TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за продажба на идентитетот – СДСМ прашува: Дали Мицкоски одработува за Бугарија

ТВ21 - 29.11.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Заев води пазарџиска влада и го продава идентитетот јазикот и историјата. Оттаму велат дека во наредните денови очекуваат премиерот да потпише документ со кои тие не се согласуваат.

СДСМ: Единствена цел на Мицкоски е да го кочи напредокот на државата

Фокус - 29.11.2020

Единствената цел на ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Мицкоски, да ја закочи државата, да го закочи напредокот, членството во ЕУ, реагираат од СДСМ во соопштение до јавноста. -Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата

Канал5 - 29.11.2020

Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата, да го закочи напредокот, но и овојпат нема да успее. Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на ...

СДСМ: Единствена цел на Мицкоски е да го кочи напредокот на државата

24 Вести - 29.11.2020

Единствената цел на ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Мицкоски, да ја закочи државата, да го закочи напредокот, членството во ЕУ, реагираат од СДСМ во соопштение до јавноста. -Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената ...

СДСМ: Единствена цел на Мицкоски е да го кочи напредокот на државата

360 степени - 29.11.2020

Единствената цел на ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Мицкоски, да ја закочи државата, да го закочи напредокот, членството во ЕУ, реагираат од СДСМ во соопштение до јавноста. „Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата, да го закочи напредокот но и овојпат нема да ...

А1 On - 29.11.2020

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Кочење на државата е единствената цел на губитникот Мицкоски

+инфо - 29.11.2020

Тоа се гледа на секој негов таканаречен протест, каде се појавуваат се помалку граѓани. Пред нив, Мицкоски го навреди целиот македонскиот народ е хистеричен - велат од владејачката партија.

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата

Press24 - 29.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата, да го закочи напредокот, но и овојпат нема да ...

Слободен Печат - 29.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата

Макфакс - 29.11.2020

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

Мицкоски на денешниот митинг го рецитираше Славко Јаневски, откако во 2013 година ВМРО ДПМНЕ го лустрираше Славко ...

Во Центар - 29.11.2020

На денешниот протест пред Владата, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја. Протест и митинг како и секој протест на која било опозициска партија во последните 30 ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата, да го закочи напредокот но и овојпат нема да ...

24Инфо - 29.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Граѓаните одамна го препознаа лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 29.11.2020

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата

Акцент - 29.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

Доследен ли е Мицкоски на ВМРО-ДПМНЕ кога го цитира Славко Јаневски?

Frontline - 29.11.2020

Имам информација дека овој викенд се распарчува Македонија во Софија и се преговара за иднината на нашиот идентитет!“ – Оваа „вест“ вчера ја објави првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, додека протестираше за оставка на премиерот Зоран ...

СДСМ: Единствената цел на губитникот Мицкоски е да ја закочи државата

MakPress - 29.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека единствената битка што ја води е како да си ја сочува партиската фотелја, а не како да и ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните а не Заев

MakPress - 29.11.2020

Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија. Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

СДСМ: Мицкоски призна дека е хистеричен, но го навреди и македонскиот народ

Фокус - 28.11.2020

Владејачката СДСМ реагира на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот антивладин протест. Од СДСМ велат дека Мицкоски е хистеричен, а дека ги навредил и македонските граѓани.

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници се доказ за очајот во кој е западната оваа ...

24 Вести - 28.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е деструктивна партија без став, која секогаш ги става партиските интереси пред државните и во сите клучни моменти за европската иднина на земјата, се обидува да ги поткопува државните позиции, ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ

Канал5 - 28.11.2020

Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ, тоа важи само за Мицкоски. Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди ...

СДСМ: Мицкоски призна дека е хистеричен, но го навреди и македонскиот народ

360 степени - 28.11.2020

Владејачката СДСМ реагира на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот антивладин протест . Од СДСМ велат дека Мицкоски е хистеричен, а дека ги навредил и македонските граѓани.

СДСМ: Какво лицемерие од Мицкоски – ВМРО-ДПМНЕ го лустрираше Славко Јаневски, а сега тој рецитира песна од него

Независен - 28.11.2020

Валдејачката СДСМ денеска го обвини Христијан Мицкоски дека е лицемерен поради тоа што на митингот пред Владата ги цитираше почетните стихови од песната на Славно Јаневски „Цветови“. Според социјалдемократите, недолично и дрско е што Мицкоски сега ...

СДСМ: Македонците не се хистеричен народ, хистеријата е само кај Мицкоски

Слободен Печат - 28.11.2020

Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ, реагираат од СДСМ.

СДСМ: Македонците не се хистеричен народ, хистеријата е само кај Мицкоски

А1 On - 28.11.2020

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ. Тоа воопшто не е точно и Мицкоски е најсоодветно да се извини.

