TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Светската лига треба и да се плати и да се лобира

Вест - 16.08.2015

Машката одбојкарска репрезентација продолжува да му носи медали на македонскиот спорт, иако со години егзистира во најмизерните финансиски услови од сите наши екипни спортови, па успехот од Европската лига, можеби, нема да биде преточен во ...

Македонските одбојкари поразени во финалето на Европската лига

+инфо - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Македонските одбојкари се враќаат со сребро од финалето на Европската лига

Популарно - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Сребрен медал за одбојкарите

Курир - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Македонските одбојкари поразени во финалето на Европската лига

Денешен - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Македонските одбојкари поразени во финалето на Европската лига

Репортер - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Македонските одбојкари се закитија со сребрен медал

Lider - 15.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови. Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Ѓорѓиев: Победивме како тим

Утрински - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Одиме во финале: Историски успех на македонските одбојкари во Европската лига

Хитпортал - 14.08.2015

Еден од најголемите успеси на македонската одбојка во својата историја на репрезентативен план. Македонската одбојкарска сениорска машка репрезентација на Ф4 турнирот во Валбжих со резултат 3:0 по сетови 25:23, 25:22 и 25:22 ја совладаа Естонија и ...

Словенците порачуваат: Подобри сме од Македонија и ќе ја освоиме ЕЛ

Дерби - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација денеска може да испише нова страна во историја, да стигне до трофејот во Европската лига, а тоа е можно само ако се совлада фаворитот Словенија за кого коефициентот постојано паѓа во светските обложувалници.

Полска третопласирана во Европската лига

Екипа - 14.08.2015

Одбојкарите на Полска го освоија третото место на Ф4 турнирот во Европската лига, што се одржува на нивно тло, во Валбжих. Домашната селекција во малото финале ја совлада Естонија со 3-0 во сетови, освојувајќи го бронзениот медал на ова ...

Ѓорѓиев: Кратко и јасно, одиме по злато!

Екипа - 14.08.2015

По преспиената ноќ по големиот триумф над Естонија, атмосферата на нашиот национален тим сосема разбирливо е на највисоко ниво. Одбојкарите ќе одржат еден тренинг во пресрет на вечерашното финале против Словенија (20 часот), по што ќе следи скаутинг ...

Пајенк: Сме ги победувале Македонците…

Екипа - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва (20 часот) во Валбжих ќе игра во финалето на Европската лига, а за противник ќе ја има селекцијата на Словенија. Токму оваа репрезентација со победите над Грција им овозможи на избраниците на Жарко ...

Македонија ја покорува Европа: Одбојкарите пишуваат историја!

Идивиди - 14.08.2015

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; ...

Никола Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Популарно - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

+инфо - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Одбојкарите против Словенија во финале на Европската лига

Кајгана - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот го игра финалето на Европската лига против Словенија, откако во полуфиналето направи подвиг и уверливо ја совлада фаворизираната Естонија со 3:0.

Македонците покажаа огромна страст и моќна одбојка

Орбис - 14.08.2015

Со многу комплименти за играта и однесувањето на македонските одбојкари е опишана блескавата победа над Естонија со 3-0 во полуфиналето од Европската лига на официјалниот сајт на европската куќа на одбојката, ЦЕВ.

Македонските одбојкари посилни од малерите и од Естонија

Pixel.mk - 14.08.2015

Ниту тоа што се соочија со бројни негативни искуства на својот пат, фигуративно и буквално, до завршниот турнир на Европската лига, не ги спречи македонските одбојкари да продолжат да ...

Полска ја совлада Естонија, го освои бронзениот медал

Спорт365 - 14.08.2015

Домашната селекција го освои третото место на Ф4. Полска славеше со убедливи 3:0 (25:22,25:23,25:20) над Естонија и немаа поголеми проблеми да го обезбедат бронзениот медал во Европската лига.

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Идивиди - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Одбојкарите во битка за трофејот во Европската лига

Алфа - 14.08.2015

По триумфот на Естонија, македонската одбојкарска репрезентација денеска во полскиот град Валбжих против селекцијата на Словенија ќе се бори за првото место во Европската лига. Избраниците на селекторот Жарко Ристоски со пласманот во големото финале ...

Полска го освои бронзениот медал во Европската лига

SportMedia - 14.08.2015

Одбојкарите на Полска се закитија со бронзениот медал на фајналфор-турнирот во Европската лига, откако попладнево ја совладаа селекцијата на Естонија со максимални 3-0. Полјаците, кои воедно се и домаќини на овој турнир, немаа поголеми проблеми во ...

Вечерва е голем спортски ден за Македонија

Сител - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во петок вечер од 20 часот го игра финалето на Европската лига против Словенија, откако во полуфиналето направи подвиг и уверливо ја совлада фаворизираната Естонија со 3:0.

