TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

Канал5 - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Трчаме заедно со народот, да ја спасиме нашата земја од пепелот кој го оставаат!

Фокус - 16.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот 29-ти роденден на партијата, порача дека и покрај сите премрежја и тешки моменти, Македонија е жива, а ВМРО е чува на оваа земја.

ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето

ТВ21 - 16.06.2019

Партијата ВМРО-ДПМНЕ, денеска прославува 29 години од своето основање. Предвидени се повеќе настани, а главниот ќе биде во Македонската Филхармонија со почеток во 19 часот. Свое обраќање ќе има сегашниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од формирањето на партијата

Алсат-М - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Како што најавија од партијата централната прослава е вечерва во 19 часот, во Македонска ...

ВМРО-ДПМНЕ обележува 29 години од основањето

Канал5 - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечерва во Македонска филхармонија. Повеќе за тоа од извештајот на Игор ...

Мицкоски: Заев е на колена во сопствената кал

24 Вести - 16.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 29. роденден на партијата вечерва порача дека ВМРО е чест, идеологија и вредност. Тој истакна дека две работи се сигурни, дека СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува.

29 години од фромирањето на партијата ВМРО ДПМНЕ

Телма - 16.06.2019

На 29-годипнината од формирањето на партијата ВМРО ДПМНЕ, лидерот Христијан Мицкоски во својот говор кажа две работи се сигурни: Првата – СДСМ паѓа, а втората – ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува.

Мицкоски: СДСМ паѓа, ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува

Канал5 - 16.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 29-тиот роденден на партијата вечерва порача дека ВМРО е чест, идеологија и вредност Тој истакна дека две работи се сигурни, дека СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува..

Мицкоски на 29-тиот роденден на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ победува!

ТВ21 - 16.06.2019

„Македонија е жива, покрај сите бури, сите пакости кои се случија овие 29 години“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната прослава на 29 роденден од формирањето на партијата. Мицкоски воедно порача дека ВМРО е чуварот на оваа земја, додавајќи ...

Мицкоски: Немаме датум оти не ни ја бива власта

Алсат-М - 16.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прослава во Македонската филхармонија, по повод 29-годишнината од основањето на партијата, во својот говор рече дека датумот за почеток на преговори со ЕУ не ни е доделен „не затоа што Европа ...

Мицкоски на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на колена, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада

24 Вести - 16.06.2019

Ви ветувам обнова и за таа цел победа на следните парламентарни избори, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите сопартијци на прославата на 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ. Не испорача ниту барање за широка Влада до добивање на датум за ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

А1 On - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

Мицкоски: Нема датум оти со Заев не ја бива државата

Press24 - 16.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прослава во Македонската филхармонија, по повод 29-годишнината од основањето на партијата, во својот говор рече дека датумот за почеток на преговори со ЕУ не ни е доделен „не затоа што Европа ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

ММС - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

ВМРО-ДПМНЕ денес слави роденден

Курир - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава. Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан ...

ВО ЖИВО: 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, а со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава. Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

Р.С.Европа - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечерва во 19 часот, во Македонска филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од основањето

ММС - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Муцунски: Кога ВМРО-ДПМНЕ е силно тогаш и Македонија е силна

Курир - 16.06.2019

Денеска во вестите на телевизија Алфа гостин беше Меѓународниот секретар на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски. Муцунски истакна дека од независноста на Македонија до денес евидентно е дека кога ВМРО-ДПМНЕ е силно како ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, а со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава. Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

Во живо од прославата на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

+инфо - 16.06.2019

Во живо од прославата на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски: Македонија е жива, покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, а ВМРО е ...

Курир - 16.06.2019

Македонија е жива. Покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, Македонија е жива. Тој вулкан на непокорот и најдлабокото чувство кое доаѓа од срцето и кое не прави горди, и среќни не само што тлее, туку татни.

Мицкоски: Датум за преговори нема, затоа што владата не е способна за тоа

Нетпрес - 16.06.2019

Секој век, има свој среден век. Ама изгледа овој темен период ќе да се задржи највеќе во времето кога Заев и СДСМ е на власт, затоа што не уназадија со години и години наназад. Да не се заборави дека оваа Влада, како ниедна во овие 28 години ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

Сител - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Заев е на колена и во сопствената кал

+инфо - 16.06.2019

Заев е на колена и во сопствената кал. А ВМРО-ДПМНЕ по изборите, кога и да се случат, ќе ја формира новата Влада. Вака рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, честитајќи го роденденот на партијата, кој се слави во Филхармонијата.

Мицкоски: Датум за преговори нема, не затоа што Европа не не сака, туку затоа што владата не е способна за тоа

Курир - 16.06.2019

Секој век, има свој среден век. Ама изгледа овој темен период ќе да се задржи највеќе во времето кога Заев и СДСМ е на власт, затоа што не уназадија со години и години наназад. Да не се заборави дека оваа Влада, како ниедна во овие 28 години ...

Мицкоски – Нема датум зашто владата не ја бива

Р.С.Европа - 16.06.2019

Две работи се сигурни – СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прославата на 29-годишнината од основањето на партијата во Македонската филхармонија во Скопје.

Мицкоски: Покрај сите бури и премрежја овие 29 години, Македонија е жива!

Нетпрес - 16.06.2019

Македонија е жива. Покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, Македонија е жива. Тој вулкан на непокорот и најдлабокото чувство кое доаѓа од срцето и кое не прави горди, и среќни не само што тлее, туку татни.

Мицкоски: СДСМ и Заев се тргнати по удолница од која нема враќање

МКД - 16.06.2019

Две работи се сигурни. Првата – СДСМ паѓа, а втората – ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува, изјави вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на прославата на 29-годишнината од формирањето на партијата во Македонската филхармонија во ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

Сител - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ го прослави 29-от роденден

Курир - 16.06.2019

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ го прослави својот 29 роденден. На прославата која се одржа во Македонската Филхармонија пред присутните се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски, по што следуваше и прослава со торта.

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

Слободен Печат - 16.06.2019

Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи ...

Мицкоски: ВМРО е чуварот на оваа земја

Макфакс - 16.06.2019

Македонија е жива. Покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, Македонија е жива. Тој вулкан на непокорот и најдлабокото чувство кое доаѓа од срцето и кое не прави горди, и среќни не само што тлее, туку татни.

ВМРО-ДПМНЕ одбележа 29 години постоење

OhridNews - 16.06.2019

Покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, Македонија е жива. Тој вулкан на непокорот и најдлабокото чувство кое доаѓа од срцето и кое не прави горди, и среќни не само што тлее, туку татни.

Мицкоски: Немаме датум за преговори со ЕУ затоа што Владата не ја бива, на Македонија и треба обнова

Алфа - 16.06.2019

На Македонија и треба обнова, издигнување од пепелта во која ја втурна власта. Заев е на колена и во сопствената кал. По изборите, кога и да се случат, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата Влада.

