TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ успеа за два месеци да ја задолжи државата за 70 милиони евра

Фокус - 23.07.2017

Владата на СДСМ лажејќи го народот во очи ја задолжува државата со енормни суми. За помалку од два месеци антиреформската влада на СДСМ успеа државата да ја задолжи за 70-тина милиони евра, реагираа од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Режимот на ДПМНЕ затвораше медиуми, апсеше и притвораше новинари, монтираше судски случаи

Фокус - 23.07.2017

„Режимот на ВМРО-ДПМНЕ затвораше медиуми, апсеше и притвораше новинари, монтираше судски случаи и преку злоупотреба на институциите се одмаздуваше кон неистомислениците, со што од Македонија направи заробена држава, изолирана од демократскиот свет, ...

СДСМ: Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува за партизација

Канал5 - 23.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ оценува дека е лицемерно тоа што ВМРО-ДПМНЕ обвинува за партизација кога 11 години ја партизирала државата.

СДСМ: Завршија расипничките задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги намалува долговите

ТВ21 - 23.07.2017

Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните.

СДСМ: Завршија тајните и расипнички задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 23.07.2017

Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните, ...

СДСМ: Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува за партизација

24 Вести - 23.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ оценува дека е лицемерно тоа што ВМРО-ДПМНЕ обвинува за партизација кога 11 години ја партизирала државата.

СДСМ: Режимот на ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи партиски заробена држава

Макфакс - 23.07.2017

„Режимот на ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи партиски заробена држава, почна процесот на реформа и професионализација на институциите. Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна ...

СДСМ: Завршија тајните и расипнички задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 23.07.2017

За еден месец, Владата успеа да направи ребаланс на Буџетот со што се кратат трошоците за луксуз, реклами и репрезентации, велат од СДСМ. Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и ...

СДСМ: Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува за партизација

А1 On - 23.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ оценува дека е лицемерно тоа што ВМРО-ДПМНЕ обвинува за партизација кога 11 години ја партизирала државата.

СДСМ со реакција: Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува за партизација и режим

Стандард - 23.07.2017

„Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна контрола врз институциите и грубо се пресметуваше со неистомислениците, денес да обвинува за партизација и режим“, реагираат од СДСМ на ...

СДСМ: ВМРО - ДПМНЕ создаде заробена држава од Македонија

Сител - 23.07.2017

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ оценува дека е лицемерно тоа што ВМРО-ДПМНЕ обвинува за партизација кога 11 години ја партизирала државата.

СДСМ: Завршија тајните и расипнички задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги намалува долговите

Слободен Печат - 23.07.2017

Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните.

СДСМ: Завршија расипничките задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги намалува долговите

А1 On - 23.07.2017

Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните.

Георгиевски: Милошоски заборавил дека се декларираше за чист Бугарин

+инфо - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ се претвора во комплетна идеолошка карикатура, напиша Георгиевски. Кога зборуваме за договорот со Бугарија јасно мораме да кажеме дека ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ према истата држава, воопшто немаше ни да има ...

Георгиевски: Да не беше моронската политика на ВМРО-ДПМНЕ, ќе немаше потреба од договор со Бугарија

А1 On - 23.07.2017

„Ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ кон Бугарија, воопшто немаше ни да има потреба за таков договор“, порача преку својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-Народна партија и поранешен премиер, Љубчо Георгиевски.

Љубчо за Милошоски: Кога јас бев во ВМРО, Милошоски се декларираше како Бугарин, а сега е против договор

МКД - 23.07.2017

За најавата за потпишување на договор за добрососедство со Бугарија, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски вели дека неговите поранешни сопартијци се во идеолошка конфузија со небулозните критики на договорот.

ВМРО-ДПМНЕ: Откако СДСМ дојде на власт рапидно растат долговит на Македонија

Нетпрес - 23.07.2017

Граѓаните на Република Македонија имаат право да знаат каде одат нивните пари и зошто државата се задолжува со толкави суми на пари, велат од ВМРО-ДПМНЕ Владата на СДСМ лажејќи го народот ја задолжува државата со енормни суми и за помалку од два ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откако СДСМ дојде на власт, долговите рапидно растат

+инфо - 23.07.2017

Граѓаните на Република Македонија имаат право да знаат каде одат нивните пари, велат од партијата. Владата на СДСМ лажејќи го народот во очи ја задолжува државата со енормни суми. За помалку од два месеци антиреформската влада на СДСМ успеа државата ...