Одмазда: Македонија ја прегази Естонија за финале во Европската лига

Точка - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи победничката серија во Европската лига и со триумфот над Естонија обезбеди финале на фајнл фор турнирот во Полска. Македонија со убедливи 3:0 во сетови го совлада фаворитот Естонија од кого имавме ...

Словенците порачуваат: Подобри сме од Македонија и ќе ја освоиме ЕЛ

Точка - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација денеска може да испише нова страна во историја, да стигне до трофејот во Европската лига, а тоа е можно само ако се совлада фаворитот Словенија за кого коефициентот постојано паѓа во светските обложувалници.

Македонските одбојкари запрени во финалето на Европската лига

Н.Македонија - 14.08.2015

Одбојкарите на Македонија загубија од Словенија со резултат 0-3 (21-25, 20-25, 17-25) по сетови, во финалето на Европската лига, одиграно вечерва во Валбжиж, Полска За Македонија ова е најдобар пласман во натпреварувањето, во кое лани заврши на ...

Македонија во финале на Европската лига

Кирилица - 14.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Денешен - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Македонија во финале на Европската лига

Курир - 14.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Репортер - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Ѓоргиев: Немаме големи играчи, но големи сме како тим

Курир - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Македонските одбојкари се пласираа во финалето на Европската лига

еМагазин - 14.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22). Во финалето Македонија ќе игра против Словенија, која во ...

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Република - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Историски успех на нашите одбојкари

1.мк - 14.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Одбојкарите против Словенија во финале на Европската лига

Макфакс - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во петок вечер од 20 часот го игра финалето на Европската лига против Словенија, откако во полуфиналето направи подвиг и уверливо ја совлада фаворизираната Естонија со 3:0.

Македонците покажаа огромна страст и моќна одбојка

Република - 14.08.2015

Со многу комплименти за играта и однесувањето на македонските одбојкари е опишана блескавата победа над Естонија со 3-0 во полуфиналето од Европската лига на официјалниот сајт на европската куќа на одбојката, ЦЕВ.

Естонците ни симнаа капа, на ред се Словенците

Република - 14.08.2015

Естонците си го признаа поразот од Македонија во полуфиналето од Европската лига, а за избраниците на мудриот Жарко Ристоски сега на ред е финалето и мечот со Словенија. Ристоски апсолутно го надмудри својот колега на клупата на Естонија, Георге ...

Ѓорѓиев: Немаме големи играчи, победивме дека игравме како тим

Lider - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација го направи најголемиот успех со пласманот во финалето на Европската лига. Синоќа во полуфиналето нашата репрезентација ја победи со 3:0 во сетови фаворизираната Естонија, која на почетокот од групата постигна ...

Одбојкарите против Словенија во финале на Европската лига

Sky - 14.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во петок вечер од 20 часот го игра финалето на Европската лига против Словенија, откако во полуфиналето направи подвиг и уверливо ја совлада фаворизираната Естонија со 3:0.

Одбојка: Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

24 Вести - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Македонија финалист во Европската лига

Телма - 13.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига

Утрински - 13.08.2015

Во финалето утре од 20 часот Македонија ќе игра против Словенија, која во првото полуфинале ја победија Полска со 3:0 во сетови Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот ...

Македонските одбојкари ќе се борат за финале против Естонија

Хитпортал - 13.08.2015

Денеска во Валбжих (Полска) ќе се одиграат полуфиналните натпревари во Европската лига 2015. Македонската машка одбојкарска сениорска репрезентација вечерва од 20:00 часот ќе ги одмери силите против Естонија која во групната фаза на самиот старт ...

Македонија ја прегази Естонија за финале во Европската лига

Дерби - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи победничката серија во Европската лига и со триумфот над Естонија обезбеди финале на фајнл фор турнирот во Полска. Македонија со убедливи 3:0 во сетови го совлада фаворитот Естонија од кого имавме ...

Неверојатна победа на одбојкарите – Македонија во финале!

Спортски - 13.08.2015

И покрај автобуското патешествие што им го приреди Одбојкарската Федерација на Македонија, нашите најдобри одбојкари се надминаа себе си и постигнаа неверојатна победа во полуфиналето на Европската лига, против Естонија со 3:0.

ФОТО НА ДЕНОТ: Со срце за МАКЕДОНИЈА… големо како Шар Планина

Екипа - 13.08.2015

Пресреќни беа македонските одбојкари по вечерашниот триумф над Естонија, исто како и сите спортски фанови во нашата држава. Желбата за победа беше очигледна како никогаш досега, исто како и гордоста на носењето на националниот дрес, кој дефинитивно ...

Македонија против Естонија за пласман во финале

МКД - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Полска го игра полуфиналниот дуел против Естонија за пласман во финалето на Европската лига. На програмата во Валбжих денеска на програмата се полуфиналните средби од завршниот турнир во Европската ...

Ѓорѓиев: Рано е за славје, одиме по титула

Екипа - 13.08.2015

Капитенот Никола Ѓорѓиев на прес-конференцијата пред мечот најави дека посакува реванш на Естонците, нешто што го оствари со фантастична игра вечерва, заедно со сите свои репрезентативни колеги.

