TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска облачно време со дожд

Канал5 - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Утре облачно време со дожд и температура до 17 степени

Канал5 - 30.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната ...

Време: Значително облачно со краткотрајни врнежи од дожд

А1 On - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Без чадор не излегувајте - дожд во текот на целиот ден

Press24 - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Врнежите се очекува да престанат попладнево

Телеграф - 30.11.2014

Максималната температура во Македонија ќе бидеоколу 11°С низ поголем дел од котлините Облачно време со дожд во поголем дел од западниот и северниот крај се очекува утрово, како и попладнево во овој последен ноемвриски ден.

Од денеска до четврток дожд

Нетпрес - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

До четврток облачно со повремени врнежи

Макфакс - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно и врнежливо

OhridNews - 30.11.2014

Според прогнозите на синоптичарите, во текот на првата недела од месец декември не очекува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во Охрид ќе бидат поинтензивни во вторник. Дневната температура ќе се движи од 10 до 12, а минималните ...

Денеска цел ден дожд, исто и до четврток

Курир - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Од денеска до четврток дожд

Вечер Прес - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

До четврток облачно со повремени врнежи

Тера - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Денеска дожд од утре и ветер

Либертас - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Дожд во наредните денови

Бриф - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 11, а дневната од 8 до 14 степени.

Денеска дожд од утре и ветер

Скопје инфо - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Какво време ни носи почетокот на декември?

Пулс24 - 30.11.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Нема зима ни во декември

Вечер Прес - 30.11.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Утре врнежливо

Локално - 30.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната ...

Облачно и дождливо

Локално - 30.11.2014

Денеска е недела, 30 ноември, 334-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 31 ден. Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Врнежливо време и температура над 10 степени

Пулс24 - 30.11.2014

Облачно време со дожд во поголем дел од западниот и северниот крај се очекува утрово, како и попладнево во овој последен ноемвриски ден. Според Метеопро во југоисточниот крај исто така ќе врне дожд, но послаб и локален.

Денот започна со магла, не очекува дожд и температури над 10 степени

Република - 30.11.2014

Облачно време со дожд во поголем дел од западниот и северниот крај се очекува утрово, како и попладнево во овој последен ноемвриски ден. Според Метеопро во југоисточниот крај исто така ќе врне дожд, но послаб и локален.

Декември започнува со облаци, дожд и релативно високи температури

Република - 30.11.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

ВРЕМЕ: Од денеска па до четврток не очекува облачно врнежливо време

Фактор - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Времето утре - облачно и врнежливо

Н.Македонија - 30.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната ...

Денеска цел ден дожд, исто и до четврток

Вистина.мк - 30.11.2014

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Ќе се збогуваме ли со есента? Какво време не очекува во декември

Lider - 30.11.2014

Mетеоролошката зима и официјално почнува на први декември, но сепак вистинска зима во првата недела од овој декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд, пишува порталот Метеопро .

Облачен ден, од утре не очекува дожд

24 Вести - 29.11.2014

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветар. Утринската температура се движи од 3 до 8 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 9 до 14 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени сончеви периоди

Телеграф - 29.11.2014

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер.

Облачен ден со ветар - од утре дожд

+инфо - 29.11.2014

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветар. Утринската температура се движи од 3 до 8 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 9 до 14 степени.

Викенд со дожд и магла

Факултети - 29.11.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, која понекаде ќе се задржи и претпладне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со услови за кратки сончеви периоди и ветровито.

Во текот на денот настапува наоблачување со можен дожд

Макфакс - 29.11.2014

Во текот на саботата ќе дојде до умерено до значително облачно, во вечерните часови во западните делови ќе има слаби врнежи од дожд, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб променлив ветер.

Денеска магла и облаци

Нетпрес - 29.11.2014

Времето денес во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 9 до 14 степени.

Погледнете што денес ќе се случи со времето

Sky - 29.11.2014

Во утринските и претпладневните времето ќе биде облачно со врнежи од дожд кои во попладневните часови ќе престануваат. Во вечерните часови ќе има појава на магла. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен ...

Зимата донесе и магла

Вечер Прес - 29.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени.

Умерено до значително облачно, наутро со слаба магла

Локално - 29.11.2014

Денеска е сабота, 29 ноември, 333-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 32 дена. Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер.

Погледнете какви ќе бидат температурите овој викенд

Пулс24 - 29.11.2014

Без некое особено студенило го поминавме овој ноември, а ќе го завршиме со мало затоплување. Според Метеопро, во сабота се очекува претежно облачно време, особено низ котлините. Сончеви периоди ќе има во текот на денот, но повеќе во југозападниот ...

