TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со молотов коктел запален џипот на сопственикот на"Упа ентерпрајз"

Вест - 12.09.2002

ЗАВЧЕРА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ Џипот "вранглер", сопственост на Љупчо Палевски, сопственик на фирмата "Упа ентерпрајз" и главен уредник на неделникот "Старт" и на новиот дневен весник "Глобал" целосно изгорел Две непознати лица од автомобил во движење, завчеравечер, фрлиле молотов коктел врз џипот ...

Палевски: ДПА ја нападна печатницата, ВМРО-ДПМНЕ ми го разнесе џипот

Дневник - 12.09.2002

НАПАДИ ВРЗ СОПСТВЕНИКОТ НА "ГЛОБАЛ" И НА "СТАРТ" Активисти на ВМРО-ДПМНЕ фрлија "молотов коктел" врз џипот на мојата сопруга, а нивните коалициски партнери стрелаа врз печатницата на весникот "Глобал" во Мала Речица, тврди Љупчо Палевски, сопственик на дневниот весник "Глобал" и на неделникот ...

Атак врз печатницата на „Глобал“, сопственикот Палевски ја обвини власта

А1 - 11.09.2002

Ова се остатоците од џипот сопственост на семејството Палевски, кој синоќа изгоре во експлозија на молотов коктел пред куќата на Палевски на улицата „Киро Крстевски - Платник“ веднаш до средното уметничко училиште во општината Центар во Скопје.