Симовски: Естонците го покажаа оружјето, најдоброто од нас допрва следи

Екипа - 13.08.2015

Македонските одбојкари се соочуваат со сериозен предизвик, да го остават зад себе големиот замор и „малтретирањето“ за време на 27-часовниот пат од Скопје до Полска, каде вечерва ќе треба да се спротивстават на силната селекција на Естонија во ...

Македонија во финале, одбојкарите и се одмаздија на Естонија!

МКД - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација се пласираше во финалето од Европската лига каде утре ќе игра против Словенија. Ова за нашата одбојкарска репрезентативна историја е најголем успех до кој репрезентативците дојдоа и покрај сите проблеми со ...

Одбојкарите мотивирани: Дојде време да се израмнат сметките со Естонија

Екипа - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација со нетрпение го очекува вечерашниот дуел со Естонија (20 часот) во рамките од полуфиналето од Европската лига. „Црвено-жолтите“ ги оставаат зад себе проблемите поради долгиот пат и делуваат максимално ...

Заслужија ли авионски билети: Македонија во финале на Европската лига!

Екипа - 13.08.2015

Македонските одбојкари, и наспроти целокупното летно патешествие и наспроти оставеноста „трновито“ да го „бијат“ патот до Полска, запишаа историски пласман во финалето на Европската лига, откако вечерва во полуфиналето на Ф4 славеа против Естонија ...

ЕВРОПСКА ЛИГА: Македонија има „рецепт“ за финале

Телеграф - 13.08.2015

Вечерва, 20 часот, македонските одбојкари ќе се соочат со Естонија во полуфиналето на Ф4 во Евролигата, а влогот е расчистување на сметките и пласман во финалето Македонија го „репризираше“ ланскиот успех во Европската лига и одново се најде меѓу ...

ЕВРОПСКА ЛИГА: Македонија ја „избриша“ Естонија и обезбеди финале

Телеграф - 13.08.2015

Во вториот полуфинален меч вечерва нашите репрезентативци со максимален резултат 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) ја совладаа селекцијата на Естонија. Одбојкарската репрезентација на Македонија е во финалето на Европската лига 2015.

Македонија во финале на Европската лига!

Тера - 13.08.2015

Македонските одбојкари запишаа историски пласман во финалето на Европската лига, откако вечерва во полуфиналето на Ф4 славеа против Естонија на повеќе од убедлив начин во три сета со 25-23,25-22 и 25-22.

Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

+инфо - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига

+инфо - 13.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Одбојкарите против Естонија за место во финалето

Алфа - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Полска го игра полуфиналниот натпревар од Европската лига. Противникот Естонија ни е добро познат со оглед на тоа што со нив се сретнавме на стартот на групната фаза во натпреварувањето, дуели на ...

Македонските одбојкари ќе се борат за финале против Естонија

Спорт365 - 13.08.2015

Денеска во Валбжих (Полска) ќе се одиграат полуфиналните натпревари во Европската лига 2015. Македонската машка одбојкарска сениорска репрезентација вечерва од 20:00 часот ќе ги одмери силите против Естонија која во групната фаза на самиот старт ...

Да се совлада Естонија: за финале и Светска лига

Спортклуб - 13.08.2015

Денеска во Полска, во градот Валбжих ќе се одиграат двата полуфинални натпревари од завршниот турнир во Европската лига. Македонија ќе ги одмери силите со Естонија, додека домаќинот Полска ќе игра против Словенија.

Ѓоргиев: Сакаме титула, за тоа сме дојдени!

SportMedia - 13.08.2015

Македонскиот одбојкар и капитен на репрезентацијата Никола Ѓоргиев по натпреварот против Естонија ѝ се заблагодари на македонската јавност за поддршката и порача дека не треба да се радуваме предвреме - затоа што утре не чека уште еден важен ...

На чекор до незамисливото: Одбојкарите се финалисти во Европската лига!

SportMedia - 13.08.2015

Ако до пред некоја година беше незамисливо, сега е реалност - Македонија дојде на дофат на титулата во Европската лига. На фајналфор-турнирот во Валбжих, Полска, нашите одбојкари ја Естонија со максимални 3-0 и се пласираа во финалето, што можеби ...

Македонија во финалето на Европската лига!

Оn.net - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација се пласира во финалето на Европската лига и утре за противник ја има Словенија. Одбојкарите остварија историски успех откако со 3-0 (25:23, 25:22, 25:22) ја збришаа Естонија во полуфиналето на Европската лига.

Ѓорѓиев: Сонот стана реалност

Алфа - 13.08.2015

Нашата одбојкарска репрезентација забележа голема победа во дуелот против Естонија и се пласираше во финалето од Европската лига. "Го исполнивме нашиот сон. Во нашиот состав нема големи играчи, но ние можеме да го совладаме секој противник бидејќи ...

