TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парондо: Тешко ми е што си одам, ама Скопје секогаш ќе биде во моето срце!

Скопје24 - 16.06.2019

Никој не веруваше дека Роберто Гарсија Парондо ќе може во најтешката година за Вардар да направи чудо, па колективот со големо срце и огромен карактер да го однесе не само на фајнлфор, туку и до европска титула, што се случи пред две недели во Келн.

Парондо: Тешко ми е што си одам, ама Скопје секогаш ќе биде во моето срце!

Sport 1 - 16.06.2019

Никој не веруваше дека Роберто Гарсија Парондо ќе може во најтешката година за Вардар да направи чудо, па колективот со големо срце и огромен карактер да го однесе не само на фајнлфор, туку и до европска титула, што се случи пред две недели во Келн.

Парондо: Заминувам, Скопје секогаш ќе остане во моето срце!

Спортклуб - 16.06.2019

Подобар крај Роберто Парондо со Вардар сигурно дека и неможеше да посака, титула во СЕХА и титула во ЛШ. Иако на почетокот од неговото работење, многу луѓе беа скептици околу тоа што му следува на Вардар, но тој сите ги демантираше на најдраматичен ...

Вардар и Скопје ќе ги паметам цел живот

Вечер Прес - 16.06.2019

Тој го извади максимумот од македонскиот ракометен шампион Вардар, ги надмина сите проблеми и повторно го донесе трофејот од Лигата на шампионите во Македонија. Сигурно погодувате, станува збор за шпанскиот тренер Роберто Гарсија Парондо, кој го ...

Парондо: Некој да ми кажеше пред девет месеци дека ќе играме на Ф4, ќе му кажев дека е луд!

24 Ракомет - 15.06.2019

Шпанскиот стратег Роберто Гарсија Парондо е минато за Вардар. Иако беше само една сезона на клупата на македонскиот првак, сепак успеа да му донесе европска титула. Успеа да го извлече максимумот од екипата, да ги надмине сите проблеми и да го ...

Парондо: Вардар и Скопје ќе ги паметам цел живот

Екипа - 15.06.2019

Роберто Парондо го напушти Вардар по една неверојатна сезона мината на чело на „црвено-црвените“. Го наследи Раул Гонзалес во ситуација кога голем дел од клучните играчи си заминаа, но успеа да оствари фантастичен успех – по една година пауза ...

ПАРОНДО: Тажен сум што заминувам, Скопје ми останува во срцето!

SportMedia - 15.06.2019

Сега веќе екс-тренерот на европскиот првак Вардар, Роберто Гарсија Парондо, вториот Шпанец кој како анонимус дојде во „црвено-црните“ редови, а како шампион си оди од Скопје во интервју за СЕХА-лигата ги сподели своите последни мисли и емоции ...

Парондо: Вардар е најдобриот тим во Европа, Скопје засекогаш ќе ми остане во срцето

Дерби - 15.06.2019

Вардар на фантастичен начин со европска титула ја заокружи оваа турбулетна сезона за него, успех за кој голем удел има шпанскиот стратег Роберто Гарсија Парондо. Парондо успеа да ги склопи сите коцки и да им донесе огромен успех на „црвено-црните“ ...

Писонеро: Целта е Вардар да ја одбрани титулата

Слободен Печат - 14.06.2019

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро во интервју за официјалниот сајт на Европската ракометна федерација, ги открива целите за следната сезона. Европскиот ракометен шампион Вардар, не ја менува филозофијата, и по Шпанецот – Шпанец, на местото на ...

Писонеро: Доаѓам за да го одржам Вардар на исто ниво

Спортски - 14.06.2019

Третиот Шпанец во низа кој ќе го води Вардар е Давид Писонеро кој доаѓа на местото на Роберто Гарсија Парондо кој оваа сезона го одведе Вардар до европскиот трон. Денес Писонеро даде поголемо интервју за официјалната страна на Лигата на шампионите.

Писонеро: Тоа што Раул и Парондо беа тренери на Вардар е предност за мене, не притисок

МКД - 14.06.2019

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро вели дека негова цел е да го одржи нивото на тимот, да подобри некои аспекти од играта и повторно да се бори за трофејот во Лигата на шампионите. Вардар и во наредната сезона ќе има Шпанец тренер, по Раул ...

