TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Португалија победи на Евровизија 2017

24 Вести - 14.05.2017

Со освоени поени 758 поени, Салвадор Собрал претставникот на Португалија е победник на годинешното 62 издание на Евровизија. Вкупно 26 земји кандидатки се натпреваруваа за победник на Евровизија 2017, која се одржа во Киев, Украина.

Како гласаше Македонија на Евровизија?

Кајгана - 14.05.2017

Македонија ги додели највисоките 12 поени во евровизиското финале на соседна Бугарија, поточно на младиот Кристијан, кој има само 17 години. Листата на другите поени кои ги додели жирито од Македонија е следна: 1 поен за Шведска, 2 за Норвешка, 3 за ...

Бурческа се пласирала на 15 место, најмногу бодови од Србија

Кајгана - 14.05.2017

Иако „Dance Alone“ беше еден од фаворитите во светски рамки, кога во прашање беше Евровизија, сепак нашата претставничка Јана Бурческа не ја помина полуфиналната вечер. Но, Бурческа беше топ тема низ светските медиуми, каде се пишуваше за нејзината ...

Јана била 15. на втората полуфинална вечер, 12 поени само од Бугарија

А1 On - 14.05.2017

Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, Јана Бурческа на втората полуфинална вечер добила 69 поени, со што била на 15. позиција. „Dance Alone“ во полуфиналето добила 40 поени од телевоутингот и уште 29 од стручните жирија.

Бурческа се пласирала на 15. место – Најмногу бодови од Србија

Макфакс - 14.05.2017

Иако „Dance Alone“ беше еден од фаворитите во светски рамки, кога во прашање беше Евровизија, сепак нашата претставничка Јана Бурческа не ја помина полуфиналната вечер. Но, Бурческа беше топ тема низ светските медиуми, каде се пишуваше за нејзината ...

Како гласаше Македонија на Евровизија?

Макфакс - 14.05.2017

Македонија ги додели највисоките 12 поени во евровизиското финале на соседна Бугарија, поточно на младиот Кристијан, кој има само 17 години. Листата на другите поени кои ги додели жирито од Македонија е следна: 1 поен за Шведска, 2 за Норвешка, 3 за ...

ФИНАЛЕТО БИЛО ДАЛЕКУ: На втората вечер Јана била четврта одоздола (ФОТО)

Телеграф - 14.05.2017

Од земјите од регионот најблиску до пласман беше Србија на која и недостасуваа само три поени за да биде пред Данска На официјалната страница на Евросонг беа објавени конечните резултати од двете полуфинални вечери и од финалето.Она што нас не ...

Јана на 15тото место на втората полуфинална вечер

ЗаЗабава - 14.05.2017

Јана Бурческа на втората полуфинална вечер добила 69 поени, и достигнала на 15тата позиција. Нумерата Dance Alone во полуфиналето добила 40 поени од телевоутингот и уште 29 од стручните жирија.

НЕ ШТЕДЕЛЕ НА МОБИЛНИТЕ: Најмногу од Македонците гласале за победа на Бугаринот на Евровизија (ВИДЕО)

Телеграф - 14.05.2017

Македонското жири на Бугарија ѝ додели 12 поени, а исто толку поени доби и од гледачите кои гласаа преку телефон. Така и Македонија имаше удел во пласманот на младиот Костов Со освоени 615 гласови, Бугарија синоќа се пласираше на второ место на ...

Прво беше брегзитот. Потоа дојде Евровизијата

МКД - 14.05.2017

Линиите на поделба за брегзитот влијаат и на Евровизија, велат анкетарите. Мнозинството Британци би гласале да ја напуштат Евровизија кога би имало референдум за членството во овој музички натпревар, се вели во анкета на ЈуГов од петокот.

Португалија победи на Песната за Евровизија

Локално - 14.05.2017

Вечерва во Киев победи Португалија. Во финалната вечер учествуваа претставниците на Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија, обезбедија пласман во втората полуфинална вечер.

За кого Македонија гласаше на Евровизија

Бизнис Вести - 14.05.2017

Република Македонија ги додели највисоките 12 поени во евровизиското финале на својот сосед Бугарија, поточно младиот пеач Кристијан кој има само 17 години. Другите поени кои ги доделивме беа: 1 поен за Шведска, 2 за Норвешка, 3 за Велика Британија, ...

Македонија го освоила 15. место на втората полуфинална вечер на Евровизија

еМагазин - 14.05.2017

Македонија на втората полуфинална вечер на Евровизија го освоила 15. место со 69 поени. Од жирито добила 29 поени (14. место), а од телевоутинг 40 поени (13. ...

Кој гласал за Македонија на Евровизија?

еМагазин - 14.05.2017

Од телевоутингот Македонија која ја преставуваше Јана Бурческа со Dance alone, на втората полуфинална вечер, добила 12 поени од Бугарија, 10 поени од Србија, 6 од Хрватска, 5 од Израел, 4 од Сан Марино и 3 од Швајцарија.

12 поени од Македонија за бугарскиот претставник на Евровизија

Кумановски м. - 14.05.2017

Највисоките 12 поени во евровизиското финале Република Македонија ги додели на својот сосед Бугарија кој, за разлика од нас, Србија и Албанија се најде во финалето. 1 поен за Шведска, 2 за Норвешка, 3 за Велика Британија, 4 за Романија, 5 за ...

Кои земји гласаа за Јана Бурческа на Евровизија

Бизнис Вести - 14.05.2017

Иако „Dance Alone“ беше еден од фаворитите во светски рамки, кога во прашање беше Евровизија, сепак нашата претставничка Јана Бурческа не ја помина полуфиналната вечер. Но, Бурческа беше топ тема низ светските медиуми, каде се пишуваше за нејзината ...

Јана била 15!

Вечер Прес - 14.05.2017

Јана Бурческа не успеа да влезе во финалето, а според вкупниот пласман во втората полуфинална вечер, кога настапи трета, всушност завршила на 15. позиција. Со освоените вкупно 69 поени Јана била далеку зад последниот, десетти по ред патник за во ...

РЕТРО ВИДЕО: Потсетете се на еден од повпечатливите настапи на Јана Бурческа на Идол!

Вистина.мк - 14.05.2017

На втората полуфинална вечер на Евровизија во Киев, Украина, настапи и македонската претставничка Јана Бурческа. Со песната Dance alone таа имаше одличен настап, но за жал не продолжи во финалето.

Вечерва финале на Избор за песна на Евровизија

24 Вести - 13.05.2017

Вечерва во киев ќе се одржи финалната вечер за избор за Песна на Евровизија. Претставничката на Македонија, Јана Бурческа на овогодинешниот избор не успеа да обезбеди настап и на финалната вечер.

По второто полуфинале: Македонија и Јана Бурческа - ударна вест на ЕSC 2017

МРТ - 13.05.2017

Сосема невообичаен и уникатен момент за еден Евровизиски избор кој вниманието на публика го сврте на еден од најубавите моменти во човечкиот живот, се чини се претвори во една своевидна глобална медиумска фокусираност, за којашто најверојатно луѓето ...

Вечерва Евровизиско финале: 26 земји во трка за победа

Репортер - 13.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа “црно сценарио” речиси за сите земји од поранешна ...

Жирито на „Евровизија-2017“ проговори за корупцијата на натпреварот

Руска реч - 13.05.2017

Ден пред финалето на „Евровизија-2017“ во Киев избувна голем медиумски скандал поврзан со организацијата на натпреварот кој украинските власти го доведоа од музичко во политичко шоу. Ова го изјави не кој било, ами претседателот на украинското жири ...

Вечерва финална вечер на Евровизија

+инфо - 13.05.2017

Македонската претставничка не успеа да се пласира во финалето Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. Големото вечерашно финале ќе го отвори Израел, по што на сцената ...

Вечерва Евровизиско финале: 26 земји во трка за победа

Курир - 13.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа “црно сценарио” речиси за сите земји од поранешна ...

Вечерва Евровизиско финале: 26 земји во трка за победа

Press24 - 13.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа “црно сценарио” речиси за сите земји од поранешна ...

Вечерва финале на Евровизија 2017

Нетпрес - 13.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа “црно сценарио” речиси за сите земји од поранешна ...

Дојдоа, видоа и ќе заминат: Британците го напуштат Евросонг!

Таратур - 13.05.2017

Мнозинството Британци, односно 56%, сметаат дека Велика Британија треба да ја напушти Песна на Евровизија, се наведува во анкетата објавен ден пред финалето на Евросонгот. Околу 44 отсто од испитаниците наведоа дека земјата требало да остане во ...

Вечерва финале на Евровизија

Макфакс - 13.05.2017

Вечерва е големото финале за избор на песна за Еровизија на кое ќе учествуваат 26 земји кандидатки, а кое се одржува во Киев, Украина. Од сите земји од поранешна Југославија, ќе настапи само Хрватот Жак Худек, кој обезбеди пласман.

(ВИДЕО) Запознајте го бугарскиот преставник на Евровизија, Кристиан Костов, еден од фаворите за победа

еМагазин - 13.05.2017

Младиот бугарски пејач Кристиан Костов е еден од најсериозните кандидати за победа на овогодинешново издание на Евровизија, чие финале е вечерва во Киев, Украина. До Евровизија стигна како финалист на музичкото реално шоу Х Фактор, а од минатата ...

Вечерва финале на Евровизија 2017

Точка - 13.05.2017

Најголем фаворит за победа е Италијанецот Франческо Габани. Италија досега учествувала на 42 натпревари, а само два пати круната ја донела дома. Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие ...

Италија и Шведска на Евровизија ја поздравија Македонија

Panika.be - 13.05.2017

За време на своите настапи на Евровизија, Италијанскиот и Шведскиот претставник го направија знакот на Македонија. Ова ако не е за поздрав, тогаш не знаеме што ...

