TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Истрагата за трговијата со органи на Косово ќе биде долга

Вечер - 13.11.2011

Обвинителот Вилијамсон оцени дека извештајот на Марти содржи сериозни обвинувања за кои треба долга истрага. Во тој контекст, тој ќе бара докази насекаде, а како добредојдена ја смета ангажираноста ...

Тирана н` фиромизира под притисок од Грците

Дневник - 12.11.2011

И додека грчкото малцинство во Албанија постојано прави притисок официјална Тирана да не го признае уставното име на соседот, македонското малцинство никогаш јавно не го поставило тоа прашање ...

Бериша го посоветува Рама да се огледа на Црвенковски

Дневник - 12.11.2011

Албанскиот премир Сали Бериша, на седнца на владата искажал големо задоволство од посетата на Македонија. При тоа тој посебно го посветувал неговиот партиски опонент, лидерот на опозициската ...

Бериша до Рама: Огледај се на Бранко, тој не кочи кога земјата оди напред!

Sky - 12.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша, на седница на владата искажал големо задоволство од посетата на Македонија. При тоа тој посебно го посветувал неговиот партиски опонент, лидерот на опозициската ...

Бериша го советува Рама да се огледа на Црвенковски

Канал5 - 11.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша, на седница на владата искажал големо задоволство од посетата на Македонија. При тоа тој го посветувал неговиот партиски опонент, лидерот на опозициската Социјалистичка ...

Бериша против прецртување на границите

Дневник - 10.11.2011

Почитувањето на актуелните граници на Kосово е најдоброто решение за мирот во регионот, порача во Скопје албанскиот премиер Сали Бериша по официјалните разговори со својот домаќин Никола Груевски.

Ако не може „европски“, Македонија може „балкански“

Mnogoo - 10.11.2011

Ако не може во Европа, Македонија може да дејствува на Балканот. По неодамнешниот договор со Србија, и Албанија е државата што Македонците ќе можат да ја посетат само со лична карта, но задолжително ...

Поделбите не може да му донесат ништо добро на регионот

Н.Македонија - 10.11.2011

Најавите на одредени политички кругови за поделба на Косово се ембрион на сонот што на Балканот ги предизвикал сите драми и трагедии, порача албанскиот премиер Двајцата премиери оценија дека односите ...

Ахмети и Бериша задоволни од договорот за минување на границите со лична карта

Кирилица - 10.11.2011

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција(ДУИ), Али Ахмети денеска се сретна со албанскиот премиер Сали Бериша, при што двајцата изразиле задоволство од постигнувањето на договорот за ...

Бериша е за јакнење на врските со Македонија

Deutsche Welle - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша денеска (09.11) престојува во официјална посета на Македонија. По разговорите со македонскиот колега Груевски тој рече дека за мир во регионот е важно почитување на ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во официјална посета на Македонија

24 Вести - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Сали Бериша- Македонија Де-Факто е Членка на НАТО

24 Вести - 09.11.2011

Македонија де –факто е членка на НАТО и ЕУ бидејќи одамна ги исполнила сите критериуми за тоа. Таа е важен фактор за стабилноста на регионот и мора да ги деблокира евро-атланските интеграции, но ...

Сали Бериша во посета на Македонија

Р.С.Европа - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Албанија Сали Бериша денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Тој ќе се сретне со својот домаќин и колега, премиерот Никола Груевски, а ќе биде примен од ...

Албанскиот премиер Бериша во Скопје

Р.С.Европа - 09.11.2011

Унапредување на односите и евроатлантските интеграции, теми на разговор на албанскиот премиер Сали Бериша со државениот врв.

Бериша - Меѓу Македонија и Албанија само со лична карта

Р.С.Европа - 09.11.2011

Евроатлантската перспектива на земјите од регионот е императив за стабилност, безбедност и просперитет - рекоа премиерите Груевски и Бериша.

Во Албанија само со лична карта

Вест - 09.11.2011

Посетата на Сали Бериша на Скопје беше искористена и за потпишување меѓудржавен договор со кој ќе се овозможи премин на македонско-албанската граница само со лична карта.

