TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4:2 за Македонија во пријателскиот дуел со Естонија

А1 - 12.06.2004

По Ла Валета на Малта, естонскиот Талин е среќниот град каде што по околу шест години нашата фудбалска селекција слави победа на гостувањата. Генералката пред августовскиот старт во новиот мундијалски циклус успешна и изразена со ефикасна игра и четири гола во мрежата на Естонија.

Фудбал: Македонија денеска игра пријателски натпревар со Естонија

А1 - 11.06.2004

Македонската фудбалска репрезентација денеска попладне во 18:00 часот во Талин ќе одигра пријателски натпревар против селекцијата на Естонија. За најдобрите македонски фудбалери тоа ќе биде последен подготвителен меч пред стартот на новиот квалификациски циклус за пласман на Светското првенство ...

На победа во Естонија

Време - 11.06.2004

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ПРИЈАТЕЛСКИ МЕЧ ВО ТАЛИН Златко Крстевски Македонските фудбалери посакуваат победа вечерва против Естонија во Талин (18 часот, стадион Ле Ког Арена) во последниот контролен натпревар пред почетокот на квалификациите за СП 2006.

Нападот предводен од Димитровски и Пандев

Утрински - 11.06.2004

Вечерва (18 ч) во Талин, пријателски фудбалски натпревар Естонија - Македонија Седлоски: Нема добар резултат доколку не се даде се од себе Емил Китановски Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва со почеток во 18 часот во главниот град на Естонија Талин, ќе го одигра последниот контролен ...

Потребен е успех во Талин за успешен старт на квалификациите

Вест - 11.06.2004

Денеска македонската фудбалска репрезентација игра пријателски меч со Естонија Белите ноќи во Естонија противник на нашите репрезентативци. - Веќе скоро шест години не знаеме што е победа на страна. Евентуален позитивен резултат на денешниот пријателски натпревар против Естонија, би бил одличен ...

Резултат за спокоен старт во квалификациите за СП

Дневник - 11.06.2004

ФУДБАЛ - МАКЕДОНИЈА ВЕЧЕРВА ИГРА ТЕСТ-НАТПРЕВАР СО ЕСТОНИЈА Со императив и верба во своите квалитети, "црвено-жолтите" ќе го почнат денешниот меч (18 ч.) во Талин Резултатот во шестиот и последен контролен натпревар годинава за македонската репрезентација, на гостувањето во Талин против Естонија, е ...

Канатларовски го најави составот што ќе игра против Естонија

А1 - 10.06.2004

Македонската фудбалска репрезентација утре со пријателскиот натпревар против Естонија ќе го заокружи подготвителниот период пред стартот на квалификациите за Мундијалот во Германија во 2006. На завршната контрола во главниот естонски град нашиот тим пристигна по десет часовното патешествие низ ...

Се посакува реприза од јуни 1994 година

Време - 10.06.2004

ФУДБАЛ - УТРЕ ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР ЕСТОНИЈА - МАКЕДОНИЈА Со желба да останат непоразени и во вториот меч против селекцијата на Естонија, македонските фудбалски репрезентативци вчера доцна синоќа требаше да стигнат во Талин, каде што утре во 18.30 часот ги очекува вториот пријателски меч против ...

Во Талин ќе се брка место за стартниот состав

Вест - 10.06.2004

Нашата фудбалска репрезентација утре игра пријателски меч со Естонија Преку Диселдорф и Хелсинки, македонската фудбалска репрезентација вчера од скопскиот аеродром замина за Талин, каде утре од 18 часот во пријателски натпревар ќе се сретне со соодветната селекција на Естонија.

Оптимистички најави пред последната контролка

Утрински - 10.06.2004

Фудбалската репрезентација на Македонија отпатува за Естонија Емил Китановски Фудбалската репрезентација на Македонија вчера точно напладне отпатува за главниот град на Естонија Талин каде што утревечер со почеток во 18 часот ќе го одигра последниот пријателски натпревар пред почетокот на новиот ...

Македонската фудбалска репрезентација е на пат кон Талин

А1 - 09.06.2004

Македонската фудбалска репрезентација напладне ја почна целодневната авионска одисеја низ Европа, преку Диселдорф и Хелсинки на пат до Талин. Некаде пред полноќ би требало да пристигне во главниот град на Естонија, каде што в петок ќе го одигра последниот пријателски натпревар пред августовскиот ...

Естонија заслужува максимално внимание

Дневник - 09.06.2004

ФУДБАЛ - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ПАТУВА ЗА ТАЛИН Квалитетот е на наша страна, но мораме со одговорна игра да го докажеме на теренот за да постигнеме поволен резултат - порачуваат од македонската експедиција "Естонија заслужува максимално внимание.

