годишниот Родригез вчера беше претставен на "Сантјаго Бернабеу", а на ...

Кој е идолот на Џејмс?

СуперСпорт - 23.07.2014

Вчера изјави дека идол му е Зидан. Џејмс Родригез брилјираше на претставувањето. „Моите сеќавања се врзани за Мадрид и му се восхитував на Галактикосите.

ФИФА ги избра 10 најубави погодоци на СП во Бразил

СуперСпорт - 23.07.2014

Погодокот на Џејмс Родригез во осминафиналето против Уругвај е прогласен за најубав на СП во Бразил, објави ФИФА. На натпреварот во Рио Де Жаниеро во кој Колумбија победи со 2:0, Родригез во 28-та ...

Родригез: Сон ми е да бидам како Зидан

Екипа - 23.07.2014

Новото засилување на Реал Мадрид, Џејмс Родригез нагласи дека неговата желба по доаѓањето во кралскиот клуб е да го достигне легендарниот Зинедин Зидан. „Навистина сум среќен. Ми се оствари сонот.

ФОТО: Ова се 10-те најскапи трансфери во историјата на фудбалот

А1 On - 23.07.2014

Целиот свет изминативе денови, зборува за преминот на најголемото откритие на Светското првенство и најдобриот стрелец Хамес Родригез во Реал Мадрид. Поранешниот играч на Монако, во „кралскиот клуб“ ...

Џејмс може и лево и десно и во средина

Нетпрес - 23.07.2014

Околу 40 илјади верни фанови ја поздравија најновата милионска аквизиција на актуелниот европски клупски шампион, Реал (М), најдобриот стрелец на последниот Мундијал во Бразил, репрезентативецот на ...

Видете кои се 10-те најскапи трансфери во историјата на фудбалот

Спортски - 23.07.2014

Во центарот на вниманието во овој преоден рок се Барселона и Реал Мадрид, кои во само две недели реализираа два од 5-те најскапи трансфери во историјата на фудбалот.

Хамес Родригез: Сакам да бидам како Зидан

Спортклуб - 23.07.2014

Новото засилување на Реал Мадрид, Хамес Родригез изјави дека со доаѓањето во Мадрид му се остварил најголемиот сон и откри дека неговата цел е да го достигне легендарниот Зинедин Зидан.

Родригез: Сон ми е да бидам како Зидан

ЗаЗабава - 23.07.2014

Новото засилување на Реал Мадрид, Џејмс Родригез нагласи дека неговата желба по доаѓањето во кралскиот клуб е да го достигне легендарниот Зинедин Зидан. „Навистина сум среќен. Ми се оствари сонот.

Погледнете добро колку пари потроши Реал во изминатите 5 години!

Таратур - 23.07.2014

Реал Мадрид е апсолутен „крал“ на трансфер пазарот со години на назад, а со комплетирањето на трансферот на Хамес Родригез за 80 милиони евра, само уште еднаш го потврди тој епитет.

За само еден ден Родригез „му врати“ на Реал околу четири милиони евра!

SportMedia - 23.07.2014

Како и секогаш, кога Реал Мадрид ќе комплетира некој мега трансфер, а ангажманот на Џејмс Родригез од Монако за 76 милиони евра всушност тоа и го претставува, се наметнува прашањето – вреди ли тој ...

Родригез: Сакам да бидам како Зинедин Зидан

СуперСпорт - 23.07.2014

Новото засилување на Реал Џејмс Родригез изјави со доаѓањето во мадридскиот клуб го оствари сонот и откри дека цел му е да го достигне легендарниот Зинедин Зидан.

За 24 часа продадени 50.000 дресови на Хамес

Оn.net - 23.07.2014

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид до сега продал 50.000 дресови од најновото засилување Хамес Родригез. Колумбиецот беше претставен вчеравечер и потпиша шестгодишен договор, а само во ...

Ја доби десетката! Погледнете го претставувањето на Родригез на „Сантијаго Бернабеу"

Точка - 23.07.2014

Колумбискиот играч за врска Џејмс Родригез на „Сантијаго Бернабеу“ пред 40.000 навивачи и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид.

Родригез: Во Реал ќе играм тоа што ќе ми каже тренерот

Вечер Прес - 23.07.2014

НОВИОТ КРАЛ ПРЕТСТАВЕН ПРЕД 40.000 ВЕРНИ ФАНОВИ Отсекогаш сонував како го носам дресот на Реал (М), како играм на "Сантијаго Бернабеу". Ќе играм во средина, лево, десно, на која било позиција, изјави ...

Џејмс Родригез преставен пред 45.000 навивачи на Сантијаго Бернабеу (видео)

Република - 23.07.2014

Најдобриот колумбиски играч и најдобар стрелец на светското првенство во Бразил со шест гола Џејмс Родригез вчера беше официјално преставен на стадионот на Реал Мадрид, Сантијаго Бернабеу.

Непријатна глетка на „Бернабеу": Погледнете како овој навивач го "нападна" Џејмс Родригез

Точка - 23.07.2014

Најновото засилување на Реал Мадрид, Колумбиецот Џејмс Родригез вчера на „Сантијаго Бернабеу“ и официјално беше претставен како нов играч на „Кралевите“ пред 40 илјадната публика.