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

Независен - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

(Во живо) Прослава на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 16.06.2019

Проследете ја во живо прославата на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ. Прослава по повод 29-годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ Posted by MИА.mk on Недела, 16 јуни ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

MTM - 16.06.2019

Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја. Има приказни кои траат долго и тоа е така бидејќи оваа наша приказна има идеологија, цврста арматура во која ...

Македонија е нашата идеологија

Република - 16.06.2019

И ова го кажувам не за да бидам неискрено сентиментален, туку за да доловам каква обврска имаме сите ние, и каков грамаден товар на човечки судбини, идеи и верувања сочинува нашата партија, каде честа, слободата и човекот се најголемата вредност.

Ќе го победиме Заев со „Денес над Македонија се раѓа“

Република - 16.06.2019

Дваесет и девет години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. На свеченоста во Македонската филхармонија претседателот на партијата Христијан Мицкоски пред присутните членови на партијата и гости потсети на многуте поединци, цврсти индивидуи, ...

Датумот за преговори ни е потребен за да има уште една контрола врз разузданата власт

Република - 16.06.2019

По упропастувањето на европската перспектива на земјава нема ниту една единствена причина за поддршка на оваа власт, рече вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на одбележувањето на 29-годишнината од основањето на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата (ВИДЕО)

Опсервер - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

Мицковски: Заев е на колена во својата кал

Либертас - 16.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 29. роденден на партијата вечерва порача дека ВМРО е чест, идеологија и вредност. Тој истакна дека две работи се сигурни, дека СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува.

Мицкоски: Нема датум зашто владата не ја бива

Тера - 16.06.2019

Две работи се сигурни СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прославата на 29-годишнината од основањето на партијата во Македонската филхармонија во Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од основањето

еМагазин - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Да го видиме македонското сонце на знамето на обединета Европа, па однатре да работиме за македонската кауза

Република - 16.06.2019

Во свеченото обраќање на 29-тиот роденден на партијата ВМРО-ДПМНЕ претседателот Христијан Мицкоски, меѓу другото, им се обрати на „оние кои немаат трпение, па се обидуваат брзоплето да креираат сценарија во кои се знаат“.

МИЦКОСКИ: Датум нема, кај и да е, Заев ќе почне со „нема правда, нема ЕУ“

Денешен - 16.06.2019

Секој век, има свој среден век. Ама изгледа овој темен период ќе да се задржи највеќе во времето кога Заев и СДСМ е на власт, затоа што не уназадија со години и години наназад. Да не се заборави дека оваа Влада, како ниедна во овие 28 години ...

Да му беше важен соживотот, ќе изградеше водовод во Арачиново

Република - 16.06.2019

Мојата борба е за подобар стандард и подобар живот. Сите договори со партиите кои ќе ги правам ќе бидат токму на оваа основа, на принципи и вредности. Земјава е уморна од романтизмот и стапиците на власта кои не носат ништо добро, рече Мицкоски во ...

Нашата цел е обнова на Македонија!

Република - 16.06.2019

Обраќањето на 29 роденден на партијата ВМРО-ДПМНЕ претседателот Христијан Мицкоски го заврши со презентација на, како што рече, „постулатите на нашата борба“. рече Мицкоски. Тој потсети дека денес сме соочени со порази, измами се нашето секојдневие, ...

Мицкоски: Земјава е уморна од романтизмот и стапиците на власта кои не носат ништо добро

PressingTV - 16.06.2019

Во вечерашново обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети дека економската катастрофа се прикрива со вештачки теми, но посебно се осврна на вечната тема за соживотот во Македонија и како лажно се прикажува тој.

Мицкоски објави под кои услови ќе коалицира со албанските партии

Република - 16.06.2019

На вечерашново обраќање во Македонската филхармонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети дека економската катастрофа се прикрива со вештачки теми, но посебно се осврна на вечната тема за соживотот во Македонија и како лажно се ...

Мицкоски на 29 годишницата на партијата: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува

Фактор - 16.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прославата на 29-годишнината од основањето на партијата во Македонската филхармонија во Скопје порача дека две работи се сигурни, СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува.

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 29 години од основањето

Тера - 16.06.2019

Денеска со почеток во 19:00 часот, во Македонска Филхармонија, ќе се одржи прославата по повод 29 годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ. На настанот свое обраќање ќе има Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

Локално - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска го слави својот 29-ти роденден

Денешен - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска го слави својот 29-ти роденден. Со почеток во 19 часот во Македонската филхармонија ќе се одржи прослава. Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

MTM - 16.06.2019

Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

PressingTV - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ денеска го прославува 29-тиот роденден

Република - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава. Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 29-ти роденден

Вечер Прес - 16.06.2019

Политичката партија ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден. Вечерва, со почеток во 19 часот, ВМРО ДПМНЕ одржa прослава во Македонската Филхармонија по повод 29-годишнина од основањето на партијата.

(Галерија) Кој дојде на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 16.06.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 29. роденденден. Свое обраќање имаше лидерот на партијата, Христијан Мицкоски , а меѓу присутните беше и поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски , поранешниот градоначалник на Скопје, Коце ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

24Инфо - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

Мицкоски: Кога и да се случат изборите ВМРО-ДПМНЕ ќе формира Влада со која Македонија ќе оди напред

PressingTV - 16.06.2019

Партијата ВМРО ДПМНЕ денеска слави 29 години од своето постоење. Во Македонската филхармонија претседателот на партијата Христијан Мицкоски пред присутните членови на партијата и гости потсети на многуте поединци, цврсти индивидуи, интелектуалци, ...

ФОТО: Кои беа гости на роденденот на ВМРО ДПМНЕ

PressingTV - 16.06.2019

Опозициската партија ВМРО ДПМНЕ вечерва го прослави својот 29 ти роденден во Македонската филхармонија, каде свој говор имаше и лидерот Христијан Мицкоски. Меѓу присутните гости беше поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, ...

Мицкоски грмеше пред присутните: „Заев е на колена, паднат е во сопственото блато„

Магазин - 16.06.2019

Во Македонската филхармонија претседателот на партијата Христијан Мицкоски пред присутните членови на партијата и гости рече дека ова е битка во кој влегол свесно, во која влегол со целото срце, знаење и чест. Битката за Македонија.

Мицкоски објасни зошто Македонија не доби датум за ЕУ (ВИДЕО)

Expres - 16.06.2019

Почеток на преговори со ЕУ не ни е доделен „не затоа што Европа не нè сака, туку затоа што владата не ја бива“ изјави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешната прослава по повод 29.от роденден на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

MakPress - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Македонија ќе успее, затоа што нема простор повеќе за неуспеси – броени се деновите на Заев, затоа што никој ...

Скопје1 - 16.06.2019

Македонија е жива. Покрај сите бури, сите премрежја, сите пакости кои се случија овие 29 години, Македонија е жива. Тој вулкан на непокорот и најдлабокото чувство кое доаѓа од срцето и кое не прави горди, и среќни не само што тлее, туку татни.

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

1tv - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

1tv - 16.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја. – ВМРО е чуварот на оваа земја.