Мицкоски: „Јас ја предводам македонската хистерија“

Независен - 28.11.2020

Откако на денешниот протест пред Владата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повтори изјавите дека „Зоран Заев подготвува национален пораз“ и дека е „изолиран од тесна клика на платеници и клиентилисти“, тој упати остри пораки до бугарските политичари Красимир ...

СДСМ: Македонците не се хистерични, хистеријата е само кај Мицкоски

+инфо - 28.11.2020

Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ, реагира ...

СДСМ: Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој ...

А1 On - 28.11.2020

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е деструктивна партија без став, која секогаш ги става партиските интереси пред државните и во сите клучни моменти за европската иднина на земјата, се обидува да ги поткопува државните позиции, ...

СДСМ: Лицемерие е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога неговта ВМРО-ДПМНЕ срамно го лустрираше

А1 On - 28.11.2020

„Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија. Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

СДСМ: Дрскост и лицемерие е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога ВМРО-ДПМНЕ срамно го лустрираше

Макфакс - 28.11.2020

„Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија.Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

СДСМ: Единствената желба на Мицкоски е да го закочи напредокот на државата

Макфакс - 28.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, велат од СДСМ по денешниот протест организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ . Споре нив, на протестите во организација на Мицкоски има се помалку негови ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, тој e хистеричен според сите дефиниции

МКД - 28.11.2020

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај. Тоа се гледа на секој негов таканаречен протест, каде има се помалку негови поддржувачи", се вели во сопштението на СДСМ како реакција на неговиот ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ

Press24 - 28.11.2020

Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ, ...

СДСМ: Очајот во ВМРО-ДПМНЕ се гледа и на нивните таканаречени протести

Макфакс - 28.11.2020

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој е западната оваа партија, велат од владејачката СДСМ. „Ова е само наводна загриженост и заработка на политички поени од страна на тие ...

СДСМ: Единствената желба на Мицкоски е да го закочи напредокот на државата

Точка - 28.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, велат од СДСМ по денешниот протест организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Според нив, на протестите во организација на Мицкоски има се помалку негови ...

Дрскост и лицемерие е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога неговата ВМРО-ДПМНЕ срамно го лустрираше

24Инфо - 28.11.2020

Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија. Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

СДСМ: Македонците не се хистеричен народ, хистеријата е само кај Мицкоски

iPortal - 28.11.2020

„Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ, тоа важи само за Мицкоски Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди ...

Најавите за некакви блокади на државата не се ништо ново, тоа е единствената желба на губитникот Мицкоски, велат од ...

Локално - 28.11.2020

„Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ, тоа важи само за Мицкоски. Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство“, реагираат од СДСМ на говорот на Мицкоски пред Влада.

СДСМ: Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој ...

iPortal - 28.11.2020

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е деструктивна партија без став, која секогаш ги става партиските интереси пред државните и во сите клучни моменти за европската иднина на земјата, се обидува да ги поткопува државните позиции, ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ, тоа важи само за Мицкоски

Либертас - 28.11.2020

Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ.

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој е ...

24Инфо - 28.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е деструктивна партија без став, која секогаш ги става партиските интереси пред државните и во сите клучни моменти за европската иднина на земјата, се обидува да ги поткопува државните позиции, ...

СДСМ: Дрскост и лицемерие е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога неговта ВМРО-ДПМНЕ срамно го лустрираше

Скопје1 - 28.11.2020

Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија. Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

СДСМ: Македонците не се хистеричен народ, хистеријата е само кај Мицкоски

Frontline - 28.11.2020

Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ, велат ...

Мицкоски пред владата: Предводам македонска хистерија и нема да запрам (ВИДЕО)

Expres - 28.11.2020

На денешниот протест против владините политики со Бугарија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им најави на Заев, СДСМ и владата дека ќе одговараат за велепредавство ако направат штетен договор со Софија.

Мицкоски порача „Јас ја предводам македонската хистерија“, а според македонскиот речник “хистерија” значи вид на нервно ...

Centar - 28.11.2020

Откако на денешниот протест пред Владата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повтори изјавите дека „Зоран Заев подготвува национален пораз“ и дека е „изолиран од тесна клика на платеници и клиентилисти“, тој упати остри пораки до бугарските политичари Красимир ...

СДСМ: Очајот во ВМРО-ДПМНЕ се гледа и на нивните таканаречени протести

Centar - 28.11.2020

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој е западната оваа партија, велат од владејачката СДСМ. „Ова е само наводна загриженост и заработка на политички поени од страна на тие ...

Софија обвинува: Мицкоски, Црвенковски и Иванов предводат антибугарска хистерија

Expres - 28.11.2020

Во последните три дена по интервјуто на премиерот Заев за бугарската агенција БГНЕС во Македонија се случува хистерија, јавуваат медиуми во Бугарија преку кои бугарската влада ја турка својата пропаганда во земјава.

