TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот ден на Јохан во Македонија по враќањето (фото)

Здраво - 14.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите деца и ...

ФОТО: „Комитата“ Јохан вчера навиваше за Вардар на дербито со Пелистер!

БезПардон - 14.04.2013

Македонскиот херој Јохан Тарчуловски беше специјален гостин на Вардар на вчерашниот дерби натпревар против битолски Пелистер.

Ќерката на Фрчкоски „затрупана“ со негативни реакции по критиките на Јохан (фото)

Република - 14.04.2013

Откако прво таткото, Љубомир Фрчкоски, даде „брилијантен“ предлог за две Македонии, детално разработен со намера за поделба на македонскиот народ, сега и ќерката, Лени Фрчковска, со желба да привлече ...

Комита Јохан дојде да навива за Вардар, а неговите Комити го поздравија со шоу на Запад (ФОТО)

Екипа - 13.04.2013

На вечното дерби нема голови по првото полувреме, но случувања дефинитивно има. Комита Јохан Тарчуловски дојде на дербито, а неговите „Комити“ го поздравија со прекрасна „бакљада“.

Јохан со Комитите на натпревар Вардар-Пелистер

Н.Македонија - 13.04.2013

Јохан Тарчуловски, по ослободувањето од Хашкиот трибунал, продолжува со својата јавна прошетка низ Скопје. Откако го помина државниот протокол со приеми кај претставници од македонскиот државен врв, ...

ФОТО: Комитата Јохан навиваше за Вардар

Курир - 13.04.2013

Македонскиот херој Јохан Тарчуловски беше специјален гостин на Вардар на денешниот дерби натпревар против Пелистер. Јохан пред стартот на дуелот беше пречекан од црвено-црните фудбалери, а доби ...

ФОТО+ВИДЕО: Комити го пречекаа Јохан на Западната трибина

Press24 - 13.04.2013

Навивачката група Комити го поздрави својот почесен претседател Јохан Тарчуловски и му ја додели членската книшка со број ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

24 Вести - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Прво инциденти на дербито, потоа обединување на „Комити“ и „Пирати“ во чест на Јохан

Екипа - 12.04.2013

Навивачките групи на Вардар про и Металург, „Комити“ и „Пирати“ беа на работ на физичка пресметка во десеттата минута од второто полувреме во СЕХА-лигата по инцидентите што ги предизвикаа фановите на ...

Комити со спектакуларна кореографија за Јохан, тој ќе дојде на дербито со Пелистер да навива со нив (ФОТО)

Екипа - 12.04.2013

Навивачката група Комити на спектакуларен начин, со фантастична кореографија му посака „добредојде“ назад во Македонија на нивниот член Јохан, а најавите се дека тој утре ќе навива со нив на ...

Спектаклот за Јохан

Утрински - 12.04.2013

Наум Котевски Македонија вчера доживеа своевидно олеснување. Конечно престана да го оплакува Јохан Тарчуловски, единствениот македонски хашки осуденик кој се врати во земјава по осумгодишно чмаење по ...

Јанкуловска се гордее со Тарчуловски

Телма - 12.04.2013

-Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите...

Љубанци го пречека Тарчуловски

Телма - 12.04.2013

Тарчуловски синоќа со своето семејство беше во неговото родно село Љубанци каде што го пречекаа стотици жители и организираа прослава во чест на неговото враќање .

Тренерот Вујовиќ со посебна почит за Јохан! (ФОТО)

МКД - 12.04.2013

Тренерот на Вардар про, Веселин Вујовиќ, одамна е миленик на следбениците на ракометниот прволигаш од СРЦ „Кале“, но со изразувањето посебна почит за Јохан Тарчуловски преку фотографирање со ...

Јохан Тарчуловски: Жртвата за Mакедонија нема цена

Дневник - 12.04.2013

Немам зборови да го искажам тоа што го чувствувам денеска. Голема благодарност до сите македонски бранители, сите што се со нас сега и сите што ги дадоа животите за Македонија.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дочекот на Тарчуловски во Скопје

Дневник - 12.04.2013

Доцна попладне Јохан Тарчуловски беше пречекан од граѓаните во центарот на Скопје. Тој прво се поклони пред Споменикот на Бранителите, а потоа присуствуваше на Централната прослава на градскиот ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дочекот на Јохан Тарчуловски на аеродромот Александар Велики

Дневник - 12.04.2013

„Тато, тато, тате...“, извикуваше нетрпеливо петгодишниот Младен покрај својата постара сестричка Мелани авионската писта додека се отвораа авионската врата од која излегуваше нивниот родител Јохан ...

Вашата поддршка ми беше сѐ

Н.Македонија - 12.04.2013

Во 2008 година, по ослободувањето, на Љубе Бошкоски државата му понуди да биде министер за одбрана, но тој ја одби таквата понуда.

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

А1 On - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

Дневник - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Љубанци по дочекот на Јохан

Алфа - 12.04.2013

По прославата и ефуоричниот пречек во родното Љубанци, која траеше до доцна во ноќта денеска селото функционира нормално и течат тековните обрски на жителите.

Јанкулоска: Јохан беше пречекан како национален херој и не чувствувам никаква одговорност за тоа

+инфо - 12.04.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, смета дека почестите со кои што беше пречекан вчера Јохан Тaрчуловски во Скопје, после 8-годишната затворска казна која ја издржа како осуденик ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Канал5 - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Кирилица - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Либертас - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

МРТ - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

МК News - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

ФОТО: Погледнете каква кореографија направи навивачката група Комити во чест на Јохан

Сител - 12.04.2013

Пред стартот на мечот меѓу Вардар и Металург, Комити направија спектакуларна кореографија во чест на Јохан ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се’ за Македонија

Точка - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Дневен печат- коментари: 12.04.2013

Sky - 12.04.2013

Враќањто на Јохан, убиството во Иванча како и улогата на Филе за евроатланските интеграции на Македонија се темите на кои коментираат денешните изданија на дневните весници.

ФОТО: Јохан во родното Љубанци

БезПардон - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски вчера вечерта го посети и родното Љубанци каде беше пречекан од роднините и сожителите. Низ Љубанци радоста се чуствуваше оддалеку.

ФОТО: Јохан масовно пречекан во родното Љубанци

Нетпрес - 12.04.2013

Масовно, македонскиот херој Јохан Тарчуловски вчеравечер беше пречекан и во родното Љубанци. Роднините, пријателите, сожителите, го пречекаа Јохан со солзи и прегратки, но и со песна и многу аплауз, ...

ФОТО: Тарчуловски во Македонија

Press24 - 12.04.2013

Вчера по осум години поминати во затворот во Хаг, Јохан Тарчуловски конечно стапна на македонското тло Тој слета на аеродромот АЛександар Велика заедно со својата сопруга Соња, а беше пречекан од ...

ФОТО: Цело Љубанци на нозе го дочека херојот Јохан

За Се - 12.04.2013

Со прегратка и песни го дочекаа својот Јохан во родниот крај ...

„Плус 24“:Каде беше лидерот на Достоинство на вчерашниот пречек на Јохан?

БезПардон - 12.04.2013

Јохан се врати! Заврши голготата на неправедно осудениот херој и тој конечно се врати кај својата фамилија. Јохан е единствената жртва од конфликтот во 2001-та, неземајќи ги предвид херојски ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се’ за Македонија

Нетпрес - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Јанкуловска: Гордост е да се пречека Тарчуловски - човек кој направил се за Македонија

Press24 - 12.04.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека е горда што пречекала човек како Јохан Тарчуловски - Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој.

