TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево со мала облачност и температура до 36 степени, УВ индекс 9

Канал5 - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9..

По невремето доаѓа пекол - метеоролозите најавија од кога почнуваат горештините

Press24 - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Нов врел бран во Македонија – викенд временска

Gotvi.mk - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец.Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Ќе расте температурата, нов топлотен бран

Сител - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Не очекуваат пеколни горештини

OhridNews - 21.07.2017

По температурното освежување не очекуваат пеколни горештини. Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 31 степен Целзиусов, а индексот на УВ ...

Временска прогноза за овој петок

Таратур - 21.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 11 до 18 степени, а максималните од 30 до 36 степени.

Сончево и топло време

Кајгана - 21.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Попладне во западните делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Од утре пеколни горештини - ова се температурите во 15 часот

Press24 - 21.07.2017

Од утре се најавува пекол, живата на термометарот ќе надмине 40 степени. Ова се моменталните температури во Македонија во 15 ...

Сончево со температура до 36 степени

Република - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Сончево и топло време со повремен слаб ветер

Мета - 21.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи 36 степени. УВ-индексот ќе биде висок и ќе има вредност 9.

Од денеска пораст на температурата, за викендот и до 40 степени

Либертас - 21.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи 36 степени. УВ-индексот ќе биде висок и ќе има вредност 9.

Времето денес сончево со мала облачност

Пулс24 - 21.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Сончево и топло до 33 степени

Телма - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Утре сончево со мала облачност

Канал5 - 20.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. УВ-индексот ќе има вредност 9. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и температура до 35 степени.

Пекол па невреме – еве што најавуваат метеоролозите

Gotvi.mk - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Временска прогноза: Какво време не очекува во наредните пет дена

Факултети - 20.07.2017

Денес е четврток, 20 јули 2017 година, 201-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:10, а ќе зајде во 20:07 часот. Денот ќе трае 14 часа и 57 минути. Денеска денот го започнуваме со малку потопло утро, бидејки утринските температури бележат благ ...

Сонце и малку облаци за овој четврток

Таратур - 20.07.2017

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималните температури ќе се движат од од 11 до 18 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе ...

Утре ќе биде сончево со мала облачност, УВ-индексот со вредност 9

А1 On - 20.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. УВ-индексот ќе има вредност 9. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и температура до 35 степени.

Сончево со ветер од североисточен правец

+инфо - 20.07.2017

Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од североисточен правец. Времето ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 36 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло

Скопје24 - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Сончево и топло

А1 On - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Денеска сончево и топло

Алфа - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ...

Се најавува невреме - ова се моменталните температури во Македонија

Press24 - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Скопје - еве какво време не очекува утре

Press24 - 20.07.2017

Попладнево во Скопје беа забележани силни ветрови, грмежи и врнежи од дожд. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. УВ-индексот ќе има вредност 9. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

Денес сончево и топло

Пулс24 - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Денеска сончево со температура до 34 степени

Република - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Во Битола сончево време во температура до 31 степен

Тера - 20.07.2017

Претпладнево сончево време. Попладне во северозападните, западните и југозападните предели зголемување на облачноста и услови за развој на нестабилност која што ќе услови и слаби и локални врнежи од дожд.

Времето сончево и топло, пораст на температурите

Вечер Прес - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Сончево со мала умерена облачност, попладне со локален дожд и ретки грмежи

Локално - 20.07.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 ...

Денеска сончево со температури до 34 степени...

Н.Македонија - 20.07.2017

Денеска сончево со температури до 34 степени Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Се враќаат пеколните горештини

Фокус - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

ТВ21 - 30.08.2021

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 25 ...

Сончево време со мала до умерена локална облачност

24 Вести - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Ќе грми утре, УХМР најави ново невреме

Сител - 19.07.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени. УВ=9 Во Скопје температура до 32 степени.

УХМР најавува невреме

Press24 - 19.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Се враќа пеколот – еве колкави ќе бидат температурите

Gotvi.mk - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Температурите во пораст – Еве какво време не очекува денеска

Скопје24 - 19.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во ...

Се враќаат жештините

+инфо - 19.07.2017

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ...

Утре ќе грми, УХМР најави нови врнежи

Скопје24 - 19.07.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени. УВ=9 Во Скопје температура до 32 степени.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со мала до умерена облачност, УВ индексот 8

Скопје24 - 19.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Температурите во поратст - еве какво време не очекува денеска

Press24 - 19.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во ...

Временска прогноза: Ни следуваат сончеви и топли денови

Факултети - 19.07.2017

Денес е среда, 19 јули 2017 година, 200-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:10, а ќе зајде во 20:07 часот. Денот ќе трае 14 часа и 57 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно ведро и посвежо време со пониски утрински температури, ...

Од денеска сончево и топло

МКД - 27.07.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 32 Целзиусови ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Курир - 26.08.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени.

Сончева и топла среда

Таратур - 19.07.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Од денес следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени .

Температурите во пораст

OhridNews - 18.02.2021

Минималните температури измерени утрово се движеа од -8 во Битола, -6 во Прилеп, -5 на Попова Шапка, -4 во Тетово, Д. Капија и Петровец, -3 во Штип, -2 во Струмица, Крушево, Куманово, Скопје, Виница, Берово и Маврово, -1 во Охрид, Претор и Крива ...

УХМР со временска прогноза за утре

Република - 19.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Денеска топло со температура до 34 степени

Мета - 19.07.2017

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и топло, со пораст на максималната дневна температура во однос на вчерашната. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ветер. УВ-индексот ќе биде 8.

Денеска температурата до 34 степени

Либертас - 19.07.2017

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и топло, со пораст на максималната дневна температура во однос на вчерашната. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ветер. УВ-индексот ќе биде 8.

Од денеска сончево и топло

Тера - 19.07.2017

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на максималните дневни температури. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 23 до 34 Целзиусови степени.

Следува нов температурен шок

Вечер Прес - 19.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д.

Ни следуваат сончеви и топли денови

Скопје инфо - 19.07.2017

Денес е среда, 19 јули 2017 година, 200-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:10, а ќе зајде во 20:07 часот. Денот ќе трае 14 часа и 57 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно ведро и посвежо време со пониски утрински температури, ...

32 Скопје, Гевгелија, Штип, 31 Тетово, Струмица, 30 Битола, 29 Прилеп…

Локално - 19.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 32 Скопје, Д. Капија, Гевгелија, Виница, Штип, 31 Тетово, Струмица, 30 Битола, 29 Прилеп, Пожаране, Кр. Паланка, 28 Тополчани, Претор, Ѓуриште, Охрид, 27 Берово, 26 Лазарополе.

Сончево со мала до умерена локална облачност

Пулс24 - 26.08.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени.

Ново невреме во Македонија – УХМР најави ќе грми утре

МК News - 19.07.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени. УВ=9 Во Скопје температура до 32 степени.

Сончево со мала до умерена локална облачност

Вистина.мк - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Сончево со умерена облачност, од утре пораст на температурите

24 Вести - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Сончево со умерена облачност, пораст на температурата

Телма - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Временска прогноза: Сончево со умерена облачност

Нова ТВ - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Следува пекол, УХМР најавува нов температурен шок

Курир - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

Следуваат високи температури, УХМР најавува нов температурен шок

Скопје24 - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

Временска прогноза: Од денес стабилизација на времето

Факултети - 18.07.2017

Денес е вторник, 18 јули 2017 година, 199-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:09, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 00 минути. Во Македонија ова утро во северните и северозападните како и јужните и југозападните предели ќе ...

Облачно со умерен северен ветер

Макфакс - 18.07.2017

Претпладне облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи, особено во јужните делови. Попладне врнежите ќе престанат, а најдоцна ќе се задржат на југот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денеска облачно, од утре сончево и топло

МКД - 18.07.2017

Времето денеска претпладне ќе биде облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи, особено во јужните делови. Попладне врнежите ќе престанат, а најдоцна ќе се задржат на југот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Освежувањето кратко траеше - подгответе се за нов топлотен бран

Press24 - 18.07.2017

Времето денес : Сончево со мала до умерена облачност, во западните делови повремено ќе има локално зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени.

Студениот бран го разлади Охридското Езеро

OhridNews - 18.07.2017

Студениот и влажен бран проследен со северен ветер, што ја зафати земјава од изминатиот викенд, го разлади Охридското Езеро. Невообичаено ниската надворешна температура за овој период од годината, влијаеше и на температурата во Езерото која падна за ...

Следува пекол, УХМР најавува нов температурен шок

Сител - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

УХМР најавува нов температурен шок

Нетпрес - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

Еве што не чека по дождот – временска прогноза

Gotvi.mk - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Температурите растат - еве какво време не очекува

Сител - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Сончево и до максимални 30 степени

+инфо - 18.07.2017

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на температурата која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине и 35 степени. Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми.

Облачно време со умерен северен ветер

Кајгана - 18.07.2017

Времето претпладне ќе биде облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи, особено во јужните делови. Попладне врнежите ќе престанат, а најдоцна ќе се задржат на југот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Температурите растат - какво време не чека?

Press24 - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Сончево со умерена облачност – попладне облачноста ќе се зголеми

Локално - 18.07.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Денеска сончево со умерена облачност и температура до 30 степени

Либертас - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Од денес стабилизација на времето

Скопје инфо - 18.07.2017

Денес е вторник, 18 јули 2017 година, 199-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:09, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 00 минути. Во Македонија ова утро во северните и северозападните како и јужните и југозападните предели ќе ...

Се враќа пеколното лето-денеска сончево до 30 степени, од утре раст на температурите

Република - 18.07.2017

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8.

