TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ван Гал: Ризикот се исплатеше (видео)

Локално - 18.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал верува дека успехот над Квинс Парк Ренџерс при посетата на “Лофтус Роуд” е целосно заслужен. Холанѓанецот исто така верува дека тактичките промени кои ги направил во второто полувреме, ги дале потребните ...

Канчелскис: со Ван Гал, Јунајтед уште 10 години нема да биде шампион

Спортклуб - 18.01.2015

Еден од поранешните фудбалери на Манчестер Јунајтед, Андреј Канчелскис, на некој начин го нападна начинот на работа на Луи Ван Гал, сметајќи дека холандскиот стратег нема да освои Премиерлигашки трофеј во следните десет години со вакви потези.

Се крчка опасна замена во Манчестер Јунајтед: 100 милиони фунти и Де Геа за машината на Реал

Спортклуб - 18.01.2015

Иако на почетокот на оваа сезона Манчестер Јунајтед потроши повеќе од 200 милиони фунти за засилувања, сепак англискиот клуб не покажува најдобри игри. Луис Ван Гал сака дополнително да го засили својот тим, а една од главните желби на холанѓанецот ...

Ван Гал: Ризикот се исплатеше

Волеј - 18.01.2015

Тимот на Манчестер Јунајтед успеа да забележи победа на гостувањето кај КПР со 0:2, но „црвните ѓаволи“ не покажаа убедлива игра и повторно не ги воодушевија своите фанови. Сепак, стратегот Луј Ван Гал е задоволен од оваа победа, иако беше остварена ...

Квинс Парк што? Ван Гал не ги знае своите противници во премиерлигата! (видео)

Спортклуб - 18.01.2015

По вчерашниот натпревар на Манчестер Јунајтед, против Квинс Парк Ренџерс, каде што „Црвените Ѓаволи“ триумфираа со 0:2, по завршување на натпреварот, менаџерот на Јунајтед имаше мал кикс. Манчестер Јунајтед го доби вчерашниот натпревар на „Лофтус ...

Манчестер Јунајтед останува без Ван Перси?

СуперСпорт - 17.01.2015

Робин Ван Перси може наскоро да го напушти Манчестер Јунајтед ако се суди на потезите кои (не) ги влечат на Олд Трафорд. Имено, на овој фудбалер договорот му истекува за осумнаесет месеци што е поприлично долг период и за тоа време се може да се ...

Ван Гал: „Се исплати големиот ризик!“

Спорт365 - 17.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал, смета дека смената на формацијата во вториот дел била клучна за триумфот над КПР (2:0). Јунајтед во продолжението премина на 3-5-2, со четворица во одбраната, а головите ги дадоа Фелаини и Вилсон.

ПСЖ, Јуве, Порто…во редот за Јанузај

Екипа - 16.01.2015

Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Аднан Јанузај, ќе замине на позајмица во овој зимски преоден рок, откако менаџерот Луј ван Гал оцени дека сепак не му е потребен во неговиот тим и подобро за него би било да добие поголема минутажа во друг ...

За Јанузај нема место во Јунајтед, Белгиецот пронајде клуб?

СуперСпорт - 16.01.2015

Аднан Јанузај најверојатно овој јануари ќе замине на позајмица од Манчестер Јунајтед. Постои интерес на неколку клубови, а Порто се истакна како главен фаворит. Младиот Белгиец имаше само четири стартови во оваа сезона во Премиерлигата, а желбата да ...

Ова се јануарските мети на Ван Гал !

СуперСпорт - 16.01.2015

Како што јавуваат англиските медиуми, денес ќе се одржи интерен состанок во Јунајтед, на кој ќе се изработи стратегијата за јануарскиот преоден период. Манчестер Јунајтед одамна е на пазарот, се шпекулира секој ден, но засега нема конкретни понуди и ...

Ван Гал не се откажува од Хумелс

Алфа - 16.01.2015

Луј Ван Гал не се откажува од намерата во јанусрскиот преоден рок да ангажира барем еден квалитетен одбранбен играч со што Манчестер Јунајтед подготвува 47 милиони фунти за фудбалерот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.

Ван Гал упорен, 47 милиони фунти за Хумелс?

Телеграф - 16.01.2015

Менаџерот на Манчестер јунајтед не се откажува од стоперот на Борусија Дортмунд Луис ван Гал конечно се реши да доведе некој квалитетен стопер во Манчестер јунајтед – медиумите пренесуваат дека се подготвува понуда за Матс Хумелс.

Денес решаваат за селекцијата во Манчестер Јунајтед

Локално - 16.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал и главниот извршен директор Ед Вудворд ќе разговараат денеска зимската селекција во клубот, соопштуваат медиумите на Островот. Раководните фактори на “Олд Трафорд” треба да одлучат дали ќе направт нови ...

