TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последното финале на Вембли

Идивиди - 05.05.2013

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд изборија пласман во големото финале од Лигата на шампиони кое на 25-ти мај ќе се одигра на Вембли стадионот во Лондон.

Кога Борусија Дортмунд ја освои титулата во ЛШ

Идивиди - 05.05.2013

Борусија Дортмунд и покрај поразот од 0-2 во реванш натпреварот против Реал Мадрид се пласира во финалето од Лигата на шампионите.

Раул: Иднината на Роналдо е во Реал

Спортклуб - 04.05.2013

Шпанскиот фудбалер Раул Гонзалес за францускиот спортски магазин “Le 10 Sport” изјави дека би сакал Кристијано Роналдо уште долги години да го носи дресот на Реал Мадрид.

Баерн (М) ослабен гостува во Дортмунд

Нетпрес - 04.05.2013

Синоќа се одигра премиерниот натпревар од 32. коло во германската Бундес лига помеѓу екипите на Борусија од Менхенгладбах и Шалке и истиот заврши со минимален триумф на гостинот кој и понатаму ...

Го купи ли Реал Мадрид, Роберт Левандовски?

Екипа - 04.05.2013

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, разговарал со Роберт Левандовски, во една од своите канцеларии, веднаш по реванш дуелот против Борусија Дортмунд, игран во Мадрид, тврдат германските ...

Секс афера во Борусија Дортмунд

+инфо - 04.05.2013

Српскиот репрезентативец Невен Суботиќ се најде во центарот на секс скандал, заедно со соиграчот од Борусија Дортмунд , Матс Хумелс, и неговата девојка Кети Фишер.

И Реал во игра - Перез се сретна со Левандовски

Inpress - 04.05.2013

Мадрид, 4. мај 2013 (ИНПРЕС) Продолжува трансфер-сагата на Роберт Левандовски, напаѓачот на Борусија од Дортмунд. Според последните информации во игра се вклучил и Реал Мадрид, чиј претседател ...

Левандовски во Реал за 20 милиони евра?

Спортклуб - 04.05.2013

Четирите гола кои ги постигна Роберт Левандовски во рамките на првиот полуфинален дуел против Реал Мадрид, ги натераа челниците на Кралскиот клуб да размислат околу можен ангажман на полскиот ...

Наполи го менува Кавани за Џеко

Алфа - 04.05.2013

Манчестер Сити се обидува во текот на летово во своите редови да го доведе уругвајскиот репрезентативец, Единсон Кавани, но најголем проблем за реализација на трансферот е обештетувањетот од 53 ...

Интересот за Левандовски не стивнува

Кајгана - 04.05.2013

Бројот на клубови кои сакаат да го видат играчот на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, во своите редови од ден на ден сè повеќе се зголемува.

Левандовски во Реал Мадрид?!

Курир - 04.05.2013

Веднаш по завршувањето на дуелот Реал Мадрид-Борусија Дортмунд, претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез, остварил средба со напаѓачот на „милионерите“ Роберт Левандовски, тврдат германските ...

Епско промашување на Един Џеко (ВИДЕО)

МКД - 04.05.2013

Босанскиот фудбалски интернационалец Един Џеко верпојатно помирен со судбината дека си заминува од Манчестер сити денеска се посрамоти на гостувањето кај Свонси, кога успеа да промаши од пет метри.

Не е веќе тајна, Реал се распрашува за Левандовски

Спортклуб - 04.05.2013

Не е веќе тајна, Реал од Мадрид е заинтересиран за услугите на Роберт Левандовски. Ваквата информација ја потврди агентот на Полјакот Мајк Бартел во разговор за Билд.

И Реал во трката по Левандовски

+инфо - 04.05.2013

Германските медиуми пишуваат дека Баерн веќе се договорил со Борусија да го купи Роберт Левандовски, но шпанските, пак, велат дека во трката сега се вклучи и Реал Мадрид .

Реми на Борусија Дортмунд и Баерн, Левандовски промаши пенал за победа (ВИДЕО)

МКД - 04.05.2013

Големото германско дерби помеѓу Борусија Дортмунд и Баерн заврши нерешено 1-1, што може да биде и најава за нивниот меѓусебен дуел во финалето од Лигата на шампионите.

Еве зошто Борусија ќе биде европски шампион

Дерби - 04.05.2013

Фудбалските фанови често се во потрага по информација повеќе која би можела да им помогне во прогнозирањето на резултатот од натпреварот што претстои.

Игуаин прв го напушта Реал ова лето

Спортманија - 04.05.2013

Според Хозе Ангел Санчез, генералниот директор на Реал Мадрид, еден од играчите кои следната сезона нема да го носат дресот на Реал Мадрид ќе биде Аргентинецот Гонзало Игуаин.

Раул: Иднината на Роналдо е во Реал

СуперСпорт - 04.05.2013

Во разговор за францускиот медиум Ле 10 спорт, Раул Гонзалес изјави дека би сакал Кристијано Роналдо уште долго да го носи дресот на Реал Мадрид.

И Реал во трката по Левандовски

Либертас - 04.05.2013

Германските медиуми пишуваат дека Баерн веќе се договорил со Борусија да го купи Роберт Левандовски, но шпанските, пак, велат дека во трката сега се вклучи и Реал Мадрид.

Моментот кога го прекинаа „Специјалниот“ во најважното

Идивиди - 04.05.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо со „кралевите“ оваа недела издвојува „пирова победа“ врз полу- финалниот противник во ЛШ, Борусија Дортмунд.

Билети за финале по секоја цена

Deutsche Welle - 03.05.2013

Речиси половина милион навивачи на Борусија и на Бајерн побараа влезници за финалето во Лигата на шампионите кое ќе се игра на 25 мај во Лондон. Цените на билетите во меѓувреме уриваат рекорди.

Левандовски се поблиску до Баерн Минхен

Курир - 03.05.2013

Полскиот голгетер од редовите на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, нема да мине во редовите на Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, како што посакува Сер Алекс Фергусон.

100 илјади навивачи на Борусија сакаат билет за финалето на Вембли!

Курир - 03.05.2013

Греманските гиганти изминатиов период им „делеа лекции“ по фудбал на своите ривали од Стариот континент, а тоа го прават и навивачите од оваа земја, покажувајќи верност кон своите клубови каква ретко ...

Генералниот менаџер на Борусија крајот на дуелот со Реал го дочекал во тоалет!?

Курир - 03.05.2013

По цели 16 години екипата на Борусија Дортмунд во вторникот се пласираше во финалето на фудбалската Лига на шампиони. Како и повеќето Германци и навивачи на бундеслигашот и генералниот менаџер на ...

Реал Мадрид ја состави трансфер-листата

Екипа - 03.05.2013

По елиминацијата во полуфиналето на Лигата на шампионите, „кралскиот клуб“ тргнува во реновирање на тимот, а од продажба на фудбалери очекува околу 100 милиони евра.