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

БезПардон - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

Курир - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкуловска: Не чувствувам никаква одговорност за херојскиот пречек на Јохан

Sky - 12.04.2013

Почестите со кои што беше пречекан вчера Јохан Трчуловски во Скопје, според министерката Јанкулоска се почести кои му доликуваат на еден херој кој застанал во одбрана на државата.

Јанкуловска: Гордост е да се пречека човек што направил сè за Македонија

Република - 12.04.2013

- Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Ексклузивно аудио: Првото добредојде за Јохан

Курир - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија. Од аудиото до кое ексклузивно дојде Курир, може да се слушне поздравот до македонскиот херој: „До господинот ...

Ексклузивно аудио: Првото добредојде за Јохан

еВести - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија. Од аудиото до кое ексклузивно дојде Курир, може да се слушне поздравот до македонскиот херој: „До господинот ...

Добредојде за Јохан од контролата за летање

БезПардон - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија. Од аудиото до кое ексклузивно дојде Курир, може да се слушне поздравот до македонскиот херој: „До господинот ...

Слушнете кој прв му посака добредојде на Јохан на македонска територија

Press24 - 12.04.2013

Порталот Курир дојде до аудиоснимката во која контолата на летање му посакува добредојде на ...

Аудио: Македонската контрола на летање го поздравува Јохан

Република - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија, пишува порталот „Курир“ и објавува аудио снимка.

ФОТО: „Комити“ со прекрасна кореографија за Јохан!

Курир - 12.04.2013

Навивачката група „Комити“ со прекрасна кореографија на мечот од полуфиналето во СЕХА лигата против Металург кој се игра во моментов го одбележа враќањето на Јохан Тарчуловски.

ФОТО: Погледнете каква кореографија направи навивачката група Комити во чест на Јохан

Press24 - 12.04.2013

Пред стартот на мечот меѓу Вардар и Металург, Комити направија спектакуларна кореографија во чест на Јохан Тарчуловски. Фотките ги „фатија“ колегите од ...

Комитите и Пиратите беа на раб на војна, па се обединија во чест на Јохан

Република - 12.04.2013

Полуфиналето од СЕХА лигата што попладнето се играше во салата Борис Трајковски за влакно не прерасна во тежок инцидент благодарение на полициската интервенција која спречи судир на навивачките групи ...

Вујовиќ со поддршка за Јохан!

Република - 12.04.2013

Црногорецот Веселин Вујовиќ, тренерот на скопски Вардар вечерва уште еднаш покажа дека има големо срце како планина и му искажа посебна почит на Јохан Тарчуловски, фотографирајќи се и поддржувајќи го ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Денешен - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

ФОТО: Јохан Тарчуловски во Македонија

Maxim - 12.04.2013

Вчера по осум години поминати во затворот во Хаг, Јохан Тарчуловски конечно стапна на македонското тло Тој слета на аеродромот АЛександар Велика заедно со својата сопруга Соња, а беше пречекан од ...

Јанкуловска: Гордост е да се пречека Тарчуловски - човек кој направил се за Македонија

Maxim - 12.04.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека е горда што пречекала човек како Јохан Тарчуловски - Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој.

ВИДЕО: Слушнете кој прв му посака добредојде на Taрчуловски

Maxim - 12.04.2013

Порталот Курир дојде до аудиоснимката во која контолата на летање му посакува добредојде на ...

Државниот врв го пречека Тарчуловски во Скопје

Deutsche Welle - 11.04.2013

Поранешниот полициски офицер Јохан Тарчуловски денеска се врати во Македонија, откако ја издржа казната за сторени воени злосторства во конфликтот од 2001 година.

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

24 Вести - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски пристигна во Македонија

24 Вести - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. На аеродромот Александар Велики го пречекаа членови од неговото семејство, ќеркичката Мелани и синот Младен, премиерот Никола Груевски, бројни приврзаници и ...

Љубанци го пречека Тарчуловски

24 Вести - 11.04.2013

Емотивен пречек за Jохан Tарчуловски во родното Љубанци. Вечерва неговите роднини и пријатели му посакаа добредојде. Попладнево, додека се подготвуваше дочекот на плоштадот во Скопје, Љубанци беше ...

Слета авионот со Тарчуловски

Нова ТВ - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ слета авионот со Јохан Тарчуловски. На аеродромот се собрани членови на неговото семјство, пријатели и поддржувачи, како и голем број граѓани кои сакаат ...

Тарчуловски пристигна во Македонија

Р.С.Европа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Тој беше пречекан од неговите деца и премиерот Никола Груевски.

Тарчуловски во Скопје пречекан како херој

Р.С.Европа - 11.04.2013

Единствениот осуден од Македонија за воени злосторства Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, се врати дома. Во Скопје беше пречекан како херој.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Вест - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Ајде тато да си одиме дома

Вест - 11.04.2013

"Ајде тато да си одиме дома", беа првите зборови кои од Мелани и од Младен ги слушна Јохан, кога стапна на македонска почва на аеродромот "Александар Велики".

Македонија подготвена за дочек на Тарчуловски, пристигнуваат граѓани од сите градови

МКД - 11.04.2013

Илјадници граѓани се очекува денеска попладне да се соберат на градскиот плоштад во Скопје и да го пречекаат Јохан Тарчуловски, Македонецот кој одлежа осум години меѓународен затвор.

Новески меѓу првите му посака добредојде на Јохан Тарчуловски (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.04.2013

Македонскиот фудбалски репрезентативец Николче Новески, членот на германскиот бундеслигаш Мајнц беше меѓу првите што му посака добредојде на Јохан Тарчуловски, кој вчера по осум години беше пуштен на ...

Тарчуловски - Жртвата за Македонија нема цена

Утрински - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски пречекан на скопскиот аеродром

Телма - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa сопругата, ...

По пречекот на аеродромот, следува голема прослава на плоштадот

МКД - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево конечно се врати во Македонија откако осум години беше во меѓународен затвор по пресудата на Хаг дека е виновен за воени злосторства извршени во 2001 година.

Јохан пречекан со овации и аплауз од неколку илјади граѓани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 11.04.2013

Илјадници граѓани од целата земја попладнево со овации и аплауз го пречекаа Јохан Тарчуловски , кој откако положи цвеќе пред Споменикот на бранителите, се појави на градскиот плоштад за да ги ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Билборди и знамиња за дочекот на Јохан Тарчуловски

Дневник - 11.04.2013

Билборди со ликот на Јохан Тарчуловски, плакати, македонски знамиња го сочинуваат декорот што е поставен низ Скопје за неговиот денешен дочек по вчерашното ослободување од германскиот затвор.

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

А1 On - 11.04.2013

На аеродромот се собрани членови на неговото семјство, пријатели и поддржувачи, како и голем број граѓани кои сакаат лично да го поздрават и да му посакаат добредојде.

Зурли и тапани, министри, пратеници за добредојде на Јохан

Н.Македонија - 11.04.2013

Музика со зурли и тапани се слуша од пред зградата на скопскиот аеродром „Александар Велики“ пред пристигувањето на Јохан Тарчуловски, по ослободувањето од затворот во Германија.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Алфа - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Дневник - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаа неговите ...

ФОТО: Јохан Тарчуловски слета во Скопје

А1 On - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Н.Македонија - 11.04.2013

Премиерот Никола Груевски прв се поздрави со Јохан Тарчуловски, по слетувањето на авионот од Германија. Довчерашниот осуденик на Хашкиот трибунал на излегувањето од авионот се прекрсти, а по ...

Жртвата за Македонија нема цена

Идивиди - 11.04.2013

Скопје, 11 април 2013 (МИА) - Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Дневник - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

(ВИДЕО) Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

А1 On - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: И неговите Комити го пречекаа

А1 On - 11.04.2013

Навивачката група Комити му приреди пречек на Јохан Тарчуловски. Тие се собраа пред Соборниот храм од кадешто се упатија на „Александар Велики” со автомобили и автобуси.

