TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИФПро застана во одбрана на Елмас и наполитанците: Казната е – неоправдана!

Sport 1 - 01.12.2019

Италијански Наполи реши со вкупни 2,5 милиони евра да ги казни своите фудбалери кои се решија да го бојкотираат карантинот, што после серијата лоши резултати го нареди првиот човек на клубот Аурелио Де Лаурентис.

ФИФпро застана во одбрана на Елмас и друштвото: И фудбалерите имаат приватен живот!

Спортски - 01.12.2019

Наполи неодамна одлучи да ги казни фудбалерите со вкупно 2.5 милиони евра поради бојкотот кон карантинот. Ќе потсетиме после лошите резултати претседателот Аурелио Де Лауренти с нареди фудбалерите да одат во седумдневен карантин меѓутоа таа наредба ...

ФИФПро ги брани Елмас и соиграчите: Тие имаат и приватен живот!

СуперСпорт - 01.12.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис реши да ги казни фудбалерите со вкупно 2,5 милиони евра, поради тоа што не ја послушаа неговата одлука и одбија да заминат во карантин. Македонскиот репрезентативе Елиф Елмас и соиграчите одбија да ...

„Газета дело Спорт“: Де Лаурентис ќе им удри „клоца“ на бунтовниците

Sport 1 - 01.12.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис подготвува ремонт на екипата следното лето, откако фудбалерите неодамна му покажаа непослушност. „Газета дело спорт“ пишува дека претседателот на клубот планира да ги продаде бунтовниците на лето, а на ...

ФИФПро на страната на на Елмас и соиграчите

Слободен Печат - 30.11.2019

Синдикатот на професионални фудбалери се јави по одлуката на Наполи парично да ги казни сите фудбалери поради непочитување на наредбата на претседателот Аурелио де Лаурентис. Челникот на Наполи по ремито на неговиот тим со Салзбург во четвртото коло ...

ФИФПРО: Фудбалерите на Наполи се жртви на злоупотреба и застрашување

TopSport - 30.11.2019

Одлуката на Наполи да ги казни фудбалерите со значителен дел од нивните плати е неоправдана, смета синдикатот на фудбалери ФИФПРО, додавајќи дека им нуди помош на фудбалерите за „злоупотребата и заплашувањето“ кое го добиваат од клубот.

ФИФПро во заштита на фудбалерите на Наполи: Клубот не смее да ги заплашува играчите

Дерби - 30.11.2019

Аурелио Де Лаурентис лично им образложил на своите фудбалери зошто се казнети со сериозни суми поради случајот „карантин“, но инсистирал на тоа дека нема намера да ја повлече својата одлука.

Алан повторно не е во составот на Наполи

Дерби - 30.11.2019

Алан е еден од фудбалерите со највисока казна од сопственикот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, но ќе го пропушти натпреварот против Болоња поради повреда. Бразилецот не е во составот за утрешната средба, но клубот побрза да ги пресретне ...

Ди Лаурентис на „самит“ со незадоволните фудбалери

Макфакс - 30.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио ди Лаурентис вчера имал состанок со своите фудбалери на кој објаснил зошто Алан, Лоренцо Инсиње и Дрис Мертенс добиле повисоки казни од другите, јавува „Ла газета дело спорт“.

ФИФПРО: Фудбалерите на Наполи се жртви на злоупотреба и застрашување

Макфакс - 30.11.2019

Одлуката на Наполи да ги казни фудбалерите со значителен дел од нивните плати е неоправдана, смета синдикатот на фудбалери ФИФПРО, додавајќи дека им нуди помош на фудбалерите за „злоупотребата и заплашувањето“ кое го добиваат од клубот.

Ди Лаурентис на „самит“ со незадоволните фудбалери

TopSport - 30.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио ди Лаурентис вчера имал состанок со своите фудбалери на кој објаснил зошто Алан, Лоренцо Инсиње и Дрис Мертенс добиле повисоки казни од другите, јавува „Ла газета дело спорт“.

ФИФПро застана во одбрана на Елмас и фудбалерите на Наполи

Sport 1 - 30.11.2019

Наполи ги казни своите фудбалери со повеќе од 50 отсто од нивната месечна плата поради тоа што не ја испочитуваа наредбата на претседателот Аурелио де Лаурентис да минат една недела во карантин во тренинг-кампот.