Пол Сколс ја искритикува шемата на Луис ван Гал

Локално - 16.01.2015

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс ја критикуваше шемата 3-5-2 на менаџерот Луис ван Гал. Според англичанецот, таа дава поголема предност во поседот на топката, но ја намалува острината на нападите.

Ван Перси пред заминување од Јунајтед!?

Спорт365 - 16.01.2015

Робин Ван Перси оваа сезона не допринесува со своите голови, онолку колку што сме навикнати од него. По првата сезона во која можеби беше и најзаслужен за титулата на Јунајтед, холанѓанецот бележи константен пад, но треба да се има во предвид и ...

Манчестер Јунајтед останува без својата ѕвезда во нападот?

Спортклуб - 16.01.2015

Робин Ван Перси би можел наскоро да го напушти Манчестер Јунајтед, судејќи според активностите што се случуваат во последен период на “Олд Трафорд“. На напаѓачот на Јунајтед договорот му истекува за 18 месеци, што е навистина долг период и за тоа ...

Ван Перси незадоволен од несериозноста на управата – заминува од Јунајтед?

SportMedia - 16.01.2015

Робин ван Перси би можел наскоро да ги напушти редовите на Манчестер јунајтед, доколку се суди според потезите кои (не)ги влечат на „Олд Трафорд“. Имено, на овој фудбалер договорот му истекува за осумнаесет месеци, што е попрлично долг период и за ...

Ван Гал е упорен: Хумелс за рекорден дефанзивен трансфер во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.01.2015

Клубот од „Олд Трафорд“ напорно работи на доведување нови засилувања во зимскиот трансфер период. Приоритет за клубот од Манчестер е секако да се доведе квалитетен дефанзивец, човек кој ќе ја контролира задната линија на Манчестер Јунајтед.

Луј Ван Гал донесе одлука која ќе ги шокира сите во Манчестер

СуперСпорт - 15.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Луј Ван Гал почна со чистка во соблекувалната. Манчестер Јунајтед сака да го испрати на позајмица својот млад играч Аднан Јанузај. Јанузај играше додека Јунајтед го тренираше Дејвид Мојс, но со доаѓањето на Ван Гал го ...

Ван Гал подготви „листа“, се намалува кадарот во Јунајтед

Хитпортал - 15.01.2015

Х оландскиот тренер се откажува од тројца свои играчи. Холандскиот стратег на клупата на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал се наоѓа пред донесување на важна одлука за смалување на кадарот во својот тим.

Уште тројца фудбалери заминуваат од “Олд Трафорд”

СуперСпорт - 15.01.2015

Луис Ван Гал продолжува да “чисти” во Јунајтед. Во Јунајтед наредната сезона ќе има многу промени. Ван Гал одлучи да го испрати Аднан Јанузај на позајмица, а ќе заминат уште тројца. “Олд Трафорд” ќе мораат да го напуштат голманот Андерс Линдегард, ...

Јунајтед си најде дефанзивец во Париз!

Спортски - 15.01.2015

Манчестер Јунајтед веќе подолго време е во потрага во квалитетен дефанзивец, бидејќи не е никаква тајна дека одбраната е најголем проблем во тимот на Луј ван Гал. Во изминатите месеци многу дефанзивци беа поврзувани со трансфер на „Олд Трафорд“, но ...

Ван Гал состави список и ги шокира сите: Еве кој го напуша Јунајтед!

Спортски - 15.01.2015

Холандскиот менаџер Луј ван Гал одличи да продаде тројца фудбалери на Манчестер Јунајтед, пренесуваат англиските медиуми повокувајќи се на извори блиски до клубот. Ван Гал ја составува екипата во свој вкус, па многу играчи ќе бидат принудени да го ...

Одличниот бразилски дефанзивец пристигнува на Олд Трафорд ?

СуперСпорт - 15.01.2015

Манчестер Јунајтед започна преговори со ПСЖ за евентуално доведување на Бразилецот Маркињос. Не е тајна дека одрбаната е најголем проблем за Манчестер Јунајтед и Луис Ван Гал сака да ја засили.

Не е се така црно, оваа статистика му оди во прилог на Ван Гал!

СуперСпорт - 15.01.2015

Споредбите со Мојс се неизбежни колку тоа и да го нервира Холанѓанецот. Но да видиме во кои работи Јунајтед напредуваше во однос на минатата сезона? Јунајтед има бодови колку и минатата сезона што е поразителен резултат со оглед на очекувањата и ...

