TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Black Friday со заработка од над 10 милијарди долари само во САД

Телма - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД биле купени ...

Американците на „црниот петок“ потрошиле над 10 милијарди долари

Утрински - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД биле купени ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

+инфо - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

А1 On - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Курир - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

ЗА ТРГОВЦИТЕ НЕ БИЛ ЦРН ПЕТОК: Aмериканците потрошиле десет милијарди долари

Телеграф - 29.11.2015

Во оваа сума не се вклучени податоците од интернет продажбата која достигнала 2,7 милијарди долари, што е за 14,3 отсто повеќе во однос на лани За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Алфа - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари. За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Press24 - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

Празник на идиоти: Американци немилосрдно се тепаат на „Црн петок“ (ВИДЕО)

МКД - 29.11.2015

„Црн петок“ е денот кога трговските центри во САД нудат огромни попусти на своите производи. Како и секој „Црн петок“ и овој го одбележиле турканици, гужви, караници и тепачки на купувачите.

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Сител - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

На „црниот петок" Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Вечер Прес - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок", со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС За време на овогодишниот „црн петок", со кој традиционално почнува сезоната на ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Република - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

Американците потрошиле над 10 милијарди долари на „црниот петок“

еМагазин - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

На „црниот петок“ Американците потрошиле над 10 милијарди долари

Lider - 29.11.2015

За време на овогодишниот „црн петок“, со кој традиционално почнува сезоната на предбожиќни попусти во САД, Американците поторшиле над 10 милијарди долари, јави ТАСС. Според податоците на агенцијата „Шопер трак“, во петокот во продавниците ширум САД ...

ВИДЕО: „Црн петок“: Американците повторно масовно се тапаа поради - попуст

Press24 - 28.11.2015

Во САД вчера беше одбележан таканаречениот „црн петок“, ден кога сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти, а сето тоа редовно е пропратено со хистерични ...

ВИДЕО: Масовни тепачки низ САД за време на Црниот петок

Канал 77 - 28.11.2015

На овој ден, трговските синџири нудат огромни попусти на прозиводите и луѓето максимално се обидуваат да ја искористат оваа поволност. Кај нас сѐ уште нормално поминува овој ден, додека во САД доаѓа до масовни тепачки меѓу луѓето, па и до грабнување ...

ЛУДИЛОТО наречено Црн петок: Масовни тепачки во продавниците низ Америка!

Пулс24 - 28.11.2015

„Црн петок“ беше одбележан кај нас и сѐ помина без инциденти при купувањето производи на попуст. Но, во САД приказната е сосема поинаква. На овој ден, трговските синџири нудат огромни попусти на прозиводите и луѓето максимално се обидуваат да ја ...

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком

Бизнис Инфо - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната Black Friday шопинг акција со онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со неверојатен попуст ...

ФОТО: Дождот и лажните попусти ја паднаа потрошувачката треска на „црн петок“

Утрински - 27.11.2015

Граѓаните повеќе гледаат отколку што купуваат, бидејќи сметаат дека истакнатите попусти не се реални Дали дождот или можеби нереалните попусти во продавниците во големите трговски центри, сеедно, но вчера во Скопје повеќе симболично отколку ...

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком

Макфакс - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за првпат се вклучува кон глобалната „Black Friday“ шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со ...

Американски Црн петок: Масовна тепачка среде дуќан (ВИДЕО)

Курир - 27.11.2015

Веднаш по Денот на благодарноста во Америка следи Црн петок и „лудиот“ шопинг може да почне. Американците на таканаречениот Црн петок имаат можност да купат најразлични работи по најниски цени бидејќи е тоа денот на распродажба во САД.

Амерканците ја отворија сезоната на пазарење

А1 On - 27.11.2015

Традиционалниот почеток на шопинг сезоната во САД, „Црн петок“, започнува официјално денеска, но многу продавници уште вчера, на „Денот на благодарноста“, ги намалиле цените на производите.

Неверојатна понуда од Телеком: Само викендов телефони по 1 денар

Press24 - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „Black Friday“ шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со ...

Black Friday викенд: Попусти до 50 отсто во продавниците на FASHION GROUP во сите трговски центри!