Променливо облачно време со температура до 14 степени

Денешен - 29.11.2014

Времето денес во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 9 до 14 степени.

Облачно со сончеви периоди, по котлините магла

Тера - 29.11.2014

Во сабота времето ќе биде облачно со сончеви периоди, со појава на магла во некои котлини. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува и умерен југозападен ветер.

Денеска магла и облаци

Точка - 29.11.2014

Времето денес во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 9 до 14 степени.

Умерено облачно и ветровито време

Lider - 29.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени.

Време, претежно облачно

Алсат-М - 28.11.2014

Во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно и магливо време - температура до 14, во Скопе до 11 степени

Канал5 - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени.

Облачно и магловито време

Сител - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно време со температура до 12 степени

Нетпрес - 09.01.2022

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, на повисоките планини на северозапад со врнежи од снег. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денеска облачно и магливо, утре малку повеќе сонце

МКД - 28.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Искористете го денешниот ден за проштека - од утре дождови

Press24 - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени.

Облачно со сончеви периоди, по котлините магла

Макфакс - 28.11.2014

Во сабота времето ќе биде облачно со сончеви периоди, со појава на магла во некои котлини. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува и умерен југозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 6°C до 14°C.

Викенд временска прогноза: Магловито утро, преку ден претежно облачно

Факултети - 28.11.2014

Во Македонија во петок во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи во поголем дел од денот. Преку ден ќе биде претежно облачно. Слаб јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува и источен ветер.

Метеоролозите со чудна временска пргноза за викендов

Press24 - 28.11.2014

Без некое особено студенило го поминавме овој ноември, а ќе го завршиме со мало затоплување, пишува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоПро . Во сабота се очекува претежно облачно време, особено низ котлините.

Време: Умерено облачно, со слаба магла по котлините

А1 On - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со слаба магла по котлините, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 14 степени.

Облачно и магловито време со температура до 9 степени

Курир - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облаци и магла во Македонија

Вечер Прес - 28.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Петок – типичен есенски ден

Република - 28.11.2014

Продолжуваме со облачно време во петок, но без врнежи. Петок ќе биде типичен тмурен доцна есенски ден. Повремени сончеви периоди се можни, но ќе бидат релативно ретки и со поголема веројатност за појава во источниот регион.

Претежно облачно со појава на магла

Локално - 28.11.2014

- Денеска е петок, 28 ноември, 332-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 33 дена. Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 ...

Ноември го завршуваме со температура над 10 степени целзиусови

Република - 28.11.2014

Без некое особено студенило го поминавме овој ноември, а ќе го завршиме со мало затоплување. Според Метеопро, во сабота се очекува претежно облачно време, особено низ котлините. Сончеви периоди ќе има во текот на денот, но повеќе во југозападниот ...

Облачно време со температура до 12 степени

Точка - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно и магловито време со температура до 9 степени

Вистина.мк - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно и магловито време

Lider - 28.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Денес облачно, од недела пообилни врнежи од дожд

Канал5 - 27.11.2014

Времето денеска ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно време со повремен локален дожд

Нетпрес - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Облачно претпладне, попладне слаб дожд во пониските и снег на повисоките места

Макфакс - 27.11.2014

Во наредните денови времето ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла, а повремен локален дожд ќе има во четврток и во петок претпладне. Утринските температури ќе се движат од -1°C до 7°C, а максималните дневни температури ќе ...

Време: Облачно со појава на магла

А1 On - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Облачно претпладне, попладне слаб дожд во пониските и снег на повисоките места

Кајгана - 27.11.2014

Во наредните денови времето ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла, а повремен локален дожд ќе има во четврток и во петок претпладне. Утринските температури ќе се движат од -1°C до 7°C, а максималните дневни температури ќе ...

Врнежливо време, температура до 11 степени

Курир - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Облачно време со повремен дожд и ветер

Сител - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Какво време не очекува во следните денови?

Бриф - 27.11.2014

Денеска во утринските и претпладневните часови ќе има услови за слаби врнежи од дожд кои попладне ќе престануваат. На планините над 1000 метри со врнежи од снег. Слаб јужен и југоисточен ветер.

Денеска облачно и дождливо

Тера - 27.11.2014

Денеска времето ќе биде претежно облачно, со магла по котлините, а повремен локален дожд ќе во текот на целиот ден. Земјава од денеска е повторно под влијание на нов влажен бран од Медитеранот.

