TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

ТВ21 - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Вучиќ до Хаг: Научете да ја почитувате Србија

Дневник - 12.02.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ вчера упати протестна нота до Хашкиот трибунал поради непримерен однос кон Србија. Тој во нотата му порачува на судот во Хаг дека таа меѓународна институција мора да ја почитува Србија.

Здравко Толимир починал од природна смрт

+инфо - 12.02.2016

Аутопсијата на Здравко Толимир, поранешниот заменик-командант на армијата на босанските Срби, кој што почина во меѓународниот затвор во Хаг, покажа дека тој умрел од природна смрт, пренесува БТА, повикувајќи се на соопштението од прес-службата на ...

Здравко Толимир починал од природна смрт

Сител - 12.02.2016

Аутопсијата на Здравко Толимир, поранешниот заменик-командант на армијата на босанските Срби, кој што почина во меѓународниот затвор во Хаг, покажа дека тој умрел од природна смрт, пренесува БТА, повикувајќи се на соопштението од прес-службата на ...

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

+инфо - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

Р.С.Европа - 12.02.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска до Хашкиот трибунал упати протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Тој му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија. Вучиќ нагласува дека Хаг применува двојни аршини.

Толимир умрел од природна смрт

Репортер - 12.02.2016

Аутопсијата на Здравко Толимир, поранешниот заменик-командант на армијата на босанските Срби, кој што почина во меѓународниот затвор во Хаг, покажа дека тој умрел од природна смрт, пренесува БТА, повикувајќи се на соопштението од прес-службата на ...

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

Сител - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Вучиќ: Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Точка - 12.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. – Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал научете да ја ...

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

Локално - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Вечер Прес - 12.02.2016

Некој треба да даде одговор на прашањето зошто Здарвко Толимир почина во затвор, наведе Вучиќ, додавајќи оти Белград не добил одговор од Трибуналот молбата Толимир да биде пуштен на лекување во Србија Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ го повика ...

Вучиќ со протестна нота до Хашкиот трибунал

Lider - 12.02.2016

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ упати денеска до Хашкиот трибунал протестна нота поради непримерен однос спрема државата, јави Танјуг. Премиерот му порачува на Хашкиот трибунал да ја почитува Србија.

Здравко Толимир починал од природна смрт

Lider - 12.02.2016

Аутопсијата на Здравко Толимир, поранешниот заменик-командант на армијата на босанските Срби, кој што почина во меѓународниот затвор во Хаг, покажа дека тој умрел од природна смрт, пренесува БТА, повикувајќи се на соопштението од прес-службата на ...

Вучиќ: Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Алфа - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени ...

Вучиќ - Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Р.С.Европа - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. „Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал, научете да ја ...

Вучиќ: Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Нетпрес - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. – Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал научете да ја ...

Вучиќ: Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

+инфо - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. - Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал научете да ја ...

Вучиќ до Хашкиот трибунал: Научете да ја почитувате Србија, па ќе продолжат разговорите

Локално - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. – Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал научете да ја ...

Вучиќ: Хашкиот трибунал треба да научи да ја почитува Србија

Lider - 11.02.2016

Српскиот премиер Алаксандар Вучиќ денеска го повика Меѓународниот трибунал за воени злосторства во поранешна Југославија да научи да ја почитува неговата земја. – Господа, господин Ори (судија Алфонс Ори) и сите во Хашкиот трибунал научете да ја ...

Девет осуденици ги оставија коските во Шевенинген

Дневник - 10.02.2016

Генералот на Војската на Република Српска, Здравко Толимир, почина во понеделникот вечерта во притворското одделение на Хашкиот трибунал, со што стана уште еден од низата српски осуденици што ги оставија коските во Шевенинген, пишува српски „Kурир“.

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

Телма - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

ТВ21 - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воените сили на Република Српска, Здравко Толимир

24 Вести - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска, Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал Здравко Толимир

Утрински - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

Алфа - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во ...

Почина хашкиот затвореник Здравко Толимир

Р.С.Европа - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал, пренесува МИА. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен ...

Уште една смрт во затворот на Хашкиот трибунал

Сител - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воените сили на Република Српска, Здравко Толимир

Репортер - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска, Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

+инфо - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Хашкиот осуденик за Сребреница Здравко Толимир почина во хашкиот притвор

Макфакс - 09.02.2016

Генералот на Војската на Република Српска, Здравко Толимир, осуден на доживoтен затвор поради злосторства во Сребреница, починал во понеделникот навечер во притворот на Меѓународниот кривичен суд за воени злосторства сторени на територијата на ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

Денешен - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воени сили на РС, Здравко Толимир

Локално - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал. Толимир во април минатата година во Хашкиот трибунал беше осуден на доживотен затвор поради ...

Хашкиот осуденик за Сребреница Здравко Толимир почина во хашкиот притвор

Точка - 09.02.2016

Генералот на Војската на Република Српска, Здравко Толимир, осуден на доживoтен затвор поради злосторства во Сребреница, починал во понеделникот навечер во притворот на Меѓународниот кривичен суд за воени злосторства сторени на територијата на ...

Хашкиот осуденик за Сребреница Здравко Толимир почина во хашкиот притвор

МК News - 09.02.2016

Генералот на Војската на Република Српска, Здравко Толимир, осуден на доживoтен затвор поради злосторства во Сребреница, починал во понеделникот навечер во притворот на Меѓународниот кривичен суд за воени злосторства сторени на територијата на ...

Во Хаг почина поранешниот генерал на воените сили на РС

Вечер Прес - 09.02.2016

Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина синоќа во затворската ќелија во притворската единица на Хашкиот трибунал Здравко Толимир Поранешниот генерал на воените сили на Република Српска Здравко Толимир почина ...

Во Хаг почина Здравко Толимир, осуден за геноцидот во Сребреница

Либертас - 09.02.2016

Поранешниот командант за разузнавачко безбедносни работи на Главниот штаб на Војската на Република Српска, ВРС, Здравко Толимир, кој беше осуден за геноцид врз Бошњаците од Сребреница, почина во притвор на Хашкиот трибунал.