TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

24 Вести - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

Курир - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Клиперси ги „растурија“ Вориорси, Бакс победи во Хјустон (Видео)

Макфакс - 25.10.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс ја забележаа втората победа во новата сезона. Клиперс во дербито славеа над Голден стејт Вориорс 1412:122. Во второто дерби Милвоки Бакс ги надиграа Хјустон Рокетс 117:111.

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

А1 On - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

ЛА Клиперс го совлада шампионот

Нетпрес - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

ЛА Клиперс триумфираа против Голден Стејт

Кајгана - 25.10.2019

Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор успех во ...

ЛА Клиперс триумфално и кај вицешампионот, Милвоки со пресврт славеше во Тексас

SportMedia - 25.10.2019

Кошаркарите на ЛА Клиперс ја остварија и втората сезонска победа во НБА лигата, откако синоќа го добија дербито против вицешампипнот Голден Стејт на гостински терен со 141:122. Тежок пораз на домашен терен претрпеа Стеф Кари и компанија, против еден ...

Клиперси подобри од Голден Стејт, Јанис го сруши Хјустон со трипл-дабл (ВИДЕО)

Спортски - 25.10.2019

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Лос Анџелес Клиперси ја забележаа и втората победа на почетокот на најсилнатал ига во светот откако го победија Голден Стејт Вориорс со 141:122.

Клиперс ги растурија Вориорс, Бакс победија во Хјустон (Видео)

TopSport - 25.10.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс ја забележаа втората победа во новата сезона. Клиперс во дербито славеа над Голден стејт Вориорс 1412:122. Во второто дерби Милвоки Бакс ги надиграа Хјустон Рокетс 117:111.

Ленард знае како против Вориорс, Адетокумбо „ѕверски“ против Хјустон (ВИДЕО)

Екипа - 25.10.2019

ЛА Клиперс се наметнуваат како први фаворити во НБА лигата откако по стартната победа на градскиот ривал Лејкерс, сега ги декласираа Голден Стејт Вориорс со 141-122. Клиперс во текот на целиот меч беа подобар противник, а им успеа тоа што често ...

НБА: Кавај знае како против Вориорси! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.10.2019

НБА вицешампионот му дозволи на тимот од Лос Анџелес во еден момент од мечот да има предност и од +31 разлика. Лос Анџелес Клиперс ја забележа и втората победа на почетокот од најсилната лига на светот против екипата на Голден Стејт Вориорс со ...

ЛА Клиперс убедливи против Голден стејт, Адетокумбо со трипл-дабл го сруши Хјустон (ВИДЕО)

МКД - 25.10.2019

Лос Анџелес Клиперс со убедливи 141:122 победи на гостувањето кај Голден стејт, Адетокумбо блескаше во победа на Милвоки кај Хјустон со 117:111 Голден стејт веќе ја нема силата која го красеше во изминатите години, заминувањето на Кевин Дурент и ...

ВИДЕО: Клиперси убедливо против вицешампионот, Антетокумбо со „трипл-дабл“ го отпиша Хјустон!

Gol.mk - 25.10.2019

Екипата на Лос Анџелес Клиперс ја запиша втората победа во новата сезона на НБА лигата, откако на гости полесно од очекуваното славеше над вицешампионот Голден Стејт Вориорс (122-141). Иако се очекуваше да биде дерби на вечерта, избраниците на Док ...

Клиперс го распипаа дебито на Голден Стејт во новата арена (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.10.2019

Лос Анџелес клиперс уште на стартот на сезоната во НБА-лигата најавува дека можеби ќе биде главниот тим на Западната конференција. Откако го совладаа тимот на Лејкерс на отворањето на сезоната, утринава славеа и на гостувањето кај Голден Стејт со ...

„Клиперси“ пресилни за Голден Стејт, Антетокумпо „сам“ го доби Хјустон

Сител - 25.10.2019

Третиот натпреварувачки ден во новата сезона на НБА лигата донесе два интересни дуели. Вицешампионот Голден Стејт претрпе убедлив пораз во премиерниот меч. „Воините“ пред своите симпатизер загубија од ЛА Клиперс со убедливи 141-122.

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

Опсервер - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Клиперс ги растурија Вориорс, Бакс победија во Хјустон

MTM - 25.10.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс ја забележаа втората победа во новата сезона. Клиперс во дербито славеа над Голден стејт Вориорс 1412:122. Во второто дерби Милвоки Бакс ги надиграа Хјустон Рокетс 117:111.

