TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања во државава

24 Вести - 12.08.2018

„Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат став за клучните прашања од врвен национален интерес за граѓаните и за Македонија“ велат од СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина

Канал5 - 12.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина и членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да се изјаснат за референдумот

Макфакс - 12.08.2018

Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат став за клучните прашања од врвен национален интерес за граѓаните и за Македонија.Сега, кога Македонија ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немат став за клучните прашања од национален интерес за Македонија

МКД - 12.08.2018

Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат став за клучните прашања од врвен национален интерес за граѓаните и за Македонија, велат во соопштение за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања

Нова ТВ - 12.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина и членство на Македонија во ЕУ и НАТО, се вели во соопштението на СДСМ. „Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина

Сител - 12.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина и членство на Македонија во ЕУ и НАТО Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања од врвен национален интерес

А1 On - 12.08.2018

Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното раководство, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат став за клучните прашања од врвен национален интерес за граѓаните и за Македонија, велат од СДСМ во ...

Мицкоски и референдумот

+инфо - 12.08.2018

На човекот му треба помош, а оној неговиот ментор Груевски запнал само да ја избоксува амнестијата и да го спаси од затвор. Најдобро да го чуе што ќе му каже народот и така да постапи, нема подобар совет од оној што ќе му го даде народот! Лидерот на ...

СДСМ чека ВМРО-ДПМНЕ да каже „да“ или „не“

Независен - 12.08.2018

Политички жешка завршница на летото ја очекува Македонија поради есенскиот референдум за името, а особено поради тактизирањата на опозицијата да го каже нејзиниот став во однос на поставеното прашање.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина

Либертас - 12.08.2018

Соппштение на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина и членство на Македонија во ЕУ и НАТО Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина

Локално - 12.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за клучните прашања, СДСМ и граѓаните обезбедуваат иднина и членство на Македонија во ЕУ и НАТО, порачуваат од СДСМ. Освен што се посветени на барањето амнестија за криминалот на нивната партија и поранешното ...

Мицкоски и референдумот

Либертас - 12.08.2018

Лидерот на ДПМНЕ Мицкоски неуморно шета по Македонија на ова жешко време и го прашува народецот за се’ и сешто, а посебно како да постапи на закажаниот референдум. Најново, Мицкоски беше на планинарскиот марш „Беласица„ па ќе изјави: „На марш имав ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема јасен став за најважното прашање за иднината на државата

Канал5 - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот, се уште не соопштуваат за што се. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став.

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Канал5 - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Oдговараме само пред граѓаните на Македонија

24 Вести - 11.08.2018

„Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

Љубиша Николовски: Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ би повикале на бојкот

Канал5 - 11.08.2018

Тактизирањето на ВМРО-ДПМНЕ околу ставот за референдумот и понатаму го држи отворено прашањето дали е можно најголемата опозициска партија да повика на бојкот. Новинарот Љубиша Николовски во разговор за Канал 5 вели дека не верува во такво сценарио.

ВМРО-ДПМНЕ одговори на прозивката на СДСМ за референдумот: Одговараме само пред граѓаните!

Фокус - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

СДСМ: Не им дадовме амнестија, па затоа Мицкоски сѐ уште не се изјаснува за референдумот

Фокус - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сe уште не се изјасниле за референдумот. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став, велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција: Зошто молчат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?

Фокус - 11.08.2018

По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска, дека 90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицковски за амнестија и дека за уставните измени ќе ја имаат поддршката на дел од пратеничката ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за референдумот

А1 On - 11.08.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот, се уште не соопштуваат за што се. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став.

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Слободен Печат - 11.08.2018

„Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Курир - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Сител - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

(Видео) Стоилковски:Криминалот и корупцијата не смеат да бидат сликата за Македонија во светот

Макфакс - 11.08.2018

Вашингтон пост, Си-ен-би-си, Нешенал пост, Мајами Хералд и голем број на други реномирани медиуми пишуваат за корупцијата и криминалот во кои тоне Република Македонија, поради криминогеноста на македонската власта.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот

МКД - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став.

СДСМ: Иако ВМРО-ДПМНЕ нема став за референдумот, прогресивните сили ќе ја спасат Македонија од небиднина

Макфакс - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за референдумот, сѐ уште не соопштуваат за што се, велат од владејачката СДСМ. Оттаму како несоодветно го сметаат тоа што за, како што велат, најважното прашање за иднината на државата и ...

ВМРО ДПМНЕ-Демократска фракција: Зошто молчат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 11.08.2018

„По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана на РМ, Радмила Шекеринска, дека: „90 % од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицкоски за амнестија како и дека за уставните измени ќе ја имаат поддршката на дел од ...

СДСМ:Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО

Макфакс - 11.08.2018

Заглавена во сопствениот криминал, 11 години војниците, АРМ, интеграциите на земјата, беа заборавени од ВМРО-ДПМНЕ. Со промената на власта, драстично се смени и односот кон војниците, кон Армијата и нивниот животен стандард.