Му треба ли Родригез на „крaлскиот клуб“?

Идивиди - 23.07.2014

Играчот кој блесна на Светското првенство во Бразил, Џејмс Родригез во новата сезона ќе го носи дресот на актуелниот европски првак Реал Мадрид. Колумбискиот репрезентативец го покажа целиот свој ...

Официјално: Родригез член на Реал

Канал5 - 22.07.2014

Џејмс Родридгез и официјално е играч на Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран на „Сантијаго Бернабеу“, соопштија денеска од мадридскиот клуб. Реал и Монако се договорија за трансферот на Родригез.

Реал Мадрид потпиша со Хамес Родригез

Утрински - 22.07.2014

Играчот на Монако и прв стрелец на СП во Бразил ќе остане шест години на „Сантјаго Бернабеу“ Реал Мадрид потпиша шестгодишен договор со колумбискиот играч за врска Хамес Родригез од Монако, соопшти ...

Реал Мадрид го собра Хамес за 80 милиони евра

Вест - 22.07.2014

Најголемото откритие на Светското првенство во Бразил, Хамес Родригес, му се приклучи на ѕвездениот тим на Реал Мадрид, кој се согласи да му плати на Монако 80 милиони евра.

Реал продава тројца поради Џејмс?

СуперСпорт - 22.07.2014

Колумбиската ѕвезда, Џејмс Родригез ќе биде претставен денес вечер како фудбалер на Реал Мадрид. Се договорија со досегашниот негов клуб Монако. Родригез ги помина медицинските прегледи и во 20:00 ...

Родригез пресреќен за трансферот (ФОТО)

МКД - 22.07.2014

Колумбијската фудбалска сензација Хамес Родригез го комплетираше траснферот од Монако во Реал Мадрид. Крилниот напаѓач за 80 милиони евра го најде својот пат кон „Сантијаго Бернабе" каде потпиша шест ...

Џејмс Родригез ќе мора да се соочи со „колумбиското проклетсво“ во Мадрид

SportMedia - 22.07.2014

Реал Мадрид денеска го официјализираше трансферот на колумбискиот ас Џејмс Родригез од Монако, кој на последното Светско првенство беше најдобар стрелец, и со тоа практично го затвори трансфер ...

Фалкао: Сакам да останам во Монако

Спортклуб - 22.07.2014

Веќе подолг период се шпекулира дека Радамел Фалкао би можел да го напушти Монако, а како најзаинтересиран клуб за неговите услуги се споменуваше Реал Мадрид.

Монако не сакал да го продаде Родригез

Дерби - 22.07.2014

Претседателот на клубот, Вадим Василиев изјави дека се горди на прогресот на Химес Родригез, но напомена дека тие не сакале да се откажат од услугите на најдобриот стрелец на Светското првенство во ...

Го престигна Златан - Трансферот на Родригез е петти најголем на сите времиња

СуперСпорт - 22.07.2014

Трансферот на колумбискиот репрезентативец, Џејмс Родригез од Монако во Реал Мадрид е петти најголем во историјата на фудбалот. 23-годишниот фудбалер направи трансфер во кралскиот клуб за 80 милиони ...

ФОТО: Родригез ги мина лекарските прегледи, денеска станува „Крал“

Курир - 22.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез ги мина лекарските прегледи во Мадрид и во текот на денот се очекува да го официјализира договорот со „Кралевите“. Сега може да се каже дека најдобриот стрелец на СП во ...

ФОТО: Родригез, конечно во дресот на Реал Мадрид

Курир - 22.07.2014

Најдобриот стрелец на Мундијалот во Бразил Хамес Родригез и официјално е нов играч на Реал Мадрид, потврди европскиот шампион на својата официјална интернет страница.

50 илјади навивачи со овации го дочека Џејмс Родригес на „Бернабеу“ (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 22.07.2014

Најдобриот стрелец на Мундијалот во Бразил, Колумбиецот Џејмс Родригес вечерва и официјално беше промовиран за нов фудбалер на европскиот првак Реал Мадрид.

Родригез пречекан од 35.000 фанови на Реал

Дерби - 22.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид пред нешто повеќе од 35 илјади навивачи на „Сантијаго Бернабеу“.

Родригез продефилира на „Сантијаго Бернабе“ (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2014

Навивачите на Реал Мадрид дочекаа да го видат Хамес Родригез во белиот кралски дрес. На денешната презентација на „Сантијаго Бернабе" присуствуваа повеќе од 35 000 фанови на кралискиот клуб, а ...

(Видео) Родригез спасуваше навивач на промоцијата

Дерби - 22.07.2014

Колумбискиот репрезентативец, Хамес Родригез, вечерва официјално беше претставен пред фановите на Реал Мадрид . Покрај тоа што изнуди овации со своите фудбалски потези со кои ја забавуваше публиката, ...