СДСМ: Ниту една лажна вест од скапоцениот дворец не може да ги демантира официјалните податоци

А1 On - 15.06.2019

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои не можат да се помират со успешните економски политики потврдени преку официјални податоци, релевантни финансиски институции, како и преку најпозитивниот извештај на Европската комисија.

СДСМ: Лажна вест е дека Буџетот не се полни

Макфакс - 15.06.2019

Класична лажна вест е тврдењето на Мицкоски дека Буџетот не се полни, по години стагнација, економијата расте и се движи во добар правец, реагираат од СДСМ, на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека има дупка во Буџетот од три милијарди денари.

СДСМ: По години стагнација, економијата расте и се движи во добар правец

Либертас - 15.06.2019

Скопје, 15 јуни 2019 Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои не можат да се помират со успешните економски политики потврдени преку официјални податоци, релевантни финансиски институции, како и преку најпозитивниот извештај на Европската ...

Класична лажна вест е тврдењето на Мицкоски дека Буџетот не се полни, по години стагнација, економијата расте и се ...

Бриф - 15.06.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои не можат да се помират со успешните економски политики потврдени преку официјални податоци, релевантни финансиски институции, како и преку најпозитивниот извештај на Европската комисија.

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 29 години од основањето

Република - 15.06.2019

Денеска со почеток во 19:00 часот, во Македонска Филхармонија, ќе се одржи прославата по повод 29 годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ. На настанот свое обраќање ќе има Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: Лажна вест е дека Буџетот не се полни

24Инфо - 15.06.2019

Класична лажна вест е тврдењето на Мицкоски дека Буџетот не се полни, по години стагнација, економијата расте и се движи во добар правец, реагираат од СДСМ, на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека има дупка во Буџетот од три милијарди денари.

Мицкоски не сака предвремени избори

Локално - 14.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Канал5 - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски . Тој најави дека ќе предложи на Извршниот и на Централниот комитет, ВМРО-ДПМНЕ со сиот свој ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште е во матрицата на деструкција и одбрана на кримнал, СДСМ се менува во интерес на граѓаните

Канал5 - 13.06.2019

Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓани.

Мицкоски: Дојдов до заклучок дека рамниот данок беше одлично решение

Фокус - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Алфа рече дека кога неговата партија ќе дојде на власт, првата одлука ќе биде враќање на рамниот данок.

Мицкоски: Заев се однесува како мало дете, земи му ја играчката и одма никој не чини

Курир - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при гостувањето на емисија на Алфа посочи дека Зоран Заев се однесува како мало дете, кога ќе му ја зедеш играчката тогаш никој не му чини. Потенцијалот кој што го има Зоран Заев околу себе видовме до ...

Мицкоски: Каква демократија тера Заев се гледа по тоа што без конкурс си реди претседатели на општински ограноци

Курир - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на Алфа телевизија на емисијата Отворено истакна дека не межеме да зборува за демократија и за европски вредности кога претседателот на СДСМ на деспотски начин избира претседатели на општинските ...

Мицкоски: Дали првиот човек на владата со фалсификат на пописот работи оваа држава да ја снема

Курир - 13.06.2019

Вака како што е предвиден според овој закон кој што е даден како предлог во Собранието практично се потврдуваат оние шпекулации за тајни средби во двата круга кога се правело редефинирање на политичкиот систем во Република Македонија, вели ...

Мицкоски: Граѓаните живеат полошо од претходно, нема капитални инвестиции

Курир - 13.06.2019

Огромно е задолжувањето, реализацијата на капиталните инвестиции е катастрофално. Но, она што повеќе мене ме загрижува е што капиталните инвестиции процентуално се најмала ставка во реализацијата од тоа што било планирано, но затоа пак дефицитот со ...

Мицкоски: Ќе го вратиме рамниот данок и ќе ја намалиме акцизата на горива

Курир - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше гостин на емисија „Отворено на Алфа“ каде што истакна дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт прво што ќе стори е враќање на рамниот данок и веднаш ќе се намали акцизата на горивата.

Мицкоски: Не може да стане збор за демократија, кога на сцена е деспотизмот на Заев

Нетпрес - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на Алфа телевизија на емисијата „Отворено“ истакна дека не може да се зборува за демократија и за европски вредности, кога претседателот на владејачката СДСМ на деспотски начин избира ...

Мицкоски: Лошата бизнис клима принудува македонски компании да го иселуваат капиталот

Курир - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ нан Алфа телевизија денеска истакна дека дека ако се продолжи со оваа политика на бркање на странските инвеститори, сите странски инвеститори ќе ја заобиколат Македонија и она што е пострашно голем број на македонски ...

Мицкоски: Со ваквите политики се бркаат странските инвеститори, а македонските го селат капиталот во соседството

Нетпрес - 13.06.2019

Доколку се продолжи со ваквата политика на бркање на странските инвеститори, сите странски инвеститори ќе ја заобиколат Македонија и она што е пострашно голем број на македонски компании ја напуштаат веќе земјата и одат во соседството, а тој тренд ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се нуди да работи со Владата на СДСМ за датумот за ЕУ

Р.С.Европа - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го понуди партискиот потенцијал да работи со владата на СДСМ за како што рече “надминување на сите пречки кои што стојат на патот за Република Македонија за барем во октомври да добие датум за почеток на ...

СДСМ: Колку и да не му се допаѓа на Мицкоски, нашата татковина граби кон интеграција во ЕУ и НАТО

А1 On - 13.06.2019

Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО. Тоа е истиот Никола Груевски чив советник беше Христијан Мицкоски, денеска се уште негов шеф, реагира СДСм на изнесените ...

СДСМ: Датумот за преговори со ЕУ е извесен колку и да не му се допаѓа тоа на Мицкоски

Макфакс - 13.06.2019

Ниту датум, ниту реформи, ниту позитивни извештаи, ништо, 11 загубени години за државата, за граѓаните, тоа е резултатот на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ во однос на ставовите на лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Вистинското прашање е кога Мицкоски ќе поднесе оставка

МКД - 13.06.2019

Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓаните, реагира СДСМ на изјавата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Независен - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

СДСМ: Ја разбираме нервозата на Мицкоски, владата предводена од Заев сработи и тоа сите го поздравуваат

+инфо - 13.06.2019

Јасна е нервозата на Мицкоски, за датум за преговори, најпозитивен Извештај и „светол пример“ сработи Зоран Заев и Владата што ја предводи и тоа е признаено од сите. Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола ...

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Press24 - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште е во матрицата на деструкција и одбрана на криминал

А1 On - 13.06.2019

Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓани, реагира СДСМ на изјавата на Димче Арсовски, портпарол на ...

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Сител - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

СДСМ: Нашата татковина граби кон интеграција во ЕУ и НАТО

Сител - 13.06.2019

Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО. Тоа е истиот Никола Груевски чив советник беше Христијан Мицкоски, денеска се уште негов шеф.