Деспотовски: Зошто да не ја победиме и Словенија?

SportMedia - 13.08.2015

Македонија ѝ се одмазди на Естонија за воведните порази во Европската лига, што го направи уште посладок пласманот во финалето и историската шанса за титула. Нашите одбојкари одиграа беспрекорно, демонстрирајќи класа и покажувајќи дека местото им е ...

Словенија првиот финалист во Европската лига

Спортклуб - 13.08.2015

Одбојкарската репрезентација на Словенија без поголеми проблеми обезбеди пласман во финалето на Европската лига, откако во полуфиналниот дуел со максимални 3:0 славше над домаќинот Полска.

Одиме во финале: Историски успех на македонските одбојкари во Европската лига

Спорт365 - 13.08.2015

Еден од најголемите успеси на македонската одбојка во својата историја на репрезентативен план.. Македонската одбојкарска сениорска машка репрезентација на Ф4 турнирот во Валбжих со резултат 3:0 по сетови 25:23, 25:22 и 25:22 ја совладаа Естонија и ...

Против Естонија за историја!

SportMedia - 13.08.2015

Втора година по ред македонската одбојкарска репрезентација ќе игра полуфинале во Европската лига, овој пат во фајналфор-формат, со само еден натпревар, против репрезентацијата на Естонија (вечерва 20 часот), а влогот е мотивот за Светската лига.

Капитенот капитенски: Не се радувајте сега, утре се бориме за злато!

Спортклуб - 13.08.2015

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓорѓиев беше пресреќен по пласманот на Македонија во финалето во Европската лига, па имаше јасна порака до сите фанови пред малите екрани. „Горд сум на оваа екипа.

Македонија во финале од „трета среќа“ - Естонија демолирана во Полска

Спортклуб - 13.08.2015

Одбојкарите на Македонија се хероите на нацијата, тие вечерва во најважниот натпревар (трет) против Естонија, успејаа да ја победат, и да се пласираат во финале, што претставува најголем успех за одбојкарите на Македонија од постоењето на нашата ...

Ристоски: Ова е најголемиот успех, но тука не застануваме, имаме нов предизвик!

Спорт365 - 13.08.2015

Вечерва слави македонската одбојкарска сениорска репрезентација.. Се пласираше во финалето од Европската лига откако со 3:0 ја совлада Естонија. За трофејот нашата селекција ќе игра против Словенија в петок од 20:00 часот, додека за третата позиција ...

УРА, УРА, УРА: Македонските одбојкари пишуваат историја!

Спортклуб - 13.08.2015

Одбојкарите на Македонија влегуваат во историјата на овој спорт во државата, откако успеаја да се изборат за финале во Европската лига, во полуфиналниот дуел со максимални 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) беше совладана Естонија, на турнирот кој се одржува ...

Триумф на одбојкарите за пласман во големото финале

Алфа - 13.08.2015

Нашите најдобри одбојкари забележаа голем триумф над селекцијата на Естонија и се пласираа во финалето на Европската лига. Избраниците на селекторот Жарко Ристоски во голем стил со максимални 3:0 триумфираа во соочувањето против фаворизираната ...

Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

Канал5 - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Време е за победа над Естонија

Сител - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Македонијо биди горда - Одбојкарите во финале на Европската Лига!

Сител - 13.08.2015

Ако до пред некоја година беше незамисливо, сега е реалност - Македонија дојде на дофат на титулата во Европската лига. На фајналфор-турнирот во Валбжих, Полска, нашите одбојкари ја победија Естонија со максимални 3-0 и се пласираа во финалето, што ...

Историско финале за Македонските одбојкари во Европската лига

Канал5 - 13.08.2015

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига. Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; ...

Вечерва полуфинале против Естонија

Сител - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Валбжих Полска го игра полуфиналето на завршниот фајнал фор од Европската лига. Противник во терминот од 20 часот на Македонија ќе и биде должникот Естонија.

Ристоски: Ова е голема ноќ за нас

Сител - 13.08.2015

Голема победа постигнаа македонските одбојкари во полуфиналето од Европската лига совладана беше Естонија со 3:0. Селекторот Жарко Ристоски по дуелот истакна: Ова е голема ноќ за нас. Од натпревар во натпревар игравме се подобро и тимот заслужи да ...

Македонските одбојкари испишаа историја и се во финалето на Европската лига

Шеталиште - 13.08.2015

Македонија e на дофат на титулата во Европската лига. На фајнал-фор турнирот во полскиот Валбжих, нашите одбојкари ја победија Естонија со максимални 3:0 и се пласираа во финалето, што можеби значи и директна виза за Светската лига.

ФИНАЛЕ за македонските одбојкари – и се одмаздија на Естонија!

За Се - 13.08.2015

Македонските херои кои ја прошетаа цела Европа со автобус, најдобрите македонски одбојкари успеаа да и се реваншираат на Естонија и изборија финале во европската лига. Македонија го подобри минатогодишниот пласман, кога стигнавме до полуфинале и се ...