Сите се луди за младата звезда на Јунајтед

Топки - 15.01.2015

Една од најголемите надежи на Манчестер Јунајтед, Аднан Јанузај, можно е да го напушти познатиот клуб од островот. Вистина, Јанузај не би заминал засекогаш од Јунајтед, односно менаџерот на Црвените ѓаволи, Ван Гал, подготвен е да го пушти на ...

Нова листа за „отстрел“ на „Олд Трафорд“ - Ван Гал е вистински диктатор

Спортклуб - 15.01.2015

Луис Ван Гал продолжува да отпушта играчи во Јунајтед. Тимот на Манчестер Јунајтед ќе биде прилично изменет од наредната сезона. Ван Гал најпрво се одлучи да го пушти Аднан Јазунај на позајмица, бидејќи не добиваше шанса за игра, а со него ќе ...

Ван Гал подготви ,,листа на отпадници’’, се намалува кадарот во Јунајтед

Спорт365 - 15.01.2015

Холандскиот тренер се откажува од тројца свои играчи. Холандскиот стратег на клупата на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал се наоѓа пред донесување на важна одлука за смалување на кадарот во својот тим.

Ван Гал не смета на тројца фудбалери во продолжението од сезоната

Република - 15.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал се наоѓа пред важни одлуки поврзани со играчкиот кадар во продолжение од сезоната. Голем број на играчи ги засилија „Црвените ѓаволи“ во текот летниот преоден рок, па сега Ван Гал има јасна слика на кои ...

Ван Гал ќе прави чистка на крајот од сезоната

Дерби - 14.01.2015

Најмалку седмина фудбалери ќе добијат отказ од Манчестер Јунајтед на крајот од сезоната, најавува британскиот весник Гардијан. Меѓу оние што ќе добијат шут-карта се и дел од најголемите ѕвезди во тимот како Робин ван Перси и Радамел Фалкао, а ...

Манчестер Јунајтед се ослободува од Јанузај

Локално - 14.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал донел одлука да го отстапи Аднан Јанузај на друг тим во јануарскиот преоден рок, соопштува “Дејли Мејл”. 19-годишниот фудбалер има запишано само два старта од почетокот на сезоната во Премиер лигата.

Ван Гал се предомисли?

Спорт365 - 14.01.2015

Холанѓанецот, сепак, ќе го испрати Аднан Јанузај на позајмица, пренесуваат англиските медиуми. Фудбалскиот клуб Mанчестер Јунајтед ќе го испрати својот играч овој месец на позајмица, откако тој не успеа да се избори за место во тимот.

Вака работата веќе не оди: Ван Гал го пушта својот млад бисер да си оди

Спортклуб - 14.01.2015

Манчестер Јунајтед сака да го прати на позајмица својот млад талент Аднан Јанузај. Јанузај добиваше шанса додека во Манчестер Јунајтед тренер беше Дејвид Мојс, но со доаѓањето на Луис Ван Гал тој се загуби тотално.

Листата на Ван Гал е долга: Јунајтед има шест желби за засилување на одбраната

SportMedia - 14.01.2015

Холандскиот стратег кој ја предводи екипата на Манчестер јунајтед, Луј ван Гал на својот список на трансфер-желби има дури шест дефанзивци кои ќе ги контактира во најбрз можен рок, тврдат англиските медиуми.

Триесет милиони од Јунајтед за Шнајдерлин?

Курир - 14.01.2015

Фудбалерот од средниот ред на Саутемптон Морган Шнајдерлин е желба на Манчестер Јунајтед кој е подготвен за него да понуди 30 милиони евра. Како што пренесуваат медиумите од Англија Французинот кој и претходно беше желба на Јунајтед го воодушевил ...

Гуру – мајстор во стручниот штаб на Ван Гал

Екипа - 13.01.2015

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Луј ван Гал, ќе се обиде со алтернативни методи да ги реши проблемите во составот на Манчестер јунајтед. Тој смета дека неговите фудбалери не се фокусирани на настапите, па затоа ќе ангажира Зен Мастер, гуру – ...

Ван Гал применува алтернативни методи: Гуру мајстор на Олд Трафорд

СуперСпорт - 13.01.2015

Кога на екипата не оди, најдобрите тренери на денешницата пробуваат и прифаќаат се со цел ситуацијата да се промени. Тоа го потврдува и приказната која ни стигнува од Островот, а која гласи дека Луј Ван Гал се одлучил да ангажира познат гуру со цел ...

Ван Гаал откри што очекува до крајот на сезоната

Топки - 13.01.2015

Тренерот на Манчестер Јунајтед и понатаму смета дека сезоната за неговиот клуб не е завршена и дека Црвените ѓаволи имаат за што да се борат до крајот на сезоната. Тие се и понатаму во ФА купот и во борба за титулата прак, а од МК Донс испаднаа во ...