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

+инфо - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

Мицкоски: Дали првиот човек на владата со фалсификат на пописот работи оваа држава да ја снема

Нетпрес - 13.06.2019

Вака како што е предвиден според овој закон кој што е даден како предлог во Собранието практично се потврдуваат оние шпекулации за тајни средби во двата круга кога се правело редефинирање на политичкиот систем во Република Македонија, вели ...

Мицкоски: Законот за попис е доказ за тајното редефинирање на Македонија од Заев

Press24 - 13.06.2019

Вака како што е предвиден според овој закон кој што е даден како предлог во Собранието практично се потврдуваат оние шпекулации за тајни средби во двата круга кога се правело редефинирање на политичкиот систем во Република Македонија, вели ...

Огромни се задолжувањата на државата, а капитални инвестиции нема

Нетпрес - 13.06.2019

Огромно е задолжувањето, реализацијата на капиталните инвестиции е катастрофално. Но, она што повеќе мене ме загрижува е што капиталните инвестиции процентуално се најмала ставка во реализацијата од тоа што било планирано, но затоа пак дефицитот со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати рамниот данок и ќе ја намали високата акциза на горивата

Нетпрес - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше гостин на емисија „Отворено на Алфа“ каде што истакна дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт прво што ќе стори е враќање на рамниот данок и веднаш ќе се намали акцизата на горивата.

Мицкоски попладнево гостин во Алфа ТВ

Курир - 13.06.2019

За датумот за преговори со Европската унија, за мандатот кој што Заев ветуваше дека ќе го врати, за економијата и инвестициите и многу други прашања. Следете ме вечерва во # Отворено на Alfa Televizija во 18:18 часот.

Мицкоски: Потребна е работа за датум за преговори

Курир - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за емисијата Отворено на Алфа посочи дека ВМРО-ДПМНЕ со сиот свој потенцијал се нуди да работи со Владата на СДСМ се со цел надминување на сите пречки кои што стојат на патот за ...

Мицкоски: Датумот за преговорите со ЕУ не доаѓаат без работа и резултати

Нетпрес - 13.06.2019

Ова лето нема да има датум за отппочнување на пристапните преговори со Европската унија, зашто за тоа е потребно да се работи, а ВМРО-ДПМНЕ го нуди целиот свој потенцијал се нуди да работи со Владата на СДСМ се со цел надминување на сите пречки кои ...

СДСМ: Ја разбираме нервозата на Мицкоски, владата предводена од Заев сработи и тоа сите го поздравуваат

Локално - 13.06.2019

„Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО. Тоа е истиот Никола Груевски чив советник беше Христијан Мицкоски, денеска се уште негов шеф.

„Вистиномер.мк“: Аргументите на Мицкоски за „погрешниот“ попис се спин

Мета - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Телма од 10 јуни оваа гоидна изрече став , кој „Вистиномер.мк“ го оцени како извртена вистина, т.е. спин: Спинот на лидерот на главната опозициска партија, Христијан Мицкоски, беше искажан ...

СДСМ: Јасна е нервозата на Мицкоски, за датум за преговори, најпозитивен Извештај и „светол пример“ сработи Зоран Заев ...

iPortal - 13.06.2019

Соопштение за јавност на СДСМ Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО. Тоа е истиот Никола Груевски чив советник беше Христијан Мицкоски, денеска се уште негов шеф.

Мицкоски вечерва е гостин во „Отворено“ на „Алфа“

Република - 13.06.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе биде гостин во „Отворено на Алфа телевизија“ во 18,18 часот. Ќе се разговара за датумот за преговори со Европската унија, за мандатот кој што Заев ветуваше дека ќе ...

Мицкоски: Ако од одлуките на ЦО на СДСМ зависат одлуките во Владата тогаш сме го погрешиле политичкиот систем

24Инфо - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на Алфа телевизија на емисијата „Отворено„ рече дека ако од одлуките на Централниот одбор на СДСМ зависат одлуките во Владата тогаш сме го погрешиле политичкиот систем.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште е во матрицата на деструкција и одбрана на кримнал, СДСМ се менува во интерес на граѓаните

Centar - 13.06.2019

– Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓани, се вели во реакцијата на Владејачката СДСМ.

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Либертас - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште е во матрицата на деструкција и одбрана на кримнал, СДСМ се менува во интерес на граѓаните

iPortal - 13.06.2019

Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓани.

МИЦКОСКИ: Потенцијалот кој што го има Зоран Заев видовме до каде не донесе, датумот за преговори треба да се заслужи

Денешен - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Отворено на телевизија „Алфа“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ со сиот свој потенцијал се нуди да работи со Владата на СДСМ. Оваа подадена рака за соработка би имала за цел надминување на сите пречки ...

Мицкоски: Ако не сработиме датумот сам по себе нема да дојде

PressingTV - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека тој и неговата партија се подготвени да и помогнат на Владата за добивање на датум во октомври. Потенцира дека ако одат на предвремени парламентарни избори, ќе победат но оти избори сега би значеле ...

Мицкоски: Потребна е работа за датум за преговори

Тера - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за емисијата Отворено на Алфа посочи дека ВМРО-ДПМНЕ со сиот свој потенцијал се нуди да работи со Владата на СДСМ се со цел надминување на сите пречки кои што стојат на патот за ...

Мицкоски: Датумот за преговори треба да се заслужи и заработи

Република - 13.06.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата Отворено на Алфа посочи дека ВМРО-ДПМНЕ со сиот свој потенцијал се нуди да работи со Владата на СДСМ. Оваа подадена рака за соработка би имала за цел надминување на сите пречки кои што стојат на ...

СДСМ: Датумот за преговори со ЕУ е извесен колку и да не му се допаѓа тоа на Мицкоски

24Инфо - 13.06.2019

Ниту датум, ниту реформи, ниту позитивни извештаи, ништо, 11 загубени години за државата, за граѓаните, тоа е резултатот на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ во однос на ставовите на лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Заев е како мал деспот кој избира кандидати без процедура

Република - 13.06.2019

Во државава не може да се зборува за демократија и за европски вредности кога претседателот на СДСМ на деспотски начин избира претседатели на општинските ограноци, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, образложувајќи ги своите ...

Јасна е нервозата на Мицкоски, за датум за преговори, најпозитивен Извештај и „светол пример“ сработи Зоран Заев и ...

Centar - 13.06.2019

Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО, реагираат од СДСМ. – Тоа е истиот Никола Груевски чив советник беше Христијан Мицкоски, денеска се уште негов шеф.

Мицкоски не верува дека ќе има предвремени избори ниту реконструкција на владата

Република - 13.06.2019

Предвремени избори или пак реконструкција на Владата – што и да ветил Заев, опозицијата не верува во неговиот збор. , рече Мицкоски, кој вечерва гостува во Отворено на Алфа. Мицкоски со жалење констатира дека ниту ВМРО-ДПМНЕ не успеала да ги убеди ...

СДСМ: Датумот за преговори со ЕУ е извесен колку и да не му се допаѓа тоа на Мицкоски

Точка - 13.06.2019

Ниту датум, ниту реформи, ниту позитивни извештаи, ништо, 11 загубени години за државата, за граѓаните, тоа е резултатот на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ во однос на ставовите на лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Летово нема датум за преговори со ЕУ

Вечер Прес - 13.06.2019

Ова лето, ниту во јуни, ниту во јули нема да добиеме датум за отпочнување преговори со ЕУ, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија.

