TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српските новинари порачуваат да се внимава со екстрадицијата на Божиновски

24 Вести - 09.11.2013

Внимателно со испорачувањето на Зоран Божиновски во Македонија, им препорачува на српските власти Здружението на новинари од Србија. Новинарското здружение УНС изразува загриженост заради апсењето на ...

Србија: Здружението на новинари загрижено за апсењето на Зоран Божиновски

Нова ТВ - 09.11.2013

Здружението на новинари на Србија (УНС) е загриженo за апсењето на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад, кој беше уапсен врз основа на потерницата на Интерпол, според обвинение за ...

Ќе се бара брза екстрадиција на Божиновски од Србија

Дневник - 09.11.2013

Kомпјутери и документација биле запленети од изнајмениот стан во кој престојувал новинарот Зоран Божиновски во Нови Сад, кој беше уапсен во четвртокот вечерта.

Српското здружение на новинари: Внимателно со екстрадицијата на Зоран Божиновски

Радио МОФ - 09.11.2013

Здружението на новинарите на Србија (УНС) е загрижено поради завечрашното апсење на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад, кој е уапсен по потерница од Интерпол, а поради обвинение за ...

Новинарите од Србија загрижени за апсењето на Зоран Божиновски

А1 On - 09.11.2013

Здружението на новинари на Србија е загрижено поради апсењето на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад по потерница од Интерпол. Божиновски е обвинет за злосторничко здружување, шпионажа ...

Српските новинари бараат внимателност со испорачувањето на Божиновски

Алсат-М - 09.11.2013

Здружението на новинари од Србија им препорача на српските власти да бидат внимателни со испорачувањето на Зоран Божиновски во Македонија. Новинарското здружение изразува загриженост заради апсењето ...

Здружението на новинари на Србија реагира за апсењето на Зоран Божиновски

+инфо - 09.11.2013

Здружанието на новинари на Србија (УНС), на својот официјален веб-сајт, вчера објави реакција во врска со апсењето на новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кого Основниот ...

Српскиот ноинарски еснаф е загрижен и бара внимателно постапување во барањето за екстрадиција на Божиновски

Либертас - 09.11.2013

Здружението на новинари на Србија изразува загриженост поради апсењето на Зоран Божиновски потсетувајќи дека неодамна во Македонија, без оправдани причини, новинарот Томислав Кежаровски беше осуден ...

Српскиот новинарски еснаф бара внимателност за екстрадицијата на Божиновски

Локално - 09.11.2013

Здружението на новинари на Србија изразува загриженост поради апсењето на Зоран Божиновски потсетувајќи дека неодамна во Македонија, без оправдани причини, новинарот Томислав Кежаровски беше осуден ...

Започна постапката за екстрадиција на новинарот Божиновски од Србија

Press24 - 09.11.2013

Македонското Министерство за внатрешни работи се веќе се обратило до Министерството за правда и судовите за да почне постапката за екстрадиција на новинарот Зоран Божиновски, кој беше уапсен во ...

Македонија има рок од 18 дена да достави барање за екстрадиција за Божиновски

Хајд Парк - 09.11.2013

Македонија е должна во рок од 18 дена да достави барање за испорачување на новинарот Зоран Божиновски изјави портпаролката на Вишиот суд во Нови Сад, Светлана Томиќ Јокиќ јавува српската агенција ...

УНС: Бидете внимателни со екстрадицијата на Божиновски - Македонија со спорни пресуди осудува новинари!

Sky - 09.11.2013

Здружението на новинари во Србија (УНС) е загрижено поради апсењето на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад, кој е уапсен по потерница на Интерпол, а според обвинение за злосторничко ...

Српското здружение на новинари загрижено за апсењето на Божиновски

Фама - 09.11.2013

Здружението на новинари на Србија (УНС), изразува загриженост за апсењето на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад, кој е уапсен по меѓународна потерница, според обвинение за злосторничко ...

Српските новинари реагираат за апсењето на новинарот Божиновски

Inpress - 09.11.2013

Белград, 9. ноември 2013 (ИНПРЕС) Здружанието на новинари на Србија вчера објави реакција во врска со апсењето на новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кого Основниот суд ...

МВР се обратило до Министерството за правда за почеток на постапката за екстрадиција на Божиновски

Maxim - 09.11.2013

Македонското Министерство за внатрешни работи веќе се обратило до Министерството за правда и судовите за да почне постапката за екстрадиција на новинарот Зоран Божиновски, кој беше уапсен во ...