Тарчуловски: Поддршката од народот ми значеше сè!

Кајгана - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави денеска Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

Од Љубанци до Шевенинген и назад

Алфа - 11.04.2013

Комитата Јохан, стана локален херој како водач на навивачката група на Вардар. Низ победите и поразите на својот омилен тим, момчето од Љубанци по осум години пак ќе да ги предводи фановите на ...

Јохан: Осум години поминав учејќи ја животната лекција

Кајгана - 11.04.2013

„Поминав тежок период, имам измешани чувства, но среќен сум и возбуден што сум со вас", беа зборовите на Јохан Тарчуловски упатени кон толпата Македонци на плоштадот „Македонија" кои дојдоа да му ...

Јохан пристигна во Македонија

Алфа - 11.04.2013

Со синот и ќерката за рака Јохан Тарчуловски се упати кон зградата на Аеродромот „Александар Велики“. Се поздрави со премиерот Груевски и преставници на државниот врв.

Љубанци го пречека Тарчуловски

А1 On - 11.04.2013

Емотивен пречек за Jохан Tарчуловски во родното Љубанци. Вечерва неговите роднини и пријатели му посакаа добредојде, јави 24 Вести.

Македонија го очекува пристигнувањето на Јохан Тaрчуловски

+инфо - 11.04.2013

Откако одлежа две третини од 12-годишната затворска казна, Јохан Тaрчуловски денеска се враќа во Македонија, а во негова чест на плоштадot „Македонија“ попладне ќе биде организирана прослава на која ...

Јохан Тарчуловски се врати дома

Фактор - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ најпрво го пречекаа неговите две дечиња, а добредојде му посака и премиерот на Република Македонија Никола ...

Јохан Тарчуловски пречекан со зурли и тапани

+инфо - 11.04.2013

На скопскиот аеродром во 15 часот со владин авион слета Јохан Тарчуловски, кој беше пречекан од неговите две деца, Мелани и Младен, и од владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски.

ГАЛЕРИЈА Пречекот на Јохан Тарчуловски

+инфо - 11.04.2013

„Браќа и сестри сакам да ви се заблагодарам за дочекот, почестен сум. Сакам да се заблагадорам за поддршката која ми ја дадовте на мене и на моето семејство.

ГАЛЕРИЈА Тарчуловски се заблагодари и на живите и на загинатите бранители

+инфо - 11.04.2013

Единствениот осуден од Македонија за воени злосторства Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, се врати дома.

Тарчуловски со музика и песни пречекан во родното Љубанци

+инфо - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва емотивно беше пречекан во родното Љубанци – објави 24 Вести. Неговите роднини и пријатели му посакаа срдечно добредојде.

Јохан- (не) правдата постои !

Локално - 11.04.2013

Македонија од денеска ќе има нов херој.Јохан Тарчуловски.Ќе се слави со општо народен собир. Македонија на нозе на плоштад барем за тоа се извештивме ако не не биваше таа 2001 да излеземе ! Веројатно ...

Како Македонија ќе го пречека Јохан Тарчулоски ?

Канал5 - 11.04.2013

Од 14 и 55 почнува специјалната емисија за дочекот на Јохан . Гледајте само на Канал 5 Како Македонија ќе го пречека Јохан Тарчулоски ? Зошто одлежа 8 години во европските зандани ? Каков пречек му ...

Празник во домот на Јохан

Канал5 - 11.04.2013

Канал 5 на утринско кафе на гости кај бабата и дедето на Јохан Празник во домот на Јохан и Соња Тарчуловски. Фамилијата ги брои часовите кога ќе го прегрнат зетот и таткото.

Со билборди скопјани му посакаа „добредојде“ на Јохан Тарчуловски (Фото)

МК News - 11.04.2013

Билбордите се поставени низ целото централно градско подрачје.На нив има македонско знаме, фотографија од Јохан и симболична порака „Добредојде дома Јохан“.

Љубанци го слави враќањето на Јохан

Канал5 - 11.04.2013

Љубанчани ќе му посакаат топло добредојде на Јохан Од рано утро сите Љубанчани се на нозе. Возбудени и весели што нивниот херој Јохан се враќа во Македонија.

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Сител - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Кирилица - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Канал5 - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Се е подготвено за пречек на Јохан (ФОТО)

Вечер - 11.04.2013

На скопскиот аеродром Александар Великии, се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Присутно е полициско обезбедување, а поставена е и бината.

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

МРТ - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

МРТ - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан си дојде дома !

Локално - 11.04.2013

Јохан и се врати на Македонија.Илјадници граѓани со транспаренти и насмевки денеска во 15 :15 го пречекаа единствениот хашки затвореник Јохан Тарчуловски осуден за конфликот во 2001 кој одлежа 8 ...

ФОТО: Јохан пристигна во Мaкедонија

Сител - 11.04.2013

Слета авионот со кој Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат мигот кога Јохан ќе биде конечно со нив.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

МК News - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаа неговите ...

ВИДЕО: Jохан се врати дома

МК News - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаа неговите ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Либертас - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Сител - 11.04.2013

Жртвата за Македонија нема цена. Со овие зборови Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: Груевски прв го пречека Тарчуловски

Сител - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски конечно пристигна во својата татковина заедно со сопругата Соња. Први кон него се стрчаа неговите две дечиња, а прв кој го пречека беше македонскиот премиер Никола Груевски.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

МК News - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Атмосферата на аеродромот Александар Велики

Сител - 11.04.2013

Атмоферата на аеродромот Александар Велики пред пристигнувањето на Јохан ...

ФОТО: Комити се самоорганизираа за пречекот на Јохан

Сител - 11.04.2013

Навивачката група Комити се самоорганизираше да му приреди пречек на Јохан Тарчуловски. Собирот беше во 13.30 часот пред Соборниот храм од кадешто Комити се упатија на "Александар Велики" со ...

Фото: Јохан Тарчуловски слета на Александар Велики

Кирилица - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

ЖИВО: Дочекот на Јохан на плоштад Македонија во Скопје

МК News - 11.04.2013

По пречекот на скопскиот аеродром, предвидено е Јохан околу 15:45 часот да положи цвеќе пред Споменикот на бранителите кој се наоѓа во близина на Порта Македонија.

Од Љубанци до Шевенинген и назад – Комитата Јохан повторно ќе навива за својот тим

МК News - 11.04.2013

Комитата Јохан, стана локален херој како водач на навивачката група на Вардар. Низ победите и поразите на својот омилен тим, момчето од Љубанци по осум години пак ќе да ги предводи фановите на ...

Фото: Македонија слави со Јохан на плоштадот Македонија

Кирилица - 11.04.2013

Илјадници Македонци го пречекаа Јохан Тарчуловски на плоштадот Македонија во Скопје, кој придружуван од премиерот Груевски и останатиот државен врв, заедно со насобраните граѓани со песна го слават ...

Јохан положи венец на споменикот на паднатите борци

Вечер - 11.04.2013

Со громогласни скандирања и аплаузи од собраните граѓаните беше пречекан Јохан Тарчуловски кои положи цвеќе на споменикот на паднатите борци во Жена борец пред кој се поклони и помоли.

Затворен меѓу четири ѕида научив животна лекција!

Вечер - 11.04.2013

Скопскиот плоштад е преполн со Македонци кои дојдоа да му посакаат добредојде на македонскиот херој Јохан Тарчуловски. Со песна и громогласни извици на поддршка Јохан беше пречекан на плоштадот од ...