Официјално: Родригез е новата десетка на Реал Мадрид

СуперСпорт - 22.07.2014

Колумбискиот велемајстор Џејмс Родригез од денес и официјално е нов играч на мадридски Реал. Џејмс вечерва го комплетираше преминот од Монако во Реал во трансфер вреден околу 80 милиони евра.

Видео: Родригез презентиран на Бернабеу пред повеќе од 45 000 фанови

24Фудбал - 22.07.2014

Откако денеска го комплетираа трансферот вреден 80 милиони евра и потпишаа шест годишен договор со Родригез, вечерва тој и официјално беше презентиран пред фановите.

Реал за три играчи потроши повеќе отколку Ајакс во својата историја

СуперСпорт - 22.07.2014

Реал Мадрид е најпотрошувачки клуб во историјата на фудбалот. Во последно време се појавија Пари Сен Жермен и Манчестер Сити, но и понатака на тронот на кралевите на трансфери стојат Мадриѓаните.

Родригез претставен на „Сантијаго Бернабеу“ пред 35 000 фанови (ВИДЕО)

Хитпортал - 22.07.2014

К олумбиецот конечно официјално презентиран. Околу 35 000 навивачи го дочекаа колумбискиот интернационалец Џејмс Родригез вечерва на „Сантијаго Бернабеу“ во промоцијата како нов фудбалер на мадридски ...

Навивач влезе на теренот да го прегрне Родригез (ВИДЕО)

Хитпортал - 22.07.2014

Џ ејмс Родригез во непријатна ситуација на презентацијата на „Сантијаго Бернабеу“. Колумбиската ѕвезда Џејмс Родригез вечерва беше официјално промовиран во нов фудбалер на Реал Мадрид и презентиран ...

Неверојатно: Реал за тројца играчи потрошил повеќе отколку Ајакс за 100 години!

Таратур - 22.07.2014

Реал Мадрид, десеткратниот европски шампион и еден од најпопуларните тимови во светот, е клуб кој потрошил најмногу пари на трансфери во историјата на фудбалот.

Родригез го потпиша договорот со Реал

Кајгана - 22.07.2014

Најдобриот стрелец на неодамна завршеното светско првенство во фудбал, Џејмс Родригез, официјално стана играч на Реал Мадрид. Колумбиецот, со европскиот првак потпишал шестгодишен договор, вреден 30 ...

(ФОТО) Три трансфери Реал го чинеа повеќе отколку што Ајакс потрошил од 1900 година

Спортклуб - 22.07.2014

Според голем број на медиуми, трансферот на Хамес Родригез во Реал Марид е готова работа, а истиот ќе чини високи 80 милиони евра. Со овие бројки, се доаѓа до еден интересен, но во исто време и ...

Монако пронајде замена за Џејмс Родригез

СуперСпорт - 22.07.2014

Францускиот прволигаш Монако, од чии редови се чека само уште официјална информација за продажбата на Џејмс Родригез во Реал Мадрид, пронајдоа замена за Колумбиецот. Се работи за Весли Снајдер.

Родригез ги мина лекарските прегледи во Мадрид

Екипа - 22.07.2014

Џејмс Родригез утрово ги мина лекарските прегледи во Мадрид, во пресрет на официјалното потпишување на договорот со Реал што би требало да се случи попладнево на стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Се чека на потпис од Родригез

Оn.net - 22.07.2014

Се е договорено и се подготвува пригодната церемонија на потпишување на доворот помеѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Колумбиецот Хамес Родигез.

Хамес Родригез на медицински прегледи во Реал

Спортклуб - 22.07.2014

Колумбиското откритие Хамес Родригез денеска најверојатно ќе стане нов играч на Реал Мадрид, а неговата промоција ќе се одржи во текот на утрешниот ден.

Реал за тројца играчи потрошил повеќе отколку Ајакс за 100 години

Макфакс - 22.07.2014

Реал Мадрид, десеткратниот европски шампион и еден од најпопуларните тимови во светот, е клуб кој потрошил најмногу пари на трансфери во историјата на фудбалот.

Родригес ги помина лекарските прегледи во Мадрид

СуперСпорт - 22.07.2014

Младиот колумбиски репрезентативец и досегашен член на Монако, Џејмс Родригес утринава ги помина лекарските прегледи во Мадрид, а официјалното потпишување на договорот со „кралскиот клуб“ е ...

Готово е: Џејмс Родригез е нов фудбалер на Реал Мадрид

СуперСпорт - 22.07.2014

Колумбиската сензација и најдобриот стрелец на Светското првенство, Џејмс Родригез е нов член на Реал Мадрид. Она за што се зборуваше скоро еден месец денеска доби и официјална потврда.

Официјално: Родригез го засили Реал, вечер презентација на „Бернабеу“

Спортски - 22.07.2014

Ѕвездата на Свесткото првенство Хамес Родригез откако претпладнево ги помина лекарските прегледи и официјално стана нов член на Реал Мадрид. „Кралскиот“ клуб денес го потврди трансферот преку ...

Родригез на прегледи во Реал, попладне презентација на „Бернабеу“

Таратур - 22.07.2014

Како што пишува мадридски „АС“, големото засилување на Реал, Хамес Родригез претпладнево е во Мадрид на лекарски прегледи, а потоа и официјално ќе биде претставен на „Сантјаго Бернабеу“.

