TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигна понуда за Погба, Јунајтед мора да го пушти, а има и причина за тоа

Спортклуб - 01.12.2019

Пол Погба наскоро ќе се врати на теренот. Французинот беше обвинуван дека се чува бидејќи сака да си замине, но тој го демантираше тоа, иако и понатаму размислува за заминување. „Мирор“ тврди дека на адресата на „Ѓаволите“ пристигнала понуда од Реал ...

Реал го „мами“ Јунајтед со 80 милиони плус двајца фудбалери за Погба

Gol.mk - 01.12.2019

Англиските медиуми тврдат дека Реал Мадрид уште оваа зима ќе се обиде да го доведе Пол Погба од Манчестер Јунајтед. Французинот поради повреда подолго време е надвор од конкуренција, а се шпекулира дека постојано е во контакт со управата и бара да ...

Пристигна понуда за Пол Погба, Манчестер Јунајтед ќе мора да го пушти?!

Sport M - 01.12.2019

Како што тврди „Мирор“ на адреса на Манчестер Јунајтед пристигнала понуда од Реал Мадрид за Пол Погба, кој сака да го ангажира веќе во јануари, бидејќи Зинедин Зидан смета дека му е потребен. Се работи за пари, 80 милиони евра, плус двајца фудбалери.

Клеберсон со трансфер совет за Солскјер: Тој е идеална „десетка“ за Јунајтед

Дерби - 30.11.2019

Поранешниот бразилски репрезентативец, Жозе Клеберсон Переира или попознат само како Клеберсон му препорача едно име на Оле Гунар Солскјер за засилување на Манчестер Јунајтед. Клеберсон во својата кариера имаше можност да биде дел од премиерлигашот ...

Реал за Погба му нуди на Јунајтед 80 милиони евра и двајца играчи

Канал5 - 29.11.2019

Реал Мадрид и Зинедин Зидан не се откажуваат од нивната голема желба. Се разбира, тоа е Пол Погба, кому едноставно не му оди во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ е свесен дека ќе го загубат својот француски играч од средниот ред, па ќе се ...

Каков „талент“ има Манчестер – промаши празен гол од 5 метри (Видео)

Спортманија - 29.11.2019

При водство на Манчестер, тинејџерот утна зицер, а 38 секунди подоцна англискиот гигант прими гол кој го најави пресвртот на Астана Манчестер јунајтед со резервниот тим играше против Астана и загуби со 2:1, иако на полувремето англискиот гигант ...

Зидан не се откажува од Погба – нуди двајца фудбалери плус 80 милиони евра

СуперСпорт - 29.11.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не се откажува од намерата да го ангажира Пол Погба, па поради тоа ќе се обиде во јануари да ја убеди управата на Манчестер јунајтед да го пушти Французинот.

Солскјер задоволен од дел од младите фудбалери, најави дека ќе бидат во комбинација и за дуелот со АЗ Алкмар, а дел ќе ...

Дерби - 29.11.2019

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер истакна дека е задоволен од некои од младинците кои вчера настапија на натпреварот со Астана. Манчестер Јунајтед со младинскиот состав загуби со 2:1, но некои од играчите како Дилан Левит, Итан Лерд ...

Солскјер: Погба ќе биде новото засилување од светска класа!

Спортски - 29.11.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солсјкер го заштити професионализмот на Пол Погба, кој нема настап за „црвените ѓаволи“ од септември. Французинот беше мета на нови критики откако се појави видео како игра баскет во Мајами, каде се ...

Јувентус го спрема најскапиот трансфер во својата историја

Спортски - 29.11.2019

Раководството на Јувентус планира во следните денови да започне преговори со Манчестер Јунајтед околу евентуалниот трансфер на Пол Погба, пренесуваат италијанските медиуми. Јувентус го привлече Погба од Манчестер Јунајтед како слободен играч во 2012 ...

Реал му нуди на Јунајтед 80 милиони и двајца фудбалери за Погба

Екипа - 29.11.2019

Зинедин Зидан не се откажува од доведувањето на Пол Погба на „Сантијаго Бернабеу“. Манчестер јунајтед бара 180 милиони евра за Французинот, а според пишувањата на англиските медиуми Реал подготвил понуда од 80 милиони евра и Хамес Родригез и ...

Солскјер задоволен од дел од младите фудбалери, најави дека ќе бидат во комбинација и за дуелот со АЗ Алкмар, а дел ќе ...

Точка - 29.11.2019

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер истакна дека е задоволен од некои од младинците кои вчера настапија на натпреварот со Астана. Манчестер Јунајтед со младинскиот состав загуби со 2:1, но некои од играчите како Дилан Левит, Итан Лерд ...

Астана го изненади големиот Манчестер Јунајтед!!