СДСМ: Завршија тајните и расипнички задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги намалува долговите

Нетпрес - 23.07.2017

„Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните, ...

СДСМ: Почна процесот на реформа и професионализација на институциите

Слободен Печат - 23.07.2017

Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна контрола врз институциите и грубо се пресметуваше со неистомислениците, денес да обвинува за партизација и режим.

СДСМ: Режимот на ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи партиски заробена држава

Нетпрес - 23.07.2017

Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна контрола врз институциите и грубо се пресметуваше со неистомислениците, денес да обвинува за партизација и режим, реагираа во неделата ...

Љубчо Георгиевски: Да не беше моронската политика на ВМРО-ДПМНЕ, ќе немаше потреба од договор со Бугарија

Макфакс - 23.07.2017

„Ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ кон Бугарија, воопшто немаше ни да има потреба за таков договор“, порача преку својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-Народна партија и поранешен премиер, Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Ако не беше моронската политика на ВМРО-ДПМНЕ према Бугарија, немаше да има потреба за договор

Стандард - 23.07.2017

Лидерот на ВМРО-НП и поранешен премиер, Љубчо Георгиевски на својот Фејсбук профил го прокоментира договорот за добрососедство со Бугарија, кој двете држави претстои да го потпишат на почетокот на ...

Србов до Љубчо: што и згреши ВМРО ДПМНЕ на Бугарија? Тоа што подигна споменици на основачите на Организацијата за која ...

Курир - 23.07.2017

Љубчо, дали твојата политика кон Албанците беше моронска што ти се случи конфликтот во 2001? Дали твојата политика кон меѓународната заедница беше моронска што не сакаа да те видат?, овие прашања ги поставува историчарот Никола Србов во својот ФБ ...

СДСМ: Завршија тајните и расипнички задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги намалува долговите

Либертас - 23.07.2017

„Тајното и скапото задолжување што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните за луксузирање, лажни проекти и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани, нанесе огромни штети врз економијата и врз животниот стандард на граѓаните“, ...

Србов до Љубчо: Што ѝ згреши ВМРО-ДПМНЕ на Бугарија?

Република - 23.07.2017

Љубчо, дали твојата политика кон Албанците беше моронска што ти се случи конфликтот во 2001? Дали твојата политика кон меѓународната заедница беше моронска што не сакаа да те видат?, овие прашања ги поставува историчарот Никола Србов во својот ФБ ...

СДСМ: Лицемерно е ДПМНЕ да обвинува за партизација на државата

Фактор - 23.07.2017

СДСМ се спротистави на тврдењата изнесени на прес-конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ за партизација на државната администрација и воспоставување на режим. - Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја ...

СДСМ: Режимот на ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи заробена држава

Мета - 23.07.2017

Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна контрола врз институциите и грубо се пресметуваше со неистомислениците, денес да обвинува за партизација и режим, се вели во реакцијата ...

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ ги поддржуваат Реформаторите

Фактор - 23.07.2017

Груевски нема целосна поддршка дури и од неговите пратеници. Според реформаторите кои го покренаа Републичкиот штаб за промени во ВМРО-ДПМНЕ има повеќе пратеници кои има даваат целосна поддршка во активностите за враќање на внатрепартиската ...

СДСМ: Режимот на ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи заробена држава

Локално - 23.07.2017

Апсурдно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години системски ја партизираше државата, воспостави масовна контрола врз институциите и грубо се пресметуваше со неистомислениците, денес да обвинува за партизација и за режим, се вели во ...

Георгиевски: Заборави ли Антонио дека во првото ВМРО неговата единствена вредност беше што се декларираше како чист ...

Либертас - 23.07.2017

Кога зборуваме за договорот со Бугарија јасно мораме да кажеме дека ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ према истата држава, воопшто немаше ни да има потреба за таков договор.

Ѓеоргиевски: ВМРО-ДПМНЕ се претвора во комплетна идеолошка карикатура.

Фактор - 23.07.2017

Љубчо Ѓеоргиевски, поранешниот претседател на ДПМНЕ, а сегашен на Народна, на својот Фејсбук профил ги обвини своите поранешни сопартијци за идеолошка конфузија која ја практикуваат со небулозните критики за постигнувањето на договор за ...

Георгиевски: Да не беше моронската политика на ВМРО-ДПМНЕ, ќе немаше потреба од договор со Бугарија

Локално - 23.07.2017

Кога зборуваме за договорот со Бугарија јасно мораме да кажеме дека ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ према истата држава, воопшто немаше ни да има потреба за таков договор.

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што го остави ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци

Фокус - 22.07.2017

Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава, реагираа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Колку нови луѓе се вработени во администрацијата од новата влада?

Телма - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара информација, колку нови луѓе се ангажирани во државните институции, од доаѓањето на новата влада. од партијата сметаат дека вработувањата се без оглас, и дека со нив се партизираат институциите.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните

ТВ21 - 22.07.2017

Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава, се вели ...

СДСМ: Владата ги намали долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните

Канал5 - 22.07.2017

Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава, стои во ...

СДСМ: Го враќаме долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави на грбот на граѓаните

МКД - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот

Нетпрес - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ покажува срамно непознавање и лаже кога вели дека Владата создала долг од 4.5 милијарди денари, велат од СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци

Стандард - 22.07.2017

„Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава“, ...

СДСМ: Владата ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 22.07.2017

„Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава.

СДСМ: Ги намалувме долговите, не трошиме пари за барок, ЛЕД екрани и за криминално богатење

МКД - 22.07.2017

Владата предводена од СДСМ ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните. Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен ...

Владата предводена од СДСМ ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните

Слободен Печат - 22.07.2017

„Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава.

СДСМ: Владата ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните

Нетпрес - 22.07.2017

Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените граѓани и држава, се вели ...

Владата на СДСМ транспарентно го објавува и го враќа долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави на грбот на граѓаните

Слободен Печат - 22.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави

А1 On - 22.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се задолжуваме, враќаме нивни долгови

Нова ТВ - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како опозиција се обидува да ја манипулира јавноста, очајнички обидувајќи се да ги сокрие ...

СДСМ: Долгот што ВМРО-ДПМНЕ им го остави на граѓаните е намален за 55 милиони евра

Мета - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ покажува срамно непознавање и лаже кога вели дека Владата создала долг од 4,5 милијарди денари, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Долгот што ВМРО-ДПМНЕ им го остави на граѓаните е намален за 55 милиони евра

Локално - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ покажува срамно непознавање и лаже кога вели дека Владата создала долг од 4,5 милијарди денари, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги намалува долговите што ги создаде ВМРО-ДПМНЕ и парите ги насочува кон граѓаните

Либертас - 22.07.2017

Соопштение на СДСМ: Преку расипничкото и криминално владеење, ВМРО-ДПМНЕ го направи најголемото задолжување кога парите на граѓаните ги трошеше за лажен барок, споменици, ЛЕД екрани и криминално богатење на поединци на сметка на осиромашените ...

СДСМ: Долгот што ВМРО-ДПМНЕ им го остави на граѓаните е намален за 55 милиони евра

Либертас - 22.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ покажува срамно непознавање и лаже кога вели дека Владата создала долг од 4,5 милијарди денари, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што го остави ВМРО-ДПМНЕ...

Н.Македонија - 22.07.2017

СДСМ: Владата транспарентно го објавува и го враќа долгот што го остави ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес како ...

Остри реплики на Комисијата за буџет

Алсат-М - 21.07.2017

Ребалансот е крајно штетен, а е скроен со социјална компонента, направен наменски за да му послужи на СДСМ да добие политички поени во пресрет на локалните избори. Ова е ставот на пратениците од опозицијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја нарушуваше меѓународната позиција на Македонија, Договорот за добрососедство ги штити ...

ТВ21 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја нарушуваше меѓународната позиција на Македонија, Договорот за добрососедство ги штити државните интереси, се наведува во соопштението на СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ...

СДСМ: Договорот за добрососедство ги штити државните интереси

Слободен Печат - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција, на штета на националните и државни интереси.

СДСМ: Од особена важност е ВМРО-ДПМНЕ да да даде поддршка на договорот со Бугарија

МКД - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција, на штета на националните и државни интереси, реагира СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја нарушуваше меѓународната позиција на Македонија, Договорот за добрососедство ги штити ...

А1 On - 21.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција, на штета на националните и државни интереси.

Тим на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Пласница

Press24 - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ е партија која обединува и сплотува, таа подеднакво се грижи за сите, без разлика на етничката припадност. Еден од тимовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска е во општина Пласница во која живеат претежно припадници на турската етничка заедница, и ...

