TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зимбери ја напушти Нова демократија - Дали партијата оди кон распад?

Inpress - 12.06.2011

Скопје, 12. јуни 2011 (ИНПРЕС) И Абедин Зимбери ја напушта Нова демократија, бидејќи, според него, партијата која на парламентарните избори беше најголемо разочарување во албанскиот блок со нула ...

Нова демократија оди кон распад?

+инфо - 12.06.2011

И Абедин Зимбери ја напушта Нова демократија (НД), бидејќи, според него, партијата која на парламентарните избори беше најголемо разочарување во албанскиот блок со нула освоени пратенички мандати, ...

По оставката на Селмани, се ситни членството на Нова Демократија

Сител - 12.06.2011

И Абедин Зимбери ја напушта Нова демократија, бидејќи, според него, партијата која на парламентарните избори беше најголемо разочарување во албанскиот блок без ниту еден освоен пратенички мандат, ...

Цунами ја тресе Нова демократија?!

Вечер Прес - 12.06.2011

Оставката на Зибери доаѓа откако му беше доделено второто место во првата изборна едница (ИЕ), а не носителското во втората ИЕ, каде што припаѓа Липково - неговиот роден крај.

Вратата на НД затворена и за медиумите

Алсат-М - 11.06.2011

Вратата на седиштето на Нова Демократија не е затворена само за членовите и функционерите на оваа партија, туку и за медиумите.

Зимбери заминува од НД

Алсат-М - 10.06.2011

Абедин Зимбери одлучи да поднесе оставка од функцијата потпретседател на Нова демократија. За АЛСАТ раскажа денеска дека е разочаран од Имер Селмани, кој по неуспехот на изборите покажал недолично ...

Еленовски се повлече, Петровски најави, Црвенковски молчи

Вечер Прес - 10.06.2011

Иако лидери на три политички партии од опозицијата веќе поднесоа оставки поради лошиот резултат на изборите, претседателите на СДСМ и ВМРО-НП, Бранко Црвенковски и Марјан Додовски, не размислуваат за ...

Еленовски и Петровски си поднесоа оставки

А1 - 09.06.2011

Лазар Еленовски поднесе оставка на претседателското место во Социјал-Демократската Унија поради лошите резултати на предвремените парламентарни избори.

Лазар Еленовски поднесе оставка, Филип Петровски ја најави својата

Канал5 - 09.06.2011

По Селмани и Манасиевски оставка си поднесе и претседателот на Социјалдемократска унија Лазар Еленовски. Во соопштението до медиумите Еленовски обвинува дека помалите биле збришани како резултат на ...

Еленовски поднесе оставка

Телма - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска на прес конференција изјави дека поднесе оставка. Еленовски ја презеде одговорноста за катастрофалниот резултат на изборите, притоа ...

Уште двајца партиски лидери си поднесоа оставки

Алсат-М - 09.06.2011

Уште двајца партиски лидери си поднесоа оставки поради лошите изборни резултати – тоа се Лазар Еленовски од Социјалдемократската Унија и Филип Петровски од Демократската Десница.

Нова демократија западна во конфузија

Дневник - 09.06.2011

Во НД брифираат дека, по оставката на Селмани, се можни две сценарија за понатамошната активност на партијата . Според најавите, партиските органи ќе треба безусловно да ја прифатат оставката на ...

Еленовски поднесе оставка

Нетпрес - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска поднесе оставка од функцијата во партијата. Тој истакна дека неговата партија три години се обидувала да промовира различна ...

Лазар Еленовски си поднесе оставка на претседателското место во СДУ

+инфо - 09.06.2011

Оставка на местото претседателот на Социјалдемократската унија денеска поднесе Лазар Еленовски денеска, кој е еден од основачите на таа партија.

Филип Петровски си поднесе оставка

Курир - 09.06.2011

По Јован Масиевски и Имер Селмани, лидерот на Демократска десница Филип Петровски за Дневник изјави дека ќе си поднесе оставка.

Филип Петровски поднесе оставка

Нетпрес - 09.06.2011

Лидерот на Демократска десница Филип Петровски поднесе оставка од функцијата. Како причина на оставката, тој го истакнува лошиот резултат на изборите.

Еленовски поднесе оставка на лидерската функција во СДУ

Кајгана - 09.06.2011

Лазар Еленовски поднесе оставка на претседателското место во Социјал-Демократската Унија поради лошите резултати на предвремените парламентарни избори.

Низа оставки од поразените лидери

Курир - 10.06.2011

По објавувањето на првичните официјални податоци од Државната изборна комисија, за освоениете резултати на изборите, поразените лидери почнаа еден по еден да поднесуваат оставки.

Лидерот на СДУ Лазе Еленовски си поднесе оставка

Inpress - 09.06.2011

Скопје, 9. јуни 2011 (ИНПРЕС) По лошите изборни резултати, Еленовски денеска изјави дека целосно ја прифаќа одговорноста и поднесува оставка на функцијата Претседател на Социјал демократската унија.

Еленовски поднесе оставка на лидерската функција во СДУ

Форум - 09.06.2011

Лазар Еленовски поднесе оставка на претседателското место во Социјал-Демократската Унија поради лошите резултати на предвремените парламентарни избори На овој начин, како што рече Лазар Еленовски , ...