Канал5 - 28.11.2019

Крах на големиот Манчестер Јунајтед во Казахстан. Англискиот гигант Манчестер Јунајтед епоразен од домашната Астана со 2-1 во натпревар од 5 коло во Групата Л во Лига Европа. Казахстанскиот претставник го победи подмладениот тим на англискиот гигант ...

Резервниот тим на Солскјер потфрли, Астана по пресврт го совлада Јунајтед (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед одново ги шокираа своите фанови, на гостувањето кај Астана беа совладани со 2-1 во рамките на петото коло во групната фаза во Лига Европа. Премиер-лигашот многу порано го обезбеди пласманот во нокаут фазата, но ...

Видео: Јунајтед загуби, а цел свет зборува за ова промашување!

Спортски - 28.11.2019

Манчестер Јунајтед со подмладен состав загуби на гостувањето кај Астана со 2:1, иако на полувреме имаше предност. „Црвените ѓаволи“ рано дојдоа до водство со голот на Џеси Лингард , а потоа имаа и неколку убави шанси да ја дуплираат предноста, но не ...

Астана ги освои првите бодови против Манчестер Јунајтед

Нетпрес - 28.11.2019

Екипата на Астана го освои првите бодови сезонава во Лигата на Европа, и тоа не против боло кој – туку против Манчестер Јунајтед. Иако „Црвените ѓаволи“ поведоа уште во 10. минута преку Џеси Лингард, сепак, во вториот дел тимот од Казахстан пред ...

„Децата“ на Манчестер јунајтед добро тргнаа, но на крајот загубија од Астана (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2019

Оле Гунар Солшер извади претежно тинејџерски тим на гостувањето кај Астана кој водеше по првото полувреме но на крајот загуби со 2-1. Манчестер јунајтед е веќе пласиран во нокаут рундата од Лига Европа па бодовите и не му се многу важни од ...

Астана со превсрт славеше против Јунајтед, Краснодар и Гетафе славеа победа со минимален резултат

Sport M - 28.11.2019

Астана го победи Манчестер Јунајтед со 2:1 во Лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ ризикуваат да паднат на втората позиција ако вечерва АЗ Алкмар го победи Партизан… Манчестер Јунајтед излезе со „деца“ во составот, откако Солсакјер ги остави sвездите ...

Астана со пресврт ги совлада резервистите на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.11.2019

Фудбалерите на Манчестер јунајтед се поразени во петтото коло во Лигата на Европа. Манчестер јунајтед уште во минатото коло си го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лигата на Европа, но фудбалерите продолжија да им создаваат непријатни ...

Манчестер јунајтед со рекордно млад тим загуби на гостувањето кај Астана (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2019

Оле Гунар Солшер извади претежно тинејџерски тим на гостувањето кај Астана кој водеше по првото полувреме но на крајот загуби со 2-1. Манчестер јунајтед е веќе пласиран во нокаут рундата од Лига Европа па бодовите и не му се многу важни од ...

Мали што направи бе?

Оff.net - 28.11.2019

Астана ја оствари првата победа во групната фаза од ЛЕ, а Манчестер Јунајтед го загуби првиот меч, но тоа нема да им го загрози понатамошниот пласман. Од 0:1 во првото полувреме во Казахстан, домаќините го свртеа мечот во второ на конечни 2:1.

ЛЕ: Промашување на сезоната во режија на фудбалер од Манчестер Јунајтед (видео)

OhridNews - 28.11.2019

Можеби е рано да се зборува за фаворити за титулата во Лигата на Европа, но фудбалер на Манчестер Јунајтед го режираше промашувањето на сезоната. Талентираниот Тахит Чонг се посрамоти промашувајќи празен гол на дуелот со Астана.

Немате победа во ЛЕ? Тука е Јунајтед! Астана со триумф над младите „ѓаволите“ (видео)

Макфакс - 28.11.2019

Казахстанскиот клуб Астана имаше порази во своите последни шест меча од Лига Европа со вкупен скор од 1:17. Но, тука е Манчестер јунајтед, кој со помладен тим успеа да загуби во Казахстан со 2:1 од апсолутниот аутсајдер.

Ја победи тешката болест и сега ќе дебитира за Јунајтед

Sport M - 28.11.2019

Манчестер Јунајтед денеска ќе го одигра натпреварот од 5. коло во Лига Европа, во кој за противник ќе го има домашниот тим на Астана. Англиската фудбалска јавност е посебно возбудена, кога е во прашање овој натпревар, затоа што менаџерот на ...

Реал Мадрид подготви понуда за Погба

Спортски - 28.11.2019

Зидан е спремен на се за да го доведе својот сонародник на „Бернабеу“. Французинот по секоја цена сака да го види Погба во својот тим и тоа во зимскиот преоден рок. Одолеваше Манчестер Јунајтед во текот на летото на понудите, па Реал остана без ...

