TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГРЧЕВА: Бившиот чувар на холандската амбасада Реџепи ќе ги обединувал сите проевропски сили во Собранието на Македонија

Денешен - 21.11.2021

Не престануваат реакциите во јавноста во врска со случајот со пратеникот од Беса Кастриот Реџепи, кој се потпиша на списокот на пратеници за недоверба на Владата на премиерот Зоран Заев, па се попишмани и „исчезна“ на денот на гласањето во ...

Мицкоски против Мицкоски во „Кратки нозе“: Пратеникот Реџепи бил „киднапиран“ или „се премислил“?

Frontline - 21.11.2021

На 17 ноември, во интервјуто за „Топ Тема“ на Телма , лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, меѓу другото зборуваше и за собраниската седница за гласање недоверба на Владата на 11 ноември, неуспехот на опозицијата да обезбеди мнозинство и ...

Мицкоски против Мицкоски во „Кратки нозе“: Пратеникот Реџепи бил „киднапиран“ или „се премислил“?

CivilMedia - 20.11.2021

На 17 ноември, во интервјуто за „Топ Тема“ на Телма , лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, меѓу другото зборуваше и за собраниската седница за гласање недоверба на Владата на 11 ноември, неуспехот на опозицијата да обезбеди мнозинство и ...

Кастриот Реџепи покренува неформална иницијатива во Собранието – „Европа 21“

360 степени - 19.11.2021

Пратеникот вели дека веќе го направил првиот чекор со тоа што по вчерашната средба со премиерот Зоран Заев, денеска се сретнал и со шефот на дипломатијата, Бујар Османи Пратеникот Кастриот Реџепи од Беса, кој оневозможи гласање недоверба на Владата, ...

„Пратеникот Реџепи знаеше што потпишува“ – Николоски во „Клик плус“ донесе четири списоци со потписи

ТВ21 - 19.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, синоќа во „Клик Плус“ рече дека пратеникот Кастриот Реџепи бил доста гласен за уривање на Владата во периодот кога се собирале потписите.

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

ТВ21 - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

„Европа 21“, иницијатива што ја покренува Кастриот Реџепи, а му ја соопшти на Бујар Османи

МКД - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, кого Беса го исклучи од своите редови по неговото отсуство од седницата за недоверба на Владата, на својот фејсбук профил објави фотографии од средба со министерот за надворешни работи Бујар Османи од ДУИ.

Кастриот Реџепи покренува неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21

ТВ21 - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил истакна дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21. Според наведеното, иницијативата е за обединување на прогресивните сили во насока на задржување на ...

Кастриот Реџепи покренува неформална иницијатива во Собранието „Европа 21“

Слободен Печат - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Беса објави дека покренува неформална политичка иницијатива во Собранието „Европа 21“ и повикува околу неа да се обединат прогресивните сили за задржување на евроатлантската перспектива на земјава, особено во пресрет на ...

Мицкоски: Јавноста знае дека вистинската причина за не доаѓањето на Реџепи е сосема друга и поинаква

ТВ21 - 19.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во изјава за медиумите истакна дека пратеникот Кастриот Реџепи можел да се појави во Собранието на денот на гласање недоверба на Владата и да гласа по свое убедување.

Иницијатива „Европа 21“ на Кастриот Реџепи

24 Вести - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Беса, кој оневозможи гласање недоверба на владата, покрена неформална политичка иницијатива во Собранието - „Европа 21“ за задржување на евроатлантската перспектива на земјава.

Мицкоски: Ни Кастриот Реџепи не верува дека на 14 декември Македонија ќе добие датум за преговори

ТВ21 - 19.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите го оцени како „мал политички маневар“ недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на собраниската седница каде требаше да се гласа недоверба на Влада.

Реџепи на средба со Османи – „Одблиску се запознав со сите процеси од надворешната политика поврзани со европските ...

ТВ21 - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21. Како што пишува, иницијативата е за обединување на прогресивните сили во насока на задржување на ...

Османи му поднесе рапорт на Реџепи за ЕУ интеграциите

Фокус - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска, на негова иницијатива, бил на брифинг кај министерот за надворешни работи, Бујар Османи на кој се информирал за процесот на ЕУ интеграциите на ...

Мицкоски: Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на Владата предводена од СДСМ и ДУИ

Сител - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

Канал5 - 19.11.2021

Реџепи е пратеник на Беса кој не се појави на собраниската седница за доверба на владата, за што иницијатива поднесе опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува ...

Кастриот по средбата со Заев на средба со Османи: Пратеникот покрена неформална иницијатива „Европа 21“

Сител - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, кој не се појави на гласањето за доверба на Владата, после средбата со премиерот Зоран Заев, денеска оствари средба и со Бујар Османи. Кастриот ја информираше јавноста и дека покренал неформална политичка иницијатива во ...

Беким Сали против влегување во Влада: Алтернатива не може да биде заедно со Кастриот Реџепи и Изет Меџити

Курир - 19.11.2021

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите ...

Откако потпиша за рушење на владата на СДСМ и ДУИ, па избега од Собрание – Кастриот на средба со Османи

Курир - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

Нова ТВ - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

Вечер Прес - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Мицкоски: Ако Кастриот Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата на која требаше да ...

Курир - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

СИ РЕКОВ, КАСТРИОТ, ОД ТЕБЕ ЗАВИСАТ И ПРОГРЕСОТ И ЕВРОАТЛАНТСКАТА ИДНИНА! Кастриот Реџепти најави иницијатива под името ...

+инфо - 19.11.2021

Контроверзниот пратеник Кастриот Реџепи, кој прво ја потпиша иницијативата за изгласување на недоверба на владата, а потоа исчезна и ја спаси владата од паѓање, сега, во соработка со премиерот Заев и министерот Османи, покренува нова иницијатива за ...

Кастриот Реџепти најави иницијатива под името „Европа 21“

Либертас - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието под називот „ЕВРОПА 21“. Според наведеното, иницијативата е за „обединување на прогресивните сили во насока на ...

Кастриот Реџепи по средбата со Заев денеска беше во МНР кај Османи: Подготвува иницијатива

Фактор - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи по вчерашната средба со премиерот Зоран Заев, денеска беше во Министерството за надворешни работи на средба со шефот на македонската дипломатија Бујар Османи. Пратеникот кој се одметна од мнозинството кое имаше намера да ...

Беким Сали: Алтернатива не може да биде заедно во влада со луѓе како Кастриот Реџепи и Изет Меџити

Република - 19.11.2021

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите ...

БЕКИМ САЛИ ОД АЛТЕРНАТИВА: Не можеме да бидеме заедно во иста влада со Кастриот Реџепи и Изет Меџити

Денешен - 19.11.2021

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите ...

Мицковски: Види Кастриот, косата не расте повторно тек така, мораш да си прогресивен едно 15-20 години и ќе видиш

Република - 19.11.2021

Аналитичарот Ивор Мицковаски напиша саркастичен коментар за средбата меѓу Кастриот Реџепи и Бујар Османи. коментира Мицковски. ...

Мицкоски: Ако Кастриот Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата на која требаше да ...

Нетпрес - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

Мицкоски: Ако Кастриот Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата на која требаше да ...

24Инфо - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

Мицкоски: Ако Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата

MTM - 19.11.2021

Доколку пратеникот Кастриот Реџепи веруваше во иднината која ја споменува, можеше да дојде и да гласа по своја волја. Но, сите знаат дека причината е сосема друга и поинаква, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ПРАТЕНИКОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Османи со Реџепи кафе пиеше, редот е на Заев

Денешен - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

Скопје инфо - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Откако потпиша за рушење на владата на СДСМ и ДУИ, па избега од Собрание – Кастриот се сретна со Османи

Нетпрес - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Откако потпиша за рушење на владата на СДСМ и ДУИ, па избега од Собрание – Кастриот на средба со Османи

Lider - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Кастриот Реџепи на средба со Бујар Османи

Република - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Беким Сали против влегување во Влада: Алтернатива не може да биде заедно со Кастриот Реџепи и Изет Меџити

Нетпрес - 19.11.2021

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите ...

Кастриот после видувањето со Заев, денеска на средба со Османи: Пратеникот покрена неформална иницијатива „Европа 21“

Press24 - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, кој не се појави на гласањето за доверба на Владата, после средбата со премиерот Зоран Заев, денеска оствари средба и со Бујар Османи. Кастриот ја информираше јавноста и дека покренал неформална политичка иницијатива во ...

Кастриот Реџепи преку собраниска иницијатива ќе ги обединува пратениците со различни ставови од нивните партии

24Инфо - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието „ЕВРОПА 21“. Соодветно на моите последни политички одлуки и активности, сакам да информирам дека одлучив да покренам ...

Кастриот Реџепи ќе ги обединува пратениците со различни ставови од нивните партии

Н.Македонија - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот фејсбук-профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието „ЕВРОПА 21“. – Соодветно на моите последни политички одлуки и активности, сакам да информирам дека одлучив да покренам ...

Мицкоски: Јавноста знае дека вистинската причина за не доаѓањето на Реџепи е сосема друга и поинаква

Република - 19.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во изјава за медиумите истакна дека пратеникот Кастриот Реџепи можел да се појави во Собранието на денот на гласање недоверба на Владата и да гласа по свое убедување.

Беким Сали против влегување во Влада: Алтернатива не може да биде заедно со Кастриот Реџепи и Изет Меџити

Lider - 19.11.2021

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите ...

Кастриот Реџепи преку собраниска иницијатива ќе ги обединува пратениците со различни ставови од нивните партии

Точка - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието „ЕВРОПА 21“. Соодветно на моите последни политички одлуки и активности, сакам да информирам дека одлучив да покренам ...

