TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири медали за македонските надежи

Вест - 21.05.2002

КАРАТЕ - ТОПОЛИНО КУП 2002 Младите македонски каратисти се вратија со 4 медали од Европското првенство во традиционално карате, што викендот се одржа во Ферара (Италија), со учество на 950 натпреварувачи од 19 европски земји.

Македонските надежи со четири медали се вратија од Италија

Утрински - 21.05.2002

Голем успех на нашите каратисти на европскиот шампионат за деца во Ферара Четири медали, еден златен, два сребрени и еден бронзен, е учинокот на македонските претставници на Европскиот карате шампионат за деца, што на 18 и 19 мај се одржа во Ферара, Италија. Сите медали на 31.