СДСМ: Христијан „немам став“ Мицкоски заслужено е во опозиција!

Фокус - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди, велат од владејачката СДСМ. „„Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе ...

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници на Мицкоски

Канал5 - 27.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Народот ја живее слободата за која Заев се избори заедно со нив, по 11 години режим

Канал5 - 27.11.2020

Сега народот ја живее слободата и демократијата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, рамо до рамо со сите слобоумни граѓани. После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за ...

СДСМ: И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став

Канал5 - 27.11.2020

Нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди. Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве ...

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници на Мицкоски

Сител - 27.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту одговор што ќе понуди

+инфо - 27.11.2020

Мицкоски заслужено е во опозиција и уште долго ќе остане таму, се вели во соопштението на СДСМ. Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе ...

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири антиевропското ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници

Макфакс - 27.11.2020

„Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.Хистеријата што Мицкоски ја ширеше во ...

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири антиевропското ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници на губитникот Мицкоски

А1 On - 27.11.2020

„Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Граѓаните даваат доверба, на избори, а избори имаше пред само четири месеци

Press24 - 27.11.2020

Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по 11 години режим, стои во соопштението на СДСМ, реакција на прес-конференција на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Мицкоски доживеа да биде исвиркан на протест што самиот го организираше

Слободен Печат - 27.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста, велат од владејачката партија СДСМ.

СДСМ: И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе го понуди

iPortal - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! – порачуваат од СДСМ. „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе ...

СДСМ: Хистеријата што Мицкоски ја ширеше во обид да си ја спаси фотелјата се издиша како балон

Локално - 27.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста, велт од СДСМ.

СДСМ: Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Заев се избори заедно со нив, по 11 ...

iPortal - 27.11.2020

„После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

24Инфо - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе понудите и наједноставен ...

СДСМ: Мицкоски исвиркан на сопствениот протест, никој не му верува, ниту неговите, а најмалку граѓаните

iPortal - 27.11.2020

„Губитникот Мицкоски вчера беше исвиркан на протест на кој едвај 200 негови се појавија. Јасно е дека никој не му верува на Мицкоски, ниту неговите а најмалку граѓаните. Уште еднаш губитникот Христијан Мицкоски покажа дека не му е ниту до државните ...

СДСМ кон Николоски: Граѓаните даваат доверба на избори, избори имаше пред 4 месеци

Локално - 27.11.2020

„После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по 11 ...

24Инфо - 27.11.2020

После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

Либертас - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе понудите и наједноставен ...

СДСМ: Граѓаните даваат доверба, на избори, а избори имаше пред само четири месеци

Либертас - 27.11.2020

После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

Опсервер - 27.11.2020

Скопје, 27 ноември 2020 – Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе ...

Лагите и невистините што ги шири антиевропското ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници на губитникот Мицкоски

24Инфо - 27.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири антиевропското ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници на Мицкоски

iPortal - 27.11.2020

„Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по ...

Centar - 27.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на прес-конференција на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме интегрално: Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по 11 ...

СДСМ: Лагите и невистините што ги шири антиевропската ДПМНЕ ги поддржаа едвај 200 приврзаници

Centar - 27.11.2020

„Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина на државата, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

Centar - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди, велат од СДСМ. – „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе понудите и ...

СДСМ: Граѓаните даваат доверба на избори, а избори имаше пред само четири месеци

MakPress - 27.11.2020

После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Канал5 - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, партизаните, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Канал5 - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои. Со децении ВМРО-ДПМНЕ погазуваше врз НОБ и АСНОМ! Токму оваа партија идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на ...

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ

Канал5 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ, се наведува во реакцијата на СДСМ на обраќање на Христијан Мицкоски. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски доживува дебакли на секој протест, едвај 200 членови го поддржаа

Фокус - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ, реагира ...

Мицкоски: Никогаш не сум бил во Русија – фирми сериозно работат на комерцијални услови на руски пазар

ТВ21 - 26.11.2020

Коментирајќи го ставот на Љубчо Георгиевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека го разбира, затоа што е коалиционен партнер на Заев, и порача да одговори на прашањето колку пати бил во Москва.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

МКД - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, истакнуваат од СДСМ. „Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Слободен Печат - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои. Со децении ВМРО-ДПМНЕ погазуваше врз НОБ и АСНОМ, велат од владејачката партија СДСМ.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Press24 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагираат од владејачката СДСМ по денешниот протест на опозицијата.

СДСМ: Губитникот Мицкоски исвиркан на сопствениот протест

МКД - 26.11.2020

Губитникот Мицкоски вечерва беше исвиркан на протест на кој едвај 200 негови се појавија. Јасно е дека никој не му верува на Мицкоски, ниту неговите а најмалку граѓаните, велат од СДСМ. „Уште еднаш губитникот Христијан Мицкоски покажа дека не му е ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

ММС - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, партизаните, ...