Груевски - Бериша: Ќе се гради пат Дебар - Тирана

Вест - 09.11.2011

Членството на земјите од регионот е императив за стабилност на Балканот, е заклучокот од средбата на премиерите на Македонија Никола Груевски и на Албанија Сали Бериша во Скопје.

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Утрински - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша .

Груевски - Бериша: „иднината е заедничка во еу и во НАТО“

Телма - 09.11.2011

Односите меѓу Македонија и Албанија се пријателски, со интензивен политички дијалог на највисоко ниво, со соработка во голем број области од заемен интерес.

(ФОТО) Наскоро во Албанија со лична карта

Утрински - 09.11.2011

За две години Тирана ќе ни биде поблиска за сто километри, најави албанскиот премиер Сали Бериша . Македонските и албанските граѓани набргу ќе ја поминуваат границата само со лична карта, најави ...

Претседателот на Владата на Република Албанија Сали Бериша во официјална посета на Република Македонија

Капитал - 09.11.2011

Скопје - Претседателот на Владата на Република Албанија Сали Бериша во официјална посета на Република Македонија. 09:15 - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе се обрати на отворањето ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Дневник - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Алфа - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Кајгана - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е Бериша да се сретне со премиерот Никола Груевски во зградата на владата, каде претходно ќе биде одржана ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Н.Македонија - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

И Сали Бериша во Тетово ќе се пречекува помпезно

Н.Македонија - 09.11.2011

Премиерот на Албанија, Сали Бериша, слично како други странски политичари-Албанци, денес помпезно ќе биде пречекан во Тетово Како и за другите политичари од Албанија и од Косово, пречекот беше ...

Ахмети и Бериша задоволни од договорот за минување на границите со лична карта

Кајгана - 09.11.2011

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција(ДУИ), Али Ахмети денеска се сретна со албанскиот премиер Сали Бериша, при што двајцата изразиле задоволство од постигнувањето на договорот за ...

Груевски и Бериша согласни - заедничка иднина ни се НАТО и ЕУ

Дневник - 09.11.2011

Идентични ставови дека Македонија и Албанија имаат пријателски односи, со политички дијалог на највисоко ниво, како и дека иднината за двете земји е во ЕУ и НАТО, искажаа македонскиот и албанскиот ...

Средба Груевски - Бериша

Идивиди - 09.11.2011

Скопје, 9 ноември 2011 (МИА) - Односите меѓу Македонија и Албанија се пријателски, со интензивен политички дијалог на највисоко ниво, со соработка во голем број области од заемен интерес.

Без прашање до Бериша за уставното име

Алфа - 09.11.2011

Добра билатерална соработка, зајакнување на економските односи, подобрување на патната инфраструктура, поддршка на Албанија за Македонија да стане членка на НАТО.

Албанскиот премиер Бериша го посети Тетово

Н.Македонија - 09.11.2011

Премиерот на Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Македонија, попладнето во Тетово се сретна со градоначалникот Сади Беџети По средбата Бериша изјави дека Тетово е град со ...

Бериша денеска на гости во Македонија

+инфо - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ќе допатува во Македонија каде што ќе има средби со Премиерот на Република Македонија Никола Груевски.

Црвенковски и Бериша се за побрз влез на Македонија во ЕУ

+инфо - 09.11.2011

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со премиерот на Република Албанија, Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на земјава.

Средба Груевски-Бериша: Да се почитуваат актуелните граници на Косово

+инфо - 09.11.2011

Почитувањето на актуелните граници на Косово е најдоброто решение за мирот во регионот, порача во Скопје албанскиот премиер Сали Бериша по средбата со неговиот колега Никола Груевски.

Ахмети и Бериша се договорија Албанците од двете земји заедно да ја прослават независноста на Албанија

+инфо - 09.11.2011

Денеска во Скопје, Претседателот на демократската унија за интеграција Али Ахмети се сретна со Премиерот на Република Албанија Сали Бериша.

