TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар со апел за фер и коретно навивање на дуелот против Копенхаген

Канал5 - 23.07.2017

Откако македонскиот првак Вардар заработи висока казна од УЕФА, меѓу другото и за односот, односно скандирањето на „Комитите“ против европската куќа на фудбалот, раководството на Вардар преку официјално соопштение упати апел за фер и коректно ...

Вардар со апел за фер и коретно навивање на дуелот против Копенхаген

А1 On - 23.07.2017

Откако македонскиот првак Вардар заработи висока казна од УЕФА, меѓу другото и за односот, односно скандирањето на „Комитите“ против европската куќа на фудбалот, раководството на Вардар преку официјално соопштение упати апел за фер и коректно ...

Вардар со апел за фер и коретно навивање на дуелот против Копенхаген

Сител - 23.07.2017

Откако македонскиот првак Вардар заработи висока казна од УЕФА, меѓу другото и за односот, односно скандирањето на „Комитите“ против европската куќа на фудбалот, раководството на Вардар преку официјално соопштение упати апел за фер и кореттно ...

Вардар со апел за фер и коректно навивање на дуелот против Копенхаген

Курир - 23.07.2017

Откако македонскиот првак Вардар заработи висока казна од УЕФА, меѓу другото и за односот, односно скандирањето на „Комитите“ против европската куќа на фудбалот, раководството на Вардар преку официјално соопштение упати апел за фер и коректно ...

Копенхаген славеше на гости пред да полета за Скопје (ВИДЕО)

Дерби - 23.07.2017

Данскиот првак Копенхаген имаше лесна задача во дуелот од второто коло на националното првенство, славејќи победа на гостувањето кај Рандерс со 0:3. Откако во првото коло ланскиот шампион разочара играјќи нерешено со Алборг (1:1) на домашен терен, ...

На Вардар му треба атмосфера како против Бате Борисов (Видео)

SportMedia - 23.07.2017

Уште два дена остануваат до дуелот на Вардар против Копенхаген, на „Филип Втори Арената“, во рамките од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. Македонскиот првак доби дозвола од УЕФА да игра во Скопје, пред своите навивачи.

Вардар со апел за фер и коретно навивање на дуелот против Копенхаген

+инфо - 23.07.2017

Дуелот помеѓу Вардар и Копенхаген се игра во вторник (25 јули) на арената „Филип Втори“ со почеток од 20 часот. Откако македонскиот првак Вардар заработи висока казна од УЕФА, меѓу другото и за односот, односно скандирањето на „Комитите“ против ...

Вардар - Копенхаген е меч од висок ризик, гледачи ќе се примаат до 19.30 часот

Gol.mk - 23.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар објави соопштение пред натпреварот против Копенхаген во Лигата на шампионите и соопшти дека истиот е прогласен за меч од висок ризик. Вардарци и данскиот тим ќе се соочат во вторник, а од Вардар апелираат ...

УЕФА: Вардар – Копенхаген, натпревар од висок ризик!

Екипа - 23.07.2017

Првиот натпревар од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и Копенхаген кој се игра на 25. јули од 20 часот на „Телеком арената“ во Скопје, е прогласен од страна на УЕФА за натпревар од висок ризик, информираат од канцеларијата ...

Вардар - Копенхаген е меч од висок ризик

SportMedia - 23.07.2017

Екипата на ФК Вардар излезе со ново информативно соопштение пред дуелот со Копенхаген во вторник во ракмите на 3. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Од таборот на македонскиот првак потенцираат дека овој дуел е прогласен за меч од висок ...

Гачевски и Фелипе ќе бидат „под нож“ против Копенхаген

Gol.mk - 23.07.2017

Македонскиот првак Вардар ги одработува последните подготовки пред натпреварот против Копенхаген во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите, а мечот „под нож“ ќе го играат голманот Филип Гачевски и најдобриот фудбалер Фелипе.

Вардар - Копенхаген ќе се гледа и на ТВ-екраните

Gol.mk - 23.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во вторник ќе игра против Копенхаген, а љубителите на фудбалот во Македонија што нема да имаат шанса да бидат на стадион ќе имаат можност дуелот да го гледаат и на ТВ.

Вардар – Копенхаген со директен ТВ пренос од „Телеком арена“

Екипа - 23.07.2017

Веќе неколку дена наназад се бара билет повеќе за дуелот меѓу Вардар и Копенхаген од третата квалификациска рунда за Лигата на шампионите. Сепак, и оние кои нема да можат да се најдат на трибините на „Телеком арена“ не треба да очајуваат, бидејќи ќе ...