МакМода - 27.11.2015

Модни парчиња од омилените брендови овој викенд може да купите со пупусти до 50 отсто. Попустите важат во сите продавници на Фешн Груп , во сите трговски центри од денес, петок, па заклучно со недела.

ГАЛЕРИЈА: „Тепачка" во Сити Мол, огромна гужва во продавниците - еве што се случува

Press24 - 27.11.2015

Кој би рекол дека сликите со гужви пред големите молови и продавници од САД ќе ги видиме во живо и кај нас. Најголемиот и најпопуларниот ден за шопинг во светот, Black Friday ги „полуде“ нашите граѓани кои уште рано утрово направија редови пред ...

Почна шопинг лудилото во САД

МРТ - 27.11.2015

Сите сакаат да купат што повеќе работи за помалку пари. Некои дури и спијат во шатори за први да ги искористат попустите... Шопинг лудило во Амерка. На таканаречениот „црн петок“ купувачите со трчање влегуваат во продавниците уште во раните утрински ...

ВИДЕО: Стампедо по продавниците за „Црниот петок“, во Скопје скромни гужви и попусти

А1 On - 27.11.2015

„Црниот петок“, ден по Празникот на благодарноста, е денот кога во САД сите продавници овозможуваат огрмони попусти за сите производи. Најголема гужва вообичаено се создава во продавниците за техничка стока, каде има попусти од 70, 80 па и повеќе ...

Хаос поради „црн петок“: Погледнете тепачка меѓу купувачи во Америка (видео)

Хитпортал - 27.11.2015

Ден после американскиот празник Ден на благодарноста, во САД почнува потрошувачкото лудило. Имено, ден после овој празник, кој секогаш се одбележува во последниот четврток во ноември, доаѓа нешто што се вика „Црн петок“.

Шопинг манијата на Black Friday направи гужви во Skopje City Mall: Попустите и акциите привлечни за Македонците

Црнобело - 27.11.2015

Скопје (27.11.2015) Кој би рекол дека сликите со гужви пред големите молови и продавници од САД ќе ги видиме во живо и кај нас. Најголемиот и најпопуларниот ден за шопинг во светот, Black Friday ги „полуде“ нашите граѓани кои уште рано утрово ...

Црн петок - Вистински попусти или рекламен трик!?

Сител - 27.11.2015

Попусти од 10 до 70%. Главниот град го зафати американската шопинг манија наречена Црн петок. Граѓаните од рано утрово ги посетуваат трговските центри кои нудат големи намаленија, но сепак има поделени мислењата околу прашањата колку се реални ...

(ВИДЕО) Стампедо за „Црниот петок“, во Скопје скромни гужви и попусти

Репортер - 27.11.2015

„Црниот петок“, ден по Празникот на благодарноста, е денот кога во САД сите продавници овозможуваат огрмони попусти за сите производи. Најголема гужва вообичаено се создава во продавниците за техничка стока, каде има попусти од 70, 80 па и повеќе ...

Лудило на „црн петок“: Масовна тепачка среде дуќан (ВИДЕО)

Press24 - 27.11.2015

Веднаш по Денот на благодарноста во Америка следи Црн петок и „лудиот“ шопинг може да почне. Американците на таканаречениот Црн петок имаат можност да купат најразлични работи по најниски цени бидејќи е тоа денот на распродажба во САД.

МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ: Неверојатен онлајн попуст на смартфони!

Факултети - 27.11.2015

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком - Неверојатен онлајн попуст на смартфони со Play Comfort! Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „Black Friday“ шопинг акција со извонредна онлајн продажба.

„Црн петок“ – купете паметен телефон за еден денар

Нетпрес - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „Black Friday” шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со ...

Black Friday во Skopje City Mall: Лажни попусти, високи цени и празни продавници

Скопје инфо - 27.11.2015

Кој би рекол дека сликите со гужви пред големите молови и продавници од САД ќе ги видиме во живо и кај нас и кој би рекол дека во Скопје може да се купи производ по навистина ниски цени и навистина на попуст.

(ГАЛЕРИЈА) Шопинг манијата на Black Friday направи гужви во Skopje City Mall: Попустите и акциите привлечни за ...