СДСМ: Договорот за добрососедство со Бугарија ги штити државните интереси

Макфакс - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолира Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција на штета на националните и државните интереси, реагира СДСМ на барањето на ВМРО-ДПМНЕ договорот за ...

Тим на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Пласница

Курир - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ е партија која обединува и сплотува, таа подеднакво се грижи за сите, без разлика на етничката припадност. Еден од тимовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска е во општина Пласница во која живеат претежно припадници на турската етничка заедница, и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна ...

Стандард - 21.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција, на штета на националните и државни интереси“, реагираат од СДСМ на пресот на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Договорот за добрососедство со Бугарија ги штити државните интереси

Точка - 21.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолира Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција на штета на националните и државните интереси, реагира СДСМ на барањето на ВМРО-ДПМНЕ договорот за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја нарушуваше меѓународната позиција на Македонија, Договорот за добрососедство ги штити ...

Либертас - 21.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно преговараше со соседите, внесуваше поделби и омраза, ја изолираше Македонија и ја нарушуваше нејзината меѓународна позиција, на штета на националните и државни интереси“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата ...

СДСМ: Успехот од потпишувањето на договорот со Бугарија е заеднички за сите граѓани

Идивиди - 21.07.2017

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - СДСМ во писмената реакција на денешната прес-конференција на Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ нагласува дека договорот за добрососедство со Бугарија јасно ја реафирмира позицијата дека се работи за две посебни држави, два ...

Груевски стабилен во Белата палата, но не и во базата?

Deutsche Welle - 20.07.2017

Неофицијално, деновиве била реализирана анкета на примерок од 1.000 испитаници-членови на ВМРО-ДПМНЕ, од кои 49% рекле дека ја поддржуваат иницијативата на реформаторите, а 79% дека поддржуваат реформи во партијата.

DW:Груевски стабилен во Белата палата, но не и во базата?

Локално - 20.07.2017

Неофицијално, деновиве била реализирана анкета на примерок од 1.000 испитаници-членови на ВМРО-ДПМНЕ, од кои 49% рекле дека ја поддржуваат иницијативата на реформаторите, а 79% дека поддржуваат реформи во партијата, информира DW.

Груевски стабилен во Белата палата, но не и во базата? Анкета покажала дека 79% од вмровците поддржуваат реформи

Либертас - 20.07.2017

Неофицијално, деновиве била реализирана анкета на примерок од 1.000 испитаници-членови на ВМРО-ДПМНЕ, од кои 49% рекле дека ја поддржуваат иницијативата на реформаторите, а 79% дека поддржуваат реформи во партијата, пишува Дојче веле .

СДСМ: Владата става крај на расипничкото трошење

Канал5 - 19.07.2017

Новата Влада предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите, а парите ги враќа назад кај граѓаните, порачува СДСМ во пишана реакција на денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ во кое го обвини СДСМ ...

СДСМ: Заврши криминалното богатење и луксузирање на ДПМНЕ на сметка на осиромашните граѓани кои живеат со само 40 ...

Фокус - 19.07.2017

Tајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правело за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани резултира со јавен долг од над 50 отсто од БДП и речиси 180.000 граѓани кои живееа со само 40 денари дневно, реагираат ...

Реформаторите за нападот врз сопругата на Богојески: Последен обид на една креатура од систем да задржи моќ во ...

Фокус - 19.07.2017

Откако попладнево непознато лице се обиде да удри во возилото на сопругата на еден од иницијаторите за демократизација на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, реформаторите во изјава за „Фокус“ велат дека ова нема да ги обесхрабри.

СДСМ: Владата става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите

Нетпрес - 19.07.2017

„Tајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правеше за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани, резултираше со јавен долг од над 50 отсто од БДП и околу 180.000 граѓани кои живееа со само 40 денари дневно.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и ги намалува долговите

Макфакс - 19.07.2017

Од СДСМ обвинуваат дека тајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правело за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани резултира со јавен долг од над 50 отсто од БДП и речиси 180.000 граѓани кои живееа со само 40 ...

Цветковски: Општина Куманово за овие 12 години кај младите луѓе креираше чувство на оддалеченост и ја загуби нивната ...

Курир - 19.07.2017

Куманово е голем град и има голем потенцијал на млади луѓе кои имаат јасна визија и желба за активно учество и учење. Младите се едни од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ во сите досегашни програми со кои се труди да го унапреди нивниот развој во ...

