TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РАКОМЕТНА НЕДЕЛА: Вардарци ја израдуваа цела Македонија со титулата во Келн (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 10.06.2017

Шампионот на Македонија во изминатите денови уживаше во најубавите моменти во историјата на клубот освојувајќи го и трофејот во Лигата на шампионите, кој беше четврти пехар во период од еден месец Минатите седум дена беа во знакот на ракометарите на ...

ФОТО: Алтхаус си замина од Вардар, но уште го сака македонскиот ракомет

Gol.mk - 10.06.2017

Германската ракометарка Ања Алтхаус по крајот на сезоната си замина од Вардар и потпиша со Ѓер, но и покрај тоа уште го сака македонскиот ракомет. Доказ за тоа е нејзиното присуство на ракометниот меч меѓу Македонија и Шведска кој во СРЦ „Кале“ се ...

Вардар со подобра позиција од Германија и Франција

Алсат-М - 09.06.2017

Со титулата европски првак, тимот на Вардар на домашниот ракомет му донесе големи поени во ранг-листата на Европската ракометна федерација. Македонија моментално е на четвртата позиција и тоа за првпат во историјата на овој спорт.

Преспа дава европски шампиони, еден е вардарецот Недановски

Вест - 09.06.2017

Ресенскиот ракометен бисер, членот на европскиот ракометен шампион – Вардар, Влатко Недановски по враќањето во својот роден град Ресен ,денес оствари средба со Градоначалникот на Општина Ресен Ѓоко Стрезовски и со преставници од Кабинетот на ...

ЌЕ ИМА НАГРАДА ЗА ВАРДАРЦИ: Ракометарите ќе поделат 300.000 евра

Телеграф - 09.06.2017

Јасно е каков ќе биде бонусот за играчите што сезонава успеаја да се изборат за титулата во Лигата на шампионите Обезбедената титула во Лигата на шампионите по победата во финалето во Келн му донесе на тимот на Вардар трофеј и парична награда од ...

Мајкл Џордан ја предомисли „нашата“ Ања

SportMedia - 08.06.2017

Искусната ракометарка, Ања Алтхаус иако најави дека ќе се пензионира, сепак, по завршувањето на Ф4 во Будимпешта на нејзината адреса стигна понуда што не смее да се одбие и тоа од европскиот првак, Ѓер.

Ракометарите на Вардар го кренаа Диви во раце

Оff.net - 08.06.2017

По 20 години кариера која ја почна во родниот град Кавадарци во тимот на Тиквеш, а ја заврши на најдобар можен начин со 4 трофеи во Вардар, Петар Ангелов на 40 години се повлекува од играњето ракомет.

Ања Алтхаус - од солзи со Вардар до прекин на пензија и премин во Ѓер

Gol.mk - 08.06.2017

Пред само четири недели, Ања Алтхаус не можеше да се воздржи и со солзи на очите стоеше по поразот на нејзиниот Вардар во финалето против Ѓер во „Ласло арена“ во Будмпешта. 34-годишната германска ракометарка беше во Келн, каде го проследи триумфот ...

Вардарци ќе поделат премија од 300.000 евра

Вечер Прес - 08.06.2017

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар ќе добијат богата премија од клубот за остварениот успех сезонава во сите натпреварувања, односно секаде каде што настапија ја освоија титулата.

Вардар ја гаси жедта за успех...

Н.Македонија - 08.06.2017

Радоста пак ја надминува клупската димензија, бидејќи во контекстот на Македонија, титулата европски шампион во клупски спорт е вистинска реткост, еднаш во генерација. Ние сме земјата каде што за четвртото место на нашата кошаркарска репрезентација ...

Повторно на забава: Овојпат ракометарите од Вардар лудо се забавуваа во хотел Русија! (фото)

Вистина.мк - 08.06.2017

Прославите и емоциите за победата на македонскиот шампион Вардар не стивнуваат. По освојувањето на нивната титула ракометарите пристигнаа во Скопје каде што на плоштадот беа пречекани од голем број фанови.

(ИН)ДИРЕКТ: Тренд-бренд Вардар и (не)времето комитско

Екипа - 07.06.2017

Не сум јас „Комита“, морам тоа да го признам, си држам до новинарски стандарди, иако некои и од нашава фела повеќе сакаат да навиваат, отколку да пишуваат, ама тоа е друга тема. Но, сепак, се сметам за еден обичен „скопјанец – вардарец“, кој на ...

Вардарци ќе поделат 300.000 евра за титулата во ЛШ!

Gol.mk - 07.06.2017

Македонија во Вардар доби првак во машкиот ракомет и ја комплетира најуспешната сезона во историјата, а за успехот ракометарите ќе бидат наградени од клубот. Сергеј Самсоненко по освоената титула во мак-ракометот на прашањето на Gol.mk за премијата ...

Еве какви „ѕверови“ возат ракометарите на Вардар: Дибиров вози исти автомобил како Ван Перси, Карачиќ Ауди (ФОТО)

Курир - 07.06.2017

Ракометарите на Вардар се најплатените ракометари во земјава, а ракометниот клуб Вардар по освојувањето на Лигата на шампионите во Скопје се врати побогат за 500 илјади евра. Доколку се собере целата сума таа е еднаква на само неколку автомобили од ...

Општество кое не знае да се радува: Навикнати ли сме само на порази?!

Окно - 07.06.2017

Последните седум секунди од ракометниот натпревар меѓу РК Вардар и ПСЖ беа едни од најдолгите, најстресните и највозбудливите во мојот живот. Душата ми дојде на место, дури откако се напив вода, 15 минути по победата на Вардар, бидејќи постам.

Вака Даниел Кајмакоски ја честиташе победата на Вардар!

Курир - 07.06.2017

Ракометниот клуб „Вардар„ стана европски шампион, а вчера сите заедно ја прославијa титулата на плоштадот Македонија. И нашиот пејач Даниел Кајмакоски ја честиташе победата и на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии и напиша: -Браво ...

Погледнете како Даниел Кајмакоски ја честиташе победата на Вардар!

Сител - 07.06.2017

Ракометниот клуб „Вардар„ стана европски шампион, а вчера сите заедно ја прославијa титулата на плоштадот Македонија. И нашиот пејач Даниел Кајмакоски ја честиташе победата и на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии и напиша: -Браво ...

ЕХФ во транс за случувањата во Скопје: Тешко дека некој ќе го повтори ова! (Фото)

Дерби - 07.06.2017

Ракометарите на Вардар сосема заслужено беа пречекани како национални херои откако од Келн се вратија со освоениот трофеј во Лигата на шампионите, но дека случувањата на плоштадот „Македонија“ и низ улиците во главниот град не беа воопшто вообичаени ...

СКОПЈЕ ГОРИ: Илјадници Македонци ги дочекаа своите херои!

SportMedia - 07.06.2017

Повеќе од 10.000 луѓе во Скопје ги дочекаа ракометарите на Вардар кои минатиот викенд за прв пат во својата историја станаа прваци на Европа. Во финалето на завршниот турнир од Лигата на Шампионите во Келн, го победија ПСЖ со (24:23), ден порано, во ...

Што изјави Червар за историскиот успех на Вардар

Оff.net - 07.06.2017

За Европската титула на Вардар, се огласи и тренерот на Металург, Лино Червар кој рече дека тоа што тимот на Раул Гонзалес го направил во финалето е нешто ...

ЗА ГОЛЕМИОТ УСПЕХ: Зоран Заев ќе ги прими ракометарите на Вардар

Телеграф - 07.06.2017

Вчера на плоштадот „Македонија“ во Скопје илјадници луѓе ги дочекаа ракометарите кои од Келн се вратија со шампионска титула Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот ќе ги прими ракометарите на Вардар.

Стипендија од меѓународна категорија за македонските вардарци

Gol.mk - 07.06.2017

Огромниот успех на нашиот ракометен тим Вардар ja направи нацијата горда и ни потврди дека ракометот е број еден спорт во Македонија. Плоштадот Македонија беше претесен за сите вљубеници на ракометот, навивачи на Вардар, граѓани кои ја сакаат ...

Ракометна треска во Македонија: Вардар ги турна по гледаност турските серии

Нетпрес - 07.06.2017

Историскиот успех на македонскиот и сега европски ракометен шампион Вардар, предизвика незапаметен интерес кај домашната јавност, „гладна“ за спортски успеси на меѓунроден план, оценуваат странските медиуми, а официјлната интернет страница на ...

Штербик: Не очекував дека младите вардарци ќе одиграат така квалитетно во Келн! (ВИДЕО)

Gol.mk - 07.06.2017

На чело со „војсководецот“ Раул Гонзалез, вчера новиот европски ракометен шампион, Вардар, го донесе историскиот пехар во Македонија, а фановите им приредија незаборавен дочек. Можеби најзаслужниот вардарец за двете победи над Барса и ПСЖ вели дека ...

Македонија полудена по ракометот: Еден милион Македонци го следеле финалето меѓу Вардар и ПСЖ

Спортклуб - 07.06.2017

Не е чудо што ракометот е спорт број еден во Македонија последните години. И најголемите успеси на клупски и репрезентативен план се токму во ракометот, а жителите на нашата земја буквално живеат за него.

Од балкони, кровови, градилишта...Скопјани го гледаа пречекот на Вардар (фото)

Скопје инфо - 07.06.2017

Ракометарите на Вардар вчера пристигнаа во Скопје, на плоштадот „Македонија“ каде ги пречекаа илјадници фанови, а Раул Гонзалес и неговите избраници кои од 4. јуни станаа ракометни богови.

Вардар ги победи турските серии

Република - 07.06.2017

Историскиот успех на македонскиот и сега европски ракометен шампион Вардар, предизвика незапаметен интерес кај домашната јавност, „гладна“ за спортски успеси на меѓунроден план, оценуваат странските медиуми, а официјлната интернет страница на ...

ЕХФ во транс од прославата во Скопје

Вечер Прес - 07.06.2017

Евроскиот ракометен шампион Вардар, заслужено беше пречекан како национален херој откако од Келн се вратија трофејот, но дека случувањата на плоштадот „Македонија" и низ улиците во главниот град не беа воопшто вообичаени најдобро ни говори тоа што ...

ЕХФ во транс за случувањата во Скопје: Тешко дека некој ќе го повтори ова!

Точка - 07.06.2017

Ракометарите на Вардар сосема заслужено беа пречекани како национални херои откако од Келн се вратија со освоениот трофеј во Лигата на шампионите, но дека случувањата на плоштадот „Македонија“ и низ улиците во главниот град не беа воопшто вообичаени ...

„Црвено-црни“ од прв до последен: Тарчуловски со семејството ја прослави шамионската титула на Вардар (ФОТО)

Република - 07.06.2017

Поранешниот предводник на навивачката група на Вардар, Комити, пратеникот во македонското собрание Јохан Тарчуловски во придружба на сопругата Соња, ќерката Мелани и синот Младен ги пречека европските шампиони на плоштадот „Македонија“.

Македонија слави...

Н.Македонија - 07.06.2017

На достоинствен начин како што му доликува на еден европски шампион, вчера во Скопје беа пречекани ракометарите на Вардар по враќањето од завршниот фајналфор во Келн. Колона од возила, повеќе автобуси, стотици развиорени знамиња, придружени со ...

БРАВО ВАРДАР: Вака Даниел Кајмакоски ја честиташе победата на Вардар!