Потврдено: Игуаин заминува од Реал Мадрид

Спортски - 03.05.2013

Според Хозе Ангел Санчез, генералниот директор на мадридски Реал, еден од играчите кои следната сезона нема да го носат дресот на Реал Мадрид ќе биде аргентинецот Гонзало Игуаин.

Наполи идната сезона сака да има балкански тандем, Пандев - Џеко

Екипа - 03.05.2013

Босанскиот напаѓач Един Џеко дефинитивно ќе го напушти Манчестер сити во летниот преоден рок, а за него сериозен интерес појави и Наполи, тимот на Горан Пандев.

Левандовски се договорил со Баерн?

СуперСпорт - 03.05.2013

Полскиот голгетер од Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски нема да премине во Манчестер Јунајтед на крајот од сезоната затоа што веќе ја договорил соработката со Баерн Минхен тврди островскиот ...

Сон како замена за Левандовски

Нетпрес - 03.05.2013

Најголемиот дел од парите кои раководните лица на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд ќе ги заработат од продажбата на полскиот интернационалец, Роберт Левандовски ќе ги искористат за да ги ...

Ди Марија го напушта Реал, најблиску до него е ПСЖ

СуперСпорт - 03.05.2013

После тоа што е готово дека Игуаин на лето ќе го напушти Реал Мадрид, на излезни врати е и Анхел Ди Марија. Шпанскиот двеник Марка пишува дека Ди Марија е многу блиску до напуштање на Реал, а за него ...

Дракслер го остави Шалке во борбата за Лигата на шампионите

Спортклуб - 03.05.2013

Благодарение на голот на Јулијан Дракслер на осум минути пред крајот на натпреварот, Шалке славеше на гости кај Менхенгладбах со 1:0 и така остана во трката за местото кое води во Лигата на ...

Потврдено: Игуаин заминува од Реал Мадрид

Таратур - 03.05.2013

Според Хозе Ангел Санчез, генералниот директор на мадридски Реал, еден од играчите кои следната сезона нема да го носат дресот на Реал Мадрид ќе биде аргентинецот Гонзало Игуаин.

Игуаин заминува, Бензема останува во Реал

Сител - 03.05.2013

Според директор на Реал Мадрид, Хозе Анхел Санчез, аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин е еден од играчите кои следната есен веќе нема да биде дел од „Кралскиот клуб’’.

Реал (М) се откажа од Гонзало Игуаин

Нетпрес - 03.05.2013

Генералниот менаџер на шпанскиот гигант Реал (М), Хозе Анхел Санчез и официјално потврди дека клубот на крајот од сезоната ќе ја прекине соработката со аргенстинскиот интернационалец, Гонзало Игуаин.

11 (про)тези за германското финале

Оff.net - 03.05.2013

Ахмед Буриќ, редовен колумнист на Радио Сараево, парафразирајќи ги „11-те тези за Фоербах" од Маркс, раскажува зошто германското финале на Лигата на шампиони е мерак за сите кои се умориле од ...

Откриено е кој прв ќе го напушти Реал Мадрид ова лето

Точка - 03.05.2013

Според Хозе Ангел Санчез, генералниот директор на мадридски Реал, еден од играчите кои следната сезона нема да го носат дресот на Реал Мадрид ќе биде аргентинецот Гонзало Игуаин.

Во Мадрид не се случи чудо

Дневник - 02.05.2013

Чудо не се случи во Мадрид, на реванш-полуфиналниот натпревар од фудбалската Лига на шампионите. Борусија Дортмунд е првиот финалист во најквалитетното клупско натпреварување, кое ќе се игра на 25 ...

Левандовски го одбил Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 02.05.2013

Според англиските медиуми на Роберт Левандовски повеќе му се допаѓа идејата да премине во Баерн Минхен, отколку да се пресели во Манчестер Јунајтед.

Фото: Како навивачите се потсмеваат во Барса и Реал

Таратур - 02.05.2013

Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона се елиминирани во полуфиналето од Лигата на шампионите од германските претставници Борусија и Баерн, а креативните навивачи од целиот свет најдоа начин како ...

Фото: Како навивачите се потсмеваат со Барса и Реал

Спортски - 02.05.2013

Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона се елиминирани во полуфиналето од Лигата на шампионите од германските претставници Борусија и Баерн, а креативните навивачи од целиот свет најдоа начин како ...

„Кралевите“ ќе го продаваат Игуаин

Екипа - 02.05.2013

Гонзало Игуаин е еден од оние што први ќе си заминат од „Сантијаго Бернабеу“ по завршувањето на оваа сезона, откако аргентинскиот голгетер претрпел бројни критики од страна на претседателот ...

Барса и Реал за потсмев (фото)

ЗаЗабава - 02.05.2013

Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона се елиминирани во полуфиналето од Лигата на шампионите од германските претставници Борусија и Баерн, а креативните навивачи од целиот свет најдоа начин како ...

Ексклузива од Англија: Левандовски го одбил Јунајтед поради Баерн!

Спортклуб - 02.05.2013

Доколку му се верува на британскиот таблоид “Sun”, од трансферот на Роберт Левандовски во Манчестер Јунајтед нема да има ништо, поради тоа што полскиот напаѓач одлучил да ја прифати понудата на ...

Левандосвки го одби Јунајтед поради Баерн

Спортски - 02.05.2013

Англискиот таблоид „Сан“ пишува дека од трансферот на Полјакот Роберт Левандовски во Манчестер Јунајтед, најверојатно нема да биде ништо, затоа што одличниот напаѓач, наводно се одлучил да ја прифати ...

„Милионерите“ добиле повеќе од 100.000 барања за билети за финалето од ЛШ во Лондон

МКД - 02.05.2013

Управата на бундеслигаш Борусија Дортмунд објави дека примила повеќе од 100.000 барања за добивање билети за финалето од Лигата на шампионите (ЛШ) во кое „милионерите“ ќе се сретнат со Баерн Минех ...

Потврдено: Игуаин си заминува од Мадрид, ривалите ги тријат рацете

Спортклуб - 02.05.2013

Според последните информации кои доаѓаа од Кралскиот клуб, се чини дека Гонзало Игуаин ги минува последните денови во Реал Мадрид.

Лудница во Дортмунд: Примени преку 250.000 барања за влезници!

Спортклуб - 02.05.2013

Германското финале во Лигата на шампионите е закажано, а сега почнува големата борба за влезници на овој историски спектакл, којшто не очекува на 25-ти мај на Вембли.

100 000 барања за влезници на адреса на Борусија

Алфа - 02.05.2013

Само шест часа по елиминацијата на Реал Мадрид и пласманот на Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на шампиони, на адреса на клубот пристигнале 100 000 барања за влезници за средбата со Баерн ...

Баерн ја доби битката за Левандовски, играчот го игнорираше предлогот на Манчестер Јунајтед

Локално - 02.05.2013

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски е подготвен да го игнорира предлогот на Манчестер Јунајтед, за да се приклучи на Баерн Минхен.