ВМРО-ДПМНЕ се уште е во матрицата на деструкција и одбрана на кримнал, СДСМ се менува во интерес на граѓаните

24Инфо - 13.06.2019

Додека СДСМ покажува дека ги слуша пораките и се менува во корист на државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ си тера по старата матрица на деструктивно однесување спротивно на интересите на граѓани.

Мицкоски најави: Ќе го вратиме рамниот данок и ќе ја намалиме акцизата на горива

Република - 13.06.2019

Првото што ќе го стори ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт, ќе го врати рамниот данок и ќе ја намали акцизата на горивата, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во „Отворено на Алфа“. , посочи Мицкоски.

Законот за попис е доказ за тајното редефинирање на Македонија

Република - 13.06.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски вели дека предлог законот за попис е доказ дека во Мала Речица во седиштето на ДУИ меѓу двата круга на изборите се случила средба меѓу Ахмети и Заев на која е договорено редефинирање на Македонија како ...

Мицкоски: Ќе го вратиме рамниот данок и ќе ја намалиме акцизата на горива-

24Инфо - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше гостин на емисија „Отворено на Алфа“ каде што истакна дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт прво што ќе стори е враќање на рамниот данок и веднаш ќе се намали акцизата на горивата.

Законот за попис е доказ за тајното редефинирање на Македонија од Заев и Ахмети

Expres - 13.06.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски вели дека предлог законот за попис е доказ дека во Мала Речица во седиштето на ДУИ меѓу двата круга на изборите се случила средба меѓу Ахмети и Заев на која е договорено редефинирање на Македонија како ...

„ЗАЕВ е практично како е мал деспот без процедура, без јавен оглас и без да има интервјуа„

Магазин - 13.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на Алфа телевизија на емисијата „Отворено„ рече дека ако од одлуките на Централниот одбор на СДСМ зависат одлуките во Владата тогаш сме го погрешиле политичкиот систем, партијата од државата се ...

МИЦКОСКИ: “Заев се однесува како мало дете, кога ќе му ја земат играчката никој не му чини„

Магазин - 13.06.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Отворено’ на телевизија Алфа рече дека потребна е голема работа и потребно е да работиме за да може да сработиме за иднината на државата.

Мицкоски: Ајде заеднички да седнеме и со сиот потенцијал кој го имаме како држава да сработиме барем во октомври за ...

Скопје1 - 13.06.2019

Вечерва во емисијата „Отворено на Алфа“ гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој зборуваше за актуелните политички случувања во Македонија. Мицкоски меѓу другото рече: Интересот на државата, интресот на граѓаните е пред и над се.

Муцунски: Договорот од Преспа е реалност, никогаш не сме рекле дека ќе го поништиме

Фокус - 12.06.2019

Поранешниот заменик министер за информатичко општество, Тимчо Муцунски, кој е актуелен меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вели дека партијата зад себе во своето работење има и позитивни и негативни работи.

Муцунски: Никогаш не сме рекле дека ќе го поништиме Договорот од Преспа

Независен - 12.06.2019

Поранешниот заменик министер за информатичко општество, Тимчо Муцунски, кој е актуелен меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вели дека партијата зад себе во своето работење има и позитивни и негативни работи.

Владата не демантира за договорот на Заев за политичко редефинирање на државата

Алфа - 12.06.2019

Владата не ги демантира информациите што пред три дена ги објави првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, дека Заев договорил политичко редефинирање на државата и нови граници, со луѓе од ДУИ, кога се правел „дилот“ за поддршка за Пендаровски пред вториот ...

Муцунски: Се согласувам дека е потребен силен обвинителски механизам во борбата против корупцијата и криминалот, но не ...

Курир - 12.06.2019

Тимчо Муцунски (29), актуелниот меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, е млад, амбициозен и со поинакви размислувања од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ, на кои сме навикнати, па периодов често го гледавме по телевизиите.

Тимчо Муцунски: Треба јасно и недвосмислено да признаеме каде згреши ВМРО-ДПМНЕ во минатото

еМагазин - 12.06.2019

Тимчо Муцунски (29), актуелниот меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, е млад, амбициозен и со поинакви размислувања од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ, на кои сме навикнати, па периодов често го гледавме по телевизиите.

СДСМ: Сите граѓани имаат еднакви шанси и пристап за вработувањe

MakPress - 12.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена како партијата симбол на непотизмот. 11 години на владеење на ВМРО-ДПМНЕ се 11 години на обезбедување и сместување на блиското семејство и роднини на функционери на ВМРО-ДПМНЕ на работни позиции резервирани исклучиво ...

Нема демант од Владата за „дилот“ меѓу премиерот Заев и ДУИ за политичко редефинирање

MakPress - 12.06.2019

Нема демант од Владата во врска со тоа дали цената за добивање на гласовите на контото на Пендаровски што Заев треба да ја плати е политичко редефинирање на државата. Информацијата, што пред три дена ја објави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

Муцунски: Договорот од Преспа е реалност, никогаш не сме рекле дека ќе го поништиме

Скопје1 - 12.06.2019

Поранешниот заменик министер за информатичко општество, Тимчо Муцунски, кој е актуелен меѓународен секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вели дека партијата зад себе во своето работење има и позитивни и негативни работи.

Дали постоела средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата и исцртување на нови граници?

Алфа - 11.06.2019

Дали цената за добивање на гласовите на контото на Пендарвски што Заев треба да ја плати е политичко редефинирање на државата и нови граници? Дали е ова условот што Ахмети му го поставил на Заев меѓу двата претседателски изборни круга кога се ...

СДСМ: Сите граѓани имаат еднакви шанси и пристап за вработувањe

Макфакс - 11.06.2019

Ургенции и партиски вработувања се одлика на времето на ВМРО ДПМНЕ, денес сите граѓани имаат еднакви шанси и пристап за вработувањe. ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена како партијата симбол на непотизмот, реагираат од СДСМ.

Мицкоски: ДКСК да отвори постапка по допрен глас

Република - 11.06.2019

Скандалот со рекетирањето од страна на група блиска до власта заедно со одреден медиум продолжува да ја тресе македонската јавност. Вчеравечер лидерот на опозицијата потсети дека тој бил прв кој го отворил сомнежот, но тоа не беше доволно ...

МИЦКОСКИ: Заев меѓу двата круга во Тетово договорил редефинирање на Македонија

Денешен - 11.06.2019

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата Топ тема на Телма телевизија посочи дека Зоран Заев треба да им одговори на граѓаните дали постоела средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на ...

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот

Опсервер - 11.06.2019

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Топ Тема на Телма телевизија.

СДСМ: По 11 години заробена држава С. Македонија е светол пример и одиме напред кон ЕУ и НАТО

Денешен - 11.06.2019

По 11 години заробена држава С. Македонија е светол пример. Граѓаните ја поразија деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ и сега одиме напред кон ЕУ и НАТО. Ова се истакнува во соопштението од СДСМ.