Вечерва Евровизиско финале: 26 земји во трка за победа

Пулс24 - 13.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа “црно сценарио” речиси за сите земји од поранешна ...

По Брегзит сакаат да ја напуштат и “Песната на Евровизија”

Локално - 13.05.2017

Во очи на големото финале на Евровизија, речиси 56 посто од Британците сметаат дека Велика Британија треба да ја напушти оваа европска манифестација. Околу 44 проценти од испитаниците навеле дека земјата треба да остане во натпреварот.

Скандал на Евровизија: Шефот на жирито го повика обвинителството – лапнати се милиони евра

Локално - 13.05.2017

Без претерување овогодинешното издание на “Евровизија” може да се нарече една од најскандалозните за целата историја. Караници и дилеми околу натпреварот почнаа многу одамнау пред стартот во Киев, пишува весникот “Телеграф”.

Лонци, ѕвонци и лајномакедонци...

Н.Македонија - 13.05.2017

И додека се прашуваме од што уште треба да се откажеме за Евровизиската унија конечно да нè пушти во финале, Талат ни го најави референдумот за името што го смисли ВМРО-ДПМНЕ, а ќе го спроведе СДСМ.

Јана го „украде“ шоуто на Евровизија ...

Н.Македонија - 13.05.2017

Гледачите на Би-би-си се револтирани што го пропуштиле првото запросување на „Евровизија“, бидејќи токму во тој момент на британскиот национален сервис оделе изјавите на нивните коментатори Мел и Скот.Годинашната „Евровизија“ личи на кич-настан, што ...

Јана ја запросија, Ристеска имаше најдобар пласман: Еве како изгледаше Елена на Евровизија (видео)

Вистина.мк - 13.05.2017

На 62 издание на Избор за песна за Евровизија, настапуваше македонската преставничка Јана Бурческа, која не успеа да влезе во финалето. Но и покрај извонредната изведба, Јана немаше среќа барем кога станува збор за музиката, но затоа на приватен ...

Историјатот на Изборот на песна за Евровизија

Вистина.мк - 13.05.2017

Изборот за песна на Евровизија е годишен натпревар формиран од Европската Радиодифузна Унија (European Broadcasting Union), во чии рамки се натпреваруваат земји членки на Унијата. Настанот е пренесуван во живо секоја година, а покрај европските ...

Вечерва финалето на „Евровизија 2017“

Вистина.мк - 13.05.2017

Со почеток од 21 часот, во Киев вечерва ќе се одржи големото финале на 62. по ред, издание на Изборот за песна на Евровизија, во чии рамки ќе се натпреваруваат 26 земји. За жал, Македонија ни годинава не доби шанса да се бори во главната битка, а од ...

Мери Попова, шефица на македонската евровизиска делегација: Не чувствуваме морална одговорност што не влеговме во ...

Фокус - 12.05.2017

Откако Јана Бурческа, нашата претставничка на Евровизија не успеа да се пласира во финале, не стивнуваат реакциите по социјалните мрежи. Истиот ,,малер’’ го имаа и докажани музички имиња, како Тоше Проески, Калиопи, Каролина, Есма, Владо Јаневски… ...

Евросонг 2017: Македонија остана без финале

Алсат-М - 12.05.2017

Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше синоќа во Киев на втората полуфинална вечер, но не успеа да избори настап и на финалната вечер, која ќе се одржи утревечер.

Македонија без пласман во финалето на „Евровизија 2017“

ТВ21 - 12.05.2017

Синоќа се одржа втората полуфинална вечер од изборот за песна на Eвровизија 2017 во Киев, каде настапи нашата претставничка Jана Бурческа со песната Dance alone. И покрај одличниот настап, таа не успеа да собере доволно гласови за да влезе финалето.

(ВИДЕО) Јана Бурческа не влезе во финале, ама доби свршенички прстен и запросување пред цела Европа

Репортер - 12.05.2017

Mакедонската евровизиска претставничка Јана Бурческа со песна „Dance Alone“ не влезе во финалето за Евровизија, кое ќе се одржи в сабота. Во финале одат Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и ...

Koј е Александар Филиповски?

Курир - 12.05.2017

Македонија не доби финале, но Александар Филиповски го доби за него најважното, раката на неговата девојка Јана Бурческа, со која наскоро ќе го добијат и првото дете. „Евровизија 2017“ беше полна со изненадувања за Македонија.

Бурни реакции – Британците побеснеа поради запросувањето на Јана на Евросонг!

Курир - 12.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија Јана Бурческа вчера беше запросена од страна на нејзиното момче Александар и тоа пред милионски аудиториум. Ова е прво запросување на „Евровизија“ и ги разнежи сите обожаватели и гледачи, но некои го ...

Британците бесни поради запросувањето на Јана на Евросонг

Сител - 12.05.2017

Ова запросување на Евросонг ги разнежни сите пред малите екрани и тоа беше главната вест на сите медиуми од светот Нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, не се пласира во финалето на ова музичко натпреварување, но тоа е помалку важно ...

Бурческа не се пласира во финале, но доби животна понуда која цврсто ја зграпчи (видео)

Таратур - 12.05.2017

Иако нејзиниот приватен живот се чува во тајност, Јана Бурческа, јавно пред цел аудиториум му кажа „да“ на нејзиното досегашно момче, гитаристот Александар Филиповски, па така македонската евровизиска експедиција не остана без впечатлив ефект, иако ...

Евросонг 2017: Македонија остана без финале

МРТ - 12.05.2017

Синоќа финале изборија претставниците на Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија. Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија, Јана Бурческа настапуваше ...

ЕВРОВИЗИЈА: Македонија не оди во финале

Телеграф - 12.05.2017

Синоќа финале изборија претставниците на Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија, Јана Бурческа, настапуваше ...

Евросонг 2017: Македонија остана без финале

Сител - 12.05.2017

Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше синоќа во Киев на втората полуфинална вечер, но не успеа да избори настап и на финалната вечер, која ќе се одржи утревечер.

Тамара Тодевска се огласи за настапот на Евровизија

Репортер - 12.05.2017

Македонската пејачка Тамара Тодевска и честиташе на Јана Бурческа за настапот и напиша: И да не влезеш во финале, веќе ...

(ВИДЕО) Евросонг 2017: Македонија повторно без финале

А1 On - 12.05.2017

Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше синоќа во Киев на втората полуфинална вечер, но не успеа да избори настап и на финалната вечер, која ќе се одржи утревечер.

Македонската претставничка не се пласираше во финалето на Евровизија

Алфа - 12.05.2017

Синоќа финале изборија претставниците на Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија. Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше ...

Запросување на Евровизија: Александар ја запроси Јана Бурческа (ФОТО)

Нетпрес - 12.05.2017

Момчето на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Водителот пред прогласувањето на следните 10 финалисти, дојде до македонската евровизиска делегација и и ...

Јана Бурческа го покажа прстенот (ФОТО)

Курир - 12.05.2017

Александар ја запроси Јана пред камерите и пред 200 милиони гледачи кои ја следеа полуфиналната вечер. Солзи радосници и многу честитки од „зелената“ соба во Киев, а неколку минути по убавиот чин на Интернет се појави фотографија од ...

Јана Бурческа не обезбеди место на евровизиското финале (ВИДЕО)

Нетпрес - 12.05.2017

Овогодинешната македонската претставничка на евровозискиот фестивал, Јана Бурческа, за жал немаше среќа да се пласира на финалната вечер на Евровизија. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, не беше извлечена ...

Втора полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија?

Црнобело - 12.05.2017

Синоќа се одржа и втората полуфинална вечер, во која настапуваше и нашата Јана . За жал, не обезбедивме пласман во финалето. 10-те слободни места во финалето ги пополнија следниве ...

Видеото со кое Јана Бурческа објави дека е бремена

Црнобело - 12.05.2017

Целата организација во најголема тајност го чувала токму најавното видео со кое Јана Бурческа го отвори својот настап на Евровизија. Откако го изгледавме до последна секунда, разбравме зошто.

Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен (фото)

Хитпортал - 12.05.2017

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот. Откако со промо видеото објави дека е бремена, пејачката не ни замислуваше дека нејзиниот избраник ќе ја побара за жена.

Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен од првото запросување на Евровизија

Сител - 12.05.2017

Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен од првото запросување на Евровизија. Таа вчера приреди шок кога откри дека е бремена, а веднаш потоа беше запросена од своето ...

ФОТО: Пофалби на сите страни, еве што напишаа македонските јавни личности за Јана Бурческа

Курир - 12.05.2017

На втората полуфинална вечер на Евровизија, настапуваше и македонската претставничка Јана Бурческа. Јана настапуваше со песната Dance alone, a уште од самиот почеток односно откако таа ја претстави песната со која ќе не претставува на Евровизија, ...

ФОТО: Еве што напиша македонската естрада за евровизискиот настап

Press24 - 12.05.2017

Македонската естрада вчера и посака среќа на Јана Бурческа, упати честитики и испрати многу пофалби за настапот. Јана Бурческа откако откри дека е бремена и беше запросена, дефинитивно беше ѕвезда на вечерта.

Прва од јавните личности: Тамара Тодевска и честиташе на Јана Бурческа

Хитпортал - 12.05.2017

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор, но тоа не ја спречи да ја изрази својата среќа за Јана Бурческа. Македонската пејачка на Фејсбук и честиташе на Јана, која за жал не влезе во финалето на Евровизија оваа година.

Јана не танцуваше сама на сцена!

Fashionel - 12.05.2017

Вчеравечер се одржа втората полуфинална вечер на интернационалниот избор на песна за Евровизија, на која настапи и нашата претставничка Јана Бурческа со „Dance alone", песна која веќе е хит.