Лудница во Дортмунд: За два дена пристигнале над 250.000 барања за билети

Точка - 02.05.2013

Навивачите на Борусија Дортмунд од вторникот до денес испратиле околу 250.000 барања за билети за финалето во Лигата на шампионите на Вембли. Бројката расте од час во час...

Јувентус следи двајца играчи од Реал Мадрид

Локално - 02.05.2013

Двајца од фудбалерите на Реал Мадрид влегоа во видното поле на Јувентус. Според гласините, раководството на Старата Дама има намера да ги привлече Фабио Коентрао и Гонзало Игуаин.

“Сан“: Левандовски го одби Јунајтед поради Баерн

Lider - 02.05.2013

Англискиот таблоид “Сан“ пишува дека од трансферот на Полјакот Роберт Левандовски во Манчестер Јунајтед, најверојатно нема да биде ништо, затоа што одличниот напаѓач, наводно се одлучил да ја прифати ...

Половина милион навивачи на Борусија сакаат да дојдат на Вембли

Lider - 02.05.2013

“Слатки маки“ за Управата на финалистите на Лигата на шампиони, Борусија од Дортмунд, мора да ги одредат среќниците, кои ќе ја бодрат екипата на Вембли на 25 мај против Баерн.

Борусија во големото финале

Deutsche Welle - 01.05.2013

Борусија Дортмунд го обезбеди пласманот во финалето на Лигата на Шампионите и покрај синоќешниот пораз од Реал Мадрид од 2:0.

Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на шампионите

24 Вести - 01.05.2013

Екипата на Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите. Синоќа во Мадрид „милионерите“ загубија од „кралскиот клуб“ со 2:0, но со вкупни 4:3 изборија пласман на завршниот натпревар.

Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на шампионите

МРТ - 01.05.2013

Екипата на Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите. Синоќа во Мадрид „милионерите“ загубија од „кралскиот клуб“ со 2:0, но со вкупни 4:3 изборија пласман на завршниот натпревар.

Реал победи, Борусија патува во Лондон

А1 On - 01.05.2013

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд се пласираа во финалето од Лигата на шампионите што оваа година ќе се одигра во Лондон.

Видео: Најдоброто од Бомберот на Дортмунд

СуперСпорт - 01.05.2013

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски полека се издигнува во еден од најперспективните напаѓачи во Европа.

Метс Хумелс: Ни се оствари сонот

Спортклуб - 01.05.2013

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Метс Хумелс, не го криеше своето воодушевување од пласманот на неговиот тим во финалето од Лигата на шампионите.

Хумелс: Го остваривме нашиот сон

СуперСпорт - 01.05.2013

Дефанзивецот на Борусија од Дортмунд, Матс Хумелс, беше воодушевен поради пласманот на Борусија од Дортмунд во финалето на Лигата на шампионите.

Роналдо: Имаме тим за финале

СуперСпорт - 01.05.2013

Кристијано Роналдо, играчот на Реал Мадрид, смета дека првиот натпревар сепак бил пресуден, но дека немаше да биде неправедно ако Реал се пласираше во финалето.

Роналдо: Докажавме дека сме подобри од нив!

Курир - 01.05.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо смета дека неговиот тим докажал дека е подобар од Борусија Дортмунд. Реал со 2:0 ја победи Борусија на „Сантијаго Бернабе", но поради поразот од 4:1 во ...

Роналдо: Првиот натпревар беше клучен

Спортклуб - 01.05.2013

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, не успеа да постигне гол против Борусија Дортмунд, а неговиот клуб остана без финале.

Прв пораз за Борусија, петти полуфинален неуспех за Мурињо

Алфа - 01.05.2013

- Ова е петти пат Жозе Мурињо настапот во Лигата на шампионите да го заврши во полуфиналето. - Поразот од Реал Мадрид беше прв за Борусија Дортмунд во досегашниот тек од сезоната во Лигата на ...

Граѓаните за Ројс нудат 38 милиони евра

СуперСпорт - 01.05.2013

Манчестер Сити при крајот на сезоната ќе испрати понуда вредна 38 милиони евра за играчот на Борусија Дортмунд Марко Ројс, пренесува Goal.com Англискиот премиерлигаш е спреман да ја дуплира неделната ...

Шефот на Борусија се заклучил во тоалет?!

Сител - 01.05.2013

Шефот на Борусија (Дортмунд) Ханс-Јоаким Вацке се заклучил во тоалетот по голот на Карим Бензема, со кој Реал (Мадрид) поведе со 1:0. "За прв пат во својот живот не можев повеќе да издржам да гледам.

Роналдо: Докажавме дека сме најдобри

Екипа - 01.05.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо смета дека неговиот тим покажа дека е подобар од Борусија Дортмунд. Реал со 2-0 славеше на „Сантијаго Бернабеу“, но по поразот од 4-1 во Дортмунд остана ...

Директорот на Борусија се заклучил во тоалет по голот на Бензема

Дерби - 01.05.2013

Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке, не можел да го издржи последниот притисок на Реал Мадрид и по првиот гол на Карим Бензема, заминал во тоалет каде се заклучил и го чекал ...

(ВИДЕО) Фантастична кореографија на навивачите на Реал Мадрид

Спортклуб - 01.05.2013

Пред почетокот на вчерашниот натпревар во Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, фановите на Кралскиот клуб направија фантастична кореографија на ...

Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на шампионите

А1 On - 01.05.2013

Екипата на Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите. Синоќа во Мадрид „милионерите“ загубија од „кралскиот клуб“ со 2:0, но со вкупни 4:3 изборија пласман на завршниот натпревар.

Роналдо - Докажавме дека сме најдобри, но...

Inpress - 01.05.2013

Мадрид, 1. мај 2013 (ИНПРЕС) Стана реткост некој натпревар да заврши без гол на одличниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо.

И Ројс заминува од Дортмунд ?

СуперСпорт - 01.05.2013

Марио Геце од наредната сезона ќе го носи дресот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски речиси суигурно ќе има нов клуб, а ако се верува на медиумите во Англија, Борусија Дортмунд би можела да остане и ...

Се распродава дрим тимот на Борусија Дортмунд

Алфа - 01.05.2013

Според нив Манчини е воодушевен од играта на германецот и му порачал на раководството на Манчестер Сити да подготви понуда.

Лопез: Ни недостасуваше малку среќа

СуперСпорт - 01.05.2013

Реал Мадрид синоќа се прости од ЛШ. Мадриѓаните ја совладаа Борусија од Дортмунд со резултат 2:0, но тоа не беше доволно.

(ВИДЕО) Ќе има ли германско финале во ЛШ

Сител - 01.05.2013

Борусија Дортмун е првиот финалист во фудбалската Лига на шампиони. Кој ќе биде противник на Милионерите во финалето ќе дознаеме вечерва по дуелот меѓу Барселона и Баерн во кој Баварците влегуваат со ...

Мурињо со СМС-порака до Левандовски: Дојди си кај мене во Челси!