Одреден екстрадиционен притвор за новинарот Божиновски

Deutsche Welle - 08.11.2013

На новинарот Зоран Божиновски, еден од осомничените во случајот „Шпион“, откако беше уапсен во Нови Сад, денеска му бил одреден притвор. Македонското МВР иницираше отпочнување постапка за негова ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

24 Вести - 08.11.2013

Сопственикот на порталот „Буревесник“, новинарот Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во случајот „Шпион“, а за кого беше распишана потерница е уапсен во Нови Сад.

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Р.С.Европа - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Од МВР потврдуваат дека телефонски биле известени за ...

Божиновски не знае за што е обвинет

Нова ТВ - 08.11.2013

Зоран Божиновски, сопственикот на порталот Буревесник, во телефонски разговор за НОВА на 16. септември годинава, непосредно по апсењата на осомничените во акцијата Шпион, изјави дека треба да го види ...

Божиновски чека екстрадиција

Р.С.Европа - 08.11.2013

Српската полиција потврдила и формално дека е приведен осомничениот во операцијата „Шпион“ Зоран Божиновски и го информирала македонското МВР дека треба да се почне процедурата за негова ...

Зоран Божиновски вложил жалба за притворот во Нови Сад

Нова ТВ - 08.11.2013

Адвокатот на Божиновски, како што изјавила портпаролката на Судот во Нови Сад, Светлана Томиќ за Прес 24 вложил жалба на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во ...

Божиновски со жалба за притворот

Р.С.Европа - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, денеска бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

ОБНОВЕНО - Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Вест - 08.11.2013

МВР потврди дека новинарот и сопственик на порталот Буре весник, Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна ...

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Утрински - 08.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник е еден од осомничените во случајот Шпион, а за него беше распишана потерница Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, синоќа бил приведен во Нови Сад.

Уапсен е новинарот Зоран Божиновски

МКД - 08.11.2013

Зоран Божиновски еден од обвинетите во случајот Шпион синоќа околу 21 часот е уапсен во Нови Сад, Србија. По него беше распишана меѓународна потерница, а српската полиција му го утврдила идентитетот ...

Уапсен Зоран Божиновски

Телма - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Божиновски во притвор чека екстрадиција

Утрински - 08.11.2013

Сопственикот на порталот „Буревесник“ беше уапсен во Нови Сад по потерницата од Интерпол за случајот „Шпион“ По речиси двомесечно бегство, новинарот Зоран Божиновски (47), осомничен дека е дел од ...

Новинарот Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Н.Македонија - 08.11.2013

Зоран Божиновски еден од обвинетите во случајот Шпион синоќа околу 21 часот е уапсен во Нови Сад, Србија. Српската полиција врз основа на меѓународната потерница му го утврдила идентитетот, а според ...

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Идивиди - 08.11.2013

Скопје, 8 ноември 2013 (МИА) - Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница.

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Кајгана - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски е уапсен синоќа во Нови Сад. Божиновски е осомничен за злосторничко здружување, шпионажа и уцена во случајот „Шпион“ во кој се ...

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Алфа - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Алсат-М - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Божиновски работел во два стана во Нови Сад

А1 On - 08.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски престојувал во два изнајмени стана во Нови Сад, а бил уапсен во еден од нив, во местото Лиман, пренесува новосадската телевизија.

Божиновски во екстрадиционен притвор во Нови Сад

Кајгана - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, утрово бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

(ВИДЕО) МВР: Не знаеме дали Зоран Божиновски има српски пасош

А1 On - 08.11.2013

Македонската полиција нема сознанија дали новинарот Зоран Божиновски поседува српски пасош, околност која би ја отежнала екстрадицијата,откако српската полиција го уапси во Нови Сад.

Одреден екстрадиционен притвор за новинарот Божиновски

Идивиди - 08.11.2013

На новинарот Зоран Божиновски, еден од осомничените во случајот „Шпион“, откако беше уапсен во Нови Сад, денеска му бил одреден притвор. Македонското МВР иницираше отпочнување постапка за негова ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Алфа - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски синоќа беше упасен. Според информациите на МВР, Божиновски како еден од осомничените во случајот Шпион утрово бил изведен пред ...

Започната процедурата за екстрадиција на Божиновски

Алсат-М - 08.11.2013

Српската полиција потврди дека е уапсен новинарот и сопственик на порталот “Буре Весник“, Зоран Божиновски. Српските власти ги информирале македонските дека го уапсиле по распишаната меѓународна ...

