TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетно девојче се здобило со повреди откако ја притиснала врата од автобус на ЈСП

MakPress - 25.10.2019

На 23.10.2019 во СВР Скопје, С.А.(42) од Скопје пријавила дека околу 15.30 часот нејзината малолетна ќерка, при излегување од автобус на ЈСП, кој имал правец на движење од Бит Пазар кон Чаир, додека автобусот стоел, при симнување, била притисната од ...

Девојче притиснато од врата на автобус

Фокус - 24.10.2019

Девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус кој стоел на постојка во Скопје, соопшти полицијата. Случајот во полиција вчера го пријавила С.А.(42) мајка на малолетното девојче.

Девојче згмечено од вратата во автобус на ЈСП, па потоа паднало- завршило во Градска

Курир - 24.10.2019

Во СВР Скопје, С.А.(42) од Скопје вчера пријавила дека околу 15.30 часот нејзината малолетна ќерка, при излегување од автобус на ЈСП, кој имал правец на движење од Бит Пазар кон Чаир, додека автобусот стоел, при симнување, била притисната од ...

Малолетничка повредена во автобус на ЈСП: Ја згмечила вратата, па паднала

Press24 - 24.10.2019

Малолетничка била згмечена од вратата во автобус на ЈСП, по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Настанот се случил вчера во правец кон Чаир, а случајот го пријавила мајката на девојчето.

Девојче згмечено од вратата во автобус на ЈСП, со повреди пренесено во болница

Макфакс - 24.10.2019

Малолетничка била згмечена од вратата во автобус на ЈСП, по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Настанот се случил вчера во правец кон Чаир, а случајот го пријавила мајката на девојчето.

Повредено девојче во автобус на ЈСП

Слободен Печат - 24.10.2019

Скопската полиција извести дека девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус на ЈСП Скопската полиција извести дека девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус на ЈСП.

Девојче притиснато од врата на автобус

+инфо - 24.10.2019

Девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус кој стоел на постојка во Скопје, соопшти полицијата. Случајот во полиција вчера го пријавила С.А.(42) мајка на малолетното девојче.

Малолетничка пренесена во Градска болница, била згмечена од вратата во автобус на ЈСП

Точка - 24.10.2019

Малолетничка била згмечена од вратата во автобус на ЈСП, по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Настанот се случил вчера во правец кон Чаир, а случајот го пријавила мајката на девојчето.

Девојче заврши во болница откао ја стиснала врата на автобус на ЈСП

Скопје инфо - 24.10.2019

Скопската полиција извести дека девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус на ЈСП. Скопската полиција извести дека девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус на ЈСП.

Скопјанка паднала од автобус на ЈСП откако била притисната од врата

24Инфо - 24.10.2019

На 23.10.2019 во СВР Скопје, С.А.(42) од Скопје пријавила дека околу 15.30 часот нејзината малолетна ќерка, при излегување од автобус на ЈСП, кој имал правец на движење од Бит Пазар кон Чаир, додека автобусот стоел, при симнување, била притисната од ...

Изгоре автобус на ЈСП во Арачиново

Скопје инфо - 24.10.2019

Во полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – Арачиново – Грушино, во кој имало патници, настанал пожар во делот кај моторот.

Девојче пренесено во Градска болница откако била згмечена од вратата во автобус на ЈСП

Република - 24.10.2019

Малолетно девојче било згмечено од вратата во автобус на ЈСП, девојчето сте здобило со повреди по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. ...

Малолетничка пренесена во Градска болница, ја згмечила вратата во автобус на ЈСП

Centar - 24.10.2019

Малолетничка била згмечена од вратата во автобус на ЈСП, по што паднала и била префрлена воГрадската општа болница „Свети Наум Охридски“. Настанот се случил вчера во правец кон Чаир, а случајот го пријавила мајката на девојчето.

ИНЦИДЕНТ ВО АВТОБУС НА ЈСП: Девојче згмечено од вратата на автобусот

Магазин - 24.10.2019

Несреќа во градскиот јавен превоз во Скопје, девојче додека излегувала од автобусот била згмечена со вратата, шоферот најверојатно не видел дека уште некој се симнува од возилото. Овој случај е пријавен во полиција.

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино, нема повредени патници

Фокус - 23.10.2019

Автобус на скопското јавно транспортно претпријатеи ЈСП во вторникот околу пладне се запалил на релација кон селата Арачиново и Грушино, патниците биле безбедно евакуирани од возилото, информираше Министерството за внатрешни работи.

Изгоре автобус на ЈСП во скопско Грушино

ТВ21 - 23.10.2019

На 22.10.2019 година во 13.00 часот во Полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – с.Арачиново – с.Грушино, во кој имало патници, настанал ...

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

+инфо - 23.10.2019

Во полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – Арачиново – Грушино, во кој имало патници, настанал пожар во делот кај моторот.

Се запали автобус на ЈСП

ММС - 29.11.2021

На булевар „Трета македонска бригада“, кај „Раде Кончар“ пријавено е дека во 18:50 часот настанал пожар во автобус на Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино, нема повредени

Сител - 23.10.2019

Автобус на скопското јавно транспортно претпријатеи ЈСП во вторникот околу пладне се запалил на релација кон селата Арачиново и Грушино, патниците биле безбедно евакуирани од возилото, информираше Министерството за внатрешни работи.

(ФОТО) Изгоре автобус на ЈСП, нема настрадани

Нетпрес - 23.10.2019

Автобус на скопското јавно транспортно претпријатеи ЈСП во вторникот околу пладне се запалил на релација кон селата Арачиново и Грушино, но за среќа патниците биле безбедно евакуирани од возилото, информираше Министерството за внатрешни работи.