Мицкоски: Ако Мицотакис биде идниот премиер и даде иницијатива за репреговарање на договорот, спремен сум да се борам ...

Опсервер - 11.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на Топ тема вечерва истакна дека доколку господинот Мицотакис ја отвори таа тема ќе се седне на заедничка маса,ќе го репреговараме договорот, но не така монополизирано како што тоа го правеше двоецот Заев Димитров, туку ...

Тиранската се враќа на голема врата: Удрил ли Заев потпис за уште еден голем пораз?

Република - 11.06.2019

Победата на Стево Пендаровски во вториот изборен круг е тешко заработена и на грбот на целата држава. Сметката ќе ја платат и оние кои гласале за него, а и оние кои не го заокружиле бројот 3 на ливчето.

СДСМ: Сите граѓани имаат еднакви шанси и пристап за вработувањe

24Инфо - 11.06.2019

Ургенции и партиски вработувања се одлика на времето на ВМРО ДПМНЕ, денес сите граѓани имаат еднакви шанси и пристап за вработувањe. ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена како партијата симбол на непотизмот, реагираат од СДСМ.

СДСМ: Ургенции и партиски вработувања се одлика на времето на ВМРО ДПМНЕ, денес сите граѓани имаат еднакви шанси и ...

iPortal - 11.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена како партијата симбол на непотизмот. 11 години на владеење на ВМРО-ДПМНЕ се 11 години на обезбедување и сместување на блиското семејство и роднини на функционери на ВМРО-ДПМНЕ на работни позиции резервирани исклучиво ...

Мицкоски: Како одговорна опозиција ќе и понудиме помош на Владата за добивање на датум за преговори

MakPress - 11.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

Мицкоски: Преку пописот Заев сака да плати испорачани фактури

MakPress - 11.06.2019

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ќе се развива Република Македонија во следните отприлика 10тина години, вели лидерот на ...

Мицкоски: Трговијата како на зелен пазар на Зоран Заев за изборните единици нема да ја дозволиме

MakPress - 11.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ Телма истакна дека Заев нема да се спаси од поразот на следните избори и дека поразот на власта е неминовен. Тој вели дека, во врска со отворените листи, треба да внимаваме во делот како би ги ...

Мицкоски: За еден месец мандат, Пендаровски јасно стави на знаење дека е на иста линија со СДСМ

MakPress - 11.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на емисијата Топ тема на Телма Телевизија во однос на иницијативата за реформа на изборниот модел, рече дека постојат повеќе опции кои може да се разгледаат и дека ВМРО-ДПМНЕ тоа го прифаќа ако ...

Лупевска: Една ТВ и луѓе од власта рекетираат фирми!?

Expres - 11.06.2019

Новинарката Снежана Лупевска Созан во синоќешното интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ Телма го запраша гостинот дали има сознанија дека одредена група заедно со еден медиум рекетира бизнисмени и сопственици на хотели.

Мицкоски: Има шпекулации дека Заев во Тетово договарал политичко редефинирање на Македонија

MakPress - 11.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата Топ Тема на Телма телевизија посочи дека Зоран Заев треба да им одговори на граѓаните дали постоела средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата и ...

Мицкоски: Подготвен сум да го репреговарам договорот од Преспа со Мицотакис во интерес на Македонија

MakPress - 11.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на Топ тема вечерва истакна дека доколку господинот Мицотакис ја отвори таа тема ќе се седне на заедничка маса,ќе го репреговараме договорот, но не така монополизирано како што тоа го правеше двоецот Заев Димитров, туку ...

Мицкоски: Кредибилитетот на СЈО е целосно нарушен,во наредниот период јавноста ќе дознае за тоа

MakPress - 11.06.2019

Единственото обвинение покренато после 30 јуни 2017 година е покренато исклучиво против ВМРО-ДПМНЕ и тоа е предметот Талир, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија.

Мицкоски за средбите на Груевски со унгарски дипломати: Секој во ВМРО-ДПМНЕ има право на приватен живот

Фокус - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека не знае што прави почесниот претседател Никола Груевски во Будимпешта, откако излегоа информации дека бил на тајна средба со унгарски дипломат.

Мицкоски ќе го ревидира Договорот од Преспа и „правилно ќе го чита“ Договорот со Бугарија

Фокус - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека кога тој ќе дојде на власт ќе го ревидира Договорот од Преспа, односно ќе го репреговара со грчката страна.

Мицкоски: Пописот без консултации е политичка трговија како на зелен пазар

Телма - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното интервју за Топ Тема, изјави дека најголемата опозициона партија не е против одржувањето на пописот во државата и против одржувањето вистинска, реална статистичка операција во Република ...

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Канал5 - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

СДСМ: Мицкоски е на различна страна од интересот на граѓаните и државата

Канал5 - 10.06.2019

Христијан Мицкоски не смогна храброст да честита за најпозитивниот Извештај од Европската Комисија и безулсовната препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Наместо идеи, проекти, програма, предлози во интерес на граѓаните, Мицкоски игра по нотите ...

Лупевска: Луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

Курир - 10.06.2019

Снежана Лупевска Созан во вечерашното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека во медиумите има натписи каде што одредена група заедно со одреден медиум рекетира бизнисмени и сопственици на хотели.

Мицкоски: Единственото обвинение по поминатиот рок на СЈО беше против ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 10.06.2019

Единственото обвинение покрената после 30 јуни 2017 година е покренато исклучиво против ВМРО-ДПМНЕ и тоа е предметот Талир, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија.

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Слободен Печат - 10.06.2019

Во интервју во емисијата „Топ тема" на ТВ Телма вечерва тој рече дека не навива за неуспех на државата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври.

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Нова ТВ - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

Мицкоски: Заев да одговори дали постои договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата

МКД - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски при неговото гостување во емисијата „Топ тема" на телевизијата „Телма" истакна дека Заев треба да им одговори на граѓаните дали постоела средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата и ...

СДСМ: Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех

Макфакс - 10.06.2019

Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата, одиме напред, имаме најпозитивен извештај, реагира СДСМ на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски вечер на Телма кај Снежана Лупевска Созен

Курир - 10.06.2019

Вечерва во 19.15 часот ќе бидам гостин во Топ Тема на Телма телевизија. Со Снежана Лупевска Созен ќе дискутираме за пописот, датумот за преговори, за актуелните теми и прашања за граѓаните.

Мицкоски: Пописот станува политичка трговија преку која Заев плаќа цехови

Курир - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е гостин во емисијата „Топ Тема” на Телма телевизија. Тој нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот, туку е против начинот на кој што тој се планира да се спроведи.

Мицкоски: Пописот станува политичка трговија преку која Заев плаќа долгови

Press24 - 10.06.2019

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ќе се развива Република Македонија во следните отприлика 10тина години, вели лидерот на ...