СДСМ нема никакво алиби за штетниот договор со Грција, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покрие или оправда капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во однос на ставот на владејачката партија дека несоодветно е тоа што ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прифати промена на името за севкупна употреба, јазикот и идентитетот

Курир - 11.08.2018

Секојдневните прес конференции за правдање на капитулантскиот договор за промена на името, неможат и нема да го сменат фактот дека СДСМ го потпиша најштетниот договор за Република Македонија во нашата современа историја како држава, стои во ...

Стоилковски:  СДСМ секојдневно го руши угледот на Македонија, а светските медиуми пренесуваат за нивото на корупција ...

Курир - 11.08.2018

Вашингтон пост, СиеНБиСи, Нешенал пост, Мајами Хералд и голем број на други реномирани медиуми пишуваат за корупцијата и криминалот во кои тоне Република Македонија, поради криминогеноста на македонската власта.

СДСМ: Од заробена држава во времето на ВМРО-ДПМНЕ, Македонија сега е пријател со сите

Макфакс - 11.08.2018

Борбата со корупцијата вистински ја води Владата предводена од СДСМ, угледот на Македонија никогаш не бил повисок, од заробена држава во времето на ВМРО-ДПМНЕ Токму криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ допринесе корупцијата да се распространи до ...

СДСМ: Владата ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО

А1 On - 11.08.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Заглавена во сопствениот криминал, 11 години војниците, АРМ, интеграциите на земјата, беа заборавени од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема јасен став за најважното прашање за иднината на државата

Сител - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот, се уште не соопштуваат за што се. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став.

СДСМ: Не им дадовме амнестија, па затоа Мицкоски сѐ уште не се изјаснува за референдумот

Слободен Печат - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сe уште не се изјасниле за референдумот. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став, велат од СДСМ.

Демократска фракција: Зошто молчат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?

МКД - 11.08.2018

По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска, дека 90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицковски за амнестија и дека за уставните измени ќе ја имаат поддршката на дел од пратеничката ...

Загрижува молкот од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во врска со референдумот, велат од Демократската фракција

Макфакс - 11.08.2018

По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска, дека 90 отсто од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицковски за амнестија, како и дека за уставните измени ќе ја имаат поддршката на дел од ...

Што чекаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ? Ако одговараат пред граѓаните нека се изјаснат за што се, избoрот е иднина наместо ...

Локално - 11.08.2018

Ако одговараат пред граѓаните што чекаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ? Ајде. Нека излезат пред граѓаните и нека се изјаснат за што се, порачуваат СДСМ. Празни фрази од ВМРО-ДПМНЕ со децении наназад граѓаните се изнаслушаа.Десет години зборуваа за рефендум ...

СДСМ: Не им дадовме амнестија, па затоа Мицкоски сѐ уште не се изјаснува за референдумот

iPortal - 11.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сe уште не се изјасниле за референдумот. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став, велат од СДСМ.

Зошто молчат пратениците на ВМРО ДПМНЕ?

Пулс24 - 11.08.2018

Соопштение до јавноста бр. 16 По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана на РМ, Радмила Шекеринска, дека: ,,90 % од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицковски за амнестија како и дека за уставните измени ќе ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Либертас - 11.08.2018

Скопје, 11 август 2018 Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема јасен став за најважното прашање за иднината на државата

Либертас - 11.08.2018

Скопје, 11 август 2018 Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот, се уште не соопштуваат за што се. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ нема јасен ...

Мицкоски: Ги слушаме желбите на младите за да ги задржиме во Македонија (ВИДЕО)

Република - 11.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој денеска учествуаше на планинарскиот марш „Беласица“, кој се одржува на годишнината од погибелот на петте струмички студенти, остварил средба со млади луѓе, кои пред него ја изнеле својата визија ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да бидеме изговор за втурнувањето на државата во ќорсокак

Фактор - 11.08.2018

Oд ВМРО-ДПМНЕ одговараат дека ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. Велат дека ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат штетниот договор со Грција

Локално - 11.08.2018

Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните ...

СДСМ: За најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став

Фактор - 11.08.2018

Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и лидерот, Христијан Мицкоски уште не се изјасниле за референдумот. За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став, додаваат тие.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Канал5 - 10.08.2018

Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

24 Вести - 10.08.2018

„Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

А1 On - 10.08.2018

„Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

+инфо - 10.08.2018

СДСМ денеска ги повика ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер Христијан Мицкоски да се изјаснат во врска со референдумот. „Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на граѓаните им понуди само капитулација, Македонија ја остави без минато и историја

Макфакс - 10.08.2018

Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги, реагираа од ВМРО – ДПМНЕ на соопштението на СДСМ . Од партијата велат со договорот што го потпиша Заев на граѓаните им понуди само капитулација, а Македонија ја остави без минато и историја.

СДСМ бара од Мицкоски да се изјасни за референдумот

Нова ТВ - 10.08.2018

Владејачката партија СДСМ денеска преку сооопштение уште еднаш побара од лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се изјасни каков е ставот на неговата партија ВМРО ДПМНЕ за референдумот.

СДСМ: Забелешките за корупцијата се должат на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 10.08.2018

Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кое допринесе корупцијата да се распространи до невидени размери, тврди Социјалдемократскиот сојуз по прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ, кој ...