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Макфакс - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски

+инфо - 26.11.2020

Мицкоски и неговите приврзаници, соопшти СДСМ, можат да блокираат колку сакаат, граѓаните знаат што е вистина и кој се бори за македонската иднина, кој го заштити македонскиот идентитет во најтешките преговори во историјата на земјата.

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Макфакс - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

iPortal - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните – реагираат од СДСМ. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

24Инфо - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Бриф - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на обраќање на Христијан Мицкоски: Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

(ГАЛЕРИЈА) ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ: ВМРО-ДПМНЕ со митинг пред Влада

Локално - 26.11.2020

Опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во колона автомобили во Скопје за, како што наведе, „заштитата на националните црвени линии, последната линија на одбрана на македонскиот идентитет“.

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Опсервер - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Опсервер - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Граѓански збор - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните – реагираат од СДСМ. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

СДСМ: Мицкоски доживува дебакли на секој протест

Либертас - 26.11.2020

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Точка - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот протест кој побара ...

СДСМ: Издиши хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

iPortal - 26.11.2020

„Целосно издиши хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Либертас - 26.11.2020

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

Антидржавното ВМРО-ДПМНЕ со години ги погазува АСНОМ и НОБ, нека не ги валкаат светите имиња на македонските партизани

24Инфо - 26.11.2020

Соопштение за јавност-реакција на прес-конференција на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои.

ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

24Инфо - 26.11.2020

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните.

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Поглед - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ, реагира ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Либертас - 26.11.2020

Антидржавното ВМРО-ДПМНЕ со години ги погазува АСНОМ и НОБ, нека не ги валкаат светите имиња на македонските партизани ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ нема кредибилитет и најмалку може да зборува за НОБ и партизаните

Локално - 26.11.2020

Владејачката, СДСМ во своето денешно соопштение, вели дека последната партија е ВМРО ДПМНЕ која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Од таму целат дека најголемата опозициска партија предводена од Христијан Мицкоски нема ...

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Скопје1 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ, се вели во ...

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Вечер - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Вечер - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Centar - 26.11.2020

За јазикот и за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Centar - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на обраќање на Христијан Мицкоски, која ја објавуваме интегрално: Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: Само лицемер како Мицкоски може да бара вонредни парламентарни, а да бега од предвремени локални избори во Штип

Frontline - 26.11.2020

Лицемер како Мицкоски може да бара вонредни парламентарни избори, а истовремено да бега од предвремени локални избори во Штип. Предвремени локални избори во Штип ќе се одржат по сила на закон, велат од СДСМ Штип.

СДСМ: Граѓаните му кажаа на Мицкоски дека сакаат иднина не историја, не му помогна ни неговата вазалска партија Левица

MakPress - 26.11.2020

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија

Канал5 - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем

Канал5 - 25.11.2020

Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје. ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните ...

СДСМ: За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции

Сител - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Мицкоски шири хистерија, за јазикот и идентитетот не се преговара

Press24 - 25.11.2020

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции , велат од владејачката СДСМ како реакција на вонредната прес-конференција на опозицискиот лидер .

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

А1 On - 25.11.2020

„ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен.

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Во Центар - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

Макфакс - 25.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен, соопшти СДСМ.

СДСМ: Мицкоски е навикнат да става сопки во клучни моменти за напредокот на државата

Макфакс - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, велат од СДСМ како реакција на денешната вонредна прес-конференција на лидерот на опозициската партија.

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Пулс24 - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

СДСМ: Ние правиме се за здравјето на граѓаните, а Мицкоски е на страната на коронавирусот и ни носи штета

Денешен - 25.11.2020

Мицкоски стои на страната на вирусот и нанесува штета со црната кампања против здравствениот систем, соопштува денеска владејачкиот СДСМ, во врска со борбата со коронавирусот. Како и во изминатиов период, и денеска од седиштето на СДСМ ја ...

Прочитани се намерите на Мицкоски, тој е против ЕУ и НАТО, велат од СДСМ

Локално - 25.11.2020

Владеачката СДСМ излезе со реакција на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски, во која велат дека секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи ...

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции

24Инфо - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ставаат сопки во клучни моменти од напредокот на државата

Вечер Прес - 25.11.2020

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции, се вели во писмената реакција на владеачката СДСМ, а по повод прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

24Инфо - 25.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен.

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Мак. Весник - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

СДСМ: Мицкоски е навикнат да става сопки во клучни моменти за напредокот на државата

Centar - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, велат од СДСМ како реакција на денешната вонредна прес-конференција на лидерот на опозициската партија.

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

Акцент - 25.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен.

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

MakPress - 25.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен.