Фактор - 27.11.2015

Кој би рекол дека сликите со гужви пред големите молови и продавници од САД ќе ги видиме во живо и кај нас. Најголемиот и најпопуларниот ден за шопинг во светот, Black Friday ги „полуде“ нашите граѓани кои уште рано утрово направија редови пред ...

(ВУДЕО) Шо ти се Американците и “црниот петок”

Локално - 27.11.2015

Некои од манијаците дури спијат во шатори пред продавниците Во САД веќе започна сезоната за пред Божиќнаите распродажби и огромните попусти. Клиентите ги објавуваат на социјалните мрежи првите снимки од лансирањето на “црниот петок”.

Црниот петок и дождот го наполнија Сити мол

Локално - 27.11.2015

Полни продавници и ходници со луѓе, главно млади, со по неколку кесиња тешко се движат низ гужвата во Скопје сити мол по повод т.н. Црн петок – првиот ден по американскиот празник Ден на благодарноста, кој како можност за шопинг со попусти, ...

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком

Фактор - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „Black Friday“ шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со ...

Американски Црни петок: Масовна тепачка среде дуќан (видео)

Република - 27.11.2015

Веднаш Денот на благодарност во Америка следи Црн петок и стампедо врз дуќаните може да почне. Американците на таканаречениот Црн петок имаат можност да купат најразлични работи по најниски цени бидејќи е тоа денот на распродажба во САД.

Black Friday носи и болести

Локално - 27.11.2015

За илјадници луѓе ширум светот Black Friday е денот во кој настапува хистеријата да си ги купат поевтино саканите стоки. Барателите на профитабилни зделки сепак треба да бидат претпазливи.

(Фото) Шопинг манијата на Black Friday направи гужви во Skopje City Mall

еМагазин - 27.11.2015

Најголемиот и најпопуларниот ден за шопинг во светот, Black Friday ги „полуде“ нашите граѓани кои уште рано утрово направија редови пред продавниците во Skopje City Mall и во 10 часот, кога беше отворен молот, буквално ги „нападнаа“.

Видео: Американците брутални на “црниот петок“

Денешен - 27.11.2015

Во САД веќе започна сезоната за пред Божиќнаите распродажби и огромните попусти. Клиентите ги објавуваат на социјалните мрежи првите снимки од лансирањето на “црниот петок”. Тотална предбожиќна распродажба и сезоната на намалувањата традиционално ...

Почнува „Црн петок", Американците од рани зори чекаат пред продавниците

Вечер Прес - 27.11.2015

Tрадиционалниот почеток на шопинг сезоната во САД, „Црн петок", започнува официјално денеска, но многу продавници уште вчера, на „Денот на благодарноста", ги намалиле цените на производите.

Black Friday: Во продавниците на Fashion group има попусти од 20 до 50 проценти

еМагазин - 27.11.2015

По повод празникот Black Friday во продавниците на Fashion group има попусти од 20 до 50 проценти. Еве колкав е попустот на брендовите на Fashion group. · Timberland -20% на облека, модни додатоци и обувки · Geox -20% на цела колекција · ...

(ФОТО) „Black Friday“ во САД: Шопинг лудилото почна, „Star wars“ доминира

Фактор - 27.11.2015

Почна шопинг лудилото во Америка и Велика Британија односно таканаречениот Црн петок. Трговците нудат производи по намалени цени, со што започнува сезоната на шопингот. Медиумите пренесуваат дека продажбата во супермаркетите послабо тече од обично ...

Александар Медарски : Black Friday одлична можност за граѓаните

Lider - 27.11.2015

По повод Black Friday во Македонија , Лидер разговараше со Александар Медарски раководител на малопродажба во Техномаркет. 1. Техномаркет е првиот малопродажен ланец за техника што го воведе и го организираше Black Friday во Македонија.

Трговските центри како капиталистички рингови на црниот петок

365 - 27.11.2015

Во Америка распродажбите стануваат критикувани, а по светот се повеќе популарни. “Црниот петок: Бидејќи само во Америка луѓето се тепаат едни со други за распродажби, еден ден откако биле благодарни за она што веќе го имаат”.