СДСМ: Забелешките на ГРЕКО во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 10.08.2018

„Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кое придонесе корупцијата да се распространи до невидени размери. Враќањето на правото и правната држава и неселективната борба против криминалот и корупцијата се ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Сител - 10.08.2018

Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ ги повика Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

МКД - 10.08.2018

Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ: Цели 11 години криминалот на режимот беше целосно под заштита од институциите

А1 On - 10.08.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кое допринесе корупцијата да се распространи до невидени размери.

СДСМ бара од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Макфакс - 10.08.2018

Цела деценија, вели Социјалдемократскиот сојуз, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум, а сега кога референдумот е извесен, кога е ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

iPortal - 10.08.2018

Сооштение на СДСМ: -Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум.

СДСМ: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Мета - 10.08.2018

Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ бара од Мицкоски да се изјасни дали е за светла иднина или темно минато

Фактор - 10.08.2018

Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски Договор кој ...

СДСМ: Забелешките за корупцијата се должат на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 10.08.2018

Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кое придонесе корупцијата да се распространи до невидени размери, тврди Социјалдемократскиот сојуз по прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ, кој ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Либертас - 10.08.2018

Сооштение на СДСМ Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум.

СДСМ бара од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Точка - 10.08.2018

Цела деценија, вели Социјалдемократскиот сојуз, во секој јавен настап и во секоја своја програма ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека за решението на спорот со Грција граѓаните ќе го имаат последниот збор на референдум, а сега кога референдумот е извесен, кога е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на граѓаните им понуди само капитулација, Македонија ја остави без минато и историја

Точка - 10.08.2018

Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги, реагираа од ВМРО – ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. Од партијата велат со договорот што го потпиша Заев на граѓаните им понуди само капитулација, а Македонија ја остави без минато и историја.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

24 Вести - 09.08.2018

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана само на одбрана на криминалот што 11 години го спроведуваше поранешната врхушка на оваа партија. ВМРО-ДПМНЕ не мисли ниту на иднината на државата ниту на граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

Канал5 - 09.08.2018

СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

СДСМ: Граѓаните се сведоци како е кога правилата и правдата важат за сите

Канал5 - 09.08.2018

Граѓаните се сведоци како е кога правилата и правдата важат за сите, амнестија нема да има, ВМРО-ДПМНЕ да се навикне на тоа! Во изминатата една година Македонија забрзано чекори напред, кон членство во ЕУ и НАТО, како напредна, слободна и ...

СДСМ: Владата за кратко покажа како е кога правилата и правдата важат за сите

Макфакс - 09.08.2018

Во изминатата една година Македонија забрзано чекори напред, кон членство во ЕУ и НАТО, како напредна, слободна и демократска земја, меѓу другото и затоа што се преземаа чекори кои доведоа до функционирање на правната држава, велат од владејачката ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не мисли ниту на иднината на државата ниту на граѓаните, туку на одбрана на криминалот

МКД - 09.08.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени и е фокусирана само на одбрана на криминалот што 11 години го спроведуваше поранешната врхушка на оваа партија.

СДСМ: Платите во армијата се зголемија за прв пат во последните неколку години, се набавуваат и нови униформи

А1 On - 09.08.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Војниците беа 11 години заборавени од ВМРО-ДПМНЕ, која заглавена во криминал мислеше само како да ги наполни џебовите на фамилијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

Стандард - 09.08.2018

„СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

СДСМ: Војниците 11 години беа заборавени од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 09.08.2018

Додека Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ држи срамни прес-конференции и одбива да се изјасни за иднината, реагира Социјалдемократскиот сојуз по прес-конференција на Димче Арсовски од ...

СДСМ: Владата ја внесува земјава во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ одбива да се изјасни за иднината

Слободен Печат - 09.08.2018

„Додека Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО, ВМРО ДПМНЕ држи срамни прес конференции и одбива да се изјасни за иднината Војниците беа 11 години заборавени од ВМРО-ДПМНЕ, која заглавена во криминал мислеше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

Сител - 09.08.2018

СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

Шеќеринска тврди: „90 насто од времето на лидерските се потроши на барањето амнестии од ДПМНЕ“

Таратур - 09.08.2018

Вицепремиерката и министер за одбрана на Македонија, Радмила Шеќеринска, во интервју за Канал 5, категорични изјави: „Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Радмила Шекеринска ќе одговара за злоупотреба на должноста

Р.С.Европа - 09.08.2018

ВМРО ДПМНЕ во најновото соопштение наведува дека вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска ќе одговара по членот 353 од Кривичниот законик за злоупотребата на службена должност заради сите криминални набавки, сомнителни тендери и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

А1 On - 09.08.2018

„СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееја 11 години

Макфакс - 09.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нејзините вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачкиот СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија е фокусирана само на одбрана на криминалот што 11 години го спроведуваше поранешната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и неговото раководство се најголема пречка за ЕУ и НАТО

МКД - 09.08.2018

Промената на името, јазикот, идентитетот нема да го отворат патот кон ЕУ и НАТО. На нашиот пат кон ЕУ и НАТО се наоѓа само една голема пречка, а тоа е Зоран Заев заедно со неговото раководство, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од СДСМ .