Мицкоски: Ако Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата

Точка - 19.11.2021

Доколку пратеникот Кастриот Реџепи веруваше во иднината која ја споменува, можеше да дојде и да гласа по своја волја. Но, сите знаат дека причината е сосема друга и поинаква, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Кастриот Реџепи да каже дали срцето му лежи во ЕУ и НАТО или на Бихачка и во Мала Речица

MakPress - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

Мицкоски: Ако Кастриот Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата на која требаше да ...

Опсервер - 19.11.2021

Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список за гласање недоверба на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на ...

Прогресивниот исчезнат пратеник Реџепи денес во МНР, доби брифинг од Османи за европските интеграции

MakPress - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

„Мал политички маневар“ – Мицкоски: Ни Реџепи не верува дека Македонија ќе добие датум за преговори

4NEWS - 19.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите го оцени како „мал политички маневар“ недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на собраниската седница каде требаше да се гласа недоверба на Влада.

Средба Реџепи – Османи: „Одблиску се запознав со сите процеси од надворешната политика поврзани со европските ...

4NEWS - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил објави дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21. Како што пишува, иницијативата е за обединување на прогресивните сили во насока на задржување на ...

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

Опсервер - 19.11.2021

– Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да ...

Во драматично интервју, Николоски за #ClickPluc објавува детали за случувањата во Собранието

Опсервер - 19.11.2021

Интервју во кое за прв пат објавувам детали за случувањата во Собранието, зборував и за енергетската и економска криза како и за неуспесите во евроинтеграциите. Динамично интервју во кое се зборуваше за сите актуелни теми.

Кастриот Реџепи покренува неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21

4NEWS - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот Фејсбук профил истакна дека одлучил да покрене неформална политичка иницијатива во Собранието – ЕВРОПА 21. Според наведеното, иницијативата е за обединување на прогресивните сили во насока на задржување на ...

Ни Реџепи не верува дека ќе добиеме датум за преговори на 14 декември, вели Мицкоски

Локално - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи можеше да се појави во Собранието на денот на гласање недоверба на Владата и да гласа по свое убедување, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според него, Реџепи беше меѓу главните критичари на владата ...

Бујар си седна со „исчезнатиот“ пратеник, да го информира за интеграциите во ЕУ

Скопје1 - 19.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска, на негова иницијатива, бил на брифинг кај министерот за надворешни работи, Бујар Османи на кој се информирал за процесот на ЕУ интеграциите на Македонија.

Османи и Реџепи со заеднички повик за политичка консолидација на прогресивните сили во земјава

CivilMedia - 19.11.2021

Сметам дека пратеникот Реџепи направи мудра политичка одлука и со своето политичко делување го зачува евроатлантскиот курс на земјата, не дозволувајќи притоа загрозување на процесот на интеграции во еден чувствителен период кога се очекува да бидат ...

Реџепи се сретна со Османи: Ќе формирам иницијатива во Собранието „Европа 21“

Локално - 19.11.2021

Соодветно на моите последни политички одлуки и активности, сакам да информирам дека одлучив да покренам неформална политичка иницијатива во Собранието на Република Северна Македонија – ЕВРОПА 21 – за обединување на прогресивните сили во насока на ...

Реџепи се сретна со Османи, најави формирање на иницијатива во Собранието „Европа 21“

Frontline - 19.11.2021

Соодветно на моите последни политички одлуки и активности, сакам да информирам дека одлучив да покренам неформална политичка иницијатива во Собранието на Република Северна Македонија – ЕВРОПА 21 – за обединување на прогресивните сили во насока на ...

Јанушев: Во нормална земја политичкиот став се искажува во Собрание а не со уплашено селфи видео, напишан текст и бел ...

MakPress - 19.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Само вистина" на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше тој да биде 61-от пратеник со чиј потпис ќе се урне Владата

Zoom - 19.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Да не го правиме народот глупав, знаеме што се случи со Кастриот, вели Николоски

MakPress - 19.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21 рече дека не верува во кажувањата на Кастриот Реџепи кој се премисли во последен момент и не дојде на гласање за рушење на Владата.

Кастриот Реџепи имал здравствени проблеми да се појави на интервју, истите ги немал да се сретне со Заев

MakPress - 19.11.2021

Премиерот Зоран Заев, денеска во просториите на Владата имаше средба со пратеникот Кастриот Реџепи на која уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на ...

Вечерва во „Само вистина“ ќе гостува Игор Јанушев

Канал5 - 18.11.2021

Драги сограѓани вечерва во Само Вистина ќе гостува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. Mакедонскиот народ заслужува датум за почеток на преговори, но што направи опозицијата да го добиеме што поскоро? Зошто Реџепи од БЕСА се „воздржа“ да биде ...

„Само Вистина" со Игор Јанушев

Канал5 - 18.11.2021

Во вечерашната „Само Вистина“ гостуваше Игор Јанушев. Погледнете ја вечерашната „Само ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата, отиде кај киднаперот

Слободен Печат - 18.11.2021

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагира на недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на денеска закажаната дебата со Игор Јанушев на телевизијата Канал 5. Од што е исплашен Кастриот Реџепи? Од кого се крие Кастриот Реџепи? – прашуваат од ...

Николоски ги покажа списоците, Кастриот Реџепи се потпишал на 4 – „Толку многу зборуваше против Владата и Заев…“

ТВ21 - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вчера беше гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Се дебатираше на актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи околу ...

„Да не го правиме народот глупав, знаеме што се случи со Кастриот – неговиот син отиде да го пријави во полиција!

ТВ21 - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21 рече дека не верува во кажувањата на Кастриот Реџепи кој се премисли во последен момент и не дојде на гласање за рушење на Владата.

„До пред гласањето Кастриот Реџепи збор не кажа против иницијативата за уривање на Владата“, открива Николовски

ТВ21 - 18.11.2021

Со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва во „Клик Плус“ дебатираме на темата гласање недоверба на Владата, и како Кастриот Реџепи во последен момент се премислил и не дошол на гласање.

Османи: Следната недела ќе се официјализира новото парламентарно мнозинство

24 Вести - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев утре ќе се сретне со лидерот на Алтернатива Африм Гаши, а средбата е закажана за 15 и 30 минути во клубот на пратеници. Од Алтернатива ја потврдуваат средбата и велат дека тие ги почнуваат преговорите за влез во владата и дека ...

Николоски објави 4 списоци со потписот на Кастриот

Фокус - 18.11.2021

Кога се иницираше целата работа околу ново мнозинство, идејата на пратениците на БЕСА беше последни да се потпишат на списокот, а Кастриот Реџепи да биде 61-иот, рече Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски бара избори, Заев одговори: „Избори ќе нема до 2024 година“

Алсат-М - 18.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не очекува суштински промени од најавената реконструкција на владиниот кабинет. И покрај тоа што признава дека неговата идеја за брзи парламентарни избори ќе пропадне доколку се прошири мнозинството, ...

Премиерот Заев разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи

Канал5 - 18.11.2021

Народната волја за мирно и заедничко живеење и натаму ќе биде изразена преку стабилно демократско мнозинство во Парламентот. Денеска во просториите на Владата на Република Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот ...

Заев разговараше со Кастриот Реџепи: Народната волја за мирно и заедничко живеење и натаму ќе биде изразена преку ...

ТВ21 - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Заев денеска се сретна со Кастриот Реџепи

Фокус - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, информираат од Владата. -Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба ...

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, тој требаше да дојде во Собранието

Канал5 - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Само вистина" на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев . Тој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, ...

Пратеничка на Алијанса била скриена поддршка на власта?

Фокус - 18.11.2021

Пратеничка од Алијанса за Албанците од Западна Македонија треба да биде 61-от пратеник во парламентарното мнозинство, брифираат високи извори владејачките СДСМ и ДУИ. Како што велат тие, комуникацијата со пратеничката од партијата предводена од ...

Николоски: Реџепи исчезна како во серијата за Ескобар, а збор не кажа пред седницата

Слободен Печат - 18.11.2021

„Да не го правиме народот глупав. Добро знаат дека Реџепи исчезна поради закани“, изјави вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. Според него, сето ова било како сценарио од латиноамерикански ...

Средба на Зоран Заев и Кастриот Реџепи: Заедно ќе го зајакнеме европскиот курс на земјата

Сител - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на ...

Јанушев откако Реџепи не дојде на дебата: Ако повторно е киднапиран, да пријавиме во полиција

Слободен Печат - 18.11.2021

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во денешната дебатна емисија „Само вистина“ немаше телевизиски дуел со пратеникот Кастриот Реџепи, кој го откажал гостувањето, со образложение дека тоа го прави поради здравствени причини.

Заев разговараше со пратеникот Реџепи: Народната волја за мирно и заедничко живеење бара стабилно мнозинство во ...

Слободен Печат - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Заев и Реџепи се уверени дека ќе има стабилно демократско мнозинство во Парламентот

МКД - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев и пратеникот Кастриот Реџепи на денешната средба во владата ја потврдиле заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на огромното мнозинство граѓани на нашата земја.

Скендер Реџепи: Верувам дека партиските органи ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата

Слободен Печат - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

Скендер Реџепи: Начелно верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата

Сител - 18.11.2021

Пратеникот и член на Алтернатива Скендер Реџепи за Слободен печат изјави дека верува Алтернатива ќе биде дел од Владата. -Начелно верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата. Разликите во партијата се истопија и очекувам органите на партијата да ...

Реџепи верува дека „Алтернатива“ ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Алсат-М - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Реџепи верува дека „Алтернатива" ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Канал5 - 18.11.2021

Начелно верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата. Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива" Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Канал5 - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина" и отиде кај киднаперот, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.. 3 дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

ОТКАКО ЈА СПАСИ ВЛАДАТА, КАСТРИОТ РЕЏЕПИ НА ГОСТИ КАЈ ЗАЕВ - народната волја преку стабилно мнозинство

Фактор - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев денеска бил на средба со пратеникот Кастриот Реџепи, кој не дојде на гласањето на доверба на Владата и со тоа практично го спаси парламентарното мнозинство. „Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката ...