Ми недостигаше Македонија

Вечер - 11.04.2013

"Од се срце ви благодарам. Вашата поддршка иако толку далеку многу ми значеше. Како што кажа Гоце Делчев, жртвата за Македонија нема цена. Немам зборови да го искажам тоа што го чуствувам сега.

Тарчуловски на едночасовна средба со премиерот

Вечер - 11.04.2013

По пристигнувањето на скопскиот аеродром, Александар Велики, Јохан Тарчуловски заедно со неговото семејство беше примен во владата од премиерот Никола Груевски.

Јохан во родното Љубанци (ФОТО)

Вечер - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва го посети и родното Љубанци каде беше пречекан од роднините и сожителите. Низ Љубанци радоста се чуствуваше оддалеку.

Плоштадот на големо се подготвува за пречек на Јохан

Вечер - 11.04.2013

Граѓани од сите страни како река се влеваат кон централноит дел на плоштадот и пред споменикот на паднатите борци во Жена парк да го пречекаат својот херој Јохан Тарчуловски, кој после осум години ...

Сите подготовки направени, Јохан се чека во секој момент да пристигне

Точка - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Претставници од владата, голем број на медиуми, членови на семејството и голем број приврзаници на со нетрпение очекуваат Тарчуловски да пристиге во ...

Јохан во прегратка на премиерот пристигна на Скопскиот аеродром

Точка - 11.04.2013

По осум години поминат во Хашкиот затвор Јохан Тарчуловски во прегратка на премиерот Никола Груевски пристигна на Скопскиот Аеродром.

(ВИДЕО) Јохан пристигна, пречекан од премиерот Груевски, исто како Бошкоски во 2008

Бриф - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пред малку пристигна на скопскиот аеродром, а прв го поздрави премиерот Никола Груевски, слично како на враќањето на Љубе Бошкоски од Хаг во 2008 година, херојот кој прво беше ...

(ВИДЕО) Кога Бошкоски се врати во Македонија

Бриф - 11.04.2013

Првата работа што ја спомна поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, кога слета на аеродромот во Скопје е Јохан Тарчуловски.

Говорот на Јохан: жртвата за Македонија нема цена

Точка - 11.04.2013

Македонскиот херој, Јохан Тарчуловски, пристигна во својата земја,како што вели, свето македонско тло по осум години поминати во затвор.

Емотивен говор на Јохан Тарчуловски: Македонија е вечна!

Точка - 11.04.2013

Главната тема во Република Македонија денес е враќањето на Јохан Тарчуловски во неговата родна татковина, а во моментов огромен број на луѓе престојуваат на плоштадот Македонија во центарот на ...

Јохан Тарчуловски пристигна и во родното Љубанци

Точка - 11.04.2013

По големиот пречек кој што беше организиран на аеродромот Александар Велики, а потоа и на плоштадот Македонија, вечерва Јохан Тарчуловски го посети и своето родно место, селото Љубанци.

Божиновски за својот другар Тарчуловски

Тера - 11.04.2013

Од сите градови на Македонија организирано денеска се патуваше во Скопје за да се дочека Јохан Тарчуловски. На скопскиот аеродром меѓу другите го дочека и битолчанецот Кире Божиновски кој за Тера ...

Тарчуловски се врати во Македонија

Тера - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави во четврток Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

Јохан се враќа дома, организирани 250 автобуси за пречекот

Република - 11.04.2013

Македонските граѓани од сите градови во земјава кои сакаат да го пречекаат Јохан Тарчуловски на аеродромот Александар Велики денеска ќе имаат на располагање 250 автобуси, информираат од Здружението ...

ВИДЕО: Јохан пречекан со локум, вино и погача во Мајнц

Press24 - 11.04.2013

Со локум вино и Погача, оро и македонска песна нашинците во Мајнц ја прославија слободата на Јохан ...

Мелани до Јохан: Тато те сакам, многу ми фалиш!

Курир - 11.04.2013

Тато те сакам, многу ми фалиш. Со овие зборови, Мелани ќе го дочека тато Јохан, кој после осум години конечно ќе се врати дома.

Ќеркичката на Јохан: Тато те сакам и многу ми фалиш!

Press24 - 11.04.2013

Тато те сакам. Многу ми фалиш...се зборовите со кои денеска малата Мелани, ќерката на Јохан, ќе го пречека после 8 години -Ќе му кажам тато те сакам, многу ми фалиш, раскажала малата ќеркичка на ...

Мелани до Јохан: Тато те сакам, многу ми фалиш!

БезПардон - 11.04.2013

Тато те сакам, многу ми фалиш. Со овие зборови, Мелани ќе го дочека тато Јохан, кој после осум години конечно ќе се врати дома.

Македонија во поход-ОСВОЈУВАЊЕ НА ЈОХАН

Канал 77 - 11.04.2013

Пред да започнеме со читањето би сакал да го започнам овој текст со една песничка од бившите ЈУ простори. Додека го пишувам текстот Македонија го пречекува Јохан. Македонија му должи години на Јохан.

ФОТО:„Добредојде дома Јохан“

Курир - 11.04.2013

Со билборди и плакати, скопјани му посакаа „добредојде“ на Јохан Тарчуловски. Билбордите се поставени низ целото централно градско подрачје.

ФОТО:„Добредојде дома Јохан“

БезПардон - 11.04.2013

Со билборди и плакати, скопјани му посакаа добродојде на Јохан Тарчуловски. Билбордите се поставени низ целото централно градско подрачје.

Комитите се подготвуваат за пречекот на Јохан (фото)

Република - 11.04.2013

Се очекува Јохан Тарчуловски да пристигне околу 15 часот. Македонците се подготвувааат за пречек на единствениот Македонец осуден од хашкиот трибунал, кој по осум години конечно е пуштен на ...

Ексклузивно: Јохан веднаш ќе добие македонски биометриски пасош

Курир - 11.04.2013

Откако ќе слета на аеродромот Александар Велики, Јохан Тарчуловски веднаш ќе го добие својот биометриски пасош. Курир дознава дека пасошот ќе му биде врачен од министерката за внатрешни работи, ...

На „Сител“ во живо пречекот на Тарчуловски

БезПардон - 11.04.2013

Телевизијата „Сител“ врши директен пренос од пречекот на Јохан Тарчуловски, кој денска треба да пристигне во Скопје. За неговиот пречек во Скопје, Здружението на граѓани за поддршка на Јохан обезбеди ...

Јохан веднаш ќе добие македонски биометриски пасош

БезПардон - 11.04.2013

Откако ќе слета на аеродромот Александар Велики, Јохан Тарчуловски веднаш ќе го добие својот биометриски пасош. „Курир“ дознава дека пасошот ќе му биде врачен од министерката за внатрешни работи, ...

Јохан лета за Македонија

Република - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пред малку се качил на авионот за Македонија. Се очекува да пристигне на скопскиот аеродорм за околу еден час и 30 минути. Со него е сопругата Соња Тарчуловска.

ФОТО: Се е подготвено за пречек на Јохан

Курир - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“, се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Присутно е полициско обезбедување, поставени се бините.

ФОТО: Се е подготвено за пречек на Јохан

БезПардон - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“, се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Присутно е полициско обезбедување, поставени се бините.

ФОТО: На „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Press24 - 11.04.2013

На скопскиот аеродром Александар Велики се е подготвено за пречек на Јохан Тарчуловски. Бините се поставени, а започнаа да пристигнуваат и граѓани кои сакаат да му посакаат добредојде Прочитајте ...

ФОТО: На скопскиот аеродром се е подготвено за пречекот на Јохан

Sky - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ јави Курир. Поставени се пините а се забележува и зголемено полициско обезбедување.