Македонските одбојкари во полуфиналето од Европската лига

Кирилица - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Неверојатна победа на одбојкарите – Македонија во финале!

Среќа.mk - 13.08.2015

Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Одбојкарите против Естонија за пласман во финалето на Европската лига

Курир - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига

Репортер - 13.08.2015

– Македонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

Репортер - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Неверојатна победа на одбојкарите – Македонија во финале!

Fox.mk - 13.08.2015

Вечерва слави македонската одбојкарска сениорска репрезентација.. Се пласираше во финалето од Европската лига откако со 3:0 ја совлада Естонија. За трофејот нашата селекција ќе игра против Словенија в петок од 20:00 часот, додека за третата позиција ...

Дојдени сме по титула

Вечер - 13.08.2015

По фантастичниот триумф, капитенот Никола Ѓоргиев во директниот пренос на МТВ даде уште помотивирачка изјава. Видно возбуден поради историскиот пласман во финалниот натпревар од Ф4 турнирот во Полска, капитенот на одбојкарската репрезентација на ...

Македонија во финале на Европската лига!

Вечер - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи победничката серија во Европската лига и со триумфот над Естонија обезбеди финале на фајнл фор турнирот во Полска. Македонија со убедливи 3:0 во сетови го совлада фаворитот Естонија од кого имавме ...

Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

Република - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Европска Лига: Слатка одмазда над Естонија

Спорт - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ја совлада Естонија со 3:0 во полуфиналето на Ф4 турнирот во Полска Нашите момци прикажаа фантастична игра против фаворизираната Естонија. Со тоа во финалето ќе се соочиме со Словенија, која претходно ја ...

Македонија го има „рецептот“ за финале

Спорт - 13.08.2015

Македонија го „репризираше“ ланскиот успех во Европската лига и одново се најде меѓу најдобрите четири репрезентации, овој пат на „фајнал-фор“ турнир, кој денеска и утре ќе се игра во полскиот град Валбжих Желбата сега е да се направи чекор напред, ...

Да и се реваншираме на Естонија

Вечер - 13.08.2015

За жал, одбојкарската репрезентација на Македонија за Полска замина со автобус и долгото патување од најмалку 20 часа може да биде голем проблем пред дуелот против селекцијата на Естонија.

Одбојкарски императори, Македонија ја декласира Естонија за финале во Европската лига

Република - 13.08.2015

Македонија има одбојкарски императори, има златни момци кои имаат нескршлив и победнички дух и играчи кои ја декласираа Естонија со 3-0 во полуфиналето од Европската лига. И сето тоа го сторија по 30-часовен пат до Полска со автобус, по многу маки и ...

Македонија против Естонија во борба за финале во Европската лига

Lider - 13.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во полскиот град Валбжих го игра полуфиналето од Европската лига. Противник за влез во финалето ни е Естонија, селекција која во првите две кола постигна две победи над Македонија.

Македонските одбојкари со 3:0 изборија финале во Европската лига

Lider - 13.08.2015

Mакедонските одбојкари успеаја да се пласираат во финалето на Европската лига откако вечерва во полуфиналето во полскиот град Валбжих ја победија Естонија со 3:0 во сетови (25:23; 25:22 и 25:22) за 82 минути.

Мачењето заврши: Одбојкарите стигнаа во Полска

Екипа - 12.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација „спартански“ го издржа и ова патување со автобус, мина речиси 30 часа низ патешествие, но стигна на „местото на злосторот“, во полскиот град Валбжих, каде од утре ќе учествува на завршниот Фајналфор турнир од ...

Македонските одбојкари пристигнаа во Полска

МКД - 12.08.2015

По 28 часовен пат со автобус, македонските одбојкари конечно стигнаа во градот Валбжих каде што ќе играат на завршниот турнир од Европската лига. Тежок беше патот на македонската одбојкарска репрезентација до Полска, кога најмногу требаше не беше ...

ЕВРОПСКА ЛИГА: По 28 саати пат одбојкарите стигнаа во Валбжих

Телеграф - 12.08.2015

Со исклучок на неколкучасовната пауза во Ниш, поради дефект на автобусот, останатиот дел од патот помина без проблем Машката одбојкарска репрезентација на Македонија по 28-часовно патување, конечно, попладнево стигна во полскиот град Валбжих, каде ...

Симовски: Против Естонија на победа за пласман во финале

Алфа - 12.08.2015

Македонската одбојкарска селекција утре против Естонија ќе го одигра полуфиналниот дуел на завршниот турнир од Европската лига. Противникот е фаворит, но нашите одбојкари се оптимисти и ветуваат максимално ангажирање за да стигнат со посакуваниот ...

Одбојкарите стигнаа во Полска

Сител - 12.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација по долгото патување со автобус (околу 30 часа) пристигна во Валбжих каде утре и задутре ќе ги игра натпреварите од завршницата на Европската лига. Македонските одбојкари вечерва од 19 часот ќе имаат и тренинг.

