TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќириќ му даде гол и на „Баерн“

А1 - 14.09.2002

Саша Ќириќ му даде гол и на „Баерн“, петти првенствен, втор од пенал во дресот на „Нирнберг“. За македонската фудбалска јавност сигурно најзначаен детал на седумте денешни дуели од 5-то коло во Бундес лигата. Бундес лига 5. коло: Табела: Премиер лига 6. коло: Италија, серија А, 1.

Саша Ќириќ стрелец против Вердер

Вест - 12.09.2002

Нашиот фудбалски интернационалец повторно ефикасен Нашиот довчерашен репрезентативец Саша Ќириќ продолжува да ги тресе противничките мрежи. Во четврто коло на Бундес лигата тој го постигна единствениот гол за Нинберг, а свој четврти во оваа сезона, во дуел на кој неговата екипа е поразена од Вердер ...

Четврти гол на Ќириќ за Нирнберг

Утрински - 12.09.2002

Македонскиот интернационалец во Германија, повторно стрелец за својот тим Баерн славеше во градското дерби против Минхен 1860 со 3:1 Македонскиот интернационалец во Нирнберг, Саша Ќириќ, не знае за доста, кога станува збор за реализацијата.

Ќириќ повторно стрелец, но Нирнберг загуби

Дневник - 12.09.2002

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ ГЕРМАНИЈА: Саша Ќириќ го постигна и четвртиот гол сезонава, но неговиот Нирнберг загуби на гостувањето кај Вердер во Бремен со 1-4, во 4. коло од првенството на Германија. Македонскиот интернационалец со тој гол изби на третото место на листата на стрелците, ...

Четврто коло од германската Бундес лига

А1 - 10.09.2002

По викенд паузата поради стартот на квалификацискиот циклус, првенствен фудбал денеска и утре и во најсилните национални шампионати. Неколку интересни дуели носи четвртото коло во Бундес лигата. Шампионот Борусија Дортмунд против лидерот на табелата Бохум, кој неочекувано забележа стопроцентен ...