ФОТО: Скопскиот плоштад подготвен за пречек на Јохан

Курир - 11.04.2013

На скопскиот плоштад привршуваат подготовките за пречекот на Јохан Тарчуловски. Поставена е бината со големо македонско знаме, а во моментов се работи на озвучувањето.

ФОТО: Скопскиот плоштад подготвен за пречек на Јохан

БезПардон - 11.04.2013

На скопскиот плоштад привршуваат подготовките за пречекот на Јохан Тарчуловски. Поставена е бината со големо македонско знаме, а во моментов се работи на озвучувањето.

ФОТО: Автобусите тргнаа кон аеродромот Александар Велики

Press24 - 11.04.2013

50-те автобуси тргнаа од салата Борис Трајковски кон аеродромот Александар Велики да го пречекаат Јохан Тарчуловски Повеќе на Вечер.мк ...

Видео: Илјадници граѓани тргнаа да го пречекаат Јохан

Република - 11.04.2013

Граѓаните низ главниот град масовно се подготвуваат да го пречекат ослободениот Јохан Тарчуловски. Низ скопските улици се пеат песни и се веат македонски знамиња.

ФОТО: Дечињата на Јохан го чекаат херојот

Курир - 11.04.2013

Децата на Јохан веќе се пристигнати на скопскиот аеродром. Малите Мелани и Младен, на пистата го чекаат својот татко. На аеродромот „Александар Велики“ пристигнаа и други роднини и пријатели на ...

Се е подготвено, со нетрпение се очекува Тарчуловски

Нетпрес - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Претставници од владата, голем број на медиуми, членови на семејството и голем број приврзаници на со нетрпение очекуваат Тарчуловски да пристиге во ...

Се е подготвено за дочекот на Трачуловски

ВИС - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Во секој момент се очекува Тарчуловски да пристигне во Македонија

Press24 - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

ФОТО: Мелани и Младен го чекаат татко им!

БезПардон - 11.04.2013

Децата на Јохан веќе се пристигнати на скопскиот аеродром. Малите Мелани и Младен, на пистата го чекаат својот татко. На аеродромот „Александар Велики“ пристигнаа и други роднини и пријатели на ...

Илјадници граѓани ќе го чекаат Јохан

еВести - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

еВести - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: Груевски го пречека Тарчуловски

Нетпрес - 11.04.2013

Премиерот Груевски го пречека Јохан Тарчуловски кој пред две минути пристигна на скопскиот аеродром со владин авион. Меѓу присутните беа неговите најблиски,пријатели како и министерката за внатрешни ...

ФОТО: Груевски прв го пречека Тарчуловски

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски конечно пристигна на аеродромот Александар Велики Јохан Тарчуловски конечно пристигна во својата татковина заедно со сопругата Соња.

ФОТО: Јохан стапна на македонско тло

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со владиниот авион конечно по осум години пристигна во Македонија. Тој најпрво се прекрсти, ги гушна своите дечиња а потоа се поздрави со премиерот Груевски кој прв го пречека.

Јохан се врати дома!

Република - 11.04.2013

Неколку илјади граѓани го пречекаа Јохан Тарчуловски на аеродромот Александар Велики кој пристигна од Германија со владиниот авион по осум години минати во затворот Дац.

ФОТО: Јохан пристигна во Мaкедонија

Курир - 11.04.2013

Слета авионот со кој Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат мигот кога Јохан ќе биде конечно со нив.

Јохан: Вашата поддршка ми беше сѐ, жртвата за Македонија нема цена

Република - 11.04.2013

Веднаш по слетувањето на аеродромот „Александар Велики“, Јохан Тарчуловски им се обрати на илјадниците македонски граѓани кои дојдоа да го поздрават неговото враќање.

Јохан слета на скопскиот аеродром

БезПардон - 11.04.2013

Слета авионот со кој Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат мигот кога Јохан ќе биде конечно со нив.

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Курир - 11.04.2013

Жртвата за Македонија нема цена. Со овие зборови Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: Јохан Тарчуловски стапна на Македонско тло!

За Се - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан од семејтвото и Премиерот Никола Груевски на аеродромот „Александар Велики” Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат ...

Јохан пристигна на Скопскиот аеродром

Sky - 11.04.2013

Ј охан Тарчуловски по осум години поминат во Хашкиот затвор пристигна во Македонија. На скопскиот аеродром Јохан беше пречекан од премиерот Никола Груевски од неговите роднини и пријатели како луѓе ...

Еуфоричен пречек на Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ (видео)

Република - 11.04.2013

Со песни и со скандирања „Добредојде дома“, илајдници Македонци му приредија еуфоричен пречек на Јохан Тарчуловски непосредно по слетувањето на аеродромот „Александар ...

Мелани: Тато немој веќе никаде да одиш

БезПардон - 11.04.2013

Потресна средба на Јохан со неговите деца Мелани и Младен. Малата Мелани не можеше да се оддели од татко си. - Тато, немој никаде повеќе да одиш- му рече на својот татко.

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

БезПардон - 11.04.2013

Жртвата за Македонија нема цена. Со овие зборови Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена!

Press24 - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше, ми беше се.Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

ВИДЕО: Вака Македонија го пречека Јохан

Курир - 11.04.2013

Добредојде дома Јохан. Со овие зборови Македонија го пречека својот херој. На скопскиот аеродром „Александар Велики“, слета авионот.

ФОТО: Многумина пристигнаа на плоштадот Македонија да му посакаат добредојде на Јохан

Press24 - 11.04.2013

Плоштадот Македонија се повеќе се полни со граѓани кои го чекаат Јохан Тарчуловски за да му посакаат ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пристигнувањето на Јохан Тарчуловски во Македонија

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски по 8 години стапна на македонската земја. Тој беше пречекан од своите дечиња, своето семејство и безброј граѓани кои дојдоа да му посакаат добредојде Ексклузивни фотографии на Пресс ...

Видео од атмосферата по пат од скопскиот аеродром

Република - 11.04.2013

Врвулица од автомобили со знамиња и мотоцикли имаше на патот кој води до скопскиот аеродром „Александар Велики“. Сите што беа во можност дојдоа да го пречекаат Јохан Тарчуловски на неговото ...

ФОТО: Јохан оствари средба со премиерот Груевски

Курир - 11.04.2013

По пречекот на скопскиот аеродром, Јохан Тарчуловски оствари средба со премиерот на Република Македонија, Никола Груевски. Средбата се одржа во Владата на Република Македонија.

ВИДЕО: Говорот на Јохан: жртвата за Македонија нема цена

Нетпрес - 11.04.2013

Македонскиот херој, јохан Тарчуловски, приситгна во својта земја,како што вели, свето македонско толо по осум години поминати во затвор.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Јохан пречекан на плоштадот Македонија

Press24 - 11.04.2013

Македонците го пречекаа Тарчуловски на плоштадот Македонија Ексклузивни фотографии на Пресс ...

Тарчуловски: Поддршката од народот ми значеше сè!

Хајд Парк - 11.04.2013

Прочитано: 247 пати Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави во четврток Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

ЖИВО: Атмосферата на плоштад Македонија во Скопје

За Се - 11.04.2013

Македонија го пречекува својот херој, Јохан Тарчуловски по 8 годишната голгота во Хаг. Погледнете ја атмосферата на плоштад Македонија во Скопје ...

Татооо!!! – извика Мелани кога слетуваше авионот на Јохан

Република - 11.04.2013

Татоооо – извика малечката Мелани кога владиониот авион слетуваше на скопскиот аеродром. Осумгодишната Мелани едвај чекаше да го гушне тато. Малиот Младен малку збунет, но радоста е иста.