Родригез ги мина лекарските прегледи, се чека потпис на договорот

МКД - 22.07.2014

Како што пренесува Goal.com по лекарскиот преглед се очекува потпис на договорот меѓу Хамес Родригез и Реал Мадрид, а попладнево ќе следува и негово официјално претставување на Сантијаго Бернабе.

Монако заинтересиран за Весли Снајдер

СуперСпорт - 22.07.2014

Француски Монако пројавува интерес за холанѓанецот, Весли Снајдер. Снајдер се гледа како замена за Родригез кој што треба да биде претставен официјално во Реал Мадрид.

Се очекува презентацијата на Рамирез во Реал

Алфа - 22.07.2014

Доколку како точни можат да се земат тврдењата на шпанските медиуми, еден од најдобрите поединци на Светскиот шампионат во Бразил, Хамес Родригез денеска ќе биде претставен како нов играч на Реал ...

Фалкао: Верувам во проектот на Монако

24Фудбал - 22.07.2014

Подолго време се говори дека репрезентативецот на Колумбија е трансфер цел на Реал Мадрид. Минатиот месец медиумите силно шпекулираа дека Радамел Фалкао ова лето ќе се пресели на Сантијаго Бернабеу ...

Родригез ги мина лекарските прегледи

ЗаЗабава - 22.07.2014

Колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез ги мина лекарските прегледи во Мадрид и во текот на денот се очекува да потпише за Реал. Според шпанските медиуми Родригез со "кралскиот клуб" ќе потпише ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Родригез стана „крал“

Екипа - 22.07.2014

Реал Мадрид и официјално објави дека е комплетиран трансферот на Џејмс Родригез. Колумбискиот ас пристигнува од Монако за вкупна сума од 80 милиони евра и го ставил својот потпис на шестгодишниот ...

Официјално: Џејмс Родригез шест години во Реал Мадрид

SportMedia - 22.07.2014

Доколку постоеја некакви дилеми, сега веќе ги нема: Џејмс Родригез е нов фудбалер на Реал Мадрид, потпиша шестгодишен договор и од следната сезона ќе го носи дресот со бројот 10 на својот грб.

Официјално: Реал го купи Џејмс Родригез

24Фудбал - 22.07.2014

По одличниот настап на мундијалот во Бразил, Реал Мадрид започна преговори со Монако за преселба на Џејмс Родригез на Сантијаго Бернабеу. Клубот од малото кнежевство во прв момент најави дека ќе го ...

Официјално: Хамес е играч на Реал

Оn.net - 22.07.2014

Од Реал Мадрид ја официјализираа на својата интернет страница, веста дека Хамес Родригез се согласил на предложените услови и од следната сезона ќе го носи дресот со број 10 на „кралскиот“ клуб.

Фалкао: Останувам во Монако

Дерби - 22.07.2014

Францускиот вицешампион Монако и во наредната сезона ќе може да смета да услугите на Радамел Фалкао. Одличниот напаѓач беше поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, но тој ваквите информации ги отфрли ...

Родригез го потпиша договорот со Реал

Макфакс - 22.07.2014

Најдобриот стрелец на неодамна завршеното светско првенство во фудбал, Хамес Родригез, официјално стана играч на Реал Мадрид. Колумбиецот, со европскиот првак потпишал шестгодишен договор, вреден 30 ...

Фалкао ги изненади сите: Останувам во Монако!

Спортски - 22.07.2014

Еден од најдобрите напаѓачи во светот Радамел Фалкао тврди дека не размислува за заминување од Монако ова лето, и покрај интересот на Реал Мадрид. Колумбискиот репрезентативец кој Светското првенство ...

ГАЛЕРИЈА: Родригез и официјално стана „Крал„

Сител - 22.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез потпиша со Реал Мадрид. Ова и официјално е објавено на насловната страна на шпанскиот гигант. Откако ги мина лекарските прегледни Родригез потпиша шестгодишен договор со ...

Официјално: Родригез член на Реал

А1 On - 22.07.2014

Џејмс Родридгез и официјално е играч на Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран на „Сантијаго Бернабеу“, соопштија денеска од мадридскиот клуб. Реал и Монако се договорија за трансферот на Родригез.

Официјално: Хамес Родригез нов „крал“

Дерби - 22.07.2014

Тоа што минативе денови се најавуваше денеска и се официјализираше, па Хамес Родригез стана нов фудбалер на Реал Мадрид. Реал Мадрид на Монако ќе му исплати околу 80 милиони евра, а Родригез ќе го ...

Во Монако горди на трансферот

Оn.net - 22.07.2014

За сума од 88 милиони евра, Хамес Родригез е нов играч на Реал Мадрид. Од редовите на неговиот веќе екс-клуб, Монако, тврдат дека никогаш не сакале да го продадат Колумбиецот, но во исто време се ...