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком

Идивиди - 27.11.2015

Неверојатен онлајн попуст на смартфони со Play Comfort! Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „Black Friday“ шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот ...

Амерканците ја отворија сезоната на пазарење

Lider - 27.11.2015

Традиционалниот почеток на шопинг сезоната во САД, „Црн петок“, започнува официјално денеска, но многу продавници уште вчера, на „Денот на благодарноста“, ги намалиле цените на производите.

Прва Black Friday онлајн распродажба на Македонски Телеком

Денар - 27.11.2015

Македонски Телеком оваа година за прв пат се вклучува кон глобалната „ Black Friday “ шопинг акција со извонредна онлајн продажба. Корисниците почнувајќи од денеска, како и за време на целиот викенд, ќе може да купат одлични паметни телефони со ...

Black Friday во Техномаркет со попусти до 70%

Бизнис Инфо - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70% пониска цена на своите производи.

Најпознатиот ден за шопинг се одбележува и кај нас: Овој петок попусти и до 70% во Skopje City Mall

Оff.net - 26.11.2015

Скопје (25.11.2015)Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата се големите попусти и можноста секој да може да го купи она што ...

„Црн петок“: Американците ќе потрошат 80 милијарди долари

МРТ - 26.11.2015

Овој петок почнува најголемата распродажба во САД, што традиционално е непосредно пред Божиќните празници. Секоја година се намалува продажбата во продавниците, а расте продажбата преку интернет.

ЦРН ПЕТОК: Овој петок попусти и до 70 отсто во „Скопје сити мол“

Телеграф - 26.11.2015

Како и во светските метрополи и Скопје веќе традиционално го зафаќа „Црн петок“, кога на 27 ноември „Скопје сити мол“ се вклучува во шопинг-манијата препознатлива низ светот „Црн петок“ (Black Friday) e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во ...

Black Friday: Попусти до 50 отсто во Bata

МакМода - 26.11.2015

Убава шанса од шопингот да направите вистинско задоволство. В петок и ние го славиме најпопуларниот ден за купување – Black Friday. За Black Friday, модната марка Бата нуди попусти до 50 отсто на означени производи во продавниците Бата во Скопје ...

Black Friday во Техномаркет за попусти до 70 отсто на голем број производи

Сител - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

Black Friday: Техномаркет со попусти до 70 отсто на голем број производи

МакМода - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

Шопинг до полноќ со големи попусти

Макфакс - 26.11.2015

Најпознатиот ден за шопинг се одбележува и во Скопје! Овој петок попусти и до 70 отсто во Skopje City Mall Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета.

Овој петок попусти и до 70% во „Скопје сити мол“

+инфо - 26.11.2015

Црн петок (Black Friday) e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата со големите попусти и можноста секој да може да го купи она што го ...

Шопинг магијата пристига и во Скопје: Големи попусти и изненадувања за Black Friday во Skopje City Mall

Курир - 26.11.2015

Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата се големите попусти и можноста секој да може да го купи она што го сака по евтини ...

Black Friday во Техномаркет за попусти до 70 отсто на голем број производи

Пулс24 - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

Уште една вечер на лажни попусти во Skopje City Mall

Скопје инфо - 26.11.2015

Флаери со листа на производи со попуст што кога ќе влезете во продавниците „само што се потрошиле“, реклами со попусти најчесто определени „до“ некој поголем процент, како и лажни проценти за попустот да изгледа поголем се трите најчести финти на ...

Black Friday во Техномаркет за попусти до 70 отсто на голем број производи

еМагазин - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

По повод ”Black Friday” – 70 посто попусти во Техномаркет

Кумановски м. - 26.11.2015

Во пресрет на утрешнота шопинг еуфорија позната како ”Black Friday”, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до ...

УТРЕ Е „Black Friday“: Внимавајте на овие нешта кога купувате преку интернет

Фактор - 26.11.2015

Утре е т.н. Црн петок или „Black Friday“ - денот во кој голем број продавници прават огромни попусти. Онлајн трговците исто така не ја пропуштаат можноста да привлечат клиенти со промоции.