Видео: Говорот на Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Таратур - 11.04.2013

Македонскиот херој, Јохан Тарчуловски, пристигна во својата земја,како што вели, свето македонско тло по осум години поминати во затвор.

ФОТО: Илјадници Македонци го пречекаа Јохан

Курир - 11.04.2013

Скопскиот плоштад е преполн со Македонци кои дојдоа да му посакаат добредојде на македонскиот херој Јохан Тарчуловски. Илјадници граѓани од сите генерации го пречекаа Јохан на плоштадот „Македонија“.

ФОТО: Преполн плоштадот „Македонија“ во чест на Јохан, илјадници Македонци на нозе!

БезПардон - 11.04.2013

Скопскиот плоштад „Македонија“ е преполн со Македонци кои дојдоа да му посакаат топло добредојде на македонскиот херој, Јохан Тарчуловски.

Видео: Емотивен и моќен говор на Јохан

Курир - 11.04.2013

Говор полн со емоции и со силна порака, одржа Јохан Тарчуловски пред илјадниците насобрани граѓани кои дојдоа да го пречекаат.

Тарчуловски: Беше тешко, но не згрешив

Нетпрес - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски се обрати пред илјадниците граѓани собрани на Плоштадот за да му посакаат добредојде дома.Тој истакна дека му се полни душата кога граѓаните ги гледа обединети и сплотени што на ...

Јохан: Никогаш не згрешив, бев во право, врвна чест е да се брани својот дом!

БезПардон - 11.04.2013

Ми се полни душата и срцето кога ве гледам обединети, сплотени-тоа е силата на оваа наша македонска земја. Тоа е она што на мене и на нас секогаш ни дава сила.

Тарчуловски: Врвна чест и должност е да се брани својот дом

Република - 11.04.2013

-Ми се полни срцето и душата кога ве гледам вака сите на плоштадот сплотени. Тоа е Македонија, Вие сте Македонија која и мене и сите намни дава сила.

Видео од пристигнувањето на Тарчуловски на аеродром и на плоштад „Македонија“

Република - 11.04.2013

Со оваации и со голема радост, Јохан Тарчуловски беше поздравен од сите присутни на скопскиот аеродром „Александар Велики“, а потоа и на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје.

Сашо Гигов Гиш му посака добредојде во Македонија на Јохан (видео)

Република - 11.04.2013

Сашо Гигов Гиш со интерпретирање на македонската химна му посака добредојде на Јохан Тарчуловски на скопскиот плоштад „Македонија“.

Видео: Достоинствен пречек за македонскиот херој

Курир - 11.04.2013

Илјадници Македонци го пречекаа Јохан Тарчуловски на скопскиот плоштад. На достоен начин нацијата му посака „добредојде дома“.

Семејството Тарчуловски на плоштад „Македонија“ (фотогалерија)

Република - 11.04.2013

Говорот на Јохан Тарчуловски беше моќен и иниспиративен, предизвика бран од воодушевување, а неговото пристигнување на скопскиот плоштад „Македонија“ беше проследено со аплаузи и скандирање на ...

Комити го пречекаа, Вардар го кани Јохан на дерби

Спортарена - 11.04.2013

Навивачката група „Комити“ денеска го пречека Јохан Тарчуловски, нивниот член, еден од најстарите членови, кој пак во неговиот говор посебно им се заблагодари на подршката и вниманието во сите овие ...

Директен пренос од пречекот на Тарчуловски

Primetime - 11.04.2013

Директен пренос од пречекот и свечената церемонија во чест на Јохан Тарчуловски само на Филипијада ...

Јохан е дома!

Фама - 11.04.2013

По осум години се врати дома во Македонија. Беше пречекан како херој. На аеродромот Александар Велики го пречека премиерот Никола Груевски, на плоштадот Македонија многумина го поздравија со аплауз.

Јохан: Осум години поминав учејќи ја животната лекција

Хајд Парк - 11.04.2013

Прочитано: 126 пати „Поминав тежок период, имам измешани чувства, но среќен сум и возбуден што сум со вас”, беа моќните зборови на Јохан Тарчуловски кои ги разнежнија срцата на толпата Македонци на ...

ФОТО: Како Јохан беше пречекан во Љубанци?

Курир - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва го посети и родното Љубанци каде беше пречекан од роднините и сожителите. Низ Љубанци радоста се чуствуваше оддалеку.

Тарчуловски: Поддршката од народот ми значеше сè!

Макфакс - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави во четврток Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

Јохан: Осум години поминав учејќи ја животната лекција

Макфакс - 11.04.2013

„Поминав тежок период, имам измешани чувства, но среќен сум и возбуден што сум со вас", беа моќните зборови на Јохан Тарчуловски кои ги разнежнија срцата на толпата Македонци на плоштадот ...

Тарчуловски веднаш ќе добие македонски биометриски пасош

Денешен - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, oткако ќе слета на аеродромот Александар Велики веднаш ќе го добие својот биометриски пасош. Курир дознава дека пасошот ќе му биде врачен од министерката за внатрешни работи, ...

Јохан пристигна во Македонија

Денешен - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Видео: Видете како Македонија го пречека Јохан

Денешен - 11.04.2013

Добредојде дома Јохан. Со овие зборови Македонија го пречека својот херој. На скопскиот аеродром „Александар Велики“, слета авионот.

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Денешен - 11.04.2013

„Жртвата за Македонија нема цена“. Ова беа зборовите со кои Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

ВИДЕО: Тарчуловски пречекан со локум, вино и погача во Мајнц

Maxim - 11.04.2013

Со локум вино и Погача, оро и македонска песна нашинците во Мајнц ја прославија слободата на Јохан ...

Ќеркичката на Јохан: Тато те сакам и многу ми фалиш!

Maxim - 11.04.2013

Тато те сакам. Многу ми фалиш...се зборовите со кои денеска малата Мелани, ќерката на Јохан, ќе го пречека после 8 години -Ќе му кажам тато те сакам, многу ми фалиш, раскажала малата ќеркичка на ...

ФОТО: На „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Maxim - 11.04.2013

На скопскиот аеродром Александар Велики се е подготвено за пречек на Јохан Тарчуловски. Бините се поставени, а започнаа да пристигнуваат и граѓани кои сакаат да му посакаат добредојде Прочитајте ...

ФОТО: 50-те автобуси тргнаа кон скопскиот аеродром да го пречекаат Тарчуловски

Maxim - 11.04.2013

50-те автобуси тргнаа од салата Борис Трајковски кон аеродромот Александар Велики да го пречекаат Јохан Тарчуловски ФОТО: Вечер Повеќе ...

Во секој момент се очекува Јохан да пристигне во Македонија

Maxim - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

ФОТО: Груевски прв го пречека Тарчуловски

Maxim - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски конечно пристигна во својата татковина заедно со сопругата Соња. Први кон него се стрчаа неговите две дечиња, а прв кој го пречека беше македонскиот премиер Никола Груевски.

ФОТО: Тарчуловски дојде во својата татковина

Maxim - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со владиниот авион конечно по осум години пристигна во Македонија. Тој најпрво се прекрсти, ги гушна своите дечиња а потоа се поздрави со премиерот Груевски кој прв го пречека На ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена!

Maxim - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше, ми беше се.Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: Безброј лица пристигнаа на плоштадот Македонија да му посакаат добредојде на Тарчуловски

Maxim - 11.04.2013

Плоштадот Македонија се повеќе се полни со граѓани кои го чекаат Јохан Тарчуловски за да му посакаат ...

ФОТО: Пристигнувањето на Тарчуловски во Македонија

Maxim - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски по 8 години стапна на македонската земја. Тој беше пречекан од своите дечиња, своето семејство и безброј граѓани кои дојдоа да му посакаат добредојде ФОТО: ...