Талентот на Манчестер Јунајтед, Чонг се посрамоти за сите пари (Видео)

СуперСпорт - 28.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Тахит Чонг дефинитивно го има промашувањето на сезоната откако вечерва не успеа да реализира колосална шанса на средбата против Астана. Манчестер Јунајтед на гостувањето во Казахстан отпатува со млад состав, а ...

(ВИДЕО) Младиот играч на Јунајтед се посрамоти: Промаши зицер, па неговиот тим прими гол

Спортклуб - 28.11.2019

Јунајтед одлично го започна натпреварот против екипата на Астана во претпоследното коло од Лигата на Европа и поведе веќе во 10. минута од мечот кога мрежата на домаќините ја затресе Лингард. Гостите до вториот гол можеа да дојдат во 54.

ВИДЕО: „Децата“ на Јунајтед потфрлија, Астана преку пресврт го „тресна“ гигантот!

Gol.mk - 28.11.2019

Екипата на Манчестер Јунајтед со само двајца „првотимци“ во тимот (Лук Шо и Џеси Лингард) и со 10 дебитанти го запиша првиот пораз во Лигата на Европа, откако на гостувањето кај Астана преку пресврт загуби со 2-1 (0-1).

Младинците на Манчестер Јунјатед со пораз се враќаат од гостувањето во Казахстан

СуперСпорт - 28.11.2019

Манчестер Јунајтед претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето во Казахстан кај Астана. Младите фудбалери предводени од Оле Гунар Солскјер не успеаја да стигнат до позитивен резултат и беа поразени од Астана иако имаа водство од 1:0 на полувремето.

ЛЕ: Солскјер и Јунајтед посрамотени во Казахстан

Екипа - 28.11.2019

Манчестер јунајтед доживеа неочекуван пораз од 2-1 на гостувањето во Казахстан против отпишаната Астана во петтото коло од Лигата на Европа. Составот на Оле Гунар Солскјер имаше предност по првото полувреме, но беше посрамотен во вториот дел кога ...

Немате победа во ЛЕ? Тука е Јунајтед! Астана со триумф над младите „ѓаволите“ (видео)

TopSport - 28.11.2019

Казахстанскиот клуб Астана имаше порази во своите последни шест меча од Лига Европа со вкупен скор од 1:17. Но, тука е Манчестер јунајтед, кој со помладен тим успеа да загуби во Казахстан со 2:1 од апсолутниот аутсајдер.

(ВИДЕО) Шок за Јунајтед, Астана со пресврт ги совлада „Црвените ѓаволи“

Спортклуб - 28.11.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва повторно ги шокираа своите навивачи со поразот на гостински терен против Астана во мечот од петтото коло во групната фаза од Лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ од претходно си го обезбедија пласманот во ...

Чонг го промаши невозможното, Јунајтед падна во Казахстан (Видео)

Дерби - 28.11.2019

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед претрпе пораз на гостувањето во Казахстан кај Астана на вечерашниот меч од 5. рунда во Лига Европа. Составот од „Олд Трафорд“ на овој дуел не сметаше на голем број на познати имиња, првотимци, но и таков тој водеше ...

Нови киксови на Јунајтед и Арсенал, овој пат во Европа

Локално - 28.11.2019

Манчестер јунајтед продолжува со потпросечните игри оваа сезона, откако загуби со 1:2 при гостувањето во Астана на средбата во групата Л во Лигата на Европа. Џеси Лингард му донесе предност на Јунајтед, но Шомко изедначи, додека Бернард постигна гол.

Манчестер Ј. продолжува тоне, пораз и од Астана во Казахстан

Денешен - 28.11.2019

Казахстанскиот тим Астана, го победи Манчестер јунајтед со 2:1 во дуел од групата Л во фудбалската Лига Европа. Астана направи пресврт против помладениот состав (имаа седум играчи родени 1999 или помлади) на „црвените ѓаволи“, откако Лингард погоди ...

Пресврт на Астана против Манчестер јунајтед за прва победа во ЛЕ

Опсервер - 28.11.2019

Казахстанскиот тим Астана, го победи Манчестер јунајтед со 2:1 во дуел од групата Л во фудбалската Лига Европа. Астана направи пресврт против помладениот состав (имаа седум играчи родени 1999 или помлади) на „црвените ѓаволи“, откако Лингард погоди ...

Ја победи тешката болест и сега ќе дебитира за Јунајтед

Вечер Прес - 28.11.2019

Манчестер Јунајтед денеска ќе го одигра натпреварот од 5. коло во Лига Европа, во кој за противник ќе го има домашниот тим на Астана. Англиската фудбалска јавност е посебно возбудена, кога е во прашање овој натпревар, затоа што менаџерот на ...