МКД - 01.05.2013

Се уште актуелниот тренер на шпанскиот гигант Реал Мадрид, Жозе Мурињо, по синоќешната елиминација на неговиот тим од Борусија Дортмунд во полуфиналето од Лигата на шампионите, наводно, му испратил ...

Директорот на Борусија се заклучил во тоалет од страв Реал да не ги елиминира „милионерите“

Екипа - 01.05.2013

Директорот на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке, ги минал последните 10-на минути од реваншот меѓу Реал и неговиот тим, во тоалет, од страв да не бидат елиминирани.

Борусија Дортмунд финалист во ЛШ

Кајгана - 01.05.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампиони за сезоната 2012/2013. Реал во полуфиналниот реванш забележа победа со 2:0 (0:0), но поради победата во првиот меч со 4:1, во финалето ќе ...

Хумелс: Ние сме во финале, ова е неверојатно !

Точка - 01.05.2013

Иако го загубија натпреварот со 2-0, фудбалерите на Борусија Дортмунд синоќа по последниот судиски свиреж го прославија својот пласман во финалето од Лигата на шампионите.

Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на шампионите

Денешен - 01.05.2013

Екипата на Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите. Синоќа во Мадрид „милионерите“ загубија од „кралскиот клуб“ со 2:0, но со вкупни 4:3 изборија пласман на завршниот натпревар.

ВИДЕО: Пирова победа на Реал, Борусија во финале на ЛШ

Бриф - 01.05.2013

Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на Лигата на шампионите, кое ќе се одигра на 25 мај на стадионот Вембли во Лондон.

Дресови: Реал - Борусија 3-0, Барселона – Баерн 5-0

Канал5 - 30.04.2013

Во Мадрид денеска се продаваат дресови со вакви натписи Во Мадрид денеска се продаваат интересни дресови на Реал и Барселона на кои пишува „Победа 5-0“ – „Победа 3-0“.

ЛШ.Борусија Дортмунд прв патник во финалето на Вембли

Канал5 - 30.04.2013

Милионерите од Дортмунд го издржаа мадридскиот пекол на Сантијаго Бернабеу. Драмата во финишот сепак имаше среќен крај за фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Пирова победа на реал,борусија е првиот финалист во лш

Телма - 30.04.2013

На реванш полуфиналниот натпревар, одигран на стадионот Сантјаго Бернабеу,Реал Мадрид ја победи Борусија со 2:0 но не успеа да ја анулира предноста на гостите од 4:1 што ја остварија во Дортмунд.

Реал Мадрид победи со 2-0, Борусија Дортмунд оди во финалето

Дневник - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на Шампионите, откако загуби со 0-2 во реваншот против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на Шампионите.

Пирова победа на Реал, Борусија прв финалист во ЛШ

Утрински - 30.04.2013

„Кралевите“ со головите на Бензема во 83 и Рамос во 88 минута славеа со 2:0 во реваншот, но сепак недоволно да анулираат 1:4 од Дортмунд Борусија од Дортмунд се пласира во финалето на Лигата на ...

„Кралевите“ веруваат во чудo

Утрински - 30.04.2013

Реал посакува прво финале по 2002 година, но за тоа ќе мора да го анулира поразот од 4:1 на првата полуфинална средба во Германија Поразот од 4:1 на првиот меч во Дортмунд за тимот на Реал Мадрид ...

Левандовски ќе добие нов чувар

Дневник - 30.04.2013

Жосе Мурињо, тренерот на Реал Мадрид, ќе го смени чуварот на денешниот реванш од полуфиналето во фудбалската Лига на шампионите со Борусија Дортмунд, за четирикратниот стрелец во првите 90 минути, ...

Реал бара инспирација, Барса ќе ја лекува гордоста

Дневник - 30.04.2013

Реал Мадрид бара инспирација во својата славна фудбалска историја за да го надмине дефицитот по поразот на гостувањето од Борусија Дортмунд од 1-4, а Барселона посакува да ја залечи нагрдената ...

Реал се надева на чудо против Борусија

Deutsche Welle - 30.04.2013

Пред полуфиналните реванш натпревари во фудбалската Лига на шампиони кај Борусија Дортмунд и Бајерн Минхен владее умерен оптимизам за пласман во финалето.

Реал посакува "марсејско сценарио"

Спортклуб - 30.04.2013

Фудбалерите, навивачите и медиумите во Реал ги бараат сите можни детали кои би можеле да помогнат во кревање на самодовербата и атмосферата пред вечерашниот реванш против Дортмунд.

Мурињо: Најважен натпревар на Реал во последната деценија

Спортски - 30.04.2013

Иако на Реал Мадрид ќе му биде потребно чудо за да се пласира во финалето после големиот пораз во Дортмунд, сепак Жозе Мурињо не се откажува и го потенцираше овој натпревар како најважен за клубот во ...

Најава: Невозможна мисија 1

Таратур - 30.04.2013

Жозе Мурињо и неговиот Реал Мадрид вечерва тргнуваат на се или ништо во реваншот од полуфиналниот дуел против Борусија Дортмунд, каде што влегуваат со негатива од три гола.

Суеверните ’Милионери’

24Фудбал - 30.04.2013

Во пресрет на вечерашниот реванш натпревар помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд во полу-финалето од најелитното европско натпреварување, медиумите од Шпанија пренесуваат за суеверието на гостите од ...

ЛШ: Може ли Реал да направи чудо против Борусија

СуперСпорт - 30.04.2013

Фудбалерите на Реал и Борусија, во вторник, на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, ќе го одиграат полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

(ВИДЕО) Депортиво мотив за Реал во дуелот со Борусија

Сител - 30.04.2013

Иако многумина веќе предвидуваат германско финале во Лигата на шампионите, сепак останува да се сочекаат исходите од реванш дуелите во Мадрид и Барселона.

Зголемени мерки на безбедност во Мадрид

Сител - 30.04.2013

Зголемени мерките на безбедноста во пресрет на вечерашниот дуел во Мадрид меѓу Реал и Борусија во реванш средбата од полуфиналето од Лигата на шампионите.

(ФОТО) Дресови кои ги потсетуваат играчите на Барса и Реал

Сител - 30.04.2013

Досетливите шпански трговци ќе се обидат не само да заработат туку и дополнително да ги мотивираат фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид, кои имаат исклучително тешки задачи во дуелите со ...

Реал брка чудо, Мурињо вели: Ова е фудбал, сѐ е можно

МКД - 30.04.2013

„Треба да играме од минута во минута, гол за гол, до последниот здив на сите", најави Жозе Мурињо, тренерот на Реал Мадрид, кого го чека тешка задача вечерва на „Камп Ноу" – да надокнади три гола ...

Барселона-Баерн 5:0, Реал – Борусија 3:0

Економски - 30.04.2013

Во пресрет на двете шпанско-германски полуфинални двојки во Лигата на шампиони денска во Мадрид се продаваат дресови со вакви натписи.

Канаваро кон управата на Наполи: Ако си оди Кавани, доведете го Џеко

СуперСпорт - 30.04.2013

Најдобриот босански фудбалер, Един Џеко, на лето би можел да го напушти Манчестер Сити, а за негова замена заинтересирани се бројни европски клубови.