Претседателот на Наполи на состанок со лидерите на тимот

Локално - 30.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се состана со челниците на тимот за да објасни зошто добиле тешки казни, откако одбиле да се вратат во тренинг-кампот по ремито со Салцбург (1: 1) во Лигата на шампионите.

Де Лаурентис се сретнал со бунтовниците во Наполи

iPortal - 30.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се состана со челниците на тимот за да објасни зошто добиле тешки казни, откако одбиле да се вратат во тренинг-кампот по ремито со Салцбург (1:1) во Лигата на шампионите.

ФИФПро во заштита на фудбалерите на Наполи: Клубот не смее да ги заплашува играчите

Точка - 30.11.2019

Аурелио Де Лаурентис лично им образложил на своите фудбалери зошто се казнети со сериозни суми поради случајот „карантин“, но инсистирал на тоа дека нема намера да ја повлече својата одлука.

Позната точната казна која ја заработи Елмас, организаторот на бунтот „олеснет“ за 350 илјади евра (Фото)

Дерби - 26.11.2019

„Кориере дело Спорт“ вчера пренесе дека само еден играч од првиот тим се спасил од гневниот Аурелио Де Лаурентис кој им најави жестоки казни на своите фудбалери, а ова попладне, со целосна листа за тоа кој каква казна заработил излезе угледната ...

Наполи со драконска казна за Инсиње, капитенот го извлече најдебелиот крај

Gol.mk - 26.11.2019

Капитенот на Наполи , Лоренцо Инсиње ќе ја добие највисоката санкција поради непочитувањето на клупските наредби и напуштање на карантинот. Според најавите од италијанските медиуми Лоренцо Инсиње се смета како лидер на бунтовната група која не ја ...

Наполи ги објави казните: Елмас ќе плати над 50.000 евра

Екипа - 26.11.2019

Раководството на Наполи денеска и официјално ја објави листата со казни за сите фудбалери поради недисциплината покажана по завршувањето на натпреварот од ЛШ против Салцбург. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ќе остане посиромашен за 56.250 ...

Покрај Наполи и Серија А го казни Елмас

Sport 1 - 26.11.2019

Сите фудбалери на Наполи беа казнети од управата на клубот поради бунтот и непочитувањето на наредбите на претседателот на клубот Аурелио де Лаурентис. Македонскиот репрезентативец остана без 57.000 евра , а денеска заработи и дополнителна казна, но ...

Алан казнет со 200.000 евра, колку ќе мора да плати Елиф Елмас?

Sport M - 26.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Елмас ја доби казната од Наполи, најмногу настрада капитенот Лоренцо Инсиње (ФОТО)

МКД - 26.11.2019

Наполи ги подели казните за фудбалерите кои го прекинаа карантинот, најмногу настрада капитенот, Лоренцо Инсиње кој ќе плати 350.000 евра. Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас ќе треба да плати 57.000 евра затоа што заедно со останатите играчи на ...

Наполи немаше милост кон капитенот Инсиње, го казни со 350.000 евра, позната е и казната за Елмас! (ФОТО)

24Фудбал - 26.11.2019

Наполи ги подели казните за фудбалерите кои го прекинаа карантинот, најмногу настрада капитенот, Лоренцо Инсиње кој ќе плати 350.000 евра. Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас ќе треба да плати 57.000 евра затоа што заедно со останатите играчи на ...

Наполи го „одра“ Инсиње со 350.000 евра, Алан со 200.000, Елмас веројатно ќе мине „само“ со 50.000 евра!!!

SportMedia - 26.11.2019

И официјално, барем според „Газета“, познати се казните во Наполи кои ги изрече газда Аурелио Де Лаурентис по повод бунтот на играчите,. Најмноги настрада Лоренцо Инсиње кој е казнет со 350.000 евра или 50% од бруто месечната плата, додека неговиот ...

ДЕ ЛАУРЕНТИС НЕ ПРОСТУВА: Сите парично казнети, меѓу нив и Елмас! (ФОТО)

Слободен Печат - 26.11.2019

Лоренцо Инсиње, еден од најискусните во тимот, најмногу „настрада“ после револтот во Неапол. Фудбалерите на Наполи одлучија да се вратат во своите домови после ремито со Салцбург (1:1) во Лигата на шампионите, и покрај наредбата што ја даде ...

Инсиње ќе остане без 350.000 евра

TopSport - 26.11.2019

Раководните луѓе на Наполи, на чело со претседателот Аурелио Де Лаурентис, решиле драконски да го казнат парично со 350.000 евра капитенот Лоренцо Инсиње. Според нив тој бил водачот на бунтот, иако медиумите како лидер го означија Алан.