Владата предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите

Слободен Печат - 19.07.2017

„Tајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правеше за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани, резултираше со јавен долг од над 50% од БДП и околу 180 000 граѓани кои живееа со само 40 денари дневно.

СДСМ: Ставаме крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите

А1 On - 19.07.2017

„Tајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правеше за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани, резултираше со јавен долг од над 50% од БДП и околу 180 000 граѓани кои живееа со само 40 денари дневно.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и ги намалува долговите

Точка - 19.07.2017

Од СДСМ обвинуваат дека тајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правело за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани резултира со јавен долг од над 50 отсто од БДП и речиси 180.000 граѓани кои живееа со само 40 ...

СДСМ: Владата става крај на расипничкото трошење

Локално - 19.07.2017

Новата Влада предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите, а парите ги враќа назад кај граѓаните, порачува СДСМ во пишана реакција на денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ во кое го обвини СДСМ ...

Цветковски: Општина Куманово за овие 12 години кај младите луѓе креираше чувство на оддалеченост и ја загуби нивната ...

Пулс24 - 19.07.2017

Куманово е голем град и има голем потенцијал на млади луѓе кои имаат јасна визија и желба за активно учество и учење. Младите се едни од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ во сите досегашни програми со кои се труди да го унапреди нивниот развој во ...

Цветковски: Општина Куманово овие 12 години потполно ја загуби довербата кај младите

Република - 19.07.2017

Куманово е голем град и има голем потенцијал на млади луѓе кои имаат јасна визија и желба за активно учество и учење. Младите се едни од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ во сите досегашни програми со кои се труди да го унапреди нивниот развој во ...

Реформи сега!

Фактор - 19.07.2017

Деновиве мојот профил доживеа експлозија на коментари, муабети, позитивна, негативна енергија. Сето тоа ме израдува затоа што за момент заличи на најубавите моменти на ВМРО-ДПМНЕ, кога во комитетите се водеа жестоки дискусии за сите прашања.

СДСМ: Владата става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите

Либертас - 19.07.2017

„Tајното и расипничко задолжување што ВМРО-ДПМНЕ го правеше за криминално богатење и луксузирање на сметка на осиромашените граѓани, резултираше со јавен долг од над 50% од БДП и околу 180 000 граѓани кои живееа со само 40 денари дневно“, стои во ...

СДСМ: Владата става крај на расипничкото трошење

Идивиди - 19.07.2017

Скопје, 19 јули 2017 (МИА) - Новата Влада предводена од СДСМ става крај на расипничкото трошење и на нереалните проекции и ги намалува долговите, а парите ги враќа назад кај граѓаните, порачува СДСМ во пишана реакција на денешното соопштение од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новата влада направи вистински хаос во културата

Канал5 - 18.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека новата влада за само еден месец направила вистински хаос во ...

Димовски: Приватно со колегите зборувам албански

Фокус - 18.07.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во изјава за ТВ 21 вели дека зборува албански приватно со колегите за да создаде позитивна атмосфера, и додава дека неговата партија треба да комуницира и да допре до секој Албанец.

СДСМ: Нема веќе ВМРО-МВРО

Фокус - 18.07.2017

Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, а Министерството за внатрешни работи, кое според признанието на тогашната министерка Гордана Јанкуловска ВМРО-ДПМНЕ го претвори во ВМРО-МВРО, ...

Три причини зошто ВМРО-ДПМНЕ треба да замине во историјата

Фокус - 18.07.2017

Македонското општество треба да расчисти дали го доживува Никола Груевски како франкенштајновска аномалија на ДПМНЕ или како вмровски производ пар екселанс. Оваа дилема на „кокошката VS jajцето“ не може да ја реши никакво обвинение на СЈО, ниту пак ...

СДСМ: За 2 месеци го намаливме долгот што го остави ВМРО-ДПМНЕ за 55 милиони евра

Фокус - 18.07.2017

„Преку домаќинско и одговорно работење, Владата предводена од СДСМ за неполни два месеци за околу 55 милиони евра го намали долгот што ВМРО-ДПМНЕ им го остави на граѓаните“, пишува во соопштението на СДСМ.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ за неполни два месеца го намали долгот за 55 милиони евра

ТВ21 - 18.07.2017

СДСМ во соопштение денеска наведува дека Владата предводена од СДСМ преку домаќинско и одговорно работење за неполни два месеца за околу 55 милиони евра го намали долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави на граѓаните.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ за неполни два месеца го намали долгот за 55 милиони евра