Мурињо: Реал не се занимава со математика, излегува да победи и да се пласира во финалето

Екипа - 30.04.2013

Може ли Реал Мадрид да ја надомести негативата од три гола од Дортмунд и да ја елиминира Борусија на „Сантијаго Бернабеу“, што ќе значи и пласман во финалето на Лигата на шампионите?! Ова прашање ...

Официјални состави: Реал Мадрид - Борусија Дортмунд

СуперСпорт - 30.04.2013

Тренерите на двата тима, Реал Мадрид и Борусија од Дортмунд, Жозе Мурињо и Јирген Клоп се одлучија за следниве состави: Реал Мадрид: Диего Лопез, Варан, Рамос, Фабио Коентрао, Озил, Чаби Алонсо, ...

Кел: На Реал Мадрид ќе му треба чудо

СуперСпорт - 30.04.2013

Kaпитенот на Борусија Дортмунд Себастијан, Keл, тврди дека на Реал Мадрид ќе му треба чудо ако сака да ја елиминира Борусија, и да се пласира во финалето на Лигата на шампионите.

Стартни состави: Реал ќе напаѓа со Роналдо и со Игуаин, а ќе се „тресе“ од Левандовски

Екипа - 30.04.2013

Нема големи изненадувања. Жозе Мурињо и Јирген Клоп ги објавија првите состави за вечерашниот дуел (20.45 ч.) на „Сантијаго Бернабеу“.

Борусија од Дортмунд прв финалист, пирова победа на Реал (М)

Нетпрес - 30.04.2013

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд многу потешко од очекуваното го осигураа толку посакуваниот пласман во финалниот натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Борусија прв финалист, пирова победа на Реал Мадрид (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

МКД - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако вечерва на „Сантјаго Бернабеу“ загубија со 0-2 од Реал Мадрид, но успеаја да ја задржат предноста од 4-1 од првиот полуфинален меч.

„Кралевите“ задоцнија со головите, Борусија Дортмунд заслужено во финалето на ЛШ (видео)

Екипа - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако успеа да го издржи притисокот на „Сантијаго Бернабеу“, загуби со 2-0 и со вкупен резултат од 4-3, го елиминира големиот фаворит ...

Пирова победа на Реал, Борусија е финалист!

Оff.net - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампиони. Реал Мадрид извојува пирова победа од 2:0 и Германците со вкупни 4:3 се пласираа во финалето од најелитното европско клупско натпреварување ...

Мурињо: Ова е најважниот натпревар на Реал во последните десет години

Кајгана - 30.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, вели дека неговите фудбалери мора да одиграат многу подобро отколку во Дортмунд доколку сакаат да имаат шанси за пласман во финале.

Недоволна победа на Реал, Борусија финалист во ЛШ

Макфакс - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во Лигата на шампиони за сезоната 2012/2013. Реал во полуфиналниот реванш забележа победа со 2:0 (0:0), но поради победата во првиот меч со 4:1, во финалето ќе ...

Пирова победа на Реал, Борусија во финале

Оn.net - 30.04.2013

Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на Лигата на шампиони, откако во реваншот на „Сантијаго Бернабеу“ загубија со 2:0 од Реал, но благодарение на убедливиот триумф од 4:1 ќе игра ...

Борусија Дортмунд во финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 30.04.2013

Реал Мадрид и Борусија Дортмунд одиграа натпревар со возбудлив финиш, Кралевите победија со 2-0, Германците со вкупни 4-3 се пласираа во финале.

ЛШ: Реал Мадрид забележа победа на „Сантијаго Бернабе“, но Борусија Дортмунд е тимот кој ќе игра во големото финале

Спортклуб - 30.04.2013

Реал Мадрид забележа победа од 2-0 во реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите, но недоволна за пласман во големото финале.

Пирова победа на Реал, Борусија патува во Лондон

СуперСпорт - 30.04.2013

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд се пласираа во финалето на Лигата на шампионите иако вечерва во Мадрид беа поразени од Реал Мадрид со резултат 2:0. Реал одлично го отвори дуелот.

Може ли Реал да направи чудо против Борусија?

Кајгана - 30.04.2013

Фудбалерите на Реал и Борусија денес на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид ќе го одиграат полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

„Милионерите“ први патници на „Вембли“

Дерби - 30.04.2013

Борусија Дортмунд е првиот финалист во фудбалската Лига на шампионите и покрај поразот од 2:0 против Реал Мадрид во реваншот на „Сантјаго Бернабеу“.

Борусија првиот финалист во Лигата на шампиони

Алфа - 30.04.2013

Кралскиот клуб во реваншот влезе со негатива од три гола и од самиот почеток тргна офанзивно кон голот на Роман Вајденфелер.

ВИДЕО: Реал победи но Борусија е финалист - погледнете ги головите

Press24 - 30.04.2013

Реал Мадрид ја победи Борусија Дортмунт со 2:0 но тоа не беше доволно за да се надмостеи негативата од 4:1 одпрвиот меч.

Реал Мадрид победи, Борусија Дортмунд во финалето

Сител - 30.04.2013

Кралскиот клуб успеа во реванш полуфиналето да ја победи Борусија Дортмунд со 2:0, но тоа не беше доволно за пласман во финалето на Вембли на 25.мај.

Вечерва на Бернабе се пишува историја

Хитпортал - 30.04.2013

Е дна недела по распадот на шпанската „армада“ во Германија, тимовите од Пиринејскиот полуостров ќе бараат одмазда на домашно тло.

Задоцнет финиш на Реал Мадрид

Алфа - 30.04.2013

"Моите играчи дадоа се од себе да победат. Бевме многу блиску до толку посакуваниот триумф и ако порано постигневме гол се ќе беше поинаку.

Борусија е првиот финалист!

ЗаЗабава - 30.04.2013

Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето од Лигата на шампионите и покрај поразот од Реал Мадрид на "Сантјаго Бернабе".

Борусија Дортмунд прв финалист

Р.С.Европа - 30.04.2013

Борусија од Дортмунд се пласира во финалето на Лигата на шампионите, иако вечерва во Мадрид во реванш натпреварот од полуфиналето беше поразена од Реал со 2:0.

Мурињо: Лошата игра од првиот натпревар не чинеше финале

Спортклуб - 30.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид жали што неговиот тим порано не го постигна првиот гол на натпреварот. Дури во 83-та минута домашниот тим дојде до водство против Борусија Дортмунд.

Хумелс: Остварување на сонот

24Фудбал - 30.04.2013

Борусија Дортмунд го елиминираше Реал Мадрид и се пласираше во финалето од Лигата на Шампионите. Огромен успех на една фантастична генерација на Борусија Дортмунд.

Борусија на Бернабе брани три гола

Алфа - 30.04.2013

Пред неполни седум дена на Сигнал Идуна во Дормунд, фудбалерите на Борусија се надминаа себеси и воеден фантастичен натпревар против Реал Мадрид забележаа победа од 4:1.