Клиперси ги „растурија“ Вориорси, Бакс победи во Хјустон

Точка - 25.10.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс ја забележаа втората победа во новата сезона. Клиперс во дербито славеше над Голден стејт вориорс, 1412:122. Во второто дерби Милвоки бакс го надигра Хјустон рокетс, 117:111.

НБА: Клиперси го совладаа шампионот

Денешен - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

MakPress - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Леброн за поразот од Клиперс: Ова е само еден натпревар

А1 On - 24.10.2019

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го коментираше поразот од ЛА клиперс (102:112) во првиот натпревар од новата НБА сезона. – НБА се врати. Секој сака да шпекулира дека тоа било принципиелен натпревар, сериозен тест.

Леброн за поразот од Клиперс: Ова е само еден натпревар

+инфо - 24.10.2019

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го коментираше поразот од ЛА клиперс (102:112) во првиот натпревар од новата НБА сезона. – НБА се врати. Секој сака да шпекулира дека тоа било принципиелен натпревар, сериозен тест.

НБА не простува: Кошаркар на Клиперс го „олеснија“ зашто фрли топка во публика (ФОТО)

Sport 1 - 24.10.2019

Лос Анџелес Клиперс славеше на отворањето на НБА-сезоната против градскиот ривал Лејкерс, а по победата нивниот кошаркар Патрик Беверли реши да ја фрли топката од мечот во публика како сувенир, по што си доби и казна.

Спектакл на отварањето: Леонард ги сруши Лејкерси, шампионот победи после продолженија (ВИДЕО)

Спортски - 24.10.2019

Новата НБА сезона започна изминатата вечер, а победи во првите натпревари остварија Лос Анџелес Клиперс и Торонто Рапторс. Актуелниот шампион Торонто Рапторс после продолженија на свој паркет го совлада Њу Орлеанс со резултат 130:122.

Ја фрли топката во публика и го казнија пет годишни просечни плати во Македонија

Спортманија - 24.10.2019

Еден чуден момент кој го одбележа дербито на Лос Анџелес во НБА-лигата. Лос Анџелес клиперс го доби градското дерби против Лејкерс, а по завршување на средбата, еден од најрадосните беше Патрик Беверли.

Леброн за поразот од Клиперс: Ова е само еден натпревар

Опсервер - 24.10.2019

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го коментираше поразот од ЛА клиперс (102:112) во првиот натпревар од новата НБА сезона. – НБА се врати. Секој сака да шпекулира дека тоа било принципиелен натпревар, сериозен тест.

Леброн за поразот од Клиперс: Ова е само еден натпревар

MakPress - 24.10.2019

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го коментираше поразот од ЛА клиперс (102:112) во првиот натпревар од новата НБА сезона. – НБА се врати. Секој сака да шпекулира дека тоа било принципиелен натпревар, сериозен тест.

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА-лигата

24 Вести - 23.10.2019

Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона. Најзаслужен за победата на канадскиот тим беше Сијакам кој забележа дабл-дабл ефект (34 поени ...

НБА: Триумф за Клиперси и Торонто на почетокот на новата сезона

Алсат-М - 23.10.2019

Кошаркарите на ЛА Клиперс и Торонто со победи ја започнаа новата сезона во најјаката лига на светот (НБА). Клиперси предводени од еден од најуспешните минатата сезона, Каваји Лендар (30 поени) го совладаа градскиот ривал Лејкерси со резултат од ...

Најдобрите потези во првата вечер во НБА лигата: ЛеБрон доминираше!

СуперСпорт - 23.10.2019

ЛеБрон Џејмс го изведе најдобриот потег во првата вечер во НБА лигата. Лејкерски го доживеаа првиот пораз во градското дерби од Клиперски, а ЛБЏ имаше учинок од 18 поени, девет скокови и осум асистенции, но дури два негови потези завршија на врвот ...

ВИДЕО: Клиперси ја добија битката за Лос Анџелес против Лејкерси

Sport M - 23.10.2019

Први натпревари во новата НБА сезона и прво градско дерби. ЛА Клиперс го совлада ЛА Лејкерс со 112:102. Најефикасен во победничкиот тим беше Кавај Ленард со 30 поени во својот прв настап за Клиперси, по доаѓањето од Торонто каде ја освои својата ...