Пресврт на Астана против Манчестер јунајтед за прва победа во ЛЕ

MakPress - 28.11.2019

Казахстанскиот тим Астана, го победи Манчестер јунајтед со 2:1 во дуел од групата Л во фудбалската Лига Европа. Астана направи пресврт против помладениот состав (имаа седум играчи родени 1999 или помлади) на „црвените ѓаволи“, откако Лингард погоди ...

Невидена побарувачка: Преку 300.000 фанови аплицирале да го гледаат Јунајтед во Казахстан!

Gol.mk - 27.11.2019

Екипата на Астана утре го игра најголемиот меч во својата клупска историја, барем така го најавуваат тамошните медиуми. Гостин на казахстанскиот шампион ќе биде англискиот гигант Манчестер Јунајтед, во рамки од 5.

Нов доказ дека Манчестер Јунајтед е институција: Невидено лудило за „црвените ѓаволи“

Спортклуб - 27.11.2019

Манчестер Јунајтед утре гостува во далечниот Казахстан каде што во Нур Султан силите ќе ги одмери со тимот на Астана. Од овој клуб утре најавуваат дека за нив овој меч ќе биде историски најголем. Истиот се игра во рамките на 5.

Најубавата фудбалска приказна за 2019: Го победи ракот и доби повик од Солскјер

Кајгана - 28.11.2019

На фудбалерот Макс Тејлор пред девет месеци му беше дијагностициран рак. Ја победи болеста, се врати во тимот на Манчестер Јунајтед, а сега тренерот Солскјер го вклучи во првиот тим за гостувањето во Казахстан.

Солскјер најави четворица стартери за утрешниот натпревар против Астана

СуперСпорт - 27.11.2019

Манчестер Јунајтед како никогаш досега на натпреварот против Астана ќе истрча со видно изменет состав од вообичаеното. Оле Гунар Солскјер во Казахстан патуваше со голем број млади фудбалери и само неколку искусни фудбалери кои почесто се во првиот ...

Младиот фудбалер на Јунајтед кој го победи ракот: Мислев дека нема да преживеам, а видете ме сега…

Дерби - 27.11.2019

Приказната на младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Макс Тејлор лесно може да се стави на филмска лента. 19 годишниот играч од одбраната на „ѓаволите“ ќе има можност да дебитира за првиот тим на Манчестер Јунајтед на натпреварот против Астана.

За Манчестер Јунајтед во четврток може да заигра фудбалер кој преживеа тешка болест

Оff.net - 27.11.2019

Одбранбениот фудбалер Макс Тејлор се најде на списокот од 14 играчи помлади од 20 години кои отпатуваа со Манчестер Јунајтед во Казахстан каде ќе и гостуваат на Астана во Лига ...

Младиот фудбалер на Јунајтед кој го победи ракот: Мислев дека нема да преживеам…

Точка - 27.11.2019

Приказната на младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Макс Тејлор лесно може да се стави на филмска лента. 19-годишниот играч од одбраната на „ѓаволите“ ќе има можност да дебитира за првиот тим на Манчестер Јунајтед на натпреварот против Астана.

Го победи ракот, а сега ќе дебитира за сениорскиот тим на Манчестер Јунајтед (Фото)

СуперСпорт - 26.11.2019

Манчестер Јунајтед на гостувањето во Казахстан кај Астана ќе патува со голем дел млади фудбалери кои играат за у23 тимот на „ѓаволите“. Солскјер ќе направи големи претумбации во тимот во кој се очекува шанса да добијат само оние играчи од првиот тим ...

На почетокот од годината му открија рак, а в четврток ќе за игра за Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Макс Тејлор ќе биде во комбинација за мечот со Астана. „Црвените ѓаволи“ во четврток гостуваат кај Астана во Лигата на Европа, а на големо воодушевување на спортската јавност и навивачите, Оле Гунар Солскјер ...

Пред една година беше болен од рак, a сега е пред деби за Манчестер јунајтед

Sport 1 - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Макс Тејлор за прв пат е повикан во сениорскиот тим за натпреварот со Астана во рамки на Лигата на Европа. Дефанзивецот пред една година боледуваше од рак на тестисите и мораше да мине низ интензивна ...

На почетокот на годината му беше откриен рак, а во четврток ќе игра за Јунајтед

Sport M - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Макс Тејлор (19) ќе биде во составот за натпреварот против Астана. „Црвените ѓаволи“ гостуваат кај Астана во натпреварот од Лига Европа во четврток, а на воодушевување на англиската спортска јавност, ...

Од хемотерапија до првотимец на Јунајтед за 12 месеци

Екипа - 26.11.2019

Младиот Макс Тејлор е фудбалер за кој ретко кој слушнал, член на младинските категории на Манчестер Јунајтед кој беше повикан од Оле Гунар Солскјер за претстојниот меч од Лигата на Европа против Астана.

