TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров со „седумка“ во мрежата на Колдинг

Дерби - 29.11.2015

Барселона на Кире Лазаров останува на првата позиција во групата од Лигата на шампионите по убедливиот триумф од 36:28 на гостувањето кај Колдинг. Актуелниот европски шампион имаше проблеми само во првото полувреме кое го доби со минимални 16:15, но ...

Барселона лесно до нови бодови во Копенхаген

24 Ракомет - 29.11.2015

Актуелниот европски шампион ја забележа седмата победа во Лигата на шампионите овојпат на гостински терен во Копенхаген. Домаќините беа достоен противник 40 минути, а последниот период целосно му припадна на каталонскиот шампион за конечни 28-36 ...

Монпелје му направи услуга на Вардар, Лазаров и Жалуз „распалија“ и во Копенхаген

SportMedia - 29.11.2015

Карабатиќ си замина, а Јиха е повреден, но и без нив Барселона развива страшен тандем во Кире Лазаров и Ваел Жалуз. Најдобриот македонски ракометар постигна седум гола, а Тунижанецот стрелаше прецизно девет пати за триумф против Колдинг со 36-28.

Барселона го прегази Колдинг, Монпелје играше за Вардар

Вечер Прес - 29.11.2015

Ракометарите на Монпелје ремизираа со Пик Сегед – 29:29 и му направија услуга на Вардар, во борбата за што повисоко место во групата Б, додека Барселона, предводена од најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров и Ваел Жалуз го прегази Колдинг.

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

Канал5 - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Барселона со рекордна 73. победа во низа

Дневник - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион, Барселона, постави нов рекорд со 73 победи во низа. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Kирил Лазаров на теренот на лутиот ривал Адемар Леон стаса до 73.

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

А1 On - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Лазаров и Барселона со историска победа

Макфакс - 26.11.2015

Ракометарите на Барселона, во средата, славеа над Адемар со 37:33, во натпревар кој се одигра во рамките на 12.коло, во АСОБАЛ лигата. Со оваа победа Барселона стана апсолутен рекордер во шпанскиот ракомет откако ја забележа 73-та последовна победа ...

Лазаров и Барселона со историска победа

Кајгана - 26.11.2015

Ракометарите на Барселона, славеа над Адемар со 37:33, во натпревар кој се одигра во рамките на 12.коло, во АСОБАЛ лигата. Со оваа победа Барселона стана апсолутен рекордер во шпанскиот ракомет откако ја забележа 73-та последователна победа во ...

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

Курир - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

+инфо - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

ЗаЗабава - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Лазаров фантастичен, Барселона до историски триумф

Хитпортал - 26.11.2015

Барселона ја продолжи победничката серија во Асобал лигата и славеше на гостувањето кај Адемар Леон со 33:37. Триумфот сега не беше двоцифрен, но сепак немаше многу неизвеснот околу победникот, иако домашните стигнаа на минус 1 во вториот дел.

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

Lider - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Барселона со рекордна 73-та победа во низа

Идивиди - 26.11.2015

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи. Екипата за која настапува македонскиот ракометар Кирил Лазаров синоќа на теренот на лутиот ривал, Адемар Леон ја запиша 73-тата победа по ред и ...

Барселона вечерва по нов рекорд!

24 Ракомет - 25.11.2015

Вечерва со почеток од 20:30 шпанскиот првак ќе се сретне со екипата на Адемар Леон во националната АСОБАЛ лига. Натпреварот со веќе познат победник, ќе биде посебен бидејќи Барселона ќе ја достигне историската бројка од 73 натпревари без пораз.

Феноменален Лазаров за апсолутен рекорд на Барса

Екипа - 25.11.2015

Барселона ја продолжи својата фантастична серија победи во АСОБАЛ-лигата благодарение на Кире Лазаров, откако македонскиот репрезентативец ја превзеде улогата на лидер и му донесе на својот тим триумф на незгодното гостување против Адемар Леон.

Лазаров и Жалуз сами го „изрешетаа" Адемар, историска победа за Барселона

SportMedia - 25.11.2015

Каталонците немаа поголеми проблеми, а како би имале кога двајцата „бомбардери" Кирил Лазаров и Ваел Жалуз беа расположени за игра. Нашиот репрезентативен капитен Кирил Лазаров беше најефикасен со 12 постигнати погодоци од 14 обиди, а Жалуз постигна ...

Лазаров блескаше во историската победа на Барселона

Дерби - 25.11.2015

Екипата на Барселона многу потешко од очекувањата извојува победа над екипата на Адемар Леон, но сепак триумфот од 37:33 беше 73-те последователен во шпанското ракометно првенство со кој поставија апсолутен рекорд во ова натпреварување.

Само билети за стоење останаа за Вардар-Барса

Канал 77 - 25.11.2015

Дека големото дерби од групата Б во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона во СЦ „Јане Сандански“ ќе привлече огромно внимание немаше сомневања, а истото се одрази и со експресна продажба на билетите.

Го реши Вардар, па доби нов договор од Барселона

Дерби - 24.11.2015

Шампионот на Македонија, Вардар забележа два порази од Барселона во Лигата на шампионите, а една од причините за тоа беше феноменалниот бек Ваел Жалуз. Раул Гонзалес и неговите избраници немаа одговор и не најдоа лек за репрезентативецот на Тунис ...