Мицкоски: Со брз попис, без учество на опозицијата, Заев отплаќа стари долгови

+инфо - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот, но бара тој да се спроведе според правилата на ЕУРОСТАТ, изјави Мицкоски на телевизија Телма. Пописот треба да се изведе на начин што ќе се почитува европската регулатива, правилата на ЕУРОСТАТ.

ФОТО: Мицкоски од трибините ја бодри Македонија - „За кој друг, ако не за нашата најважна“

Press24 - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментов се наоѓа на трибините на стадионот „Тодор Проевски“ каде во моментов игра нашата фудбалска репрезентација. Тој заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и ...

Јавноста бара одговор од Заев: Дали постоела средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата и исцртување ...

Курир - 10.06.2019

Јавноста втор ден бара одговор од Зоран Заев кој треба да одговори дали постоела средба во Тетово и договор со ДУИ помеѓу двата круга на претседателските избори за политичко редефинирање на државата и исцртување на нови граници.

Мицкоски: Нови изборни модели нема да го спасат Заев од пораз на следните избори

Курир - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ Телма истакна дека Заев нема да се спаси од поразот на следните избори и дека поразот на власта е неминовен. Тој вели дека, во врска со отворените листи, треба да внимаваме во делот како би ги ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ: Европа да не ги казнува граѓаните затоа што оваа влада е неспособна!

+инфо - 10.06.2019

Мицкоски од својата партија ќе побара мандат на Владата да ѝ понуди да формираат работни групи, кои ќе работат Македонија да добие датум за преговори со ЕУ барем во октомври. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју на телевизија Телма ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се залага за датум за преговори, граѓаните да не бидат заложници на неспособната влада

Курир - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на емисијата Топ Тема на телевизија Телма истакна дека опозицијата се залага Македонија да добие датум за преговори со Европската Унија.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со иницијатива да работи со владата за добивање на датум за преговори, да не бидат ...

Курир - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма истакна дека за ВМРО-ДПМНЕ е важно интегрирањето на државата во Европската Унија додавајќи дека граѓаните не треба да бидат казнети ...

СДСМ: Преку Мицкоски зборува Никола Груевски

МКД - 10.06.2019

„Христијан Мицкоски не смогна храброст да честита за најпозитивниот Извештај од Европската Комисија и безулсовната препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Наместо идеи, проекти, програма, предлози во интерес на граѓаните, Мицкоски игра по нотите ...

Мицкоски: Ако има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи и ќе формира нова влада

Курир - 10.06.2019

Христијан Мицкоски на Топ Тема вечерва истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори и дека победата е извесна. -Јас сум убеден дека победуваме, формираме влада и тогаш вистински Македонија ќе биде пред вратата на ЕУ, вели Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

А1 On - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ, реагира СДСМ на прес ...

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот

Курир - 10.06.2019

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Топ Тема на Телма телевизија.

Мицкоски: Ако Мицотакис биде идниот премиер и даде иницијатива за репреговарање на договорот, спремен сум да се борам ...

Курир - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на Топ тема вечерва истакна дека доколку господинот Мицотакис ја отвори таа тема ќе се седне на заедничка маса,ќе го репреговараме договорот, но не така монополизирано како што тоа го правеше двоецот Заев Димитров, туку ...

Лупевска: Луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

Нетпрес - 10.06.2019

Снежана Лупевска Созан во вечерашното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека во медиумите има натписи каде што одредена група заедно со одреден медиум рекетира бизнисмени и сопственици на хотели.

Мицкоски: Единственото обвинение по поминатиот рок на СЈО беше против ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 10.06.2019

Единственото обвинение покрената после 30 јуни 2017 година е покренато исклучиво против ВМРО-ДПМНЕ и тоа е предметот Талир, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија.

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Независен - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

ФОТО: Мицкоски од трибините ја бодри Македонија

Курир - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментов се наоѓа на трибините на стадионот „Тодор Проевски“ каде во моментов игра нашата фудбалска репрезентација. Тој заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и ...

Мицкоски: Пописот наликува на политичка трговија, по принципот на зелените пазари

ММС - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е гостин во емисијата „Топ Тема” на Телма телевизија. Тој нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот, туку е против начинот на кој што тој се планира да се спроведи.

Мицкоски: Ако има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи и ќе формира нова влада

Press24 - 10.06.2019

Христијан Мицкоски на Топ Тема вечерва истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори и дека победата е извесна. -Јас сум убеден дека победуваме, формираме влада и тогаш вистински Македонија ќе биде пред вратата на ЕУ, вели Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се залага за датум за преговори, граѓаните да не бидат заложници на неспособната влада

Нетпрес - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување на емисијата Топ Тема на телевизија Телма истакна дека опозицијата се залага Македонија да добие датум за преговори со Европската Унија.

Мицкоски: Нови изборни модели нема да го спасат Заев од пораз на следните избори

Нетпрес - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ Телма истакна дека Заев нема да се спаси од поразот на следните избори и дека поразот на власта е неминовен. Тој вели дека во врска со отворените листи треба да внимаваме во делот како би ги ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со иницијатива да работи со владата за добивање на датум за преговори, да не бидат ...

Нетпрес - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма истакна дека за ВМРО-ДПМНЕ е важно интегрирањето на државата во Европската Унија додавајќи дека граѓаните не треба да бидат казнети ...

Мицкоски: Ако има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, и ќе формира нова влада

Нетпрес - 10.06.2019

Христијан Мицкоски на Топ Тема вечерва истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори и дека победата е извесна. Јас сум убеден дека победуваме, формираме влада и тогаш вистински Македонија ќе биде пред вратата на ЕУ, вели Мицкоски.

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот

Нетпрес - 10.06.2019

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Топ Тема на Телма телевизија.

Мицкоски: Пописот станува политичка трговија, преку која Заев плаќа цехови

Нетпрес - 10.06.2019

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ќе се развива Република Македонија во следните отприлика 10тина години, вели лидерот на ...

Мицкоски: Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот

Press24 - 10.06.2019

Ние нема да им нудиме национал романтичарски понуди на Албанците, туку проекти за подобар живот, кои ќе ги решат проблемите на граѓаните, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Топ Тема на Телма телевизија.

Мицкоски: Подготвен сум да репреговарам за договорот од Преспа и да се борам за подобро решение за Македонија

Денешен - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека доколку господинот Мицотакис ја отвори темата за Договорот од Преспа, тој ќе репреговара со грчката страна и не така монополизирано, како што, ...

СДСМ: Мицкоски е на различна страна од интересот на граѓаните и државата

Опсервер - 10.06.2019

Христијан Мицкоски не смогна храброст да честита за најпозитивниот Извештај од Европската Комисија и безулсовната препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Наместо идеи, проекти, програма, предлози во интерес на граѓаните, Мицкоски игра по нотите ...

СДСМ: Oдиме напред, Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

24Инфо - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ, се вели во соопштението на ...

СДСМ: Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех

Centar - 10.06.2019

Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата, одиме напред, имаме најпозитивен извештај, реагира СДСМ на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Пописот станува политичка трговија преку која Заев плаќа долгови

PressingTV - 10.06.2019

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ќе се развива Република Македонија во следните отприлика 10тина години, вели лидерот на ...