„Јунајтед е во моето срце, но болно е да се гледа како игра“

Sport 1 - 26.11.2019

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија е разочаран поради тоа што овој тим игра лошо под водство на Норвежанецот Оле Гунар Солшер. Еквадорецот истакна дека моменталната игра на „црвените ѓаволи“ е очајна за око, а поради тоа ...

Пред една година имаше рак, сега чека деби за Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед , Макс Тејлор, успеа да победи тешка болест и сега е пред деби за сениорскиот тим на „црвените ѓаволи“. На 19-годишниот Тејлор пред една година му беше дијагностициран рак, па почна со хемотерапија.

Јунајтед со младинци на мразот во Казахстан

Спортклуб - 26.11.2019

Манчестер Јунајтед обезбеди пласман во нокаут фазата од Лигата Европа и натпреварот против Астана нема никакво резултатско значење. Поради тоа Оле Гунар Солскјер со себе поведе исклучително млад состав во Казахстан, а со него замина и Ники Бат кој е ...

Погба, сепак, се враќа во Јунајтед за десетина дена

TopSport - 26.11.2019

Иако шпекулациите во Шпанија тврдеа дека тој веќе нема да заигра за Манчестер јунајтед во обид да примора трансфер во Реал Мадрид, Пол Погба за десетина дена ќе се врати во составот на „ѓаволите“ и покрај тоа што на Инстаграм покажа дека уште има ...

ХЕРОЈ НА ГОДИНА: Минатата година му открија рак, а во четврток ќе игра за Јунајтед

Слободен Печат - 26.11.2019

Макс Тејлор успеа да ја победи тешката голест, во септември му се врати на фудбалот и во четврток може дури и да заигра за Манчестер јунајтед на официјален натпревар Манчестер јунајтед во четврток и гостува на Астана во рамките на петтото коло во ...

Пред една година беше на хемотерапија, а денес е во првиот тим на Манчестер јунајтед

МКД - 26.11.2019

„Ѓаволите" го соопштија составот за гостувањето кај Астана во Лига Европа, повик заработи и младиот Макс Тејлор кој ова време минатата година добиваше хемотерапија и се бореше со тешка болест.

Го победи ракот, па доби повик од Солскјер

SportMedia - 26.11.2019

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Макс Тејлор на кого пред девет месеци му бил дијагностициран рак заздраве од опасната болест и се врати во првиот тим на „Црвените ѓаволи“. Тренерот Оле Гунар Солскјер го стави Макс на списокот на играчи за делот со ...

Пред една година беше на хемотерапија, а сега е во првиот тим на Манчестер јунајтед

24Фудбал - 26.11.2019

„Ѓаволите" го соопштија составот за гостувањето кај Астана во Лига Европа, повик заработи и младиот Макс Тејлор кој ова време минатата година добиваше хемотерапија и се бореше со тешка болест.

Поранешен капитен на Манчестер: Болно е да се гледа овој Јунајтед

Sport M - 26.11.2019

Поранешната sвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше настапот на тимот под водство на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Пред една година беше болен од рак, a сега е пред деби за Манчестер јунајтед

Курир - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Макс Тејлор (19) за прв пат е повикан во сениорскиот тим за натпреварот со Астана во рамки на Лигата на Европа. Дефанзивецот пред една година боледуваше од рак на тестисите и мораше да мине низ интензивна ...

Погба, сепак, се враќа во Јунајтед за десетина дена

Макфакс - 26.11.2019

Иако шпекулациите во Шпанија тврдеа дека тој веќе нема да заигра за Манчестер јунајтед во обид да примора трансфер во Реал Мадрид, Пол Погба за десетина дена ќе се врати во составот на „ѓаволите“ и покрај тоа што на Инстаграм покажа дека уште има ...

Манчестер јунајтед ќе потпише рекорден спонзорски договор за дресот, „Шевролет“ заминува во историја

24Фудбал - 26.11.2019

На Манчестер јунајтед можеби не му оди најдобро на теренот, но клубот одлично котира на светскиот пазар, тие повторно ќе потпишат договор за рекордна сума за спонзорство на дресот. Манчестер јунајтед се во преговори со кинеската компанија Хаиер груп ...

Солскјер направи претумбации и во составот и во стручниот штаб: Керик и Мекена остнаа во Манчестер, Бат патува во ...

Дерби - 26.11.2019

Манчестер Јунајтед во четврток ќе го стува на тимот на Астана во Казахстан во натпревар кој нема големо резултатско значење за нив затоа што веќе обезбедија пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа.

Смешната офсајд замка на одбраната на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Спортски - 26.11.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во неделата ремизираа на гости против Шефилд (3:3) во рамките од 13-тото коло во Премиер лигата. Јунајтед губеше со 2:0 против Шефилд, но успеа да дојде до пресврт во период од само седум минути.

Црвените Ѓаволи и понатаму го плаќаат Алексис Санчез повеќе отколку што заработува целиот тим на Шефилд Јунајтед

СуперСпорт - 26.11.2019

Шефилд Јунајтед и Манчестер Јунајтед викендов одиграа многу интересен натпревар во рамките на 13. коло на Премиер Лигата. Шефилд Јунајтед дојде до водство од 2:0, но гостите го свртеа резултатот на 2:3.

Аматерска одбрана на Јунајтед: Џонс е целосно изгубен на теренот (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2019

Манчестер јунајтед во неделата одиграа 3-3 против Шефилд јунајтед на гости во 13. коло од Премиерлигата. Јунајтед губеше со 0-2, па водеше со 3-2, а на крајот прими гол за да освои само бод.

Сооочен со мноштво критики поради наводна и „лажна повреда“ – Погба мораше да се огласи

Спортклуб - 26.11.2019

Пред некој ден се појавија индиции и шпекулации дека наводната повреда на Пол Погба е лажна и дека тој всушност прави притисок на клубот, да го продаде во јануари. За него заинтересиран е Јувентус, но ништо помалку во интересот не заостанува ни Реал ...

Нов спонзор во Јунајтед: Ако не сака „Шевролет“, тогаш сака кинескиот „Хајер“ за 80 милиони евра годишно!!!

SportMedia - 26.11.2019

Манчестер Јунајтед е пред нов светски рекорд. Можеби на клубот од „Олд Трафорд“ не му оди на резултатски план, но затоа кога приходите се во прашање тогаш му нема рамен. Имено како што пишуваат медиумите во Англија, Манчестер Јунајтед ќе излезе од ...

(ФОТО)Кој се го носи дресот на Јунајтед- ова и аматери не го прават

Спортклуб - 26.11.2019

Англиските медиуми секојдневно се занимаваат со анализи на натпреварите од Премиер лигата. Така беше случај и со дуелот помеѓу Шефилд Јунајтед Манчестер (3:3) во рамките од 13-тото коло. Како што е познато, Јунајтед губеше со 2:0 против Шефилд, но ...

На почетокот на годината му беше откриен рак, а во четврток може да заигра за Манчестер Јунајтед

Спортски - 26.11.2019

Mладиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Макс Тејлор (19) ќе биде во комбинација за настап против Астана. „Црвените ѓаволи“ во четврток гостуваат кај Астана во Лига Европа, а на воодушевување на спортската јавност Оле Гунар Солскјер за овој натпревар ...

Болно е да се гледа овој Јунајтед

Вечер Прес - 26.11.2019

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше последниот натпревар на избраниците на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Солскјер направи претумбации и во составот и во стручниот штаб: Керик и Мекена остнаа во Манчестер, Бат патува во ...

Точка - 26.11.2019

Манчестер Јунајтед во четврток ќе гостува на тимот на Астана во Казахстан во натпревар кој нема големо резултатско значење за нив затоа што веќе обезбедија пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа.

ХЕРОЈ: Од хемотерапија до првотимец на Јунајтед – тешките денови денес МИНАТО

Магазин - 26.11.2019

Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Макс Тејлор (19) за прв пат е повикан во сениорскиот тим за натпреварот со Астана во рамки на Лигата на Европа. Дефанзивецот пред една година боледуваше од рак на тестисите и мораше да мине низ интензивна ...

Солскјер навидум задоволен: Видлив е нашиот напредок!

Спортклуб - 25.11.2019

Оле Гунар Солскјер сепак изгледа дека е задоволен од прикажаното од своите, кои вчера одиграа 3:3 каде пропуштија одлична шанса да запишат нова победа и да дојдат до 5. позиција на табелата.

Солскјер: Ова е напредок, лани ќе се откажевме по негатива од 2-0

Спортманија - 25.11.2019

Манчестер јунајтед прво се спасуваше од пораз против Шефилд, па беше блиску до победа за на крајот да се задоволи со бод Избраниците на Оле Гунар Солскјер вчера избегнаа срамен пораз од Шефилд јунајтед во драматичниот натпревар од 13-тото во Премиер ...

Де Хеа па не е реално ова што го направи

Оff.net - 25.11.2019

Манчестер Јунајтед одигра 3:3 на гости против Шефилд Јунајтед во меч во кој „црвените ѓаволи“ сигурно ќе примеа повеќе погодоци ако го немаа шпанскиот голман на ...

Солскјер: Напредокот е забележителен, минатата сезона ќе се откажавме на 2-0

OhridNews - 25.11.2019

Во натпревар со шест погодоци, екипите на Шефилд Јунајтед и Манчестер Јунајтед ги поделија бодовите ремизирајќи 3-3 (1-0). „Црвените ѓаволи“, иако губеа со 2-0 можат да жалат а победата и трите бодови, бидејќи водеа со 3-2, а домаќините гол за егал ...