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел

Скопје24 - 14.06.2019

Давид Писонеро е новиот шпански предводник на Вардар, трет по ред, по Гонзалес и Парондо. Овој тренер како што сам потенцираше, доаѓа во Вардар за да го одржи европскиот континуитет на двократниот европски шампион, што укажува на тоа дека Вардар и ...

Писонеро: Вардар е европски првак, дојдов да ја одбранам круната

Екипа - 14.06.2019

Давид Писонеро сосема неочекувано се најде во фокусот на европската ракометна јавност. Скромниот Шпанецот вршеше солидна работа во Валјадолид, клуб со кој стигна до седмото место во АСОБАЛ-лигата, но летово се соочи со најголемиот предизвик – ...

Писонеро: Таа страст, тој тимски дух во Вардар е нешто неверојатно

SportMedia - 14.06.2019

Давид Хозе Писонеро е третиот Шпанец кој ќе застане на „кормилото“ на европскиот првак, Вардар. Челниците на клубот не се двоумеа премногу, шпанската стратегија и начинот на кој претходниците Роберто Гарсија Парондо и Раул Гонзалез го водеа ...

Давид Писонеро: Немам притисок, Супер Глоуб турнирот ќе биде предизвик за убав старт со Вардар

24 Ракомет - 14.06.2019

Екипата на Вардар уште го нема средено комплетниот играчки ростер за следната сезона, но веќе се знае дека во новите предизвици тимот ќе биде предводен од страна на нов тренер од Шпанија. Давид Писонеро, кој досега работеше во Ваљадолид Во своето ...

Писонеро: Сакам шампионски Вардар, да бидам тоа што беа Раул и Парондо

Gol.mk - 14.06.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар повторно ќе биде воден од Шпанец. По Раул Гонзалез и Роберто Гарсија Парондо, тренер на „црвено-црните“ ќе биде Давид Писонеро, не премногу познат тренер за јавноста, но повторно донесен од „шпанската школа“ ...

Писонеро: Знам кое е најсилното оружје на Вардар, пристигнувам во тимот со јасна цел

Дерби - 14.06.2019

Давид Писонеро ќе биде третиот Шпанец во низа кој ќе го води македонскиот ракометен великан Вардар, па откако беше и официјално потврден како нов предводник на европскиот шампион, шпанскиот стручњак сега одработи едно долго интервју за официјалната ...

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Спортклуб - 14.06.2019

Давид Писонеро е новиот шпански предводник на Вардар, трет по ред, по Гонзалес и Парондо. Овој тренер како што сам потенцираше, доаѓа во Вардар за да го одржи европскиот континуитет на двократниот европски шампион, што укажува на тоа дека Вардар и ...

Новиот тренер на Вардар со себе носи и засилување

Sport M - 12.06.2019

Вардар го промовираше новиот стратег Давид Хозе Писонеро и со тоа затвори само едно од големиот број на празнини кои екипата ги има по завршувањето на уште една историска сезона на „црвено-црните“.

Писонеро со себе носи и засилувања во Вардар

Курир - 12.06.2019

Вардар го промовираше новиот стратег Давид Хозе Писонеро и со тоа затвори само едно од големиот број на празнини кои екипата ги има по завршувањето на уште една историска сезона на „црвено-црните“.

Писонеро со себе носи и засилувања во Вардар

SportMedia - 12.06.2019

Вардар го промовираше новиот стратег Давид Хозе Писонеро и со тоа затвори само едно од големиот број на празнини кои екипата ги има по завршувањето на уште една историска сезона на „црвено-црните“.

Зорман: Вардар ме бараше, но решив да останам до Талант за да учам

Gol.mk - 12.06.2019

Урош Зорман беше споменуван како можен нов тренер на Вардар , но сите дилеми се разрешија откако за нов предводник на „црвено-црните“ е назначен Давид Хозе Писонеро од Шпанија . Веднаш по крајот на се, во јавноста се огласи Зорман кој порача дека ...

Писонеро со себе носи и засилувања во Вардар

ММС - 12.06.2019

Вардар го промовираше новиот стратег Давид Хозе Писонеро и со тоа затвори само едно од големиот број на празнини кои екипата ги има по завршувањето на уште една историска сезона на „црвено-црните“.

Вардар го претстави новиот тренер на ракометарите

Алсат-М - 11.06.2019

Шпанецот Давид Писонеро е новиот тренер на европскиот ракометен првак, Вардар. Доаѓа од шпанскиот клуб „Ваљадолид“, чиј дрес и самиот го носел во 90-тите и раните 2000-ти години. Се очекува притисокот врз него да е голем бидејќи доаѓа во тим со два ...