Евровизиско Трендоленд пакетче

Оff.net - 12.05.2017

Да не му се верува на човек колку кофи колективна енергија сме подготвени да поарчиме на будалаштини. Како да ќе ни се сменат животите ако се пласираме вака или онака на Евровизија. Гледам, СФРЈ уште не може да се освести од победничката еуфорија по ...

Јана доби прстен, не и финале на Евровизија

Слободен Печат - 12.05.2017

Македонската претставничка Јана Бурческа не се пласира во финалето на песна за Евровизија 2017 година. Пејачката Бурческа со песната „Dance alone“ настапи трета по ред во втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар во Киев, Украина, на кој се ...

Ново запросување: По Каролина Гочева и Јана Бурческа се мажи уште една македонска пејачка

Хитпортал - 12.05.2017

Како што би рекла постарите – Каролина Гочева повлече нога помеѓу јавните личности. Па по запросувањето на пејачката и пред Јана Бурческа кажа „ДА“ и Нина Јанева реши да се мажи! Македонската пејачка, доби веренички прстен од нејзиниот избраник ...

НЕ ОДИ ВО ФИНАЛЕ, НО ГО „УКРАДЕ“ ШОУТО: Запросувањето на Јана главна вест во странските медиуми (ВИДЕО)

Телеграф - 12.05.2017

Овој преубав момент се случи кога сите ги очекувавме резултатите од гласањето за влез во финалето Дефинитивно синоќешната втора полуфинална вечер на најголемиот музички фестивал во светот - Евросонг го одбележа запросувањето на нашата претставничка ...

Како твитерџиите реагираа на синоќешната евровизиска драма?

Кајгана - 12.05.2017

Нашата годинашна претставничка на Евровизија Јана Бурческа не успеа да се пласира во финалето со нејзината песна Dance Alone. Меѓутоа, едно е сигурно: ќе остане запаметена во евровизиската историја.

Урнебесно: Еве што се пишува на Твитер за Јана Бурческа

Хитпортал - 12.05.2017

Јана Бурческа со „Dance Alone“ синоќа не успеа да не однесе во финалето на Евровизија, но секако не направи главна вест во странските медиуми. Нејзината објава дека е бремена и јавното запросување ја одбележаа вечерта.

БРИТАНЦИТЕ ЗБЕСНАА: Поради запросувањето на Јана, удрија по нивната национална телевизија (ВИДЕО)

Телеграф - 12.05.2017

Ова запросување на Евросонг ги разнежни сите пред малите екрани и тоа беше главната вест на сите медиуми од светот Нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, не се пласира во финалето на ова музичко натпреварување, но тоа е помалку важно ...

(ВИДЕО) Британците ЗБЕСНАА поради запросувањето на Јана на Евросонг! – Eве зошто

Репортер - 12.05.2017

Јана Бурческа, македонската претставничка на Евровизија, синоќа откри дека е бремена, и беше запросена. Сепак иако сите се радуваа, Британците полудеа, бидејќи „Би-Би-Си“ не го пренесувал овој момент.

Запросување на Евровизија

ЗаЗабава - 12.05.2017

Вчерашната втора полуфинална вечер на Евровизија, покрај бројните настапи, радости и пласирани во финале и разочарувања на оние кои не успеаа, ја одбележа нашата предстасвничка. Иако е бремена, што откри непосредно пред самото излегување на сцена, ...

Јана не се пласираше во финале, но го кажа судбоносното „да“!

Канал 77 - 12.05.2017

Песната „Dance Alone“ на Јана Бурческане не и’ донесе пласман во финалето на годинашнава Евровизија, но младата пејачка сигурно ќе ја памети вечерта бидејќи беше запросена од своето момче Александар.

Имавме песна и пејачка, што ни недостасуваше за влез во финале на Евровизија

еМагазин - 12.05.2017

Јана Бурческа и нејзиниот настап на Евровизија е топ тема на социјалните мрежи. Многумина сметаа дека конечно оваа година имавме песна и пејачка и поради пакетот се очекуваше пласман во финале.

Целосно видео од вчерашното запросување на Јана

Скопје инфо - 12.05.2017

Јана Бурческа ќе ја памети Евровизија засекогаш. Македонската пејачка објави јавно дека го очекува првото дете, но доби и предлог за брак пред милионската евровизиска публика. Погледнете го моментот кога Александар ја побара раката на ...

(ВИДЕО) Како изгледаше настапот на Јана Бурческа на Евровизија

еМагазин - 12.05.2017

Јана Бурческа не успеа да влезе во финалето на Евровизија и покрај одличниот настап и фактот дека нејзината песна Dance alone беше еден од фаворитите. Општо познато е дека некој друг ги влече конците на Евровизија, но фактот дека таа имаше одлична ...

(ВИДЕО) Македонија се запиша во историјата на Евровизија со првиот предлог за брак

Фактор - 12.05.2017

Нашата претставничка на "Евровизија-2017" во Киев Јана Бурческа доби понуда за брак од нејзиниот сакан за време на втората полуфинална вечер на фестивалот. Во Киев, доцна во четвртокот (11-ти мај) помина второто полуфинале на "Евровизија", на кое ...

Македонија остана без финале на Евросонг 2017

Скопје инфо - 12.05.2017

Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше синоќа во Киев на втората полуфинална вечер, но не успеа да избори настап и на финалната вечер, која ќе се одржи утревечер.

Ова се земјите кои влегоа во финале на Евровизија!

Пулс24 - 12.05.2017

Македонија не е од земјите кои влезе во финале. Во финалето ќе настапуваат по десет полуфиналисти од квалификациите во вторникот и вечерва и земјите од големата петорка и секако домаќинот.

Јана Бурческа не се пласираше во финалето на Евровизија 2017

Локално - 12.05.2017

Вчеравечер се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија каде настапи и нашата претставничка Јана Бурческа, но и покрај тоа што важеше за еден од фаворитите во евровизиските обложувалници, таа не успеа да се пласира во финалето.

(ВИДЕО) Јана Бурческа е бремена и доби прстен на Евровизија

Локално - 12.05.2017

Можеби вчерашната вечер за Јана не беше многу успешна на професионален план, бидејќи и покрај тоа што важеше за еден од фаворитите, не успеа да се пласира во финалето на Евровизија, но секако е скапоцена на приватен план.

Тешко му е да ја пушти: Евровизиското запросување го здоболе македонскиот кошаркар (ФОТО)

Република - 12.05.2017

Синоќа македонската јавност, но и сите кои го пратеа евровизискиот фестивал беа сведоци на првото запросување на Евровизија кое беше дело на македонсакта експедиција во Киев каде нашата претставничка Јана Бурческа му кажа „Да“ на нејзиното сегашно ...

Фото: Јана Бурческа го покажа прстенот

Пулс24 - 12.05.2017

Александар ја запроси Јана пред камерите и пред 200 милиони гледачи кои ја следеа полуфиналната вечер. Солзи радосници и многу честитки од „зелената“ соба во Киев, а неколку минути по убавиот чин на Интернет се појави фотографија од ...

Сензација на Евровизија! Погледнете што се случи минутa пред гласањето на Јана Бурчевска!

Локално - 12.05.2017

Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, Јана Бурческа, не успеа да обезбеди пласман во финалето. Бурческа ја отпеа песната „Денс алон“, имаше одличен настап, но сепак немаше доволно гласови за да влезе во десетте полуфиналисти.

Не влезе во финале, ама си се омажи и влезе во историја!

Вечер Прес - 12.05.2017

За жал, се остварија прогнозите на обложувалниците кои ни предвидуваа катастрофа, а не и предвидувањата на нашата делегација дека пак сме фаворити (во топ 3) и од што сме толку добри треба да се плашиме што немаме доволно голема сала за Евровизија ...

Евровизија: Македонија и Србија испаднаа, Хрватска во големото финале

Локално - 12.05.2017

Во главниот град на Украина вечева се одржа второто полуфинале на 62 издание на Евровизија. Настапија 18 држави, а пласман во финалето обезбедија претставниците на Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, ...

26 земји во трка за победа, најголем фаворит Италија!

Вечер Прес - 12.05.2017

Познати се 26 земји кандидатки за победник на Евровизија 2017, која се одржува во Киев, Украина, а чие финале е вечерва. На Македонија, за жал, и се остварија прогнозите на обложувалниците, кои имаа "црно сценарио" речиси за сите земји од поранешна ...

Европа расположена само за Хрватска: Вторите десет финалисти на Евровизија 2017 (ВИДЕО)

Република - 12.05.2017

По вечерешното полуфинале познати се 26-те финалисти кои ќе настапат на Евровизија 2017. Во финалето ќе настапуваат по десет полуфиналисти од квалификациите во вторникот и вечерва и земјите од големата петорка и секако домаќинот.

Koј е Александар, свршеникот на Јана?

Република - 12.05.2017

Македонија не доби финале, но Александар Филиповски го доби за него најважното, раката на неговата девојка Јана Бурческа, со која наскоро ќе го добијат и првото дете. „Евровизија 2017“ беше полна со изненадувања за Македонија.

Ем прво ем македонско – запросување на Евровизија (видео)

Република - 12.05.2017

Јана Бурчевска, македонската претставничка на Евровизија вечерва приреди многу изненадувања. Јана Бурческа е бремена! (ВИДЕО) Непосредно пред настапот, од видеоспотот кој ја најави, дознавме дека е бремена, за време на гласањето среќниот татко, ...

Бурни реакции – Британците побеснеа поради запросувањето на Јана на Евросонг!

Република - 12.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија Јана Бурческа вчера беше запросена од страна на нејзиното момче Александар и тоа пред милионски аудиториум. Ова е прво запросување на Евросонг и ги разнежи сите фанови и гледачи, но некои го пропуштија овој ...