Вистина.мк - 07.06.2017

Ракометниот клуб „Вардар„ стана европски шампион, а вчера сите заедно ја прославијa титулата на плоштадот Македонија. И нашиот пејач Даниел Кајмакоски ја честиташе победата и на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии и напиша: Браво ...

Од срце за Вардар: Eве како Соња Тарчуловска го бодреше европскиот шампион (фото)

Вистина.мк - 07.06.2017

Ракометарите на Вардар ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако во драматичното финале го совладаа ПСЖ 24:23 Вчера Вардарци пристигнаа во Скопје,. каде беа пречекани од голем број фанови на аеродром, а потоа и на плоштадот во Скопје.

Во 13 часот ракометарите на Вардар ќе поминат низ порта „Македонија“

Фокус - 06.06.2017

Денес, во 11 часот, ракометарите на Вардар ќе пристигнат во Скопје, по што ќе почне прославата за Европската титула. На скопскиот аеродром ракометарите ќе ги пречекаат група граѓани кои таму ќе пристигнат со бесплатниот превоз на ЈСП.

Камион пропадна на плоштад додека се спрема пречекот на ракометарите

Сакам да кажам - 06.06.2017

Камион пропадна во шахта на Плоштад Македонија, додека траат подготовките за свечениот пречек на ракометарите на Вардар за освоената шампионска титула во ракометната Лига на шампиони. Ракометарите пред малку слетаа на аеродромот „Александар Велики“, ...

Канал 5 со отворено студио: Скопје ги пречекува шампионите на Европа, ракометарите на Вардар

Канал5 - 06.06.2017

Македонија ги пречекува шампионите на Eвропа, ракометарите на Вардар. Илјадници граѓани на плоштадот во Скопје ги чекаат ракометарите за да ги поздрават нивниот успех во лигата на шампионите.

Ракометарите на Вардар пристигнаа, ќе слават на плоштад

Алсат-М - 06.06.2017

Ракометарите на европскиот шампион Вардар пристигнаа на аеродромот „Александар Македонски“ во Скопје, каде беа пречекани од нивните фанови. Тие од таму се упатија кон плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде веќе се подготвува сцената за пречек.

Толпа народ ги пречека ракометарите на Вардар

Фокус - 06.06.2017

На скопскиот плоштад во моментот врие од луѓе кои дојдоа да ги пречекаат ракометарите на Вардар, кои ја освоија шампионската титула. На видео бимот поставен на плоштадот, пак, постојано се емитува победничкиот гол што го даде Иван Чупиќ .

ВО ЖИВО: Пречек на европските ракометни шампиони на Вардар

Фокус - 06.06.2017

Oд преносот на ТВ24 проследете го во живо пречекот на ракометарите од „Вардар“ кои ја освоија европската „Лига на шампиони“. Ракометарите во моментот поминуваат под Триумфалната ...

Фановите и граѓаните ги пречекаа европските ракометни шампиони

ТВ21 - 06.06.2017

Илјадници граѓани и фанови на европскиот ракометен шампион РК Вардар, на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите со аплаузи и овации. Шампионите пристигнаа во двокатниот автобус и поминаа низ Триумфаната капија.

ГАЛЕРИЈА: Ракометарите на европскиот шампион Вардар ја слават титулата на скопскиот плоштад

Фокус - 06.06.2017

Неколку илјади граѓани ги пречекаа ракометарите на Вардар на скопскиот плоштад, кои пристигнаа во земјава откако викендов станаа европски шампион, победувајќи ги гигантите Барселона и ПСЖ на топ 4 турнирот во германски Келн.

Ракометарите на Вардар ги поздравија фановите на плоштадот „Македонија“

Телма - 06.06.2017

Илјадници фанови на европскиот ракометен шампион РК Вардар, на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите со аплаузи и овации. Шампионите со двокатниот автобус поминаа низ Триумфаната капија и оттаму се упатија кон бината од каде ги поздравија ...

(ФОТО) Ладење кај Александар!

Вест - 06.06.2017

Додека некој ја славеше победата на ракометарите на Вардар, некој се разладуваше во фонтаната на ...

Европските шампиони ја прославија титулата со Илјадници граѓани на Плоштадот Македонија

Сакам да кажам - 06.06.2017

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако слетаа на аеродромот „Александар Велики“ нешто пред пладне, каде, исто така, беа пречекани од ...

Ракометарите на Вардар го донесоа тронот во Скопје

Телма - 06.06.2017

Не останаа покуси ниту поддржувачите и навивачите. На поздравот од Стојанче Стоилов возвратија со громогласно навивање на дочекот организиран на аердормот Александар Велики. Без доцнење слетаа ракометарите на европскиот клупски шампион РК Вардар.

Џафери со честитка до РК „Вардар“ за европската шампионска титула

Канал5 - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. - Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое ...

Гонзалес: Треба сите да сме горди

Канал5 - 06.06.2017

Предводникот на новиот европски ракометен шампион Вардар пред илјадниците Македонци на скопскиот плоштад порача: Цела македонија да биде горда на овие ракометри. -Сите треба да сме горди. Цела Македонија да е горда на овие играчи кои одиграа со срце ...

Солзи и среќа на пречекот на ракометарите на Вардар на плоштад Македонија

Телма - 06.06.2017

Победничката атмосфера цело претпладне се вжештуваше на плоштадот Македонија во исчекување на шампионите. Ескалираше со пристигнувањето на автобусот обоен во боите на ракометниот клуб Вардар.

РК Вардар го донесе пехарот во Скопје – Фантастичен пречек за европските шампиони

ТВ21 - 06.06.2017

Величенствен пречек за европските шампиони. Ракометарите на Вардар го донесоа европскиот пехар во Скопје. Илјадници граѓани излегоа на Плоштадот „Македонија“ да ги поздрават ракометарите кои постигнаа историски успех.

Европските шампиони пристигнаа во Скопје

24 Вести - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите пред малку слетаа на скопскиот аеродром. Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, ...

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

Канал5 - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

24 Вести - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

24 Вести - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. „Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на ...

„Вардар“ шампионски ќе го поплави Скопје

Deutsche Welle - 06.06.2017

Со „поплава“ од емоции денеска во Скопје ќе биде дочекан европскиот ракометен шампион. „Ние сме општество на кое очајно му требаат победи“, велат аналитичари и повикуваат успехот да не се (зло)употребува политички.

Пречек за ракометарите на шампионот Вардар

24 Вести - 06.06.2017

Денеска на плоштадот „Македонија“ ќе биде организиран пречек на ракометарите на „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во Келн, Германија. Ракометарите на „Вардар“ се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики“ во ...

Подготвен е автобусот, доаѓаат шампионите од Келн (ФОТО)

Спортклуб - 06.06.2017

Шампионскиот автобус за ракометарите на Вардар е подготвен од ЈСП. Нашите херои во Скопје стигнуваат денеска околу 11:15 часот по што со автобусот ќе бидат пренесени до центарот на градот.

ШАМПИОНИ: Автобусот за ракометарите е спремен (ФОТО)

Телеграф - 06.06.2017

Околу 13 часот ќе биде централната прослава на плоштадот „Македонија“ Со два панорамски автобуси европските шампиони ќе бидат донесени на централната прослава пред порта „Македонија“. Автобусите на ЈСП се специјално брендирани со натписот „Шампиони“.

(ФОТО) Автобуси со фанови тргнаа кон аеродром

Репортер - 06.06.2017

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Почна славењето на пречекот на вардарци (ВИДЕО)

Нетпрес - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

ФОТО: Автобуси со фанови се движат кон аеродром

Курир - 06.06.2017

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

ФОТО: Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Курир - 06.06.2017

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите на Вардар застанаа на врвот, таа одлучи да не слави ...

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

Алфа - 06.06.2017

„Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на аеродромот “Александар Велики”, а потоа со панорамските автобуси ќе се движи кон плоштадот Македонија во Скопје.

Се огласи и Вујо мајсторе: Вардар треба да биде мотив за целиот регион!

Екипа - 06.06.2017

Македонскиот шампион Вардар е шестта екипа од регионот на кого му успеало да ја покори Европа. Партизан Бјеловар, Борац Бања Лука, Металопластика, Загреб и Пивоварна Лашко Цеље претходно стигнаа до европската шампионска титула од овој регион, а сега ...

Директен пренос на МРТ од пречекот на европскиот шампион Вардар

МРТ - 06.06.2017

Македонската телевизија од 11 часот и 30 минути почнува со директниот пренос на на организираната прослава на европските прваци што ќе трае до 14 часот... Сѐ е подготвено за пречек на европските шампиони.

ВО ЖИВО: Пречек на европските шампиони

Макфакс - 06.06.2017

Европските шампиони, ракометарите на Вардар по историскиот успех и освоената титула на завршниот турнир во Келн на прослава во Македонија. Пречекот на новите спортски херои е организиран на Плоштадот Македонија.Макфакс ќе ги следи во живо од ...

СПРЕМНИ ЗА ШАМПИОНИТЕ: Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите на Вардар (ФОТО)

Телеграф - 06.06.2017

На панорамските автобуси, кои се дел од возниот парк на ЈСП, стојат боите и амблемот на Вардар „Шампиони во Европа“, стои на двата панорамски автобуса со кои ракометарите на Вардар од скопскиот аеродром ќе се упатат кон Скопје и триумфално ќе ...

Вардарци крунисани и во Македонија (ФОТО)

SportMedia - 06.06.2017

15:05 (ФОТО) - Завршница на церемонијата. Новите европски шампиони го подигнаа трофејот и во Скопје, идентично како и во Келн, во позадина се пееше легендарната песна на Квин "We are the champions". 13:50 (ФОТО) - Забавата може да почне.

Брендираниот автобус ги чека европските шампиони

Gol.mk - 06.06.2017

Славеничкиот автобус е подготвен и ги чека вардарци за свеченииот дочек на новите европски шампиони. Ракометарите и стручниот штаб на Вардар наскоро во 11.15 часот слетуваат на скопскиот аеродром од Дортмунд и со големиот пехар како најдобри на ...

ВИДЕО: Пречек на РК Вардар

А1 On - 06.06.2017

Започна славјето на аеродромот Александар Велики. Верните навивачи на Вардар, Комитите пристигнаа на скопскиот аеродром и се во исчекување на ракометарите кои треба да слетаат околу 11 часот и 15 ...

ВИДЕО: Пречекот на Вардар започна со ора

Курир - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

ВО ЖИВО: Пречек на европските шампиони

Кајгана - 06.06.2017

Европските шампиони, ракометарите на Вардар, по историскиот успех и освоената титула на завршниот турнир во Келн на прослава во Македонија. Пречекот на новите спортски херои е организиран на Плоштадот ...

НАВИВАЧИТЕ ВЕЌЕ СЕ НА АЕРОДРОМ: Конвојот од знамиња и автобуси ги чека ракометарите (ВИДЕО)

Телеграф - 06.06.2017

Десетици навивачи на Вардар, со свои возила и со бесплатните автобуси на ЈСП, од рано утрово се упатија кон скопскиот аеродром каде што ќе ги пречекаат ракометарите кои пред два дена ја освоија европската шампионска титула Со развиорени знамиња ...

ВИДЕО: Во очекување на европските шампиони – атмосферата пред скопскиот аеродром

Курир - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар во секој момент се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики“. Европските шампиони таму ги чекаат илјадници граѓани, а дел од атмосферата погледнете во видеото во ...