Канал5 - 18.07.2017

СДСМ во соопштение денеска наведува дека Владата предводена од СДСМ преку домаќинско и одговорно работење за неполни два месеца за околу 55 милиони евра го намали долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата продолжува да ја задолжува државата

Канал5 - 18.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДСМ порано задолжувањето со хартии од вредност ги сметаше за криминал да денес го користи истиот начин на ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ треба да се потруди да допре до секој Албанец

ТВ21 - 18.07.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски вели дека зборува албански приватно со колегите за да создаде позитивна атмосфера, и додава дека неговата партија треба да комуницира и да допре до секој Албанец.

СДСМ: Започнат е процес на ослободување на заробените институции

Сител - 18.07.2017

Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Оваа Влада ги намали долговите за 55 милиони евра што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално богатење

А1 On - 18.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на поединци. За разлика од расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, новата Влада ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и ...

Слободен Печат - 18.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на поединци. За разлика од расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, новата Влада ...

Ѓорчев: Одредени политички структури внатре во СДСМ се влезени во агендата за промена на дефиниција на бракот

Курир - 18.07.2017

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема на разговорот беше “Геј бракови во традиционалното општество” Тој додаде дека во делот на ...

СДСМ: Владата за 55 милиони евра ги намали долговите од луксузирањето на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 18.07.2017

СДСМ реагира дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните. СДСМ реагира дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално ...

СДСМ: Владата ги намали долговите за 55 милиони евра

Макфакс - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално богатење, реагира СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека новата Влада секојдневно ги задолжува граѓаните.

СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за криминално богатење

МКД - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на поединци, реагираат од СДСМ. “За разлика од расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ и Никола ...

СДСМ: Нема повеќе ВМРО-МВРО, започнат е процес на ослободување на заробените институции

Слободен Печат - 18.07.2017

Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, а Министерството за внатрешни работи, кое според признанието на тогашната министерка Гордана Јанкуловска ВМРО-ДПМНЕ го претвори во ВМРО-МВРО, ...

Ѓорчев: Одредени политички структури внатре во СДСМ се влезени во агендата за промена на дефиниција на бракот

Press24 - 18.07.2017

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема на разговорот беше “Геј бракови во традиционалното општество” –Ако веќе зборуваме за ...

СДСМ: Владата за 55 милиони евра ги намали долговите

Нетпрес - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално богатење, тврдат владејачките социјалдемократите во ракцијата од вторникот „ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги ...

Трајчевска: Младите беа приоритет на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 18.07.2017

Советникот во Советот на општина Битола, Елена Трајчева на денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека владата која ја предводеше таа партија вложуваше многу енергија, средства и време во проекти кои беа посветени на младите.

Три причини зошто ВМРО-ДПМНЕ треба да замине во историјата

Нова ТВ - 18.07.2017

Македонското општество треба да расчисти дали го доживува Никола Груевски како франкенштајновска аномалија на ДПМНЕ или како вмровски производ пар екселанс. Оваа дилема на „кокошката VS jajцето“ не може да ја реши никакво обвинение на СЈО, ниту пак ...

Три причини зошто ВМРО-ДПМНЕ треба да замине во историјата

МКД - 18.07.2017

Македонското општество треба да расчисти дали го доживува Никола Груевски како франкенштајновска аномалија на ДПМНЕ или како вмровски производ пар екселанс. Оваа дилема на „кокошката VS jajцето“ не може да ја реши никакво обвинение на СЈО, ниту пак ...

СДСМ: Нема повеќе ВМРО-МВРО, започнат е процес на ослободување на заробените институции

А1 On - 18.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, а Министерството за внатрешни работи, кое според ...

СДСМ: Нема повеќе ВМРО-МВРО, започнат е процес на ослободување на заробените институции

Макфакс - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ, преку реформскиот План 3-6-9 согласно препораките на ОБСЕ, ОДИХР и други релевантни меѓународни институции, почнува со сериозни реформи во судството, безбедносните служби, борбата против корупцијата, во јавната ...

СДСМ: Нема повеќе ВМРО-МВРО

+инфо - 18.07.2017

Токму масовната партизација на институциите од страна на ВМРО-ДПМНЕ ја направи Македонија заробена држава, велат од СДСМ. Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, а Министерството за ...

