TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Поповски може сериозно да се смета

Sport M - 27.10.2019

Младиот, Мартин Поповски ракометар на Пролет во изминатата недела покажа и докажа дека на него може сериозно да се смета во идните натпревари. Не само во изминатата недела. Тој зад себе има успешни настапи на две Европски првенства и на едно Светско.

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен Печат - 23.10.2019

Десното крило на ракометниот клуб Пролет Поповски спаси пораз на нашата најдобра селекција на натпреварот во Ескишехир. После победата од 26:23 на вчерашниот меч против Турција , денеска македонската сениорска репрезентација во рамките од ...

Мирната рака на Поповски донесе реми со Италија

SportMedia - 23.10.2019

По триумфот над Турција, машката ракометна репрезентација на Македонија одигра нерешено 26:26 (12:12) со Италија во вториот пријателски натпревар во Ескишехир во рамките од ЕХФ неделата. Крилото Мартин Поповски и донесе реми на Македонија откако ...

Кривичен повторно: Девет години затвор за Ѓоко Поповски

Алсат-М - 22.10.2019

Кривичниот суд во Скопје денеска ја изрече истата казна за поранешнииот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски, откако првичната пресуда од страна на Апелацискиот суд беше вратена на повторно одлучување.

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од 9 години за Ѓоко Поповски

24 Вести - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Случај „Триста“ – Ѓоко Поповски повторно доби девет години затвор за полициските „јети“

Алсат-М - 22.10.2019

Нема втора среќа за Ѓоко Поповски. По точно 17 месеци, судијката Добрила Кацарска му пресуди идентично за набавката на 300 возила за полицијата. „Судот, обвинетиот Ѓоко Поповски го осудува на казна затвор од девет години, во која казна му се ...

Девет години затвор за Ѓоко Поповски

Канал5 - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски повторно доби 9 години казна затвор за случајот „Триста“ за набавката на возила за полицијата. Поповски е осуден за злоупотреба на службената положба бидејќи спротивно на Законот за јавни набавки ...

Кацарска повторно го осуди девет години затвор Ѓоко Поповски

24 Вести - 22.10.2019

9 години затвор за поранешниот шеф на набавки во МВР Ѓоко Поповски – судијката Добрила Кацарска ја изрече пресудата на повтореното судење во кривичниот суд. На девет години го осуди и првиот пат, пред скопска Апелација да ја врати пресудата поради ...

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од девет години за Ѓоко Поповски

Канал5 - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста".

Кацарска повторно го осуди Поповски на 9 години затвор

Фокус - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер за јавни набавки при Министерството за внатрешни работи, Ѓоко Поповски, е осуден на 9 години затвор во повторената постапката пред Кривичниот суд, откако Апелација го врати предметот „300“ на повторно судење.

Ѓоко Поповски пак доби 9 години затвор за набавка на најскапи, Место најевтини возила за МВР

Сакам да кажам - 22.10.2019

Поранешниот шеф на набавки во МВР Ѓоко Поповски по повтореното судење во Основниот суд Скопје 1 од судијката Добрила Кацарска е осуден на 9 години затвор. На девет години го осуди и првиот пат, пред Апелациониот суд Скопје да ја врати пресудата ...

Ѓоко Поповски повторно доби 9 години затвор за набавката на полициски возила

Макфакс - 22.10.2019

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години, поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако во декември 2018, скопска Апелација и’ го укина предметот.

Кацарска пак го осуди Поповски на 9 години затвор за „Триста“

МКД - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, по втор пат е прогласен за виновен за злоупотреба на службената положба во предметот „Триста" кој се однесува на набавката на 300 возила во министерството.

Пресуда за „Триста“ по втор пат: Девет години затвор за Ѓоко Поповски

Нова ТВ - 22.10.2019

Судијката Добрила Кацарска го осуди на деветгодишна казна затвор Ѓоко Поповски, поранешниот помошник министер за внатрешни работи за случајот „Триста“ односно за незаконски тендер за набавка на 300 патнички возила на МВР.

Потврдена казната затвор од 9 години за Ѓоко Поповски во случајот ,,Триста“

ММС - 22.10.2019

Потврдена е казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски.Судиката Добрила Кацарска, која е на чело на Судечкиот совет, повторно му ја одреди истата пресуда на Поповски.

Ѓоко Поповски повторно доби 9 години затвор за случајот „Триста“

Р.С.Европа - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, повторно доби деветгодишна казна затвор, откако Основниот суд Скопје 1 во повторена постапка го осуди за случајот Триста. Тој е осуден на деветгодишна казна затвор во која ќе му биде ...

Кацарска повторно го осуди Ѓоко Поповски од МВР на 9 години затвор

+инфо - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, по втор пат е прогласен за виновен за делото злоупотреба на службената положба во предметот „Триста“ на СЈО кој се однесува на набавката на 300 возила во министерството.

Нови 9 години затвор за Ѓоко Поповски за набавката на полициски возила

А1 On - 22.10.2019

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години, поранешниот помошник – министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако во декември 2018, скопска Апелација и’ го укина предметот.

Ист судија досуди иста казна за Ѓоко Поповски и покрај одлуката на Апелација судењето да се повтори

Сител - 22.10.2019

Судијата во случајот „Триста“ одреди идентична затворска казна за поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски. Добрила Кацарска и во мај лани го осуди Поповски на девет години затвор поради набавка на возила за потребите на полицијата.

9 години затвор за Ѓоко Поповски во случајот "Триста"

Сител - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски денеска е повторно осуден на затворска казна од 9 години. Тој треба да ја надомести и штетата предизвикана врз буџетот на МВР во висина од 27.894.522 ден.

Кацарска само ја исчита пресудата изречена на 1ТВ- Дали за неа важи Европската конвенција за човекови права?

Курир - 22.10.2019

Дали судијката Добрила Кацарска ја прекрши Европската конвенција за човекови права предвреме прогласувајќи го за виновен помошник министерот за внатрешни работи задолжен за јавни набавки, Ѓоко Поповски прекршувајќи ја презумцијата за невиност се ...

Кацарска пак го осуди Поповски на 9 години затвор

Слободен Печат - 22.10.2019

Поповски има право на жалба до второстепениот суд, односно Апелациониот суд. Судијката Добрила Кацарска и на повтореното судење, поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски го осуди на 9 години затвор.

Девет затвор за Ѓоко Поповски во случајот "Триста"

Press24 - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски денеска е повторно осуден на затворска казна од 9 години. Тој треба да ја надомести и штетата предизвикана врз буџетот на МВР во висина од 27.894.522 ден, пренесува „Сител“.

Девет години затворска казна за Ѓоко Поповски

Независен - 22.10.2019

Фото: Б. Грданоски Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Кацарска повторно му одреди иста казна затвор од 9 години на Ѓоко Поповски

Република - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник – министер за внатрешни работи, Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Случај „Триста“: Кацарска повторно му ја одреди казната затвор од 9 години за Поповски

Денешен - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Ѓоко Поповски повторно осуден на 9 години затвор

24Инфо - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер за јавни набавки при Министерството за внатрешни работи, Ѓоко Поповски, е осуден на 9 години затвор во повторената постапката пред Кривичниот суд, откако Апелација го врати предметот „300“ на повторно судење.

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од девет години за Ѓоко Поповски

Скопје инфо - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Ист судија досуди иста казна за Ѓоко Поповски и покрај одлуката на Апелација судењето да се повтори

4NEWS - 22.10.2019

Судијата во случајот „Триста“ одреди идентична затворска казна за поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски. Добрила Кацарска и во мај лани го осуди Поповски на девет години затвор поради набавка на возила за потребите на полицијата.

Поповски пак доби 9 години затвор за „Триста“

CivilMedia - 22.10.2019

Судскиот совет на чело со Добрила Кацарска ја потврди пресудата од девет години затвор за поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски. По втор пат тој е прогласен за виновен за делото злоупотреба на службената положба во предметот „Триста“ ...

Ѓоко Поповски осуден на девет години казна затвор

Фактор - 22.10.2019

Добрила Кацарска го осуди правосилно на деветгодишна казна затвор Ѓоко Поповски, поранешниот помошник министер за внатрешни работи во случајот „Триста“ на поранешното СЈО за злоупотреба на службената положба.

Случај „Триста“: Поповски осуден на девет години затвор

iPortal - 22.10.2019

Порнашениот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски е осуден на затворска казна од девет години за случајот „Триста“, случај кој беше вратен на повторно судење. Судијката за случајот, Добрила Кацарска истакна дека тој е должен да ги надомести ...

9 години затвор за Ѓоко Поповски во случајот "Триста"

4NEWS - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски денеска е повторно осуден на затворска казна од 9 години. Тој треба да ја надомести и штетата предизвикана врз буџетот на МВР во висина од 27.894.522 ден.

Во „Триста“ досудени девет години затвор за Ѓоко Поповски

Мета - 22.10.2019

Во завршницата на повтореното судење за случајот „Триста“ на СЈО, поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, повторно доби 9 години затвор. Според пресудата, Поповски направил злоупотреба на службената положба бидејќи спротивно на Законот ...

Ѓоко Поповски повторно доби девет години затвор за „Триста„

еМагазин - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Ѓоко Поповски повторно доби 9 години затвор за набавката на полициски возила

Точка - 22.10.2019

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако во декември 2018 скопска Апелација ѝ го укина предметот.

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од девет години за Ѓоко Поповски

Вечер Прес - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста”.

Затворска казна од девет години за Ѓоко Поповски во случајот „Триста“

Локално - 22.10.2019

Порнашениот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски е осуден на затворска казна од девет години за случајот „Триста“, случај кој беше вратен на повторно судење. Судијката за случајот, Добрила Кацарска истакна дека тој е должен да ги надомести ...

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од девет години за поранешниот помошник-министер во МВР Ѓоко Поповски

Либертас - 22.10.2019

– Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер во Министерството за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

Кацарска повторно го осуди Поповски на девет години затвор

Н.Македонија - 22.10.2019

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако лани во декември скопска Апелација ѝ го укина предметот.

Повторно 9 години затвор за Ѓоко Поповски во случајот “Триста”

Скопје1 - 22.10.2019

Поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, повторно доби деветгодишна казна затвор, откако Основниот суд Скопје 1 во повторена постапка го осуди за случајот „Триста“.

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната затвор од девет години за Поповски

MakPress - 22.10.2019

Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба во случајот „Триста“.

ПОПОВСКИ: Да видиме кој, што, како и каде може…

SportMedia - 21.10.2019

Покрај Жарко Пешевски, крилото Мартин Поповски е репрезентативецот кој може да се пофали со два настапи на СП и едно ЕП кога станува збор за најсилниот репрезентативен состав. Токму поради тоа кон него и кон пикерот ќе бидат насочени погледите, како ...