Облачно време со повремен дожд и ветер

Канал 77 - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Облачно време со повремен локален дожд

Точка - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Денес нѐ очекува облачно време со локален дожд

Пулс24 - 27.11.2014

Облачното време денеска ќе донесе слаб локален дожд во дел од земјата. Северната половина од Македонија ќе има поголема веројатност за позачестени врнежи, но повторно со напомена дека истите ќе бидат релативно слаби.

КАКВО ВРЕМЕ ЈА ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА: Попладне облаци и магла, а од сабота...

Sky - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Утре облачно и магливо

Република - 27.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени. Во Скопје претежно облачно со појава на магла.

Што ќе се случува со врмето утре?

Пулс24 - 27.11.2014

Во Скопје претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до девет степени. Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла.

Oблачно со повремен локален дожд

Локално - 27.11.2014

Денеска е четврток, 27 ноември, 331-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 34 дена. Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Врнежливо време, температура до 11 степени

Вистина.мк - 27.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Времето денеска: Облачно и магливо со температура до 11 степени

24 Вести - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и на останатите подрачја.

Облачно со повремен локален дожд и температура до 11 степени

Канал5 - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Денеска магливо, облачно и постудено

МКД - 26.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја. На планинските предели ќе паѓа и снег.

Облачно, попладне во западните делови од земјата можен дожд

Макфакс - 26.11.2014

Променливо облачно, претпладне по одделни котлини со слаба магла. Попладне во западните делови ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се прошират на повеќе места.

Кочан ладно: Од четврток ќе се дружиме со снегот

Press24 - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Попладнево повремен дожд во Западна Македонија, од утре низ целата земја

+инфо - 26.11.2014

Источните делови на земјава денеска ќе имаат постојано сончево време со мала до умерена облачност, додека во западните претежно облачно со повремен локален дожд, особено кон крајот на денот, велат синоптичарите од УХМР.

И денеска кочан ладно

Press24 - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Какво време не очекува денес? Утре дожд и снег на планините

Факултети - 26.11.2014

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи и претполадне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно. Попладне нестабилно со слаби врнежи од дожд кој прво ќе ги зафати западните предели а во доцните ...

ФОТО: Доаѓа нов влажен бран - какво ќе биде времето неделава?

Press24 - 26.11.2014

Во источните делови на Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во западните претежно облачно со повремен локален дожд, особено кон крајот на денот. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека ќе дува и ...

Дожд кон крајот на денот- еве што не очекува до вторник (ФОТО)

Курир - 26.11.2014

Во источните делови на Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во западните претежно облачно со повремен локален дожд, особено кон крајот на денот. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека ќе дува и ...

Променливо и магловито време, попладне дожд

Курир - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оделени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Време: Претежно облачно со повремен локален дожд

А1 On - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Облачно со услови за дожд во попладневните часови

Нетпрес - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

ВРЕМЕ: Снегот доаѓа во четврток

Press24 - 26.11.2014

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи и претполадне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно. Попладне нестабилно со слаби врнежи од дожд кој прво ќе ги зафати западните предели а во доцните ...

Проверете какво време не очекува до вторник (ФОТО)

Скопје инфо - 26.11.2014

Во источните делови на Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во западните претежно облачно со повремен локален дожд, особено кон крајот на денот. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека ќе дува и ...

Променливо облачно со магла по котлините

Денешен - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

В четврток облачно време со локален дожд

Република - 26.11.2014

Облачното време во четвток ќе донесе слаб локален дожд во дел од земјата. Северната половина од Македонија ќе има поголема веројатност за позачестени врнежи, но повторно со напомена дека истите ќе бидат релативно слаби.

Снегот доаѓа во четврток

Вечер Прес - 26.11.2014

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи и претполадне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно. Попладне нестабилно со слаби врнежи од дожд кој прво ќе ги зафати западните предели а во доцните ...

ДОЖД И СНЕГ: Еве какво време не очекува во текот на денот

Sky - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и ветровито. Поинтензивни врнежи се очекуваат во вечерните часови и во текот на ноќта. Во раните утрински часови услови за врнежи од снег ќе има над 1000 метри надморска висина.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне облачно,попладне слаб дожд

Пулс24 - 26.11.2014

Среда почнува со претежно облачно претпладне, локално, претежно во источниот регион, со сончеви периоди. Попладне во западниот регион облачноста ќе резултира со повремен слаб дожд. Источната половина од земјата очекува слаб дожд дури во текот на ...