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееа 11 години

Точка - 09.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачката СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија е фокусирана само на одбрана на криминалот што 11 години го спроведуваше поранешната ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

Денешен - 09.08.2018

СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

СДСМ: Владата за кратко покажа како е кога правилата и правдата важат за сите

Точка - 09.08.2018

Во изминатата една година Македонија забрзано чекори напред, кон членство во ЕУ и НАТО, како напредна, слободна и демократска земја, меѓу другото и затоа што се преземаа чекори кои доведоа до функционирање на правната држава, велат од владејачката ...

СДСМ: Владата за кратко покажа како е кога правилата и правдата важат за сите

iPortal - 09.08.2018

Во изминатата една година Македонија забрзано чекори напред, кон членство во ЕУ и НАТО, како напредна, слободна и демократска земја, меѓу другото и затоа што се преземаа чекори кои доведоа до функционирање на правната држава, велат од владејачката ...

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

еМагазин - 09.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што се откриени нивните вистински намери

Либертас - 09.08.2018

Сooпштебие на СДСМ СДСМ и граѓаните се посветени на европската иднина а ВМРО-ДПМНЕ на одбрана на криминалот, граѓаните избираат иднина ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени.

СДСМ: Војниците беа 11 години заборавени од ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 09.08.2018

Додека Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО, ВМРО ДПМНЕ држи срамни прес конференции и одбива да се изјасни за иднината, реагира Социјалдемократскиот сојуз по прес-конференција на Димче Арсовски од ...

СДСМ: Владата ја внесува земјава во НАТО, ВМРО-ДПМНЕ одбива да се изјасни за иднината

Либертас - 09.08.2018

Скопје, 9 август 2018 Додека Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО, ВМРО ДПМНЕ држи срамни прес конференции и одбива да се изјасни за иднината Војниците беа 11 години заборавени од ВМРО-ДПМНЕ, која ...

СДСМ: Во Македонија се случува она што порано беше незамисливо

Канал5 - 08.08.2018

Во Македонија се случува она што не беше замисливо во минатото: одговорност, отчетност, транспарентност, почитување на прописите и законите. Нема повеќе недопирливи, нема „наши“, „ваши“, „нивни“, нема бегање од одговорноста, за секого важат истите ...

Шеќеринска: 90% од времето на лидерските средби беше потрошено за барањата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Канал5 - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија вели вицеоптремиерката и министер за одбрана Радмила Шечеринска во интервју за Канал 5. Шеќеринска е уверена дека референдумот ќе успее дека за ...

Шеќеринска: За уставните измени по референдумот имаме поддршка од дел од пратениците на ВМРО- ДПМНЕ

Канал5 - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска . Шеќеринска е уверена дека референдумот ќе успее дека за уставните измени потоа ќе ја ...

Шекеринска: Верувам дека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за уставни промени

Фокус - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“. Не преку чин на амнестија, додава таа, туку преку измена на ...

СДСМ со реакција до ВМРО-ДПМНЕ: Тие немаат капацитет да го разберат значењето на зборот одговорност

Макфакс - 08.08.2018

По прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски , реагираше владејачката партија. Во своето соопштение СДСМ наведува „криминалната матрица на ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере значењето на зборот „одговорност“.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере значењето на зборот „одговорност“

А1 On - 08.08.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Во Македонија се случува она што не беше замисливо во минатото: одговорност, отчетност, транспарентност, почитување на прописите и законите.

СДСМ: Криминалната матрица на ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере значењето на зборот „одговорност“

Стандард - 08.08.2018

„Во Македонија се случува она што не беше замисливо во минатото: одговорност, отчетност, транспарентност, почитување на прописите и законите. Нема повеќе недопирливи, нема „наши“, „ваши“, „нивни“, нема бегање од одговорноста, за секого важат истите ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ залудно бара амнестија, законите и правилата важат за сите подеднакво

Макфакс - 08.08.2018

Додека ВМРО-ДПМНЕ го брани криминалот, СДСМ, заедно со сите прогресивни сили обезбедува европска иднина за Македонија, реагираше владејачката партија на прес конференцијата на Димче Арсовски , портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Шекеринска: Верувам дека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за уставни промени

Press24 - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“. -Јавноста ја заслужува вистината. Мицкоски не можеше директно да ве лаже, туку само ја заобиколи ...

Шекеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија

Слободен Печат - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“. Не преку чин на амнестија, додава таа, туку преку измена на ...

Божиновски: Растот на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ покажува дека Мицкоски ја консолидираше партијата, довербата ќе продолжи ...

Курир - 08.08.2018

Во отвореното студио на Алфа телевизија своите ставови за актуелните рејтинзи кои ги објави МЦМС каде се покажува раст на рејтингот на ВМРО ДПМНЕ од 3.4 %и пад во довербата на СДСМ од над 1 %, дебатираа аналитичарите Владимир Божиновски и Александар ...

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето за амнестија

Независен - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

Шекеринска: На лидерските средби 90 отсто од времето беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

МКД - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска.