Трајановски, Мукаетов и Спасески ги пречекуваат ракометарите на „Вардар“

А1 On - 06.06.2017

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески се на аеродромот „Александар Велики“, каде што треба да пристигнат ...

Следете во живо: Ги пречекуваме Вардарци на аеродром и плоштад (видео)

Црнобело - 06.06.2017

Како што беше официјално наведено, околу 11 часот се очекува Вардарци да слетаат на аеродром. Нешто подоцна, околу 13 часот ќе пристигнат на плоштад каде заедно со фановите ќе ја прослават победата.

ВО ЖИВО Пристигнаа европските ракометни шампиони

+инфо - 06.06.2017

На аеродромот „Александар Велики“ илјадници граѓани се собраа за да ги дочекаат европските ракометни шампиони, играчите на ...

ЕЧИ, НАПРЕД ШАМПИОНИ: Ракометарите на Вардар пристигнаа, навивачите се со нив (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 06.06.2017

Навивачите уште рано утрово се собраа на скопскиот аеродром. Речиси и да нема навивач на Вардар кој не посака денеска да биде на аеродром каде што се слави историската шампионска титула за Вардар Вардар шампионе, ечи денеска на скопскиот аеродром ...

Пречекот на европскиот ракометен шампион Вардар започна со ора

Сител - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

ВИДЕО: Пристигнаа ракометарите на „Вардар“

А1 On - 06.06.2017

Освојувачите на ракометната Лига на шампиони, ракометарите на Вардар, слетаа на аеродромот Александар ...

Шампионите стигнаа во Скопје - Вардар го донесе европскиот трон во Македонија

Сител - 06.06.2017

Вардар ја направи Македонија горда, стигнаа европските шампиони во Скопје, ова е дел од атмосферата на аеродромот Александар ...

ФОТО: Ракометарите на вардар слетаа на Аеродром - пречекани со овации

Press24 - 06.06.2017

Вардар пристигнаа на аеродромот во Скопје. Ракометарите без пречекани со ...

ВО ЖИВО: Европскиот шампион Вардар пристигна во Скопје

Курир - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите пред малку слетаа на скопскиот аеродром. Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, ...

Раул Гонзалес по доаѓањето: Титулата е за Македонија, заслугата на играчите

Екипа - 06.06.2017

Тренерот на Вардар Раул Гонзалес го предводеше Вардар до сензационалниот успех, до првата шампионска титула во Европа. И по пристигнувањето на шампионите на скопскиот Аеродром „Александар Велики“ , шпанскиот стратег истакна дека најголемата заслуга ...

Новите европски прваци слетаа во Македонија (ВИДЕО)

24 Ракомет - 06.06.2017

Новиот европски шампион РК Вардар околу 11 часот од Дортмунд пристигна на аеродромот Александар Велики во Скопје. Пречекани од бројни новинари и телевизиски куќи ракометарите ќе се упатат кон централната прослава и градскиот плоштад „Македонија“, а ...

Пречек на ракометарите на Вардар (ВИДЕО)

Стандард - 06.06.2017

Европските ракометни шампиони Вардар пристигнаа на аеродромот „Александар велики“ каде илјадници фанови се собраа за да ги ...

ВО ЖИВО: Вардарци пречекани од најверните навивачи пред аеродровот во Скопје

24 Ракомет - 06.06.2017

Македонскиот шампион Вардар како нов европски првак беше пречекан од најверните навивачи пред аеродромот во Скопје. Илјадници фанови на македонскиот првак дојдоа први да ги видат новите европски прваци.

ВИДЕО: Вака беа пречекани хероите на Вардар на Аеродром

Press24 - 06.06.2017

Вака беа пречекани ракометарите на Вардар на Аеродромот. Коце Трајановски ги поздрави хероите на ...

ФОТО: Еуфорија на Аеродромот - Вардарци се качија во автобусот

Press24 - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар се качија во автобусот. Еуфорија, песни, радост е сликата на Аеродромот во ...

Ракометарите на Вардар пристигнаа, ќе слават на плоштад

Р.С.Европа - 06.06.2017

Ракометарите на европскиот шампион Вардар пристигнаа на аеродромот „Александар Македонски“ во Скоипје, каде беа пречекани од нивните фанови. Тие од таму ќе се упатат кон плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде веќе се подготвува сцена за нивен пречек.

(ФОТО)Се полни плоштадот за пречек на ракометните шампиони

Макфакс - 06.06.2017

Масовен собир за пречек на ракометарите на РК Вардар. ...

Се очекува голема прослава: Хероите на Вардар се движат кон плоштадот Македонија (ФОТО)

Курир - 06.06.2017

По освојувањето на трофејот во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар со овации и громогласни аплаузи беа пречекани на аеродромот Александар Велики. „Црвено-црната“ експедиција моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите ...

Дибиров: За мене ракометарите на Вардар се легенди

Gol.mk - 06.06.2017

Тимур Дибиров беше главна атракција по пристигнувањето на европскиот шампион во Скопје. Русинот е во срцето на навивачите на Вардар и клубот го смета за свое семејство. „За мене ракометарите на Вардар се легенди, најдобри на светот.

ИМААТ УШТЕ МАЛКУ: Конвојот со ракометарите се движи кон центарот на Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 06.06.2017

Ракометарите ќе минат низ порта „Македонија“, а на „плоштадот „Македонија“ ќе биде централната прослава Конвојот на европските шампиони се наоѓа пред влезот на Скопје. Вардарци беа спектакуларно пречекани од своите навивачи на аеродромот „Александар ...

Се полни плоштадот, се чекаат хероите

Сител - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар веќе слетаа на аеродромот Александар Велики и се очекува за 15-тина минути преку порта Македонија да влезат на плоштадот каде ги чекаат веќе илјадници фанови на новиот европски првак.

ФОТО: Хероите на Вардар се движат кон плоштадот Македонија

Press24 - 06.06.2017

Вардар со аплауз се пречекани на Александар Велики. „Црвено-црната“ експедиција моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите на РК Вардар, движи кон плоштадот Македонија во Скопје каде ќе започне големата прослава на ...

Ракометарите на Вардар се движат кон центарот на Скопје

А1 On - 06.06.2017

Новиот ракометен европски шампион Вардар веќе е на пат кон плоштадот Македонија каде е организирана голема прослава по повод големиот успех. Вардарци пред еден час слетаа на аеродромот „Александар Велики“ и со овации беа дочекани од илјадници ...

Шампионски пречек за ракометните кралеви (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 06.06.2017

Шампионски пречек им приредија навивачите и обичните луѓе на новиот ракометен владетел на Европа, Вардар, а „црвено-црните" веќе се на пат кон Плоштадот Македонија, каде ќе биде главната прослава во чест на златните момчиња на ...

ВИДЕО: Грмат зурли и тапани - Вардарци се пречекуваат со оро

Press24 - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

Моментот кога шампионите излегоа од аеродромот

Оff.net - 06.06.2017

Стотици навивачи на Вардар ги пречекаа европските прваци на главниот влез од аеродромот, а кога ракометарите излегоа по слетувањето, атмосферата ...

ВАРДАРЕ, ШАМПИОНЕ, МАКЕДОНИЈА Е НА НОЗЕ: Делириум во Скопје, пречек на ракометните херои (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 06.06.2017

Во центарот на Скопје се случуваат мигови на историја која долго ќе се памети. Играчите на Вардар се главните херои, а народот го скандира името на нашиот ракометен шампион Македонија е на нозе, во Скопје десетици илјади граѓани, мажи, жени, ...

(ВО ЖИВО) Пречек на европските шампиони

Репортер - 06.06.2017

Европските шампиони, ракометарите на Вардар, по историскиот успех и освоената титула на завршниот турнир во Келн на прослава во Македонија. Пречекот на новите спортски херои е организиран на Плоштадот Македонија.Макфакс ќе ги следи во живо од ...

Раул Гонзалес: Оваа титула е за Македонија, сите треба да бидат горди на успехот

МКД - 06.06.2017

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес вели дека успехот во Келн и трофејот од Лигата на шампионите е за цела Македонија и сите треба да бидат горди на ова достигнвуање Експедицијата на Вардар денеска пристигна во Скопје со трофејот од Лигата на ...

(ФОТО) Се е подготовено за дочекот на Вардарци

Репортер - 06.06.2017

Денес во 11:15 ракометните херои, ракометарите на Вардар ќе слетаат на аердоромот во Скопје, од каде ќе се упатат кон плоштадот Македонија, каде ќе биде централната прослава. Вчера започна поставувањето на бината, на која денес ќе се качат ...

ФОТО: Викторија Лоба подготвена да ги пречека шампионите и да ја отпее химната

Press24 - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Таму ќе ги пречека и македонската пејачка Викторија Лоба, која е подготвена да ја пее ...

Огромен број граѓани на плоштадот „Македонија“ ги чека шампионите (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 06.06.2017

Конвојот повеќе од два часа патува од скопскиот аеродром до центарот на Скопје. По пат нив ги поздравуваат голем број на граѓани. Скопскиот плоштад „Македонија“ е преполн со илјадници граѓани кои дојдоа да ги пречекаат европските ракометни шампиони, ...

(ФОТО) Плоштадот полн за пречек на ракометарите

Репортер - 06.06.2017

Во секој момент се очекува да пристигнат ракометарите на Вардар на плоштадот „Македонија“, каде огромен број на граѓани се ...

Пречек на ракометарите на Вардар: Плоштадот „Македонија“ преполн

МРТ - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар се очекува наскоро да пристигнат на плоштадот „Македонија“ каде илијадници граѓани се собраа да ја прослават европската титула. Сѐ е подготвено за пречек на европските ракометни шампиони.

(ВИДЕО) Цело Скопје излезе да ги поздрави европските шампиони: Вардарци дочекувани како херои!

Спортклуб - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар го направија најголемиот успех во историјата на македонскиот машки ракомет, но и македонскиот спорт воопшто, откако во Келн, како најголем аутсајдер, успеа да дојде до европската титула совладувајќи ги великаните Барселона и ...

Скопје ги поздравува вардаровите ракометари

Сител - 06.06.2017

Отворениот автобус со ракометарите на Вардар полека се приближува кон Скопје и плоштадот Македонија. Илјадници граѓани се на улиците да ги поздрават европските шампиони. ТВ Сител во живо го следи патот на РК Вардар низ престолнината..

ВИДЕО: Триумфалниот пат на шампионите од аеродром до плоштад…

Екипа - 06.06.2017

Илијадници навивачи, симпатизери и граѓани ги очекуваат европските шампиони, ракометарите на Вардар на плоштадот Македонија во Скопје каде за некој момент стартува централната прослава за европската титула на македонскиот шампион.

Панорамскиот автобус подготвен за европскиот шампион Вардар (ФОТО)

Нетпрес - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” во 11:15 часот, со ...

Ракометарите пристигнаа пред Плоштад

Сител - 06.06.2017

Македонските ракометни херои влегуваат на Плоштадот Македонија каде ќе бидат пречекани од илјадници фанови и ...

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија (ФОТО)

Курир - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: Вардарци пристигнаа на плоштад Македонија, величествен дочек за европските шампиони!

Спортклуб - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар, конечно, пристигнаа на плоштадот „Македонија“, каде што ќе се одржи централната прослава по повод освоената титула во Лигата на шампионите. Вардарци минаа низ триумфалната порта и заедно со илјадниците навивачи во центарот на ...

