TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најскапиот светски фудбалер Кристијано Роналдо татко и на 4-годишниот Алекс од Сингапур

Канал5 - 12.12.2010

Првиот стрелец на шпанската примера ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо на социјалната мрежа "Твитер" објави дека е татко на уште едно дете.

Кристијано Роналдо татко на 4-годишно момче од Сингапур

Сител - 12.12.2010

Суперѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо на "Твитер" објавил дека е татко на уште едно дете. Тестот за татковство потврдил дека Португалецот е татко на 4-годишниот Алекс кој живее во Сингапур со ...

Роналдо: Jас сум таткото на Алекс

Курир - 12.12.2010

Кристјано Роналдо прави деца каде ќе стигне. Неодамна фудбалерот призна дека е татко на 4-годишниот Алекс, кој живее во Сингапур со својата мајка.

Роналдо прави деца кај стигне

ЗаЗабава - 12.12.2010

Кристиано Роналдо прави деца каде што ќе стигне. Имено, неодамна фудбалерот призна дека е татко на 4-годишниот... ... Алекс, кој живее во Сингапур со мајка му.

Роналдо, признај дека си ГЕЈ!

Вечер Прес - 12.12.2010

Те сакам. Ти си нашиот идол и илјадници мажи ти се восхитуваат, твојот стил не инспирира, му напиша анонимен маж кој е вљубен во Португалецот Не е тајна дека хомосексуалците јавно многу ја сакаат ...

Спорт - Роналдињо фаворит за „Златна канта“

Време - 09.12.2010

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е главен фаворит за освојување на неславното признание „Златна канта“ што вообичаено им се доделува на најголемите разочарувања во италијанската Серија А.

Роналдо има син и со бразилската манекенка Умез

Канал5 - 09.12.2010

Некогаш најдобриот светски фудбалер, Бразилецот Роналдо денеска во Сао Паоло ги информираше новинарите дека со ДНК тест открил дека е татко и на петгодишниот Алекс од врската со младата манекенка и ...

Спорт - "Златната канта" за Роналдињо?

Вест - 09.12.2010

Бразилецот во дресот на Милан Роналдињо е најголемиот кандидат за титулата разочарување на годината во Серија А, за што се доделува "Златна канта".

По целиот свет собираше трофеи и правеше деца

Спортски - 09.12.2010

Поранешниот најдобар фудбалeр на светот Роналдо имаше многу плодна кариера – на теренот и надвор од него. Па така во Токио 2002 година ја запозна бразилската манекенка Мишел Умез, со која денс има ...

Роналдињо сака да остане на Сан Сиро

24Фудбал - 09.12.2010

Бразилскиот интернационалец, Роналдињо вели дека сака да остане во Милан и во иднина Плејмејкерот на вчерашната средба со Ајакс во Лигата на Шампионите доби шанса да стартува но Роналдињо не ...

По целиот свет собираше трофеи и правеше деца

Таратур - 09.12.2010

Поранешниот најдобар фудбалeр на светот Роналдо имаше многу плодна кариера – на теренот и надвор од него. Па така во Токио 2002 година ја запозна бразилската манекенка Мишел Умез, со која денс има ...

Раскол во Мадрид: Роналдо отфрлен и изолиран

Спортски - 09.12.2010

По пишувањето на шпанскиот весник Спорт, Кристијано Роналдо е се повеќе изолиран од страна на своите соиграчи во соблекувалната на Реал.

Раскол во Мадрид: Роналдо отфрлен и изолиран

Таратур - 09.12.2010

Капитенот Икер Касиљас ја предводи ’антироналдовската’ коалиција, пишува Спорт Според шпанскиот весник Спорт, Кристијано Роналдо е се повеќе изолиран од страна на своите соиграчи во соблекувалната на ...

Роналдо “доби“ петгодишен син

Курир - 09.12.2010

Некогашната голема ѕвезда на светскиот фудбал Роналдо изјави дека со ДНК анализа е утврдено дека тој е татко на петгодишно дете. “ Дефинитивно е утврдено дека Алекс е мој син.

Роналдо дозна дека има и вонбрачен син

Вечер Прес - 09.12.2010

Од кусата љубивна авантура во 2004 година со бразилската манекенка Мишел Умезу е роден 5-годишпниот Александер, кој сега живее во Сингапур Легендарната бразилска ѕвезда и поранешниот најдобар ...

„Златна канта“ за Роналдињо?

Курир - 08.12.2010

Бразилецот е најсериозен кандидат за разочарување на годината, а минатогодишниот освојувач на ова признание Фелипе Мело повторно е во конкуренција заедно со сонародникот Адриано.

"Златната корпа" за Роналдињо?

Сител - 08.12.2010

Бразилецот Роналдињо е најголемиот кандидат за разочарување на годината. Минатогодишениот лауреат Фелипе Мело е повторно во конкуренција, како и Адријано.

Никој не зборува со Роналдо, освен Пепе и Мурињо

Вечер Прес - 08.12.2010

Кристијано Роналдо внесува раздор во соблекувалната на Реал (Мадрид). Според каталонскиот весник "Спорт" атмосферата во "кралскиот клуб" под раководство на строгиот Жозе Мурињо не е толку идилична, ...