Наполи му зема пола месечна плата на Елмас

Sport 1 - 26.11.2019

Наполи реагираше по бунтот на фудбалерите, па претседателот Аурелио Де Лаурентис им подели казни на фудбалерите, меѓу кои и на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Капитенот Лоренцо Инсиње, кој наводно го водел бунтот, најмногу си доби по својот ...

ФОТО: Ова се казните за играчите на Наполи, Елмас „олеснет“ за 56 илјади евра

Sport M - 26.11.2019

Првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис си го истера своето. Поради непочитување на неговата наредба за карантин и поради бунтот ги казни играчите парично. Италијанските медиуми објавија список со казните на фудбалерите, а според она што може ...

Oбјавени казните во Наполи: Елмас остана без пола месечна плата, Инсиње помина најлошо (ФОТО)

Спортски - 26.11.2019

Италијанските медиуми ги објавија казните за сите фудбалери во Наполи. Во Наполи владее вистински хаос откако фудбалерите после натпреварот со Ливерпул не ја послушаа наредбата на Де Лаурентис и место во карантин се упатија во своите домови.

Наполи жестоко го казни бунтовникот Инсиње, позната е казната и за Елмас

СуперСпорт - 26.11.2019

Хаосот во Наполи уште не престанува откако фудбалерите на тимот пред неколку недели одбија да заминат во карантин по мечот во Лигата на шампиони против Салцбург. Претседателот на клубот Аурелио де Лаурентис по поразот од Рома пред неколку недели им ...

И Елмас меѓу казнетите: Македонецот остана без пола плата

Спортклуб - 26.11.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е казнет со 56.250 евра од раководството на Наполи. Сопственикот Аурелио де Лаурентис прибра вкупно 2,5 милиони евра како казни од фудбалерите поради неодамнешната побуна во која учествуваа речиси сите.

Позната точната казна која ја заработи Елмас, организаторот на бунтот „олеснет“ за 350 илјади евра

Точка - 26.11.2019

„Кориере дело Спорт“ вчера пренесе дека само еден играч од првиот тим се спасил од гневниот Аурелио Де Лаурентис кој им најави жестоки казни на своите фудбалери, а ова попладне, со целосна листа за тоа кој каква казна заработил излезе угледната ...

Познато за колку ќе биде олеснет Елмас

Вечер Прес - 26.11.2019

Италијанските спортски медиуми открија со колкава парична сума ќе бидат казнети фудбалерите на Наполи кои не ја применија наредбата на контроверзниот сопственик, Аурелио де Лаурентис. Веднаш по натпреварот против Салцбург (1:1) во Лигата на ...

Елмас и соиграчите на удар на претседателот на клубот: Ќе мора да платат висока казна

Фокус - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Стравовладение на Де Лаурентис, со драконски казни до дисциплина

СуперСпорт - 25.11.2019

Случувањата во Наполи укажуваат на тоа дека и оваа година во Серија А ќе гледаме трка на два тима за Скудеото, но овој пат тоа нема да биде тимот од југот на Италија. Наполи е во лоша форма, немаат победа пет кола во лигата, а во моментот разликата ...

Наполи казнува: Еден играч плаќа 200.000 евра, цел тим ДВА МИЛИОНИ!

Слободен Печат - 25.11.2019

Газдата на „наполитанците“ почна да „удира по џебот“, а соиграчот на Елиф Елмас, Алан би требало да помине најлошо. Како што информираат медиумите од Апенините, управата на Наполи го казни бразилскиот фудбалер Алан со 200.000 евра, што е половина од ...

Драконски казни во Наполи: Елмас и дружината ќе платат на 2 милиони евра!

Спортски - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис спрема драконска казна за играчите, а медиумите најавуваат дека вкупната казна може да изнесува до 2,5 милиони евра. Де Лаурентис недела дена пред интернационалната пауа одлучи целиот тим со тренерите да ...

Криза во Наполи: Вкупно 2,5 милиони евра казни за случајот „карантин“

Нова ТВ - 25.11.2019

Наполи е во резултатска криза што ги затегна и внатрешните односи во клубот чиј член од летото е македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас. Управата почна да „удира по џеб“ како разврска за случајот „карантин“ што почна по ремито (1:1) ...