Бериша: Поделбата на Косово е идеја на Милошевиќ

+инфо - 09.11.2011

Поделбата на Косово е идеја која произлегува од архивите на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ , но таквите информации кои струеле и во 90-тите години се покажале како апсурдни, рече ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во официјална посета на Македонија

Сител - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во официјална посета на Македонија

МРТ - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Сали Бериша на средби со државниот врв

Канал5 - 09.11.2011

Премиерот на Република Албанија Сали Бериша денеска е во официјална посета на Македонија. Утрово Бериша ке биде примен од својот домаќин премиерот Никола Груевски ,а разговори ќе има и со шефот на ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Кирилица - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ќе престојува во посета на Македонија Предвидено е Бериша да се сретне со премиерот Никола Груевски во зградата на владата, каде претходно ќе биде одржана ...

Приоритет економската соработка, иднината на двете земји е во НАТО и ЕУ

Сител - 09.11.2011

Односите меѓу Македонија и Албанија се пријателски, со интензивен политички дијалог на највисоко ниво, со соработка во голем број области од заемен интерес.

Билатералните односи пријателски, политичкиот дијалог во континуитет

МРТ - 09.11.2011

Билатералните односи меѓу Македонија и Албанија се пријателски и нив ги карактеризира интензивен политички дијалог во континуитет.

Средба на лидерот на ДУИ Ахмети со албанскиот премиер Бериша

МРТ - 09.11.2011

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска се сретна со премиерот на Република Албанија Сали Бериша.

Границата меѓу Албанија и Македонија ќе се минува со лична карта

Канал5 - 09.11.2011

Со силна гаранција дека официјална Тирана посветува посебно внимание на односите и соработката со Република Македонија ,резултира посетата на албанскиот премиер Сали Бериша.

Средба на лидерот на СДСМ Црвенковски со албанскиот премиер Бериша

МРТ - 09.11.2011

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска имаше средба со премиерот на Република Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.

Претседателот Иванов се сретна со албанскиот премиер Бериша

Сител - 09.11.2011

Претседателот Ѓорге Иванов денеска се сретна со премиерот на Република Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.

Албанскиот премиер Бериша го посети Тетово

Сител - 09.11.2011

Премиерот на Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Македонија, попладнето во Тетово се сретна со градоначалникот Сади Беџети.

И Албанија лобист за побрзо решение на спорот за името

Вечер - 09.11.2011

АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР БЕРИША ВО СКОПЈЕ Премиерите на Албанија и Македонија, Сали Бериша и Никола Груевски, на вчерашната средба заклучија дека односите меѓу двете земји се пријателски, со интензивен и ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Точка - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе има средба со претседателот на македонската Влада Никола Груевски.

Бериша: Поделбата на Косово е идеја од архивите на Милошевиќ

Точка - 09.11.2011

Поделбата на Косово е идеја која произлегува од архивите на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ, но дека таквите информации, кои струеле и во 90-тите години, се покажале како апсурдни, ...

Ахмети и Бериша го поздравија договорот за минување на границите само со лична карта

Точка - 09.11.2011

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети се сретна со премиерот на Република Албанија, Сали Бериша.

Бериша - Груевски: Нашите земји имаат заедничка иднина

Точка - 09.11.2011

Албанија и Македонија се земји кои имаат заедничка иднина, како во евроатланtските структури, така и во голем број области од регионалната соработка, е ставот на премиерите на двете земји, Сали ...

Црвенковски се сретна со Бериша

Точка - 09.11.2011

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со премиерот на Република Албанија, Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на земјава.

Иванов се сретна со Бериша

Точка - 09.11.2011

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими Претседателот на Владата на Република Албанија Сали Бериша.

Вељаноски оствари средба со Бериша

Точка - 09.11.2011

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, истакнувајќи ги високо развиените односи помеѓу Македонија и Албанија истакна дека посетата на премиерот Сали Бериша претставува значен инпут во ...

Бериша во официјална посета на Македонија

Курир - 09.11.2011

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со албанскиот колега Сали Бериша. Груевски ќе го пречека Бериша на платото пред зградата на Владата со највисоки ...

Сали Бериша во Скопје

Press24 - 09.11.2011

На покана на премиерот Никола Груевски, неговиот албански колега Сали Бериша денеска е во официјална посета на Македонија.

Албанскиот премиер Бериша денеска во официјална посета на Македонија

Sky - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ќе допатува во Македонија каде што ќе има средби со Премиерот на Република Македонија Никола Груевски.