Ѓоргиев: Посакувам пласман во Светската лига

Н.Македонија - 12.08.2015

Ова што досега го постигнавме е голем успех, за мене поголем од ланскиот, бидејќи годинава речиси сите репрезентации беа со посилни состави, вели капитенот Ѓоргиев Македонските одбојкари се оптимистички расположени пред настапот во Полска ОДБОЈКА - ...

Ѓорѓиев: Финалето и пласманот во светската елита се нашата цел

Дневник - 12.08.2015

Македонските одбојкари вечерва (20 ч) ќе имаат шанса да го поправат минатогодишниот пласман во Европската лига кога го освоија третото место. На завршниот турнир во Валбжич, Полска, за да го сторат тоа, им треба победа над Естонија во полуфиналето, ...

Одбојкарите по 28 часа пат пристигнаа во Валбжих

Lider - 12.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација по 28 часа пат со автобус, конечно пристигна во Валбжих каде што утре против Естонија ќе го играат полуфиналниот натпревар. Играчите веднаш по пристигнувањето заминаа на одмор од долгиот пат, а вечерва треба ...

Одбојкарите подготвени за полуфинале и реванш со Естонците

Телма - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Ѓоргиев: Одиме на победа против должникот Естонија

Дерби - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок во Полска ја очекува настап на завршниот турнир на Европската лига, а по тој повод денеска беше одржана и прес конфернција. Нашите одбојкари мотивирани влегуваат во финалниот предизвик каде ...

Дваесет часа малтретирање за македонскитеодбојкари

Вест - 11.08.2015

Најдобрите македонски одбојкари ги чека долг пат до Полска, каде што ќе настапат на завршниот турнир на Европската лига, бидејќи авионските карти се луксуз за Федерацијата. Од тие причини, репрезентацијата замина за Валбжих со автобус, што е пат од ...

Македонија сака финале во Европската лига

Утрински - 11.08.2015

Ристоски смета дека неговите избраници можат и подобро, а капитенот Ѓорѓиев не ја крие желбата за реванш на Естонија за двата пораза Естонија е фаворит во полуфиналниот дуел со Македонија на завршниот турнир од Европската лига за одбојкари во ...

Ѓорѓиев: Да им вратам на Естонците мило за драго

Екипа - 11.08.2015

Капитенот на македонската репрезентација, Никола Ѓорѓиев, е максимално мотивиран за претстојните предизвици на националниот тим полуфиналната пресметка против Естонија. Двата порази на стартот од оваа сезона ќе бидат дополнителна мотивација за ...

Ѓеоргиев: Одиме на победа, мора да им вратиме на Естонците!

МКД - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација в четврток ќе игра против Естонија во полуфиналето од Европската лига. Двојниот пораз од почетокот од групната фаза е дополнителен мотив за одбојкарите кои веруваат дека можат да се пласираат во финалето и ...

ЕВРОПСКА ЛИГА: Позната слика, автобус „авантура“ за одбојкарите до Валбжих

Телеграф - 11.08.2015

- Податокот дека ќе патуваме со автобус на Ф4 ментално не уби - изјави капитенот Никола Ѓоргиев на прес конференцијата пред заминувањето Авантура број, не знам кој, ќе имаат македонските одбојкари во националниот дрес, со оглед на тоа дека ...

ЕВРОПСКА ЛИГА: Ф4 како круна на сезоната

Телеграф - 11.08.2015

„Естонија е фаворит, но ние имаме сили да се носиме со нив и зошто да не конечно и македонската одбојка да не заигра едно финале“, смета селекторот Ристоски Машката одбојкарска репрезентацијата на Македонија претпладнево замина на „фајнал-фор“ ...

Македонските одбојкари посакуваат реванш за поразите од Естонија

+инфо - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Македонските одбојкари посакуваат реванш за поразите од Естонија

Идивиди - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Естонија - главниот и единствен фокус на одбојкарите на Македонија

Спортклуб - 11.08.2015

Репрезентацијата на Македонија во одбојка, во четврток ќе се соочи со селекцијата на Естонија, во полуфиналето од Европскиот одбојкарски натпревар во Полска, а во првите две средби, Македонија два пати беше поразена од оваа репрезентација, па можеби ...

Ѓорѓиев: Ќе им се оддолжиме на Естонцитe, ова е „нова“ Македонија!

SportMedia - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација в четврток ќе игра на фајналфорт-турнирот од Европската лига, против Естонија во полуфиналето, а амбициите се победа и пласман во завршницата. Естонците се единствената селекција која доминираше против ...

Одбојкарите атакуваат на пласман во финалето

Алфа - 11.08.2015

Македонската одбојкарска селекција повторно е дел од европската елита. Нашиот состав ќе настапи на завршниот турнир во Полска, а прв предизвик за избраниците на селекторот Жарко Ристоски е репрезентацијата на Естонија, која во првата фаза од ...

