TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Стокхолм експлодираа два автомобила

А1 - 12.12.2010

Едно лице загина, а други две се ранети во две одделни експлозии на два автомобили кои се случија синоќа во центарот на Стокхолм, соопшти шведската полиција.

Две експлозии во центарот на Стокхолм

Алсат-М - 12.12.2010

Две експлозии синоќа одекнаа во една од најпосетените трговски улици во центарот на Стокхолм, при што едено лице загина, а двајца се повредени.

Терористички напади во Шведска

Канал5 - 12.12.2010

Се претпоставува дека двете експлозии кои одекнаа вчера попладне во главниот град на Шведска, Стокхолм се дело на терористи, информираат надлежните.

Терористички напади во Стокхолм - едно лице загина

Телма - 12.12.2010

Две експлозии синоќа одекнаа во една од најпосетените трговски улици во центарот на Стокхолм, при што едено лице загина, а двајца се повредени.

Во Стокхолм експлодираа два автомобила

Макфакс - 12.12.2010

Едно лице загина, а други две се ранети во две одделни експлозии на два автомобили кои се случија синоќа во центарот на Стокхолм, соопшти шведската... Copyright 2010 makfax Сите права се задржани.

Билд: Шведска избегна катастрофа

Р.С.Европа - 12.12.2010

Шведскиот министерот за надворешни работи Крал Билд денеска изјави дека Стокхолм избегна катастрофа по вчерашниот неуспешен обид за терористички напад.

Терористички напад во Шведска

Курир - 12.12.2010

Две експлозии синоќа одекнаа во една од најпосетените трговски улици во центарот на Стокхолм, при што едено лице загина, а двајца се повредени.

Експлозии во Стокхолм, еден загинат

Нетпрес - 12.12.2010

Еден загинат и двајца повредени во две експлозии во центарот на Сткхолм. Шефот на шведската дипломатија рекол Карл Билт дека нападот претставувал “терористички акт“, објавуваат медиумите во Шведска.

Имам го осуди нападот во Стокхолм

Макфакс - 12.12.2010

Имамот на најголемата џамија во Стокхолм го осуди нападот кој синоќа се случи во центарот на шведската престолнина во кој загина, како што се претп... Copyright 2010 makfax Сите права се задржани.

Две силни експлозии одекнаа среде Стокхолм

Inpress - 12.12.2010

Стокхолм. 12. декември 2010 (ИНПРЕС) Во центарот на главниот град на Шведска Стокхолм синоќа одекнаа две експлозии во кои загина најмалку едно лице, а ранети се најмалку двајца.

Две експлозии одекнаа во центарот на Стокхолм

Сител - 12.12.2010

Две експлозии синоќа одекнаа во една од најпосетените трговски улици во центарот на Стокхолм, при што едено лице загина, а двајца се повредени.

Шведска добила предупредување 10 минути пред експлозиите

Макфакс - 12.12.2010

Шведската агенција ТТ во саботата преку и-мејл десет минути пред да се случат експлозиите во Стокхолм добила закана за Шведска и нејзините граѓани,... Copyright 2010 makfax Сите права се задржани.

Имам го осуди нападот во Стокхолм

Алфа - 12.12.2010

Имамот на најголемата џамија во Стокхолм го осуди нападот кој синоќа се случи во центарот на шведската престолнина во кој загина, како што се претпоставува, бомбашот самоубиец.

Шведска добила предупредување 10 минути пред експлозиите

Алфа - 12.12.2010

Шведската агенција ТТ во саботата преку и-мејл десет минути пред да се случат експлозиите во Стокхолм добила закана за Шведска и нејзините граѓани, објави во неделата Reuters повикувајќи се на ...

Шведската тајна служба потврди- станува збор за терористички напад

Р.С.Европа - 12.12.2010

Шефот на шведската тајна служба Андерс Торнберг денеска потврди дека вчерашните две експлозии се „терористички акт“ и дека е отворена истрага за инцидентот.

Нападите во Стокхолм се терористички чин, тврди шведската полиција

Сител - 12.12.2010

Двете експлозии во кои синоќа во центарот на Стокхолм загина едно лице, а две беа повредени, се последица на терористичка акција која најверојатно ја извршил бомбаш-самоубиец, соопшти денеска ...

Нападите во Шведска официјално потврдени како терористички чин

Курир - 12.12.2010

Двете експлозии во кои синоќа во центарот на Стокхолм загина едно лице, а две беа повредени, се последица на терористичка акција која најверојатно ја извршил бомбаш-самоубиец, соопшти денеска ...

Терористички напад во Стокхолм

Вечер Прес - 12.12.2010

Прексиноќа во центарот на Стокхолм одекнаа две експлозии во една од најпосетените трговски улици на градот, при што едено лице загина, а двајца се повредени.