Ван Гал се пренасочува од Стротман кон Шнајдерлин

Локално - 13.01.2015

Халфот на Саутемптон, Морган Шнајдерлин неочекувано се претвори во една од главните транферни цели на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис ван Гал за зимскиот прозорец. Според “Дејли експрес” “црвените ѓаволи” се насочуваат кон Французинот, откако ...

Кога Ван Гал го тренираше Баерн – Како изгледале Милер и Алаба? (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.01.2015

Погледнете детали од тренингот на Баерн Минхен, додека на клупата беше сегашниот тренер на Јунајтед, Луј Ван Гал. ...

Нов вид на засилување пристигна во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 13.01.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал, донесе нов вид на засилување во својата екипа, со кој што се надева дека ќе ги среди големите проблеми. Холандскиот стратег на „Црвените ѓаволи“ ангажирал познат Гуру мајстор, со цел да реши дел од ...

Тренерот Ван Гал одлучи: На Олд Трафорд пристигнува нов стопер?

Точка - 13.01.2015

После катастрофалната игра во одбраната на дуелот против Саутемптон во неделата, тренерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал одлучи да доведе нов стопер кој ќе ја засили одбраната на тимот.

Ван Гал ќе ангажира гуру да им помогне на „Црвените ѓаволи“

Курир - 13.01.2015

Холанѓанецот се сврте на алтернативните методи за решавање на проблемите и кризата која ја зафати неговиот тим. По поразот од Саутемптон и фактот дека на тој меч „Црвените ѓаволи“ не упатија ниту еден удар кон противничкиот гол, Луј ван Гал сфатил ...

Ван Гал потроши 150 милиони фунти, а пак има ист ефект како Мојс

Дерби - 12.01.2015

Иако беше донесен како спасител на Олд Трафорд, трофејниот холандски стручњак Луис ван Гал е далеку од она што очекуваа фановите на Манчестер Јунајтед. Точно е дека најтрофејниот англиски тим во моментов е во зоната која води во Лигата на ...

Ван Гал откри што очекува до крајот на сезоната

СуперСпорт - 12.01.2015

Тренерот на Јунајтед и понатаму смета дека неговиот клуб има за што да се бори до крајот на сезоната. Тие и понатаму се во игра во ФА купот и борба за титулата, а од МК Донс испаднаа во Лига купот.

Ван Гал купува нов стопер ?

СуперСпорт - 12.01.2015

По лошата игра во одбраната против Саумтептон, Ван Гал одлучи да донесе нов дефанзивец. Лапорта, стоперот на Атлетик Билбао, е прв избор на Јунајтед меѓу одбранбените играчи овој јануари. По лошата игра против Саумтептон и примениот гол за кој е ...

Ван Перси со повреда по натпреварот со Саутемптон

Локално - 12.01.2015

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси добил повреда за време на натпреварот со Саутемптон вчера (0:1). Холанѓанецот беше заменет во средината на второто полувреме од Андер Ерера, откако речиси не се забележуваше на теренот во овој дуел.

Јунајтед се врати во темните денови на ерата “Дејвид Мојс“

Локално - 12.01.2015

Колку голем напредок би била соодветна замена за летна инвестиција од 153 милиони фунти за нови засилувања во Манчестер Јунајтед? Пет поени повеќе во споредба со истата фаза од минатата сезона? Осум поени? Десет поени? Или пак престижот да можеш да ...

Ван Гал повторно се скара со новинар (видео)

Локално - 12.01.2015

Уште еднаш менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луис Ван Гал се расправаше со новинарите во Англија. Овој пат тој се осврна на коментар, дека има ист број поени колку што имаше освоено Дејвид Мојс во исто време пред една година.

Холандската верзија на Дејвид Мојс го „арчи“ немилосрдно тоа што Фергусон го градеше!

Спортклуб - 12.01.2015

Познато е дека поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, создаваше екипи за респект, но со не толку големи трансфери како што се прават на денешно време на трансфер пазарот.

Ван Перси е повреден: го замолил Гулит во негово име да ја подигне наградата „Пушкаш“ ако вечерва ја освои во Цирих

Спортклуб - 12.01.2015

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси, на вчерашниот натпревар против Саутемптон беше изваден нешто порано од игра поради повреда. Тој денеска треба да оди на снимање и да увидат во клубот од „Олд Трафорд“ за каква повреда всушност се ...

Да ги споредиме Ван Гал и Мојс

Оff.net - 12.01.2015

Разликата не е голема, затоа што и двајцата тренери од 21 меч успеале да освојат по 37 бодови. Мојс имал една победа повеќе, а Ван Гал има два порази помалку, но она што оди во прилог на холандскиот е стратег е позицијата на табелата во Премиер ...