Македонските одбојкари сакаат реванш над Естонија

Сител - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Македонските одбојкари посакуваат реванш за поразите од Естонија

Канал5 - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Ристоски: Би било одлично да стигнеме до финалето

Н.Македонија - 11.08.2015

Втора година по ред, на вториот настап во Европската лига, Македонија е меѓу четирите најдобри селекции што ќе настапат на завршниот турнир во Валбжих, Полска, на 13 и 14 август Оптимисти пред дуелот со Естонија: Одбојкарите на Македонија ОДБОЈКА - ...

Ѓорѓиев: Ќе им се реваншираме за поразите од групата

Дневник - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација утре и задутре ќе настапи на завршниот турнир од Европската лига, што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот полуфинален дуел, утре (20 ч), ќе ~ биде селекцијата на Естонија, која со максимални ...

Одбојкарите со автобус до Полска на Ф4

Курир - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Македонските одбојкари со автобус до Полска

Вечер - 11.08.2015

Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 победи го освои првото место во нашата група. Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската ...

Македонските одбојкари посакуваат реванш за поразите од Естонија

Lider - 11.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во четврток и петок ќе биде дел од завршниот турнир на Европската лига што се игра во полскиот град Валбжих. Противник во првиот дуел во полуфиналето ќе ни биде селекцијата на Естонија која со максимални 10 ...

Естонија противник на Македонија во полуфиналето на ф4

Телма - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник за противник во полуфиналето ја доби Естонија на фајнал фор турнирот во Европската лига што ќе се игра на 13 и 14 август во Полска. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 ...

Ѓорѓиев и Деспотовски во дрим тимот, Естонија наш противник во полуфиналето

Дерби - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација направи голем успех и годинава ќе игра на завршниот турнир на Европската лига кој на 13 и 14 август ќе се одржи во Полска. Наш прв противник на фајналфорот ќе биде селекцијата на Естонија, обелодени Европската ...

Тежок противник: Македонија со Естонија во полуфинале!

Спортски - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во полуфиналето од Европската лига ќе игра против Естонија. Македонските одбојкари веќе загубија два пати од Естонија во првото коло со 3:0 и 3:0, а оваа селекција има максимален учинок во досегашниот тек од ...

Со словенечка помош на фајналфор

Утрински - 10.08.2015

„Змајчеки“ и во реваншот подобри од Грција, Естонија противник во полуфиналето в четврток во Валбжих Откако македонската одбојкарска репрезентација си го заврши својот дел од задачата со триумфот во двомечот со Полска во Калиш, Словенија и' помогна ...

Тешка задача: Одбојкарите против Естонија на Ф4

Екипа - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ќе се сретне со Естонија во полуфиналето од завршниот турнир од Европската лига, беше одлучено денеска во пресрет на Ф4 турнирот што на 13 и на 14 август ќе се одржи во Полска.

Одбојкарите против Естонија во полуфиналето

МКД - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во полуфиналето од Европската лига ќе игра против Естонија. Ова беше одлучено денеска во пресрет на завршниот турнир кој ќе се игра на 13 и 14 август во Полска.

ЕВРОПСКА ЛИГА: Македонија против Естонија во полуфиналето

Телеграф - 10.08.2015

Добропознатиот противник за нас од групната фаза е екипата со која одново ќе ги мериме силите во полуфиналето Првопласираната репрезентација во нашата група А, Естонија, ќе и биде противник на македонската одбојкарска репрезентација на „фајнал-фор“ ...

ЕВРОПСКА ЛИГА, РИСТОСКИ: Естонија ни е должник, треба да ги расчистиме сметките

Телеграф - 10.08.2015

„Тие се фаворити, но Македонија досега покажа дека нема страв од никого и подготвени сме гради в гради да се соочиме со секој конкурент“, вели македонскиот селектор Одбојкарската репрезентација на Македонија го доби добропознатиот противник од ...

Естонија стои на патот на нашите одбојкари за финале на Европската лига

Тера - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против Естонија во полуфиналето од завршниот турнир на Европската лига. Одлуката падна денес, ден по завршницата на средбите од групната фаза.

Македонија против Естонија во полуфиналето на Ф4

SportMedia - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против Естонија во полуфиналето на завршниот турнир во Европската лига, што ќе се одржи во четврток и петок во Полска. Македонија играше со Естонија во групната фаза и забележа два порази на гостински ...

Ристоски: Ред е да им вратиме на Естонците - можеме во финале!

SportMedia - 10.08.2015

Сонот за најголемиот одбојкарски успех во историјата на Македонија продолжува со нова епизода против селекцијата на Естонија, нашиот полуфинален противник на фајналфор-турнирот во Полска. Репрезентацијата со која ги почнавме натпреварите во ...

Одбојкарите во полуфиналето против Естонија

Алфа - 10.08.2015

Машката одбојкарска селекција втора година по ред ќе биде дел од завршниот турнир на Евролигата. Пoкрај нашата земја и домаќинот на турнирот Полска, на завршницата која ќе се одржи за една недела поточно во градот Валбржич на 13 и 14 август, ќе ...

Европска лига: Македонија во полуфиналето против Естонија

Спорт365 - 10.08.2015

Познати се полуфиналните двојки на Фајнл-фор турнирот од Европската лига кој што ќе се одржи во Полска . Домаќинот на 13 август ќе настапи против Словенија (17:00), додека македонската репрезентација од 20:00 часот ќе ги одмери силите против ...

Одбојкарите на Македонија против Естонија одат на „трето па машко“

Спортклуб - 10.08.2015

Откако вчера со победата на Словенија над Грција, беше заверен пласманот на македонските одбојкари на Европската лига во полуфиналето, односно фајнл-форот, Македонија денеска го знае својот следен противник.

Македонија против Естонија во полуфиналето од Европската лига

+инфо - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник во полуфиналето во Европската лига ќе ја има селекцијата на Естонија. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 победи и притоа постигна две победи на домашен терен над ...

Македонија против Естонија во полуфиналето од Европската лига

Идивиди - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник во полуфиналето во Европската лига ќе ја има селекцијата на Естонија. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 победи и притоа постигна две победи на домашен терен над ...

Шанса за реванш на Естонија!

Оn.net - 10.08.2015

Одбојкарската репрезентација на Македонија во полуфиналето на Фајнал форот од Европската лига ќе ги одмери силите со Естонија. Естонците го освоија првото место во нашата А група со максимален учинок и два пати ја совладаа нашата репрезентација на ...

Европска лига: Македонија ја победи Полска по вторпат

Сител - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација успеа по вторпат да ја победи Полска во рамките на Европската лига и со тоа го освои второто место во групата А и ќе ги очекува резултатите од дуелите Словенија - Грција за евентуалното учество на завршниот ...

Македонија против Естонија во полуфиналето

Сител - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација во полуфиналето од Европската лига на завршниот турнир ќе игра против Естонија. Информацијата е добиена од генералниот секретар на ОФМ Зоран Карановиќ.

Ѓорѓиев и Деспотовски во дрим тимот, Естонија наш противник во полуфиналето

Точка - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација направи голем успех и годинава ќе игра на завршниот турнир на Европската лига кој на 13-ти и 14-ти август ќе се одржи во Полска. Наш прв противник на фајналфорот ќе биде селекцијата на Естонија, обелодени ...

Македонија против Естонија во полуфиналето од Европската лига

Канал5 - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник во полуфиналето во Европската лига ќе ја има селекцијата на Естонија. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 победи и притоа постигна две победи на домашен терен над ...

Естонија стои на патот на нашите одбојкари за финале на Европската лига

Шеталиште - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против Естонија во полуфиналето од завршниот турнир на Европската лига. Одлуката падна денес, ден по завршницата на средбите од групната фаза.

Македонија против Естонија во полуфиналето од Европската лига

Локално - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник во полуфиналето во Европската лига ќе ја има селекцијата на Естонија. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 победи и притоа постигна две победи на домашен терен над ...

Европска Лига: Против Естонија во полуфиналето

Спорт - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ја доби Естонија во полуфиналната рунда на Ф4 турнирот во рамките на Европската лига Естонија е репрезентација која во нашата, група А славеше на сите натрпревари.

Македонските одбојкари против Естонија на Ф4

Курир - 10.08.2015

Естонија ќе биде противникот на Македонија во полуфиналето на Ф4 во рамките на Европската лига. Македонските одбојкари веќе загубија два пати од Естонија во првото коло со 3:0 и 3:0, а оваа селекција има максимален учинок во досегашниот тек од ...

Трета среќа за Македонија против Естонија во полуфиналето на турнирот за првите четири

Република - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против Естонија во полуфиналето од фајналфор турнирот од Европската лига. Со ждрепка беше решено да игра за финале против непоразената селекција на Естонија, ривал кој не порази двапати во фазата по ...

Македонија ќе игра против должникот Естонија

Вечер - 10.08.2015

Завршниот турнир ќе биде одигран на 13 и на 14 август во Полска. Одбојкарската репрезентација на Македонија за противник на Ф4 турнирот во Полска ќе ја има незгодната селекција на Естонија.

Македонија против Естонија во полуфиналето на ЕЛ

Дневник - 10.08.2015

Македонија ќе се избори за настап на завршниот фајналфор-турнир од Европската лига во одбојка. В четврток Македонија во полуфиналето ќе игра со Естонија (20 ч), противник кој во првото коло од фазата по групи како домаќин ги совлада „црвено-жолтите“ ...

Македонија против Естонија во полуфиналето од Европската лига

Lider - 10.08.2015

Македонската одбојкарска репрезентација за противник во полуфиналето во Европската лига ќе ја има селекцијата на Естонија. Нашиот ривал беше првопласиран во групата А со максимални 10 победи и притоа постигна две победи на домашен терен над ...