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Нетпрес - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе има средба со претседателот на македонската Влада Никола Груевски.

Груевски го пречека Бериша

Курир - 09.11.2011

Премиерот Никола Груевски го пречека албанскиот колега Сали Бериша и во моментов е во тек билатерална средба. На средбите се очекува да стане збор за евроатлантската интеграција на двете земји, како ...

Средба Црвенковски - Бериша

Sky - 09.11.2011

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со премиерот на Република Албанија, Проф.

Економијата и инфраструктурата во фокусот на средбата Груевски-Бериша

Курир - 09.11.2011

Дистанцата меѓу Скопје и Тирана се смалува со новата инфраструктура, изјави албанскиот премиер Сали Бериша по тет-а-тет средбата со премиерот на Р.Македонија, Никола Груевски.

Средба на лидерот на СДСМ Црвенковски со албанскиот премиер Бериша

Press24 - 09.11.2011

Двајцата соговорници, соопшти СДСМ, изразиле задоволство од средбата и потенцирале дека односите меѓу двете земји се пријателски и добри, но и оти постојано треба да се унапредуваат, особено во делот ...

Груевски - Бериша: Иднината на двете земји е во НАТО и ЕУ

Press24 - 09.11.2011

Двете земји остануваат на ставот дека покрај билатералната соработка треба да останат ангажирани во развој на регионалната соработка.

Бериша: Поделбата на Косово е идеја од архивите на Милошевиќ

Нетпрес - 09.11.2011

Поделбата на Косово е идеја која произлегува од архивите на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ , но дека таквите информации, кои струеле и во 90-тите години, се покажале како апсурдни, ...

Ахмети оствари средба со Бериша

Курир - 09.11.2011

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска се сретна со премиерот на Република Албанија Сали Бериша. Ахмети на средбата Ахмети го информирал премиерот Бериша за политичката ситуација во земјава, за ...

Ахмети и Бериша го поздравија договорот за минување на границите само со лична карта

Нетпрес - 09.11.2011

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети се сретна со премиерот на Република Албанија, Сали Бериша.

Бериша - Груевски: Нашите земји имаат заедничка иднина

Нетпрес - 09.11.2011

Албанија и Македонија се земји кои имаат заедничка иднина, како во евроатланtските структури, така и во голем број области од регионалната соработка, е ставот на премиерите на двете земји, Сали ...

Црвенковски се сретна со Бериша

Нетпрес - 09.11.2011

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со премиерот на Република Албанија, Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на земјава.

Бериша: Македонците во Албанија можат да учат на мајчиниот јазик

Курир - 09.11.2011

Премиерот на Албанија Сали Бериша се наоѓа во официјална посета на Република Македонија. Тој оставари срдеба со премиерот Никола Груевски и со лидерите на СДСМ, ДУИ и ДПА, Бранко Црвенковски, Али ...

Црвенковски оствари средба со Бериша

Курир - 09.11.2011

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски оствари средба со премиерот на Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.

Иванов се сретна со Бериша

Нетпрес - 09.11.2011

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими Претседателот на Владата на Република Албанија Сали Бериша.

Вељаноски оствари средба со Бериша

Нетпрес - 09.11.2011

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, истакнувајќи ги високо развиените односи помеѓу Македонија и Албанија истакна дека посетата на премиерот Сали Бериша претставува значен инпут во ...

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов се сретна со Сали Бериша претседател на Владата на Албанија

Sky - 09.11.2011

Ѓорге Иванов, претседател на Ребублика Македонија денеска оствари средба со Сали Бериша, претседателот на Владата на Република Албанија.

Албанскиот премиер е против поделба на Косово

Курир - 09.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека е против било каква поделба на Косово. При денешната посета на Македонија, запрашан за коментар за најавите на одредени политички кругови за поделба на ...

Иванов и Вељаноски остварија средба со Бериша

Курир - 09.11.2011

Претседателот Ѓорге Иванов и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска се сретнаа со премиерот на Албанија Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.