СДСМ: Нема повеќе ВМРО-МВРО, започнат е процес на ослободување на заробените институции

Нетпрес - 18.07.2017

Масовната партизација на државните институции беше главната одлика на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, а Министерството за внатрешни работи, кое според признанието на тогашната министерка Гордана Јанкуловска ВМРО-ДПМНЕ го претвори во ВМРО-МВРО, ...

Ѓорчев: Почната е операција за промена на дефиницијата за брак

Нетпрес - 18.07.2017

Одредени политички структури внатре во СДСМ или пак некои невладини организации кои што се блиску до нив се влезени во агендата на промена на дефиниција на бракот и промена на политиката на посвојување на оваа држава ваква какава што е сега во ...

Три причини зошто ВМРО-ДПМНЕ треба да замине во историјата

Окно - 18.07.2017

Македонското општество треба да расчисти дали го доживува Никола Груевски како франкенштајновска аномалија на ДПМНЕ или како вмровски производ пар екселанс. Оваа дилема на „кокошката VS jajцето“ не може да ја реши никакво обвинение на СЈО, ниту пак ...

СДСМ: Владата ги намали долговите за 55 милиони евра

Точка - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално богатење, реагира СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека новата Влада секојдневно ги задолжува граѓаните.

СДСМ: Новата Влада за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално ...

Либертас - 18.07.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на поединци“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорчев: Почната е операција за промена на дефиницијата за брак

Точка - 18.07.2017

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема на разговорот беше “Геј бракови во традиционалното општество”.

СДСМ: Владата ги намали долговите за 55 милиони евра

Мета - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ, за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и за криминално богатење, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за ребалансот на буџетот.

Трајчевска: Младите беа приоритет на владата предводена од ВМРО- ДПМНЕ

Пулс24 - 18.07.2017

Советникот во Советот на општина Битола, Елена Трајчева на денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека владата која ја предводеше таа партија вложуваше многу енергија, средства и време во проекти кои беа посветени на младите.

Одредени политички структури внатре во СДСМ се влезени во агендата за промена на дефиниција на бракот

Пулс24 - 18.07.2017

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема на разговорот беше “Геј бракови во традиционалното општество” Тој додаде дека во делот на ...

Три причини зошто ВМРО-ДПМНЕ треба да замине во историјата

Локално - 18.07.2017

Македонското општество треба да расчисти дали го доживува Никола Груевски како франкенштајновска аномалија на ДПМНЕ или како вмровски производ пар екселанс. Оваа дилема на „кокошката VS jajцето“ не може да ја реши никакво обвинение на СЈО, ниту пак ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ за неполни два месеца го намали долгот за 55 милиони евра

Идивиди - 18.07.2017

Скопје, 18 јули 2017 (МИА) - СДСМ во соопштение денеска наведува дека Владата предводена од СДСМ преку домаќинско и одговорно работење за неполни два месеца за околу 55 милиони евра го намали долгот што ВМРО-ДПМНЕ го остави на граѓаните.

За 55 милиони евра Владата ги намали долговите

Денар - 18.07.2017

Владата предводена од СДСМ за 55 милиони евра ги намали долговите што ВМРО-ДПМНЕ ги правеше за луксузирање и криминално богатење, реагира СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека новата Влада секојдневно ги задолжува граѓаните.

СДСМ: Владата на ДПМНЕ се задолжуваше за сопствено богатење, со ребалансот на Буџетот ќе ги поправаме овие штети

Фокус - 17.07.2017

„Поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-Вгодишното криминално владеење немало досега“, реагираат од СДСМ. Реакцијата на СДСМ доаѓа по изјавата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, дека со ...

Колкава е групата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

ТВ21 - 17.07.2017

Документот на Иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, доставен до партискиот врв, содржи предлози за демократизација и модернизација на партијата. Четворицата партиски членови кои отворено се залагаат за промени во партијата, Александар Михајловски, ...

„Реформатори“ во ВМРО-ДПМНЕ бараат суштински промени во партијата

Алсат-М - 17.07.2017

Реформите внатре во ВМРО ДПМНЕ се неопходни со цел да се врати довербата кон партијата и да излезе од изолацијата во која се наоѓа моментално, изјавија од таканаречената група Реформатори внатре во партијата.

Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Deutsche Welle - 17.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа - добивавме опомени и за „погрешен лајк“! „Огромен број од членството поддржува реформи во ...

Што говореше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години

Курир - 17.07.2017

Од неодамна на една национална телевизија се емитува документарниот филм во 10 продолженија „Македонија пред се’“ посветен на улогата на ВМРО-ДПМНЕ на македонската политичка сцена од прогласувањето на независност до ден ...

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 17.07.2017

„Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење. ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше расипнички, тајно и нетранспарентно, а парите од скапите задолжувања ги ...

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

Нетпрес - 17.07.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-годишното криминално владеење, реагираше во понеделникот владејачката СДСМ.

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

А1 On - 17.07.2017

СДСМ писмено реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење.

Богојески: Расте притисокот и заканите врз поддржувачите на реформите во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.07.2017

ПР стратегијата на сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да не се говори за реформите, туку да се оцрнат реформаторите, беше оценето на денешната трибина на „реформаторите“ на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Без табу теми“, која се одржа во Клубот на ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Макфакс - 17.07.2017

Треба да се формира специјализирана институција која нема да дозволи да се случува криминал и корупција, но и која ќе ги отвори сите криминали од почетокот на формирање на државата за сите политички елити.

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од тоа на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.07.2017

По серијата обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ, по повеќето напади кон претходната влада за прекумерно задолжување, сега го прави истото, од власта одговорија дека колку и да прават вакви споредби факт е дека “поголемо и поштетно задолжување од она ...

СДСМ: Ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

Слободен Печат - 17.07.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење. ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше расипнички, тајно и нетранспарентно, а парите од скапите задолжувања ги ...

Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 17.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа – добивавме опомени и за „погрешен лајк“! „Огромен број од членството поддржува реформи во ...

DW: Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 17.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа – добивавме опомени и за „погрешен лајк“! „Огромен број од членството поддржува реформи во ...

Реформаторите бараат итни и коренити реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 17.07.2017

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, кој стигнал на адреса на ЦИВИЛ Медиа детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои партијата треба да се ...

СДСМ: Ребалансот на буџетот ги пренасочува парите кај граѓаните

Либертас - 17.07.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од тоа што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-годишното криминално владеење, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за ребалансот на буџетот.

Расте поддршката за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 17.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека огромен број од членството бара реформи во партијата. Партиски членови признаваат: постојано нѐ контролираа – добивавме опомени и за „погрешен лајк“, пишува Дојче веле .

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ги осудуваат етничките навреди и повикуваат на санкционирање на говорот на омраза

Точка - 17.07.2017

Треба да се формира специјализирана институција која нема да дозволи да се случува криминал и корупција, но и која ќе ги отвори сите криминали од почетокот на формирање на државата за сите политички елити.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека имаат поддршка и од пратеници

Мета - 17.07.2017

Борбата за демократија во ВМРО-ДПМНЕ е, всушност, борба за демократија во Република Македонија, за што имаме голема поддршка, вклучително и од многу од пратениците на партијатa, соопштија денеска членовите на Републичкиот штаб за реформи и за ...

СДСМ: Ребалансот на буџетот ги пренасочува парите кај граѓаните

Мета - 17.07.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од тоа што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-годишното криминално владеење, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за ребалансот на буџетот.

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

Локално - 17.07.2017

СДСМ писмено реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека имаат поддршка и од пратеници

Локално - 17.07.2017

Борбата за демократија во ВМРО-ДПМНЕ е, всушност, борба за демократија во Република Македонија, за што имаме голема поддршка, вклучително и од многу од пратениците на партијатa, соопштија денеска членовите на Републичкиот штаб за реформи и за ...

Притисоци и закани врз поддржувачите на реформите во ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 17.07.2017

Демократска држава е можна само ако постојат и демократски политички партии – ова е ставот на реформаторите во ВМРО ДПМНЕ, кои денеска зборуваа на јавната трибина „Без табу-теми“. Настанот го организираше ЦИВИЛ – Центар за слобода.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека имаат поддршка и од пратеници

Либертас - 17.07.2017

Борбата за демократија во ВМРО-ДПМНЕ е, всушност, борба за демократија во Република Македонија, за што имаме голема поддршка, вклучително и од многу од пратениците на партијатa, соопштија денеска членовите на Републичкиот штаб за реформи и за ...

Што зборуваше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години

Пулс24 - 17.07.2017

Од неодамна на една национална телевизија се емитува документарниот филм во 10 продолженија „Македонија пред се’“ посветен на улогата на ВМРО-ДПМНЕ на македонската политичка сцена од прогласувањето на независност до ден денес.