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Нова ТВ - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

Шекеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Стандард - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

Референдумот ќе ја отслика и ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски ќе одлучува до последен миг

Независен - 08.08.2018

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ, според партиски извори, е во постојани консултации со членството и со експерти околу настапот на партијата во текот на референдумската кампања. Сепак, во наредните десетина дена не се очекува опозициската партија да ...

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже за што е неговата ВМРО-ДПМНЕ, за иднина или за изолација

iPortal - 08.08.2018

Ви го пренесуваме соопштенето на СДСМ во целост: -Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум.

Деведесет отсто од времето на лидерските средби ВМРО-ДМПНЕ барало амнестија

Локално - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

(ВИДЕО) Шекеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Либертас - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за телевизијата ...

Шекеринска: Верувам дека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за уставни промени

iPortal - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“. Не преку чин на амнестија, додава таа, туку преку измена на ...

СДСМ: Криминалната матрица на ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере значењето на зборот „одговорност“

Либертас - 08.08.2018

Сooпштение на СДСМ: Во Македонија се случува она што не беше замисливо во минатото: одговорност, отчетност, транспарентност, почитување на прописите и законите. Нема повеќе недопирливи, нема „наши“, „ваши“, „нивни“, нема бегање од одговорноста, за ...

ГДУ: ВМРО- ДПМНЕ да и одговори на јавноста дали постои друг пат за ЕУ и НАТО

Бизнис Вести - 08.08.2018

Од политичката партија ГДУ, вчера излегаоа со соопштение и порака до Мицквски: „На 22 јуни лидерот на ДПМНЕ излезе и рече дека ако реферндумот биде незадолжителен , партијата нема да го признае како волја на народот.

Мицкоски до 10 септември ќе се изјасни за референдумот, од СДСМ велат дека е несериозен

Мета - 08.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизијата „Канал 5“ вчера рече дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика членството да го бојкотира референдумот за името на 30 септември, или пак да гласа против или за.

Шекеринска: Верувам дека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за уставни промени

Либертас - 08.08.2018

90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“. Не преку чин на амнестија, додава таа, туку преку измена на ...

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Бриф - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за телевизијата ...

Божиновски: Растот на рејтингот на ВМРО ДПМНЕ покажува дека Мицкоски ја консолидираше партијата, довербата ќе продолжи ...

Република - 08.08.2018

Во отвореното студио на Алфа телевизија своите ставови за актуелните рејтинзи кои ги објави МЦМС каде се покажува раст на рејтингот на ВМРО ДПМНЕ од 3.4 отсто и пад во довербата на СДСМ од над 1 отсто, дебатираа аналитичарите Владимир Божиновски и ...

(ВИДЕО) Шекеринска: 90% од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

iPortal - 08.08.2018

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за телевизијата ...

СДСМ со реакција до ВМРО-ДПМНЕ: Тие немаат капацитет да го разберат значењето на зборот „одговорност“

Точка - 08.08.2018

По прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, реагираше владејачката партија. Во своето соопштение СДСМ наведува „криминалната матрица на ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да го разбере значењето на зборот „одговорност“.

Еве кога ВМРО-ДПМНЕ ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против

Бизнис Вести - 08.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против, соопштува порталот Прес24 .

Шеќеринска тврди дека за уставните измени ќе ја имаат поддршката на дел од ВМРО- ДПМНЕ

Фактор - 08.08.2018

Вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шеќеринска во интервју за Канал 5 вели дека 90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија.

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

МК News - 08.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

СДСМ: Ако ВМРО го бојкотира референдумот, ја турка државата кон изолација

Фокус - 07.08.2018

Десет години ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција на референдум, а кога референдумот стана извесен по постигнувањето на историски и патриотски договор, Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже за што е неговата ВМРО-ДПМНЕ, за иднина или за изолација

Канал5 - 07.08.2018

Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум, се наведува во реакцијата на СДСМ.

СДСМ: Мицковски призна дека бара амнестија на криминалот

Фокус - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот, велат од СДСМ.

СДСМ:Граѓаните на Македонија, на 30 септември, ќе ја искористат историската шанса за напредок

Канал5 - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот, реагират со соопштение СДСМ.

СДСМ: Македонија му кажа збогум на криминалот и црното минато

24 Вести - 07.08.2018

„Нема повеќе криминално владеење – тоа беше одлика на ВМРО-ДПМНЕ, Македонија му кажа збогум на криминалот и црното минато, чекори кон ЕУ и НАТО“, велат од СДСМ. Од партијата потенцираат дека „Криминалното владеење цели 11 години беше одлика на ...

Мицкоски потврдува за понудата за влез во Влада, демантира дека барале амнестија

Канал5 - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 потврдува ...

Мицкоски вели на 10 септември ќе каже дали ќе го бојкотираат или не референдумот

ТВ21 - 07.08.2018

Една недела откако Собранието го распиша референдумот, опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ се уште без став дали ќе ги повикува нивните симпатизери и членови да гласаат или да го бојкотираат референдумот.

