TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД неубедливи и на гостувањето во Турција

Време - 10.08.2004

КОШАРКА - ПОДГОТОВКИ ЗА ЛОИ Иако ја победија Турција со 79-67, кошаркарите на САД уште еднаш прикажаа игра со која не ја убедија јавноста дека се апсолутни фаворити на претстојните ЛОИ во Атина. На само пет дена до почетокот на Игрите, јасно е дека Американците имаат многу проблеми.

НБА-ѕвездите се враќаат во форма

Дневник - 10.08.2004

КОШАРКА - ПОДГОТОВКИ ЗА ЛОИ Американците имаа проблеми со некомплетниот состав на Турција, каде што играа четворица дебитанти Репрезентацијата на САД ја доби првата од двете пријателски средби со Турција во Истанбул, совладувајќи ги домаќините со 79-67.

САД ја порази Турција во Истанбул

А1 - 09.08.2004

Кошаркарите на САД синоќа во Истанбул ја совладаа Турција со 79:67, во подготвителен натпревар во престрет на Олимписките игри што в петок ќе бидат отворени во Атина. Најефикасен кај Американците беше Тим Данкан со 16, а Ален Ајверсон уфрли 13 поени.