Дракслер: Во Дортмунд само со празен мозок

СуперСпорт - 30.04.2013

Борусија од Дортмунд во минатата недела остана без Марио Геце, кој од наредната сезона ќе го носи дресот на Баерн. Меѓутоа, Милионерите се надеваа, како што пренесуваа германските медиуми, дека ...

Мурињо бара од играчите поголема агресивност

СуперСпорт - 30.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо ги повика играчите во реваншот од полуфиналето против Борусија од Дортмунд да бидат многу агресивни, во обидот да го надокнадат поразот од 4:1 од првиот меч.

Шустер: Реал може да финале, Барселона тешко

СуперСпорт - 30.04.2013

Реал Мадрид денеска на својот терен ќе ја дочека Борусија од Дортмунд во рамките на реванш дуелот од полуфиналето на Лигата на шампионите. Гостите од Дортмунд во првиот дуел славеа со резултат 4:1.

Мурињо: Ова е најважниот натпревар на Реал Мадрид во последните десет години

24Фудбал - 30.04.2013

Реал Мадрид се соочува со ѓаволски тешка мисија, Кралевите имаат негатива од 4-1 по натпреварот одигран во Дортмунд, и мали се шансите за прогрес во финале.

Има ли Реал сили за подвиг?!

Сител - 30.04.2013

Жозе Мурињо сонува да ја донесе десеттата титула на европските шампиони во излогот на Реал Мадрид, но за да се постигне тоа, неговиот тим треба да направи вистинско фудбалско чудо.

ЛШ: Може ли Реал да направи чудо против Борусија

Макфакс - 30.04.2013

Фудбалерите на Реал и Борусија, во вторник, на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, ќе го одиграат полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

Левандовски заинтересиран за Премиер лигата, но нема договор со Јунајтед

Нетпрес - 30.04.2013

Агентот на полскиот интернационалец од редовите на Борусија од Дортмунд, Роберт Левандовски, Маик Бартел, откри дека неговиот клиент сака да игра во англиската Премиер лига, но тоа не значи дека веќе ...

Џеко го менува Левандовски во Борусија

Курир - 30.04.2013

Фудбалскиот репрезентативец на Босна и Херцеговина Един Џеко, ова лето ќе го напушти Манчестер Сити и ќе се пресели во Борусија Дортмунд, пренесуваат германските медиуми.

Мурињо најави „агресија“!

Курир - 30.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, побара од своите фудбалери во возвратниот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите, против Борусија Дортмунд да играат многу поагресивно.

„Во Борусија ќе играм само доколку ми го исперат мозокот!“

Курир - 30.04.2013

Младиот фудбалер на Шалке Јулијан Дрекслер изјави дека не може себе си ниту да се замисли во дресот на Борусија Дортмунд.

Мурињо: Најважен натпревар на Реал во последната деценија

Таратур - 30.04.2013

Иако на Реал Мадрид ќе му биде потребно чудо за да се пласира во финалето после големиот пораз во Дортмунд, сепак Жозе Мурињо не се откажува и го потенцираше овој натпревар како најважен за клубот во ...

Мурињо е во голема заблуда

Спортклуб - 30.04.2013

Сакајќи да ги мотивира своите фудбалери пред вечерашниот реванш против Борусија Дортмунд, тренерот на Реал, Жозе Мурињо нна вчерашната прес-конференција изјави дека е неприфатливо тоа што на првиот ...

Вечерва на Бернабе се пишува историја

Спортклуб - 30.04.2013

Една недела по распадот на шпанската "армада" во Германија, тимовите од Пиринејскиот полуостров ќе бараат одмазда на домашно тло.

Ништо не е невозможно за Реал Мадрид

Екипа - 30.04.2013

Ништо не е невозможно за Реал Мадрид, е само една од паролите за подгревање на атмосферата на „Сантијаго Бернабеу“ пред вечерашниот реванш меч со Борусија Дортмунд.

„Кралевите“ бркаат 3:0 пред своите навивачи

Оn.net - 30.04.2013

Вечерва ќе го дознаеме името на првиот патник во големото финале на Лигата на шампионите, пласман до кој по првите 90 минути доста поблиску е Борусија по оние 4:1 во своја корист во Дортмунд.

Реал е мајстор за пресврти, ама не му оди против Борусија Дортмунд

Република - 30.04.2013

Реал Мадрид е мајстор за пресврти и анулирање негатива од повеќе голови разлика, но против Борусија Дортмунд воопшто не му оди сезонава.

Роналдо на линија за натпреварот на сезоната

Локално - 30.04.2013

Големата ѕвезда на Реал Мадрид - Кристијано Роналдо, тренираше заедно со своите соиграчи во понеделникот и ќе биде на располагање на Жозе Мурињо на "натпреварот на сезоната" за Кралскиот клуб против ...

Ирина ужива во Рио, Роналдо ќе се мачи против Борусија (видео)

Република - 30.04.2013

Прекрасната руска манекенка Ирина Шајк, ужива во новата фотосесија во Рио де Жанеиро, на плажата Малибу и нема да присуствува на реванш мечот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, за да го следи ...

Составите на Реал Мадрид и Борусија Дортмунд

Локално - 30.04.2013

Реал Мадрид мора да стигне заостанување од три гола против Борусија Дортмунд, во реваншот од полуфиналето во Лигата на Шампионите.

Пирова победа на Реал, Борусија патува во Лондон

Либертас - 30.04.2013

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд се пласираа во финалето од Лигата на шампионите што оваа година ќе се одигра во Лондон.

Јулијан Дракслер ги негираше шпекулациите дека ќе биде заменик на Марио Геце

Локално - 30.04.2013

Талентот на Шалке 04, Јулијан Дракслер ги смири сите приврзаници на "кралскосините", откако објави дека никогаш нема да го облече дресот на "крвните непријатели", Борусија Дортмунд.

Може ли Реал да направи чудо против Борусија

Канал 77 - 30.04.2013

Тренерот на Реал, Жозе Мурињо ги повика своите фудбалери да бидат многу поагресивни и да се обидат да ја надополнат негативата од првиот меч.

Реал победи , Борусија Дортмунд оди во големото финале

Република - 30.04.2013

По драматични десет минути во финишот на натпреварот Борусија Дортмунд стана првиот финалист во Лигата на шампиони. Германците со вкупни 4:3 се пласираа во финалето од најелитното европско клупско ...

Може ли Реал да направи пресврт или Борусија ќе се ,,прошета'' во Мадрид?

Точка - 30.04.2013

Вечерва во 20:45 часот на Сантијаго Бернабеу, Реал Мадрид ја пречекува екипата на Борусија Дортмунд, натпревар кој ќе го одреди првиот патник во финалето на Вембли во Лондон.