Давид Писонеро нов тренер на РК Вардар

Телма - 11.06.2019

Европскиот шампион Вардар и во наредните две сезони ќе има тренер од Шпанија.Давид Хозе Писонеро ќе го замени Роберто Парондо. После Гонзалес и Парондо,двократниот европски првак доби нов тренер од Шпанија.Како што објави РК Вардар,Давид Хозе ...

Нов Шпанец ќе го води европскиот првак Вардар

Фокус - 11.06.2019

Шпанецот Давид Хосе Писонери ќе биде нов тренер на ракометниот европски шамшион Вардар. Тој потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и летово ќе ги води Вардарци во одбрана на европската титула.

Шпанецот Писонеро ќе го води европскиот првак Вардар

Сакам да кажам - 11.06.2019

Давид Хосе Писонеро ќе го води европскиот шампион Вардар од следната сезона, станувајќи трет Шпанец по ред на неговата клупа. Четириесет и шестгодишниот Писонеро доаѓа од редовите на Ваљадолид, чиј тренер беше во претходните две сезони.

Шпанецот Писонеро нов тренер на европскиот ракометен шампион Вардар

Канал5 - 11.06.2019

Двојниот европски ракометен шампион Вардар останува доследен на традицијата и ја продолжува соработката со шпанските стратези. Од денеска нов предводник на ракометниот шампион Вардар е 46 годишниот Шпанец Давид Хозе Писонеро.

Урош Зорман се пофали, ама Шпанецот Давид Писонеро е нов тренер на Вардар!

24 Ракомет - 11.06.2019

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање на шпански експерти на клупата на шампионскиот тим. Откако Урош Зорман не се договори со управата на „црвено-црните“ нов предводник ќе биде искусниот стратег на ...

Зорман извиси: Двајца Шпанци во битка за клупата на Вардар

Спортклуб - 11.06.2019

Иако медиумите во Словенија објавија дека Урош Зорман ќе биде нов тренер на Вардар, повеќе од јасно е дека тоа нема да се случи. Имено „црвено-црните“ и понатаму сакаат да бидат предводени од шпански стратег.

Шпанецот Давид Хосе Писонеро е нов тренер на Вардар

Вардар - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните" летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

И по Шпанец – Шпанец: Писонеро е новиот тренер на Вардар

Екипа - 11.06.2019

Кратко траеше потрагата по нов тренер на Вардар, откако европскиот првак денеска за шеф на стручниот штаб го именуваше 46-годишниот Давид Хозе Писонеро. Традицијата што им донесе успех на „вардарци“, со шпански стратези да остварува врвни резултати, ...

Официјално: Шпанец ќе го наследи Парондо на клупата на Вардар!

Sport 1 - 11.06.2019

РК Вардар почна да и со конкретни потези да ја подготвува следната сезона, го објави името на тренерот, кој ќе го наследи Роберто Гарсија Парондо на клупата, исто така Шпанец. Станува збор за Давид Хосе Писонеро, 46-годишен поранешен репрезентативец ...

Вардар го објави наследникот на Парондо за следната сезона

Дерби - 11.06.2019

Екипата на Вардар следната сезона дефинитивно ќе биде без првиот тренер, Роберто Гарсија Парондо. За наследник на Парондо повторно е избран Шпанец, па така од следната година на клупата на вардарци ќе седи 46 годишниот Давид Хосе Писонеро.

Писонеро: Горд сум што ќе предводам тим како Вардар

Gol.mk - 11.06.2019

Македонскиот ракометен гигант, Вардар , само неколку денови по историскиот успех во Лигата на шампионите и новиот трофеј од Ф4 турнирот во Келн ја назначи замената за Роберто Гарсија Парондо, кој во иднина ќе седна на селекторското столче на Египет .

Официјално: РК Вардар ја најде замената за Парондо во Шпанија!

СуперСпорт - 11.06.2019

Вардар на крајот на сезонава се раздели со Роберто Гарсија Парондо, а денеска на официјалната страна на „црвено-црните“ беше потврдена неговата замена. Нов тренер на европскиот шампион ќе биде Шпанецот Давид Хозе Писонеро, кој потпиша двегодишен ...

Вардар има нов тренер, уште еден Шпанец ќе ги предводи „црвено-црните“

МКД - 11.06.2019

Вардар го најде наследникот на Парондо, европскиот шампион потпиша двегодишен договор со шпанскиот стратег, Давид Хозе Писонеро. Вардар го потврди новиот тренер, тоа е Шпанецот Давид Хозе Писонеро кој доаѓа од Ваљадолид каде бил тренер во изминатите ...