Љубанци го чека враќањето на Јохан Тарчуловски

Утрински - 10.04.2013

Родното село на Тарчуловски веста за неговото ослободување ја прослави во дворот на основното учлилиште со песни и игри кои завршиле вчераутро Жителите на скопското село Љубанци со нетрпеливост го ...

Вујкото на Тарчуловски: Го чекаме нашиот Јохан - Љубанци достојно ќе го пречека

Сител - 10.04.2013

Љубанци се подготвува за пречек на македонскиот бранител Јохан Тарчуловски кој пред два дена беше ослободен од затворот во Хаг.

Јохан е на слобода (Фото)

МК News - 10.04.2013

Ккако што известува весникот Република пред 10 минути биле завршени сите правни процедури и Јохан Тарчуловски го напуштил затворо. Го пречекала сопругата Соња и македонски иселеници.

ФОТО: Јохан е на слобода

Либертас - 10.04.2013

Ккако што известува порталот Република пред 10 минути биле завршени сите правни процедури и Јохан Тарчуловски го напуштил затворот. Го пречекала сопругата Соња и македонски иселеници.

Македонија ќе му приреди дочек на Јохан

Канал5 - 10.04.2013

Утре во 15 часот авионот од Диез ќе слета на „Александар Македонски“, а за сите граѓани е овозможен бесплатен превоз до аеродромот со автобуси кои во 13 часот ќе тргнуваат од паркингот на спортскиот ...

Македонија утре ќе го пречека Јохан – организиран превоз до аеродром и дочек на плоштадот

МК News - 10.04.2013

Утре во 15 часот авионот од Диез ќе слета на „Александар Македонски“, а за сите граѓани е овозможен бесплатен превоз до аеродромот со автобуси кои во 13 часот ќе тргнуваат од паркингот на спортскиот ...

Утре во 18:30 часот пречек за Јохан на скопскиот плоштад

Либертас - 10.04.2013

Утре во 15 часот авионот од Диез ќе слета на „Александар Македонски“, а за сите граѓани е овозможен бесплатен превоз до аеродромот со автобуси кои во 13 часот ќе тргнуваат од паркингот на спортскиот ...

Тарчуловски: Не смееме да ја загубиме Македонија

Кирилица - 10.04.2013

Јохан се сретна со нив во македонската црква во Мајнц Не смееме да ја загубиме државата. Јас направив што можев и колку можев. Нема ВМРО-ДПМНЕ, нема СДСМ.

Јохан: Ако ја загубиме Македонија, толку ќе ни биде

Сител - 10.04.2013

Не смееме да ја загубиме државата. Јас нарпавив што можев и колку можев. Нема ВМРО – ДПМНЕ, нема СДСМ. Ако ја загубиме државата, толку ќе ни биде, порача Јохан Тарчуловски на денешната средба со ...

Јохан утре ќе биде пречекан на плоштадот "Македонија"

Вечер - 10.04.2013

Јохан Тарчуловски утре во 14. 30 пристигнува на скопскиот аеродром "Александар Велики", пренесува Република, а подоцна ќе има и организиран пречек на плоштадот Македонија.

"Денес над Македонија" во чест на Јохан (ВИДЕО)

Вечер - 10.04.2013

Дечињата Македонци во Германија ја испеаја македонската химна на пречекот на Јохан Тарчуловски. Еве како изгледаше дочекот на Тарчуловски во македонската црква во Мајнц.

ВИДЕО: Како го дочекаа Јохан во Мајнц

Сител - 10.04.2013

Со локум вино и Погача, оро и македонска песна нашинците во Мајнц ја прославија слободата на Јохан Тарчуловски.На пречекот беше и македонскиот репрезентативец кој игра за Мајнц Николче Новевски.

(ВИДЕО) Како беше пречекан Бошкоски од Хаг

Бриф - 10.04.2013

Погледнете како беше пречекан поранешниот затвореник во Хаг, некогашниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски. Тој во моментот издржува казна затвор од 5 години во затворот во Идризово.

Вујкото на Тарчуловски: Го чекаме нашиот Јохан - Љубанци достојно ќе го пречека

Press24 - 10.04.2013

Љубанци се подготвува за пречек на македонскиот бранител Јохан Тарчуловски кој пред два дена беше ослободен од затворот во Хаг - Вујко, си доаѓам дома, сега сум слободен човек! Кога го слушнав ова, ...

Вујкото на Тарчуловски: Го чекаме нашиот Јохан – Љубанци достојно ќе го пречека

БезПардон - 10.04.2013

Љубанци се подготвува за пречек на македонскиот бранител Јохан Тарчуловски кој пред два дена беше ослободен од затворот во Хаг.

Утре попладне Јохан ќе биде пречекан на плоштадот „Македонија“

Република - 10.04.2013

Јохан Тарчуловски утре во 14,30 пристигнува на скопскиот аеродром „Александар Велики“, дознава „Република“, а подоцна ќе има и организиран пречек на плоштад „Македонија“.

Утре заедно да го пречекаме Јохан на плоштад

Нетпрес - 10.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години затвор, конечно е на слобода, а Македонија достојно ќе го пречека својот херој. Тој ќе пристигне утре во 14:30 часот на скопскиот аеродром „Александар Велики“, а ...

Утре во 16:30 часот пречек за Јохан на скопскиот плоштад

Курир - 10.04.2013

Македонија достојно ќе го пречека Јохан Тарчуловски. Утре во 14:30 тој ќе пристигне на скопскиот аеродром „Александар Велики“, а организиран пречек ќе има и на скопскиот плоштад.

Утре во 18:30 часот пречек за Јохан на скопскиот плоштад

БезПардон - 10.04.2013

Македонија достојно ќе го пречека Јохан Тарчуловски. Утре во 14:30 тој ќе пристигне на скопскиот аеродром „Александар Велики“, а организиран пречек ќе има и на скопскиот плоштад.

Јохан: Ако ја загубиме Македонија, толку ќе ни биде (видео)

Република - 10.04.2013

Не смееме да ја загубме државата. Јас направив што можев и колку можев. Нема ВМРО-ДПМНЕ, нема СДСМ. Ако ја загубиме државата, толку ќе ни биде, порача Јохан Тарчуловски на денешната средба со ...

„Денес над Македонија“ во чест на Јохан (видео)

Република - 10.04.2013

Децата Македонци во Германија ја испеаја македонската химна на пречекот на Јохан Тарчуловски. Насмевки, солзи, измешани емоциии… Еве како изгледаше дочекот на Тарчуловски во македонската црква во ...

Јохан:Не смееме да ја загубиме државата! (Видео)

Курир - 10.04.2013

„Не смееме да ја загубиме државата. Јас направив што можев и колку можев.“ Ова е дел од говорот на Јохан Тарчуловски на денешната средба со македонските иселеници во Германија.

Тарчуловски: Не смееме да ја загубиме Македонија

БезПардон - 10.04.2013

Не смееме да ја загубиме државата. Јас направив што можев и колку можев. Нема ВМРО-ДПМНЕ, нема СДСМ. Ако ја загубиме државата, толку ќе ни биде, порача Јохан Тарчуловски на денешната средба со ...

ВИДЕО: Тарчуловски- И да умреш, ќе умреш за својата земја

Нетпрес - 10.04.2013

Со погача и македонска песна, херојот Јохан Тарчуловски беше пречекан од нашите иселеници во Германија откако денеска го напушти затворот во Диез. „Не смееме да ја загубиме државата.

Јохан: Не смееме да ја загубиме државата! (Видео)

еВести - 10.04.2013

„Не смееме да ја загубиме државата. Јас направив што можев и колку можев.“ Ова е дел од говорот на Јохан Тарчуловски на денешната средба со македонските иселеници во Германија.