Black Friday акција во Алфи Техноцентар

Kumanovo News - 26.11.2015

Алфи Техноцентар по прославата на својот роденден се приклучува на светски тренд Black Friday. Од утре паво наредните три дена продуктите во Алфи ќе имаат попуст и до 50% проценти. Нашиот продажен салон се придружува кон оваа акција и им овозможува ...

Повторно ли лажни попусти за да ве намамат – овојпат во Skopje City Mall

МК News - 26.11.2015

Црн петок во светот е ден на огромни попусти каде и за неколку долари може да купите дури и телевизори, компјутери… Како е кај нас? Флаери со листа на производи со попуст што кога ќе влезете во продавниците „само што се потрошиле“, реклами со ...

Black Friday во Техномаркет за попусти до 70 отсто на голем број производи

Денар - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

Black Friday во Tехномаркет за попусти до 70 отсто на голем број производи

Lider - 26.11.2015

Утре е Black Friday, најпознатиот празник за сите љубители на големите попусти и купувањето, а Техномаркет како еден од промоторите на овој светски познат шопинг ден за сите граѓани овозможи попусти и до 70 отсто пониска цена на своите производи.

Попусти и изненадувања за Black Friday во Скопје Сити Мол

Бизнис Инфо - 25.11.2015

Black Friday е најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, се големите попусти и можноста секој да може да го купи она што го сака по евтини цени какви што не ...

„Лудило" од ниски цени и изненадувања: Денеска сите во „Сити Мол"

Press24 - 25.11.2015

Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата се големите попусти и можноста секој да може да го купи она што го сака по евтини ...

Black Friday: В петок попусти во Скопје сити мол до 70 отсто

МакМода - 25.11.2015

Познатиот ден Black Friday, резервиран за шопинзи со големи попусти, се одбележува и кај нас. Последниот петок во ноември е познат како Black Friday и на тој ден може да се пазарува со големи попусти.

Шопинг магијата пристига и во Скопје: Големи попусти и изненадувања за Black Friday во Skopje City Mall

Црнобело - 25.11.2015

Скопје (25.11.2015) Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата се големите попусти и можноста секој да може да го купи она ...

Големи попусти и изненадувања на Црн петок во Скопје сити мол

МКД - 25.11.2015

Најпознатиот ден за шопинг се одбележува и кај нас, овој петок попусти и до 70 отсто во Скопје сити мол. Црн петок (Black Friday) e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета.

Black Friday со Grouper.mk, со попусти до 90 проценти

еМагазин - 25.11.2015

Овој петок е најголемиот шопинг празник – Black Friday. Празникот се појавува за прв пат во 1960 тата година како увертира на предбожиќното шопинг лудило во САД. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се ...

Еве што не очекува за Black Friday во Skopje City Mall

Бизнис Вести - 25.11.2015

Шопинг магијата пристига и во Скопје: Големи попусти и изненадувања за Black Friday во Skopje City Mall Најпознатиот ден за шопинг се одбележува и кај нас: Овој петок попусти и до 70% во Skopje City Mall Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден ...

Black Friday: Овој петок попусти и до 70% во Skopje City Mall

еМагазин - 25.11.2015

Налик на светските метрополи и Скопје веќе традиционално го зафаќа шопинг треска за Black Friday, кога на 27 ноември Skopje City Mall се вклучува во шопинг манијата препознатлива низ светот, која всушност е најава за новогодишните празници и ...

Шопинг магијата пристига и во Скопје: Овој петок попусти и до 70% во Skopje City Mall

Фактор - 25.11.2015

Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на последниот петок во ноември, 27-ми, е шопинг манијата се големите попусти и можноста секој да може да го купи она што го сака по евтини ...

Најголемите попусти пристигнуваат! Black Friday со Grouper.mk

Денар - 25.11.2015

Овој петок, 27.11 е најголемиот шопинг празник – BLACK FRIDAY! Празникот се појавува за прв пат во 1960тата година како увертира на предбожиќното шопинг лудило во САД. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се ...

Најголемите попусти пристигнуваат! Black Friday со Grouper.mk

Црнобело - 24.11.2015

Овој петок, 27.11 е најголемиот шопинг празник – BLACK FRIDAY! Празникот се појавува за прв пат во 1960тата година како увертира на предбожиќното шопинг лудило во САД. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се ...