ФОТО: Европските шампиони поминаа под Триумфалната порта

Курир - 06.06.2017

Шампионите на Европа поминаа под Триумфалната порта. Фановите и граѓаните кои што моментно се наоѓаат на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите на Вардар како што им доликува. Со факели, овации и песни беше пречекан автобусот кој пристигнаа ...

(ВО ЖИВО): Ракометарите пристигнаа на плоштадот „Македонија“

Стандард - 06.06.2017

Ракометарите на европскиот клупски шампион Вардар пристигна на плоштадот „Македонија“ откако пред тоа отворениот автобус, со кој се пренесуваат играчите, помина под триумфалната капија. Од аеродормот до центарот на Скопје тие беа поздравени од ...

Имаш Скопје ти ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ… (ВИДЕО + ФОТО)

Екипа - 06.06.2017

Повеќе илјадници навивачи, симпатизери, граѓани, црвено-црни срца ги пречекаат европските ракометни ШАМПИОНИ на плоштадот Македонија во Скопје. Огромна еуфорија ги дочека „вардарци“ кои ни го донесоа досега најголемиот успех во историјата на ...

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

Репортер - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. „Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на ...

(ФОТО) Плоштадот полн за пречек на ракометарите

Макфакс - 06.06.2017

Огромен број народ на плоштадот „Македонија“ ги пречека ракометарите на Вардар. ...

Вака беа пречекани хероите на Вардар на Аеродром

Сител - 06.06.2017

Вака беа пречекани ракометарите на Вардар на Аеродромот. Коце Трајановски ги поздрави хероите на ...

ВИДЕО: ХЕРОИ, ВИ БЛАГОДАРИМЕ! Величенствен дочек на вардарци на плоштад „Македонија“

Gol.mk - 06.06.2017

Скопје во атмосфера невидена досега, ги пречека вардаровите херои. Ракометарите слетаа на аеродромот „Александар Велики“, но брзо одново беа кренати во облаците соочувајќи се со еуфоријата во нивна чест.

(ВИДЕО) Европските шампиони пристигнаа во Скопје

Репортер - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите пред малку слетаа на скопскиот аеродром. Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, ...

ПРЕЧЕКАНИ ХЕРОИТЕ: Илјадници граѓани ги поздравија ракометарите на Вардар (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 06.06.2017

По прославата ракометарите ќе заминат на прием кај претседателот Иванов кој ќе им додели орден за заслуги Илјадници граѓани на скопскиот плоштад ги пречекаа хероите, ракометарите на „Вардар“ кои се новиот европски првак во ракомет.

Викторија Лоба ќе ја пее ќе ја отпее македонската химна

Репортер - 06.06.2017

Викторија Лоба ќе ја има честа да ги пречека ракометарите на Вардар со песна na Градскиот плоштад Македонија. Јавноста ги чека ракометрите на Вардар кои слетаа на скопскиот ...

Македонските навивачи ги поздравија своите ракометни херои на плоштадот Македонија (ВИДЕО)

24 Ракомет - 06.06.2017

Македонскиот првак од вчера и официјално е новиот европски шампион, откако со 23-24 во финалето на Лигата на шампионите го совлада моќниот ПСЖ и го освои посакуваниот трофеј. На централната прослава на плоштадот Македонија, ракометарите на Вардар ...

„Зошто Хрватите се подбиваат со Македонија? Ние играме во ќумези, а ним им доаѓа Реал Мадрид!“

МКД - 06.06.2017

Викендов во Келн Вардар испиша ракометна историја. Македонците во Германија дојдоа како апсолутни аутсајдери. Речиси сите ракометни експерти очекуваа спектакуларно финале помеѓу дрим тимот од Париз и најтрофејниот клуб во историјата на ракометот ...

Михајло – ти си Вардар…! (ВИДЕО)

Екипа - 06.06.2017

Михајло Михајловски е човекот синоним за Вардар. Повеќе од три децении од животот им ги посвети на „црвено-црните“. Денес како почесен претседател Михајло Михајловски со Вардар ја слави европскатѕа шампионска титула.

(ВИДЕО) Вака беа пречекани хероите на Вардар на Аеродром

Репортер - 06.06.2017

Вака беа пречекани ракометарите на Вардар на Аеродромот. Коце Трајановски ги поздрави хероите на ...

Шампионите на Вардар пречекани на плоштад

Нова ТВ - 06.06.2017

Илјадници граѓани се собраа на плоштадот „Македонија“ за да ги пречекаат ракометарите на Вардар кои во неделата станаа шампиони на Европа. Ракометарите на граѓаните им се заблагодарија на граѓаните за поддршката кои дојдоа да ги поздрават своите ...

Видете го спектакуларниот пречек на шампионите (видео+фото)

Спортски - 06.06.2017

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако слетаа на аеродромот „Александар Велики“ нешто пред пладне, каде, исто така, беа пречекани од ...

Со срце за Вардар: Вака се дочекуваат шампиони!

Кајгана - 06.06.2017

Илјадници ракометни фанови и горди граѓани го исполнија Плоштадот „Македонија“ каде ги пречекаа играчите на европскиот шампион Вардар по победата во Келн. Ракометарите на Вардар завчера ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако во ...

Вардар ги направи Македонците горди (Фотогалерија)

Слободен Печат - 06.06.2017

Илјадници граѓани восхитено ги пречекаа новите европски прваци – ракометарите на Вардар. Два дена по освојувањето на титулата се вратија во Скопје да ги споделат своите впечатоци и емоции со навивачите кои не можеа да присуствуваат на Ф4-турнирот на ...

Илјадници македонски фанови во голем стил ги пречекаа новите европски шампиони (Видео)

Дерби - 06.06.2017

Ракометниот клуб Вардар успеа да ја сплоти цела македонска нација и да им донесе неизмерна радост на сите верни фанови кои со големо внимание ги следат случувањата во светот на ракометот, а најдобар доказ за тоа беше денешниот пречек кој го добија ...

Хероите се движат кон плоштадот Македонија

Сител - 06.06.2017

Вардар со аплауз се пречекани на Александар Велики. „Црвено-црната“ експедиција моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите на РК Вардар, движи кон плоштадот Македонија во Скопје каде ќе започне големата прослава на ...

ФОТОГРАФИИ ОД ДРОН: Вардарци спектакуларно пречекани!

Курир - 06.06.2017

Европската ракометна титула пристигна во Скопје. Ракометарите на Вардар денеска беа пречекани достоинствено- токму онака како што им доликува. Град Скопје го организираше нивниот пречек, а градоначалникот Коце Трајановски кој цело време беше со ...

Во дрес на Вардар: Викторија Лоба подготвена да ги пречека шампионите и да ја отпее македонската химна!

Курир - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Момците пристигнаа на аеродромот во Скопје и тргнаа кон центарот на градот, каде ќе ги пречекаат голем број на фанови, а и македонската пејачка Викторија ...

Историски успех за сите нас

SportMedia - 06.06.2017

Како официјален медицински партнер на Ракометниот клуб „Вардар" ја честитаме победата и освоената титула во Лигата на шампионите. Горди сме на успехот на најтрофејниот ракометен клуб на Р Македонија, кој докажа дека можеме да бидеме рамо до рамо со ...

Михајловски: Како што Реал е во фудбал, Фенер во кошарка, така Вардар е во ракомет! (ВИДЕО)

Gol.mk - 06.06.2017

„Црвено-црна“ еуфорија денес го зафати Скопје и Македонија. Ракометарите на европскиот шампион, Вардар, се вратија во нашиот главен град, а на свечената прослава на плоштад „Македонија“ говореше и човекот кој го започна овој проект Михајло ...

Видео за паметење, ракометарите на Вардар под триумфална

Оff.net - 06.06.2017

По кошаркарите и ракометарите на Македонија, низ симболот на триумфот помина и Европскиот првак Вардар, момент кој немаше човек кој не го овековечи со својот телефон. Момент кој сите го чекаа и момент кој беше само најава за спектаклот на плоштадот ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Од пречекот на ракометарите на Вардар

Макфакс - 06.06.2017

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) од пречекот на ракометарите, од аеродромот “Александар Велики“, па се до плоштадот “Македонија“. ...

Еден е Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 06.06.2017

Македонија се радува. Европските шампиони пристигнаа во Скопје, илјадници луѓе на плоштадот „Македонија" ги пречекаа ракометарите на Вардар, големиот пехар од Лигата на шампионите е во нашиот град.

ВИДЕО: Пречек на европските шампиони, РК Вардар на врвот на Европа

А1 On - 06.06.2017

РК Вардар кој од пред неколку дена е на врвот на европскиот ракомет, еуфорично пречекан од верните навивачи Комити и други поддржувачи на клубот и општо на македонскиот ракомет. Прославата започна уште на аеродромот „Александар Велики“ откако ...

Лоба ќе ја испее македонската химна во чест на шампионите!

Нетпрес - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Момците пристигнаа на аеродромот во Скопје и тргнаа кон центарот на градот, каде ќе ги пречекаат голем број на фанови, а и македонската пејачка Викторија ...

Викторија Лоба подготвена да ги пречека шампионите

Сител - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Таму ќе ги пречека и македонската пејачка Викторија Лоба, која е подготвена да ја пее ...

ВАРДАРОВА ЕРУПЦИЈА: Ракометна Европа е обоена во „црвено-црно“

Телеграф - 06.06.2017

Шампионот на Македонија, покрај Сеха-лигата, ја покори и Лигата на шампионите Ракометарите на Вардар се на врвот на Европа. Тие одработија одличен викенд во Келн и успеаја да се искачат на тронот.

(ФОТО) Викторија Лоба се подготви за ракометарите

Репортер - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Таму ќе ги пречека и македонската пејачка Викторија Лоба, која е подготвена да ја пее ...

Македонките лудуваат по вардарци: Оваа убавица е веќе руска снаа, која е следна? (ФОТО)

Курир - 06.06.2017

Доказ дека ракометарите на Вардар се заводници е тоа дека скоро сите играчи или се женети или се во врска со убави девојки. Иако скандалите и чаршиските муабети поврзани со ракометарите на Вардар со познати македонки не се малку на број, сепак во ...

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

+инфо - 06.06.2017

И покрај многу топлото време скопскиот плоштад е преполн со луѓе кои ги очекуваат своите миленици да се качат на бината. Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје.

Ракометарите пристигнаа на плоштадот - Скопје слави

Press24 - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот „Македонија“

Нетпрес - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

А1 On - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. „Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на ...

ВИДЕО: Европските шампиони пристигнаа на плоштад „Македонија“

А1 On - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар, европските шампиони пристигна на плоштадот „Македонија“, во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги ...

ФОТО: Автобуси со фанови тргнаа кон аеродром

Press24 - 06.06.2017

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Ракометарите на Вардар пристигнаа на плоштадот „Македонија“

МРТ - 06.06.2017

Eвропскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па сѐ до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои. Ракометарите на Вардар пристигнаа на плоштадот „Македонија“, каде илијадници ...

Европските шампиони поминаа под Триумфалната порта

Нетпрес - 06.06.2017

Шампионите на Европа поминаа под Триумфалната порта. Фановите и граѓаните кои што моментно се наоѓаат на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите на Вардар како што им доликува. Со факели, овации и песни беше пречекан автобусот кој пристигнаа ...

ФОТО: Европските шампиони поминаа под Триумфалната порта

Press24 - 06.06.2017

Фановите и граѓаните кои што моментно се наоѓаат на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите на Вардар како што им доликува. Со факели, овации и песни беше пречекан автобусот кој пристигнаа Вардарци.

Општество кое не знае да се радува: Навикнати ли сме само на порази?!

Репортер - 06.06.2017

Последните седум секунди од ракометниот натпревар меѓу РК „Вардар“ и „Пари Сен Жермен“ ми беа едни од најдолгите, најстресните и највозбудливите во мојот живот. Душата ми дојде на место, дури откако се напив вода, 15 минути по победата на „Вардар“, ...

Видете го спектакуралниот пречек на шампионите (видео+фото)

Таратур - 06.06.2017

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако слетаа на аеродромот „Александар Велики“ нешто пред пладне, каде, исто така, беа пречекани од ...

Џафери со честитка до РК „Вардар“ за европската шампионска титула

А1 On - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. – Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое ...

(МЕГАГАЛЕРИЈА) Прослава на плоштадот Македонија

Репортер - 06.06.2017

Десетици илјади граѓани денеска се собраа на плоштадот Македонија во Скопје, каде ги пречекаа европските шампиони во ракомет, ракометарите на „Вардар“. Час и половина ечеа навивачки и патриотски песни, а се вееја знамињата на ракометниот клуб ...

Претседателот на Собрание го честита успехот на РК Вардар

Слободен Печат - 06.06.2017

„Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое лично име би сакал да упатам искрени честитки до играчите, стручниот штаб и раководството на ракометниот клуб Вардар за освојувањето на првото место во Лигата на шампионите.

Талат Џафери е горд и радосен поради “историскиот успех” на “Вардар”

Нова ТВ - 06.06.2017

Талат Џафери им испрати честитки на ракометарите од “Вардар” за првото место на европскиот шампионат во Келн. Претседателот на Собранието им напиша дека ова е “историски успех кој не прави горди и радосни”: “Од името на пратениците на Собранието на ...

Џафери им честита на ракометарите на Вардар за европската шампионска титула

+инфо - 06.06.2017

Вашата успешна тимска работа ја донесе победата на првенството. За тоа сме ви многу благодарни. Ви посакувам уште многу идни успеси, напиша Џафери. Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по ...

Џафери со честитка до Вардар: Вашиот успех нè направи многу горди и радосни

Стандард - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. „Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое лично ...

ЏАФЕРИ СО ЧЕСТИТКА ДО РК „ВАРДАР“: Вашиот историски успех е гордост за сите нас

Телеграф - 06.06.2017

Претседателот на Собранието упати искрени честитки до играчите, стручниот штаб и раководството на ракометниот клуб Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, упати честитка до членовите на ракометниот клуб Вардар по повод ...

Џафери со честитка до РК „Вардар“ за европската шампионска титула

Репортер - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. – Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое ...

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

+инфо - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на ЈСП брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб ...

Денес во Скопје ќе се слави: Шампионскиот Вардар се враќа дома

Спортски - 06.06.2017

После освоената титула во Келн во Лигата на шампионите и вчерашниот ден за одмор, ракометарите на Вардар денеска 15 минути после 11 часот би требало да пристигнат во Скопје. Ова е најава за ново славје и пречек на ракометарите кои ја направија ...

Панорамски автобуси за пречекот на европските шампиони

Сител - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. „Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на ...

ФОТО: Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Press24 - 06.06.2017

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите на Вардар застанаа на врвот, таа одлучи да не слави ...

ГАЛЕРИЈА: Се е подготовено за дочекот на Вардарци

Press24 - 06.06.2017

Денес во 11:15 ракометните херои, ракометарите на Вардар ќе слетаат на аердоромот во Скопје, од каде ќе се упатат кон плоштадот Македонија, каде ќе биде централната прослава. Вчера започна поставувањето на бината, на која денес ќе се качат ...

ДЕНЕСКА ГИ ЧЕКАМЕ ХЕРОИТЕ: Ракометарите на Вардар пристигаат во Скопје, славењето е на плоштад

Телеграф - 06.06.2017

Новите освојувачи на Лигата на шампионите денеска нешто по 11 часот слетуваат на скопскиот аеродром. Потоа, со придружба од нивните фанови, ќе се упатат кон плоштадот „Македонија“, каде се очекува да пристигнат околу 13 часот После освоената титула ...

Се е подготвено за пречекот и славјето за шампионите (ФОТО)

Екипа - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар денеска во 11:15 часот слетуваат на скопскиот аеродром по освоената европска шампионска титула. По еден празен ден престој во Дортмунд, во очекување на денешниот лет со „Визер“, „вардарци“ пристигнуваат во Скопје заедно со ...

Автобуси со фанови се движат кон аеродром

Нетпрес - 06.06.2017

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

ФОТО: Панорамскиот автобус подготвен за европскиот шампион Вардар

Курир - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” во 11:15 часот, со ...

Дочек на РК Вардар на плоштад Македонија

Вечер Прес - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите пред малку слетаа на скопскиот аеродром. Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, ...

Џафери со честитка до РК „Вардар“ за европската шампионска титула

Либертас - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. – Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое ...

Автобуси со фанови се движат кон аеродром

Пулс24 - 06.06.2017

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Панорамскиот автобус подготвен за дочекот на европските шампиони (ФОТО)

Скопје инфо - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” во 11:15 часот, со ...

Хероите на Вардар се движат кон плоштадот Македонија

Пулс24 - 06.06.2017

По освојувањето на трофејот во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар со овации и громогласни аплаузи беа пречекани на аеродромот Александар Велики. „Црвено-црната“ експедиција моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите ...

Ракометарите на „Вардар“ пристигнаа на плоштадот Македонија, славењето почна

Мета - 06.06.2017

Десетици илјади граѓани денеска се собраа на плоштадот Македонија во Скопје каде ги пречекаа европските шампиони во ракомет, ракометарите на Вардар. Час и половина ечеа навивачки и патриотски песни, а се вееја знамињата на ракометниот клуб Вардар, ...

Викторија Лоба ќе ја пее ќе ја отпее македонската химна на шампионската прослава на Плоштад Македонија

Република - 06.06.2017

Викторија Лоба ќе ја има честа да ги пречека ракометарите на Вардар со песна na Градскиот плоштад Македонија. Јавноста ги чека ракометрите на Вардар кои слетаа на скопскиот ...

Џафери со честитка до РК „Вардар“ за европската шампионска титула

Бриф - 06.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка до членовите на ракометниот клуб „Вардар“ по повод освојувањето титулата европски шампион. – Од името на пратениците на Собранието на Република Македонија и во свое ...

Tитулата е во Скопје: Ракометарите на Вардар слетаа на скопскиот аеродром

Фактор - 06.06.2017

Ракометарите за кои неколку дена веќе се зборува и кои ја израдуваа Македонија со што станаа европски шампиони слетаа на скопскиот аеродром. Еуфорична атмосфера, извикувања и веење на знамиња . Вака е атмосферата на Александар Велики.

Се покажа дека Вардар е склоп на играчи со балкански менталитет, одлични манири и големо срце

Вечер Прес - 06.06.2017

Знаеме што се случи со ракометарките на Кометал кои станаа европски шампионки, а потоа за кратко исчезнаа, изјави Вујовиќ Судбината сакаше потоа, Веселин Вујовиќ да стане и еден од најомилените ликови на вардаровите „Комити", па како што вели сега ...

Илјадници македонски фанови во голем стил ги пречекаа новите европски шампиони

Точка - 06.06.2017

Ракометниот клуб Вардар успеа да ја сплоти цела македонска нација и да им донесе неизмерна радост на сите верни фанови кои со големо внимание ги следат случувањата во светот на ракометот, а најдобар доказ за тоа беше денешниот пречек кој го добија ...

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: Пречек на ракометните европски шампиони

Скопје инфо - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Таму ќе ги пречека и македонската пејачка Викторија Лоба, која е подготвена да ја пее химната. Во живо од пречекот на ракометарите на ...

Први впечатоци по слетувањето на „Црвено-црните“

Скопје инфо - 06.06.2017

Вардаровата експедиција пристигна на скопскиот аеродром заедно со европската титула. „Црвено-црните“ ракометари се подготвени да се забавуваат по херојскиот викенд кој го имаа во Келн. „Слушнавме дека ќе има голема прослава, голем празник во Скопје ...

Фановите тргнаа кон аеродромот „Александар Велики“ (фото)

Скопје инфо - 06.06.2017

Фановите и обожавателите на ракометниот клуб Вардар веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Европските шампиони на „Александар Велики“ треба да слетаат во 11:15 часот каде ќе бидат пречекани од ...

„Вардар“ шампионски ќе го поплави Скопје

Либертас - 06.06.2017

Со „поплава“ од емоции денеска во Скопје ќе биде дочекан европскиот ракометен шампион. „Ние сме општество на кое очајно му требаат победи“, велат аналитичари и повикуваат успехот да не се (зло)употребува политички, пишува Дојче веле.

Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Пулс24 - 06.06.2017

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите на Вардар застанаа на врвот, таа одлучи да не слави ...

Голема прослава за успехот на ракометарите на Вардар

Тера - 06.06.2017

Со два панорамски автобуси европските шампиони ќе бидат донесени на централната прослава пред порта „Македонија“. Автобусите на ЈСП се специјално брендирани со натписот „Шампиони“. Ракометарите на Вардар во 11:15 часот ќе пристигнат на аеродромот ...

Раул Гонзалес: Титулата е за Македонија, заслугата e на играчите

Република - 06.06.2017

– Ова е титула за Македонија. Среќни сме што успеавме. Во Келн игравме против најсилните противници и бевме подобри. Играчите дадоа се од себе, беа одлични и залугата е нивна – изјави Раул Гонзалес, тренерот на Вардар, по пристигнувањето на ...

Невидена еуфорија на плоштад - Шампионите пристигнаа (5 фотки)

Panika.be - 06.06.2017

На Скопскиот плоштад владееше еуфорија по пристигнувањето на Европскиот првак во ракомет Вардар ...

(ВИДЕО-ФОТО) Шампионските автобуси тргнаа кон Плоштад

Фактор - 06.06.2017

„Вардар, Вардар“, „Але Але“- ечи еуфорично пред автобусите на кои се качија шампионите и кои тргнаа кон плоштадот во Скопје. Со шампањска се слави победата на скопскиот аеродром. Ракометарите од автобуси заедно со навивачите и се радуваат на ...

Пропадна камион на Плоштад подготвувајќи го пречекот на Вардарци

Локално - 06.06.2017

Камион кој се користеше за украсување на Плоштадот Македонија за свечениот пречек на ракометарите на Вардар за освоената шампионска титула во ракометната Лига на шампиони, пропадна во фонтаната.

Започнаа подготовките за пречекот на ракометарите на европскиот шампион Вардар (фото)

Скопје инфо - 06.06.2017

Денеска во 11:15 ракометните херои, ракометарите на Вардар ќе слетаат на аердоромот во Скопје, од каде ќе се упатат кон плоштадот Македонија, каде ќе биде централната прослава. Вчеравечер веќе почна поставувањето на бината, на која денеска ќе се ...