Македонија ограбена на Евровизија?

Panika.be - 12.05.2017

Втората евровизиска вечер заврши. Имавме одличен настап, но не успеавме да влеземе во финале. На твитер не стивнуваат коментарите дека бевме „ограбени“ од можноста за настап во финале. Нејсе, Евровизија е само забава.

Евросонг 2017: Македонија не влезе, ама еве кои влегоа во финалето

Локално - 12.05.2017

Претставничката на Македонија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија Јана Бурческа настапуваше синоќа во Киев на втората полуфинална вечер, но не успеа да избори настап и на финалната вечер, која ќе се одржи утревечер.

(ВИДЕО) Јана не влезе во финале, но го има првото запросување во историјата на Евровизија

еМагазин - 12.05.2017

И покрај одличниот настап на Евровизија, нашата преставничка Јана Бурческа, не се пласираше во финалето. Но, Евровизијата ќе ја памети по две нешта. Прво во видео презентацијата објави дека е бремена, а откако настапи, нејзиниот дечко Александар ја ...

Најинтересните твитови за евровизиската вечер...

Н.Македонија - 12.05.2017

Најинтересните твитови за евровизиската вечер По вчерашниот настап на македонската претставничка на годинашниот Избор на песна на Евровизија, Јана Бурческа, со песната „Dance alone“ која не влезе во најдобрите 10 во финалната вечер, социјаните мрежи ...

Песната нѐ понесе за да направиме модернистички изглед...

Н.Македонија - 12.05.2017

Изгледот е многу важен дел од целокупниот настап бидејќи за пејачот не се битни само неговите гласовни способности Евровизиската сцена секогаш била место каде што можеме да видиме најразлични сценски настапи и изгледи на изведувачите, од маскираните ...

Еве што напишаа BBC и другите странски медиуми за запросувањето на Јана на Евровизија! (фото)

Вистина.мк - 12.05.2017

Веќе видовме дека српските медиуми имаат само позитивни зборови за запросувањето на нашата претставничка Јана Бурческа на Евровизија. Овој настан не го заобиколија ниту BBC. Тие прво беа критикувани дека го пропуштиле овој настан во ТВ преносот, а ...

Јана Бурческа го покажа свршеничкиот прстен (ФОТО)

Вистина.мк - 12.05.2017

Александар Филиповски, момчето на нашата евровизиска претставничка ја запроси Јана пред камерите и пред 200 милионскиот ТВ аудиториум кој ја следеше полуфиналната вечер. Солзи радосници и многу честитки од „зелената“ соба во Киев, а неколку минути ...

Пофалби секаде, финале никаде: Еве што напишаа македонските јавни личности за Јана Бурческа (фото)

Вистина.мк - 12.05.2017

На втората полуфинална вечер на Евровизија, настапуваше и македонската претставничка на Евровизиј, Јана Бурческа. Јана настапуваше со песната Dance alone, a уште од самиот почеток однсоно откако таа ја претстави песната со која ќе не претставуваа на ...

Британците бесни на „Би-Би-Си“: Јавниот сервис го пропушти запросувањето на Јана на Евросонг

Вистина.мк - 12.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија Јана Бурческа вчера беше запросена од страна на нејзиното момче Александар пред милионски аудиториум. Ова е прво запросување на „Евровизија“ и ги разнежи сите обожаватели и гледачи, но некои го пропуштија ...

Еве што пишуваат српските медиуми за запросувањето на Јана на Евровизија! (фото)

Вистина.мк - 12.05.2017

Српските медиуми имаат само позитивни зборови за запросувањето на нашата претставничка Јана Бурческа на Евровизија. Тие пишуваат дека овој чин ги разнежнил сите гледачи, а дури предизвикал без во Велика Британија бидејќи BBC не го пренел токму овој ...

Koј е Александар Филиповски – свршеникот на Јана Бурческа? (ФОТО)

Вистина.мк - 12.05.2017

„Евровизија 2017“ беше полна со изненадувања за Македонија. Прво, пред настапот на нашата претставничка, во најавното видео дознавме дека младата пејачка е бремена. Македонија не доби финале, но Александар Филиповски го доби за него најважното, ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

24 Вести - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Јана Бурческа: Во Киев да ја освоиме Европа!

Фокус - 11.05.2017

Јана Бурческа вечерва со „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина. Според обложувалниците, Македонија има коефициент за победа од 201. Најголем фаворит е Италија, па следи Португалија.

Евросонг: Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Алсат-М - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Канал5 - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Јана Бурческа пее за финале

Deutsche Welle - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинешниот Евросонг во Киев, Јана Бурческа денеска ќе настапи на втората полуфинална вечер. Освен Јана Бурческа, на втората полуфинална вечер на Изборот на песна на Евровизија ќе настапат и изведувачите од Австрија, ...

Јана на евровизискиот промотивен спот објави дека е трудна

Сакам да кажам - 11.05.2017

Македонската претставничка на песната на Евровизија Јана Бурчевска со промотивниот спот пред нејзиниот настап во Киев најави дека е трудна. Во спотот што се пушта како најава пред секој настап на учесниците на евровизискиот фестивал во една секвенца ...

Јана не танцуваше сама на евровизиската сцена: Во воведното видео откри дека е бремена!

Фокус - 11.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, само што го имаше својот настап на големата сцена во Киев. Во воведното видео кое се емитува пред секој настап, Јана откри дека е бремена преку кадри како купува детска облека и кадри од ...

Јана не влезе во финале, ама доби свршенички прстен пред 200 милиони гледачи

Сакам да кажам - 11.05.2017

Јана Бурчевска, македонската претставничка на изборот за песна на Евровизија, не се пласираше во финалето со песната „Танцувај сам“ (Dance Alone), откако не се најде меѓу десетте песни со најмногу гласови во втората полуфинална вечер.

(ФОТО) Прво запросување на Евровизија: Јана го украде шоуто!

Фокус - 11.05.2017

По објавување дека е бремена пред самиот настап, нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа продолжи да биде во центарот на вниманието и по завршувањето на сите настапи. Имено, при вклучувањето во бекстејџот, нејзиното момче ја запроси.

Македонија ја изненади и Европа, Евровизија го доби првото евровизиско запросување

24 Вести - 11.05.2017

Јана Бурчевска настапи како трета денеска на втората полуфинална вечер со песната „Dance alone“, имаше извонреден настап проследен со бурен аплауз. Таа после настапот ја објави и веста дека ќе стане мајка и Македонија направи изненадување на ...

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија

24 Вести - 11.05.2017

Јана Бурчевска не успеа да се пласира во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Киев, Украина. Таа настапи како трета денеска на втората полуфинална вечер со песната „Dance alone“, имаше извонреден настап проследен со бурен аплауз.

И покрај одличниот настап на Јана, Македонија повторно без евровизиско финале

Фокус - 11.05.2017

Уште една година Македонија останува без пласман во финалето на Евровизија. Нашата претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап, но тоа не беше доволно за второ појавување на евровизиската сцена.

Јана Бурческа не обезбеди место на евровизиското финале

Курир - 11.05.2017

Овогодинешната македонската претставничка на евровозискиот фестивал, Јана Бурческа, за жал немаше среќа да се пласира на финалната вечер на Евровизија. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, не беше извлечена ...

Ова не го забележавте: Претставничката на Грузија се запали на Евровизиската сцена

Хитпортал - 11.05.2017

Денес во Киев ќе се одржи втората полуфинална вечер на која ќе насапи и нашата Јана Бурческа. А, во пресрет на Евровизија ајде да се потсетиме на првата полуфнална вечер, односно на настапот на Тамара Гачечилаџе од Грузија.

60 секунди со Јана Бурческа пред вечерашниот настап на Евровизија

Кајгана - 11.05.2017

Нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, вечерва ќе настапи во втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија 2017. Погледнете што изјави таа во интервју за ...

Од подготовките пред Евровизија: 60 секунди со Јана Бурческа (видео)

Црнобело - 11.05.2017

Само неколку часа пред официјалното почнување на втората полуфинална вечер, беа објавени нови кратки видеа со учесниците. Меѓу нив е и нашата Јана, која се обиде за 60 секунди да одговори на што повеќе прашања.

60 секунди со Јана Бурческа (ВИДЕО)

Стандард - 11.05.2017

Организаторите на овогодинешното издание на Евровизија прават кратко запознавање со натпреварувачите, откако им поставуваат што повеќе прашања во текот на 60 секунди. Нашата Јана Бурческа одговара на неколку нешта за нејзините омилени работи.

Со големи шанси за финале, Јана Бурчевска настапува на Евровизија

Нова ТВ - 11.05.2017

Во Киев вечерва се одржува втората полуфинална вечер за избор на песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето кое е закажано за во сабота.

Киев стравува од терористички напад за време на „Евровизија“?!

Убавина и Здравје - 11.05.2017

Јана Бурческа , годинешната евровизиска претставничка на Македонија, вечерва (11 мај) на Евровизија во Киев ќе ги брани боите на Македонија. Убавата девојка, со песната „Dance alone“ настапува под реден број 3.

Бурческа за Макфакс: „Dance Alone“ е меѓу фаворитите, неизвесноста останува (ФОТО+ВИДЕО)

Макфакс - 11.05.2017

Јана Бурческа вечерва на евровизиската сцена ќе настапи сама и тоа трета по ред. Кореографијата е на Швеѓанката Амбра Сучи, која ја направи и кореографијата и за шведската победничка Лорин во 2012 година, додека облеката е од Антонија Ристовска, а ...

КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Јана Бурческа е бремена (ФОТО)

Телеграф - 11.05.2017

Нашата претставничка вечерва на сцената во Киев не беше сама Јана Бурческа е бремена. Вистинско изненадување се случи за време на најавната шпица пред нејзиниот настап на втората полуфинална вечер на најголемиот музички фестивал - Евросонг.

Настапот на Јана Бурческа на Евровизија 2017 (видео)

Црнобело - 11.05.2017

Пред само неколку минути, трета по ред од 18 полуфиналисти во втората вечер, настапи нашата Јана Бурческа. Како што и очекувавме, не нѐ разочара. Посебно внимание привлече и најавното видео во кое Јана открива дека е бремена.

Јана кажа „да“ на Евровизија (ВИДЕО)

Стандард - 11.05.2017

Македонија и оваа година не се пласираше во финалето, иако важеше за фаворит меѓу евровизиските фанови. Прв финалист на 62. издание од Евровизија е Бугарија, по неа Белорусија и Хрватска. Пласман во финалето обезбедија и Унгарија, Данска, а по нив ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

+инфо - 11.05.2017

Директниот пренос од втората полуфинална вечер почнува од 21 часот на Македонската радио телевизија. Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората ...

ЈАНА БЛЕСНА ВО КИЕВ: Дали сме на чекор за во големото финале на Евросонг? (ВИДЕО)

Телеграф - 11.05.2017

Нејзиниот настап не ги остави рамнодушни присутните во салата, а веруваме ниту пак гледачите пред малите екрани. И како што сите очекувавме, Јана Бурческа вечерва блесна во полн сјај на големата евровизиска сцена во Киев на втората полуфинална вечер.

Евровизиското промо откри: Јана Бурческа ќе стане мајка (ФОТО)

Макфакс - 11.05.2017

Јана Бурческа настапи трета на евровизиската сцена и ја ипресионираше цела публика, притоа, на социјалните мрежи постојатно се пишува за настапот на нашата претставничка. Иако цело време се говореше дека Бурческа сама ќе се појави на сцената, сепак, ...

Евровизиското видео откри: Јана Бурческа е бремена! (фото)

Хитпортал - 11.05.2017

Македонската претставничка, Јана Бурческа на втората полуфинална евровизиска вечер настапи со „Dance Alone“. Таа од Киев откри и добро чувана тајна. Со евровизискиот промо спот, Јана сподели дека е бремена!!! Инаку пејачката е во врска со гитаристот ...

ВИДЕО од настапот на Јана Бурческа на Евровизија

Курир - 11.05.2017

Нашата претставничка Јана Бурческа вечерва блесна во полн сјај на големата евровизиска сцена во Киев на втората полуфинална вечер со „Dance Alone“. Таа имаше одличен настап, а со европската публика ја сподели и доброчуваната тајна, дека е бремена за ...

Пред настапот на Евровизија, Јана Бурческа обелодени дека е бремена ВИДЕО

+инфо - 11.05.2017

Во една од сцените таа се појавува на ехо преглед во гинеколошка ординација. Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вечерва настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“.

Одличен настап на Јана Бурческа на Евровизија (ВИДЕО)

Стандард - 11.05.2017

Нашата Јана Бурческа вечерва настапи во втората полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија. Јана ја изведе песната „Dance Alone“ и изгледаше одлично на ...

За сите кои пропуштија: Настапот на Македонија на Евровизија (ВИДЕО)

Press24 - 11.05.2017

Јана Бурческа која ги претстави боите на Македонија на Евровизија, блесна во полн сјај. За сите кои пропуштија, ова е нејзиниот настап, на кој воедно откри и дека е ...

ВИДЕО: Јана Бурческа пред настапот на Евровизија обелодени дека е бремена

А1 On - 11.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија, Јана Бурческа преку видео-претставувањето пред нејзиниот настап соопшти на Евровизиската публика дека е бремена. Јана настапуваше трета на сцената во Киев вечерва со песната „Dance Alone“, а како ...

Јана веќе никогаш нема да игра сама!

Таратур - 11.05.2017

Јана Бурческа имаше одличен настап. Ја претстави Македонија на одличен начин, блесна на сцената со својот перформанс и со својот глас. Македонија не може да гласа за тебе, но ја имаш целата наша поддршка за влез во големото финале.

Тамара Тодевска се огласи за настапот на Евровизија

Press24 - 11.05.2017

Македонската пејачка Тамара Тодевска и честиташе на Јана Бурческа за настапот и напиша: И да не влезеш во финале, веќе ...

ЕВРОВИЗИСКО ЗАПРОСУВАЊЕ: Александар ја запроси Јана Бурческа (ФОТО)

Курир - 11.05.2017

Момчето на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. наскоро ...

Евросонг: Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Курир - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Ново изненадување: Бурческа запросена на сред Евровизија (ВИДЕО)

Макфакс - 11.05.2017

Иако нејзиниот приватен живот се чува во тајност, Јана Бурческа, јавно пред цел аудиториум му кажа „да“ на нејзиното досегашно момче, гитаристот Александар Филиповски. Водителите искоментираа дека ова е прв пат по 62 изданија на Евровизија, да има ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

А1 On - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Се случи првото запросување на Евровизија: Јана Бурческа кажа ДА

Сител - 11.05.2017

Јана Бурческа пред настапот на Евровизија откри дека е бремена, а потоа нејзиното момче како уште поголемо изненадување, ја запроси! Ова е првото запросување на Евровизија откако постои манифестацијата.

(ВИДЕО) Настапот на Јана на Евровизија

Убавина и Здравје - 11.05.2017

Македонската преставничка на „Евровизија 2017“, Јана Бурческа, настапи вечерва на втората полуфинална вечер со песната „Dance Alone“. Јана блесна во креација на Антонија Ристовска и чизми дизајнирани и изработени од Магдалена Симоновска „Шевро“.

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Press24 - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

ВИДЕО: Бурческа кажа „ДА“

Курир - 11.05.2017

Момчето на нашата Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Моментот на запросување погледнете го во видеото во продолжение. Курир им честита на двајцата за бракот и за бебето кое го ...

ОВА НЕ СЕ СЛУЧИЛО ВО ИСТОРИЈАТА НА ЕВРОСОНГ: Момчето на Јана ја запроси пред милионски аудиториум (ВИДЕО)

Телеграф - 11.05.2017

Долго ќе се памети оваа Евровизија Дефинитивно Јана Бурческа ќе ја памети оваа 2017. година. Учество на најголемиот музички фестивал, оваа година ќе стане мајка, а пред милионскиот аудиториум беше запросена од нејзиното момче - Александар Филиповски.

ВИДЕО: Откако претходно откри дека е бремена, Јана кажа „ДА“ на нејзиниот дечко

А1 On - 11.05.2017

Откако пред нејзиниот настап со видео-претставувањето Јана Бурческа, македонската претставничка на Евровизија, објави дека е бремена, по завршувањето на натпреварувачкиот дел и додека се чекаа резултатите од гласањето, нејзиниот дечко Александар ја ...

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Макфакс - 11.05.2017

Прв финалист на 62. издание од Евровизија е Бугарија, по неа Белорусија и Хрватска. Пласман во финалето обезбедија и Унгарија, Данска, а по нив на табелата се појави и Израел. Скоро па секогаш, а така и сега, место во финалето зазема и Унгарија.

Видео: Јана го кажа судбоносното ДА на Евровизија

Lady - 11.05.2017

Јана Бурческа со одличен настап ја претстави Македонија во втората полуфинална вечер на Евровизија 2017. Таа пред нејзиниот настап кажа дека е бремена, а после настапот нејзиниот дечко ја побара нејзината ...

Јана Бурческа кажа „да“ позади сцена на Евровизија (видео)

Црнобело - 11.05.2017

Веднаш по објавувањето на бременоста во најавното видео пред настапот, следеше ново изненадување за Јана. Нејзиното момче ја запроси во живо позади сцената на Евровизија. Во продолжение, видео од ...

Јана не влезе во финале, но доби свршенички прстен (ВИДЕО)

+инфо - 11.05.2017

Александар од нејзиниот бенд „Оф битс“ ја запроси Јана Бурчевска, подарувајќи и свршенички прстен пред милиони гледачи, среде гласањето за Евросонгот. Јана Бурческа со својата песна „Dance Alone“ не влезе во финалето за Евровизија, кое ќе се одржи в ...

Македонија не влезе во финалето на Евровизија

Press24 - 11.05.2017

И покрај одличниот настап на Јана Бурческа Македонија не влезе во финале. Во финалето влегоа Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Денмарк, Израел, Романија, Норвешка, Австрија и Холандија.

Јана Бурческа не влезе во финале, но доби веренички прстен

Нова ТВ - 11.05.2017

Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, Јана Бурческа, не успеа да обезбеди пласман во финалето. Бурческа ја отпеа песната „Денс алон“, имаше одличен настап, но сепак немаше доволно гласови за да влезе во десетте полуфиналисти.

И покрај одличниот настап, Македонија повторно без финале

Курир - 11.05.2017

Македонија и Јана Бурческа за жал не успеаја да се пласираат во финалето на овогодинешното натпреварување за најдобра евровизиска песна. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, а потоа и беше запросена и кажа ...

Јана не успеа да се пласира во финалето (Видео)

Слободен Печат - 11.05.2017

Македонската претставничка Јана Бурческа со песната „Dance Alone“ не се пласира во финалето на Евровизија во Киев, кое ќе се одржи во сабота. Од втората полуфинална вечер влегоа Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, ...

Александар на Евровизија ја запроси Јана Бурческа (Видео)

Слободен Печат - 11.05.2017

Александар Филиповски ја побара за жена Јана Бурческа во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Откако претходно во промотивниот евровизиски спот обелодени дека е бремена, на Евровизија се случи и запросување од таткото Александар, а одговорот на ...