Николоски: Народот да не го правиме глупав, Реџепи добил понуда како од Наркос – „сребро или олово“, потребно е веднаш ...

Курир - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21, истакна дека како во латиноамериканската серија Наркос владее оваа власт, но народот не е глупав знае точно што се случи со Кастриот Реџепи, а посочи дека потребни се избори и ...

Премиерот Заев разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи: Народната волја за мирно и заедничко живеење и натаму ќе биде ...

Бриф - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Заев-Реџепи: Народната волја за заедничко живеење ќе биде изразена преку стабилно демократско мнозинство

Нова ТВ - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. -Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Заев денеска се сретна со Кастриот Реџепи

Вечер Прес - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, информираат од Владата. -Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба ...

Заев – Реџепи: Реформскиот и европскиот курс на земјата зајакнува преку стабилно парламентарно мнозинство

Вечер Прес - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев, денеска во просториите на Владата имаше средба со пратеникот Кастриот Реџепи на која уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на ...

Премиерот Заев разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи: Народната волја за мирно и заедничко живеење и натаму ќе биде ...

Либертас - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се сретнаа Заев и Реџепи, избори засега нема да има

Фактор - 18.11.2021

СРЕДБА ЗАЕВ - РЕЏЕПИ Премиерот Зоран Заев денеска бил на средба со пратеникот Кастриот Реџепи, кој не дојде на гласањето на доверба на Владата и со тоа практично го спаси парламентарното мнозинство.

ФОТО: Средба Заев и Кастриот Реџепи

Курир - 18.11.2021

Во просториите на Владата денеска премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, информираат од Владата. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдиле заедничката заложба за одржување и зајакнување на ...

Реџепи: Верувам дека партиските органи ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата

Либертас - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

„Кастриот избега од дебата отиде кај киднаперот“

Курир - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, стоиц во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – 3 дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

РЕЏЕПИ ЈА ВНЕСУВА АЛТЕРНАТИВА ВО ВЛАДА Нема да ја уриваме власта доколку постигнеме договор

+инфо - 18.11.2021

Ако Алтернатива одлучи да биде дел од власта, тој договор ќе важи до крајот на мандатот на Владата, изјави Реџепи. Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, ...

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, тој требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не ...

Курир - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше да биде 61-от кој ќе стави потпис за рушење на Владата

Курир - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Реџепи верува дека „Алтернатива“ ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Вечер Прес - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

ИГРАТА НА ЗАЕВ И РЕЏЕПИ Е ГУБИТНИЧКА Еднаш изиграа дрско, но вторпат нема да им дозволиме

+инфо - 18.11.2021

Заев можеби смета дека со киднапирање пратеници ќе се одржи на власт и дека нема да одговара за сите лоши политики, но реалноста не е воопшто таква, порача пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше да биде 61. потпишан пратеник, се потпиша на четири списоци

Република - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Разговорот започна со пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи околу гласањето недоверба.

(ВИДЕО)Николоски ги објави списоците: Кастриот инсистираше да биде 61 пратеник, па се потпиша на 4 списоци како 61 ...

Press24 - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва во своето гостување во емисијата „ Клик Плус “ на ТВ21, ги објави списоците на кои се потпишал пратеникот Кастриот Реџепи, а кој не се појави на гласање (не)доверба на Владата.

НИКОЛОСКИ: Со Реџепи се случи „сребро или олово“…, син му отиде со Касими во полиција!

Денешен - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21 рече дека не верува во кажувањата на Кастриот Реџепи кој се премисли во последен момент и не дојде на гласање за рушење на Владата.

Николоски: Знаеме што се случи со Кастриот – неговиот син отиде да го пријави во полиција

Република - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21 рече дека не верува во кажувањата на Кастриот Реџепи кој се премисли во последен момент и не дојде на гласање за рушење на Владата.

Јанушев: Непојавувањето на Реџепи во Собрание покажува до кое ниво е пуштен режимот во државата

Lider - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Николоски: Исчезнувањето на Реџепи е како сценарио од серијата за Ескобар

Република - 18.11.2021

Да не го правиме народот глупав. Добро знаат дека Кастриот Реџепи исчезна поради закани, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во емисијата „Клик плус“. Според него, сето ова било како сценарио од латиноамерикански филм.

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не ...

Нетпрес - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Да не го правиме народот глупав, знаеме што се случи со Кастриот, неговиот син отиде да го пријави во полиција

Lider - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вечерва во ТВ21 рече дека не верува во кажувањата на Кастриот Реџепи кој се премисли во последен момент и не дојде на гласање за рушење на Владата.

Николоски: Реџепи до четвртокот збор не кажа против иницијативата

Република - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва во „Клик Плус“ зборува за минатиот четврток, кога требаше да се гласа недоверба на Владата. Тогаш Кастриот Реџепи во последен момент се премислил и не дошол на гласање.

Заев се сретна со „киднапираниот“ Кастриот Реџепи

Независен - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи за потребата да се обезбеди стабилно парламентарно мнозинство. -Заев и Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и ...

Заев-Реџепи: Народната волја за заедничко живеење ќе биде изразена преку стабилно демократско мнозинство

24Инфо - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше да биде 61-от кој ќе стави потпис за рушење на Владата

Lider - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Заев се сретна со Кастриот Реџепи

Press24 - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев денеска се сретнал со пратеникот до Движењето БЕСА Кастриот Реџепи кој иако се потпиша на иницијативата, не се појави во Собранието на гласањето Доверба на Владата. Како што соопшти владината прес-служба, Заев и Реџепи уште ...

(ФОТО) Средба Заев и Кастриот Реџепи

Lider - 18.11.2021

Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдиле заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на огромното мнозинство граѓани на нашата земја.

Заев се сретна со Кастриот Реџепи

MTM - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев денеска во просториите на Владата разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, кој беше исклучен од партијата БЕСА откако не се појави во Собранието каде требаше да гласа за недоверба на Владата.

Заев го прими во владата „киднапираниот“ Кастриот Реџепи

Република - 18.11.2021

Во просториите на Владата денеска премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, информираат од Владата. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдиле заедничката заложба за одржување и зајакнување на ...

Народот не е глупав и точно знае што се случуваше со пратеникот Реџепи, смета Николоски

Нетпрес - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во четвртокот во прграмата на телевизијата ТВ21 истакна дека како во латиноамериканската серија „Наркос“ владее оваа власт, но народот не е глупав знае точно што се случи со Кастриот Реџепи, а ...

Заев се сретна со Кастриот Реџепи

Н.Македонија - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев денеска во просториите на Владата разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи, кој беше исклучен од партијата Беса откако не се појави во Собранието каде требаше да гласа за недоверба на Владата.

Илиевски: Кастриот повторно се самокиднапираше, уште еден показател дека лажењето без образ и мафијашките навики се ...

Република - 18.11.2021

Богдан Илиевски ја коментира одлуката на Кастриот Реџепи да го откаже веќе потврденото учество во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија поради здравствени причини, а во исто време да оди на средба со Зоран Заев во владата.

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Lider - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – 3 дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

Заев имаше средба со пратеникот на Беса, Реџепи во Владата

еМагазин - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата премиерот имаше средба и разговараше со пратеникот од Беса, , информираат од Владата. „Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и ...

Заев разговараше со Кастриот Реџепи: Народната волја ќе биде изразена преку стабилно демократско мнозинство во ...

Република - 18.11.2021

Во просториите на Владата, денеска се одржа средба на премиерот Зоран Заев и пратеникот Кастриот Реџепи. Заев и Реџепи искажале заедничка заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на огромното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Република - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. ...

Игор Јанушев вечерва на тв-дуел со Кастриот Реџепи

Република - 18.11.2021

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев вечерва гостува на телевизијата Канал 5 во политичката емисија „Само вистина“. Тој ќе има тв-дуел со пратеникот Кастриот Реџепи. ...

Игор Јанушев вечерва на тв-дуел со Кастриот Реџепи

Lider - 18.11.2021

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев вечерва гостува на телевизијата Канал 5 во политичката емисија „Само вистина“. Тој ќе има тв-дуел со пратеникот Кастриот ...

Игор Јанушев вечерва на тв-дуел со Кастриот Реџепи

Нетпрес - 18.11.2021

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев вечерва гостува на телевизијата Канал 5 во политичката емисија „Само вистина“. Тој ќе има тв-дуел со пратеникот Кастриот ...

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, можеше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не ...

Република - 18.11.2021

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, гостуваше во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија. при што зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, спречувањето на гласањето ...

Реџепи: Верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата

Press24 - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Николоски: Реџепи инсистираше да биде 61-от кој ќе стави потпис за уривање на Владата

Нетпрес - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Да не го правиме народот глупав, знаеме што се случи со Кастриот-син му отиде да го пријави во полиција!

24Инфо - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Пратеникот кој се пишманеше дали да гласа за доверба верува дека Алтернатива ќе влезе во владата

Република - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, тој требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа

Press24 - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Само вистина" на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Реџепи: Верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата

24Инфо - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Николоски ги објави списоците, Кастриот Реџепи се потпишал на 4 од нив

Lider - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Се дебатирае за актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи околу ...

ОД ШТО СЕ ПЛАШИ?: Реџепи избега од најавената дебата со Јанушев

Денешен - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

Кастриот избега од дебата отиде кај киднаперот, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 18.11.2021

Од најголемата опозициска партија, ВМРОД-ПМНЕ, во соопштение испратено до медиумите, обвинуваат дека, Кастриот избегал од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“, и како што велат отишол кај киднаперот.

Заев се сретна со Реџепи од Беса: „Народната волја за мирно и заедничко живеење ќе остане изразена преку стабилно ...

365 - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев денеска, во просториите на Владата, оствари средба со пратеникот од Беса кој „се засолни“ на денот на гласањето недоверба на Владата – Кастриот Реџепи. На средбата, како што информираат од Владата, двајцата уште еднаш ја ...