Де Лаурентис не простува: Жестоки и драконски казни за своите играчи

Спортклуб - 25.11.2019

Аурелиот Де Лаурентис првиот човек на Наполи конечно ја донесе одлуката за тоа како ќе постапи против своите непослушни фудбалери. Како што се најавуваказна за играчите ќе бидат драконски, а медиумите најавуваат дека вкупната казна може да изнесува ...

Елмас со Наполи на пат за Ливерпул, Инсиње остана дома

Екипа - 25.11.2019

Наполи ќе биде осетно ослабен на следниот натпревар од Лигата на шампионите, на гостински терен против Ливерпул, откако Лоренцо Инсиње отпадна од комбинација за настап на „Енфилд Роуд“. Италијанскиот репрезентативец заработи повреда на левиот лакот ...

И Елмас меѓу казнетите: Само еден играч на Наполи се спаси од гневниот Де Лаурентис

Дерби - 25.11.2019

Италијанските медиуми со денови најавуваат дека се приближува последниот предвиден рок за изречување на казните кои ги најави Аурелио Де Лаурентис, а ова утро од фудбалска Италија ни пристигна вест дека ѕвездите на Наполи си ги добиле своите ...

Елмас и соиграчите ќе бидат парично казнети, Алан со највисока санкција

Gol.mk - 25.11.2019

Според последните информации од „чизмата", управата на клубот од Неапол спреми листа со износите на паричните казни за целиот тим. Поштеден од санкција ќе биде само повредениот Кевин Малкуи .

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

А1 On - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

А1 On - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Де Лаурентис планира 2,5 милиони евра казна за Елмас и дружината

Sport M - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Наполи почна да казнува, прв на списокот е Ален кој ќе треба да плати огромна сума

МКД - 25.11.2019

Со недели веќе трае лошата атмосфера во Наполи и се чини дека нема да се смири се додека фудбалерите не ги добијат казните од претседателот Де Лаурентис. Прв казнет е Алан поради неговата вербална расправија со синот на Аурелиот Де Лаурентис, Едо.

Наполи во хаос, казни за сите играчи. Алан станува пример

Sport M - 25.11.2019

Поминаа дваесет дена од таа вечер, но негативниот ефект врз тимскиот морал сè уште е присутен. Фудбалерите на Наполи по натпреварот против Салцбург, го нарушија режимот што го диктираше претседателот Де Лаурентис.

Почнаа казните во Наполи: Соиграч на Елмас мора да плати 200.000 евра

Sport 1 - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис си остана на зборот дека сериозно ќе ги казни фудбалерите поради бунтот. Италијанските медиуми го открија името на првиот што официјално ќе биде казнет, а тоа е Алан.

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

+инфо - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Почнаа казните во Наполи, прв ќе плати Алан и тоа голема сума

24Фудбал - 25.11.2019

Со недели веќе трае лошата атмосфера во Наполи и се чини дека нема да се смири се додека фудбалерите не ги добијат казните од претседателот Де Лаурентис. Прв казнет е Алан поради неговата вербална расправија со синот на Аурелиот Де Лаурентис, Едо.

Де Лаурентис не простува, Алан казнет со 200.000 евра

TopSport - 25.11.2019

Хаосот во Наполи полека го добива својот епилог. Претседателот Аурелио Де Лаурентис најави дека парично ќе ги казни играчите поради одбивањето пре мечот со Салцбург во Лигата на шампионите да бидат во каранти.

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

Вечер Прес - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

Опсервер - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

Опсервер - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

Локално - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Наполи: Казни за играчите со 2,5 милиони евра

Денешен - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Претседателот на Наполи сака да ги казни фудбалерите со 2,5 милиони евра

iPortal - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

Локално - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

Либертас - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...

25% помала плата за Елмас

Вечер Прес - 25.11.2019

Сопственикот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите, а вкупната казна може да изнесува 2.5 милиони евра. Најголема казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200.000 евра, пренесува „Ла ...

Поради бунтот Наполи ги казни фудбалерите со парични казни

iPortal - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Наполи ги казни парично фудбалерите за бунтот

MakPress - 25.11.2019

Наполи започна да ги казнува своите фудбалери за бунтот, затоа што тие се спротивставија на одлуката на сопственикот Аурелио де Лаурентис да останат на камп во клупската база по натпреварот против Ред Бул Салцбург во Лигата на шампионите.

Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

MakPress - 25.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува ...