TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Леб и сол“ официјално го претстави новиот гитарист

А1 - 15.09.2007

Најпознатата македонска музичка група, легендарната „Леб и Сол“ има нов гитарист и работи на нов албум. Ова денеска беше соопштено во Охрид, каде „Леб и Сол“ работи на новиот музички материјал. Местото на Влатко Стефановски ќе го заземе Димитар Божиков, останатата постава на групата е непроменета, ...

„Леб и сол“ и официјално го претстави својот нов гитарист

Време - 10.09.2007

РОК-ХЕПЕНИНГ ПО ПОВОД 8 СЕПТЕМВРИ По повод 8 септември, Денот на независноста на Македонија, во градскиот парк на местото познато како „Школка“, се одржа музички хепенинг на кој настапија повеќе реномирани македонски состави, меѓу кои „Архангел“, „Мизар“, „Сет стет“, Триото на браќата Тавитјан, но ...

"Леб и сол" во нов состав за Денот за независноста

Вест - 10.09.2007

Легендарната македонска рок-група "Леб и сол" во нов состав и со нов гитарист настапи во живо завчеравечер во чест на Денот на независноста на Македонија, на популарната "Школка" во Градскиот парк во Скопје. Новиот гитарист на групата е Димитар- Ми Легендарната македонска рок-група "Леб и сол" во ...

Спој на повеќе рокенрол-генерации

Дневник - 10.09.2007

На свирката на популарната „Школка“, искусните домашни бендови „Леб и сол“, „Архангел“ и „Мизар“ се претставија успешно со подновен состав Во чест на Денот на независноста на Република Македонија, во саботата на „Школка“ во Градскиот парк во Скопје, пред неколку стотици присутни, настапија три ...

Леб и сол растурија во парк

Вечер Прес - 10.09.2007

Прекинот во продукциската фаза на Леб и сол ја оправда таинственоста во која се држеше новиот член, но и материјалот што се подготвува. Свирката меѓу снимањето, а реализирана во чест Денот на самостојноста на Република Македонија, мина во одлична атмосфера и е прва и единствена на старо-новиот ...