СДСМ: Мицкоски работи за вирусот, против системот, против државата, против лекарите, против граѓаните

ТВ21 - 24.11.2020

СДСМ со соопштение се огласи по повод објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој со видео посочи дека земјата е прва по смртност. Од СДСМ велат дека Мицкоски работи за вирусот, и дека е против здравствените работници и против ...

СДСМ: Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем

Канал5 - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем.

СДСМ: Вело Марковски лажно ги клеветеше здравствените работници дека терапиите се несоодветни

Слободен Печат - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем, велат од владејачката партија СДСМ.

Дискретниот шарм на експертите

Слободен Печат - 24.11.2020

Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и опасен развој на настаните со ширењето на епидемијата, неговиот став по ова прашање е сосема ...

СДСМ: Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем

Press24 - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем, велат од владејачката СДСМ во соопштение до јавноста ...

СДСМ: Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем

А1 On - 24.11.2020

„Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем.

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето со короната

4NEWS - 24.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

СДСМ: Мицкоски работи за вирусот, против системот, против државата, против лекарите, против граѓаните

4NEWS - 24.11.2020

СДСМ со соопштение се огласи по повод објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој со видео посочи дека земјата е прва по смртност. Од СДСМ велат дека Мицкоски работи за вирусот, и дека е против здравствените работници и против ...

СДСМ: Ние пожртвувано се бориме против коронавирусот, Мицкоски работи за вирусот и им забива нож во грб на граѓаните

Денешен - 24.11.2020

Во денови кога Македонија бележи црни рекорди на заразени и починати од коронавирусот, владејачкиот СДСМ води војна против опозицијата. Сред пандемија СДСМ упорно тера изнорна кампања за градоначалник на Штип, а ја обвинува опозицијата за кампања ...

Дискретниот шарм на експертите

Либертас - 24.11.2020

Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и опасен развој на настаните со ширењето на епидемијата, неговиот став по ова прашање е сосема ...

Воведување полициски час, бара Мицкоски

Скопје инфо - 24.11.2020

Воведување полициски час како единствено решение за излез од корона кризата. Ова го бара лидерот на опозицијата Мицкоски во интервју за Сител. И покрај негативните последици врз економијата, смета дека во моментов целта е да се спасат што е можно ...

Дали власта ќе го послуша Мицкоски за полициски час и стручна комисија за справување со короната?

PressingTV - 24.11.2020

Потребна ни е стручна комисија, работата е излезена од контрола, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кој вчера гостуваше во вестите на Сител. Пресметливите политики и неспособноста на здравствените власти, смета тој, не довеле до ...

СДСМ: Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем

Либертас - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем.

СДСМ: Црниот придонес на Мицкоски од почеток на пандемијата се состои од прекршување на мерките за заштита од ...

Локално - 24.11.2020

Владејачката СДСМ, во денешното сооштение, вели дека Мицкоски само одмага и го поткопува здравствениот систем. Црниот придонес на Мицкоски од почеток на пандемијата се состои од масовно прекршување на мерките за заштита од коронавирусот, се вели во ...

Дискретниот шарм на експертите

iPortal - 24.11.2020

Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и опасен развој на настаните со ширењето на епидемијата, неговиот став по ова прашање е сосема ...

Мицкоски работи за вирусот, против системот, против државата, против лекарите, против граѓаните

24Инфо - 24.11.2020

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ „Се што ВМРО-ДПМНЕ прави во време на пандемијата со коронавирусот е црна кампања против здравствениот систем, поткопување на сите напори за ублажување на последиците ...

Дискретниот шарм на експертите

CivilMedia - 24.11.2020

пишува: Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и опасен развој на настаните со ширењето на епидемијата, неговиот став по ова прашање е ...

Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем!

24Инфо - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем.

Дискретниот шарм на експертите

Frontline - 24.11.2020

пишува: САШО ОРДАНОСКИ / ЦИВИЛ МЕДИА Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и опасен развој на настаните со ширењето на епидемијата, ...

Мицкоски: Д-р Даниловски да биде член на нова комисија за заразни болести

Мак. Весник - 24.11.2020

Во вестите на Сител телевизија гостуваше лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава.

СДСМ: Само Мицкоски работи за вирусот а против сите во државата, тој предизвикува страв и паника кај народот

MakPress - 24.11.2020

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави во време на пандемијата со коронавирусот е црна кампања против здравствениот систем, поткопување на сите напори за ублажување на последиците од кризата и ширење лажни вести, со кои предизвикува страв и паника кај граѓаните.

СДСМ: Мицкоски ги навредува докторите и го поткопува здравствениот систем!

MakPress - 24.11.2020

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и го поткопува здравствениот систем.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници

Канал5 - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот. Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски ...