(ВИДЕО) Бишевац: Оваа држава не е и не може да биде само на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 08.11.2013

Пред точно една година, Грција беше единствениот виновник што ние стоиме на патот на евроинтеграцисаките процеси, година дена подоцна, од Брисел, со новиот извештај, имаме реална слика.

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

+инфо - 08.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бара како еден од осомничените во случајот „Шпион“, синоќа бил уапсен во Нови Сад, Србија, објави Канал 5.

Зоран Божиновски во екстрадиционен притвор, еден од „шпионите“ сè уште во бегство

+инфо - 08.11.2013

Надлежниот суд во Србија му одреди 30 дена екстрадиционен притвор на новинарот и сопственик на интернет порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кој по распишана меѓународна потерница од Основниот ...

Уапсен е новинарот Зоран Божиновски – останува во притвор во Нови Сад

Фактор - 08.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски кој синоча беш уапсен во Нови Сад од српската полиција денеска доби екстрадиционен притвор во траење од 40 дена. Како што појаснија од МВР, оттаму се обратиле до ...

ВИДЕО Бишевац: Оваа држава не е само на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 08.11.2013

Пред точно една година, Грција беше единствениот виновник што ние стоиме на патот на евроинтеграцисаките процеси, година дена подоцна, од Брисел, со новиот извештај, имаме реална слика.

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Сител - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски во Нови Сад

Кирилица - 08.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бара како еден од осомничените во акцијата „Шпион“, синоќа бил уапсен во Нови Сад, Србија, објави Канал 5.

Потврдено Зоран Божиновски е уапсен во Нови Сад

Локално - 08.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бараше како еден од осомничените во акцијата „Шпион“, синоќа бил уапсен во Нови Сад, Србија , а информацијата е потврдена и од МВР , кое ...

Зоран Божиновски е во екстрадиционен притвор, се очекува Македонија да прати барање за екстрадиција во рок од 18 дена ...

Канал5 - 08.11.2013

Од Вишиот суд во Нови Сад за Канал 5 изјавија дека Божиновски бил сослушан на полноќ по што му е одреден екстрадиционен притвор. - На 7 ноември 2013 во 20 часот лишен е од слобода државјанинот на Р.М.

Божиновски во притвор

Вечер Прес - 08.11.2013

Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во полицискиот случај "Шпион" заврши во притвор во Србија. На Божиновски од страна на српскиот истражен судија му бил одреден екстрадициониот притвор од 30 ...

30 дена притвор за Зоран Божиновски во Нови Сад, се очекува барање за екстрадиција во Македонија

Либертас - 08.11.2013

Вчера во 20 часот Зоран Божиновски, сопственикот на порталот „Буревесник“ бил приведен во Нови Сад по налог и потерница распишана од Интерпол со обвинување за злосторничко здружување и шпионажа, ...

30 дневен притвор за новинарот Зоран Божиновски

МК News - 08.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски доби 30 дена екстрадиционен притвор. Божиновски кој вечра беше уапсен од српската полиција во Нови Сад, во Македонија се бара по меѓународна потерница, како еден од ...

ВИДЕО: МВР нема сознанија дали Зоран Божиновски има српски пасош

Либертас - 08.11.2013

Македонската полиција нема сознанија дали новинарот Зоран Божиновски поседува српски пасош, околност која би ја отежнала екстрадицијата,откако српската полиција го уапси во Нови Сад.

Зоран Божиновски во притвор во Нови Сад (ОПШИРНО)

Канал5 - 08.11.2013

Во окружниот затвор во Нови Сад новинарот и сопственик на портал Зоран Божиновски ќе ја чека екстрадицијата во Македонија за аферата Шпион. Откако ноќеска бил сослушан во Повисокиот суд во Нови сад, ...

Божиновски доби 40 дена екстрадиционен притвор-не се знае дали има двојно државјанство

Локално - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, утрово бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

Зоран Божиновски со жалба за одлуката за притвор во Нови Сад

Либертас - 08.11.2013

Зоран Божиновски се жали на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во екстрадиционен притвор. Информацијата за Press24 ја потврди портпаролката на Судот, Светлана Томиќ ...

Зоран Божниовски чека екстрадиција за „Шпион“

Сител - 08.11.2013

Му заѕвониле на врата и го привеле. Во Нови Сад, Србија вчера заврши меѓународната потрага по Зоран Божиновски, еден од осомничените во случајот Шипон.

Почна постапката за екстрадиција на "Луди Милојко"

Вечер Прес - 08.11.2013

МВР веќе ја известило Правда, која ја побарала комплетната документација за Божиновски и во најкус можен рок ќе ја испрати кај надлежните во Србија, но испорачувањето на осомничениот може да потрае и ...

Божиновски упасен додека се шетал со љубовницата: српски медиуми објавуваат детали од апсењето

Либертас - 08.11.2013

„Уапсен новинарот што тврдеше дека Тоше е убиен“, „Падна Луди Милојко“, се дел од насловите во српските медиуми по апсењето на новинарот Зоран Божиновски.

Последниот обвинет од “Шпион“ чека на екстрадиција

МРТ - 08.11.2013

Уапсен Зоран Божиновски во Нови Сад 40 дена притвор му одреди Судот во Нови Сад на Зоран Божиновски , откако вчера беше уапсен по меѓународна потерница . Бил следен подолго време.

Божиновски упасен додека се шетал со љубовницата -детали за апсењето!

Локално - 08.11.2013

„Уапсен новинарот што тврдеше дека Тоше е убиен“, „Падна Луди Милојко“, се дел од насловите во српските медиуми по апсењето на новинарот Зоран Божиновск, пренесува Либертас.

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Точка - 08.11.2013

Како еден од осомничените во случајот Шпион, новинарот Зоран Божиновски вечерва бил уапсен во Србија. Имено, македонскиот интернет портал Прес 24 ја објавил информацијата дека вечерва во Србија бил ...

30 дена притвор за Зоран Божиновски

Бриф - 08.11.2013

Српскиот суд му одреди 30 дена екстрадиционен притвор на новинарот Зоран Божиновски, кој вчера беше уапсен од српската полиција во Нови Сад. МВР го бараше Божиновски со меѓународна потерница како ...

Божиновски во екстрадициски притвор

Телеграф - 08.11.2013

По претресот во двата изнајмени стана во Нови Сад запленети се компјутери и одредена документација Новинарот Зоран Божиновски (47), кој вчера беше приведен во Нови Сад по потерницата од Интерпол ...

(ВИДЕО) Бишевац: Оваа власт затвара новинари

Бриф - 08.11.2013

- Пред точно една година, Грција беше единствениот виновник што ние стоиме на патот на евроинтеграцисаките процеси, година дена подоцна, од Брисел, со новиот извештај, имаме реална слика.

Уапсен новинарот Божиновски

Тера - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник", Зоран Божиновски, утрово бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

Зоран Божиновски уапсен во Србија

Нетпрес - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од осомничените во полицискиот случај „Шпион“ вечерва е уапсен во Србија, објави Прес24 повикувајќи се на неименувани извор. Божиновски, според порталот, е уапсен вечерва во ...

Уапсен Зоран Божиновски

Курир - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од осомничените во полицискиот случај „Шпион" вечерва е уапсен во Србија, објави Прес24 повикувајќи се на неименувани извор. Божиновски, според порталот, е уапсен вечерва во ...

Во Нови Сад уапсен новинарот Зоран „Буре весник“ Божиновски

Таратур - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на „Буре весник“ Зоран Божиновски вчера вечерта е уапсен во Србија. Тој е приведен во Нови Сад, a за тоа било известено и македонското МВР.

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Хајд Парк - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски е уапсен синоќа во Нови Сад. Божиновски е осомничен за злосторничко здружување, шпионажа и уцена во случајот Шпион во којшто се ...

Случај “Шпион“: Новинарот Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Популарно - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Portal - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски е уапсен синоќа во Нови Сад. Божиновски е осомничен за злосторничко здружување, шпионажа и уцена во случајот Шпион во којшто се ...

Уапсен Зоран Божиновски

Фама - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, синоќа бил уапсен во Нови Сад, објави Канал 5 повикувајќи се на полициски извори. Македонската полиција по телефон била информирана од ...

Уапсен е новинарот Зоран Божиновски

ВИС - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“, синоќа околу 21 часот е уапсен во Нови Сад, Србија. По него беше распишана меѓународна потерница, а српската полиција му го утврдила ...

Божиновски во притвор

Курир - 08.11.2013

Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во полицискиот случај „Шпион" заврши во притвор во Србија. Како што дознаваме, на Божиновски од страна на српскиот истражен судија му бил одреден ...

Зоран Божиновски доби 30 дена притвор

Press24 - 08.11.2013

Зоран Божиновски доби 30 дена екстрадиционен притвор. Божиновски кој вечра по меѓунарона потерница беше уапсен од српската полиција во Нови Сад, во Македонија се бара по меѓународна потерница, како ...

Божиновски не знае за што е обвинет

Sky - 08.11.2013

Зоран Божиновски, сопственикот на порталот Буревесник, во телефонски разговор за НОВА на 16. септември годинава, непосредно по апсењата на осомничените во акцијата Шпион, изјави дека треба да го види ...

И официјално е објавено: Уапсен е новинарот Зоран Божиновски

Канал 77 - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски е уапсен синоќа во Нови Сад. Божиновски е осомничен за злосторничко здружување, шпионажа и уцена во случајот Шпион во којшто се ...

30 дена екстрадиционен притвор за Зоран Божиновски

Република - 08.11.2013

Зоран Божиновски доби 30 дена екстрадиционен притвор. Ваква одлука донел истражниот судија во Нови Сад ноќеска по полноќ по сослушувањето на Божиновски, соопшти портпаролот на тамошниот суд Светлана ...

Зоран Божиновски се жали на екстрадициониот притвор

Press24 - 08.11.2013

Зоран Божиновски се жали на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во екстрадиционен притвор. Информацијата за Press24 ја потврди портпаролката на Судот, Светлана Томиќ ...

Триесетдневен притвор за новинарот Зоран Божиновски

За Се - 08.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски доби 30 дена екстрадиционен притвор. Божиновски кој вечра по меѓунарона потерница беше уапсен од српската полиција во Нови Сад, во Македонија се бара по меѓународна ...

Божиновски се жали на екстрадициониот притвор

Sky - 08.11.2013

Зоран Божиновски се жали на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во екстрадиционен притвор. Информацијата за Press24 ја потврдила портпаролката на Судот, Светлана Томиќ ...

Божиновски во екстрадиционен притвор во Нови Сад

Portal - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, утрово бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

Македонија има рок од 18 дена да достави барање за екстрадиција за Божиновски

Portal - 08.11.2013

Македонија е должна во рок од 18 дена да достави барање за испорачување на новинарот Зоран Божиновски изјави портпаролката на Вишиот суд во Нови Сад, Светлана Томиќ Јокиќ јавува српската агенција ...

Божиновски поднел жалба на одлуката за екстрадиционен притвор

Република - 08.11.2013

Зоран Божиновски се жали на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во екстрадиционен притвор. Информацијата за Press24 ја потврди портпаролката на Судот, Светлана Томиќ ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Макфакс - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски е уапсен синоќа во Нови Сад. Божиновски е осомничен за злосторничко здружување, шпионажа и уцена во случајот Шпион во којшто се ...

Одреден екстрадиционен притвор за новинарот Божиновски

Макфакс - 08.11.2013

Новинарот и сопственик на проталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, утрово бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена.

Македонија има рок од 18 дена да достави барање за екстрадиција за Божиновски

Макфакс - 08.11.2013

Македонија е должна во рок од 18 дена да достави барање за испорачување на новинарот Зоран Божиновски изјави портпаролката на Вишиот суд во Нови Сад, Светлана Томиќ Јокиќ јавува српската агенција ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Inpress - 08.11.2013

Нови Сад, 8. ноември 2013 (ИНПРЕС) Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“, синоќа околу 21 часот бил уапсен во Нови Сад, Србија. По него беше распишана меѓународна потерница, а ...

Новинарот Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад

Економски - 08.11.2013

Зоран Божиновски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ е уапсен синоќа околу 21 часот во Нови Сад, Србија, врз основа на меѓународна потерница. Како што потврдуваат од МВР, телефонски се известени ...

Детали за апсењето на Божиновски- му заѕвониле на врата и го привеле

Денешен - 08.11.2013

Зоран Божиновски бил уапсен од станот во кој престојувал во Нови Сад. Како што неофицијално дознава Press24 од полициски извори, српските полицајци му заѕвониле на врата и го привеле.

Зоран Божиновски уапсен во Србија

Maxim - 08.11.2013

Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија, јави повикувајќи се на полициски извори. Според објавените информации, тој пред малку бил приведен во Нови Сад.

Уапсен новинарот Зоран Божиновски, сопственикот на порталот Буревесник

Falanga - 08.11.2013

Божиновски е уапсен во Нови Сад. Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бара како еден од осомничените во случајот Шпион, синоќа бил уапсен во Нови Сад, Србија, дознава Press ...