Вардар-Копенхаген натпревар од висок ризик - Посебни мерки на безбедност

Фактор - 23.07.2017

Натпреварот меѓу Вардар и данскиот тим Копенхаген кој се игра на националната Телеком Арема во Скопје е прогласен за меч од висок ризик за што ќе бидат применети посебни мерки на безбедност.

Вардар – Копенхаген е меч од висок ризик

Република - 23.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар објави соопштение пред натпреварот против Копенхаген во Лигата на шампионите и соопшти дека истиот е прогласен за меч од висок ризик. Вардарци и данскиот тим ќе се соочат во вторник, а од Вардар апелираат ...

Вардар – Копенхаген е меч од висок ризик

Вечер Прес - 23.07.2017

Вардарци и данскиот тим ќе се соочат во вторник, а од Вардар апелираат гледачите да дојдат на стадион најдоцна до 19.30 часот, кога има наредба од УЕФА да се затворат вратите на „Телеком арената" Македонскиот фудбалски првак Вардар објави соопштение ...

Вардар - Копенхаген, натпревар од висок ризик

Вечер Прес - 23.07.2017

Првиот натпревар од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и Копенхаген кој се игра на 25. јули од 20 часот на „Телеком арената" во Скопје, е прогласен од страна на УЕФА за натпревар од висок ризик, информираат од канцеларијата ...

Копенхаген со победа од 3:0 доаѓа во Скопје

SportMedia - 22.07.2017

Противникот на Вардар во третото претколо од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите, екипата на Копенхаген, имаше успешна контролка, пред гостувањето во Скопје. Данскиот првак денеска стигна до убедлива победа од 3:0 на гостувањето против ...

Копенхаген доаѓа со повеќе навивачи во Скопје

Екипа - 22.07.2017

Данскиот првак ФК Копенхаген се подготвува за доаѓањето во Скопје, каде во вторник (20 часот) на „Телеком арена“ го очекува првиот меч против Вардар во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Голем ден за Вардар: Седум децении „црвено-црна“ фудбалска гордост на Македонија

Спортклуб - 22.07.2017

Во очекување на првиот меч од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите против Копенхаген, најтрофејниот македонски клуб Вардар денеска го слави својот 70. роденден. Формиран на 22 јули 1947 година со фузирање на Македонија и Победа, ...

ФК Вардар: Навреди кон УЕФА може да ни донесат европски меч пред празни трибини!

Gol.mk - 22.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар се подготвува за натпреварот против Копенхаген, а УЕФА излезе во пресрет и на „црвено-црните“ им дозволи мечот од 3. квалификациско коло во ЛШ да го играат на нашиот најголем стадион - „Телеком арената“.

Вардар со апел: Ја замолуваме публиката за фер и коректно навивање, без навреди против УЕФА

SportMedia - 22.07.2017

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите каде што во вторник на 25 јули во 20 часот ќе се сретне со Копенхаген. „Црвено-црните" од своите фанови побара коректно навивање, без извици на национализам и расизам, и без ...

Копенхаген победнички доаѓа во Скопје

Екипа - 22.07.2017

Данскиот шампион, екипата на Копенхаген со победа во домашното првенство ја заврши “генералката” пред дуелот од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите против Вардар. Данците во 2. коло од домашното првенство триумфираа со 0-3 (0-1) на ...

Копенхаген најави дека во Скопје доаѓа со армија свои навивачи

Република - 22.07.2017

Данскиот првак ФК Копенхаген се подготвува за доаѓањето во Скопје, каде во вторник (20 часот) на „Филип втори“ арената го очекува првиот меч против Вардар во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар - Копенхаген

Канал5 - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар – Копенхаген

А1 On - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Картите за Вардар – Копенхаген пуштени во продажба за 300 денари

Стандард - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар - Копенхаген

Сител - 21.07.2017

Од денеска пуштени се во продажба билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозволи да играат во Скопје

+инфо - 21.07.2017

- Среќни сме што имаме можност натпреварот со ѐкопенхаген да го играме на наш терен во Скопје - се вели во соопштението. Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото ...

Хајдук ќе игра без публика против Брондби, Вардар засега се спаси

SportMedia - 21.07.2017

Македонскиот првак Вардар на 28 јули ќе дознае каква ќе биде казната поради пријавата од судијата и делегатот, за инцидентите кои се случија за време на дуелот против Малме, во Струмица. Вардар победи со 3:1, но заработи дисциплинска постапка од ...

Влезниците против Копенхаген по цена од 300 денари

Слободен Печат - 21.07.2017

Европската унија на фудбалски федерации (УЕФА) му дозволи на Вардар во пресметката со Копенхаген од квалигфикациите за Лигата на шампионите, да настапи на арената „Филип Втори“, по што шансите на нашиот првак за успех се зголемија.

Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозволи да играат во Скопје

Курир - 21.07.2017

Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген црвено-црните да го играат на домашен терен, вардарци јавно упатија ...

Како што доликува на голем клуб: ФК Вардар изрази благодарност до УЕФА (Фото)

Дерби - 21.07.2017

ФК Вардар на официјалната интернет страна на клубот објави соопштение во кое упатува голема благодарност до европската куќа на фудбалот УЕФА што излезе во пресрет и ни дозволи натпреварот против Копенхаген да го игра како домаќин во Скопје.

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар – Копенхаген

Курир - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

За натпреварот Вардар - Копенхаген само 10.000 карти во продажба

МКД - 21.07.2017

Вардар доби дозвола да игра на „Телеком Арената“, но нема да може да го користи полниот капацитет на стадионот, на располагање ја има јужна трибина и два блока од западна. Поради завршното „шминкање“ на стадионот пред УЕФА Суперкупот кој ќе се ...

Вардар ги пушти билетите во продажба за дуелот со ФК Копенхаген

24Фудбал - 21.07.2017

Вардар ги пушти картите во продажба за дуелот со Копенхаген но „Телеком Арената“ нема да биде во полн капацитет, македонскиот шампион доби пет блока од јужна и два од западна, на располагање има околу 10,000 влезници.

За помалку од еден час: Продадени 2.000 билети за Вардар - Копенхаген

SportMedia - 21.07.2017

Билетите за дуелот меѓу Вардар и Копенхаген кој на 25 јули се игра на „Телеком арената“ во Скопје започнаа да се продаваат и според првичните информации интересот е неверојатно голем. За помалку од еден час веќе се продадени 2.000 билети, за дуелот ...

Копенхаген го моли навивачите да дојдат против Вардар

SportMedia - 21.07.2017

Екипата на Копенхаген се надева дека на реванш дуелот против Вардар, кој го играат на свој терен, ќе имаат многу поголема поддршка од трибините, отколку што тоа беше на средбата против Жилина.

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар - Копенхаген

+инфо - 21.07.2017

Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари. Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба.

Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозволи да играат во Скопје

А1 On - 21.07.2017

Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген црвено-црните да го играат на домашен терен, вардарци јавно упатија ...

Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозволи да играат во Скопје

Канал 77 - 21.07.2017

Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген црвено-црните да го играат на домашен терен, вардарци јавно упатија ...

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар – Копенхаген

Скопје инфо - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Како што доликува на голем клуб: ФК Вардар изрази благодарност до УЕФА

Точка - 21.07.2017

ФК Вардар на официјалната интернет страна на клубот објави соопштение во кое упатува голема благодарност до европската куќа на фудбалот УЕФА што излезе во пресрет и ни дозволи натпреварот против Копенхаген да го игра како домаќин во Скопје.

Вардарци изразија благодарност до УЕФА што им дозволи да играат во Скопје

Скопје инфо - 21.07.2017

Откако Европската фудбалска федерација (УЕФА) реши да го прифати барањето на македонскиот првак Вардар мечот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген црвено-црните да го играат на домашен терен, вардарци јавно упатија ...

Пуштени во продажба билетите за дуелот Вардар – Копенхаген

Локално - 21.07.2017

Билетите за натпреварот од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген од денеска се пуштени во продажба. Управата на Вардар реши, билетите за овој меч да се продаваат по цена од 300 денари.

Вардар против Копенхаген на Урош Матиќ...

Н.Македонија - 21.07.2017

Вардар против Копенхаген на Урош Матиќ Македонскиот фудбалски првак Вардар во третата квалификациска рунда за Лигата на шампионите (ЛШ) повторно ќе се сретне со екипа од Скандинавија. Овој пат противник е данскиот шампион Копенхаген, кој во второто ...

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

Канал5 - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Вардар прв пат во својата историја против данска екипа во европските купови

Канал5 - 20.07.2017

Вардар го доби противникот во третото квалификациско коло од Лигата на шампоните. Данскиот првак Копенхаген ќе биде ривал на „црвено-црните“ во следната рунда. И покрај поразот од 1:2 од Жилина, сепак, благодарение на триумфот од 1:3 на првиот меч, ...