Невил: Трите напаѓачи на Манчестер Јунајтед беа смешни

Sport M - 25.11.2019

Гери Невил, една од легендите на Манчестер Јунајтед, упати критики до тројцата напаѓачи Ентони Марсијал, Маркус Рашфорд и Даниел Џејмс, за нивното издание во последниот натпревар. Говорејќи на „Sky Sports“, поранешниот дефанзивец на Англија навести ...

Оле откри: На полувреме бев бесен, освен еден, сакав сите да ги заменам

Спортклуб - 25.11.2019

Манчестер Јунајтед приреди ново разочарување за своите навивачи откако вчера одигра само реми со Шефилд Јунајтед од 3-3. „Црвените ѓаволи“ губеа со 2-0, па направија пресврт со 2-3, но во последната минута испуштија победа.

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

А1 On - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Погба си оди од Јунајтед за 150 милиони евра!?

Слободен Печат - 25.11.2019

Францускиот фудбалер кој ги брани боите на „црвените ѓаволи“ одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе”, Пол Погба целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Французинот најавува нови скандали: Погба нема намера да игра за Јунајтед

Sport 1 - 25.11.2019

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се рехабилитираше од повредата поради која не играше речиси два месеци.

Погба одбива да игра за Јунајтед, бидејќи во јануари сака да замине во Шпанија

СуперСпорт - 25.11.2019

Пол Погба последниот натпревар во дресот на Манчестер Јунајтед го одигра на крајот на септември кога со тимот од Олд Трафорд играше против Арсенал. Французинот после тој натпревар се повреди и од тогаш нема заиграно, а според последните информации ...

Погба е опоравен од повредата, но не сака да игра, познато и зошто!?

Спортски - 25.11.2019

Пол Погба последниот натпревар во дресот на Манчестер Јунајтед го одигра уште кон крајот на септевмри кога „црвените ѓаволи“ играа на свој терен против Арсенал. Французинот потоа се повреди од тогаш не заиграл, а според последните информации кои ...

Погба ќе настојува за продажба во јануари

А1 On - 25.11.2019

Sвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба сака да се пресели во Реал Мадрид во јануарскиот преоден рок, пренесува британскиот „Дејли Мејл“. Францускиот репрезентативец е главна трансфер цел на „кралскиот клуб“ од враќањето на Зинедин Зидан во Мадрид.

Погба не сака да се врати во игра, се „чува“ за трансфер во јануари?

TopSport - 25.11.2019

Пол Погба се подготвува за трансфер од Манчестер јунајтед во јануари, а менаџерот Оле Гунар Солскјер е подготвен да го пушти да замине во Шпанија, тврдат британските медиуми. Погба, кој беше главна цел на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан во ...

Погба одбива да игра за Јунајтед затоа што во јануари сака да замине во Шпанија

Sport M - 25.11.2019

Пол Погба го одигра својот последен натпревар во дресот на Манчестер Јунајтед на крајот на септември кога екипата на „Олд Трафорд“ играше против Арсенал. Французинот се повреди и не игра од тогаш, а според последните извештаи на медиумите во ...

Проблеми на „Олд Трафорд“: Погба е здрав, но одбива да игра за Јунајтед поради една причина?!

Спортклуб - 25.11.2019

Пол Погба последниот натпревар за Манчестер Јунајтед го одигра уште кон крајот на септември кога тимот од „Олд Трафорд“ играше против Арсенал. Французинот потоа се повреди и нема забележано настап од тогаш, а според последните информации на медумите ...

Санчез од Јунајтед ќе добие повеќе пари отколку што заработува цел тим на Шефилд

Sport 1 - 25.11.2019

Шефилд јунајтед одигра 3-3 против Манчестер јунајтед на домашен терен во 13. коло од Премиерлигата, па освои важен бод против англискиот гигант, кој сезонава се мачи со резултатите. Интересно е тоа што Јунајтед годишно за плати дава околу 200 ...

Фергусон влева надеж: Со малку среќа и истрајност, се во Јунајтед ќе си дојде на свое место

Спортклуб - 25.11.2019

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед сер Алекс Фергусон смета дека пред клубот од „Олд Трафорд“ е период полн со предизвици. Славниот Шкотланѓанец, кој со Јунајтед освои 13 титули во Премиер лигата и две титули во Лигата на шампионите, смета ...

Апсурдно: Не игра за М. Јунајтед, а ќе добие повеќе пари од цел тим на Шефилд Ј.

Спортклуб - 25.11.2019

Сезонава Шефилд Јунајтед игра одлично и котира високо на табелата во Премиер лигата. Во последното, 13. коло испушти шанса да слави над Манчестер Јунајтед. Иако водеше со 2-0, на крај спасуваше бод.