Реџепи верува дека Алтернатива ќе стане дел од Владата: „Интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на ...

365 - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на Алтернатива – Скендер Реџепи, верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не ...

Точка - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Реџепи верува дека Алтернатива ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Кајгана - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на Алтернатива, Скендер Реџепи, верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Откако ја спаси Владата, Кастриот Реџепи на средба со Заев

Точка - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. „Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на ...

Николоски: Исчезнувањето на Реџепи е како сценарио од серијата за Ескобар

Локално - 18.11.2021

Да не го правиме народот глупав. Добро знаат дека Реџепи исчезна поради закани, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во емисијата „Клик плус“. Според него, сето ова било како сценарио од латиноамерикански филм.

Реџепи: Начелно верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата

CivilMedia - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

Реџепи за СП: Верувам дека партиските органи ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата

Frontline - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „ Слободен печат “ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

Кастриот инсистираше да биде 61-от пратеник кој ќе стави потпис за политички да им „пресуди“ на ДУИ и СДСМ, вели ...

MakPress - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Јанушев не се соочи со Реџепи: Ако повторно е киднапиран, да пријавиме во полиција

Локално - 18.11.2021

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во денешната дебатна емисија „Само вистина“ не дочека да има телевизиски дуел со пратеникот Кастриот Реџепи, кој го откажал гостувањето, поради здравствени причини.

Николоски: Кастриот Реџепи инсистираше да биде 61-от кој ќе стави потпис за рушење на Владата

Опсервер - 18.11.2021

Иницијативата за гласање на доверба на Влада која што се поднесе, беше иницирана помеѓу другото и од политичката партија БЕСА на која што припаѓа пратеникот Кастриот Реџепи. Беше нанесена една голема неправда затоа што на чисто добиена ситуација во ...

Реџепи верува дека Алтернатива ќе биде дел од Владата, а кога тоа ќе се случи потписите на иницијативата за нејзино ...

Zoom - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

РЕЏЕПИ ЈА ВНЕСУВА АЛТЕРНАТИВА ВО ВЛАДА Нема да ја уриваме власта доколку постигнеме договор

4NEWS - 18.11.2021

Начелно верувам дека органите на партијата ќе одлучат Алтернатива да биде дел од Владата, изјави за „Слободен печат“ Скендер Реџепи, пратеник и член на претседателството на Алтернатива. Во исчекување на средбата помеѓу лидеот на Алтернатива Африм ...

Заев разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи

Кумановски м. - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Реџепи верува дека „Алтернатива“ ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Frontline - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Заев се сретна со Кастриот Реџепи, пратеникот кој одби да гласа за пад на Владата

Zoom - 18.11.2021

Во просториите на Владата на РСМ премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот ...

Реџепи верува дека „Алтернатива“ ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Опсервер - 18.11.2021

– Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Николоски објави 4 списоци, на сите стои потписот на Кастриот Реџепи и неговата согласност за пад на Владата (Видео)

MakPress - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи ...

Реџепи: Верувам дека „Алтернатива“ ќе биде дел од Владата

MakPress - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Алтернатива најверојатно ќе влезе во Владата, најавува пратеникот Реџепи

Скопско Ехо - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на Алтернатива Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Заев-Реџепи: Народната волја за мирно и заедничко живеење и натаму ќе биде изразена преку стабилно демократско ...

Frontline - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Ако Реџепи не бил киднапиран, требаше да дојде, а не мистериозно да исчезне, вели Јанушев

Скопје1 - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Заев – Реџепи: Реформскиот и европскиот курс на земјата зајакнува преку стабилно парламентарно мнозинство

Опсервер - 18.11.2021

Премиерот Зоран Заев, денеска во просториите на Владата имаше средба со пратеникот Кастриот Реџепи на која уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и зајакнување на реформскиот и европскиот курс на земјата, како определба на ...

Реџепи верува дека „Алтернатива“ ќе донесе одлука да биде дел од Владата

Gostivarpress.mk - 18.11.2021

Пратеникот и член на претседателството на „Алтернатива“ Скендер Реџепи верува дека партијата ќе донесе одлука да биде дел од Владата затоа што, како што вели, интеграцијата на земјата во ЕУ е приоритет пред уривањето на власта.

Јанушев: Ако Реџепи не бил киднапиран, тој требаше да дојде во Собранието и да образложи зошто нема да гласа, а не ...

Опсервер - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само вистина” на Канал 5 телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, резултатите од локалните избори, шверцерското ...

Продолжуваат дезинформациите дека Кастриот Реџепи бил „киднапиран“

CivilMedia - 18.11.2021

Како што најави, пратеникот Кастриот Реџепи од БЕСА, во понеделникот на 15 номеври се појави на прес конференција за да ги објасни причините за неговото отсуство од собраниската седница на 11 ноември, на која требаше да се гласа за недоверба на ...

Кастриот избега од дебата отиде кај киднаперот

Опсервер - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот. 3 дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

Кастриот Реџепи се потпишал дури на 4 списоци за рушење на Владата, Николовски ги објави во емисија

4NEWS - 18.11.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ни е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Дебатираме на актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи околу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Zoom - 18.11.2021

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагира на недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на денеска закажаната дебата со Игор Јанушев на телевизијата Канал 5. „Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина” и отиде кај киднаперот.

Кастриот Реџепи на гости кај Заев, се пофалија дека направиле многу за иднината

ММС - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

Заев на средба со Реџепи: Заедно ќе го зајакнеме европскиот курс на земјата

Локално - 18.11.2021

Денеска во просториите на Владата на Република Северна Македонија премиерот Зоран Заев имаше средба и разговараше со пратеникот Кастриот Реџепи. -Премиерот Заев и пратеникот Реџепи уште еднаш ја потврдија заедничката заложба за одржување и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

4NEWS - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

Kaстриот избега од дебата со Јанушев

PressingTV - 18.11.2021

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

Мицкоски: Од ЕУ принципите на власта видовме како пратеник чита напишана изјава со бел ѕид во позадина, слично како во ...

MakPress - 18.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Топ тема" гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Реџепи за Фокус: Ми се закануваа и по живот, но не жалам за одлуката

Фокус - 17.11.2021

Како пратеник во парламентот, ќе продолжам да делувам според моите убедувања, што значи продолжување на континуитетот на владата, особено во правец на почеток на преговори со ЕУ и менаџирање на пандемијата и кризата, вели во изјава за Фокус Кастриот ...

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше, пратеник како во Боливија читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид

ТВ21 - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Мицкоски нема доказ дека Реџепи бил киднапиран

Фокус - 17.11.2021

Доказ немам, но Кастриот Реџепи беше киднапиран, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Тој доброволно се потпиша на списокот за пад на оваа влада, и тоа под имињата на Борислав Крмов и Димитар Апасиев од Левица.

Несериозно е што Реџепи по исчезнувањето, на видео порака читаше напишан текст, вели Мицкоски

МКД - 17.11.2021

Она кое што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата во земјата. Начинот на кој се спречи формирањето на ново парламентарно мнозинство наликува на недемократските и тоталитарните земји во кои е ...

Мицкоски: Реџепи читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид, како во Боливија

Слободен Печат - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” на телевизијата Телма гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој зборуваше за актуелната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за ...

Мицкоски: Доказ немам, но Кастриот Реџепи беше киднапиран

Фактор - 17.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски верува дека пратеникот Кастриот Реџепи бил киднапиран, иако нема докази за тоа. Вели дека киднапирањето на пратеник на денот на гласање доверба на Владата во Собранието не може и не смее да се ...

Мицкоски: Она што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата

Вечер Прес - 17.11.2021

Она кое што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата во земјата. Начинот на кој се спречи формирањето на ново парламентарно мнозинство наликува на недемократските и тоталитарните земји во кои е ...

Мицкоски: Она што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата

Нова ТВ - 17.11.2021

Она кое што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата во земјата. Начинот на кој се спречи формирањето на ново парламентарно мнозинство наликува на недемократските и тоталитарните земји во кои е ...

КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ЧИТАШЕ НАПИШАНА ИЗЈАВА, А ВО ПОЗАДИНА БЕЛ ЅИД Мицкоски вели дека такви работи се случуваат само во ...

+инфо - 17.11.2021

Такви изјави се снимаат во земји како Боливија кога јасно се знае дека некој пратеник или политичар е уценет и киднапиран од одредена политичка структура. Згрозен сум од тоа што се случи во четвртокот.

Мицкоски : Доказ немам , но Кастриот беше киднапиран

Либертас - 17.11.2021

Доказ немам, но Кастриот Реџепи беше киднапиран, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Тој доброволно се потпиша на списокот за пад на оваа влада, и тоа под имињата на Борислав Крмов и Димитар Апасиев од Левица.

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше, пратеник како во Боливија читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид

24Инфо - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

МИЦКОСКИ: Реџепи читаше напишана изјава, пред бел ѕид, како киднапираните пратеници во Боливија

Денешен - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот период и ...

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше, пратеник како во Боливија читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид

Република - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Мицкоски: Пратеник како во Боливија читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид

Press24 - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Топ тема" гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Мицкоски: Она што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата

Кајгана - 17.11.2021

Она кое што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата во земјата. Начинот на кој се спречи формирањето на ново парламентарно мнозинство наликува на недемократските и тоталитарните земји во кои е ...

Mицкоски: „Доказ немам, но Кастриот Реџепи беше киднапиран“

Точка - 17.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва информира дека нема докази дека Кастриот Реџепи бил киднапиран или дека му бил даден текст за да го прочита во објавеното видео на Фејсбук, на денот кога требаше да се гласа за недоверба на ...

Мицкоски: Она што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата

Опсервер - 17.11.2021

Она кое што се случуваше во Собранието во четвртокот е грубо нарушување и прекршување на демократијата во земјата. Начинот на кој се спречи формирањето на ново парламентарно мнозинство наликува на недемократските и тоталитарните земји во кои е ...