СДСМ: Од почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје

Канал5 - 23.11.2020

Од почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

СДСМ: Мицкоски ги сведува жртвите од корона на статистика и ги злоупотребува во партиски цели

Фокус - 23.11.2020

Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели, реагира СДСМ откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара оставки од министерот ...

Мицкоски побара формирање на ковид-комисија со експерти

Фокус - 23.11.2020

Понудивме многу работи како решенија за ковид-кризата, но односот на власта е ингорантски и бевме одбиени, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на Сител изјави дека е разочаран и лут на здравствените власти поради справувањето со ...

Мицкоски: Има потреба од полициски час, само здрави луѓе може да ја кренат економијата

Сител - 23.11.2020

Во Дневникот на ТВ Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека тој смета дека е неопходно воведување полициски час како мерка за спречување на ширењето на коронавирусот. - Денеска политиките на Владата нѐ доведоа до бездна, или втора ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето со короната

Сител - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски: Незадоволен сум од справувањето на здравствените власти со короната

Сител - 23.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето на Дневникот на ТВ Сител го искажа своето незадоволство во справувањето на здравството со ситуацијата со корона пандемијата. „Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова коешто се случува ...

Мицкоски бара формирање на ковид-комисија: Моето семејство почувствува и знае каква е борбата со вирусот

360 степени - 23.11.2020

Понудивме многу работи како решенија за ковид-кризата, но односот на власта е ингорантски и бевме одбиени, вели лидерот на опзициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој рече дека е разочаран и лут на здравствените власти, особено што и неговото ...

СДСМ: Мицкоски ги злоупотребува заболените со ковид-19, тој не почитуваше мерки

360 степени - 23.11.2020

Владејачката партија СДСМ реагира на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и велат дека токму тој не почитувал мерки и препораки во борбата против ковид-19. „Тој не сочувствува со починатите ниту со нивните семејства, тој сака да ги ...

СДСМ му возврати на Мицкоски дека е опасен по јавното здравје и дека е на страна на вирусот

360 степени - 23.11.2020

Според владејачката партија, опозицискиот лидер ги сведува на статистика починатите од ковид-19 и ги злоупотребува во девно-партиски цели Oд почетокот на пандемијата, Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје, затоа што жртвите од коронавирусот ...

Мицкоски предлага полициски час, стручна ковид комисија и експертска влада

Сител - 23.11.2020

Воведување полициски час како единствено решение за излез од корона кризата. Ова го бара лидерот на опозицијата Мицкоски во интервју за Сител. И покрај негативните последици врз економијата, смета дека во моментов целта е да се спасат што е можно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници

Макфакс - 23.11.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа ...

Мицкоски: Полициски час ДА, само здрави луѓе ќе можат да ја покренат економијата

Нетпрес - 23.11.2020

Потребна ни е стручна комисија, работата е излезена од контрола, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кој вечерва гостуваше во вестите на Сител. Пресметливите политики и неспособноста на здравствените власти, смета тој, не довеле до ...

СДСМ: Кај мрачниот Мицкоски нема никаква човечност, само тој одмага среде најголема борба против вирусот

Press24 - 23.11.2020

Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот. Ова вечерва го соопштија од владејачката СДСМ како реакција на интервјуто на опозицискиот ...

СДСМ: Жално, кај мрачниот Мицкоски нема никаква човечност

МКД - 23.11.2020

Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот, велат од СДСМ. „Тој не сочувствува со починатите ниту со нивните семејства, тој сака да ги ...

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

Press24 - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот, велат во соопштение од СДСМ. Од партијата наведуваат дека очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја ...

СДСМ: Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните за партиски цели

Нетпрес - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот. Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски ...

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

А1 On - 23.11.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не донираше ниту денар за здравството

Независен - 23.11.2020

СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ не донирала ниту еден денар за здравството, а секојдневно ги деградира здравствените работници и собира поени на епидемијата. -Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните ...

Мицкоски: Потребен е полициски час, само здрави луѓе може да ја кренат економијата

Press24 - 23.11.2020

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување на ширењето на коронавирусот. -Денеска политиките на владата нѐ доведоа до бездна, или втора бездна.

СДСМ: Од почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје- жртвите од коронавирусот ги сведува на ...

Press24 - 23.11.2020

Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја прилика ја користи за поткопување на здравствениот систем, реагираат од СДСМ на изнесениот став од страна на Мицкоски.

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти

+инфо - 23.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека ѝ предложоле на квластап осебна Ковид комисија но биле одбиени. Нас ни треба стручна комисија за време на оваа корона криза. А што направи владата, политиките на владата не донесоа во ситуација или бездна или втора ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут од справувањето на властите со пандемијата

Слободен Печат - 23.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на ТВ Сител изјави дека е разочаран и лут заради справувањето на здравствените власти со пандемијата на коронавирусот. „Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова коешто се случува ...