УХМР најавува нов температурен шок

Пулс24 - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

Облачно со умерен северен ветер

Точка - 18.07.2017

Претпладне облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи, особено во јужните делови. Попладне врнежите ќе престанат, а најдоцна ќе се задржат на југот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денес нема врнежи-променливо облачно и пораст на температури

Фактор - 18.07.2017

Полека од денеска времето ќе почне да се стабилизира. Според метеоролозите од метеопро ќе има повремено зголемување на облачноста на истокот, а вренежи нема да има. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Претежно облачно време со умерен северен ветер

Мета - 18.07.2017

Времето во Македонија од денеска ќе почне да се стабилизира со зголемување на дневната температура. Претпладнево ќе биде претежно облачно, со повремен дожд и со услови за ретки грмежи, особено во јужните делови.

Од денеска постепен пораст на температурите

Кумановски м. - 18.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во средината на денот облачноста ќе се зголеми.

Времето денеска: Облачно со умерен северен ветер

Канал 77 - 18.07.2017

Претпладне облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи, особено во јужните делови. Попладне врнежите ќе престанат, а најдоцна ќе се задржат на југот. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Следува пекол, УХМР најавува нов температурен шок

МК News - 18.07.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 31 Д. Капија, 30 Гевгелија, 29 Виница, Штип, Скопје Петровец, 28 Струмица, Тетово, Скопје Зајчев Рид, Охрид, 27 Битола, 26 Прилеп, Тополчани, Претор, 25 Кр ива Паланка, Ѓуриште, 24 Берово, 23 Лазарополе, 20 Маврово.

Сончево со умерена облачност

Вистина.мк - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Облачно и дождливо време со засилен ветер

Фокус - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Облачно и свежо со северен ветер

Телма - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Облачно и свежо со северен ветер

ТВ21 - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Облачно и свежо со северен ветер

Канал5 - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Временска прогноза: Врнежите продолжуваат и денеска

Факултети - 17.07.2017

Денес е понеделник, 17 јули 2017 година, 198-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:08, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 01 минути. МАКЕДОНИЈА – Во Македонија денес во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно ...

Облачно со засилен северен ветер

Макфакс - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во ...

И денес свежо и променливо време

Таратур - 17.07.2017

Времето во целата земја ќе биде свежо, променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Уживајте уште малку - температурите постепено растат, еве кога се враќаат жештините

Press24 - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната ...

Облачно и свежо со северен ветер

А1 On - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Од пеколни горештини на долги ракави - температурите утринава во Македонија

Press24 - 17.07.2017

Времето во Македонија денеска променливо облачно и врнежливо, исто како и вчера. Од утре повторно не очекуваат 35. степени и сонце, со УВ индекс 9. Ова се моменталните температури утрово во ...

Утре ќе биде сончево со умерена облачност, температури до 30 степени

А1 On - 17.07.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Толку од свежото време- еве кога не очекуваат повторно високи температури

Press24 - 17.07.2017

Максимални температури од 25 Штип, Гевгелија, Струмица, Виница, Д. Капија, 24 Скопје Петровец, 23 Скопје, 22 Тетово, Охрид, 21 Берово, 19 Прилеп, Битола, Ѓуриште, 18 Пожаране, 17 Тополчани, 16 Претор, Лазарополе, 13 Маврово.

Облачно и свежо со северен ветер

Курир - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Облачно со темпретаура до 26 степени

Нетпрес - 17.07.2017

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе се движи од 14 до 24 степени. Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во ...

Есенски ден со облаци и со северен ветер

+инфо - 17.07.2017

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд.

Облачно со засилен северен ветер

Кајгана - 21.11.2020

Скопје, 21 ноември 2020 (МИА) – Времето утрово е студено и ветровито, а преку ден ќе биде облачно со засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на ...

Облачно и свежо со северен ветер

Скопје24 - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Промена на времето, од пекол во долги ракави – до кога ќе врне?

Gotvi.mk - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната ...

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

Сител - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната ...

Времето денес променливо облачно, од утре следува стабилизирање

Слободен Печат - 17.07.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Деновиве се изладивме – од утре се враќа пеколот

Скопје24 - 17.07.2017

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови сè уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната од ...

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Курир - 17.07.2017

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Press24 - 17.07.2017

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

МК News - 17.07.2017

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните температури но утрата и ноќите ќе бидат свежи.

И денеска свежо време, од утре повторно пораст на температурите

Кумановски м. - 17.07.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Променливо облачно и свежо време

Мета - 17.07.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Еве какво време ќе имаме денеска...

Фактор - 17.07.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо, а претпладне во јужните делови ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени Целзиусови, а максималните ...

Облачно со засилен северен ветер

Точка - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во ...

Денеска облачно и посвежо со северен ветер

Либертас - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Се изладивме што се изладивме – од утре се враќа пеколот

Република - 17.07.2017

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната од ...

Времето денеска: Облачно со засилен северен ветер

Канал 77 - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени Целзиусови, а максималните дневни ќе бидат во ...

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

МК News - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната ...

Времето се промени, по пеколот дожд - до кога ќе врне?

Вечер Прес - 17.07.2017

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната ...

Времето денес облачно и свежо

Пулс24 - 17.07.2017

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а ...

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Пулс24 - 17.07.2017

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Облачно и свежо со северен ветер...

Н.Македонија - 17.07.2017

Облачно и свежо со северен ветер Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.