Погба е повторно мета на социјалните мрежи: Се мисли дека е Нелсон Мендела, а тој е обичен вирус!

Спортклуб - 25.11.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, заедно со својот тренер Оле Гунар Солскјер и дел од првите луѓе на клубот, вечерва се дел од гала вечерта во режија на УНИЦЕФ. Обично за вакви средби, клубовите им налагаат на своите играчи да имаат посебен дрес ...

Оле откри: На полувреме бев бесен, освен еден, сакав сите да ги заменам

ММС - 25.11.2019

Манчестер Јунајтед приреди ново разочарување за своите навивачи откако вчера одигра само реми со Шефилд Јунајтед од 3-3. „Црвените ѓаволи“ губеа со 2-0, па направија пресврт со 2-3, но во последната минута испуштија победа.

Погба повеќе не сака ни да влезе на теренот на Манчестер Јунајтед

+инфо - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Погба не сака повеќе да го носи дресот на Манчестер Јунајтед

Sport M - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Солскјер: Можевме да постигнеме четврти гол пред да изедначи Шефилд

Кајгана - 25.11.2019

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е разочаран по испуштената победа на вечерашното гостување кај Шефилд Јунајтед. Дуелот заврши нерешено, 3:3, а Манчестер Jунајтед по негативата од 0:2, постигна три гола за седум минути, но во ...

Погба повеќе да замине од Манчестер јунајтед

Курир - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

Нетпрес - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Валенсија: Болно е да се гледа овој Јунајтед

А1 On - 25.11.2019

Поранешната sвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше настапот на тимот под водство на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Погба е најновиот проблем на Јунајтед

Вечер Прес - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, не сака повеќе да биде дел од најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше ...

Погба сака да си замине од Јунајтед во текот на зимскиот преоден рок

iPortal - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Валенсија: Болно е да се гледа овој Јунајтед

Опсервер - 25.11.2019

Поранешната sвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше настапот на тимот под водство на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Погба ќе настојува за продажба во јануари

Локално - 25.11.2019

Sвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба сака да се пресели во Реал Мадрид во јануарскиот преоден рок, пренесува британскиот „Дејли Мејл“. Францускиот репрезентативец е главна трансфер цел на „кралскиот клуб“ од враќањето на Зинедин Зидан во Мадрид.

Погба ќе настојува да се пресели во Реал Мадрид во јануари

iPortal - 25.11.2019

Sвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба сака да се пресели во Реал Мадрид во јануарскиот преоден рок, пренесува британскиот „Дејли Мејл“. Францускиот репрезентативец е главна трансфер цел на „кралскиот клуб“ од враќањето на Зинедин Зидан во Мадрид.

Погба ќе настојува за продажба во јануари

Опсервер - 25.11.2019

Sвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба сака да се пресели во Реал Мадрид во јануарскиот преоден рок, пренесува британскиот „Дејли Мејл“. Францускиот репрезентативец е главна трансфер цел на „кралскиот клуб“ од враќањето на Зинедин Зидан во Мадрид.

Манчестер јунајтед ремизира со Шефилд јунајтед за 12. гостински последователен натпревар во Премиер лигата без триумф

Опсервер - 25.11.2019

Манчестер јунајтед вечерва во натпревар од првенството на Англија одигра нерешено со Шефилд јунајтед 3:3. Оваа средба беше 12. во низа на гостински терен во Премиер лигата, без триумф за Манчестер.

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

Локално - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

Опсервер - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

MakPress - 25.11.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе“, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци.

Валенсија: Болно е да се гледа овој Јунајтед

MakPress - 25.11.2019

Поранешната sвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше настапот на тимот под водство на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Де Хеа изби на третото место по број на натпревари меѓу голманите на Јунајтед

MakPress - 25.11.2019

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа, се искачи на третата позиција во почетниот состав на Манчестер јунајтед на натпревари од шампионатот на Англија. За Де Хеа, денешниот натпревар против Шефилд јунајтед беше 376-ти во дерсот на „црвените ...

12-ти натпревар за Манчестер Јунајтед без триумф во гости

MakPress - 25.11.2019

Манчестер јунајтед вечерва во натпревар од првенството на Англија одигра нерешено со Шефилд јунајтед 3:3. Оваа средба беше 12. во низа на гостински терен во Премиер лигата, без триумф за Манчестер.

Солскјер: Можевме да постигнеме четврти гол пред да изедначи Шефилд

MakPress - 25.11.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е разочаран по испуштената победа на вечерашното гостување кај Шефилд јунајтед. Дуелот заврши нерешено, 3:3, а Манчестер јунајтед по негативата од 0:2, постиган три гола за седум минути, но во ...