Засилениот Лејкерс потклекна пред Ленард и Клиперси на отворањето на сезоната

Дерби - 23.10.2019

Со два натпревари доцна синоќа беше отворена новата НБА сезона. И покрај тоа што бранителот на титулата, Торонто Репторс играше против Њу Орлеанс, вниманието беше насочено кој средбата во Лос Анџелес, меѓу Лејкерси и Клиперси.

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА лигата

Кајгана - 23.10.2019

Торонто, 23 октомври 2019 (МИА) – Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто Репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона.

Одлична старт на новата сезона во НБА лигата: Триумфи на шампионот Торонто, дербито на Лос Анџелес го добија „Клиперси“

Сител - 23.10.2019

Ако денот по утрото се познава, а воведните два натпревари од НБА лигата беа супер неизвесни, тогаш е реално да очекуваме дека во новата сезона на НБА лигата не очекуваат големи возбудувања.

Потегот на вечерта во НБА е за Леброн Џејмс (видео)

TopSport - 23.10.2019

Леброн Џејмс го има најдобриот потег на првата вечер во новата сезона на НБА лигата. Тоа е информацијата која стои на официјалниот YouTube канал на најсилната светска кошаркарска лига. Во поразот на Лејкерси од градскиот ривал Клиперс, леброн имаше ...

НБА Топ 5: Моќниот Леброн делеше „банани“, па го „скрши“ обрачот на Клиперс (Видео)

Дерби - 23.10.2019

Зад нас се првите два натпревари од новата сезона во НБА лигата, натпревари во кои победи издвојуваа Торонто Репторс и Лос Анџелес Клиперс во пресметките со Њу Орлеанс Пеликанс, односно Лос Анџелес Лејкерс.

Потегот на вечерта во НБА е за Леброн Џејмс (видео)

Макфакс - 23.10.2019

Леброн Џејмс го има најдобриот потег на првата вечер во новата сезона на НБА лигата. Тоа е информацијата која стои на официјалниот YouTube канал на најсилната светска кошаркарска лига. Во поразот на Лејкерси од градскиот ривал Клиперс, леброн имаше ...

Првата битка за ЛА ја добија Клиперс (Видео)

Макфакс - 23.10.2019

Два дуели одиграни во текот на ноќта ја отворија 74 сезона во најсилната кошаркарска лига во светот, НБА. Градското дерби на екипите што претендираат на шампионскиот трон им припадна на Лос Анџелес Клиперс, додека актуелните шампиони Торонто Репторс ...

Почнува забавата: ЛА Клиперс прв фаворит за „прстенот“

Gol.mk - 23.10.2019

Ноќеска започнува новата сезона во најсилната светска кошаркарска лига НБА. Сезоната ја отвора бранителот на шампионскиот трофеј, Торонто кој пред своите симпатизери го пречекува составот на Њу Орлеанс.

Шампионот се извлече против Нола, Клиперс се новите газди во Ел – еј (видео)

Спортманија - 23.10.2019

Дерби во вистинска смисла на зборот, Лос Анџелес ќе биде епицентарот на НБА возбудувањата Клиперс го добија градското дерби против Лејкерс на стартот од новата сезона во НБА лигата со конечни 112:102.

СПЕКТАКЛ НА СТАРТОТ: Ленард ги уништи Лејкерси, шампионот славеше по продолжение (ВИДЕО)

SportMedia - 23.10.2019

Новата НБА сезона почна со два дуели, бранителот на титулата Торонто по продолжение го совлада Њу Орлеанс со 130-122, додека дербито во ЛА им припадна на Клиперси, носени на крилата на новото засилување Каваj Ленард славеа со 112-102.

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА-лигата

А1 On - 23.10.2019

Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона. Најзаслужен за победата на канадскиот тим беше Сијакам кој забележа дабл-дабл ефект (34 поени ...

НБА: Ленард и „клиперси“ им го украдоа шоуто на Џејмс и „лејкерси“ (видео)

OhridNews - 23.10.2019

Новата сезона во НБА лигата имаше спектакуларен почеток со градскто дерби во Лос Анџелес и дуелот на шампионот Торонто против тимот на Њу Орлеанс. Дербито за власт во ЛА заврши во корист на „клиперси“ кои славеа со 112-102, додека „рептилите“ после ...

Супершоу во Лос Анџелес: Каваи одигра шампионски против Леброн (ВИДЕО)

Екипа - 23.10.2019

Големото дерби на Лос Анџелес во кое претендентите за титулата одиграа суператрактивен натпревар, а Клиперс славеа со 112-102 над Лејкерс донесе одличен почеток на сезоната во НБА лигата. Драма имаше и во воведниот дуел во кој шампионот, Торонто ...