ЗА МАКЕДОНИЈА НЕМА „ВИЗА“: Јана Бурческа не се пласираше во финалето на Евросонг и покрај одличниот настап (ВИДЕО)

Телеграф - 11.05.2017

Сепак, Јана имаше и повеќе од одличен настап на 62. издание на овој најголем музички фестивал во светот За жал Македонија не успеа да обезбеди пласман на големото финале на најголемиот музички фестивал - Евросонг кој оваа година се одржува во Киев, ...

(ВИДЕО) Јана побарана за жена во Зелената соба!

Убавина и Здравје - 11.05.2017

Нашето прво „Евровизиско“ побарување – твитнаа од ЕБУ! Нема повеќе да танцува сама! Следете нè на Instagram Follow on ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Репортер - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Press24 - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Јана Бурческа победи вечерва, ги освои симпатиите на цела Европа!

Курир - 11.05.2017

Нашата Јана Бурческа и покрај феноменалниот настап вечерва не успеа да се пласира во евровизиското финале, но слободно може да се заклучи дека Jана е најголемиот победник вечерва, освојувајќи ги симпатиите на целокупната европска јавност.

Јана Бурческа вечерва ќе настапи на Евровизија

Стандард - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурческа вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Јана Бурчевска со „Dance alone“ вечерва на Изборот за песна на Евровизија

МРТ - 11.05.2017

Македонија настапува под реден број 3. На втората полуфинална вечер ќе настапат и Австрија, Србија, Малта, Романија, Холандија, Унгарија, Данска, Ирска, Сан Марино, Хрватска, Норвешка, Швајцарија, Белорусија, Бугарија, Литванија, Естонија и Израел.

Бурческа напред, само храбро: Сите вечер стискаме палци за Јана!

Таратур - 11.05.2017

Јана Бурческа, македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Јана Бурчевска вечерва ја претставува Македонија на Евровизија

Макфакс - 11.05.2017

Македонската претставничка на овогодинешниот Евросонг, Јана Бурчевска вечерва ќе настапи на втората полуфинална вечер Освен Македонија, на втората полуфинална вечер ќе настапат и Австрија, Србија, Малта,Романија, Холандија, Унгарија, Данска, Ирска, ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ вечерва ќе настапи на Евровизија

Алфа - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ЛИ ВО ФИНАЛЕ: Со што Јана Бурческа ќе изненади вечерва на Евросонг?

Телеграф - 11.05.2017

Јана ќе настапи трета по ред, со песната „Dance alone“ Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето , кое ќе се одржи в сабота.

ФОТО: Јана Бурческа со одличен настап на Евровизија

Курир - 11.05.2017

Македонската претставничка на овогодинешниот Евросонг, Јана Бурчевска вечерва имаше одличен настап на втората полуфинална вечер. Динамична, распеана, позитивна Бурческа одлично ја претстави Македонија.

ФОТО: Вистинско изненадување – Јана Бурческа е бремена

Курир - 11.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија Јана Бурческа е бремена. Вистинско изненадување се случи за време на најавното видео пред нејзиниот настап на втората полуфинална вечер на најголемиот музички фестивал – Евросонг.

Сите победници на „Евровизија“ од 1956 до 2016 година (видео)

Црнобело - 11.05.2017

Евровизиското лудило започна, а во очекување на големото финале закажано на 13 мај во сабота, погледнете ги сите досегашни победници од самиот почеток на фестивалот во далечната 1956 година.

Евросонг: Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Сител - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Јана Бурческа во промотивниот евровизиски спот обелодени дека е бремена (Видео)

Слободен Печат - 11.05.2017

Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вечерва настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“. Во краткото видео-претставување пред настапот, Бурческа објави снимка од ултразвук со која потврди дека е бремена.

Што прави Јана во Киев пред настапот на Евровизија вечер (видео)

Хитпортал - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на која ќе настапи Јана Бурческа. Македонската претставничка на годинешниот избор на песна на Евровизија, со „Dance alone“ ќе настапи трета.

Последни подготовки- еве што прави Јана пред настапот во Киев

Press24 - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на која ќе настапи нашата претставничка Јана Бурческа со нејзината песна „Dance alone“. Нашата претставничка вечерва настапува трета, а веќе привршува со последните подготовки за настапот.

Александар ја запроси Јана Бурческа на Евровизија (видео)

Кумановски м. - 11.05.2017

Откако вечерва имавме можност во промо видеото за Македонија на Евровизија да видиме дека Јана Бурческа е бремена, имавме момент да видиме уште нешто многу интересно. Александар го избра евровизискиот бекстејџ да ја запроси Јана Бурческа, ...

За Македонија повторно нема место во евровизиското финале (видео)

Кумановски м. - 11.05.2017

На втората полуфинална вечер од Изборот за песна на Евровизија, Јана Бурческа и покрај одличниот настап не успеа да се пласира во големото финале. Место обезбедија: Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, ...

Изненадување: Јана на Евровизија откри дека е бремена, а потоа беше и запросена од момчето

Точка - 11.05.2017

Иако нејзиниот приватен живот се чува во тајност, Јана Бурческа, јавно пред цел аудиториум му кажа „да“ на нејзиното досегашно момче гитаристот Александар Филиповски. Водителите искоментираа дека ова е прв пат по 62 изданија на Евровизија, да има ...

„Евровизија“: Блескав настап на Јана во Киев (видео)

Република - 11.05.2017

Јана Бурческа вечерва имаше блескав настап на втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија кој се одржува во Киев, Украина. Многумина сметаат дека првпат по подолго време Македонија има песна со која може да се пласираме во финалето ...

(ВИДЕО) ДА И ДРЖИМЕ СРЕЌА: Јана испеа на Евровизија и откри мала тајна

Фактор - 11.05.2017

Македонската претставничка блесна трета по ред на евровизиската сцена. И покрај тоа што песната се вика „Танцувај сам“ сепак Јана не танцуваше сама. На најавниот видео спот кој се појавува пред настапот таа ја откри тајната дека е бремена.

(ВИДЕО) Македонија ја изненади и Европа, Евровизија го доби првото евровизиско запросување

Бриф - 11.05.2017

Јана Бурчевска настапи како трета денеска на втората полуфинална вечер со песната „Dance alone“, имаше извонреден настап проследен со бурен аплауз. Таа после настапот ја објави и веста дека ќе стане мајка и Македонија направи изненадување на ...

Следете ги вторите 10 финалисти на Евровизија (во живо)

Република - 11.05.2017

Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и Белгија се првите десет финалисти. Вечерва ќе ги добиеме останатите 10 финалисти кои ќе настапат во сабота, на 13 мај.

Вечерва од 21 часот – да ја бодриме Јана!

Република - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Евросонг: Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Локално - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Јана кажа ДА!

Вечер Прес - 11.05.2017

Првото запросување во историјата на Евровизија падна вечерва, а главни актери се нашата Јана и нејзиното момче, сега свршеник Александар Јана вечерва на Европа и светот им откри и дека е бремена. „Да ќе станам мајка“, рече Јана.

И покрај одличниот настап, Македонија повторно без финале

МК News - 11.05.2017

Македонија и Јана Бурческа за жал не успеаја да се пласираат во финалето на овогодинешното натпреварување за најдобра евровизиска песна. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, а потоа и беше запросена и кажа ...

ЗАПРОСУВАЊЕ НА ЕВРОВИЗИЈА: Јана Бурческа кажа „да“! (ВИДЕО)

МК News - 11.05.2017

Уште едно изненадување на евровизиската сцена – Јана Бурческа откако откри дека е бремена, вечерва во живо го кажа судбоносното „да“. Сепак Бурческа ќе ја памети оваа Евровизија во Украина целиот свој живот зошто среде гласањето момчето што го ...

Како помина првата генерална проба на Јана Бурческа

Panika.be - 11.05.2017

Нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа настапува на втората полуфинална вечер во Киев. Погледнете како помина првата генерална проба и стискајте палци вечер за да влеземе во ...

ВИДЕО: Јана Бурческа не влезе во финале, ама доби свршенички прстен и запросување пред цела Европа

Либертас - 11.05.2017

Македонската евровизиска претставничка Јана Бурческа со песна „Dance Alone“ не влезе во финалето за Евровизија, кое ќе се одржи в сабота. Во финале одат Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и ...

Јана му кажа „да“ на Александар

Република - 11.05.2017

Јана Бурческа му кажа „да“ на момчето Александар Филиповски кое ја побара за жена за време на одржување на Изборот за песна на Евровизија. Јана и Александар, инаку гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, се заедно две години.

(ВИДЕО) Јана Бурческа со "Dance alone" ќе се бори за финале

еМагазин - 11.05.2017

Македонската претставничка Јана Бурческа со песната „Dance alone“ вечерва ќе настапи трета по ред на втората полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Киев, Украина. На втората полуфинална вечер право на глас повторно ќе имаат публиката и ...

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Точка - 11.05.2017

Прв финалист на 62. издание од Евровизија е Бугарија, по неа Белорусија и Хрватска. Пласман во финалето обезбедија и Унгарија, Данска, а по нив на табелата се појави и Израел. Скоро па секогаш, а така и сега, место во финалето зазема и Унгарија.

Јана Бурческа е бремена! (ВИДЕО)

Република - 11.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, која вечерва настапува на изборот за најдобра песна е бремена! На најновото видео, кое се чувало во најголема тајност и кое вечерва првпат беше емитувано, Јана има преглед на ехо, а потоа ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Скопје инфо - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Евросонг: Вечерва настапува македонската претставничка Јана Бурческа

Канал 77 - 11.05.2017

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на Песна на Евровизија, каде македонската претставничка Јана Бурческа ќе се обиде да обезбеди пласман во финалето, кое ќе се одржи в сабота.