Писонеро: Мојот стил на игра е сличен на оној на Парондо

Екипа - 11.06.2019

Давид Хозе Писонеро експресно се договори за соработка со раководството на Вардар, одговарајќи на предизвикот да седне на клупата на актуелниот европски шампион. Шпанецот со гордост го очекува најголемиот предизвик во својата кариера, а стилот на ...

Шпанецот Писонеро е нов тренер на европскиот шампион Вардар

Sport M - 11.06.2019

Шпанската „серија“ на клупата на европскиот првак Вардар продолжува да трае, откако клубот потврди дека Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) ќе биде стратег на клубот во следните две години. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги ...

Официјално: Писонеро е нов тренер на РК Вардар!

Спортски - 11.06.2019

Ракометниот клуб Вардар се раздели со Роберто Гарсија Парондо, а денес и официјално потврди дека нов тренер на „црвено-црните“ ќе биде Шпанецот Давид Хозе Писонеро, кој потпиша двегодишен договор.

Нов Шпанец на клупата на шампионот: Вардар најде замена за Парондо

Кајгана - 11.06.2019

Актуелниот ракометен европски првак продолжи со промените во стручниот штаб, овојпат менувајќи го тренерот на првиот тим. По Раул Гонзалес и Роберто Парондо, уште еден Шпанец ќе седне на клупата на РК Вардар.

Давид Писонеро: Горд што ќе бидам тренер на Вардар!

24 Ракомет - 11.06.2019

Кормилото на новиот европски шампион во следните две години ќе го управува Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46). Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Шампионот најави: „Вардар секогаш бил тим кој се борел за врвот така ќе биде и во иднина”

SportMedia - 11.06.2019

Европскиот, регионалниот и македонскиот првак Вардар го претстави својот нов стратег, Давид Писонеро, со што стана јасно дека и во иднина „црвено-црните“ ќе држат исто, високо ниво како на домашната, така и на регионалната и европската сцена.

Новиот тренер на Вардар: Со англискиот немам мака, ама македонскиот - многу тежок јазик!

Sport 1 - 11.06.2019

Вардар го претстави новиот тренер, Шпанецот Давид Писонеро, кој во последниве две сезони го тренираше Ваљадолид. На заминување од неговиот досегашен клуб Писонеро сподели дел од очекувањата за Вардар.

ПОТВРДЕНО! Давид Писонеро официјално нов тренер на Вардар

24 Ракомет - 11.06.2019

Откако 24Ракомет ја објави веста за новиот стратег на Вардар, денес официјална потврда стигна и од европскиот шампион. Во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка.

Урош Зорман се пофали, ама еве кој е нов тренер на Вардар!

Курир - 11.06.2019

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање на шпански експерти на клупата на шампионскиот тим. Откако Урош Зорман не се договори со управата на „црвено-црните“, нов предводник ќе биде искусниот стратег на ...

Сите тренери на Вардар доаѓаат од иста соблекувална!

Sport 1 - 11.06.2019

Давид Писонеро ѝ е непознат на македонската јавност, слично како Раул Гонзалес Гутиерес, кога се појави во 2014 година, како решение за тренерската позиција. Тие, всушност, многу добро се познаваат, заедно со Роберто Парондо.

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар има нов тренер!

Скопје24 - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Нов шпански стручњак на клупата од Вардар

OhridNews - 11.06.2019

Десеттина денови после освојувањето на втората европска титула, Вардар назначи нов тренер кој ќе биде замена за Роберто Гарсија Парондо. Наследник на Парондо кој замина на селекторската позиција во Египет ќе биде Давид Хосе Писонеро.

Официјално: Писонеро е нов тренер на РК Вардар!

Таратур - 11.06.2019

Ракометниот клуб Вардар се раздели со Роберто Гарсија Парондо, а денес и официјално потврди дека нов тренер на „црвено-црните“ ќе биде Шпанецот Давид Хозе Писонеро, кој потпиша двегодишен договор.

РК Вардар доби нов тренер

ММС - 11.06.2019

Нов тренер на Вардар е Шпанецот Давид Писонеро кој во претходните две сезони го предводеше Ваљадолид, клуб во кој извесно време беа и Раул Гонзлаес и Роберто Парондо. Роден е на 10 април 1973 година и речиси целиот свој живот е во ракометот.