УЕФА се смилува на Вардар: Против Копенхаген на „Филип Втори“

24 Вести - 20.07.2017

Македонскиот шампион Вардар нема да игра во Струмица, туку во Скопје, на арената „Филип Втори“ против Копенхаген, во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Промена има и во редоследот, наместо во Данска, првиот меч ќе биде овој во ...

Од Копенхаген задоволни: Имаме малку време за подготовка, но барем ќе го играме реваншот дома

Gol.mk - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) денес донесе одлука која вели дека Вардар ќе игра на домашен терен на првиот меч во дуелот со Кпенхаген во рамки од третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

А1 On - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

УЕФА: Вардар против Копенхаген во Скопје, на дисциплинска во Нион

Нова ТВ - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) одговори позитивно на барањето на Вардар да биде домаќин на Копенхаген на „Телеком арена“ во Скопје во третото квалификациско коло за Лигата на шампиони.

Вардар - Копенхаген за 300 денари на Југ и Запад

SportMedia - 20.07.2017

Вардар ќе игра на својата „Арена“ во Скопје, против екипата на Копенхаген, во рамките од третото квалификациско коло за Лигата на шампиони. Македонскиот првак доби дозвола од УЕФА за настап на свој терен, а не како што беше против Малме, кога ...

Објавени цените на билетите, Копенхаген и Скопје поефтини од Малме и Струмица

Gol.mk - 20.07.2017

Натпреварот од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Копенхаген ќе се игра во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ во вторник со почеток во 20.00 часот.

Цените прифатливи – Вардар очекува голема поддршка против Копенхаген!

Спортски - 20.07.2017

Македонскиот шампион доби зелено светло и натпреварот против Копенхаген ќе го одигра на Арената „Филип Втори“, а управата на црвено – црните ги објави и цените на билетите за овој натпревар.

Вардар потврди: Копенхаген гостува во Скопје на 25 јули, билети по цена од 300 денари

МКД - 20.07.2017

Шампионот на Македонија, Вардар потврди дека дуелот со Копенхаген ќе се игра на „Телеком Арената" билетите ќе се продаваат по цена од 300 денари „Црвено-црните" попладнево соопштија дека дуелот со Копенхаген во третото коло од квалификациите во ...

Официјално: Дуелот со Копенхаген на „Телеком Арена“

СуперСпорт - 20.07.2017

ФК Вардар својот домашен натпревар против Копенхаген ќе го игра на „Телеком Арена“ откако УЕФА излезе во пресрет и дозволи клубот да игра на својот матичен стадион. Натпреварот против Копенхаген ќе се игра на 25 јули со почеток во 20:00 часот, а од ...

Вардар ја соопшти цената на билетите за пресметката со Копенхаген во Скопје

Дерби - 20.07.2017

Вардар излезе како победник од битката со Малме и дојде до третата квалификациска рунда во Лигата на шампионите каде ќе се соочи со данскиот првак ФК Копенхаген со тоа што има мали промени во однос на терминот и местото каде „црвено-црните“ ќе го ...

Вардар и се заблагодари на УЕФА, и ги повика „Комитите“ на коректно навивање…

Екипа - 20.07.2017

Македонскиот шампион, екипата на Вардар преку соопштение и се заблагодари на УЕФА натпревар како домаќин од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите против дански Копенхаген да го игра на својот стадион, „Телеком арената“ во Скопје.

Се опамети Вардар и за билетите: На Копенхаген за 300 денари

Екипа - 20.07.2017

Раководството на македонскиот првак научи на грешката од претходниот меч со Малме во Струмица, па одлучи да ја намали цената на билетите за натпреварот против данскиот шампион ФК Копенхаген, кој ќе се игра во вторник, со почеток во 20 часот, на ...

Вардар првпат во својата историја против данска екипа во европските купови

Курир - 20.07.2017

Вардар го доби противникот во третото квалификациско коло од Лигата на шампоните. Данскиот првак Копенхаген ќе биде ривал на „црвено-црните“ во следната рунда. И покрај поразот од 1:2 од Жилина, сепак, благодарение на триумфот од 1:3 на првиот меч, ...

Вардар прв пат во својата историја против данска екипа во европските купови

+инфо - 20.07.2017

Првиот натпревар Вардар го игра како гостин на 25/26 јули, додека реваншот е на 1/2 август. Вардар го доби противникот во третото квалификациско коло од Лигата на шампоните. Данскиот првак Копенхаген ќе биде ривал на „црвено-црните“ во следната ...

Официјално: Вардар – Копенхаген ќе се игра во Скопје!

Таратур - 20.07.2017

УЕФА и официјално му дозволи на Вардар натпреварот против Копенхаген од 3-то квалификациско коло во Лигата на шампиони да го игра на „Телеком Арена“ во Скопје. Првичниот став на УЕФА беше дека нема да има натпревари на „Телеком Арената“ до одржување ...

Мечот Вардар – Копенхаген на Филип Втори

Курир - 20.07.2017

Kaко што дознава Македонски спорт УЕФА го прифатила барањето на ФК Вардар својот натпревар како домаќин со данскиот првак Копенхаген да го одигра на Филип Втори но со променет ред , црвено-црните веќе во вторник први да бидат домаќини.

ЛШ: Копенхаген ја мина Жилина и ќе игра со нашиот Вардар

Сител - 20.07.2017

По одигрувањето на реванш натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите познати се сите двојки за третата рунда . Македонскиот првак Вардар кој во двомечот со 1:1 и 3:1 го елиминира шведски Малме, во третото коло за противник ...

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

Курир - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

+инфо - 20.07.2017

Македонскиот шампион Вардар мораше да се пресели и да ги игра европските натпревари на стадионот „Младост“ во Струмица, поради европскиот Суперкуп. Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од ...

Вардар против Копенхаген во Скопје за 300 денари

24Фудбал - 20.07.2017

Вардар потврди дека е постигната согласност за дуелот против Копенхаген да се игра на „Телеком Арената“, цените ќе бидат поефтини од оние во Струмица против Малме и ќе чинат 300 денари „Црвено-црните" попладнево соопштија дека дуелот со Копенхаген ...

Да го наполниме стадионот: Еве колку ќе чинат билетите за мечот Вардар-Копенхаген

Курир - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

ЛШ: Комплетирани двојките за третото коло, Вардар против Копенхаген

Макфакс - 20.07.2017

По одигрувањето на реванш натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите познати се сите двојки за третата рунда . Македонскиот првак Вардар кој во двомечот со 1:1 и 3:1 го елиминира шведски Малме, во третото коло за противник ...

Копенхаген не е баук

Слободен Печат - 20.07.2017

Данците успеаја на домашен терен да ја сочуваат предноста од првиот дуел одигран со Жилина (3:1), но поразот од 1:2 доживеан пред својата публика покажа дека Копенхаген не е екипа што не може да се совлада.

Вардар прв пат во својата историја против данска екипа во европските купови

А1 On - 20.07.2017

Вардар го доби противникот во третото квалификациско коло од Лигата на шампоните. Данскиот првак Копенхаген ќе биде ривал на „црвено-црните“ во следната рунда. И покрај поразот од 1:2 од Жилина, сепак, благодарение на триумфот од 1:3 на првиот меч, ...

УЕФА ќе направи исклучок: Вардар ќе игра на Арената

SportMedia - 20.07.2017

По бројните замерки за стадионот „Младост“ во Струмица, постои голема можност првиот меч од 3. квалификациско коло од ЛШ помеѓу Вардар и Копенхаген да се одигра во среда на арената „Филип Втори", открива единствениот спортски весник „Македонски ...

Ви го претставуваме противникот на Вардар: ФК Копенхаген – клуб што постои 25 години, а има 12 титули

Спортклуб - 20.07.2017

Данскиот шампион ФК Копенхаген ќе му биде противник на Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. “Лавовите” синоќа си играа со оган, малку недостасуваше да бидат елиминирани од Жилина, но сепак го сочуваа својот гол и обезбедија ...

Постои можност Вардар дуелот со Копенхаген да го игра на „Филип Втори“

СуперСпорт - 20.07.2017

Постои шанса првиот натпревар од 3-то кфалификациско коло за Лигата на Шампионите, нашиот Вардар да го одигра на нашиот најголем стадион, Филип Втори во Скопје. Веста ја пренесе нашиот единствен спортски весник „Македоснки спорт“ на својата интернет ...

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар - Копенхаген на „Арената“ во вторник во 20 часот

SportMedia - 20.07.2017

И дефинитивно УЕФА попушти. Арената „Филип втори" ќе се отвори за дуелот меѓу македонскиот шампион, Вардар и Копенхаген во рамките на 3. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Иако според ждрепката првиот меч требаше да се игра во Данска, ...

Вардар - Копенхаген идниот вторник во Скопје!

24Фудбал - 20.07.2017

УЕФА му дозволи на Вардар да биде домаќин националната „Телеком Арена“, но првиот натпревар наместо во Копенхаген ќе се одигра во Скопје. Првичниот став на УЕФА беше дека нема да има натпревари на „Телеком Арената“ до одржување на Суперкупот, но ...

УЕФА попушти, Вардар ќе го игра натпреварот против Копенхаген во Скопје

Gol.mk - 20.07.2017

Македонскиот шампион Вардар мораше да се пресели и да ги игра европските натпревари на стадионот „Младост“ во Струмица, поради европскиот Суперкуп, кој на 8 август ќе се одржи во Скопје. Вчера, вардарци испратија писмо до европската куќа на фудбалот ...

УЕФА се смилува: Вардар против Копенхаген на “Телеком арена”

Екипа - 20.07.2017

… Македонскиот првак Вардар доби дозвола од УЕФА да игра на “Телеком Арена” во Скопје против данскиот шампион ФК Копенхаген. Но, на првиот меч ќе биде домаќин, во вторник (25 јули) а реваншот ќе го игра како гостин во Данска на 2 август.

УЕФА потврди: Вардар ќе игра на „Филип Втори“, првиот натпревар во Скопје!

Дерби - 20.07.2017

Откако стадионот „Младост“ во Струмица не ги исполнуваше условите за 3-то коло од квалифкациите за Лигата на Шампионите, УЕФА беше приморана да изнајде друго решение. По кратки консултации, одлучено е натпреварот помеѓу Вардар и Копенхаген да се ...

Официјално: Вардар – Копенхаген ќе се игра во Скопје!

Спортски - 20.07.2017

УЕФА и официјално му дозволи на Вардар натпреварот против Копенхаген од 3-то квалификациско коло во Лигата на шампиони да го игра на „Телеком Арена“ во Скопје. Првичниот став на УЕФА беше дека нема да има натпревари на „Телеком Арената“ до одржување ...

УЕФА попушти, Вардар против Копенхаген ќе игра во Скопје

МКД - 20.07.2017

УЕФА му дозволи на Вардар натпреварот против Копенхаген да го игра на свој терен, но услов за тоа ќе биде македонскиот шампион да биде домаќин во првиот меч. Вардар ќе игра на „Телеком Арената“ против Копенхаген веќе наредниот вторник, тоа е ...

Вардар ќе игра во својот дом против Копенхаген

Оff.net - 20.07.2017

Откако стадионот „Младост“ во Струмица ни крив ни должен се изнагледа европски фудбал летово, УЕФА реши од неколку причини да ја прифати молбата на Вардар да игра на Националната ...

Вардар - Копенхаген на Филип Втори

Сител - 20.07.2017

Kaко што дознава Македонски спорт УЕФА го прифатила барањето на ФК Вардар својот натпревар како домаќин со данскиот првак Копенхаген да го одигра на Филип Втори но со променет ред , црвено-црните веќе во вторник први да бидат домаќини.

Вардар – Копенхаген сепак ќе се игра на „Телеком Арена“

Стандард - 20.07.2017

Дуелот меѓу македонскиот шампион, Вардар и Копенхаген во рамките на 3. квалификациско коло во Лигата на шампионите ќе се игра на „Телеком Арена“, потврдиле од УЕФА. Првиот натпревар ќе се игра во вторник во 20 часот, а реваншот во Данска, иако ...

Вардар домаќин во Скопје

Слободен Печат - 20.07.2017

УЕФА конечно попушти и Вардар натпреварот против Копенхаген во квалификациите за Лигата на шампионите, наместо во Струмица ќе го игра на арената „Филип Втори“ во Скопје. Поради желбата да се зачува тревникот на националниот стадион, во пресрет на ...

Вардар го чека Копенхаген во Скопје

Макфакс - 20.07.2017

Македонскиот шампион Вардар дуелот од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите против дански Копенхаген ќе го игра на националната арена „Филип Втори“. Вардар не беше во можност да го игра реваншот против Малме во Скопје поради одлуката ...

Вардар е фаворит против Копенхаген

Вечер Прес - 20.07.2017

Првиот натпревар Вардар го игра како гостин на 25/26 јули, додека реваншот е на 1/2 август Најдоброто од Данска, тимот на Копенхаген, ќе биде противник на актуелниот шампион на Македонија, екипата на Вардар, во 3.

Мечот Вардар – Копенхаген на Филип Втори

Скопје инфо - 20.07.2017

Kaко што дознава Македонски спорт УЕФА го прифатила барањето на ФК Вардар својот натпревар како домаќин со данскиот првак Копенхаген да го одигра на Филип Втори но со променет ред , црвено-црните веќе во вторник први да бидат домаќини.

УЕФА одлучи, Вардар – Копенхаген на „Филип Втори“ арена

Република - 20.07.2017

Македонскиот првак Вардар доби дозвола од УЕФА да игра на “Филип Втори” во Скопје против данскиот шампион ФК Копенхаген. Но, на првиот меч ќе биде домаќин, во вторник (25 јули) а реваншот ќе го игра како гостин во Данска на 2 август, во третото ...

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

Либертас - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје

еМагазин - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

ЛШ: Комплетирани двојките за третото коло, Вардар против Копенхаген

Точка - 20.07.2017

По одигрувањето на реванш натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите познати се сите двојки за третата рунда. Македонскиот првак Вардар кој во двомечот со 1:1 и 3:1 го елиминира шведски Малме, во третото коло за противник го ...

Вардар – Копенхаген за 200 и 300 денари на јужна и западна трибина

Република - 20.07.2017

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

УЕФА потврди: Вардар ќе игра на „Филип Втори“, првиот натпревар во Скопје!

Точка - 20.07.2017

Откако стадионот „Младост“ во Струмица не ги исполнуваше условите за 3-то коло од квалифкациите за Лигата на Шампионите, УЕФА беше приморана да изнајде друго решение. По кратки консултации, одлучено е натпреварот помеѓу Вардар и Копенхаген да се ...

Вардар - Копенхаген на „Филип Втори“ во вторник во 20 часот

Вечер Прес - 20.07.2017

Ова е одлична вест за љубителите на фудбалот кои што ќе може да дојдат во голем број на „Арената" и да му дадат поддршка на Вардар на патот кон следната квалификациска рунда. Реваншот треба да биде во Копехаген на 1 или 2 август", открива ...

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје...

Н.Македонија - 20.07.2017

Вардар против Копенхаген ќе игра на арената „Филип Втори“ во Скопје Европската фудбалска федерација (УЕФА) го прифати барањето на македонскиот првак Вардар дуелот од втретото квалификациско коло за Лигата на шампионите против Копенхаген да се игра ...

Тренерот на Копенхаген: Вардар е фаворит против нас, јас не сум Худини!

Екипа - 19.07.2017

Еден лош натпревар и пораз на домашен терен од Жилина (1-2) беше доволен за да исчезне сиот оптимизам во редовите на ФЦ Копенхаген. Данскиот првак сепак се пласираше во следната квалификациска рунда, каде ќе се сретне со Вардар, а тренерот Стале ...

Жилина го намачи Копенхаген, данскиот шампион се „протна“ до дуел со Вардар

МКД - 19.07.2017

Копенхаген добро се испоти за да дојде до двомеч со Вардар, данскиот шампион загуби на свој терен со 2-1 од Жилина но благодарение на гостинската победа оди понатаму. Копенхаген на гостувањето кај Жилина победи со 3-1 и сите помислија дека ...

Копенхаген со пораз се избори за двомеч со Вардар во ЛШ

Курир - 19.07.2017

Данскиот шампион ФК Копенхаген и официјално е следен противник на Вардар во квалификациите за елитната Лига на шампионите. Скандинавскиот тим вечерва доживеа непријатен пораз од 2:1 на домашен терен од екипата на Жилина, но сепак се пласираше во ...

Што треба да знаеме за следниот противник на Вардар

Оff.net - 19.07.2017

А ќе го дознаеме некаде околу 21:15 вечерва кога би требало да заврши реваншот меѓу Копенхаген и Жилина. Словаците пред невозможна мисија, Данците поблизу до ...

Данците предупредуваат: Внимавајте, фановите на Вардар се НАСИЛНИ!

Gol.mk - 19.07.2017

Екипата на Копенхаген уште не се пласирала во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите, своите мисли веќе ги насочи кон дуелите против македонскиот првак, Вардар. Денес, тамошните медиуми пренесуваат дека вардаровите фанови едноставно ...

ФК Копенхаген е опасен ривал, лани броеше до 33 меча без пораз

SportMedia - 19.07.2017

Страшна серија од 33 меча без пораз, лани, имаше ФК Копенхаген, следниот противник на Вардар на патот до Лигата на шампионите. Данскиот првак убедливо ја освои титулата, а на три кола до крајот на ланскиот шампионат беше во игра за да се круниса без ...

Струмица отпаѓа, Македонија нема стадион на кој Вардар може да игра со Копенхаген

24Фудбал - 19.07.2017

Пласманот во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите на Вардар му донесе многу поволности, но и проблем, во Македонија нема слободен стадион кој ги исполнува условите за меч од оваа фаза на елитното натпреварување.

Жилина е жилав противник, ФК Копенхаген не е сигурен ривал на Вардар

SportMedia - 19.07.2017

Словачкиот шампион Жилина води со 1:0, по првиот дел од реванш-мечот против ФК Копенхаген и не се предава во трката за третото квалификациско коло за настап во Лигата на шампионите. Првиот меч заврши со победа на Данците од 3:1, а победникот ќе игра ...

ФК Копенхаген е ранлив: Загуби дома (1-2) од Жилина, но, сепак, ќе игра со Вардар

Екипа - 19.07.2017

Не е ФК Копенхаген толку страшен. Данскиот првак загуби дома од Жилина со 1-2, но, сепак, успеа да се пласира во третото квалификациско коло од ЛШ и ќе игра против нашиот шампион Вардар, поради триумфот од 1-3 на гости во Словачка.

ВИДЕО: Копенхаген едвај преживеа против Жилина, вардарци сонуваат подвиг

Gol.mk - 19.07.2017

Фудбалерите на Копенхаген ќе бидат противник на Вардар во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите, откако на денешниот натпревар на домашен терен загубија од Жилина со 1-2, но по победата на гости од 3-1 со вкупни 4-3 се пласираа во ...

Паника во паркот, ФК Копенхаген едвај стаса до мегдан со Вардар (Видео)

SportMedia - 19.07.2017

Данскиот првак ФК Копенхаген ќе му биде ривал на Вардар во третата рунда на патот кон Лигата на шампионите, откако вечерва едвај се протна во реваншот со Жилина. Словаците допатуваа на реваншот на „Паркен“ стадионот во Копенхаген со негатива од 1:3, ...

Копенхаген добро се испоти за да го завери двомечот со Вардар

24Фудбал - 19.07.2017

Малку фалеше да се случи изненадување во Данска, Копенхаген со 2-1 загуби на свој терен од Жилина, но благодарение на триумфот во Словачка оди во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Копенхаген со пораз се избори за двомеч со Вардар во ЛШ (Видео)

Дерби - 19.07.2017

Данскиот шампион ФК Копенхаген и официјално е следен противник на Вардар во квалификациите за елитната Лига на шампионите. Скандинавскиот тим вечерва доживеа непријатен пораз од 2:1 на домашен терен од екипата на Жилина, но сепак се пласираше во ...

Малку недостасуваше за драма, но Копенхаген доаѓа на мегдан со Вардар (Видео)

Спортклуб - 19.07.2017

Пласманот на Копенхаген висеше во воздух вечерва, откако можеби неочекувано, Копенхаген загуби на домашен терен со 2:1, и си го ризикуваше пласманот во следната фаза. Во следната рунда, Копенхаген ќе игра против Вардар, благодарение на тоа што во ...

Данските медиуми критикуваат: Копенхаген не покажа класа потребна за Лига на шампиони

SportMedia - 19.07.2017

ФК Копенхаген се уште има добри шанси да се бори за нов настап во Лигата на шампионите, особено што ривал е Вардар, но четата на Стале Солбакен го нема ланскиот шампионски калибар и видливо е дека има проблеми, пишуваат данските новинари.

Вардар веќе заработи преку МИЛИОН евра и ќе игра најмалку уште четири европски меча

Gol.mk - 18.07.2017

Со пласманот во третото коло на Лигата на шампионите, Вардар обезбеди најмалку уште четири европски натпревари. Извесно е дека во третото коло Вардар ќе се сретне со данскиот првак Копенхаген или Жилина, а дури и да биде елиминиран, тоа нема да ...

Тоа ќе биде спектакл: Реваншот од третото квалификациско коло – на Илинден!?

Спортклуб - 18.07.2017

Претстојниот голем македонски празник Илинден може да биде одбележан од шампионот Вардар. “Црвено-црните” денеска обезбедија пласман во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите каде најверојатно ќе се сретнат со данскиот првак Копенхаген.

Барсегјан: Покажавме како е да се игра со срце, сега се насочуваме кон Копенхаген

Gol.mk - 18.07.2017

Вардар постигна четири гола во мрежата на Малме во двомечот од второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите и заслужено обезбеди место во следната фаза, каде најверојатно ќе ги одмери силите со дански Копенхаген.