Дортмунд и претходно бил елиминиран откако во првиот натпревар имал предност од три гола во евротурнирите

Локално - 30.04.2013

Реал Мадрид ја пречекува Борусија Дортмунд во реванш-дуел од полуфиналето на Лигата на шампионите. "Жолто-црните" победија со 4:1 во првиот натпревар на својот "Сигнал Идуна Парк", а повторниот ...

Пирова победа за Реал Мадрид, Борусија се пласираше во финалето на ЛШ

Локално - 30.04.2013

Борусија Дортмунд се квалификуваше за втор пат во својата историја во финалето во Лигата на шампионите, иако загуби со 0:2 од Реал Мадрид во реваншот од полуфиналето.

Џеко пред преселба во Борусија Дортмунд!?

Либертас - 30.04.2013

Босанскиот фудбалски ас во редовите на Манчестер сити, Един Џеко, според германските и медиумите на Островот, летово го напушта „Етихад“ и ќе се пресели во редовите на Борусија Дортмунд.

Ништо од чудото на Реал, Борусија Дортмунд е првиот финалист !

Точка - 30.04.2013

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва пред своите навивачи на Сантијаго Бернабеу не успеаа да направат чудо. Храбрите Германци ја издржаа ,,Ремунтадата'', ги издржаа пеколните последни 10 минути од ...

Дракслер: За Борусија ќе играм само доколку ми го исперат мозокот

Точка - 30.04.2013

Германските медиуми во последниве неколку дена го поврзуваа 19-годишниот играч за врска на Шалке, Јулиан Дракслер како можен наследник на Марио Гетце во екипата на Борусија Дортмунд.

Мурињо: Ова е најважниот натпревар на Реал Мадрид во последните десет години

365 - 30.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо вели дека неговите фудбалери мора да одиграат многу подобро отколку во Дортмунд доколку сакаат да имаат шанси за пласман во финале.

Ни требате како никогаш до сега!

Идивиди - 30.04.2013

Реал Мадрид на својот Twitter профил објави видео во кое клубот бара поддршка во пресрет на вечерашниот реванш натпревар против Борусија Дортмунд.

„Кралевите“ подготвени за реванш

Идивиди - 30.04.2013

Поразот од 4:1 на првиот меч во Дортмунд за тимот на Реал Мадрид значеше враќање од неколку чекори на патот кон финалето и освојувањето на десеттата круна во Лигата на шампионите (заедно со КЕШ).

Најдоброто од Левандовски

Идивиди - 30.04.2013

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски полека се издигнува во еден од најперспективните напаѓачи во Европа.

”Милионерите” од Дортмунд се првиот финалист

Lider - 30.04.2013

Прв финалист во овогодишната Лига на шампиони, е Борусија од Дортмунд.Тие вечерва на гостински терен загубија со 2-0 од Реал Мадрид ,но пресудна беше победата од 4-1 која ја оствари германскиот тим ...

Видео: Како се мотивира Реал пред историскиот меч

Спортски - 29.04.2013

Фудбалерите на Реал Мадрид ги повикуваат своите навивачи да дојдат на „Сантиаго Бернабеу“ во вторник и да им помогнат во дуелот против Борусија Дортмунд.

Рамос ќе го чува Левандовски

Кајгана - 29.04.2013

Жозе Мурињо веќе го знае тимот кој ќе се обиде да ја надополни негативата од 1:4 против Борусија Дортмунд во полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

Рамос ќе го чува Левандовски, Модриќ повторно ќе биде стартер

СуперСпорт - 29.04.2013

Жозе Мурињо веќе го знае тимот кој ќе се обиде да ја надополни негативата од 1:4 против Борусија Дортмунд во полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

Џеко: Заминав

СуперСпорт - 29.04.2013

Един Џеко, објави статус на својот Фб профил, заминувам, се шпекулира дека заминува за Борусија од Дормунд, но останува да ...

Роналдо се врати на тренинзите

СуперСпорт - 29.04.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо вчера започна со тренинзи, после неколку денови поради повреда на бутот. Роналдо се повреди во првиот натпревар од Лигата на Шампионите во полу-финалето ...

Рамос ќе го чува Левандовски, Модриќ повторно ќе биде стартер

Макфакс - 29.04.2013

Жозе Мурињо веќе го знае тимот кој ќе се обиде да ја надополни негативата од 1:4 против Борусија Дортмунд во полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони.

Џеко на Твитер: Заминав...

МКД - 29.04.2013

Един Џеко, босанскиот напаѓач на Манчестер сити објави фотографија на авион на неговиот Твитер профил и напиша порака „Заминав...

Роналдо фит за дуелот со Дортмунд

24Фудбал - 29.04.2013

Португалскиот репрезентативец минатата недела на загревањето пред натпреварот со Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк заработи ситна повреда но ги одигра сите 90 минути.

Кристијано Роналдо им се врати на тренинзите

Курир - 29.04.2013

Првата ѕвезда на мадридски Реал, Кристијано Роналдо, по неколку дена пауза поради повреда на бутниот мускул, викендов повторно почна да тренира.

Роналдо подготвен за Борусија

Оn.net - 29.04.2013

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ќе биде подготвен за реванш натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампиони против Борусија Дортмунд.

Уште една бомба: Џеко во Дортмунд!

Спортклуб - 29.04.2013

Се подготвува нова “фудбалска бомба” во пресрет на летниот трансфер период! Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Един Џеко ќе го напушти Манчестер Сити и ќе се пресели во Борусија од Дортмунд, ...

Роналдо спремен за Борусија

Спортски - 29.04.2013

Кристијано Роналдо утрово тренираше со преостанатиот дел од тимот на Реал Мадрид и ќе биде подготвен за дуелот со Борусија Дортмунд.

Џеко пред трансфер во Борусија Дортмунд

Оn.net - 29.04.2013

Босанскиот напаѓач Един Џеко ова лето ќе го напушти Манчестер Сити и ќе се пресели во Борусија Дортмунд, пренесуваат германските медиуми.

(ВИДЕО) Реал Мадрид им се додворува на навивачите

Спортклуб - 29.04.2013

Иако шансите на екипата на Реал Мадрид да обезбеди пласман во финалето од ЛШ се минимални, Кралскиот Клуб направи мини-спот под наслов „Вие сте нашата сила“ во кој што фудбалерите ги повикуваат ...

Џеко како замена за Левандовски

ЗаЗабава - 29.04.2013

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Един Џеко ќе го напушти Манчестер Сити и ќе се пресели во Борусија Дортмунд, јавуваат германските медиуми.

Дракслер: Нема шанси да играм за Дортмунд

24Фудбал - 29.04.2013

Талентираниот германски репрезентативец беше поврзуван со трансфер на Сигнал Идуна Парк како потенцијална замена за Марио Геце, кој летоска заминува од Борусија Дортмунд и ќе се пресели во Баерн ...

Моу: Доколку Реал Мадрид испадне од ЛШ, обвинете ме мене

Спортклуб - 29.04.2013

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, утре со почеток од 20.45 часот на домашен терен ја пречекува екипата на Борусија Дортмунд, која што на овој натпревар влегува со позитива од 3 гола поради ...