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше, пратеник како во Боливија читаше напишана изјава, а во позадина бел ѕид

Опсервер - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше

4NEWS - 17.11.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, изминатите локални избори, како и за очекувањата за наредниот ...

Mицкоски: Немам докази дека Реџепи бил киднапиран

Локално - 17.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва информира дека нема докази дека Кастриот Реџепи бил киднапиран или дека му бил даден текст за да го прочита во објавеното видео на Фејсбук, на денот кога требаше да се гласа за недоверба на ...

(ВИДЕО) Интервју со Кастриот Реџепи: Не вредеше поради емоцијата да падне ДУИ да ја ризикуваме судбината на државата

360 степени - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, и во интервјуто за „360 степени“, инсистира дека се промениле околностите од моментот кога се потпишал на иницијативата за гласање недоверба на Владата до моментот кога требаше да се одржи собраниската седница што било ...

Дали предвремени избори ќе зависат од решение за спорот со Бугарија и датум за ЕУ?

Сител - 16.11.2021

Предвремени избори ќе има, но кога тие ќе се случат ќе одлучува власта зависно од тоа колку ќе може на своја сметка да ја препише евентуалната одлука на Брисел за почеток на преговорите за членство во ЕУ.

ВИДЕО | Реџепи: Не сакам да дебатирам со Левица оти тие сакаат да отворат ретроградни теми

Слободен Печат - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Беса, избра да одите против својот потпис и својата партија, што е веројатно најзрела постапка направена во последниве денови. Беса од седењето во Влада со СДСМ и ДУИ добри добра позиција на терен кај гласачите, но по ...

Милошоски: Кастриот Реџепи за амбасадор во Вашингтон

МКД - 16.11.2021

По вчерашното појавување во Собранието на Македонија на пратеникот Кастриот Реџепи, поради чие исчезнување во четвртокот од седницата за гласање недоверба на Владата продапдна опозицискиот обид за уривање на власта, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио ...

Османи: Македонија е клучот за стабилноста – Реџепи е убеден дека на 14 декември ќе ги почнеме преговорите

ТВ21 - 16.11.2021

До одржувањето на декемврискиот Совет на Европската унија има уште еден месец , но во јавноста се повеќе се подгреваат надежи дека токму на овој состанок Македонија ќе ги почне преговорите со Унијата.

Кастриот Реџепи e отстранет од БЕСА, Касами го има последниот збор!

Алсат-М - 16.11.2021

Лидерот на Движењето БЕСА, сега и градоначалник на Тетово, Билал Касами, вели дека пратеникот Кастриот Реџепи останува исклучен од партијата, бидејќи според него има аргументи кои не му дозволиле на пратеникот да гласа за уривање на Владата.

Касами убеден дека Реџепи бил спречен да се појави на седницата за интерпелација

Алсат-М - 16.11.2021

Лидерот на Движењето Беса и градоначалник на Тетово, Билал Касами, продолжува да е убеден дека пратеникот од неговата партија, Кастриот Реџепи, е приведен на денот кога се очекуваше гласање недоверба на Владата.

„Не спијам мирно“, рече Реџепи во Клик Плус откривајќи ја „скришната“ локација каде што се засолнил

ТВ21 - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи беше клучен играч за гласање недоверба на Владата, но тој реши да не се појави, па во четвртокот се отворија многу прашања за неговата локација. На прашање синоќа во Клик Плус дали спие мирно после не појавувањето на ...

Милошоски: Кастриот би бил одличен избор за позицијата амбасадор во САД

Сител - 16.11.2021

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во Фејсбук статус утринава напиша дека пратникот Кастриот Реџепи кој не се појави на гласањето за (не)доверба на Владата, би бил, одличен избор за позицијата амбасадор во САД.

Апасиев: Киднапиранион Кастриот безочно ЛАЖЕ дека не знаел дека и Левица ќе биде на списокот

ТВ21 - 16.11.2021

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев, на својот Фејсбук профил обвини дека пратеникот Кастриот Реџепи безочно лаже дека не знаел дека и Левица ќе биде на списокот, односно иницијативата за гласање на недоверба на Владата.

Апасиев до Реџепи: Слеп да не беше бе уценето пратениче, јас сум потпишан 58-ми, а ти 61-ви

Сител - 16.11.2021

Димитар Апасиев, лидер на партијата Левица, преку својот фејсбук профил го обвинува пратеникот Кастриот Реџепи дека лаже дека не знаел дека и Левица ќе биде дел од иницијативата за гласање недоверба на Владата.

Апасиев: Кастриот лаже дека не знаел дека Левица ќе биде на списокот

Фокус - 16.11.2021

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вечерва го обвини пратеникот Кастриот Реџепи дека лаже дека не знаел дека и Левица ќе биде дел од иницијативата за гласање недоверба на ...

Реџепи: Кога стигнав дома гледам фотографија со Апасиев, се збунив, нож во грб и веднаш сменив мислење

Сител - 16.11.2021

Пратеникот од Беса Кастриот Реџепи во вчерашното гостување на ТВ 21 објасни како ја донел одлуката да не гласа за недоверба на Владата. Вели дека му бил забиен нож во грб кога видел дека и Левица е дел од иницијативата. Да, се потпишав и јас.

Апасиев: Кастриот лаже дека не знаел дека Левица ќе биде на списокот

Вечер Прес - 16.11.2021

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев синоќа го обвини пратеникот Кастриот Реџепи дека лаже дека не знаел дека и Левица ќе биде дел од иницијативата за гласање недоверба на Владата. Киднапиранион Кастриот безочно ЛАЖЕ дека не знаел дека и Левица ...

АПАСИЕВ ДО РЕЏЕПИ: Слеп да не беше бе, уценето пратениче, јас сум потпишан 58-ми, а ти три места подолу

Фактор - 16.11.2021

Димитар Апасиев, лидер на партијата Левица, преку својот фејсбук профил го обвинува пратеникот Кастриот Реџепи дека лаже дека не знаел дека и Левица ќе биде дел од иницијативата за гласање недоверба на Владата.

КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ЗА АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН! Амбасадор со акредитирано срце

+инфо - 16.11.2021

„Бидејќи според Кастриот срцето веќе му било акредитирано во Вашингтон, тој би бил одличен избор за позицијата амбасадор во САД, како сериозна замена за промашениот анти-западен избор Фрчкоски, кого Заев го сака, но Америка не го сака“, пишува на ...

Кастриот Реџепи: Не спијам мирно, но мирна ми е душата

Курир - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи не се појави во Собрание за гласање недоверба на Владата. На прашање синоќа во Клик Плус дали спие мирно после непојавувањето на собраниската седница на која требаше да се гласа недоверба на Влада, Реџепи посочи дека ...

Kастриот Реџепи за ТВ21: Владата располага со 61 пратеник, ќе дознаете кој е 61-от

Либертас - 16.11.2021

Околу Кастриот Реџепи во последниот период се крена многу врева. Пратеникот кој се потпиша на иницијативата, потоа одби да гласа против рушењето на владата вечерва е гостин во „ Клик Плус “ на ТВ21 каде што ги откри миговите кога беше најбараниот ...

Апасиев го „фати“ Реџепи во лага

Антропол - 16.11.2021

Катриот Реџепи, пратеникот од Беса кој ја изневери својата партија и одлучи да премине на другата страна спасувајќи го режимот на ДУИ и СДСМ, вчера во интервју за ТВ21се обиде да го оправда својот потег.

360° Добиле на подарок ниви вредни 20 денари за квадрат, ги продале на ЕВН Електрани 40 пати поскапо

Бриф - 16.11.2021

Во видеото погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“, емитувано на ТВ Алсат на 15 ноември 2021 г, a во ова издание ќе гледате: -Како помина прес-конференцијата на Кастриот Реџепи во Собранието за која имаше голем медиумски ...

Реџепи: Ја криев одлуката да не најдат друг пратеник кој ќе гласа против владата

Република - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 открива дека ја криел одлуката дека веќе се премислил и дека нема да гласа против владата, за да може да не најдат друг пратеник кој ќе гласа против и со тоа ја „спасил“ владата. рече Реџепи.

Реџепи: Владата располага со 61 пратеник, БЕСА е дел од неа

Н.Македонија - 16.11.2021

Владата во моментов има собраниско мнозинство, односно 61 пратеник и наскоро ќе се дознае за кој станува збор, истакна во Кастриот Реџепи во синоќешното гостување во „Клик Плус“ на „ТВ21“, зборувајќи за актуелната политичка ситуација.

Aпасиев: Киднапиранион Кастриот безочно лаже дека не знаел оти и Левица ќе биде на списокот, а е потпишан три места под ...

Република - 16.11.2021

Лидерот на Левица Димитар Апасиев реагира на вчерашната изјава на пратеникот Кастриот Реџепи дека тој не знаел дека на списокот од 61 пратеник на првата иницијатива за гласање недоверба на власта. му порача Апасиев.

Реџепи ја смени изјавата за тоа дали имал комуникација со Заев

Lider - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи за само неколку часа ја промени изјавата дали додека бил „киднапиран“ се слушнал со премиерот Заев. На обраќањето во Собранието рече дека се слушнал а пак вчера вечерта во гостување за „ТВ 21“ демантираше дека се слушнал ...

Реџепи за само неколку часа ја смени изјавата дали се слушнал со Заев додека беше „киднапиран“

Република - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи за само неколку часа ја промени изјавата дали додека бил „киднапиран“ се слушнал со премиерот Заев. На обраќањето во Собранието рече дека се слушнал а пак вчера вечерта во гостување за „ТВ 21“ демантираше дека се слушнал ...