Дочек на Тарчуловски на плоштадот „Македонија“ во 18:30

Sky - 10.04.2013

Утре во 14 часот и 30 минути на скопскиот аеродром „Александар Велики“ ќе пристигне Јохан Тарчуловски кој по осум години затвор е ослободен од германскиот затвор.

ВИДЕО: Македончиња ја пеат химната во чест на Јохан

Курир - 10.04.2013

Децата Македонци во Германија ја испеаја македонската химна на пречекот на Јохан Тарчуловски. Насмевки, солзи, измешани емоциии.

Комити се самоорганизираат да го пречекаат Тарчуловски

Спортарена - 10.04.2013

Навивачката група Комити се самоорганизира да му приреди пречек на Јохан Тарчуловски. Собирот е во 13.30 часот пред Соборниот храм, а Комити преку социјалните мрежи се организираат да одат со ...

ВИДЕО: Јохан ни порача да си ја чуваме државата

За Се - 10.04.2013

Откако по 8 години конечно го напушти Хаг, Јохан Тарчуловски пред македонските иселеници изјави: „Не смееме да ја загубиме државата. Јас направив што можев и колку можев. Нема ВМРО-ДПМНЕ, нема СДСМ.

ВИДЕО: Македончиња ја пеат химната во чест на Јохан

БезПардон - 10.04.2013

Децата Македонци во Германија ја испеаја македонската химна на пречекот на Јохан Тарчуловски. Насмевки, солзи, измешани емоциии.

И Николче Новески го пречека Јохан

Република - 10.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнето беше срдечно пречекан и од македонскиот фудбалски репрезентативец Николче Новески кој игра за германскиот бундеслигаш Мајнц.

ВИДЕО: Како го дочекаа Јохан во Мајнц

За Се - 10.04.2013

Со локум вино и Погача, оро и македонска песна нашинците во Мајнц ја прославија слободата на Јохан Тарчуловски.На пречекот беше и македонскиот репрезентативец кој игра за Мајнц Николче Новевски.

ВИДЕО Како беше дочекан Љубе Бошковски од Хаг?

Sky - 10.04.2013

Додека очекуваме да се врати Јохан Тарчуловски, вториот Хашки осуденик, да се потсетиме на враќањето на Бошковски и неговиот пречек.

Тарчуловски пристигна во Македонија

Inpress - 10.04.2013

Скопје, 11. април 2013 (ИНПРЕС) Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Првите кои ги прегрна беа неговите деца - ќеркичката Мелани и синот Младен, како и неговите родители.

Вујкото на Тарчуловски: Го чекаме нашиот Јохан - Љубанци достојно ќе го пречека

Maxim - 10.04.2013

Љубанци се подготвува за пречек на македонскиот бранител Јохан Тарчуловски кој пред два дена беше ослободен од затворот во Хаг - Вујко, си доаѓам дома, сега сум слободен човек! Кога го слушнав ова, ...

Љубанчани слават – Јохан се враќа дома!

Локално - 09.04.2013

Откако вчера Меѓународниот кривичен трибунал за поранешна Југославија , објави дека Јохан Тарчуловски, откако одлежал осум од неговата 12-годишна затворска казна, ќе биде ослободен, еуфоријата во ...

Репортажа на Канал 5 : Љубанци со солзи радосници го чека Јохан

Канал5 - 09.04.2013

Топлото добредојде за Јохан Тарчуловски се насетува уште во Радишани. Како се доближувавме до родното Љубанци се повеќе се забележуваше нестрпливоста и еуфоријата со која го чекаат неговите роднини ...

Гордана Тарчуловска: Дојде и тој ден, конечно да се израдуваме за неговата слобода

Кирилица - 09.04.2013

- Дојде и тој ден, конечно да се израдуваме за неговата долгоочекувана слобода. Денеска сум на работа затоа што не можев да седам и да го чекам тој момент.

Мајката на Јохан-Минутите ми се часови

Вечер - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. Република имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Вујко си доаѓам дома, сега сум слободен човек!

Вечер - 09.04.2013

Жителите на Љубанци подготвени за прослава Вујко, си доаѓам дома, сега сум слободен човек! Кога го слушнав ова, срцето ќе ми излезеше од градите од радост. И одеднаш се исплашив...

Владиниот авион тргнал по Јохан

Sky - 09.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија, јави Утрински весник. Кој ја сочинува државната делегација, која треба да го прифати Јохан Тарчуловски се уште е непознато, со ...

Љубанци цела ноќ славеше за ослободувањето на Јохан

Република - 09.04.2013

По објавувањето на веста дека Јохан Тарчуловски се враќа, вчера жителите на селото Љубанци организирале голема прослава, која траела во текот на целата ноќ.

(ВИДЕО) Жителите на Љубанци го чекаат својот Јохан

Република - 09.04.2013

Прославата во Љубанци почнала уште вчера по веста дека судот во Хаг донел одлука за помилување на Јохан. Најавуваат уште поголема прослава за денот кога тој ќе дојде кај своите.

ЕКСКЛУЗИВНО: Мајката на Тарчуловски – Минутите ми се часови додека го чекам Јохан

Република - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. „Република“ имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Мајката на Јохан: Минутите ми се часови

Курир - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. Република имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Мајката на Јохан: Минутите ми се часови

БезПардон - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. Република имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Мајката на Јохан: Минутите ми се часови

Нетпрес - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. Република имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Минутите ми се долги како часови, вели мајката на Тарчуловски

Денешен - 09.04.2013

Се радува цела Македонија, но најмногу се радува семејството на Јохан Тарчуловски, што тој конечно доаѓа дома. Република имаше можност да разговара со неговата мајка, Гордана Тарчуловска, која ...

Фала ти Господе, конечно дома

Вест - 08.04.2013

Фала ти Господе, конечно дома! Ова била првата реакција на Јохан Тарчуловски, откако денеска во затворот Диаз, Германија, му соопштиле за позитивната одлука на Хашкиот трибунал за негово пуштање на ...

Авионот за Јохан на пат кон Германија

Утрински - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија. Кој ја сочинува државната делегација, која треба да го прифати Јохан Тарчуловски се уште е непознато, со оглед на тоа што ...

Владиниот авион веќе отиде по Јохан?

Здраво - 08.04.2013

“Лир-џетот” на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија, јавува “Утрински” на својот веб сајт. Официјална потврда се уште нема, а не се ни знае кој ја сочинува државната делегација ...

Авионот за Јохан на пат кон Германија

Либертас - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија, јавува Утрински. Кој ја сочинува државната делегација, која треба да го прифати Јохан Тарчуловски се уште е непознато, со оглед на ...

Владиниот авион тргна да го земе Јохан

МК News - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија, јавува Утрински. Кој ја сочинува државната делегација, која треба да го прифати Јохан Тарчуловски се уште е непознато, со оглед на ...

Владиниот авион тргнал да го донесе Јохан дома

Канал5 - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија од каде треба да го донесе Јохан Тарчуловски, јавува Утрински весник.

Владиниот авион тргнал да го донесе Јохан дома

Вечер - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија од каде треба да го донесе Јохан Тарчуловски, јавува Утрински весник.

Владиниот авион тргнал да го донесе Јохан дома

Сител - 08.04.2013

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија од каде треба да го донесе Јохан Тарчуловски, јавува Утрински весник.

Јохан по Facebook го потврди своето враќање во Македонија

За Се - 08.04.2013

Јохан Тарчуловски ја потврди веста за вражање во Македонија. Тој своето семејство ќе го види во недала. Судот во Хаг го прифатил барањето на одбраната на Тарчуловски по што во текот на денот се ...