ПОЖАР ВО АВТОБУС НА ЈСП: Патниците веднаш се симнале, автобусот целосно изгорел

Курир - 23.10.2019

Р.Б. (33) од Скопје вчера во 13 часот во Полициското одделение Арачиново пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – село Арачиново – село Грушино, во кој имало патници, настанал пожар во делот ...

ФОТО: Хорор на патот за Грушино, целосно изгоре автобус

Курир - 23.10.2019

До редакцијата на Курир пристигнаа фотографии на кои се гледа целосно изгорен автобус. Нашиот читател кој ни ја испрати фотографијата, ни пиша само дека локацијата е на патот за Грушино. Сеуште немаме информации дали има повредени или загинати ...

Изгоре автобус на ЈСП, нема повредени

Република - 23.10.2019

Во полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – Арачиново – Грушино, во кој имало патници, настанал пожар во делот кај моторот.

(Видео) Изгоре автобус на ЈСП во Грушино

24Инфо - 23.10.2019

На 22.10.2019 година во 13.00 часот во Полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – с.Арачиново – с.Грушино, во кој имало патници, настанал ...

ЈСП сообраќа по неделен возен ред

MTM - 23.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје информираат дека денеска, поради државниот празник 23 Октомври - Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино, нема повредени

4NEWS - 23.10.2019

Автобус на скопското јавно транспортно претпријатеи ЈСП во вторникот околу пладне се запалил на релација кон селата Арачиново и Грушино, патниците биле безбедно евакуирани од возилото, информираше Министерството за внатрешни работи.

Изгоре автобус на ЈСП во скопско Грушино

4NEWS - 23.10.2019

На 22.10.2019 година во 13.00 часот во Полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – с.Арачиново – с.Грушино, во кој имало патници, настанал ...

ЈСП сообраќа по неделен возен ред

24Инфо - 23.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје информираат дека денеска, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

ЈСП сообраќа по неделен возен ред

Скопје инфо - 23.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје информираат дека денеска, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

Изгоре автобус на ЈСП (ВИДЕО)

Expres - 23.10.2019

Автобус на ЈСП изгоре на патот кон скопското село Грушино, а причина според првичните информации причина за пожарот е дефект во електричната инсталација кај моторот, дознава Алсат ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Алсат-М - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

(ВИДЕО+ФОТО) Автобус на ЈСП изгоре кај Грушино

Алсат-М - 22.10.2019

Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино. Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во електричната инсталација ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Канал5 - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје" утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по неделен возен ред

МКД - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

ВИДЕО: Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

Press24 - 22.10.2019

Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино, објави Алсат-М. Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во ...

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

Курир - 22.10.2019

Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино, објави Алсат-М. Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во ...

Автобусите утре со неделен возен ред

Курир - 22.10.2019

ЈСП Скопје информира дека утре, среда, поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници: Транспортен центар 7-19.30 ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Независен - 22.10.2019

Фото: Б. Грданоски Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба.

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Сител - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

ЈСП со важна информација за сите оние кои утре ќе се возат со автобус

Press24 - 07.12.2020

Јавниот превоз утре ќе сообраќа по неделен возен ред поради државниот празник Св.Климент Охридски, кој е неработен ден. Како што соопшти ЈСП „Скопје“, дежурни ќе бидат три билетарници. Од 7 до 19:30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен ...

ЈСП сообраќа по неделен возен ред

Макфакс - 22.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје информираат дека денеска, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

Автобусите утре ќе возат со неделен возен ред

Нетпрес - 22.10.2019

„Ве информираме дека утре, среда (23.10.2019 година), поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред“ сооштија од ЈСП.

Автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по неделен возен ред

А1 On - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Утре автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

MTM - 22.10.2019

Поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, информираат од ЈСП. Дежурни ќе бидат три билетарници: Транспортен центар 7-19.30 часот Зелено пазарче ...

Градскиот превоз во Скопје утре со неделен возен ред

Пулс24 - 22.10.2019

ЈСП Скопје информира дека утре, среда, поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници: Транспортен центар 7-19.30 ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Бриф - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Опсервер - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Скопје инфо - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

4NEWS - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

ЈСП сообраќа по неделен возен ред

Centar - 22.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје информираат дека денеска, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Вечер Прес - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје” утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

ЈСП: Утре автобусите во Скопје ќе возат по неделен возен ред

Денешен - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

Автобусите стојат додека ЈСП прави контрола, патниците и возачите вријат од нервоза

Скопје инфо - 22.10.2019

Граѓани се жалат дека градските автобуси во Скопје стојат на постојките додека контролорите им ги прегледуваат билетите поради што потоа доцнат на работа или на училиште. Патниците се лутат затоа што доцнат неочекувано и затоа не можат да го ...

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

Пулс24 - 22.10.2019

Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино, објави Алсат-М. Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во ...

ЈСП утре ќе сообраќа по неделен возен ред

Република - 22.10.2019

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје” утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба. ЈСП соопшти и дека утре дежурни ќе бидат три билетарници – Транспортен ...

ЈСП утре ќе сообраќа по неделен возен ред

Н.Македонија - 22.10.2019

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека утре, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ...

Изменет возен ред на ЈСП поради 23 Октомври

MakPress - 22.10.2019

Ве информираме дека утре, среда (23.10.2019 година), поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Автобусите стојат додека ЈСП прави контрола, патниците и возачите вријат од нервоза

+инфо - 21.10.2019

Влегуваат по четворица контролори, по двајца на предна и по двајца на задна врата. Откако ќе ги проверат патниците што треба да слезат, контролорите наредуваат да се отворат вратите за да се симнат едни и да се качат други патници.