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

+инфо - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот.Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски ...

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

А1 On - 23.11.2020

„Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

Слободен Печат - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут, понудивме многу да се формира Ковид-комисија, нè одбија

Нетпрес - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

Опсервер - 23.11.2020

Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

СДСМ: Мицкоски не донира ни денар, само прави штета и го поткопува нашиот здравствен систем

Денешен - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот, се вели во реакцијата од СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ во врска со актуелната состојба со пандемијата.

СДСМ со реакција: ВМРО-ДПМНЕ организираа морбидни перформанси со кои се злоупотребува смртта на граѓани – тоа е нивниот ...

iPortal - 23.11.2020

Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот. Тој не сочувствува со починатите ниту со нивните семејства, тој сака да ги злоупотребува, ...

СДСМ: Мицкоски ги злоупотребува заболените со ковид-19, тој не почитуваше мерки

Либертас - 23.11.2020

Владејачката партија СДСМ реагира на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и велат дека токму тој не почитувал мерки и препораки во борбата против ковид-19. „Тој не сочувствува со починатите ниту со нивните семејства, тој сака да ги ...

СДСМ: Мицковски одмага наместо да помага среде пандемија

Вечер Прес - 23.11.2020

Жално, но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот, се вели во писмената реакција на СДСМ.

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

Бриф - 23.11.2020

Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

Мицкоски предлага полициски час, стручна ковид комисија и експертска влада

4NEWS - 23.11.2020

Воведување полициски час како единствено решение за излез од корона кризата. Ова го бара лидерот на опозицијата Мицкоски во интервју за Сител. И покрај негативните последици врз економијата, смета дека во моментов целта е да се спасат што е можно ...

СДСМ: Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните, поради дневно патиски цели

Локално - 23.11.2020

Владејачката СДСМ, во денешното соопштение, обвинува дека ВМРО ДПМНЕ, постојано ги деградира здравствените работници, го уништува достоинството на лекарите и здравствениот систем. Па оттаму велат, дека наместо конструктивни решенија, тие прават ...

Петровски тврди дека ќе има смена на Мицкоски, Николоски: „Лага е дека јас ќе бидам новиот лидер“

4NEWS - 23.11.2020

Опозициската ВМРО ДПМНЕ подготвува смена на актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски, а на тоа кумува поранешниот претседател на партијата, Никола Груевски. Ова го тврди поранешен функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски.

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од ...

24Инфо - 23.11.2020

Oчајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа ...

СДСМ: Мицкоски жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно-партиски цели

Либертас - 23.11.2020

Соопштение на СДСМ: Oд почетокот на пандемијата, Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје, затоа што жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно-партиски цели, возвратија од СДСМ на фејсбук-статусот со кој ...

Александар Николовски без конкретен одговор за лидерството во ВМРО-ДПМНЕ, порачува - нечесни се нападите кон партијата ...

Фактор - 23.11.2020

Откако Филип Петровски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, за емисијата Во Центар тврдеше дека според неговите информации, сегашниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, се подготвува да биде лидер на партијата и дека за тоа ...

Јовановиќ за ВМРО-ДПМНЕ: До вчера зборуваа дека короната не постои, за денес, Мицкоски да ја споредува пандемијата со ...

iPortal - 23.11.2020

До вчера зборуваа дека короната не постои, велеа дека се’ е лага, за денес, Мицкоски да ја споредува пандемијата со Втората светска војна. Пандемијата меле во целиот свет, дури и сериозни држави, силни демократии и економии колабираат пред ...

Мицкоски: Потребен е полициски час, само здрави луѓе може да ја покренат економијата

Локално - 23.11.2020

„Потребна е да се воведе ковид-комиисија по принцип на соседните држави“, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за дневникот на ТВ Сител. Тој смета дека таа комисијата не треба да биде партиска, туку составена од инфектолози и ...

Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно ...

24Инфо - 23.11.2020

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски „Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја прилика ја користи за поткопување на здравствениот систем.

Мицкоски: Со право луѓето поради политиканството на власта сметаат дека луѓето се борат за живот,а политичарите се ...

Курир - 23.11.2020

Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за кое е решението да се надмине целата оваа ситуација со КОВИД-19 и рече дека според него и ВМРО-ДПМНЕ е да има ексертска влада која ќе биде составена од врвни експерти кои многу ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето на короната

Курир - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски: Разочаран сум и лут, понудивме да се формира Ковид-комисија, нè одбија

Република - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски вели „да“ за полициски час: Само здрави луѓе ќе можат да ја покренат економијата

Република - 23.11.2020

Потребна ни е стручна комисија, работата е излезена од контрола, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кој вечерва гостуваше во вестите на Сител. Пресметливите политики и неспособноста на здравствените власти, смета тој, не довеле до ...