Облачно со услови за дожд во попладневните часови

Канал 77 - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Денес облачно и постудено

Тера - 26.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја. На планинските предели ќе паѓа и снег.

Претпладне облачно, попладне слаб дожд

Република - 26.11.2014

Среда почнува со претежно облачно претпладне, локално, претежно во источниот регион, со сончеви периоди. Попладне во западниот регион облачноста ќе резултира со повремен слаб дожд. Источната половина од земјата очекува слаб дожд дури во текот на ...

Снегот доаѓа во четврток

Скопје инфо - 26.11.2014

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи и претполадне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно. Попладне нестабилно со слаби врнежи од дожд кој прво ќе ги зафати западните предели а во доцните ...

Наутро магливо, попладне дожд!

Локално - 26.11.2014

Денеска е среда, 26 ноември, 330-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 35 дена. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оддлени котлини.

Облачно и магловито време, попладне дожд

Lider - 26.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по оделени котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Времето денес: Претпладне облачно, попладне слаб дожд

Вистина.мк - 26.11.2014

Среда почнува со претежно облачно претпладне, локално, претежно во источниот регион, со сончеви периоди. Попладне во западниот регион облачноста ќе резултира со повремен слаб дожд. Источната половина од земјата очекува слаб дожд дури во текот на ...

Дожд кон крајот на денот- еве што не очекува до вторник (ФОТО)

Вистина.мк - 26.11.2014

Во источните делови на Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во западните претежно облачно со повремен локален дожд, особено кон крајот на денот. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека ќе дува и ...

Времето денеска: Умерено облачно и температура до 11 степени

24 Вести - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Утрински температури од -4 до +2 степена

Канал5 - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Облаци и магла - какво време не очекува денеска?

Press24 - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Временска прогноза до крајот на неделата

Градина - 25.11.2014

Студено и понекаде магловито утро не очекува и во вторник, со ниски утрински температури кои ќе се движат во интервал од -5°C до 0°C. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне зголемување на облачноста.

Облачно време, во Скопје температури и до нула

Курир - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Облачно време со температура до 11 степени

Нетпрес - 03.12.2020

Времето ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од ...

Умерено облачно со сончеви периоди

Факултети - 25.11.2014

Во Македонија во вторник во утринските часови ќе има појава на магла а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Слаб ветер со променлив правец. Утринските температури од -4°C до 2°C, а максималните дневни температури ќе се ...

Облачно, претпладне по одделни котлини со магла

Макфакс - 25.11.2014

Умерено до значително облачно, претпладне по одделни котлини со магла. Дневните температури ќе се движат од 4 до 11 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 7 степени.

Време: Променливо облачно со магла по котлините

А1 On - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини. Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови ќе се прошират и во останатите подрачја.

Умерено облачно во Македонија

Вечер Прес - 25.11.2014

Умерено облачно ќе биде времето денеска во Македонија а по одделни котлини ќе се појави и магла во претпладневните часови ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од четири до ...

Еве со каква информација излегоа синоптичарите за денеска

Sky - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне по одделни котлини со слаба магла. Попладне во западните делови ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се прошират на повеќе места.

Денеска умерено до значително облачно со температура до 11 степени

Либертас - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Облачно со температура од 0 до 7 степени

Канал 77 - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Умерено до значително облачно- до 11 степени

Локално - 25.11.2014

Денеска е вторник, 24 ноември, 329-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 36 дена. – Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во ...

Утринска магла и сув студ

Република - 25.11.2014

Претежно сончево време се очекува во поголем дел од земјата и во вторник. Повторно можна е слаба магла и ниска облачност во дел од котлините и речните долини, особено долж Повардарие, но истата би требало да биде пократкотрајна за разлика од ...

Умерено облачно време со утринска магла

Lider - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Облачно време, во Скопје температури и до нула

Вистина.мк - 25.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Студено утро и дневна температура до 11 степени

Канал5 - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Времето денеска: Ведро со умерена облачност и температура до 13 степени

24 Вести - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Температурата ќе се движи од шест до 13 степени.

Студено и облачно - утринска температура минус 4, дневна од 6 до 13 степени

Канал5 - 24.11.2014

Во текот на денов, според прогнозите, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег.

Еве какво време не очекува денеска

Телеграф - 24.11.2014

Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од шест до 13 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб ...

Подгответе се за снег и смрзнувачки температури

Press24 - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...