Вистинско изненадување – Јана Бурческа е бремена

Бриф - 11.05.2017

Вистинско изненадување се случи за време на најавното видео пред нејзиниот настап на втората полуфинална вечер на најголемиот музички фестивал – Евросонг. Покрај убавините на нашата земја, во еден момент беше прикажан кадар како Јана лежи на ...

Македонија вечерва на Евросонг: Ќе не однесе ли Јана во финалето?

Кумановски м. - 11.05.2017

Под реден број три Јана Бурческа со песната „Dance Alone“ вечерва ја претставува Република Македонија на 62-то издание на изборот за песна на Евровизија која годинава се одржува во Киев, Украина.

За Јана НЕМА финале - има маж и бебе!

Вечер Прес - 11.05.2017

Не одиме во финале! А во сабота на сцената во Киев, во големото финале, уште еднаш ќе ги видиме и чуеме: Бугарија, Белорусија, Хрватска, Унгарија, Данска, Израел, Романија, Норвешка, Холандија и Австрија! На Јана и појде од рака да влезе во ...

Повеќе среќа следната година: Јана Бурческа не обезбеди место на евровизиското финале

Република - 11.05.2017

Овогодинешната македонската претставничка на евровозискиот фестивал, Јана Бурческа, за жал немаше среќа да се пласира на финалната вечер на Евровизија. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, не беше извлечена ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Либертас - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Сите македонски претставници на Евровизија досега (Видео)

Република - 11.05.2017

Второто полуфинале на Евровизија 2017 ќе се одржи вечерва. Музичкиот натпревар оваа година се одржува во Киев, а Македонија ќе ја претставува Јана Бурческа со песната „Dance Alone“. Во продолжение да се потсетиме на настапите на сите изведувачи кои ...

Јана Бурческа блесна на сцената во Киев (видео)

Кумановски м. - 11.05.2017

Јана Бурческа блесна со својот хит на вечершната втора полуфинална вечер на Изборот на песна за Евровизија. Како тоа изгледаше проследете од видеото подолу, а оние кои се надвор од Македонија ги повикуваме да гласаат за нашата Јана да не одведе во ...

Македонската преставничка запросена на Евровизија – Кажа да и откри дека е бремена

МК News - 11.05.2017

Првото запросување во историјата на Евровизија падна вечерва, а главни актери се нашата Јана и нејзиното момче, сега свршеник Александар Јана вечерва на Европа и светот им откри и дека е бремена. „Да ќе станам мајка“, рече Јана.

"France Presse": На Евровизија најмалку има песни, а најмногу геополитика

Точка - 11.05.2017

Натпреварувањето за "Песна на Евровизија", кое првобитно била наменето за зајакнување на европското единство и прв пат организирано во 1956. година во Швајцарија, станало простор за меѓунационални ривалства, што оваа година го илустрира спорот меѓу ...

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија...

Н.Македонија - 11.05.2017

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија Македонија вечерва не успеа да влезе во најдобрите 10 во финалето на Избор на песна на Евровизија. Нашата претставничка Јана Бурческа, со песната „Dance alone“, имаше извонреден настап.

Визуелниот шок-фактор повеќе не носи во финале на „Евросонг“...

Н.Македонија - 11.05.2017

Според првичните реакции, како да изостана гламурот на најголемиот европски музички фестивал, песните звучеа многу ретро и безлично, а и присуството на новинарите во прес-центарот и во евровизискиот клуб беше многу помало од вообичаено Познати се ...

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија...

Н.Македонија - 11.05.2017

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, ...

Јана го кажа судбинското „да“ зад евровизиската сцена...

Н.Македонија - 11.05.2017

Јана го кажа судбиносното „да“ зад евровизиската сцена Како веста за новата принова да не беше доволна, Јана Бурческа му кажа „да“ на момчето Александар Филиповски кое ја побара за жена „во зелената соба“ додека се чекаа резултатите од втората ...

Бурческа на евровизиската публика ѝ соопшти дека очекува принова...

Н.Македонија - 11.05.2017

Бурческа на евровизиската публика ѝ соопшти дека очекува принова Македонската претставничка на годинашниот Избор на песна на Евровизија, Јана Бурческа, вечерва со песната „Dance alone“ настапи на втората полуфинална вечер.

Оригинално запросување: Јана Бурче се сврши на Евровизија! (видео)

Вистина.мк - 11.05.2017

На втората полуфинална вечер настапуваше и македонската преставничка Јана Бурческа. По завршениот настап во бекстејџот нејзиното момче Александар Филиповски ја побара за жена. Јана кажа ДА. Ќ е има дупла среќа за славење.

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

Попара - 11.05.2017

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Јана не влезе во финале, но се враќа најсреќна со прстен на рака

Идивиди - 11.05.2017

Јана Бурческа гордо, достоинствено и среќно настапи на Евровизија во Киев. Сепак, оваа евровизиска вечер таа ќе ја запомни по друго. Не успеа да се пласира во финале и да се натпреварува со големите европски земји, но затоа на целиот свет му покажа ...

Уште едно бебе на македонската естрада: Преставничката на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа е бремена! (видео)

Вистина.мк - 11.05.2017

На втората полуфинална вечер настапуваше преставничката на Македонија Јана Бурческа. Во делот на преставување Јана го покажа интимниот дел од својот живот, односно Јана откри дека е бремена.

Евровизија 2017: Ова се првите 10 земји кои одат во финале

Хитпортал - 10.05.2017

Синоќа во Киев започна 62. издание на Евросонг. Во украинската престолнина се одржа првата полуфинална вечер во која беа избрани десетте земји кои ќе се натпреваруваат во финалето закажано на 13. мај, сабота.

ТОЈ Е НЕЈЗИНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Ова е момчето на Јана Бурческа (ФОТО)

Телеграф - 10.05.2017

Малкумина знаат дека нашата евровизиска претставничка Јана е во љубовна врска со гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, скопјанецот Александар Филиповски За приватниот живот на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа малку се знае.

(ВИДЕО) Ова се првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале

Репортер - 10.05.2017

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 24 земи, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и ...

Прва полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија 2017?

Црнобело - 10.05.2017

Синоќа имавме можност да ја погледнеме првата полуфинална вечер од Евровизија 2017-та, а во неа 18 земји се натпреваруваа за да влезат во финалето. По правило, само 10 успеаја да си обезбедат пласман на 13-ти мај, на големото финале.

Евровизија: Црна Гора и Албанија испаднаа, Грција и Австралија финалисти

Слободен Печат - 10.05.2017

Грција, Австралија, Кипар, Белгија, Шведска, Португалија, Полска, Молдавија, Ерменија и Азербејџан се првите финалисти на Евровизија, кои за најдобра песна ќе се борат на 13 мај во Киев, Украина.

Јана пее трета, дали ќе има среќа?!

Вечер Прес - 10.05.2017

"In Too Deep" е насловот на песната на овогодинешната српска евровизиска претставничка Тијана Богиќевиќ со која ќе стартува, вечерашното второ евровизиско полуфинале. По Тијана на сцената ќе застане Натан Трент од Австрија, а под редниот број 3 ...

(ФОТО) Нашата делегација не оди без него на Евровизија: Ова е Македонецот по кој сите вртат поглед во Киев!

Вистина.мк - 10.05.2017

Вчеравечер стартуваше првата полуфинална вечер на годинешното издание на изборот за песна на Евровизија во Киев, а македонската делегација веќе неколку дена е таму и ги привршува финалните подготовки за настапот на Македонија во четврток (11.05).

По пет години, Јана Бурческа има песна да го разбие малерот на Евровизија

Сакам да кажам - 09.05.2017

Јана Бурческа се надева да стави крај на серијата на Македонија од пет години без пласман во Евровизиското финале со песната „Танцувај сам“ (Dance Alone) во Киев, Украина. Таа ќе настапи на втората полуфинална вечер в четврток и првичните прогнози ...

Тие ќе ги поделат бодовите: Ова се македонските судијки за Евровизија!

Курир - 09.05.2017

Уште многу малку време не дели до почетокот на Евровизија 2017 во Киев, а сите земји учеснички меѓу кои и Македонија, го формираа жирито кое ќе ги подели бодовите за песните. Македонската жири комисија годинава ги има најмладите членови меѓу ...

СЕ СЕЌАВАТЕ НА СЕКСИ РУСЛАНА: Еве како сега изгледа поранешната победничка на Евровизија (ФОТО)

Телеграф - 09.05.2017

Украинските медиуми јавуваат дека Руслана ќе настапи на годинашнава Евровизија, која почнува вечерва, а во ревијалниот дел на програмата в сабота ќе ја изведе својата нова песна Украинката Руслана стана најголема ѕвезда во Европа кога во 2004 година ...

Почнува Евровизија 2017

Стандард - 09.05.2017

Изборот за песна на Евровизија 2017 почнува вечерва во Украина во меѓународниот изложбен центар во Киев, главниот град на минатогодишната земја победничка Украина. Фаворит, барем според обложувалниците, е Италија со Франческо Габани, кој ќе ја ...

Ова се првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале

Press24 - 09.05.2017

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 24 земи, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и ...

Што да очекуваме од првата полуфинална вечер на Евровизија 2017?

Црнобело - 09.05.2017

Вечерва, 9-ти мај, ќе ги погледнеме првите 18 земји кои ќе се борат за влез во големото финале на Евровизија 2017. Синоќа се одржа првата генерална проба, заедно со костимите и целосната сценографија, а денес беа објавени првите официјални фотки од ...

МОЖЕ ДА СЕ ОПАРИТЕ: Ако Јана победи, за едно евро добивате 200

Телеграф - 09.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија пее во втората полуфинална вечер в четврток, а квотите во „Моцарт“ се големи за нејзин висок пласман Уште само два дена до настапот на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа на најголемиот музички ...

ЕВРОСОНГ: Ова се десетте земји кои вечерва обезбедија пласман во финалето, Јана настапува в четврток

Телеграф - 09.05.2017

Во финалето не се пласираа балканските земји - Црна Гора, Словенија и Албанија Вечерва започна 62. издание на најголемиот музички фестивал во светот - Евросонг , кое се одржува во украинската престолнина Киев.

Првите 10 земји кои влегоа во евровизиското финале (видео)

Кумановски м. - 09.05.2017

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 24 земи, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и ...

Ова се македонските судијки за Евровизија!

МК News - 09.05.2017

Уште многу малку време не дели до почетокот на Евровизија 2017 во Киев, а сите земји учеснички меѓу кои и Македонија, го формираа жирито кое ќе ги подели бодовите за песните. Македонската жири комисија годинава ги има најмладите членови меѓу ...

Ако пропуштивте: Првите 10 финалисти на Евровизија 2017 (ВИДЕО)

Република - 09.05.2017

Заврши првата полуфинална вечер од изборот за песна на Евровизија која вечерва се одржа во Киев, Украина. Учествуваа 24 земи, а ова се првите 10 финалисти: Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и ...

Евровизија 2017: Италија апсолутен фаворит, Македонија најдобро котира од земјите во регионот

Република - 09.05.2017

Натпреварувањето за најдобара песна во Европа почнува денеска, а оваа година домаќин е Украина. Годинашен фаворит е Италија, која води во сите обложувалници, а Јана Бурческа, македонската претставничка, најдобро котира од земјите во регионот.

Вечерва во Киев почнува „Евровизија 2017“ ...

Н.Македонија - 09.05.2017

На евровизиската сцена ќе настапат претставници на 42 земји, а фестивалот во Киев го донесе минатогодишната претставничка на Украина, Џамала, која победи со песната „1944“ Во главниот град на Украина, Киев, вечерва, во зданието на Меѓународниот ...

Австралија меѓу финалистите на Евровизија...

Н.Македонија - 09.05.2017

Австралија меѓу финалистите на Евровизија Молдавија, Азербејџан, Грција, Шведска, Португалија, Полска, Ерменија, Австралија, Кипар и Белгија се пласираа во финалето на 62-то издание на Евровизија, по првата полуфинална вечер која се одржа вечерва во ...

Тие ќе ги поделат бодовите: Ова се македонските судијки за Евровизија!

Вистина.мк - 09.05.2017

Уште многу малку време не дели до почетокот на Евровизија 2017 во Киев, а сите земји учеснички меѓу кои и Македонија, го формираа жирито кое ќе ги подели бодовите за песните. Македонската жири комисија годинава ги има најмладите членови меѓу ...

Јана Бурческа блесна во Киев

Нетпрес - 08.05.2017

Остануваат уште само неколку дена до евровизиското претставување на нашата Јана Бурческа во Киев кое ќе се случи во четврток (11.05) на втората полуфинална вечер. Македонската делегација веќе е таму и ги привршува финалните подготовки, а градот ...

Вака изгледаше Јана на црвениот тепих пред Евровизија

Press24 - 08.05.2017

Вчера во Киев се одржа првиот црвен тепих пред официјалното започнување на Евровизија 2017. Само 2 дена пред првата полуфинална вечер, натпреварувачите прошета по црвениот тепих по повод официјално отворање на настанот.

Јана Бурческа со бујно деколте и висок шлиц го запали Киев! (ФОТО)

Курир - 08.05.2017

Остануваат уште само неколку дена до евровизиското претставување на нашата Јана Бурческа во Киев кое ќе се случи во четврток (11.05) на втората полуфинална вечер. Македонската делегација веќе е таму и ги привршува финалните подготовки, а градот ...

(ВИДЕО) Вака изгледаше Јана на црвениот тепих пред Евровизија

Репортер - 08.05.2017

Вчера во Киев се одржа првиот црвен тепих пред официјалното започнување на Евровизија 2017. Само 2 дена пред првата полуфинална вечер, натпреварувачите прошета по црвениот тепих по повод официјално отворање на настанот.

Старт на Евровизија: Јана Бурческа блесна на црвениот тепих

+инфо - 08.05.2017

Облечена во зелена тоалета со висок шлиц и деколте, македонската претставничка зрачеше додека позираше пред камерите. Облечена во зелена тоалета со висок шлиц и деколте, македонската претставничка зрачеше додека позираше пред камерите.

Јана Бурческа на црвениот тепих пред Евровизија 2017 (видео)

Црнобело - 08.05.2017

Вчера во Киев се одржа првиот црвен тепих пред официјалното започнување на Евровизија 2017. Само 2 дена пред првата полуфинална вечер, натпреварувачите прошета по црвениот тепих по повод официјално отворање на настанот.

ДЕКОЛТЕ И ГОЛЕМ ШЛИЦ: Јана Бурческа е најсекси претставничка во Киев (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 08.05.2017

Нашата претставничка Јана Бурческа заедно со тимот веќе се наоѓаат во украинската престолнина, каде што се подготвуваат за настапот во полуфиналната вечер, кој е закажан за 11 мај Уште само неколку дена до изборот за најубава песна на музичкото ...

Евровизија 2017: Деколтето на Јана Бурческа ги собра сите погледи на црвениот тепих

Хитпортал - 08.05.2017

Во пресрет на првата полуфинална вечер на Евровизија, вчера се одржа свеченото отворање на 62-то издание на изборот за најдобра песна во Европа. На црвениот тепих во Киев, претставниците на секоја држава дефилираа заедно со своите тимови, а помеѓу ...

Старт на Евровизија: Јана Бурческа блесна на црвениот тепих

Слободен Печат - 08.05.2017

Македонската претставничка на Песна за Евровизија за 2017 година, Јана Бурческа, блесна и шармира на црвениот тепих на официјалното отворање на фестивалот во Киев, Украина. Облечена во зелена тоалета со висок шлиц и деколте, таа зрачеше додека ...

Деколтето на Јана Бурческа ги „стаписа“ новинарите на црвениот килим (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 08.05.2017

Македонската претставничка на Евровизија , младата Јана Бурческа , ја одржа првата проба на големата сцена во Киев. Јана ќе настапи со песната „Dance Alone“ во втората полуфинална вечер на 11 мај, а големото финале е закажано за 13 мај.

Јана Бурчевкса преубава на црвениот килим во Киев

ЗаЗабава - 08.05.2017

Вчера беше организирана свеченост на црвениот килим во Киев на кој учествуваа сите земји учеснички на овогодинешниот Евросонг. Меѓу нив се најде и нашата претставничка Јана Бурческа која блесна со својата убавина и веќе со денови е во центарот на ...

ФОТО: Како изгледаше Јана Бурчевска на евровизискиот црвен тепих во Киев

Скопје инфо - 08.05.2017

Пред почетокот на првата полуфинална вечер на Евровизија, се одржа свеченото отворање на 62. издание на изборот за најдобра песна во Европа. На црвениот тепих во Киев, претставниците на секоја држава дефилираа заедно со своите тимови.

Старт на Евровизија: Јана Бурческа блесна на црвениот тепих

МК News - 08.05.2017

Облечена во зелена тоалета со висок шлиц и деколте, македонската претставничка зрачеше додека позираше пред камерите. Македонската претставничка на Песна за Евровизија за 2017 година, Јана Бурческа, блесна и шармира на црвениот тепих на официјалното ...

Време е за првото полуфинале, Јана пее во четврток!

Вечер Прес - 08.05.2017

Вечерва стартува овогодинешното евровизиско издание кое благодарение на минатогодишната победа на Јамала со темата "1944" се одржува во Киев, Украина. 62. издание на најголемото европско музичко натпреварување стартува со вечерашната, прва ...

Јана Бурческа на црвениот тепих пред Евровизија 2017 (видео)

Канал 77 - 08.05.2017

Вчера во Киев се одржа првиот црвен тепих пред официјалното започнување на Евровизија 2017. Само 2 дена пред првата полуфинална вечер, натпреварувачите прошета по црвениот тепих по повод официјално отворање на настанот.

Јана Бурческа блесна на црвениот килим во Киев, утре започнува Евровизија (фото+видео)

Кумановски м. - 08.05.2017

Во пресрет на утрешната прва полуфинална вечер на големото евровизиско шоу, вчера беше организирана свеченост на црвениот килим во Киев на кој продефилираа сите земји учеснички. Меѓу нив и претставничката на Република Македонија, Јана Бурческа која ...

Евровизија 2017: Јана Бурческа со изразено деколте блесна на црвениот тепих во Киев

Точка - 08.05.2017

Пред почетокот на првата полуфинална вечер на Евровизија, се одржа свеченото отворање на 62-то издание на изборот за најдобра песна во Европа. Нашата претставничка на Евровизија за оваа година, прекрасната Јана Бурческа, заблеска на црвениот тепих ...

Изразено деколте, шлиц и македонско знаме во рака, Јана блесна на црвениот тепих во Киев

Република - 08.05.2017

Пред почетокот на првата полуфинална вечер на Евровизија во Киев се одржа свеченото отворање на 62-то издание на изборот за најдобра песна во Европа. Нашата претставничка Јана Бурческа се прошета на црвениот тепих позирајќи во зелена тоалета со ...

(ФОТО) БОМБА на црвениот килим: Јана Бурческа со бујно деколте и висок шлиц го запали Киев!

Вистина.мк - 08.05.2017

Остануваат уште само неколку дена до евровизиското претставување на нашата Јана Бурческа во Киев кое ќе се случи во четврток (11.05) на втората полуфинална вечер. Македонската делегација веќе е таму и ги привршува финалните подготовки, а градот ...