До 10-ти септември ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе одлука како ќе постапи партијата околу референдумот

24 Вести - 07.08.2018

Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе бојкотира, ќе го поддржи референдумот или ќе остане воздржана – одговор на овие прашања лидерот на партијата вели дека ќе даде на стартот на кампањата. Мицкоски во интервју за Канал 5 вели дека дотогаш ќе траат консултациите со ...

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже за што е неговата ВМРО-ДПМНЕ, за иднина или за изолација

Стандард - 07.08.2018

„Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски и ...

Мицкоски: Лагите на власта за наводно наше барање за амнестија, кореспондира со криминалите и тендерите на актуелна ...

Курир - 07.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно барање на амнестија од страна на опозицијата се лага. Мицкоски ги демантираше ваквите тврдења и истакна дека тие ...

СДСМ: Доколку Мицкоски не ги повика граѓаните на референдумот, ќе покаже дека е за изолација

Макфакс - 07.08.2018

Мицкоски вели дека ВМРО ДПМНЕ нема став за референдумот, a во суштина е едноставно – или се за иднина, или за изолација, реагира Социјалдемократскиот сојуз. „Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски и патриотски Договор, ...

Мицкоски: Правиме консултација со членството и граѓаните за нашето однесување на референдумот, ќе се водиме од ...

Курир - 07.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христина Мицкоски, во неговото гостување во вестите на Канал 5 телевизија изјави дека во моментов во тек се консултации со членството и граѓаните и за однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ на референдумот, партијата ќе се води од ...

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Сител - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Нова ТВ - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

Мицкоски до 10 септември ќе го соопшти ставот за референдумот

Р.С.Европа - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе го соопшти ставот на партијата за претстојниот референдум, односно дали ќе го повика членството да го бојкотира или да излезе на гласање.

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже за што е неговата ВМРО-ДПМНЕ, за иднина или за изолација

Слободен Печат - 07.08.2018

„Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски и ...

СДСМ реагира дека Мицкоски нема став за референдумот

Р.С.Европа - 07.08.2018

Од СДСМ реагираа дека сега кога референдумот е извесен, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека партијата нема став. „Доколку Мицкоски не ги повика членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат иднина ќе покаже дека ...

Мицкоски гостин на турнирот во Велгошти по повод празникот Св.Петка

Курир - 07.08.2018

По повод утрешниот празник Св.Петка, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски присуствуваше на турнир во охридското село Велгошти кој се организира секоја година за празникот. Посетата на Велгошти претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ја искористи и да ...

СДСМ: Мицкоски признава дека се залага единствено за амнестија и криминал

А1 On - 07.08.2018

„Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот.

(Видео) Мицкоски: До 10-ти септември јавноста ќе знае дали ќе бојкотираме или не

Независен - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против. Лидерот ан ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 потврдува ...

СДСМ: Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот

Макфакс - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот, реагира Социјалдемократскиот сојуз.

ГДУ: Каква игра игра Христијан Мицкоски за референдумот?

+инфо - 07.08.2018

Граѓанско демократската унија прашува каква игра игра лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со партискиот став околу референдумот за името. ГДУ оценува дека со чекање до септември за да соопшти дали ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на референдумот ...

Каква игра игра Христијан Мицкоски за референдумот?

Слободен Печат - 07.08.2018

Граѓанско демократската унија прашува каква игра игра лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со партискиот став околу референдумот за името. ГДУ оценува дека со чекање до септември за да соопшти дали ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на референдумот ...

Мицкоски до 10 септември ќе каже дали ВМРО-ДПМНЕ ќе го бојкотира референдумот

+инфо - 07.08.2018

Правиме консултација со граѓани секојдневно, членството и партиските структури. Кампањата започнува околу 10 септември, а дотогаш ќе заврши оваа акција така што јавноста ќе биде известена за чекорите на ВМРО-ДПМНЕ, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Мицкоски призна дека се залага за амнестија на криминалот

Независен - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот.

Мицкоски: До 10 септември ВМРО-ДПМНЕ ќе го соопшти ставот за референдумот

МКД - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже дали ВМРО-ДПМНЕ е за иднина или за изолација

МКД - 07.08.2018

Десет години во секој јавен настап и во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски и патриотски ...

ВМРО-ДПМНЕ со став за референдумот во наредните недели

Р.С.Европа - 07.08.2018

Референдумското прашање, формата на референдумот и датумот на одржувањето – 30 септември, се познати веќе една седмица, но се уште нема дефинирани ставови од претседателот Ѓорге Иванов и од ВМРО-ДПМНЕ за тоа дали ќе ги повикаат граѓаните да гласаат ...

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Стандард - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопштат дали ќе повикаат на бојкот

Press24 - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицковски, за Канал5 вели дека добил ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Слободен Печат - 07.08.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Канал 5 изјави дека партијата до 10 септември ќе се изјасни дали ќе го бојкотира референдумот. Тој потврдил дека на лидерска средба добил понуда за влез во Владата, но остро демантира дека барал ...

ГДУ: Мицкоски е несериозен и непринципиелен околу ставот за референдумот

Макфакс - 07.08.2018

Граѓанско демократската унија преку соопштение испратено до јавноста запраша каква игра игра лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во однос на партискиот став околу референдумот за името.