Триесетдневен притвор за новинарот Зоран Божиновски

Maxim - 08.11.2013

Зоран Божиновски доби 30 дена екстрадиционен притвор. Божиновски кој вечра по меѓунарона потерница беше уапсен од српската полиција во Нови Сад, во Македонија се бара по меѓународна потерница, како ...

Божиновски бил уапсен од станот во Нови Сад во кој престојувал

Maxim - 08.11.2013

Зоран Божиновски бил уапсен од станот во кој престојувал во Нови Сад. Како што неофицијално дознава Максим од полициски извори, српските полицајци му заѕвониле на врата и го привеле.

Уапсен Зоран Божиновски, сопственикот на порталот Буревесник

Нова ТВ - 07.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бара како еден од осомничените во случајот Шпион, вечерва е уапсен во Србија, дознава Press 24 од полициски извори.

Уапсен новинарот Зоран Божиновски во Србија

А1 On - 07.11.2013

Новинарот и сопственик на „Буре весник“ Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија. Тој е приведен во Нови Сад. За информацијата било известено и македонското МВР, кое ја потврди информацијата.

Уапсен Зоран Божиновски

Здраво - 07.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски по кого имаше распишано потерница вечерва е уапсен во Србија. Тој е приведен во Нови Сад. За информацијата било известено и македонското МВР.

Зоран Божиновски уапсен во Србија

МК News - 07.11.2013

Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија, дознава Press24 о д полициски извори. Според информациите, тој пред малку бил приведен во Нови Сад. За информацијата телефонски било известено и ...

Вечерва во Нови Сад уапсен Зоран Божиновски (ОБНОВЕНО)

Канал5 - 07.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски, сопственик на порталот Буревесник вечерва бил приведен во Нови Сад, Србија, потврдија од МВР. Од српските колеги биле информирани по телефон а официјални информации чекаат ...

Српската полиција го уапси Зоран Божиновски во Нови Сад

Вечер Прес - 07.11.2013

По меѓународната потерница за изнуда и рекет во акцијата Шпион Зоран Божиновски еден од обвинетите во случајот Шпион вечерва околу 21 часот е уапсен во Нови Сад, Србија, дознава Вечер.

Уапсен Зоран Божиновски

Либертас - 07.11.2013

Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија, брифираат извори од МВР. Tој бил приведен во Нови Сад, по што е изведен пред надлежен судија. Потоа, според процедурата МВР треба да добие и писмено ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Бриф - 21.04.2016

Српските власти во Нови Сад го уапсиле Зоран Божиновски, еден од осомничените во случајот „Шпион“ за кого постапката е во прекин, до неговото испорачување во земјава. Божиновски, повеќе години живее во Нови Сад, каде што беше уапсен по отворање на ...

Во Србија уапсен Зоран Божиновски

Телеграф - 07.11.2013

Како што наложува процедурата, МВР треба да добие и писмено известување за да ја започне екстрадицијата Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија , пренесува порталот Пресс24.

Уапсен Зоран Божиновски, сопственикот на порталот Буревесник

Тера - 07.11.2013

Сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој се бара како еден од осомничените во случајот Шпион, вечерва е уапсен во Србија, дознава Press 24 од полициски извори.

Во Нови Сад уапсен Зоран Божиновски!

За Се - 07.11.2013

Информацијата за апсењето на Зоран Божиновски ја објавува македонскиот портал ...

Зоран Божиновски уапсен во Србија

Press24 - 07.11.2013

Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, тој пред малку бил приведен во Нови Сад. За информацијата телефонски било известено и ...

Во Србија уапсен Зоран Божиновски

Република - 07.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски, еден од осомничените во случајот „Шпион“ вечерва е уапсен во Нови Сад, Србија. Како што дознава „Република“, тој пред малку бил приведен, а за информацијата телефонски ...

Зоран Божиновски уапсен во Србија

еВести - 07.11.2013

Зоран Божиновски вечерва е уапсен во Србија, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, тој пред малку бил приведен во Нови Сад. За информацијата телефонски било известено и ...

Уапсен новинарот Зоран Божиновски

Sky - 07.11.2013

Вечерва во Србија е уапсен новинарот Зоран Божиновски- објави Пресс24. Тој бил уапсен вечерва во Нови Сад. За апсењето било избестено и Македонското министерство за внатрешни работи.