Реџепи: Кога стигнав дома, гледам фотографија со Апасиев. Се збунив. Нож во грб. Веднаш сменив мислење…

Република - 16.11.2021

Пратеникот од Беса Кастриот Реџепи во вечерашното гостување на ТВ 21 објасни како ја донел одлуката да не гласа за недоверба на Владата. Вели дека му бил забиен нож во грб кога видел дека и Левица е дел од иницијативата. , рече Реџепи.

Касами: Кастриот Реџепи e отстранет од БЕСА!

Република - 16.11.2021

Лидерот на Движењето БЕСА, сега и градоначалник на Тетово, Билал Касами, вели дека пратеникот Кастриот Реџепи останува исклучен од партијата, бидејќи според него има аргументи кои не му дозволиле на пратеникот да гласа за уривање на Владата.

Срцето веќе му било акредитирано: Кастриот за амбасадор во Вашингтон?

Република - 16.11.2021

Амбасадор со акредитирано срце 🚩Ако се остават на страна дипломатската афера од Ерменија, како и преголемата потрошувачка на акцизна стока во некои ДКПа, најголемиот суштински пропуст на македонската дипломатија е што подолго од три години нема ...

Милошоски: Кастриот за амбасадор во САД

Press24 - 16.11.2021

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во фејзбук статус утринава напиша дека пратникот Кастриот Реџепи кој не се појави на гласањето за (не)доверба на Владата, би бил, одличен избор за позицијата амбасадор во САД.

АПАСИЕВ ДО РЕЏЕПИ: Не лажи, знаеше дека јас сум на списокот, три места сум потпишан пред тебе

Денешен - 16.11.2021

Катриот Реџепи, пратеникот од Беса кој ја изневери својата партија и одлучи да премине на другата страна спасувајќи го режимот на ДУИ и СДСМ, вчера во интервју за ТВ21 се обиде да го оправда својот потег, пишува порталот ан „евица“ „Антропол“.

Реџепи во "Клик Плус" ја откри локацијата каде што се засолнил, тврди дека Владата има 61 пратеник

Точка - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи го привлече вниманието на македонската јавност, откако, и покрај тоа што беше клучен играч за гласање недоверба на владата, не се појави во Собранието. Реџепи вчера беше гостин во " Клик Плус " на " 21ТВ ", каде беше ...

Се слушнал или не со Заев: Реџепи ја смени изјавата

PressingTV - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи за само неколку часа ја промени изјавата дали додека бил „киднапиран“ се слушнал со премиерот Заев. На обраќањето во Собранието рече дека се слушнал а пак вчера вечерта во гостување за „ТВ 21“ демантираше дека се слушнал ...

Реџепи: Не вредеше за една емоција да ја ставиме под знак прашалник судбината на државата и на граѓаните

Frontline - 16.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, и во интервјуто за „ 360 степени “, инсистира дека се промениле околностите од моментот кога се потпишал на иницијативата за гласање недоверба на Владата до моментот кога требаше да се одржи собраниската седница, што било ...

Реџепи: Не сакам да дебатирам со Левица, тие сакаат да отворат ретроградни теми

Локално - 16.11.2021

ДУИ успева и по потежок пораз заедно со Груевски сепак да се врати на сцената. Околу секоја идна влада ДУИ придонесува да се формира влада, а од друга страна Левица е потребна за формирање влада која не е на СДСМ.

Реџепи: Алтернатива чека пред Влада за да биде дел од неа, зошто ние да излеземе

Локално - 16.11.2021

„Ние имаме 61 пратеник моментално. 61-от ќе го дознаете брзо. Освен тоа, ниту една партиска одлука нема за да излеземе од Влада. Не заседуваат партиски органи на оваа тема. Треба да почекаме. Не знам зошто се брзаат поединци во Беса.

Реџепи: Не сум контактирал со Заев, но се слушнав со други членови од СДСМ

Локално - 16.11.2021

Се знам со премиерот Заев, но не ми се јавил, ниту ме побарал во последните период. Имав контакт со Димитров, Оливер Спасовски, Маричиќ, зборувам за првата фаза, вели пратеникот Кастриот Реџепи кој синоќа беше гостин во емисијата „Клик плус“.

(ВИДЕО) Реџепи на прес за „киднапирањето“, ВМРО-ДПМНЕ во контрола „дали срцето му чука во Вашингтон“

360 степени - 15.11.2021

Претесна стана и големата кристална собраниска сала каде во ковид-пандемијата се одржуваат прес-конференциите на пратениците. Медиумските екипи, подготвени и за пренос во живо, нестрпливо го чекаа обраќањето на пратеникот Кастиот Реџепи од БЕСА, кој ...

360° Добиле на подарок ниви вредни 20 денари за квадрат, ги продале на ЕВН Електрани 40 пати поскапо (сезона 8, емисија ...

360 степени - 15.11.2021

Во ова издание, емитувано на ТВ Алсат на 15 ноември 2021 г., донесуваме: -Како помина прес-конференцијата на Кастриот Реџепи во Собранието за која имаше голем медиумски интерес; -Интервју со пратеникот Кастриот Реџепи за одлуката да се потпише, па ...

Ќе бев сам против паѓање на владата зашто пратениците на СДСМ и ДУИ кажаа дека нема да дојдат, а добив и заканувачки ...

Сакам да кажам - 15.11.2021

Пратеникот од Беса Кастриот Реџепи, кој кажа дека не е исклучен од партијата, се појави денеска во Собранието во живо, и кажа дека самостојно се оддалечил на непозната локација во четвртокот кога требаше да се гласа за доверба на владата, а не дека ...

Реџепи планира да остане пратеник на Беса и тврди дека партијата е сѐ уште во Владата

360 степени - 15.11.2021

Ако имате повеќе прашања, викнете ме во вашиот медиум на интервју, на дебата… и ќе ви одговорам, рече Реџепи откако 40-ина минути стоеше пред многубројните новинари кои пристигнаа во Собранието да ја проследат неговата прес-конференција Тој рече ...

Кастриот Реџепи добивал пораки со закани за живот, но не открива од кого

Deutsche Welle - 15.11.2021

Пратеникот на Беса кој не дојде на собраниската седница за доверба на владата, Кастриот Реџепи вели дека „пресекол во корист на државата“. Беса се уште не е излезена од владата, тврди тој.

(ФОТО+ВИДЕО) Кастриот Реџепи гостин во „360 степени“

360 степени - 15.11.2021

Пратеникот пристигна во нашето студиото еден час по прес-конференцијата во Собранието Кастриот Реџепи, пратеникот на Беса, кој претендира да остане во истиот табор, и покрај најавите на Билал Касами за негово исклучување од партијата, денеска беше ...

ВМРО-ДПМНЕ за Кастриот Реџепи: Видовме како изгледа уценет човек

360 степени - 15.11.2021

Кастриот Реџепи прво самоволно стави потпис за пад на владата на СДСМ и ДУИ, а потоа откако исчезна повеќе од 10 часа го смени ставот и ДУИ и СДСМ му станаа пример за вредност, реагира опозицијата Откако пратеникот Кастриот Реџепи по четири дена ...

СДСМ по појавувањето на Реџепи: Отворени сме за соработка со сите демократски сили и пратеници

360 степени - 15.11.2021

Од владејачката партија велат дека денеска се потврдило дека „лагите на Мицкоски и на Апасиев и нивните обиди да ја закочат земјата не проаѓаат во Собранието“ Се потврди она што го говоревме, изјавите дека пратеник бил киднапиран беа несериозни, ...

Вечерва во 360°: Добиле на подарок ниви вредни 20 денари за квадрат, ги продале на ЕВН Електрани 40 пати поскапо

360 степени - 15.11.2021

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“, во кое ќе видите и интервју со пратеникот Кастриот Реџепи, се емитува вечерва (15 ноември 2021 г.) од 21:55 часот на ТВ Алсат Во „360 степени“ објавуваме: -Од пресот на Кастриот Реџепи во ...

Кастриот Реџепи денеска во 11:30 часот ќе одржи прес-конференција

Сител - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска во 11:30 часот ќе даде изјава во Собранието, соопшти секторот за односи со јавноста на Собранието на Македонија. Пратеникот Реџепи, денеска ќе ја одржи пресконференцијата во врска со „исчезнувањето“ на денот кога ...

Реџепи: Додека не се донесат официјални одлуки, јас сум член на БЕСА, а партијата е дел од Владата

ТВ21 - 15.11.2021

Додека не добијам официјална одлука од партијата, врз основа на статутот на партијата, дека сум исклучен, јас сум се уште член, потпретседател на партијата, пратеник и координатор на групата пратеници на Движењето БЕСА во парламентот, изјави денеска ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на Кастриот Реџепи

ТВ21 - 15.11.2021

Проследете ја во живо прес конференцијата на пратеникот Кастриот ...

Кастриот Реџепи излезе пред медиумите

Алсат-М - 15.11.2021

Пред јавноста се појави пратеникот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи. Тој рече дека неговата одлука да не присуствува на седницата за уривање на Владата е лична одлука и не бил уценуван или условуван.

Кастриот Реџепи вечерва гостин во „360 степени“ на АЛСАТ

Алсат-М - 15.11.2021

Кастриот Реџепи, пратеникот на Беса, кој претендира да остане во истиот табор, и покрај најавите на Билал Касами за негово исклучување од партијата, денеска беше гостин во студиото на „360 степени“, каде што пристигна околу еден час по ...

ВМРО-ДПМНЕ за изјавите на Кастриот Реџепи: Видовме како изгледа уценет човек

МКД - 15.11.2021

„Денеска видовме како изгледа уценет човек, методите со кои СДСМ и ДУИ го премислија Кастриот Реџепи ниту се демократски, а уште помалку се европски. Така изгледа уценет човек кој има многу противречности во својата приказна и човек на кој личниот ...

ВМРО-ДПМНЕ за Кастриот Реџепи: Денеска видовме како изгледа уценет човек

Сител - 15.11.2021

Така изгледа уценет човек кој има многу противречности во својата приказна и човек на кој личниот интерес му е пред колективниот. Ако ДУИ и СДСМ се европската вредност во која Кастриот Реџепи верува тогаш Европска Унија ја боли глава од Кастриот, ...