ГАЛЕРИЈА: Огромен број граѓани на плоштадот „Македонија“ ги чека шампионите

Канал 77 - 06.06.2017

Скопскиот плоштад „Македонија“ е преполн со илјадници граѓани кои дојдоа да ги пречекаат европските ракометни шампиони, играчите на скопски „Вардар“. Конвојот повеќе од два часа патува од скопскиот аеродром до центарот на Скопје.

Лоба подготвена да ги пречека шампионите и да ја отпее македонската химна!

Пулс24 - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Момците пристигнаа на аеродромот во Скопје и тргнаа кон центарот на градот, каде ќе ги пречекаат голем број на фанови, а и македонската пејачка Викторија ...

Пречекот на Вардар започна со ора

Пулс24 - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

Цепелин и гол на Будимир- Еве како коментаторот со солзи и без здив ја прогласи победата на Кометал

Пулс24 - 06.06.2017

Македонската ракометна јавност вчера го доби новиот историски датум кој ќе биде врежан многу години во нивните сеќавања, тоа е 4 јуни, покрај досегашниот 19 мај-датумот кога Кометал Ѓорче Петров стана европски првак.

Панорамските автобуси подготвени за пречекот на европските шампиони

Канал 77 - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. „Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на ...

Сите сте за Вардар, ама не признавате!

Вечер Прес - 06.06.2017

Илјадници грла го пречекаа европскиот шампион со извиците: "Вардаре, Вардаре...", "Шампионе наш", Вардар шампионе, шампионе..., со што се покажа точна паролата дека "Сите се за Вардар, ама не признаваат" Македонскиот ракометен шампион Вардар им ги ...

ВО ЖИВО: Плоштадот полн за пречек на ракометните европски шампиони

Точка - 06.06.2017

Европските шампиони, ракометарите на Вардар, по историскиот успех и освоената титула на завршниот турнир во Келн на прослава во Македонија. Пречекот на новите спортски херои е организиран на Плоштадот Македонија.

Галерија: Величествено славење со ракометните владетели на Европа

Фактор - 06.06.2017

Скопје е главен град на ракометна Европа и барем една година ќе го има во свој посед највредниот трофеј во клубскиот ракомет, тој од финалето на Лигата на шампионите. За неверојатниот успех кој со златни букви ќе биде испишан во историјата ...

Викторија Лоба ќе ја пее ќе ја отпее македонската химна за пречек на ракометарите на Вардар

Канал 77 - 06.06.2017

Пејачката, Викторија Лоба ќе ја има честа да ги пречека ракометарите на Вардар со песна na Градскиот плоштад Македонија. Тие веќе пристигнаа на аеродромот „Александар Велики“ и со панорамските автобуси на ЈСП се движат низ скопските улици.

Шампионскиот автобус за Вардар е подготвен

Република - 06.06.2017

Сее подготвено за пречекот на хероите Вардар. Шампионскиот автобус е спремен да го направи златниот круг низ улиците на Скопје. Сите со нетрпение ги очекуваат ракометарите кои се македонска ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: Плоштадот преполн, се чекаат шампионите

Фактор - 06.06.2017

Река од навивачи дојдоа да го пречекаат шампионот на плоштад. Ракометарите кои на Македонија и ја донесоа титулата европски шампион се очекуваат на плоштад. Гледајте ја атмосферата во ...

Нешто пропуштивте: Ова е најважната работа од денешниот пречек на ракометните херои

Скопје инфо - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Скопје, на плоштадот „Македонија“ ги пречекаа илјадници фанови, а Раул Гонзалес и неговите избраници од 4. јуни веќе се ракометни богови. Ја освоија Лигата на шампионите, го донесоа европскиот трофеј, и станаа ...

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

Либертас - 06.06.2017

Колоната возила на чие чело беа новите европски шампиони беше поздравувана од многу граѓани кои излегоа на улиците, беа на мостовите, на терасите на зградите, на градежни објекти, истакнувајќи македонски знамиња и знамиња со боите на Вардар, ...

Конвојот со ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

Пулс24 - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Атмосферата пред скопскиот аеродром

Пулс24 - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар во секој момент се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики“. Европските шампиони таму ги чекаат илјадници граѓани, а дел од атмосферата погледнете во видеото во ...

На плоштадот Македонија се подготвува пречек на ракометарите на „Вардар“

Мета - 06.06.2017

На плоштадот Македонија се подготвува пречекот на ракометарите на РК „Вардар“, кои таму треба да пристигнат во 13 часот. Сцената, на која ќе се одвива предвидената програма, е поставена во близина на Камени мост.

(ВО ЖИВО): Пречек на шампионите – ракометарите на Вардар

Локално - 06.06.2017

Започна славјето на аеродромот Александар Велики. Верните навивачи на Вардар, Комитите пристигнаа на скопскиот аеродром и се во исчекување на ракометарите кои треба да слетаат околу 11 часот и 15 минути.

Скопје на нозе! Маса народ ги чека ракометните шампиони на плоштадот „Македонија“

Локално - 06.06.2017

Ракометарите на европскиот шампион Вардар во секој момент се очекува да пристигнат на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде илјадници луѓе од сите градови на земјава ги чекаат да го прослават нивниот успех, освојувањето на трофејот од Лигата на ...

Се е подготвено за славјето со шампионите!

Вечер Прес - 06.06.2017

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар денеска во 11:15 часот слетуваат на скопскиот аеродром по освоената европска шампионска титула. По еден празен ден престој во Дортмунд, во очекување на денешниот лет со „Визер", „вардарци" пристигнуваат во ...

Камион пропадна на плоштад додека се спрема пречекот на ракометарите

Канал 77 - 06.06.2017

Камион пропадна во шахта на Плоштад Македонија, додека траат подготовките за свечениот пречек на ракометарите на Вардар за освоената шампионска титула во ракометната Лига на шампиони – јави порталот Сакам да кажам.

ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР ПРИСТИГНА ДОМА – Конвојот со ракометарите на плоштадот Македонија

МК News - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Плоштадот „Македонија“ преполн, ги чека шампионите

Република - 06.06.2017

Скопскиот плоштад „Македонија“ е преполн со илјадници граѓани кои дојдоа да ги пречекаат европските ракометни шампиони, играчите на скопски ...

Ракометарите на Вардар пристигна на плоштадот Македонија

Тера - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Европскиот шампион Вардар пристигна во Скопје

Тера - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите претпладнево слетаа на скопскиот аеродром. Европските шампиони беа пречекани од голем број навивачи меѓу кои беа градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, ...

ВО ЖИВО: Пречек на европските ракометни шампиони од „Вардар“

Либертас - 06.06.2017

Од преносот на ТВ24 проследете го во живо пречекот на ракометарите од „Вардар“ кои ја освоија европската „Лига на шампиони“. Фото – ...

Червар: Се потсмеваме со Македонија, а тие имаат европски шампион во ракомет и во август им доаѓаат Реал и Манчестер

МК News - 06.06.2017

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезетација и тренер на Металург во интервју за хрватските медиуми ја коментираше победата на Вардар во Лигата на Шампионите и ситуацијата со спортот во Македонија и Хрватска.

Вака беа пречекани хероите на Вардар на Аеродром

МК News - 06.06.2017

Вака беа пречекани ракометарите на Вардар на Аеродромот. Коце Трајановски ги поздрави хероите на ...

ВИДЕО: Пречекот на Вардар започна со ора!

Вечер Прес - 06.06.2017

Доаѓањето на европскиот ракометен шампион Вардар во Скопје започна да се прославува. Со песни и ора панорамските брендирани автобуси се испраќаат кон скопскиот аеродром каде Вардарци се очекува да слетаат во 11:15 часот, по што ќе се упатат кон ...

Триуфалниот пат на вардарци од аеродромот до полштадот Македонија (Видео)

Вечер Прес - 06.06.2017

Илјадници навивачи, симпатизери, граѓани, црвено-црни срца ги пречекаат европските ракометни шампиони на плоштадот Македонија во Скопје. Огромна еуфорија ги дочека „вардарци" кои ни го донесоа досега најголемиот успех во историјата на македонскиот ...

Во дрес на Вардар: Лоба подготвена да ги пречека шампионите и да ја отпее македонската химна!

Скопје инфо - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Момците пристигнаа на аеродромот во Скопје и тргнаа кон центарот на градот, каде ќе ги пречекаат голем број на фанови, а и македонската пејачка Викторија ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: Пречек на шампионот „Вардар“

Фактор - 06.06.2017

„Црвено-црната“ експедиција се очекува околу 11 часот и 15 минути да слета на аеродромот “Александар Велики”, а потоа со панорамските автобуси ќе се движи кон плоштадот Македонија во ...

Хероите поминаа триумфално под Портата Македонија

Скопје инфо - 06.06.2017

Панорамскиот автобус со ракометарите на Вардар пристигна во центарот на Скопје. Европскиот шампион од аеродромот „Александар Велики“ па се до Порта Македонија беше следен од илјадници возила во кои беа навивачите кои први ги дочекаа своите херои.

Ракометарите пристигнаа на плоштадот - Скопје слави (ВО ЖИВО)

Скопје инфо - 06.06.2017

Фановите и граѓаните кои што моментно се наоѓаат на Плоштадот Македонија ги пречекаа ракометарите на Вардар како што им доликува. Со факели, овации и песни беше пречекан автобусот кој пристигнаа Вардарци.

Следете го во живо пречекот на ракометарите на Вардар (видео)

Кумановски м. - 06.06.2017

Ракометарите на Вардар кои станаа европски прваци совладувајќи го францускиот ПСЖ денеска пристигаат во Македонија каде им се приготвува спектакуларен пречек на аеродромот, а подоцна и на градскиот плоштад во Скопје.

Општество кое не знае да се радува: Навикнати ли сме само на порази?!

Либертас - 06.06.2017

Последните седум секунди од ракометниот натпревар меѓу РК „Вардар“ и „Пари Сен Жермен“ ми беа едни од најдолгите, најстресните и највозбудливите во мојот живот. Душата ми дојде на место, дури откако се напив вода, 15 минути по победата на „Вардар“, ...

МЕГАГАЛЕРИЈА+ВИДЕО: Прослава на плоштадот Македонија за ракометарите на „Вардар“

Либертас - 06.06.2017

Десетици илјади граѓани денеска се собраа на плоштадот Македонија во Скопје, каде ги пречекаа европските шампиони во ракомет, ракометарите на „Вардар“. Час и половина ечеа навивачки и патриотски песни, а се вееја знамињата на ракометниот клуб ...

Панорамскиот автобус подготвен за европскиот шампион Вардар

Пулс24 - 06.06.2017

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони. Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” во 11:15 часот, со ...

На плоштадот Македонија се подготвува пречек на ракометните шампиони од „Вардар“

Либертас - 06.06.2017

На плоштадот Македонија се подготвува пречекот на ракометарите на РК „Вардар“, кои таму треба да пристигнат во 13 часот. Сцената, на која ќе се одвива предвидената програма, е поставена во близина на Камени мост.

Европските шампиони минаа под Триумфалната порта (Фото+Видео)

Република - 06.06.2017

Ракометните шампиони на Европа поминаа под Триумфалната порта. На плоштадот Македонија ги пречекаа илјадиници граѓани со кои тие во Скопје ќе ја прослава титулата од Лигата на ...

Химната на Македонија за дочек на ракометните шампиони

Локално - 06.06.2017

Химната на Македонија се пее на плоштадот „Македонија“ во Скопје, поддржана од гласовите на фановите на Вардар кои дојдоа да ги дочекаат ракометните европски шампиони. Викторија Лоба ја испеа македонската химна, а народот навива за Вардар.