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

Опсервер - 23.11.2020

Скопје, 23 ноември 2020 ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните ...

Мицкоски образложи зошто треба да се воведе полициски час

Фактор - 23.11.2020

Потребен е полициски час, само здрави луѓе може да ја кренат економијата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Сител. Тој вели дека поради политиките на власта одиме во бездна.

Жално, кај мрачниот Мицкоски нема никаква човечност, само тој одмага среде најголема борба против вирусот

24Инфо - 23.11.2020

Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот. Тој не сочувствува со починатите ниту со нивните семејства, тој сака да ги злоупотребува, ...

Мицкоски: Незадоволен сум од справувањето на здравствените власти со короната

4NEWS - 23.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето на Дневникот на ТВ Сител го искажа своето незадоволство во справувањето на здравството со ситуацијата со корона пандемијата. „Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова коешто се случува ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето со короната

24Инфо - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето на короната

Опсервер - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

СДСМ: На Мицкоски умот му е само во фотелја во белиот дворец и да го поткопува здравствениот систем

Локално - 23.11.2020

„Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност. Само тој одмага наместо да помага среде најголема борба против коронавирусот“, реагираат од владеачката СДСМ по гостувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во дневникот на ТВ ...

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

iPortal - 23.11.2020

„Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

СДСМ: Жално, кај мрачниот Мицкоски нема никаква човечност, само тој одмага среде најголема борба против вирусот

Centar - 23.11.2020

Соопштение за јавност на владејачката СДСМ, како реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски, кое го објавуваме интегрално: Жално но вистина е дека кај мрачниот некрофил Мицкоски нема никаква човечност.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар

Frontline - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот. Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од ...

Акцент - 23.11.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа ...

Мицкоски: Незадоволен сум од справувањето на здравствените власти со короната

Акцент - 23.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во гостувањето на Дневникот на ТВ Сител го искажа своето незадоволство во справувањето на здравството со ситуацијата со корона пандемијата. „Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова коешто се случува ...

Јовановиќ: До вчера велеа корона не постои, денес Мицкоски ја спореди пандемијата со Втора светска војна

Frontline - 23.11.2020

До вчера зборуваа дека короната не постои, велеа дека сè е лага, за денес, Мицкоски да ја споредува пандемијата со Втората светска војна. Пандемијата меле во целиот свет, дури и сериозни држави, силни демократии и економии колабираат пред ...

Мицкоски во екот на пандемијата прво организираше протести, сега бара полициски час

Centar - 23.11.2020

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување на ширењето на коронавирусот. -Денеска политиките на владата нѐ доведоа до бездна, или втора бездна.

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

Frontline - 23.11.2020

Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели, велат од СДСМ. Оттаму додаваат дека од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е ...

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето на короната

Вечер - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници

Centar - 23.11.2020

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните поради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од почетокот на пандемијата па до сега не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа ...

Мицкоски: Незадоволен сум од справувањето на здравствените власти со короната

Магазин - 23.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на ТВ Сител изјави дека е разочаран и лут заради справувањето на здравствените власти со пандемијата на коронавирусот. Понудивме многу работи како решенија за ковид-кризата, но односот на ...

Мицкоски: Ајде на лидерска да се договориме за експертска влада, да ги смириме граѓаните

365 - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? Затоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски разочаран и лут, Ковид-19 хаосот го почувствувал и дома

Expres - 23.11.2020

Откако пред неколку дена ТВ Телма го откажа интервјуто со него вечерва во дневникот на ТВ Сител, лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски даде оценка за справувањето на власта со пандемијата.

СДСМ: Жртвите од коронавирусот Мицкоски ги злоупотребува во дневнопартиски цели

MakPress - 23.11.2020

Oд почетокот на пандемијата Мицкоски е опасен по јавното здравје, жртвите од коронавирусот ги сведува на статистика и ги злоупотребува во дневно партиски цели Од почетокот на пандемијата Христијан Мицкоски е опасен по јавното здравје и секоја ...

СДСМ: Осум месеци ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем

MakPress - 23.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници и да ја злоупотребува несреќата на заболените од коронавирусот Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели.

Мицкоски: Како и секој граѓанин така и јас, разочаран сум и лут поради неспособноста на власта за справување со ковид ...

MakPress - 23.11.2020

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас тоа го почуствував на моето семејство и знам точно како и со што се справуваа моите родители, мојата мајка, мојот татко.

Мицкоски: Бараме експерти да ја водат Владата, тоа е подобра опција отколку политикологот Караџовски да управува со ...

MakPress - 23.11.2020

Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за кое е решението да се надмине целата оваа ситуација со КОВИД-19 и рече дека според него и ВМРО-ДПМНЕ е да има ексертска влада која ќе биде составена од врвни експерти кои многу ...