Mонако: Не сакавме да го продадеме Родригез

Спортклуб - 22.07.2014

Потпретседателот на Монако изјави дека продавањето на Родригез во Реал Мадрид воопшто не бил во нивниот регуларен протокол пред извесно време, барем не ова лето, но на крајот сепак се случи.

Фото: Барса vs Реал vs Атлетико – најсилната конкуренција во историјата на фудбалот

Спортски - 22.07.2014

Барселона и Реал Мадрид продолжуваат да прават мултимилионски трансфери и да создаваат „тимови од соништата“, а двата гиганти срамежливо се обидува да ги следи актуелниот шампион Атлетико Мадрид.

Официјално: Родригез член на Реал

+инфо - 22.07.2014

Џејмс Родридгез и официјално е играч на Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран на „Сантијаго Бернабеу“, соопштија денеска од мадридскиот клуб. Реал и Монако се договорија за трансферот на Родригез.

Официјално: Родригез стана „крал“

Телеграф - 22.07.2014

Колумбиецот, чиј договор истекува во 2020 година, ќе заработува по шест милиони евра годишно Реал Мадрид на својата официјална интернет-страница потврди дека Џејмс Родригез следната сезона ќе го носи ...

Неверојатно: Реал за тројца играчи потрошил повеќе отколку Ајакс за 100 години!

Спортски - 22.07.2014

Реал Мадрид, десеткратниот европски шампион и еден од најпопуларните тимови во светот, е клуб кој потрошил најмногу пари на трансфери во историјата на фудбалот.

Официјално: Европскиот шампион го доведе и второто големо засилување

СуперСпорт - 22.07.2014

Тоа за што во последните денови често се пишуваше, официјална потврда се доби денеска после пладне. Џејмс Родригез е нов играч на Реал Мадрид. Доаѓањето на колумбискиот репрезентативец е потврдено на ...

Родригес: Ми се оствари сонот, напред Реал!

SportMedia - 22.07.2014

Колумбиската ѕвезда Џејмс Родригес, најдобриот стрелец на последниот Мундијал денеска и официјално стана нов член на најтрофејниот европски гигат Реал Мадрид, актуелниот европски првак.

Старите или новите „Кралеви“?

Оff.net - 22.07.2014

Со купувањето на Тони Крос од Баерн, а денеска официјално и на Хамес Родригез од Монако, Реал Мадрид создаде силна петорка која ќе биде задолжена за полнење на мрежите и освојување на трофеи.

Фалкао: Сакам да останам во Монако!

SportMedia - 22.07.2014

Колумбиската ѕвезда Радамел Фалкао, кој беше летово поврзуван со нов гигантски трансефр во некој европски великан, а најчесто се споменуваше Реал Мадрид, изјави дека верува во проекот на Монако и ...

Реал потрошил повеќе за 3 играчи, отколку Ајакс за 114 години

Оn.net - 22.07.2014

Хамес Родригез е новото скапо засилување на Реал Мадрид, кој држи рекорд со шест од десет најголеми трансфери во историјата на фудбалот. Само во последните пет години Реал потрошил дури 350 милиони ...

(ВИДЕО) Родригез пречекан од 35 илјади навивачи на „Сантијаго Бернабеу“

Бриф - 22.07.2014

Колумбиецот Хамес Родригез и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид пред нешто повеќе од 35 илјади навивачи на „Сантијаго Бернабеу“.Родригез ја воодушеви светската фудбалска ...

Родригез денес потпишува за Реал?

Точка - 22.07.2014

Трансферот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез најдоцна денес би требало да биде официјализиран, пишува шпанска „Марка“. Преостанува само трансферот и официјално да биде потврден.

Родригез официјално играч на Реал (М)

Вечер Прес - 22.07.2014

Напаѓачот во вечерните часови требаше да им биде претставен на навивачите како ново засилување на "кралскиот клуб" Колумбиската ѕвезда Џејмс Родригез е веќе фудбалер на Реал (Мадри), објавија ...

Реал Мадрид денеска го презентира Хамес Родригез

Локално - 22.07.2014

Реал Мадрид ќе го претстави денес Хамес Родригез, пишува шпанскиот весник “AS”. Според весникот се зголемија понудата на 80 милиони евра, со што го имаат обезбедено потписот на ѕвездата.

Реал за тројца играчи потрошил повеќе отколку Ајакс за 100 години

Тера - 22.07.2014

Реал Мадрид, десеткратниот европски шампион и еден од најпопуларните тимови во светот, е клуб кој потрошил најмногу пари на трансфери во историјата на фудбалот.

Џејмс Родригес нов член на Реал Мадрид и му ја лапна „десетката“ на Лука Модриќ

Република - 22.07.2014

Џејмс Родригес ги мина медицинските прегледи во Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран како ново засилување на „кралскиот клуб“ и актуелен првак на Европа.

Започнува ерата на Џејмс: Родригез и официјално е нов играч на Реал Мадрид!

Точка - 22.07.2014

Тоа за што се пишуваше изминативе неколку дена, денес доби и официјална потврда. Колубмискиот репрезентативец Џејмс Родригез е нов играч на Реал Мадрид.

Родригез e член на Реал

Идивиди - 22.07.2014

Џејмс Родридгез и официјално е играч на Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран на „Сантијаго Бернабеу“, соопштија денеска од мадридскиот клуб. Реал и Монако се договорија за трансферот на Родригез.

Колумбиецот Родригез, потиша за Реал Мадрид!

Вистина.мк - 22.07.2014

Реал Мадрид и официјално објави дека е комплетиран трансферот на Џејмс или поточно Хамес Родригез. Колумбискиот ас и најдобар стрелец на тукуштозавршеното светско фудбалско првенство во Бразил ...

И официјално Родригез е член на Реал

Lider - 22.07.2014

Џејмс Родридгез и официјално е играч на Реал Мадрид и вечерва ќе биде промовиран на „Сантијаго Бернабеу“, соопштија денеска од мадридскиот клуб. Реал и Монако се договорија за трансферот на Родригез.

ХАМЕС РОДРИГЕЗ во РЕАЛ МАДРИД ЗА 80 милиони евра

Телма - 21.07.2014

ХАМЕС РОДРИГЕЗ НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА РЕАЛ МАДРИД Колумбиецот Хамес Родригез најдоцна до утре ќе стави потпис за 6 годишен договор со Реал Мадрид, ова го тврди престижниот дневен спортски ...

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

Утрински - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

Канал5 - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА.

Голот на Родригез против Уругвај најубав на СП

Утрински - 21.07.2014

Волејот на Колумбиецот Хамес Родригез што заврши под пречката на голот на Уругвај во осмина финалето е најубав погодок на Светското првенство во Бразил, решија над четири милиони посетители на ...

Фалкао не се замара со Реал Мадрид

Нетпрес - 21.07.2014

Најскапата аквизиција во клупската историја на францускиот прволигаш Монако, репрезентативецот на Колумбија, Радамел Фалкао, уште еднаш повтори дека не размислува за никаков трансфер во редовите на ...

Голот на Родригез најдобар на светското првенство

24Фудбал - 21.07.2014

Повеќе од четири милиони луѓе гласаа за гол на светското првенство на официјалната страница на ФИФА. Најмногу гласови доби прекрасниот погодок на Родригез против Уругвај, второто место му припадна на ...

ФИФА одлучи: Ова е најубавиот гол на Мундијалот!

Спортски - 21.07.2014

Хамес Родригез беше најдобар стрелец на Мундијалот во Бразил, а се закити и со признанието стрелец на најубавиот гол на континенталниот собир, според изборот на ФИФА.

Според ФИФА, ова е најдобриот гол на СП (ВИДЕО)

ЗаЗабава - 21.07.2014

Прекрасниот гол што колумбискиот фудбалски репрезентативец Џејмс Родригез го постигна на мечот против Уругвај, е избран за „Гол на мундијалот“, објави ФИФА.

Голем пресврт: Родригез сепак се врати во Монако

Спортклуб - 21.07.2014

Иако се претпоставуваше дека се е готово за потпис на младиот Родригез со Реал Мадрид, сепак до тоа деновиве нема да дојде, бидејќи Родригез се врати во својот клуб Монако денеска.

ВИДЕО: Урнебесно видео за СП во Бразил

Курир - 21.07.2014

Светското првенство заврши пред една недела, но сепак импресиите се уште не стивнуваат. Германија е светски првак, Мануел Нојер најдобар голман, Меси е најдобар фудбалер, а најдобар стрелец е Хамес ...

ФИФА одлучи: Голот на Родригез најдобар на Мундијалот (ВИДЕО)

Хитпортал - 21.07.2014

М ајсторијата на Хамес Родригез e најдобар погодок на Мундијалот во Бразил. Осминафиналниот натпревар на Мундијалот помеѓу Колумбија и Уругвај беше во центарот на вниманието поради неспортскиот потег ...

Најубавиот гол на Мундијалот е дело на Родригез

Телеграф - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец против Уругвај е прогласен за најубав погодок на Светското првенство во Бразил Волејот на Колумбиецот Џејмс Родригез што заврши под пречката на голот на ...

(ВИДЕО) Ова е најубавиот гол на Светското првенство во Бразил

Спортклуб - 21.07.2014

Волејот на Хамес Родригез против Уругвај во осминафиналето е избран за најубав гол на Светското првенство во Бразил според навивачите. Од посетителите на страната на ФИФА, дури 75% го дале својот ...

ФИФА го избра најдобриот погодок на СП

СуперСпорт - 21.07.2014

Потполно очекувано, мајсторијата на Џејмс Родригез е прогласена за најдобар погодок на завршеното СП во Бразил. Натпреварот во осминафиналето на СП помеѓу Колумбија и Уругвај беше во центарот на ...

Голот на Родригез против Уругвај најубав на Мундијалот

Макфакс - 21.07.2014

Првиот гол на колумбискиот напаѓач Хамес Родригез во победата од 2-0 над Уругвај во осминафиналето од неодамна завршеното Светско фудбалско првенство во Бразил е избран за најубав погодок на турнирот ...

Пекол од екипа: Џејмс Родригез нов фудбалер на Реал Мадрид!

SportMedia - 21.07.2014

Веќе беше извесно, но сега и конечно официјално – Џејмс Родригез е нов играч на Реал од Мадрид! Најдобриот стрелец на Мундијалот во Бразил и доскорешниот член на француски Монако се пресели на ...

Официјално прогласен најдобриот гол на Мундијалот во Бразил

Спортклуб - 21.07.2014

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи најдобриот гол на Светското Првенство во Бразил. Станува збор за гол од осминафиналето помеѓу Колумбија и Уругвај, а голчиштето е дело на Хамес ...

Монако најде замена за Хамес Родригез

Спортклуб - 21.07.2014

Францускиот гигант Монако веќе се договори со Реал Мадрид за трансферот на Хамес Родригез. Родригез веќе утре ќе биде претставен на „Сантијаго Бернабе“, а Монако не чека многу па почна да бара негова ...

Родригез и официјално во Реал

Алфа - 21.07.2014

Најдобриот стрелец на Светскиот шампионат во Бразил, Хамес Родиригез, го официјализираше трансферот во Реал Мадрид. За преселбата на Родригез од Монако на Сантијаго Бернабе, Кралскиот клуб одвои 88 ...

Снајдер ќе го менува Родригез во Монако

SportMedia - 21.07.2014

Францускиот прволигаш Монако треба само уште официјално да потврди дека останува без еден од најдобрите фудбалери, Џејмс Родригез, кој ќе се пресели во Реал Мадрид, но веќе најде негова замена.

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

А1 On - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА.

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

+инфо - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА.

ФИФА одлучи: Ова е најубавиот гол на Мундијалот!

Таратур - 21.07.2014

Хамес Родригез беше најдобар стрелец на Мундијалот во Бразил, а се закити и со признанието стрелец на најубавиот гол на континенталниот собир, според изборот на ФИФА.

ВИДЕО: Најубавиот гол на Мундијалот е дело на Родригез

Курир - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА.

Монако за Родригез ќе добие 80 милиони евра

Сител - 21.07.2014

Монако за Родригез ќе добие 80 милиони евра За трансферот на Хамес Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 80 милиони евра, објавија денеска шпанската „Марка„ која тврдат дека двата клуба ...

ВИДЕО: Голот на Хамес Родригез најубав на Мундијалот

Сител - 21.07.2014

Голот кој го постигна колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез во дуелот против Уругвај, е избран за најубав гол на Светското првенство во Бразил, објави денеска ФИФА.

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

А1 On - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.

Голот на Родригез против Уругвај најубав на Мундијалот

Кајгана - 21.07.2014

Првиот гол на колумбискиот напаѓач Џејмс Родригез во победата од 2-0 над Уругвај во осминафиналето од Светското фудбалско првенство во Бразил е избран за најубав погодок на турнирот во изборот на ...

Родригез во Реал Мадрид за 88 милиони евра

Кајгана - 21.07.2014

Реал Мадрид го договорил трансферот со Џејмс Родригез од Монако и колумбискиот фудбалер наводно ќе стане третиот најскапо платен играч во историјата објави во денеска Goal.com.

Родригез нов фудбалер на Реал Мадрид?

СуперСпорт - 21.07.2014

Џејмс Родригез е нов фудбалер на Реал Мадрид. Колумбискиот велемајстор денес патуваше до Мадрид каде во следните часови ќе потпише договор со Реал Мадрид.

ФОТО: Дресовите на Родригез во продажба

Курир - 21.07.2014

Колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез со добрите игри на СП во Бразил успеа да го привлече вниманието на себе. Родригез се наоѓа во Мадрид, а според шпанските медиуми европскиот шампион Реал ...

Ливерпул, Севилја и Милан во битка за Иско

SportMedia - 21.07.2014

Повеќе од извесно е дека најдобриот стрелец на Мундијалот, Џејмс Родригес ќе го засили Реал Мадрид, па уште поизвесно е дека младиот Шпанец, Иско, кој дојде како големо засилување пред само 12 месеци ...

Реал Мадрид го финализира трансферот на Родригез

24Фудбал - 21.07.2014

AS пишува дека Родригез се сели на Бернабеу за трансфер вреден 80 милиони евра и во текот на оваа недела ќе биде презентиран како фудбалер на Реал Мадрид.

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

+инфо - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.

Иско може да бира помеѓу Ливерпул, Милан и Севилја

Нетпрес - 21.07.2014

Близок извор до таборот на актуелниот европски клупски шампион, Реал (М), откри дека клубот има добиено три официјални понуди за повремениот репрезентативец на Шпанија, Иско.

Џејмс Родригез во Реал (М) за 88 мил. евра

Нетпрес - 21.07.2014

Најдобриот стерелец на последниот Мундијал во Бразил, репрезентативецот на Колумбија и стандарден првотимец во дресот на францускиот прволигаш Монако, Џејмс Родригез, во следните неколку дена и ...

Договор постигнат: Џејмс во Реал за 88 милиони евра

СуперСпорт - 21.07.2014

Џејмс Родригез е нов играч на Реал Мадрид. Според „Марка” „Кралевите” постигнале договор со екипата на Монако и колумбискиот репрезентативец од наредната сезона ќе настапува во Реал Мадрид.