Треба да се внимава со измените во Изборниот законик, вели Мицкоски

Република - 10.06.2019

Ако одлучиме дека не функционира овој систем може на следните избори да има нов Изборен законик, истакна Мицкоски на Топ тема. Поддржуваме отворени листи. Мислам дека треба да внимаваме како ќе се прават измените.

Мицкоски ќе го ревидира Договорот од Преспа и „правилно ќе го чита“ Договорот со Бугарија

Локално - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека кога тој ќе дојде на власт ќе го ревидира Договорот од Преспа, односно ќе го репреговара со грчката страна.

Мицкоски: Пописот станува политичка трговија преку која Заев плаќа цехови

24Инфо - 10.06.2019

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ќе се развива Република Македонија во следните отприлика 10тина години, вели лидерот на ...

СДСМ: Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

Либертас - 10.06.2019

– ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ.

Мицкоски: Ако советниците се претворат во ваши обожаватели тоа не е добро

Република - 10.06.2019

Во однос на соработката со Претседателот, на чија инаугурација не беше поканет, Мицкоски рече дека ако го повика на консултации, ако е поканет, се разбира дека ќе присуствува. Начинот на моето политичко битисување, е дека немам суета, ќе соработувам ...

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Либертас - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

Подготвен сум да преговарам со Мицотакис и да го ревидираме Преспанскиот договор

PressingTV - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е подготвен да го ревидира Преспанскиот договор доколку Мицотакис седне на фотелјата на Ципрас во Грција и ја отвори таа тема. Ќе се седне на заедничка маса,ќе го репреговараме договорот, но не така ...

Мицкоски: Пописот без консултации е политичка трговија како на зелен пазар

Локално - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното интервју за Топ Тема , изјави дека најголемата опозициона партија не е против одржувањето на пописот во државата и против одржувањето вистинска, реална статистичка операција во Република ...

СДСM: За само две години, од заробена држава станавме светол пример во регионот

PressingTV - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ, велат од СДСМ.

Мицкоски за средбите на Груевски со унгарски дипломати: Во рамките на структурата на ВМРО-ДПМНЕ, секој има право да има ...

Либертас - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека не знае што прави Груевски во Будимпешта, за информации дека бил на тајна средба со унгарски дипломат.

Мицкоски ќе го „репреговара“ Договорот од Преспа и „правилно ќе го чита“ Договорот со Бугарија

Либертас - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека кога тој ќе дојде на власт ќе го ревидира Договорот од Преспа, односно ќе го репреговара со грчката ...

Мицкоски: Не сме против пописот, бараме реална статистичка операција

еМагазин - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Топ тема“, изјави дека најголемата опозициона партија не е против одржувањето на пописот во Македонија и против одржувањето вистинска, реална статистичка операција, која би детерминирала ...

Отворените листи нема да го спасат Заев од пораз на следните избори, поразот е неминовен

Република - 10.06.2019

Со отворените листи, треба да внимаваме во делот како би ги правеле тие измени и вели ако е намерата со тие измени да се спаси Заев од пораз на следните избори и тоа нема да му помогне затоа што поразот е неминовен, смета Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

iPortal - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со иницијатива да работи со владата за добивање на датум за преговори

Република - 10.06.2019

Во вечерашната емисија Топ тема Мицкоски уште еднаш потенцираше дека за ВМРО-ДПМНЕ е важно интегрирањето на државата во Европската Унија и подвлече дека никакограѓаните на Република Македонија не треба да бидат казнети поради политиките на СДСМ и ...

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Вечер Прес - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

Опсервер - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

СДСМ: Мицкоски е на различна страна од интересот на граѓаните и државата

24Инфо - 10.06.2019

Христијан Мицкоски не смогна храброст да честита за најпозитивниот Извештај од Европската Комисија и безулсовната препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Наместо идеи, проекти, програма, предлози во интерес на граѓаните, Мицкоски игра по нотите ...

Мицкоски повторно кај Лупевска во Топ тема

Република - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 19.15 часот ќе биде гостин во Топ тема на Телма телевизија. објави Мицкоски на Фејсбук. ...

Мицкоски ја бодри фудбалската репрезентација на Македонија

Република - 10.06.2019

Христијан Мицкоски од трибините на градскиот стадион заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан Тарчуловски навиваат за фудбалската репрезентација на Македонија.

Подготвен сум да преговарам со Мицотакис и да го ревидираме Преспанскиот договор

Република - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е подготвен да го ревидира Преспанскиот договор доколку Мицотакис седне на фотелјата на Ципрас во Грција и ја отвори таа тема. Тој вели дека од сресбите со сестринската партија што ги водел во Брисел, ...

СДСМ: Одиме напред, имаме најпозитивен Извештај

MakPress - 10.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ.

Христијан Мицкоски: „Пописот без консултации е политичка трговија како на зелен пазар„

Магазин - 10.06.2019

Во вечерашното гостување во емисијата Топ тема, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека не е можно да се носат закони во кои нема да учествува опозицијата, алудирајќи дека законот за попис воопшто не наликува на она што реално треба да ...

Мицкоски: Ако има предвремени избори ВМРО победува

Магазин - 10.06.2019

Во вечерашното издание на емисијата Топ Тема, на телевизија Телма гостуваше претседателот на опозициската партија Христијан Мицкоски. Тој вечерва истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори и дека победата е извесна.

Мицкоски е за соработка со Владата за да се добие датум за преговори во октомври

1tv - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го понуди потенцијалот на неговата партија за да се добие датум за преговори со ЕУ во октомври. Рече дека ќе побара поддршка од Извршниот и Централниот комитет да се формираат работни групи кои заедно со ...

СДСМ: “Преку Мицкоски зборува Никола Груевски, исти фрази, иста глума и лажна загриженост„

Магазин - 10.06.2019

Христијан Мицкоски не смогна храброст да честита за нај позитивниот Извештај од Европската Комисија и безулсовната препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Наместо идеи, проекти, програма, предлози во интерес на граѓаните, Мицкоски игра по нотите ...

Мицкоски ќе го ревидира Договорот од Преспа и „правилно ќе го чита“ Договорот со Бугарија

1tv - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека кога тој ќе дојде на власт ќе го ревидира Договорот од Преспа, односно ќе го репреговара со грчката ...

Мицкоски: „Граѓаните на Македонија не треба да бидат казнети поради политиките на СДСМ и Заев„

Магазин - 10.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија, рече дека единственото обвинение покренато после 30 јуни 2017 година, е покренато исклучиво против ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е предметот Талир.

Мицкоски гостин во Топ Тема

MakPress - 10.06.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе биде гостин во Телма Телевизија на емисијата Топ Тема. - Вечерва во 19.15 часот ќе бидам гостин во Топ Тема на Телма телевизија. Со Снежана Лупевска Созен ќе дискутираме за пописот, датумот за ...

Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

1tv - 10.06.2019

– ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ.