TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилијамс не се откажува од трката за титулата

Дневник - 23.07.2003

ФОРМУЛА 1 - ВЕСТИ * Техничкиот директор на екипата на БМВ Вилијамс, Патрик Хед, предупреди дека тимот не е разочаран и не се откажува од трката за шампионската титула, иако во Силверстоун не постигна хет-трик од едноподруго победи, а Ралф Шумахер ја прекина серијата на освојување бодови.

И Монтоја сериозно го загрозува Михаел Шумахер

Дневник - 22.07.2003

ФОРМУЛА 1 Дури и со освојувањето на четвртото место на трката во Силверстоун, Германецот Михаел Шумахер може порелаксирано да ги дочека последните пет трки, кои ќе решаваат за шампионската титула, бидејќи се уште ја одржува бодовната разлика во однос на конкурентите.

Редоследот го утврди гледач што влезе на патеката

Дневник - 21.07.2003

ФОРМУЛА 1 - ГОЛЕМА НАГРАДА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Бразилскиот возач Рубенс Барикело од тимот на Ферари е победник на вчерашната трка од првенството во Формула 1 која се возеше на патеката Силверстоун за Големата награда на Велика Британија. За Барикело ова е прва победа годинава, а осма во кариерата.

Прва победа на Барикело сезонава

Утрински - 21.07.2003

Без браќата Шумахер на подиумот по трката за ГН на В. Британија во Формула 1 Избегнатата трагедија со протестантот облечен во килт, кој ненадејно се најде на патеката во Силверстоун каде што се возеше трката за Големата награда на Велика Британија во Формула 1, ја фрли во сенка првата победа ...

Хаос во Силверстоун, победата за Баричело

Вест - 21.07.2003

ФОРМУЛА 1 - ГОЛЕМА НАГРАДА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Вториот возач на Ферари, Рубенс Баричело, стигна до својата прва победа оваа сезона, а вкупно шеста во кариерата, на трката за Големата награда на Велика Британија, што се возеше на патеката Силверстоун....