НБА: Ленард ги „сруши“ Лејкерси, шампионот славеше по продолжение! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.10.2019

Новата НБА сезона започна доцна синоќа, а победи во првите натпревари забележаа екипите на Лос Анџелес Клиперс и Торонто Репторс. Актуелниот шампион Торонто после едно одиграно продолжение на домашен терен го совлада Њу Орлеанс со резултат 130:122.

Каваи на терен му објасни на Леброн зошто го одбра Клиперс (Видео)

Спортманија - 23.10.2019

Ѕвездата на Лејкерс се чуди како Ленард заврши во градскиот ривал на Лејкерс. Пред почетокот на градското дерби во НБА лигата помеѓу Лос Анџелес лејкерс и Лос Анџелес клиперс, главниот играч на „езерџиите“, Леброн Џејмс, изјави дека се чуди како ...

Првата битка за ЛА ја добија Клиперс (Видео)

TopSport - 23.10.2019

Два дуели одиграни во текот на ноќта ја отворија 74 сезона во најсилната кошаркарска лига во светот, НБА. Градското дерби на екипите што претендираат на шампионскиот трон им припадна на Лос Анџелес Клиперс, додека актуелните шампиони Торонто Репторс ...

Фантастично шоу во Лос Анџелес на стартот: Каваи подобар од Џејмс (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.10.2019

Лос Анџелес клиперс го совлада тимот на Лос Анџелес лејкерс со 11 на стартот од новата сезона во НБА-лигата со 112-102. Двата тима прикажаа фантастична кошарка и со засилените ростери исто така докажаа дека ќе се борат за врвот во исклучително ...

ВИДЕО: Ѕвездено деби на Ленард, Клиперси слават во првото градско дерби

Gol.mk - 23.10.2019

Со спектакуларно градско дерби меѓу Лос Анџелес Клиперс и Лос Анџелес Лејкерс официјално започна Западната конференција на НБА лигата. Фаворитите Клиперси извојуваа победа од 112-102 и потврдија дека имаат голем потенцијал сезонава.

Клиперс владеат во Лос Анџелес, шампионот тргна со победа (ВИДЕО)

МКД - 23.10.2019

Лос Анџелес Клиперс го совлада градскиот ривал Лејкерс со 112:102, Торонто по продолжението победи против Њу Орлеанс со 130:122. Лос Анџелес Лејкерс со пораз ја почна новата НБА сезоната, Кавај Ленард ги предводеше Клиперс до победа во дербито.

Голем гест од Торонто за навивачите

Вечер Прес - 23.10.2019

Секој навивач, кој присуствуваше на воведниот натпревар од новата НБА сезона помеѓу Торонто и Њу Орлеанс, доби копија од шампионскиот прстен. Пред почетокот на овој натпревар се одржа церемонија за доделување на шампионските прстени на кошаркарите ...

НБА: Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот

Денешен - 23.10.2019

Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона. Најзаслужен за победата на канадскиот тим беше Сијакам кој забележа дабл-дабл ефект (34 поени ...

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА-лигата

Опсервер - 23.10.2019

Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона. Најзаслужен за победата на канадскиот тим беше Сијакам кој забележа дабл-дабл ефект (34 поени ...

Потегот на вечерта во НБА е за Леброн Џејмс

MTM - 23.10.2019

Леброн Џејмс го има најдобриот потег на првата вечер во новата сезона на НБА лигата. Тоа е информацијата која стои на официјалниот YouTube канал на најсилната светска кошаркарска лига. Во поразот на Лејкерси од градскиот ривал Клиперс, леброн имаше ...

Клиперс ја добија првата битка за Лос Анџелес

Н.Македонија - 23.10.2019

Градското дерби на екипите што претендираат на шампионскиот трон им припадна на Лос Анџелес клиперс, додека актуелниот шампион Торонто репторс ги победи Њу Орлеанс Пеликанс во продолжението, во мечевите на отворањето на 74-та сезона во најсилната ...

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА-лигата

MakPress - 23.10.2019

Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13: 5) во првиот натпревар од новата сезона. Најзаслужен за победата на канадскиот тим беше Сијакам кој забележа дабл-дабл ефект (34 поени ...