Во Албанија само со лична акрта

Курир - 09.11.2011

Дистанцата меѓу Скопје и Тирана се смалува со новата инфраструктура, изјави албанскиот премиер Сали Бериша по тет-а-тет средбата со премиерот на Р.Македонија, Никола Груевски.

Во Албанија само со лични карти?

Sky - 09.11.2011

Денес на средбата помеѓу албанскиот премиер Сали Бериша и македонскиот Никола Груевски било разговарано за голем број на билатерални прашања.

Премиерот на Албанија Сали Бериша го посети Тетово

Sky - 09.11.2011

По средбите со македонскиот политички врв што ги имаше во Скопје, албанскиот премиер Сали Бериша отпатува за Тетово каде што имаше средба со Тетовскиот градоначалник Сади Беџети.

Албанскиот премиер Бериша во посета на Македонија

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Премиерот на Албанија, Сали Бериша, по покана на премиерот Никола Груевски денеска ќе допатува во еднодневна посета на Македонија.

Бериша тврди дека Македонците во Албанија можат да учат на мајчин јазик

Македонија24 - 09.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бериша тврди дека Македонците во Албанија можат да учат на мајчин јазик, "Албанскиот премиер Сали Бериша кој што се наоѓа во официјална посета на Македонија изјави дека ...

Албанскиот премиер Сали Бериша во посета на Македонија

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Албанскиот премиер Сали Бериша, кој престојува во официјална посета на Република Македонија, денеска ќе има средба со претседателот на македонската Влада Никола ...

Бериша не прифаќа поделба на Косово

Македонија24 - 09.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бериша не прифаќа поделба на Косово, "Во официјална посета на Македонија се наоѓа албанскиот премиер Сали Бериша кој што комантирајќи ја состојбата во северниот дел на ...

Груевски-Бериша - Приоритет економската соработка, иднината на двете земји е во НАТО и ЕУ

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Односите меѓу Македонија и Албанија се пријателски, со интензивен политички дијалог на највисоко ниво, со соработка во голем број области од заемен интерес.

Премиерот Груевски оствари средба со албанскиот колега Бериша

Македонија24 - 09.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Премиерот Груевски оствари средба со албанскиот колега Бериша, "Претседателот на Владата Никола Груевски денес оствари средба со албанскиот колега Сали Бериша, кои што ...

Границата меѓу Албанија и Македонија ќе се минува со лична карта

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Со силна гаранција дека официјална Тирана посветува посебно внимание на односите и соработката со Република Македонија, резултира посетата на албанскиот премиер Сали ...

Бериша: Ма, каков пенал!!!

Спорт - 08.11.2011

"Не знам од каде Петковски го виде тој пенал кога противничкиот играч сам падна, а јас бев тој што беше турнат", коментира Бериша Шампионот Шкендија и натаму не може да се помири со одлуките на ...

Бериша утре доаѓа во посета на Македонија

Дневник - 08.11.2011

Премиерот на Албанија, Сали Бериша, по покана на премиерот Никола Груевски утре ќе допатува во еднодневна посета на Македонија. Освен Скопје, Бериша ќе го посети и Тетово.

Бериша утре на средби со Ахмети, Тачи и Груевски

+инфо - 08.11.2011

Албанскиот премиер Сали Бериша утре треба да допатува во посета на Македонија. Од албанската владејачка партија ДУИ уште завчера најавија дека лидерот Бериша ќе се сретне со партискиот лидер Али ...

Бериша утре доаѓа во посета на Македонија

Канал5 - 08.11.2011

По покана на премиерот Никола Груевски, неговиот албански колега Сали Бериша утре ќе допатува во еднодневна официјална посета на Македонија. Освен Скопје, Бериша ќе го посети и Тетово.

Албанскиот премиер Сали Бериша утре во еднодневна посета на Македонија

Sky - 08.11.2011

Aлбанскиот премиер Сали Бериша утре ќе допатува во еднодневна официјална посета на Македонија. Премиерот на Албанија Бериша, ќе оствари средба со својот Македонски колега, премиерот Груевски, со ...

Црвенковски ќе оствари средба со Бериша

Sky - 08.11.2011

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски, утре, на 09.11.2011 година (среда) ќе оствари средба со премиерот на Република Албанија, Проф.