TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патувањето во Германија со предзнак туристичко

Утрински - 22.11.2003

В недела Вардар В. ќе го одигра реваншот против Магдебург во Лигата на шампионите САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Ракометарите на Вардар Ватростална денеска попладне ќе отпатуваат за Германија каде в недела со почеток во 15 часот (МТВ пренос) ќе го одиграат реванш натпреварот против германскиот Магдебург во ...

Вардар В. без илузии во Магдебург

Дневник - 22.11.2003

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Кирил Колев и Атанасовски ќе одмораат за дуелот со Хаукар Без илузии дека на гостувањето во Германија против екипата на Магдебург може да се оствари позитивен резултат, ракометарите на Вардар Ватростална денеска патуваат на реваншот против германскиот првак Магдебург.

Колку да се одработи

Вест - 22.11.2003

РАКОМЕТ, ЛИГА НА ШАМПИОНИ - ВАРДАР В. ГОСТУВА ВО МАГДЕБУРГ Од првиот дуел во "Кале". - Абати и Атанасовски Вардар Ватростална викендов му гостува на Магдебург во рамките на петтото коло од Лигата на шампионите, натпревар што нема апсолутно никакво резултатско значење за вардарци, ниту, пак, може ...

Вардар останува ракометен лидер

А1 - 20.11.2003

Во дербито на 9. коло на машката ракометна Супер лига, Вардар Ватростална на домашен терен ја победи Младост со 34:31, со што скопјани остануваат лидери на табелата со 24 бода, исто колку што има и Металург. Во Автокоманда, Пелистер ја совлада Пролет со 24:21, со што и битолчани остануваат во ...

Францускиот Кретил противник во осминафиналето на КПК

Утрински - 19.11.2003

Доколку Вардар В. ја добие битката со Хаукар за 3. место во групата Б од ЛШ Третопласираниот од групата Б во ракометната Лига на шампионите, место за кое се борат нашиот Вардар Ватростална и Хаукар Хафнарфјордур, во осминафиналето од КПК за противник ќе го има францускиот претставник Кретил, кој ќе ...

Не се следи Барселона во четврта брзина

Дневник - 18.11.2003

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Мечот со Хаукар во Скопје ќе решава за 3. место во групата, кое води во КПК Ракометарите на Вардар Ватростална 45 минути рамноправно се носеа со милионски скапиот состав на Барселона, но сепак беа поразени со 27-35 (16-14) во 4. коло на Лигата на шампионите.

Феноменалното прво полувреме доволно само за чесен пораз

Утрински - 18.11.2003

Вардар В. загуби од Барселона со 35:27 во 4. коло од Лигата на шампионите САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Без сомнение Вардар В. го одигра најдоброто полувреме во годинашното издание на Лига на шампионите, но на крајот тоа се покажа доволно само за чесен пораз од шпанскиот ракометен џин Барселона која со 35:27 ...

Поразот на Вардар В. од Барселона му ја отежнува ситуацијата во групата

А1 - 17.11.2003

Спортски белег на денот е дуелот на македонскиот ракометен првак Вардар Ватростална со најторфејната европска екипа, Барселона во четвртото коло од Лигата на шампионите. Поразот на Вардар од 35:27 му ја отежнува ситуацијата во групата, но не го намалува значењето на храбрата игра и водството од два ...