По добрите игри со Вардар, Жалуз потпиша нов договор со Барселона

МКД - 24.11.2015

Ваел Жалуз беше убедливо најдобриот ракометар на Барселона на дуелите против Вардар кои Каталонците ги добија. Жалуз беше вистинска енигма за вардаровата одбрана, во Барселона постигна 12 гола, во Скопје 8 и беше главниот виновник за поразите на ...

Награда по победите над Вардар: Жалуз доби нов договор со Барса

Екипа - 24.11.2015

Ваел Жалуз беше главна фигура при двете победи на Барселона над Вардар, а раководството на каталонскиот гигант веднаш по враќањето од Скопје го награди одличниот бек со нов договор. Актуелниот договор на тунискиот репрезентативец истекуваше на ...

Го потона Вардар, па доби награда: Жалуз во Барселона до 2018!

SportMedia - 24.11.2015

Тунижанецот дојде во редовите на европскиот првак од Кил летово со ангажман кој првично требаше да заврши заедно со сезонава. Сепак, со по само три месеца покажа дека е материјал за високи дострели, па Барселона побрза да ги осигура неговите услуги.

Вардаровиот „кошмар“ го продолжи договорот со Барселона

24 Ракомет - 24.11.2015

Еден од најдобрите ракометари на Барселона во дуелот со Вардар, тунискиот репрезентативец, Ваел Жалуз доби нов договор од каталонскиот гигант. Одличните два натпревари во серија против нашиот Вардар беа добра препорака за раководството на актуелниот ...

Барселона го награди Жалуз со нов договор

Вечер Прес - 24.11.2015

Тунижанецот Ваел Жалуз постигна 20 гола за Барселона на двата натпревари против македонскиот шампион Вардар во Лигата на шампионите, а раководството на каталонскиот гигант веднаш по враќањето од Скопје го награди одличниот бек со нов договор.

Гонзалес: Последните десет минути треба да ни служат за ука

Дневник - 23.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар и на реваншот во Скопје пред полните трибини и пеколната атмосфера во СЦ „Јане Сандански“ е поразен во 8. коло од групата Б во лигата на шампионите од европскиот шампион Барселона (25-27).

„Жално е да загубиме ваков натрпевар пред нашите навивачи“

СуперСпорт - 23.11.2015

Вардар пропушти голема шанса да го совлада актуелниот европски првак Барселона. Раул Гонзалес по мечот рече дека Барса го добила во последните 10 минути, а Стојанче Стоилов изрази жалење што не успеавме да славиме голема победа во одличната ...

Вардар пропушти шанса да ја победи Барселона

Курир - 23.11.2015

Ракометарите на Вардар пропуштија голема можност да го совладаа актуелниот европски првак Барселона во натпревар од 8.коло на Лигата на шампионите, одигран вчера во Скопје. Лошата игра во завршните 10-тина минути ги чинеше вардарци пораз со 25:27.

Вардар не издржа пред Барселона – пропушти голема шанса за значајна победа

Спортски - 23.11.2015

Ракометарите на Вардар пропуштија голема можност да го совладаа актуелниот европски првак Барселона во натпревар од 8.коло на Лигата на шампионите, одигран вечерва во Скопје. Лошата игра во завршните 10-тина минути ги чинеше вардарци пораз со 25:27.

Лазаров: Не е пријатно да си гостин во својата Македонија

Курир - 23.11.2015

Во преполната сала „Јане Сандански" каде вчера се одигра натпреварот меѓу Вардар и Браселона со громогласен аплауз беа пречекани ракометарите на Вардар, но и Кирил Лазаров. По настапот во дресот на Барса, Лазаров на Фејсбук напиша дека не е пријатно ...

СЕДМЕРЕЦ: Тарапана!

Екипа - 23.11.2015

Минатата недела „Блауграна“ беше „жалузграна“, оваа недела пак во „Јане Сандански“ беше „тарапана“. Имаше се. . . само победата пак ни отиде во „жалузграна“ 1. Скопје ја виде Барса! Затворени улици, обезбедување наоружано до заби, врски за билети, ...

Вардар го имаше фантастичниот Штербик, но ги немаше судиите на своја страна

Спортклуб - 23.11.2015

Составот на „Црвено-црните“ синоќа во спортската сала „Јане Сандански“ иако започнаа фуриозно, завршија доста бавно и неефикасно во нападите, па тоа резултираше со втор пораз од Барселона, овој пат на домашен терен.

„Играше Вардар, но на теренот Македонец беше само Кирил Лазаров“

Спортклуб - 23.11.2015

Вчера во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје се одигра вистински ракометен спектакл помеѓу Вардар и Барселона, во кој на крајот се радуваа гостинските играчи и нивниот стручен штаб.

Барса знае како во финишот

Идивиди - 23.11.2015

„Барселона одигра добар натпревар. Ние игравме одлично во првиот дел, создадовме предност од три - четири гола и на полувремето имавме солидна предност. Но, во второто полувреме имавме потешкотии, проблеми со Жалуз, и со пикерите, Де Варгас беше ...