Мицкоски: Нашата заложба беше да имаме едносмислено прашање за референдум кое ќе се однесува само на договорот со ...

Курир - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ во минатото во многу наврати го има кажано и повторено својот став кој се однесува на принципот на промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна во интервјуто за Канал 5 телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

СДСМ: Доколку Мицкоски не ги повика членовите да излезат ќе покаже дека се за изолација

Фактор - 07.08.2018

Од СДСМ велат дека сега кога референдумот е извесен, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека партијата нема став. „Доколку Мицкоски не ги повика членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат иднина ќе покаже дека ...

Мицкоски: До 10 септември ќе соопштиме дали ќе повикаме на бојкот или не (ВИДЕО)

Република - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември, односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излезе и да се гласа против. Лидерот ан ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 потврдува ...

СДСМ: Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот

Локално - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикува на бојкот или не

Вечер Прес - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември, односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излезе и да се гласа против. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 потврдува ...

СДСМ: Мицковски да се изјасни дали ВМРО-ДПМНЕ е за иднина или за изолација

Локално - 07.08.2018

Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум. Сега кога референдумот е извесен, кога е постигнат историски и патриотски ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи изјаснувањето за референдумот

Фактор - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ, псоред претходните најави од официјалните прес-конференции, требаше до сега да го објави ставот за референдумот на 30 септември за договорот од Преспа, но според последниот коментар од партиското седиште, тоа се одложува „за следните ...

ГДУ: Мицкоски е несериозен и непринципиелен околу ставот за референдумот

Точка - 07.08.2018

Граѓанско демократската унија преку соопштение испратено до јавноста запраша каква игра игра лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во однос на партискиот став околу референдумот за името.

Мицкоски: До 10 септември ќе соопштиме дали ќе повикаме на бојкот на референдумот

24Инфо - 07.08.2018

Мицкоски: До 10 септември ќе соопштиме дали ќе повикаме на бојкот на референдумот ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември, односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излезе и да се гласа ...

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Либертас - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

СДСМ: Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот

24Инфо - 07.08.2018

Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е ...

До 10 септември Мицковски ќе го знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

CivilMedia - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

Каква игра игра Христијан Мицкоски?

iPortal - 07.08.2018

Соопштение на ГДУ: -На 22 јуни лидерот на ДПМНЕ излезе и рече дека ако реферндумот биде незадолжителен , партијата нема да го признае како волја на народот. На 6 јули истиот Мицкоски рече дека ќе го чека прашањето, па ќе одлучи дали ќе излезе ДПМНЕ ...

СДСМ: Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот

Бриф - 07.08.2018

Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот.

Мицкоски: Владата излажа дека сме барале амнестија за да ги сокрие криминалите и тендерите

Република - 07.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно барање на амнестија од страна на опозицијата се лага. Мицкоски ги демантираше ваквите тврдења и истакна дека тие ...

СДСМ: Ќе се охрабри ли Мицкоски да каже за што е неговата ВМРО-ДПМНЕ, за иднина или за изолација

Либертас - 07.08.2018

Скопје, 7 август 2018 Десет години, во секој јавен настап, во секоја изборна програма, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека граѓаните ќе го имаат последниот збор за решението за спорот со Грција, на референдум.

СДСМ: Мицкоски призна дека единствено се залага за амнестија на криминалот

Либертас - 07.08.2018

Скопје, 7 август 2018 Тоа што Христијан Мицкоски денеска одби директно да одговори на новинарското прашање всушност самиот потврди и призна дека единствено нешто за што се залага и го бара ВМРО-ДПМНЕ е амнестија за криминалот.

Мицкоски: Баравме еднозначно прашање што ќе се однесува на договорот меѓу Македонија и Грција

Република - 07.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ во минатото во многу наврати го има кажано и повторено својот став кој се однесува на принципот на промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна во интервјуто за Канал 5 телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Ќе ја следиме волјата на народот: До 10 септември ќе одлучиме дали ќе го бојкотираме референдумот или не

Република - 07.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христина Мицкоски, во неговото гостување во вестите на Канал 5 телевизија изјави дека во моментов во тек се консултации со членството и граѓаните и за однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ на референдумот, партијата ќе се води од ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

еМагазин - 07.08.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Канал 5 изјави дека партијата до 10 септември ќе се изјасни дали ќе го бојкотира референдумот. Тој потврди дека на неодамнешната лидерска средба добил понуда за влез во Владата, ...

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Вечер Прес - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

ГДУ: Каква игра игра Христијан Мицкоски?

Либертас - 07.08.2018

Соопштение на ГДУ: На 22 јуни лидерот на ДПМНЕ излезе и рече дека ако реферндумот биде незадолжителен , партијата нема да го признае како волја на народот. На 6 јули истиот Мицкоски рече дека ќе го чека прашањето, па ќе одлучи дали ќе излезе ДПМНЕ ...

Мицкоски: До 10 септември ќе се знае ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Н.Македонија - 07.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го поддржи референдумот за името на 30 септември.

Со референдумот или врз него!

Призма - 06.08.2018

Се обидувам, се разбира во рамките на моите можности, внимателно да ги следам изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и неговите причини за одбивање да го поддржи референдумот. И не ми оди најдобро.