Неделна временска анализа - Студени утра, од среда наоблачување. Четврток и петок со услови за слаб дожд

Факултети - 24.11.2014

Во Македонија во понеделник по студеното и магловито утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Во доцните попладневни и вечерните часови во крајнните источни, североисточни и југоисточни предели со услови за слаб дожд, а ...

Студено понеделничко утро и ден исполнет со сончевина

Таратур - 24.11.2014

Претежно сончево време се очекува и во понеделник. Рано попладне умерено наоблачување се очекува во источниот крај, а истото го очекуваме во западниот регион во текот на вечерта. Утрото ќе биде релативно студено, а денот посвеж во однос на ...

Доаѓа зимата: Од вечерва температури длабоко во минус и врнежи од снег

Press24 - 24.11.2014

Во Македонија во понеделник по студеното и магловито утро, во доцните попладневни и вечерните часови во крајнните источни, североисточни и југоисточни предели со услови за слаб дожд, а над 1000 метри со услови за провејување на слаб снег.

Време: Умерено облачно со температура до 11 степени

А1 On - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Утре облачно со можна магла и температури под нула

+инфо - 24.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Променливо време, на некои места слаб дожд, а на планините снег

Курир - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно

Сител - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

До среда стабилно и суво време, од четврток можна појава на дожд

Нетпрес - 24.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш нема да видиме некое особено студено време, а уште помалку снег (се разбира доколку не ги сметаме повисоките планини). Според прогнозата на Метеопро денеска ќе биде сончево, а утре се ...

Денес не очекува променливо облачно време со сончеви периоди

Пулс24 - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...

Понеделнички студено

Република - 24.11.2014

Претежно сончево време се очекува и во понеделник. Рано попладне умерено наоблачување се очекува во источниот крај, а истото го очекуваме во западниот регион во текот на вечерта. Утрото ќе биде релативно студено, а денот посвеж во однос на ...

Неделна временска прогоноза

Кумановски м. - 24.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш според метеролозите, во Македонија нема навестувања за особено студено време, а уште помалку снег, јавува Метеопро. Во понеделник, се очекува претежно сончево време.

Температурите во минус – оваа недела малку сонце, малку облаци, малку снег

МК News - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слаба магла. Во вечерните часови, во источните делови ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд, на планините ...

Облачно време, во Скопје температури и до нула

Пулс24 - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Сончево со локална облачност

Тера - 24.11.2014

Во Македонија во понеделник, ќе преовладува претежно сончево време со локална облачност. Во доцните попладневни и вечерните часови во крајните источни, североисточни и југоисточни предели ќе има услови со услови за слаб дожд.

Променливо време со слаб дожд, а на планините снег

Денешен - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...

До среда стабилно и суво време, од четврток можна појава на дожд

Точка - 24.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш нема да видиме некое особено студено време, а уште помалку снег (се разбира доколку не ги сметаме повисоките планини). Според прогнозата на Метеопро денеска ќе биде сончево, а утре се ...

Денес значително намалување на температурите - ЕВЕ КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО

Sky - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по одделни котлини со магла. Дневната температура ќе се движи од 4 до 11 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 7 ...

Какво време можеме да очекуваме оваа недела?

Пулс24 - 24.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш нема да видиме некое особено студено време, а уште помалку снег (се разбира доколку не ги сметаме повисоките планини). Еве какви се изгледите во последната работна недела месецов според ...

Целонеделна временска прогноза

Локално - 24.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а ...

Од вечерва минусни температури и снег

Вечер Прес - 24.11.2014

Студено и понекаде магловито утро не очекува и во вторник, со ниски утрински температури кои ќе се движат во интервал од -5°Ц до 0°Ц. Во Македонија во понеделник по студеното и магловито утро, во доцните попладневни и вечерните часови во крајните ...

Без снег и без голем студ до крајот на месецов

Република - 24.11.2014

Во овие последни денови од ноември нема да видиме ниту голем студ ниту снег во градовите. Според прогнозата на Метеопро , утре не очекува сончево време со локална умерена облачност. Можна е појава на сосема тенок слој на магла по одделни котлини во ...

Подгответе се за снег и смрзнувачки температури

Скопје инфо - 24.11.2014

Студено и понекаде магловито утро не очекува и во вторник, со ниски утрински температури кои ќе се движат во интервал од -5°C до 0°C. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне зголемување на облачноста.

Променливо време, на некои места слаб дожд, а на планините снег

Вистина.мк - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...

Сончево со мала облачност и слаб дожд

Lider - 24.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната од ...