Почнува НБА сезоната: Клиперси и Бакс со најголеми шанси за титула, а Јанис за МВП наградата

SportMedia - 22.10.2019

Ноќта помеѓу вторник и среда, по средноевропско време, почнува новата, или 74. сезона во најсилната кошаркарска лига на светот – НБА лигата. Регуларната сезона ќе трае до 15 април идната година, а од 18 април ќе почне плеј-офот и ќе заврши со ...

Ноќеска започнува новата сезона во НБА лигата

Курир - 22.10.2019

Ноќеска ќе започне новата сезона во најсилната светска кошаркарска лига НБА. Вообичаено сезоната ја отвора бранителот на шампионскиот трофеј, а годинава тоа е тимот на Торонто кој пред своите симпатизер го пречекува составот на Њу Орлеанс.

НБА лигата почнува со супер дербито меѓу Клиперс и Лејкерс

Нетпрес - 22.10.2019

Клиперс и Лејкерс ќе ја отворат новата НБА сезона со дербито на Лос Анџелес, очекувано со голем интерес. Дуелот е во 04:30 часот во среда наутро понаше време, а обете екипи се сериозни кандидати за титулата.

3,2,1… НБА-треската може да почне!

Спортманија - 22.10.2019

Тронот го сакаат сите, но само еден тим може да го преземе од актуелниот владетел Торонто. Новата сезона во НБА-лигата е пред нас. Ноќта меѓу вторник и среда со два меча стартуваат возбудувањата во најсилната кошаркарска лига во светот.

Ноќеска започнува новата сезона во НБА лигата

Сител - 22.10.2019

Ноќеска ќе започне новата сезона во најсилната светска кошаркарска лига НБА. Вообичаено сезоната ја отвора бранителот на шампионскиот трофеј, а годинава тоа е тимот на Торонто кој пред своите симпатизер го пречекува составот на Њу Орлеанс.

Битката за Лос Анџелес ќе го даде новиот НБА шампион

Слободен Печат - 22.10.2019

Клиперси се засилија со Кавај Ленард, а „езерџиите“ го ангажираа Ентони Дејвис. Вечерва почнува нова НБА сезона, 74. по ред, а на првиот ден ќе се играат два натпревари: Торонто Репторс-Њу Орлеанс Пеликанс (02.00 часот) и Лос Анџелес Клиперс-Лос ...

Супер дерби на отворањето на НБА сезоната: Клиперс на мегдан со Лејкерс

Локално - 22.10.2019

Клиперс и Лејкерс ќе ја отворат новата НБА сезона со дербито на Лос Анџелес, очекувано со голем интерес. Дуелот е во 04:30 часот во среда наутро по наше време, а обете екипи се сериозни кандидати за титулата.

Клиперс и Лејкерс ја отвораат новата НБА сезона

iPortal - 22.10.2019

Клиперс и Лејкерс ќе ја отворат новата НБА сезона со дербито на Лос Анџелес, очекувано со голем интерес. Дуелот е во 04:30 часот во среда наутро понаше време, а обете екипи се сериозни кандидати за титулата.

НБА лигата започнува со супер дерби меѓу Клиперс и Лејкерс

MakPress - 22.10.2019

Клиперс и Лејкерс ќе ја отворат новата НБА сезона со дербито на Лос Анџелес, очекувано со голем интерес. Дуелот е во 04:30 часот во среда наутро понаше време, а обете екипи се сериозни кандидати за титулата.

НБА сезона 2019/20: Битката за ЛА е најновата атракција во САД

Gol.mk - 21.10.2019

Среда наутро по македонско време ќе започне долгоочекуваната НБА сезона. Во првиот ден ќе се одиграат два натпревари, а ќе дебитира и бранителот на титулата, Торонто Репторс . Тимот од Канада ќе го пречека Њу Орлеанс Пеликанс на најновата ѕвезда во ...

Ќе го пропушти oтварањето на сезоната: Лејкерс нема да може да смета на важен играч за дербито со Клиперс

Дерби - 21.10.2019

Во среда наутро почнува новата сезона во НБА лигата која ќе биде отворена со дуелот меѓу актуелниот шампион Торонто Репторс и Њу Орлеанс Пеликанс, но далеку поголемо внимание предизвикува вториот дуел меѓу градските ривали од Лос Анџелес, Лејкерс и ...

Почнува НБА, вниманието е свртено кон Лос Анџелес

Н.Македонија - 21.10.2019

Новата сезона, вкупно 74-та, во најсилното кошаркарско натпреварување во светот, НБА-лигата, почнува утре, а Торонто одбраната на титулата ќе ја почне со натпреварот на свој терен, против Њу Орлеанс.