Хероите на Вардар се движат кон плоштадот Македонија (ФОТО)

Вечер Прес - 06.06.2017

По освојувањето на трофејот во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар со овации и громогласни аплаузи беа пречекани на аеродромот Александар Велики „Црвено-црната" експедиција моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите на ...

Вардарци во еуфорична атмосфера се упатија кон плоштадот „Македонија“...

Н.Македонија - 06.06.2017

Вардарци во еуфорична атмосфера се упатија кон плоштадот „Македонија“ Ракометарите на европскиот првак Вардар во отворен автобус се упатиja од аеродромот „Александар Велики“ кон плоштадот „Македонија“, каде што се организира пречек за нив, откако ...

Македонија на врвот на Европа...

Н.Македонија - 06.06.2017

Македонскиот спорт бележи успеси, сега веќе во серија (ШК Алкалоид, Ѓорческа, Стефановски, Несторовски, Павлов, Јакупи, карате-клубот Металург, ракометарите на Вардар), а летово следуваат настапи и на младите фудбалери (на ЕП) и на ракометарите (на ...

Европските шампиони пристигнаа во Скопје...

Н.Македонија - 06.06.2017

Европските шампиони пристигнаа во Скопје Ракометарите на европскиот првак Вардар допатуваа во Скопје, каде што бројни граѓани ги пречекаа на аеродромот „Александар Велики“. Љубителите на ракометот се собрааа за да ги поздрават јунаците кои викендов ...

Се е подготвено за пречекот на ракометарите на Вардар

Идивиди - 06.06.2017

Денес пристигнуваат Европските шампиони, ракометарите на Вардар! Цела Македонија ги чека токму нив за да прославиме заедно за титулата. Сите сакаат да ги бодрат и да ги поздрават, па денес двете места на кои треба да се најдете се аеродромот ...

Лино за тебе Раул е ракометен доктор по науки

Идивиди - 06.06.2017

Ракометен Вардар го слави најголемиот успех во својата историја. Стигнаа „црвено-црните“ до европскиот врв, ја освоија Лигата на Шампионите. Но тоа е се чини „недоволно“ за некои, луѓе спремни веднаш да возвратат, да почнат со ниски удари.

Во Вардаров дрес: Викторија Лоба е подготвена да ги пречека шампионите и да ја отпее химната! (фото)

Вистина.мк - 06.06.2017

Во секој момент се очекува пристигнувањето на Европскиот шамион Вардар на плоштад во Скопје. Момците пристигнаа на аеродромот во Скопје и тргнаа кон центарот на градот, каде ќе ги пречекаат голем број на фанови, а и македонската пејачка Викторија ...

Од цела естрада, единствено таа го имаше в раце: Викторија Лоба со вардаровиот европски трофеј!

Вистина.мк - 06.06.2017

Големата прослава на европската ракометна титула на Вардар, денес напладне ја отвори македонската пејачка со руска крв, Викторија Лоба. Русокосата убавица на самиот почеток на славеничкото дефиле ја отпеа химната на Република Македонија и не ...

Македонскиот пејач трогнат од титулата на Вардар: Отпеа песна за ракометарите среде Бугарија! (видео)

Вистина.мк - 06.06.2017

Ракометниот клуб Вардар стана шампион на Европа, а позитивните реакции не стивнуваат. Сите се радуваат за овој историски успех, а помеѓу нив и македонската естрада. Цаки од групата Кисми отиде дотаму што победата на Вардарци им ја честиташе со песна ...

ВИДЕО: Вардар слета на „Александар Велики”

Идивиди - 06.06.2017

„Црвено-црната“ експедиција веќе слета на аеродромот „Александар Велики”, од каде со панорамските автобуси на кои стојат боите и амблемот на Вардар ќе се движат кон плоштадот Македонија во Скопје.

Политичката лекција на македонскиот ракомет

Призма - 05.06.2017

Ете, не поминаа ниту пет дена од новата Влада, а Македонија повторно е европски (може да се каже и светски) лидер. Но, овојпат е вистински лидер. Во ракомет! И тоа машки! Врзувањето на формирањето на владиниот кабинет на Зоран Заев и спортскиот ...

Прослава на шампионската титула на Вардар на Плоштадот Македонија во Скопје

Сакам да кажам - 05.06.2017

Неколку илјади граѓани ноќеска славеа на Плоштадот Македонија во Скопје откако ракометниот клуб Вардар стана европски шампион. Се славеше и по улиците низ главниот град каде што навивачите на Вардар свиреа и пееја во колони возила со развиорени ...

Вардар заслужено на врвот на Европа

Deutsche Welle - 05.06.2017

Скопје е обземено со ракометна треска, победнички емоции, еуфорија предизвикана од шампионскиот подвиг на ракометарите на Вардар. Македонија е меѓу малкуте земји која има победничко име во европската Лига на шампиони.

РФМ го честиташе успехот на Вардар

Канал5 - 05.06.2017

Ракометната федерација на Македонија упати честитки до новиот европски првак Вардар кој вчеравечер во финалето од Лигата на шампионите го победи ПСЖ со 24:23. - Ракометната федерација на Македонија упатува искрени честитки до најтрофејниот ...

„Вардар“ европски шампион во ракомет

Телма - 05.06.2017

Вардар е европски шампион во ракомет. Со сензационална победа во последната секунда од натпреварот против француски ПСЖ македонскиот првк се качи на европскиот ракометен трон на неизмерна радост на Македонија.

Шампионите пристигнаа во Скопје

Deutsche Welle - 05.06.2017

Европските ракометни прваци претпладнево пристигнаа во Скопје, а наскоро започнува и големото славје на плоштадот Македонија. Иванов ќе ги награди со медал за заслуги за Македонија Ракометарите на Вардар по историскиот успех во неделата и освоeнaта ...

Вардар заслужено на врвот на Европа

Канал5 - 05.06.2017

Македонскиот шампион Вардар е нов европски првак во ракомет, откако во неверојатна драма во „Ланксас арената“ го совлада ПСЖ со 24-23 и првпат во историјата стана шампион на Стариот континент.

Вардар е шампион: Како македонските ѕвезди им ја честитаа победата!

Хитпортал - 05.06.2017

Синоќа во Келн, ракометниот клуб Вардар со победа од 24-23 над фаворизираниот фрнацуски ПСЖ ја донесе првата клубска шампионска титула во машки ракомет во Скопје. Решавачкиот гол во последните секунди го даде Иван Чупиќ, за вистинска ерупција од ...

По титулата со Кометал, Будимир го крена и трофејот на Вардар (ФОТО)

24 Ракомет - 05.06.2017

Поранешната ракометарка на Кометал ЃП, Андријана Будимир, која со тимот што веќе не постои, ја освои европската титула во 2002 година, беше дел од навивачката група на Вардар во Келн. По цели 15 години, Будимир се израдува на нова европска титула.

Неколку факти за новиот европски првак Вардар

Слободен Печат - 05.06.2017

Прво ХСВ Хамбург во 2013, потоа Фленсбург во 2014, па Виве Кјелце во 2016 и синоќа Вардар ја продолжи серијата изненадувања на Ф4 финалниот турнир во Келн. Еден ден откако во полуфиналето ја совладаа Барселона, македонскиот првак го порази и ПСЖ со ...

ФОТО: Вака се славеше со соблекувалната на европскиот шампион ВАРДАР

Курир - 05.06.2017

Ракометниот клуб Вардар вчера се искачи на првото место во Европа со победата над ПСЖ во Лигата на шампионите. Оваа победа на европски Вардар ќе остане запишана во ракометната историја. Како ракометарите ја прославија историската победа во ...

Познато во колку часот шампионите утре ќе слетаат во Скопје!

Курир - 05.06.2017

Екипата на Вардар е нов европски првак откако вчера во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони, го совлада Пари Сен Жермен со 24:23. Според нашите информации, ракометарите на Вардар утре во 11 часот ќе слетаат на скопскиот аеродром.

ФОТО: Европските ракометни шампиони прославија и со навивачите пред „Ланксас арената“ во Келн

Курир - 05.06.2017

Ракометарите на Вардар се новите европски шампиони. Нашите ракометари во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот гол го постигна Иван Чупиќ на само две секунди до крајот на мечот.

Гол даде, се дерат бе: Се слави и со задоцнет сигнал! (ВИДЕО)

Нетпрес - 05.06.2017

Машкиот ракометен првак на Македонија, РК Вардар, ни приреди ноќ за паметење, испиша победничка страница во спортската историја во Македонија. Вторпат Македонија се искачи на авропскиот трон, петнаесет години по историската победа на ракометарките ...

Патриотизмот на знамето

Окно - 05.06.2017

Прво сакам да им честитам на ракометарите на РК Вардар за извојуваната победа над ПСЖ и освоеното прво место. Навистина голем подвиг е оваа победа, како за клупска, така и за национална сатисфакција.

Трнлив е патот до успехот: Како Вардар стигна до Келн (ВИДЕО)

24 Ракомет - 05.06.2017

Вардар испиша историја за македонскиот машки ракомет, откако ја освои европската шампионска титула во Келн, со победата над дрим-тимот од Париз, ПСЖ, со 24:23. „Црвено-црниот“ тим беше отпишан од многумина пред стартот на Ф4, но вардарци ги ...

ВЕДНАШ ПО НАТПРЕВАРОТ: Груевски се дружеше со ракометарите на Вардар (ФОТО)

Телеграф - 05.06.2017

Тој им го честита големиот успех на македонските ракометари Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, веднаш по натпреварот се приклучи на прославата на ракометарите што вчера станаа европски шампиони. Тој уште еднаш им ја честита победата.

Фештата на Вардар завршува во „Јане Сандански“

SportMedia - 05.06.2017

Ракометарите на Вардар вчеравечер го запишаа најголемиот успех во нивната, но, и историјата на македонскиот ракомет. „Црвено-црните" ги победија Барселона и ПСЖ и дојдоа до титулата во Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Келн е обоен во „црвено-црно“ вардарци од сала излегоа како ХЕРОИ!

Gol.mk - 05.06.2017

Вардар е нов ракометен шампион на Европа. Момците на Раул Гонзалез два дена го оставија срцето на терен во „Ланксес арената“ и стигнаа до најголемиот успех во машка ракометна историјата. Овој незаборавен подвиг на вардарци до раните часови се ...

Седмерец: ЕВРОПСКИ дар од ВАРДАР

Екипа - 05.06.2017

Радувај се Македонијо, имаш шампиони! 1. Сите ние два милиони, против оние париските 17 Кој вели 13-ката не била среќна? Среќна и пресреќна е за Вардар и за Македонија. „Црвено-црните“ се 13-от шампион на Европа.

ФОТО: Вардарци на прослава по натпреварот

Курир - 05.06.2017

Македонскиот ракометен шампион Вардар е нов европски првак, откако во неверојатна драма во „Ланксас арената“ го совлада ПСЖ со 24-23 и првпат во историјата стана шампион на стариот континент.

(Видео) Лудо шампионско славје во соблекувалната на Вардар

Спортклуб - 05.06.2017

Вардар испиша историја во Келн. Македонија го доби првиот европски шампион во машки екипен спорт, откако ракометарите на Вардар во драматичен натпревар против супербогатиот дрим-тим на ПСЖ славеа со 24:23 и ја кренаа титулата во Лигата на ...