Еленовски и Петровски си поднесоа оставки на функциите

Р.С.Европа - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска си поднесе оставка од функцијата во партијата. Тој смета дека малите десничарски партии доживеале пораз на предвремените ...

Претседателот на СДУ Еленовски поднесе оставка од функцијата

МРТ - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија (СДУ) Лазар Еленовски денеска поднесе оставка од функцијата во партијата. Тој смета дека малите десничарски партии доживеале пораз на предвремените ...

И Филип Петровски си поднесе оставка

Форум - 09.06.2011

Лидерот на Демократска десница, Филип Петровски поднесе оставка на функцијата од морални причини Филип Петровски во изјава за Макфакс вели дека резултатите на партијата биле лоши, но смета дека ...

И Еленовски си поднесе оставка

Кирилица - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска поднесе оставка од функцијата во партијата Тој истакна дека неговата партија три години се обидувала да промовира различна ...

Оставка поднесе и Филип Петровски

Inpress - 09.06.2011

Скопје, 9. јуни 2011 (ИНПРЕС) По Јован Масиевски и Имер Селмани, лидерот на Демократска десница Филип Петровски за Дневник изјави дека ќе си поднесе оставка.

И Филип Петровски си поднесе оставка

Кајгана - 09.06.2011

Лидерот на Демократска десница, Филип Петровски поднесе оставка на функцијата од морални причини. Тој во изјава за Макфакс вели дека резултатите на партијата биле лоши, но смета дека изборниот ...

Еленовски си поднесе оставка

Курир - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска си поднесе оставка од функцијата во партијата. Како што тој посочи, неговата партија три години се обидувала да промовира различна ...

Лидерот на СДУ Лазе Еленовски си поднесе оставка

Press24 - 09.06.2011

По лошите изборни резултати, Еленовски денеска изјави дека целосно ја прифаќа одговорноста и поднесува оставка на функцијата Претседател на Социјал демократската унија Лидерот на Социјал ...

Еленовски поднесе оставка

Sky - 09.06.2011

Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска поднесе оставка од функцијата во партијата. Тој истакна дека неговата партија три години се обидувала да промовира различна ...

Еленовски поднесе оставка на лидерската функција во СДУ

Точка - 09.06.2011

Лазар Еленовски поднесе оставка на претседателското место во Социјал-Демократската Унија поради лошите резултати на предвремените парламентарни избори.

И Филип Петровски си поднесе оставка

Точка - 09.06.2011

Лидерот на Демократска десница, Филип Петровски поднесе оставка на функцијата од морални причини. Тој во изјава за Макфакс вели дека резултатите на партијата биле лоши, но смета дека изборниот ...

Селмани си поднесе оставка

Дневник - 08.06.2011

Имер Селмани, претседателот на Нова демократија, вчера си поднесе оставка од партиската функција и со тоа ја презеде одговорноста за неуспехот на изборите.

И Селмани поднесе оставка

Утрински - 08.06.2011

Претседателот на Нова демократија, Имер Селмани, вчера поднесе оставка, како што истакна, поради лошите изборни резултати.

Имер Селмани поднесе оставка

А1 - 07.06.2011

Имер Селмани даде оставка од функцијата претседател на Нова Демократија. Селмани рече дека резултатите на неговата партија во изборите биле под сите очекувања, но дека најважна му е волјата на ...

Имер Селмани поднесе оставка

Телма - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка

Алсат-М - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка

Дневник - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка

Сител - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка

Р.С.Европа - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Имер Селмани поднесе оставка

Нетпрес - 07.06.2011

Лидерот на партијата Нова Демократија, Имер Селмани денеска поднесе оставка. Селмани изјави дека оставката ја поднел поради лошите резултати на изборите на кои Нова демократија не освои ниту еден ...

Селмани поднесе оставка

Кирилица - 07.06.2011

Имер Селмани денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата претседател на Нова демократија поради лошите резултати на изборите Имер Селмани ја честиташе победата на ДУИ и изјави дека оставката ...

Имер Селмани си даде оставка

+инфо - 07.06.2011

Лидерот на партијата Нова Демократија, Имер Селмани денеска поднесе оставка. Тој изјави дека оставката ја поднел поради лошите резултати на изборите на кои Нова демократија не освои ниту еден ...

Лидерот на НД Имер Селмани си поднесе оставка

Press24 - 07.06.2011

Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова демократија не освои ниту еден пратенички мандат.

Имер Селмани си поднесе оставка

Кајгана - 07.06.2011

Имер Селмани се повлече од претседателската функција на Нова демократија. Со ваквиот чин ја превзема одговорноста за неуспехот на изборите.

Селмани поднесе оставка

Алфа - 07.06.2011

Имер Селмани поднесе оставка од функцијата претседател на Нова Демократија. ВМРО- НП ќе ги чисти своите редови, но не и раководството.

Имер Селмани поднесе оставка

Курир - 07.06.2011

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата. Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова ...

Селмани поднесе оставка

МРТ - 07.06.2011

Имер Селмани се повлече од претседателската функција на Нова демократија. Со ваквиот чин ја превзема одговорноста за неуспехот на изборите.

И Имер Селмани поднесе оставка

Вечер Прес - 07.06.2011

По примерот на претседателот на ЛДП Јован Манасиевски вчера и лидерот на Нова Демократија Имер Селмани поднесе оставка од функцијата.