Реџепи сакал да гласа против, но кажа зошто не го сторил тоа

Алсат-М - 15.11.2021

Сакав да дојдам на седницата и да гласам против, но поради отсуството на мнозинството ќе бев единствен кој ќе беше против, рече пратеникот Кастриот Реџепи. Како што додаде, тој не бил сигурен за својата безбедност.

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска видовме како изгледа уценет човек

Канал5 - 15.11.2021

Така изгледа уценет човек кој има многу противречности во својата приказна и човек на кој личниот интерес му е пред колективниот, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Кастриот Реџепи.

ВМРО-ДПМНЕ за Кастриот Реџепи: Денеска видовме како изгледа уценет човек

Слободен Печат - 15.11.2021

Така изгледа уценет човек кој има многу противречности во својата приказна и човек на кој личниот интерес му е пред колективниот. Ако ДУИ и СДСМ се европската вредност во која Кастриот Реџепи верува тогаш Европска Унија ја боли глава од Кастриот, ...

ВМРО ДПМНЕ: Реџепи е уценет човек

Алсат-М - 15.11.2021

Денеска видовме како изгледа уценет човек, методите со кои СДСМ и ДУИ го премислија Кастриот Реџепи ниту се демократски, а уште помалку се европски – реагираше ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на Реџепи.

Реџепи: Првично требаше да дојдам на седницата и да гласам против

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска на прес конференција посочи дека првично размислувал да дојде на седницата за гласање недоверба на Владата и да гласа против. Претходно, тој истакна дека самоволно се засолнил со цел да не дозволи земјата да отиде ...

Кастриот Реџепи се појави со полициско обезбедување, власта и опозицијата се уште бараат мнозинство

Сител - 15.11.2021

Јас сум пратеник на Беса и потпретседател на партијата и сè додека не се промени мојот статус ќе дејствувам така. Беса не е надвор од Владата бидејќи за тоа нема одлука на партиските тела..

Ми се закануваа по живот и сега имам обезбедување, рече Реџепи

Фокус - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на денешната прес-конференција говореше за се што се случувало со него изминатите неколку денови, откако во четвртокот тој не се појави да гласа за недоверба на Владата на Македонија.

Кастриот Реџепи се појави жив и здрав во Собранието, тврди имал закани по живот

24 Вести - 15.11.2021

Кастриот Реџепи жив и здрав денеска во Собранието- не бил киднапиран. Но сега се шета со обезбедување и добива закани по живот, но не открива од кого. Сакал да дојде на седница во четвртокот каде требаше да се гласа недоверба на владата, но ќе бил ...

Кастриот Реџепи го чува обезбедување во Собрание – не гласал за уривање на Владата поради сигналите на ЕУ

ТВ21 - 15.11.2021

По 3 дена, пратеникот Кастриот Реџепи излезе на собраниската говорница за да одговори на сите прашања околу неговото исчезнување. Него го чуваше обезбедувањето на собранието,а освен медиумите, присутен беше и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио ...

Костовски за ТВ 24: Појавувањето на Кастриот Реџепи во Собранието и зададе шлаканица на опозицијата

24 Вести - 15.11.2021

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата 24 анализа рече дека со појавувањето на Кастриот Реџепи се зададе шлаканица на опозицијата и сите поддржувачи на Мицкоски, кои биле со цел да прикажат дека успеале да обезбедат мнозинство.

Реџепи вели дека е со Владата, но Заев ја бара Алтернатива

Слободен Печат - 15.11.2021

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска најави брза потврда на мнозинството, додека Алтернатива за Албанците и натаму тактизира и најави дека ќе пресече до крајот на неделава. Пратеникот Кастриот Реџепи, кој со своето недоаѓање во Собранието ...

Реџепи: Физички не спијам мирно, но духовно да!

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи гостува вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. На прашање на модераторот дали спие мирно после не појавувањето на собраниската седница на која требаше да се гласа недоверба на Влада, Реџепи посочи дека ...

Кастриот Реџепи;  Потписите се земени во конфузија, имаше контрадикторности

Алсат-М - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи, поканет во емисијата „360 степени“ на Алсат, објаснувајќи што се случи минатата недела во собранието, рече дека во моментот кога се земени потписите за разрешување на Владата имало многу контрадикторности и се било ...

Зошто Кастриот Реџепи смени мислење?

ТВ21 - 15.11.2021

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува пратеникот Кастриот Реџепи со кого разговаравме околу тоа зошто го променил своето мислење и не се појави на седницата за гласање на недоверба во Собрание.

Реџепи кажа зошто ја потпшал иницијативата за отповикување на владата

Алсат-М - 15.11.2021

Иницијативата ја потпишав поради најавата на оставка од премиерот Заев, рече пратеникот Кастриот Реџепи на својата прес конференција во Собранието. Во одговор на новинарско прашање, зошто ја потпишал иницијативата за гласање недоверба, а потоа не се ...

Реџепи: Мирна ми е душата и не им се плашам, државата мора да оди напред

Слободен Печат - 15.11.2021

Пратеникот на Беса Кастриот Реџепи, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на Алсат, објаснувајќи што се случи минатата недела во Собранието, рече дека во моментот кога се собрани потписите за разрешување на Владата, „имало многу ...

Павле Трајанов сега прогнозира дека дел од партнерите ќе го напуштат Заев

Слободен Печат - 15.11.2021

Во вечерашната емисија „Само Вистина“ на телевизијата Канал 5, пратеникот и лидер на Демократски сојуз, Павле Трајанов, се осврна на темите околу парламентарното мнозинство и можноста за формирање широка Влада.

Реџепи: Меѓународните претставници сугерираа да не ја пропуштиме шансата да ги отвориме преговорите

Алсат-М - 15.11.2021

Кастриот Реџепи во ексклузивното интервју за Алсат вели дека причина за одлуката да не гласа за уривање на Владата, било созревањето на условите за отворање на преговорите. Тој рече дека е во постојана комуникација со меѓународните претставници, и ...

Реџепи: Со Заев не сум имал комуникација, не ми се јавил, други луѓе од СДСМ ми се јавија

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи гостува вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Тој вели дека со премиерот Зоран Заев немал комуникација, но други луѓе од СДСМ го контактирале. „Не ми се јавил Заев.

Реџепи: Ми текна дека Левица се анти НАТО и си велам вака не бива

Фокус - 15.11.2021

Пратеникот од Беса, Кастриот Реџепи во вечерашното гостување на ТВ 21 објасни како ја донел одлуката да не гласа за недоверба на Владата. Вели дека му бил забиен нож во грб кога видел дека и Левица е дел од ...

Кастриот Реџепи: Ја криев одлуката да не најдат друг пратеник кој ќе гласа против оваа влада

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 откри зошто ја криел одлуката да се премисли, и да не гласа против владата, што предизвика многу бура во јавноста. Реџепи открива дека ја криел одлуката за да може да не најдат друг пратеник ...

Реџепи: Убеден сум дека земјата ќе ги отвори преговорите, славиме во декември

Алсат-М - 15.11.2021

Реџепи во емисијата „360 степени“ на Алсат, рече дека е убеден дека нашата земја ќе ги отвори преговорите и дека во декември сите заедно ќе славиме. „Убеден сум дека нашата земја ќе добие датум за отворање на преговорите и дефинитивно од сигналите ...

Реџепи: Прашањетo за бројкитe во Собрание e затворено прашање

Алсат-М - 15.11.2021

Кастриот Реџепи во ТВ Алсат-М уверуваше дека прашањето за бројките во Собранието е затворено прашање, дека бројките за да се оди напред ги има и ова мнозинство ќе се прошири. „Од информациите што ги имам обезбедено е прашањето на бројките за да ...

Заев не ми се јавил – ме бараа други луѓе од СДСМ, вели Кастриот Реџепи

Слободен Печат - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи во вечерашното гостување на ТВ21 рече дека немал комуникација со премиерот Зоран Заев, но го контактирале други луѓе од СДСМ. Тој додава дека го прашувале што се ...

Реџепи: Не значи дека Беса не е дел од актуелното мнозинство

ТВ21 - 15.11.2021

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува пратеникот Кастриот Реџепи со кого разговаравме околу владината коалиција. Н: Зошто Беса излезе од Владината коалиција? Кастриот Реџепи: Не е излезена од оваа коалиција, кој го кажа тоа? Н: ...

Реџепи: Убеден сум дека на 14 декември ќе има датум за почеток на преговори

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека е убеден дека на 14 декември ќе има датум за почеток на преговорите со Европската Унија. „Брза одлука на поединци во партијата Беса.

Реџепи за ТВ21: Владата располага со 61 пратеник, ќе дознаете кој е 61-от

ТВ21 - 15.11.2021

Околу Кастриот Реџепи во последниот период се крена многу врева. Пратеникот кој се потпиша на иницијативата, потоа одби да гласа против рушењето на владата вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 каде што ги откри миговите кога беше најбараниот ...

Реџепи кажа како ќе дејствува во Собранието

Алсат-М - 15.11.2021

Кастриот Реџепи во своето прво појавување во Собранието по неговото отсуство на денот на гласање по иницијативата за недоверба на владата, запрашан како ќе дејствува во иднина рече: „Јас сум пратеник на Движењето Беса и потпретседател и сѐ додека не ...

Реџепи: Алтернатива чека пред Влада за да биде дел од неа, зошто ние да излеземе

ТВ21 - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи гостува во вечерашното дебатно издание на „Click Plus“ на ТВ21. „Ние имаме 61 пратеник моментално. 61-от ќе го дознаете брзо. Освен тоа, ниту една партиска одлука нема за да излеземе од Влада.

Реџепи: Првично сакав да дојдам на седницата и да гласам против, но не бев сигурен за мојата безбедност

Сител - 15.11.2021

Првично размислував да дојдам на седницата за гласање недоверба на Владата и да гласам против, но откако видов дека владејачкото мнозинство нема да биде присутно сфатив дека ќе бидам единствен пратеник на седницата кој ќе гласа против, истакна ...

Реџепи: Добив пораки со закани по живот, и поради тоа сега имам обезбедување

Сител - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на денешната прес-конференција објасни што се случувало со него изминатите неколку денови, откако во четвртокот тој не се појави да гласа за недоверба на Владата на Македонија.

Кастриот Реџепи кажа дали би преминал во ДУИ

Алсат-М - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска пред медиумите рече дека не може да помине во ДУИ додека е член на Движењето БЕСА. „Не може да одам во ДУИ додека сум член на Движењето БЕСА“, рече тој. „Сакам да разговараме за партиски прашања во партиските тела, ...

Реџепи: Повлекувањето на оставката на Заев ме предомисли

Сител - 15.11.2021

Кастриот Реџепи вели дека со повлекувањето на оставката на Заев и преименувањето на одлуката за Желино се предомислил и решил да не гласа за Иницијативата за недоверба на владата. -Кога премиерот Заев ја одложи оставката, кога Желино не беше ...

Кастриот Реџепи кажа кое време денеска ќе се појави пред медиумите

Алсат-М - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска ќе излезе пред медиумите, за да зборува за неговото „исчезнување“, денот кога се очекуваше собранието да гласа за недоверба на Владата на Заев. Тој во изјава за Алсат информираше дека денеска во 11:30 часот, во ...

Не можам да одам во ДУИ додека сум член на БЕСА, вели Реџепи

Сител - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на денешната прес-конференција на новинарско прашање дали би преминал во ДУИ одговори не може да помине во ДУИ додека е член на Движењето БЕСА. „Не може да одам во ДУИ додека сум член на Движењето БЕСА“, рече ...

Пратеникот Кастриот Реџепи во Собранието ќе зборува за заканите и за своето отсуство

Слободен Печат - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Движењето Беса за денеска во 11.30 најави прес конференција на која ќе објасни каде е од четвртокот откако тој ден поради неговото непојавување во Собранието на клучната седница за гласање на недоверба на владата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска видовме како изгледа уценет човек, методите со кои СДСМ и ДУИ го премислија Кастриот Реџепи ниту се ...

Курир - 15.11.2021

Така изгледа уценет човек кој има многу противречности во својата приказна и човек на кој личниот интерес му е пред колективниот. Ако ДУИ и СДСМ се европската вредност во која Кастриот Реџепи верува тогаш Европска Унија ја боли глава од Кастриот, ...

Пратеникот Кастриот Реџепи најави прес конференција во 11.30

Либертас - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Движењето Беса за денеска во 11.30 најави прес конференција на која ќе објасни каде е од четвртокот откако тој ден поради неговото непојавување во Собранието на клучната седница за гласање на недоверба на владата на ...

Ковачки: Одредени структури имаа извршено влијание врз Реџепи, а со ваква „киднапирана“ волја нема ЕУ,ниту европски ...

Курир - 15.11.2021

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки, вечерва во Алфа телевизија, во врска со исчезнувањето на пратеникот Кастриот Реџепи, истакна дека одредени структури имаа извршено влијание врз Реџепи,а со ваква „киднапирана“ волја нема европски вредности, ...

Реџепи: Ми се закануваа по живот и сега имам обезбедување

Вечер Прес - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи на денешната прес-конференција говореше за се што се случувало со него изминатите неколку денови, откако во четвртокот тој не се појави да гласа за недоверба на Владата на Македонија.

Зошто Кастриот Реџепи смени мислење?

Бриф - 15.11.2021

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува пратеникот Кастриот Реџепи со кого разговаравме околу тоа зошто го променил своето мислење и не се појави на седницата за гласање на недоверба во Собрание.

Реџепи: Ми текна дека Левица се анти НАТО и си велам вака не бива

Либертас - 15.11.2021

Пратеникот од Беса, Кастриот Реџепи во вечерашното гостување на ТВ 21 објасни како ја донел одлуката да не гласа за недоверба на Владата. Вели дека му бил забиен нож во грб кога видел дека и Левица е дел од иницијативата. Да, се потпишав и јас.

ВИДОВМЕ КАКО ИЗГЛЕДА УЦЕНЕТ ЧОВЕК Методите со кои СДСМ и ДУИ го премислија Реџепи ниту се демократски, ниту се европски

+инфо - 15.11.2021

Кастриот Реџепи прво самоволно стави потпис за пад на владата на СДСМ и ДУИ, а потоа откако исчезна повеќе од 10 часа го смени ставот и ДУИ и СДСМ му станаа пример за вредности. За денешниот настап на Кастриот Реџепи, кој порача дека се самоизолирал ...

Повлечената оставка на Заев и пораките од надвор го предомислиле Кастриот Реџепи да не поддржи пад на Владата

Алфа - 15.11.2021

Стопирањето на оставката на Зоран Заев причина за промена на ставот кај Кастриот Реџепи, барем така уверува пратеникот. По четири дена конечно се појави народниот избраник, кој исчезна дента кога требаше да се гласа доверба на Владата предводена од ...

Трајанов: Дел од партиите кои сега соработуваат со СДСМ ќе одат на друга страна

Курир - 15.11.2021

Во вечерашната емисија „Само Вистина“, Павле Трајанов се осврна на темите: Ќе расте ли Парламентарното мнозинство или широка Влада е на повидок? Зошто Кастриот Реџепи во последен миг ја „промени“ страната? Има ли опозицијата „бек-ап“ варијанта за ...

Реџепи: Не им се плашам, државата мора да оди напред!

Нова ТВ - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи во гостувањето на ТВ21 кажа дека на денот кога требало да се гласа недоверба на Влада, бил засолнет кај пријател. -Мораше така, затоа што имаше голем број на закани. Се засолнив кај пријател со семејството.

Реџепи планира да остане пратеник на Беса и тврди дека партијата е сѐ уште во Владата

Либертас - 15.11.2021

Јас сум пратеник на Беса и потпретседател на партијата и сè додека не се промени мојот статус ќе дејствувам така, рече пратеникот Кастриот Реџепи, кој во четвртокот оневозможи гласање недоверба на Владата.

Ванковска: Реџепи „случајно“ е кадар на холандската амбасада, Руте „случајно“ ја посети Македонија

Антропол - 15.11.2021

„Кастриот Реџепи е случајно кадар на холандската амбасада. Во Холандија 223 дена немаа влада, Руте едвај ја состави на 30 октомври и види чудо – првиот состанок што го закажал „случајно“ била Македонија … ама нема новинари во оваа корумпирана и ...

Реџепи: Заканувачките пораки ги пријавив во полиција

Либертас - 15.11.2021

Пратеникот Реџепи кажа дека откога не се појавил на седницата во парламентот, а телефоните ги исклучил, отпосле видел дека му се праќале смс пораки со закани. -Тие пораки ги пријавив во полиција и во тек е истрага која треба да ги открие лицата кои ...

Кастриот Реџепи ќе разјасни што се случило со неговото непојавување во Собранието

Вечер Прес - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи денеска во Собранието ќе одржи прес-конференција, на која, како што претходно најави, ќе разјасни што се случило со неговото непојавување во Собранието, на седницата нан која требаше да се гласа за доверба на Владата.

Реџепи: Додека не се донесат официјални одлуки, јас сум член на БЕСА, а партијата е дел од Владата

Вечер Прес - 15.11.2021

Додека не добијам официјална одлука од партијата, врз основа на статутот на партијата, дека сум исклучен, јас сум се уште член, потпретседател на партијата, пратеник и координатор на групата пратеници на Движењето БЕСА во парламентот, изјави денеска ...

(ВО ЖИВО) Прес конференција на Кастриот Реџепи: Kaде бил во четвртокот и зошто не дојде во Собранието

Бриф - 15.11.2021

Пратеникот Кастриот Реџепи од Движењето БЕСА за денеска во 11.30 најави прес конференција на која ќе објасни каде бил во четвртокот, денот кога поради неговото непојавување во Собранието на клучната седница за гласање на недоверба на владата на ...

Аберот за датум за ЕУ сигна од Реџепи!

Вечер Прес - 15.11.2021

Не е време за уривање на Владата, истакна пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи, бидејќи добивме јасни сигнали за добивање на долгоочекуваниот датум за почеток на преговори со ЕУ, како: изјавата за поддршка од францускиот претседател Емануел Макрон, ...

Реџепи планира да остане пратеник на Беса и тврди дека партијата е сѐ уште во Владата

Бриф - 15.11.2021

Ако имате повеќе прашања викнете ме во вашиот медиум на интервју, на дебата … и ќе ви одговорам“, рече Реџепи откако 40-тина минути стоеше пред бројните новинари кои пристигнаа во Собранието да ја проследат неговата прес-конференција Тој рече дека ...

ВО ЖИВО: Изјава на Кастриот Реџепи

Република - 15.11.2021

Во Собранието на Македонија во тек е изјавата на Кастриот Реџепи. ...

Реџепи: Додека не добијам официјална одлука дека сум исклучен, јас сум член на Беса

MTM - 15.11.2021

Кастриот Реџепи не одговори дали би бил дел од парламентарното мнозинство во Собранието или пак би делувал опозициски, бидејќи според него, тој е уште член на БЕСА иако партијата соопшти дека е исклучен.

Поради иднината на државата „киднапираниот“ Реџепи не дошол да гласа, за ВМРО ДПМНЕ тој е уценет човек

Lider - 15.11.2021

Нагласувајќи дека е сојузник на своите граѓани, и на Албанците и на Македноците и сите кои гледаат напред, Реџепи, рече дека одлуката ја донел во интерес на евроинтеграциите на земјата и дека совеста му велела дека „некој мора да биде тој што ќе ...