Познато во колку часот шампионите утре ќе слетаат во Скопје!

Сител - 05.06.2017

Екипата на Вардар е нов европски првак откако вчера во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони, го совлада Пари Сен Жермен со 24:23. Според нашите информации, ракометарите на Вардар утре во 11 часот ќе слетаат на скопскиот аеродром.

Червар: Јас ги открив Циндриќ, Борозан и Марсениќ, а потоа се појавија Самсоненко и неговите пари

Gol.mk - 05.06.2017

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезентација и предводникот на Металург, Лино Червар се осврна на успехот на Вардар на завршниот турнир во Келн. „Вардар направи страшна работа.

Червар: Она што го направија Македонија и Вардар е плод на повеќегодишно вложување, успехот не дојде преку ноќ

Курир - 05.06.2017

-Не знам дали знаете но Вардар покрај машкиот првак во ракомет има и женско финале. Македонија не е спортска велесила, дури ни ракометна, но она што го направија оваа сезона е плод на повеќегодишно вложување во составот.

„Вардар“ е европски шампион во ракомет!

Глас на Америка - 05.06.2017

СКОПЈЕ — Со победата 24:23 над еден од најбогатите тимови во Европа, францускиот „Пари Сен Жермен“, „вардарци“ го повторија успехот на женскиот тим на „Кометал – Ѓорче Петров“, чии ракометарки пред петнаесеттина години беа на врвот на ракометна ...

Илјадници симпатизери утре ќе ги дочекаат македонските херои - Ракометарите на Вардар

Сител - 05.06.2017

Македонските ракометни херои во вторник се враќаат во Скопје каде се подготвува епски дочек каков што доликува на европски првак. Дека Македонија го сака спортот и знае да ги поздрави своите јунаци покажа и вечерта по финалната пресметка во која ...

(ВИДЕО) Келн vs Каунас, ќе го урнат ли вардарци рекордот на литванските херои?

SportMedia - 05.06.2017

Новите шампиони на Европа, ракометарите на Вардар, утре ќе допатуваат во Скопје, а веќе се подготвува спектакуларен пречек во нашиот главен град. Ќе се потсетиме на прекрасната литванска авантура на кошаркарите, кои го освоија четвртото место на ЕП ...

Вардар е на насловните страници ширум Европа: „Плаче Карабатиќ, плаче Омејер, Вардар е шампион!”

Курир - 05.06.2017

Освојувањето на европската титула го лансираше македонскиот ракометен шампион Вардар на насловните страници на спортските медиуми во Европа – „Плаче Карабатиќ, плаче Омејер, Вардар е шампион!”,„Добредојдовте меѓу бесмртните”, „Вардар држи лекција по ...

ФОТО: Скопје е во делириум – победата на Вардар се славеше и во фонтаната на плоштад

Курир - 05.06.2017

Спортските херои, ракометарите на Вардар вчера предизвикаа делириум и радости кај секој Македонец, цела Македонија го славеше качувањето на македонски тим на европскиот врв. На плоштадот Македонија имаше многу фанови на Вардар кои што ја славеа ...

Червар за јунаците од Келн: Јас ги открив, но немав моќ да ги задржам!

Спортски - 05.06.2017

Лино Червар кој работеше како селектор на македонската ракометна репрезентација зборуваше за неверојатниот успех кој го постигнаа ракометарите на Вардар. „Барселона беше во мал пад во формата, но да се елиминира таква екипа никогаш не е лесно.

Ни се случи земјотрес со име Вардар

SportMedia - 05.06.2017

Марија Ковачева Се тресе Барселона од мака, темно е во Париз од јад... но грми во Македонија од радост, Скопје е во „пламен" - се радуваме сите, го живееме сонот на шампионите, на златото.

Червар: Успехот на Вардар е успех и на Металург и мој, јас им ги открив играчите

Спортклуб - 05.06.2017

По грандиозниот успех на Вардар во Келн годинава, сето тоа го анализираше и тренерот на Металург и нов селектор на Хрватска, Лино Червар, кој детално направи анализа за она што се случило годинава на Ф4.

ВИДЕО: Сонцето од Вергина развиорено на јарбол пред хотелот каде што се сместени ракометарите на Вардар во Келн

Курир - 05.06.2017

Покрај прославата низ цела Македонија, вчерашната победа на Вардар во финалето од Лигата на шампионите се славеше и во Келн. Сонцето од Вергина беше развиорено на јарбол пред хотелот каде беа сместени хероите, ракометарите на Вардар после вчерашната ...

ЕСКАЛИРА ВУЛКАНОТ ПОД КАЛЕ: Цепелин и гол на Будимир- Еве како коментаторот со солзи и без здив ја прогласи победата на ...

Курир - 05.06.2017

Македонската ракометна јавност вчера го доби новиот историски датум кој ќе биде врежан многу години во нивните сеќавања, тоа е 4 јуни, покрај досегашниот 19 мај-датумот кога Кометал Ѓорче Петров стана европски првак.

Кометал ЃП и Вардар - Македонија само трета земја со двоен европски првак

Gol.mk - 05.06.2017

По вчерашната европска титула на Вардар, Македонија е третата држава во Европа која дала шампион во машка и во женска конкуренција во ЕХФ. Кометал Ѓорче Петров во 2002 година ја освои женската круна во најсилниот европски Куп, а синоќа тоа му тргна ...

Червар: Се потсмеваме со Македонија, а тие имаат европски шампион во ракомет и во август им доаѓаат Реал и Манчестер

А1 On - 05.06.2017

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезетација и тренер на Металург во интервју за хрватските медиуми ја коментираше победата на Вардар во Лигата на Шампионите и ситуацијата со спортот во Македонија и Хрватска.

Червар: Хрватите се потсмеваат со Македонија, а Вардар има подобри услови од ПСЖ

Дерби - 05.06.2017

Големиот успех на Вардар и освојувањето на Лигата на шампионите предизвика многу реакции во регионот, па и во Хрватска каде овој спорт има долга и богата традиција. Свое мислење за она што се случуваше во Келн има и Лино Червар, веќе поранешниот ...

ФОТО: Почнаа подготовките за утрешниот пречек на ракометарите на европскиот шампион Вардар

Курир - 05.06.2017

Утре во 11:15 ракометните херои, ракометарите на Вардар ќе слетаат на аердоромот во Скопје, од каде ќе се упатат кон плоштадот Македонија, каде ќе биде централната прослава. Вечерва веќе почна поставувањето на бината, на која утре ќе се качат ...

Лино, ти можеш да му носиш вода на Вардар

SportMedia - 05.06.2017

Во моментите кога Вардар го слави најголемиот успех во својата историја, се случи „низок удар", и тоа токму од човек за кој малку беше веројатно дека ќе реагира на таков начин. Станува збор за Лино Червар, актуелниот тренер на Металург, и до пред ...

ГАЛЕРИЈА: Вардарци на прослава по натпреварот

Press24 - 05.06.2017

Македонскиот ракометен шампион Вардар е нов европски првак, откако во неверојатна драма во „Ланксас арената“ го совлада ПСЖ со 24-23 и првпат во историјата стана шампион на стариот континент.

ФОТО: Скопје е во делириум – победата на Вардар се славеше и во фонтаната на плоштад

Press24 - 05.06.2017

Спортските херои, ракометарите на Вардар вчера предизвикаа делириум и радости кај секој Македонец, цела Македонија го славеше качувањето на македонски тим на европскиот врв. На плоштадот Македонија имаше многу фанови на Вардар кои што ја славеа ...

Македонското знаме развиорено на јарбол пред хотелот каде што се сместени ракометарите на Вардар во Келн

Press24 - 05.06.2017

Покрај прославата низ цела Македонија, вчерашната победа на Вардар во финалето од Лигата на шампионите се славеше и во Келн. Сонцето од Вергина беше развиорено на јарбол пред хотелот каде беа сместени хероите, ракометарите на Вардар после вчерашната ...

Червар: Се потсмеваме со Македонија, а тие имаат европски шампион

Репортер - 05.06.2017

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезетација и тренер на Металург во интервју за хрватските медиуми ја коментираше победата на Вардар во Лигата на Шампионите и ситуацијата со спортот во Македонија и Хрватска.

ФОТО: Почнаа подготовките за утрешниот пречек на ракометарите на европскиот шампион Вардар

Press24 - 05.06.2017

Утре во 11:15 ракометните херои, ракометарите на Вардар ќе слетаат на аердоромот во Скопје, од каде ќе се упатат кон плоштадот Македонија, каде ќе биде централната прослава. Вечерва веќе почна поставувањето на бината, на која утре ќе се качат ...

РФМ го честиташе успехот на Вардар

А1 On - 05.06.2017

Ракометната федерација на Македонија упати честитки до новиот европски првак Вардар кој вчеравечер во финалето од Лигата на шампионите го победи ПСЖ со 24:23. – Ракометната федерација на Македонија упатува искрени честитки до најтрофејниот ...

Вака Јохан Тарчуловски славеше за победата на Вардар

Press24 - 05.06.2017

Плоштадот Македонија беше преполн со луѓе кои ја прославуваа големата победа на Вардар во финалето на Лигата на шампионите. Европската титула на скопскиот тим ја прослави и Јохан Тарчуловски кој беше на Плоштад.

Коце Трајановски славеше на Плоштад: Ракометарите заслужуваат пречек достоен за европски шампион

Press24 - 05.06.2017

Вардар ја испиша ракометната историја на Македонија, Вардар со најсветли букви се запиша во меморијата на секој Македонец. Големата победа и европска титула на нашиот најголем ракометен бренд ги собра граѓаните на плоштадот Македонија, каде тие во ...

РФМ го честиташе успехот на Вардар

Курир - 05.06.2017

Ракометната федерација на Македонија упати честитки до новиот европски првак Вардар кој вчеравечер во финалето од Лигата на шампионите го победи ПСЖ со 24:23. – Ракометната федерација на Македонија упатува искрени честитки до најтрофејниот ...

Гол даде, се дерат бе: Славеа и оние на кои им доцнеше сигналот (ВИДЕО)

Курир - 05.06.2017

Машкиот ракометен првак на Македонија, РК Вардар, ни приреди ноќ за паметење, испиша победничка страница во спортската историја во Македонија. Вторпат Македонија се искачи на авропскиот трон, петнаесет години по историската победа на ракометарките ...

Мукаетов се радуваше во Келн: Претседателот на РФМ со честитка за Вардар

24 Ракомет - 05.06.2017

Во напливот од честитки за ракометарите на Вардар за освоената европска шампионска титула, се приклучи и Ракометната Федерација на Македонија, односно претседателот Живко Мукаетов, кој меѓудрогото напиша: Ракометната федерација на Македонија упатува ...

(ВО ЖИВО) Пречек на ракометарите на Вардар пред хотелот во Келн

Репортер - 05.06.2017

Ви го пренесуваме во живо преносот од пречекот на ракометарите на Вардар пред хотелот во Келн. ( Видео/Дојче веле ...

Јохан Тарчуловски на плоштадот ја прослави европската титула на својот Вардар: Ова е историја, вакво нешто еднаш се ...

Курир - 05.06.2017

Плоштадот Македонија беше преполн со луѓе кои ја прославуваа големата победа на Вардар во финалето на Лигата на шампионите. Европската титула на скопскиот тим ја разбуди славеничката атмосфера меѓу сите Македонци.