Станојковиќ: Имаме поквалитетен тим од Естонија

Вест - 09.06.2004

Според тренерот на македонската фудбалска репрезентација Тренерот на македонската фудбалска репрезентација Вујадин Станојковиќ смета дека квалитетот е на наша страна во однос на составот на Естонија, со кој ќе се сретнеме во петок во пријателски натпревар што ќе се одигра во Талин.

Естонија воопшто не е наивен противник

Утрински - 09.06.2004

Прес-конференција на Стручниот штаб на фудбалската репрезентација на Водно Фудбалската експедиција од Македонија денеска на пладне ќе замине за Талин Емил Китановски "Фудбалската репрезентација на Естонија е многу квалитетен и дисциплиниран состав, кој знае што сака на секој натпревар, и притоа ...

Естонците негуваат германски стил, но не им се плашиме

Време - 09.06.2004

ФУДБАЛ - ЗАДУТРЕ ПРИЈАТЕЛСКИ МЕЧ ВО ТАЛИН Фудбалската репрезентација на Естонија негува стил на игра сличен на германскиот, ама малку позатворен - се впечатоците на помошник-селекторот Вујадин Станојковиќ, од гледањето на видеоснимките од противникот со кој Македонија в петок игра пријателски ...

Последен тренинг на фудбалската репрезентација пред заминувањето за Талин

А1 - 08.06.2004

Португалија одамна не е наша фудбалска дестинација ова лето. И додека европскиот крем полека се аклиматизира во епицентарот на настаните на престојниот 12 - ти собир на најквалитетените фудбалски селекции на стариот континент, нашата денеска трансферираше од Охрид во Скопје на редовниот прес и ...

Враќање на свежината на репрезентативците - приоритет

Вест - 08.06.2004

Подготовки на нашата фудбалска репрезентација за мечот со Естонија Да се врати свежината кај репрезентативците по паузата што повеќето од нив ја имаат по завршување на првенствата, е приоритет на селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар пред престојниот пријателски ...

Нашите фудбалери в среда патуваат за Талин

А1 - 07.06.2004

Далеку од главното фудбалко случување во Европа, шампионатот во Португалија македонската селекција ги привршува подготовките за мундијалските квалификации. Гостувањето во Естонија е последната проверка пред воведниот меч од циклусот во август.

Жилсон и Мијадиноски на подготовки во Охрид

Вест - 07.06.2004

Победа остана без тренер И Ѓорѓи Христов ќе тренира со националниот тим Фудбалерот на Победа Хесус Жилсон и интернационелцот од швајцарскиот второлигаш Баден, Мирсад Мијадиноски вчера се приклучија во подготовките на нашата фудбалска репрезентација во Охрид, за престојниот пријателски дуел со ...

Жилсон им се придружи на репрезентативците

Утрински - 07.06.2004

Фудбалската репрезентација на Македонија, на подготовки во Охрид Фудбалската репрезентација на Македонија во комплетен состав веќе два дена се подготвува во спортскиот комплекс "Билјанини извори" крај Охрид за пријателскиот меч против селекцијата на Естонија кој ќе се одигра во оваа земја на 11 ...

Мујезиновски, Жилсон и Маркоски тренираат со репрезентацијата

Време - 07.06.2004

ФУДБАЛ - ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ЕСТОНИЈА-МАКЕДОНИЈА Тројца фудбалери дополнително се повикани на подготовките на македонската фудбалска репрезентација која во Охрид се спрема за пријателскиот меч со Естонија, в петок во Талин.

Анонимец тренира со репрезентацијата

Време - 07.06.2004

ФУДБАЛ - ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ЕСТОНИЈА-МАКЕДОНИЈА Мирсад Мујезиновски, фудбалер на швајцарскиот второлигаш Баден, ненадејно се приклучи на подготовките на македонската репрезентација, која во Охрид се подготвува за пријателскиот меч со Естонија, в петок во Талин.

Жилсон и Мујазиновски - нови лица на "Билјанини извори"

Дневник - 07.06.2004

ФУДБАЛ - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА СЕ ПОДГОТВУВА ВО ОХРИД Двајцата новаци во А-тимот се поканети да ја почувствуваат атмосферата, а Стручниот штаб да се увери во потенцијалот на 22- годишниот гостин од Швајцарија Натурализираниот Македонец, Бразилецот Жесус да Силва Жилсон, од редовите на шампионот Победа, ...