Првиот стрелец од Мундијалот пред потпис со Реал Мадрид

МКД - 21.07.2014

Хамес Родригез до крајот на оваа недела ќе го комплетира трансферот на „Сантијаго Бернабе", пренесуваат шпанските медиуми.Колумбискиот репрезентативец кој е под договот со Монако веќе е во Мадрид ...

Родригес во Реал Мадрид за 88 милиони евра

Макфакс - 21.07.2014

Реал Мадрид го договори трансферот со Хамес Родригес од Монако и колумбискиот фудаблер наводно ќе стане третиот најскапо платен играч во историјата објави во понеделникот goal.com.

ФИФА: Голот на Џејмс Родригез против Уругвај – најубав на мундијалот

Екипа - 21.07.2014

Прекрасниот гол што колумбискиот фудбалски репрезентативец Џејмс Родригез го постигна на мечот против Уругвај, е избран за „Гол на мундијалот“, објави ФИФА.

ФИФА избра: Голчиштето на Родригес – најубав гол на СП!

SportMedia - 21.07.2014

Погодокот на колумбиската ѕвезда Џејмс Роидригес против Уругвај на 20-то Светско првенство во Бразил е избран за најубав гол на Мундијалот, реши Светската фудбалска федерација (ФИФА).

Голот на Родригез најубав на СП во Бразил

Дерби - 21.07.2014

На изминатиот мундијал во Бразил беа постигнати неколку спектакуларни погодоци, но денеска ФИФА и официјално го прогласи голот на Хамес Родригез за најдобар на првенството.

Еден од погодоците на Родригез избран за најубав на Мундијалот во Бразил

Алфа - 21.07.2014

ФИФА денеска и официјално го прогласи голот на Хамес Родригез против Уругвај во осминафиналето за најдобар на изминатиот Мундија што се одржа во Бразил.

Голот на Хамес најдобар на Мундијалот

Оn.net - 21.07.2014

Погодокот на Хамес Родригез против Уругвај е најубав на Светското првенство во Бразил. Преку четири милиони луѓе на страницата на ФИФА одлучија дека голот на Колумбиецот Хамес Родригез против Уругвај ...

Родригез во Реал за 88 милиони евра

ЗаЗабава - 21.07.2014

Реал Мадрид го договори трансферот со Хамес Родригес од Монако и колумбискиот фудбалер ќе стане третиот најскапо платен играч во историјата објави во понеделникот goal.com.

Најубавиот гол на Мундијалот според ФИФА (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2014

Хамес Родригез ја освои златната копачка на Мундијалот во Бразил, а се закити и со признанието стрелец на најубавиот гол на континенталниот собир, објави ФИФА.

Милијарда евра за пехарот во Лигата на шампиони

Вечер Прес - 21.07.2014

Ако се погледнат примањата на фудбалерите на шпанскиот фудбалски гигант Реал (Мадрид) веднаш станува јасно дека титулата шампион на Европа и Купот на кралот, што ги освоија избраниците на Карло ...

Џејмс Родригез во Мадрид со маичка на идолот Џејмс Дин

Вечер Прес - 21.07.2014

По слетувањето во шпанската престолнина, халфот веднаш одлетал во Ница за да ги информира шефовите на Монако дека нема да игра на тестовите на тимот за да не се повреди, туку само ќе тренира Џејмс ...

Реал ги создава третите „Галактикоси": Ова ќе биде застрашувачки тим!

Точка - 21.07.2014

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ја создава третата генерација на „Галактикоси“ и има намера да застане рамо до рамо со клубската легенда Флорентино Перез.

Голот на Џејмс Родригес најубав на мундијалот во Бразил (видео)

Република - 21.07.2014

ФИФА го прогласи голот на Џејмс Родригес за најубав на мундијалот во Бразил, а ремек-делото на колумбискиот фудбалер против Уругвај заслужено се најде на врвот во силна конкуренција на погодоците на ...

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

Бриф - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.

(ВИДЕО) ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

Бриф - 21.07.2014

Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА.

Реал започна со продажбата на дресови, Родригез веќе е во Мадрид!

Точка - 21.07.2014

Џејмс Родригез во текот на вчерашниот ден слетал во Мадрид, а шпанските медиуми веќе тврдат дека преговорите за негов трансфер на „Сантијаго Бернабеу“ се во завршна фаза.

Хамес Родригез и официјално во Реал Мадрид за 88 милиони евра

365 - 21.07.2014

Реал Мадрид после Тони Крос во своите редови го доведе и најдобриот стрелец од Мундијалот во Бразил, Хамес Родригез . Кралскиот клуб конечно се договори со Монако и за 88 милиони евра колумбискиот ...

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

Идивиди - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.

Монако за Родригез ќе добие 88 милиони евра

Lider - 21.07.2014

За трансферот на Џејмс Родригес во Реал Мадрид, Монако ќе заработи 88 милиони евра, објавија денеска шпанските медиуми кои тврдат дека двата клуба постигнале договор.