Џеко во Дортмунд, Левандовски во Сити?

Алфа - 29.04.2013

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина не е задоволен со статусот во Манчестер Сити, па не е исклучена можноста тој да се врати во Германија.

Мурињо подготвен да ја преземе одговорноста

Дерби - 29.04.2013

Жозе Мурињо верува дека неговите фудбалери можат да направат подвиг на утрешниот натпревар против Борусија Дортмунд, но за такво нешто треба да одиграа максимално добро и да покажат карактер.

И Надал сонува на Реал

Спортклуб - 29.04.2013

Еден од најдобрите светски тенисери во моментов Рафаел Надал е познат навивач на Реал Мадрид и сигурно утре ќе се најде на трибините на Сантијаго Бернабе на реванш-мечот против Борусија Дортмунд во ...

Надал: Веруваме дека Реал може да дојде до пресврт

СуперСпорт - 29.04.2013

Рафаел Надал е познат како голем фан на фудбалот и навивач на Реал Мадрид, и смета дека нема подобро место за Реал да направи пресврт против Борусија на Сантијаго Бернабеу стадионот.

Мурињо: Требаше да го „скршиме“ Левандовски

Спортклуб - 29.04.2013

Пред тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо се наоѓа голема и тешка задача, можеби и невозможна. Реал на реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите мора да надомести резултат од 1-4, ...

Дрекслер: За Дортмунд можам да играм само ако ми го исперат мозокот

Спортклуб - 29.04.2013

Иако германските медиуми последните неколку дена наведуваа дека 19-годишниот фудбалер на Шалке 04 Жулијан Дрекслер е најголем кандидат за наследник на Марио Геце во Борусија Дортмунд, младиот играч ...

Кристијано Роналдо спремен за Борусија

Канал 77 - 29.04.2013

Португалецот денеска нормално тренираше со останатите соиграчи на ’кралскиот’ клуб и се опорави од повредата на бутниот мускул заради која мораше да го пропушти градското дерби против Атлетико Мадрид ...

Хауард Веб ќе ја дели правдата на мечот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд во ЛШ

Локално - 29.04.2013

Англискиот судија, Хауард Веб ќе раководи со вториот полуфинален натпревар во Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, објави УЕФА.

Во Мадрид се охрабруваат, снимено е мотивациско видео

Точка - 29.04.2013

Фудбалерите на Реал Мадрид ги повикуваат своите навивачи да дојдат на Бернабеу во вторник и да им помогнат во дуелот против Борусија Дортмунд.

Раул се враќа во Реал Мадрид

Локално - 29.04.2013

Најдобриот реализатор во историјата на Реал Мадрид, Раул Гонзалес исто така, сака да му помогне на поранешниот тим да постигне историски пресврт во битката со Борусија Дортмунд и да се пласира во ...

Надал: Верувам дека Реал Мадрид ќе се пласира во финалето на ЛШ

Локално - 29.04.2013

Рафаел Надал ја изрази својата поддршка за својот омилен тим Реал Мадрид. Во пресрет на реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите на "белите" против Борусија Дортмунд, тенисерот откри какви се ...

Баерн (М) и Борусија (Д) по заверка на финалниот билет

Вечер Прес - 29.04.2013

Двата германски претставници имаат голема предност против шпанските гиганти Барселона и Реал (М), чии мрежи на првите натпревари на гости ја затресоа по четири пати и ќе им треба чудо за да ја ...

Мурињо го најде лекот за Левандовски: Наместо Пепе, чувар ќе му биде Серхио Рамос!

Либертас - 29.04.2013

Мурињо одлучи да го замени чуварот на Роберт Левандовски за утрешниот реванш 1/2-финален дуел од Лигата на шампионите на „Сантијаго Бернабеу“.

Рамос ќе го чува Левандовски, Модриќ повторно ќе биде стартер

Канал 77 - 29.04.2013

Според пишувањето на „Марка“, Португалецот околу почетниот состав има само една дилема, дали во шпицот на нападот да започне со Игуаин (кој одигра лошо на мечот во Дортмунд) или со Бензема, кој се ...

Шефот на Дортмунд: Ќе ги слушнеме сите понуди за Левандовски

Локално - 29.04.2013

Генералниот менаџер на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке изјави дека клубот му ветил на Роберт Левандовски и неговите агенти дека ќе бидат слушнати сите понуди за напаѓачот кои ќе стигнат до ...

Алекс Фергусон: Левандовски нема да биде продаден на Баерн

Локално - 29.04.2013

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон не верува дека Борусија Дортмунд ќе го продаде Роберт Левандовски на Баерн Минхен.

Левандовски: Пепе ме молеше да престанам да им давам голови

Локално - 29.04.2013

По уникатниот натпревар против Реал Мадрид, Роберт Левандовски беше најбараниот играч на Борусија Дортмунд. Полјакот реализираше четири гола за успехот со 4:1 во Лигата на Шампионите, против ...

Мобилизација во Мадрид, Реал ги повикува навивачите да помогнат за подвиг (видео)

Република - 29.04.2013

Мобилизација во Мадрид, на „Сантјаго Бернабеу“ утре ќе биде потребна подршката на секој навивач, за да се стори подвиг и да се елиминира Борусија Дортмунд, во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Дортмунд нема пораз од 0:3 веќе 19 месеци

Локално - 29.04.2013

Борусија Дортмунд нема пораз со 0:3 веќе 19 месеци, а токму тоа е најпосакуваниот резултат од сите во Реал Мадрид пред реваншот помеѓу двата тима во полуфиналето во Лигата на Шампионите.

Един Џеко во Борусија Дортмунд

Канал 77 - 29.04.2013

Според едната информација Борусија Дортмунд на Манчестер Сити ќе му исплати 22.000.000 евра, а според друга ќе дојде до размена со фудбалерот на германскиот клуб, Марко Ројс.

Реал Мадрид со спот ги кани своите навивачи

Канал 77 - 29.04.2013

Реал Мадрид во првиот натпревар загуби од Борусија Дортмунд со 4-1 и многумина од неговите навивачи веќе почнуваат да го искажуваат своето незадоволство,како кон фудбалерите така и кон тренерот Жозе ...

Мурињо: Претстои најважниот натпревар за Реал во последните десет години

Локално - 29.04.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо го посочи претстојниот реванш против Борусија Дортмунд во полуфиналето на Лигата на Шампионите како најважниот натпревар за тимот во последните десет години.

Един Џеко во Борусија Дортмунд

Lider - 29.04.2013

Според германските медиуми репрезентативецот на Босна и Херцеговина,Един Џеко следната сезона ќе ги засили редовите на Борусија од Дортмунд.Тој во германскиот клуб би требало да го замени Роберт ...

ВИДЕО:Реал Мадрид со спот ги кани навивачите

Lider - 29.04.2013

Пред утрешниот реванш натпревар од Лигата на шампионите ,против Борусија Дртмунд,Реал Мадрид сними реламен спот во кој побара помош од своите навивачи.