„Дон“ Писонеро: Се што треба да знаете за новиот тренер на Вардар

Екипа - 11.06.2019

Веќе не постојат никави дилеми, Давид Писонеро е изборот на управата на Вардар за нов предводник на „црвено-црните“. Улогата на бранител на трофејот уште повеќе ќе го зголеми предизвикот за овој шпански стратег, кој ќе тргне по стапките на Раул ...

Шпанците кратко и јасно: Писонеро – Волшебникот од Ваљадолид

SportMedia - 11.06.2019

Челниците на Вардар одлучија да менуваат ништо барем кога станува за потеклото на своите тренери. Следната сезона македонскиот тим кој ќе биде бранител на титулата во Лигата на шампионите, како и во СЕХА и домашниот шампионат, ќе биде во рацете на ...

Со трет Шпанец по трета титула во ЛШ: Давид Писонеро на кормилото на Вардар

Нова ТВ - 11.06.2019

Со Раул Гонзалез ја освоија првата титула во Лигата на шампиони во 2017 година, со Роберто Гарсија Парондо неодамна ја освоија втората, а со Шпанецот ќе атакуваат и на трета. Давид Хозе Писонеро е назначен за нов тренер на „црвено-црните“.

Зорман откако извиси: Вардар ме сакаше, ама јас одлучив да останам во Кјелце

Спортклуб - 11.06.2019

Откако денес Вардар објави дека нов тренер на тимот е Давид Хое Писонеро, стана јасно дека Словенецот Урош Зорман нема да пристигне во Скопје. Словенецот за клупскиот сајт на Кјелце денес во изјава истакна дека е точно за интересот од ...

Зорман: Вардар ме бараше, но јас сакав да останам во Келце!

24 Ракомет - 11.06.2019

Денеска европскиот шампион Вардар го промовираше новиот тренер – Давид Писонеро. Пред шпанскиот тренер во комбинација за тренерското столче беше помошникот на Талант Душебаев во Келце, Урош Зорман.

РК Вардар продолжува со традицијата ангажирање шпански стручњаци

Нетпрес - 11.06.2019

Старо-новиот европски ракометен шампион РК Вардар во следните две години од клупата ќе ги води 46-годишниот Шпанец Давид Хосе Писонеро кој со клубот се договори за соработка. Писонеро доаѓа од Валјадолид, Шпанија каде беше тренер последниве две ...

Писонеро: Горд сум што ќе предводам тим како Вардар

Sport M - 11.06.2019

„Верувам дека клубот бараше некои карактеристики за наследник на Парондо во кои и јас се гледам себе си, и стил на игра што јас го негувам. Јас сакам да работам секојдневно и да размислувам така, и не гледам далеку пред себе.

Шпанецот Писонеро нов тренер на „Вардар“

+инфо - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион „Вардар“ ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните“ летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

А1 On - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

Алфа - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Прва изјава на новиот тренер на Вардар

Курир - 11.06.2019

Македонскиот ракометен гигант, Вардар , само неколку денови по историскиот успех во Лигата на шампионите и новиот трофеј од Ф4 турнирот во Келн ја назначи замената за Роберто Гарсија Парондо, кој во иднина ќе седна на селекторското столче на Египет.

Се што треба да знаете за новиот тренер на Вардар

Sport M - 11.06.2019

Веќе не постојат никави дилеми, Давид Писонеро е изборот на управата на Вардар за нов предводник на „црвено-црните“. Улогата на бранител на трофејот уште повеќе ќе го зголеми предизвикот за овој шпански стратег, кој ќе тргне по стапките на Раул ...

Прва изјава на новиот тренер на Вардар

Скопје24 - 11.06.2019

Македонскиот ракометен гигант, Вардар, само неколку денови по историскиот успех во Лигата на шампионите и новиот трофеј од Ф4 турнирот во Келн ја назначи замената за Роберто Гарсија Парондо, кој во иднина ќе седна на селекторското столче на Египет.

Давид Хосе Писонеро е нов тренер на Вардар

TopSport - 11.06.2019

Давид Хосе Писонеро (46) ќе го наследи сонародникот Гарсија Парондо на клупата на европскиот шампион Вардар, објави клубот на својата интернет страница. Писонеро во изминатите две сезони бил предводник на Валјадолид.

Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

Независен - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Давид Хосе Писонеро е нов тренер на Вардар

Макфакс - 11.06.2019

Давид Хосе Писонеро (46) ќе го наследи сонародникот Гарсија Парондо на клупата на европскиот шампион Вардар, објави клубот на својата интернет страница. Писонеро во изминатите две сезони бил предводник на Валјадолид.

Што мислат Шпанците за новиот тренер на Вардар

Курир - 11.06.2019

Челниците на Вардар одлучија да менуваат ништо барем кога станува за потеклото на своите тренери. Следната сезона македонскиот тим кој ќе биде бранител на титулата во Лигата на шампионите, како и во СЕХА и домашниот шампионат, ќе биде во рацете на ...

Што мислат Шпанците за новиот тренер на Вардар

Sport M - 11.06.2019

Челниците на Вардар одлучија да менуваат ништо барем кога станува за потеклото на своите тренери. Следната сезона македонскиот тим кој ќе биде бранител на титулата во Лигата на шампионите, како и во СЕХА и домашниот шампионат, ќе биде во рацете на ...

Официјално: Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

Слободен Печат - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

НОВИОТ ШПАНЕЦ НА „ЦРВЕНО-ЦРНАТА“ КЛУПА: Горд сум што ќе бидам тренер на Вардар!

SportMedia - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Клупата на РК Вардар резервирана само за Шпанци

Сител - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните" летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар има нов тренер!

Спортклуб - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

ОФИЦИЈАЛНО: Шпанецот Давид Хозе Писонеро е нов тренер на Вардар!

Gol.mk - 11.06.2019

Во следните две години на клупата на Вардар ќе седи Шпанецот Давид Хозе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните" летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Шпанец нов тренер на Вардар: Писонеро продолжува таму каде што застана Парондо

Денешен - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Бомба од Вардар: Познато името на шпанецот кој седнува на тренерската клупа

24Инфо - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

Опсервер - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Давид Хосе Писонеро е новиот тренер на Вардар

Република - 11.06.2019

Давид Хосе Писонеро, 46-годишен поранешен репрезентативец на Шпанија и официјално е новиот тренер на европскиот ракометен шампион, скопски Вардар. Писонеро најмногу време како играч поминал во Ваљадолид, екипата која ја водел и како тренер во ...

Давид Хосе Писонеро е нов тренер на Вардар

Локално - 11.06.2019

Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) договори две годишна соработка со европскиот ракометен шампион Вардар. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово, откако ја презема позицијата од Роберто Гарсија Парондо.

Вардар го објави наследникот на Парондо за следната сезона

Точка - 11.06.2019

Екипата на Вардар следната сезона дефинитивно ќе биде без првиот тренер, Роберто Гарсија Парондо. За наследник на Парондо повторно е избран Шпанец, па така од следната година на клупата на вардарци ќе седи 46 годишниот Давид Хосе Писонеро.

Вардар доби нов тренер – повторно Шпанец

Вечер Прес - 11.06.2019

Македонскиот ракометен шампион Вардар од следната сезона ќе има нов тренер, повторно Шпанец. Станува збор за Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци ...

Шпанецот Писонеро нов тренер на Вардар

Локално - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Вардар со нов тренер од Шпанија, Давид Хосе Писонеро на клупата на Европскиот шампион

AKO - 11.06.2019

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори за соработка. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Вардарци добиваат нов шпанец на клупата

MakPress - 11.06.2019

Следните две години на клупата на европскиот и македонски ракометен шампион Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро. Тој ќе је преземе екипата на „црвено-црните” летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула.

Писонеро е наследникот на Парондо во Вардар

1tv - 11.06.2019

Европскиот ракометен првак Вардар доби нов Шпанец на тренерската функција. Давид Хосе Писонеро ќе го наследи сонародникот Гарсија Парондо, ставајќи потпис на двегодишна соработка. 46-годишниот стратег доаѓа од Валјадолид, каде беше тренер последниве ...

Официјално: ова е новиот тренер на Вардар!

Магазин - 11.06.2019

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање на шпански експерти на клупата на шампионскиот тим. Откако Урош Зорман не се договори со управата на „црвено-црните“ нов предводник ќе биде искусниот стратег на ...

Шпанецот Давид Хосе Писонери, нов тренер на ракометниот европски шамшион Вардар

Скопје1 - 11.06.2019

Шпанецот Давид Хосе Писонери ќе биде нов тренер на ракометниот европски шамшион Вардар. Тој потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ . Тој доаѓа од Валјадолид, Шпанија каде беше тренер последниве две сезони.