СДСМ: Времето на злоупотреби заврши, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки

Канал5 - 06.08.2018

Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Почнувајќи од прикривањето и заштитата на криминалот на фамилијата, незаконското ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминални тендери, провизии и расипништво

Канал5 - 06.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминални тендери, провизии и расипништво, сега својата деструкција сака да ја покрие со измислување непостоечки скандали. Поради децениското криминално владеење, партијата што стана најбогата во Европа на грбот на граѓаните ...

ВМРО- ДПМНЕ: Владата ги манипулира граѓаните

24 Вести - 06.08.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Владата и премиерот Заев залудно ги манипулирале граѓаните, бидејќи во ЕУ и НАТО, како што велат, не се оди со крадење. Според нив, се распродава името и брише историјата, заедно со традицијата и ...

СДСМ за џипот: Нема повеќе МВРО-ВМРО, ако има неправилности ќе има и мерки

+инфо - 06.08.2018

Времето на злоупотреби заврши, тоа треба да им биде јасно на сите. Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање или бегање од одговорност, реагираат од влаејачката СДСМ по случајот со полицискиот „ренџ ровер“ кој беше фатен во Грција.

СДСМ: Доколку се утврдат неправилности во врска со случајот со службеното возило од МВР ќе бидат преземени соодветни ...

А1 On - 06.08.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминални тендери, провизии и расипништво,

Макфакс - 06.08.2018

Поради децениското криминално владеење, партијата што стана најбогата во Европа на грбот на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминал, провизии, наместени тендери и расипништво.Политички формирани компании и доделување на тендери на фирми блиски до ...

СДСМ: Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање или бегање од одговорност

Стандард - 06.08.2018

„Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ“, реагираат од СДСМ на пресот на Стоилковски.

СДСМ: Ако се утврдат неправилности за џипот на МВР ќе бидат преземени соодветни мерки

Макфакс - 06.08.2018

Времето на злоупотреби заврши, нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе бегање од одговорност, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за ...

СДСМ за џипот: Нема повеќе МВРО-ВМРО, ако има неправилности ќе има и мерки

Слободен Печат - 06.08.2018

Времето на злоупотреби заврши, тоа треба да им биде јасно на сите. Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање или бегање од одговорност, реагираат од влаејачката СДСМ по случајот со полицискиот „ренџ ровер“ кој беше фатен во Грција.

ВМРО-ДПМНЕ: Во ЕУ и НАТО не се оди со крадење

Макфакс - 06.08.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Владата и премиерот Заев залудно ги манипулирале граѓаните, бидејќи во ЕУ и НАТО, како што велат, не се оди со крадење. Според нив, се распродава името и брише историјата, заедно со традицијата и ...

СДСМ: Заврши времето на злоупотреби од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 06.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ злоупотребуваше се што можеше да злоупотреби, тоа време заврши, сега се работи транспарентно, одговорно и се постапува доколку има неправилности, реагира СДСМ на обвинувањата од страна на опозицијата.

СДСМ: Времето на злоупотреби заврши, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки

МКД - 06.08.2018

„Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Почнувајќи од прикривањето и заштитата на криминалот на фамилијата, незаконското ...

СДСМ: Ако се утврдат неправилности за џипот на МВР ќе бидат преземени соодветни мерки

Точка - 06.08.2018

Времето на злоупотреби заврши, нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе бегање од одговорност, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки. Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за ...

СДСМ: Времето на злоупотреби заврши, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки

Локално - 06.08.2018

Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Почнувајќи од прикривањето и заштитата на криминалот на фамилијата, незаконското ...

СДСМ: Заврши времето на злоупотреби од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 06.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ злоупотребуваше сè што можеше да злоупотреби, тоа време заврши, сега се работи транспарентно, одговорно и се постапува доколку има неправилности, реагира СДСМ на обвинувањата од страна на опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Во ЕУ и НАТО не се оди со крадење

Точка - 06.08.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Владата и премиерот Заев залудно ги манипулирале граѓаните, бидејќи во ЕУ и НАТО, како што велат, не се оди со крадење. Според нив, се распродава името и брише историјата, заедно со традицијата и ...

СДСМ: Времето на злоупотреби заврши, ако се утврдат неправилности се преземаат мерки

Либертас - 06.08.2018

Скопје, 6 август 2018 Граѓаните знаат какви се злоупотреби се правеа на сите нивоа во државните институции, вклучително и во МВР, за време на 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Кој повеќе ја злоупотребува државата?

CivilMedia - 06.08.2018

ВМРО –ДПМНЕ денеска уште еднаш ја обвини СДСМ дека ја третира државата како лична сопственост овој пат во контекст на, како што велат, злоупотребата на службеното возило на директорот на БЈБ, Лазе Велковски кој го користел за свои лични потреби.

СДСМ: Заврши времето на злоупотреби од страна на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 06.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ злоупотребуваше се што можеше да злоупотреби, тоа време заврши, сега се работи транспарентно, одговорно и се постапува доколку има неправилности, реагира СДСМ на обвинувањата од страна на опозицијата.