TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За пет часа санкционирани 33 возачи под дејство на алкохол во Скопје

ТВ21 - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Полицијата им даде „црвен картон“ на 33 возачи во Скопје

Фокус - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Полицијата „уловила“ 29 пијани возачи, четворица одбиле алкотест

Канал5 - 16.06.2019

29 возачи под дејство на алкохол за само неколку часа регистрирала полицијата синоќа во Скопје. Четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира МВР, од полноќ до пет часот утринава ја спроведувале полициски ...

За само пет часа казнети над 100 учесници во сообраќајот

Нетпрес - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

ПОЛИЦИЈАТА ВО АКЦИЈА: 33 возачи казнети за возење под дејство на алкохол

Слободен Печат - 16.06.2019

Откриени се и 85 останати прекршоци за кои се издадени 41 мандатни платни налози и 44 прекршочни платни налози. Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи ...

Полицијата втор ден „коси“ во Скопје- за само пет часа напишани стотици казни

Курир - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Во Скопје 29 возачи ноќеска возеле под дејство на алкохол

Макфакс - 16.06.2019

Изминатата ноќ, во периодот од 00.00 до 05.00 часот утрово, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Полицијата во Скопје исклучила 33 возачи од сообраќај

А1 On - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Голема акција на полицијата ноќеска во Скопје, исклучи 33 возачи од сообраќај

Сител - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Дваесет и девет возачи напиени седнале зад волан, четворица одбиле проверка за присуство на алкохол

+инфо - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот утрово, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Ноќва во Скопје фатени 29 шофери кои возеле под дејство на алкохол

МКД - 16.06.2019

Од полноќ до 5 часот утрово скопската полиција спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол. Притоа, кај 29 возачи било утврдено присуство на алкохол во крвта, а четири возачи одбиле проверка за ...

Полицијата тренира строгост: Во Скопје 400 казни за само една ноќ

Независен - 16.06.2019

Близу 400 казни изрекоа полициските службеници во Скопје изминатата ноќ. Дел од казнетите возачи биле пијани, други возеле пребргу, кај трети се евидентирани други прекршоци, тврдат од Министерството за внатрешни работи Во периодот од полноќ до пет ...

Скопската полиција ноќеска санкционира 29 пијани возачи

ММС - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Полицијата на секој чекор во Скопје: Фрчат казни за брзо возење

Centar - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Полицијата ноќеска во Скопје исклучила 33 возачи од сообраќај

Либертас - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

За само неколку часа регистрирани 29 возачи под дејство на алкохол во Скопје

PressingTV - 16.06.2019

29 возачи под дејство на алкохол за само неколку часа регистрирала полицијата синоќа во Скопје. Четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира МВР, од полноќ до пет часот утринава ја спроведувале полициски ...

СВР Скопје: 29 возачи возеле пијани, четворица одбиле алкотест

24Инфо - 16.06.2019

Утрово во периодот од полноќ до 5 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

МВР урива рекорди: Изречени близу 400 казни на возачи во Скопје за едно деноноќје

еМагазин - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, ...

Возеле пијани: Полицијата ноќеска во Скопје исклучила 33 возачи од сообраќај

Република - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Полицијата ноќеска во Скопје исклучила 33 возачи од сообраќај

Опсервер - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Во Скопје 29 возачи ноќеска возеле под дејство на алкохол

Точка - 16.06.2019

Изминатата ноќ, во периодот од 00.00 до 05.00 часот утрово, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Немирна ноќ во Скопје – полицијата исклучила 33 пијани возачи од сообраќај

Вечер Прес - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои возеле под дејство на алкохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. – Овие 33 возачи се исклучени од сообраќај, времено им се одземени возачките дозволи и поднесени се мандатни платни налози.

Казнети 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алкохол

Н.Македонија - 16.06.2019

Изминатата ноќ, во периодот од 00.00 до 05.00 часот утрово, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Ноќни контроли на МВР, затекнати пијани возачи на кои времено им се одземени возачките дозволи

Скопје1 - 16.06.2019

Во периодот од 00.00 до 05.00 часот на 16.06.2019 година дделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

33 возачи исклучени од сообраќај ноќеска во Скопје

MakPress - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Полицијата ноќеска во Скопје исклучила 33 возачи од сообраќај

1tv - 16.06.2019

Полицијата открила 29 возачи кои ноќеска возеле под дејство на алохол, а четворица возачи одбиле проверка за присуство на алкохол. Акцијата, како што информира денеска МВР, од 00:00 до 05:00 часот ја спроведувале полициски службеници од Одделението ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Канал5 - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира На ...

Голема акциска контрола на МВР во Скопје: Казнети 77 возачи поради голема брзина

ТВ21 - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 14.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје.

Во Скопје се уште се вози лудо: Санкционирани 77 возачи за брзо возење

Фокус - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско вчера казнети 77 возачи за брзо возење

24 Вести - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Twitter избриша речиси 4.800 сомнителни налози

USB - 15.06.2019

Социјалната мрежа Twitter соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.

Казнети 77 возачи и 11 мотоциклисти за еден ден во Скопје

Макфакс - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. „Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина , 10 надвор од населено ...

Во скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Сител - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопје за брзо возење казнети се 77 возачи

МКД - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

ВНИМАВАЈТЕ: Полицијата „коси“ викендов во Скопје- казнете 77 возачи, а на мета се и мотоциклистите

Курир - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Независен - 15.06.2019

Фото: Б.Грданоски Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

А1 On - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Скопјани и на пеколно сонце возат како луди

+инфо - 15.06.2019

Полицијата соопшти дека 77 возачи што ја пречекориле дозволената брзина (10 надвор од населено место и 67 во населено место). Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за ...

Никако да престане брзото возење низ Скопје: Вчера казнети 77 возачи

Република - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина , 10 надвор од населено место ...

Казнети 77 возачи и 11 мотоциклисти за еден ден во Скопје

24Инфо - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. „Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина , 10 надвор од населено ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Опсервер - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Либертас - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Бриф - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Вечер Прес - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопје брзо се вози! Само вчера казнети 77 возачи

MTM - 15.06.2019

На прекршителите, информираат од МВР, поднесени им се 76 мандатни платни налози и еден прекршочен платен налог. Откриени се и 61 останати прекршоци за кои се издадени 27 мандатни платни налози и 34 прекршочни платни налози.

Во Скопје казнети 77 возачи, не се поштедени ни возачите на мотоцикли

Пулс24 - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Локално - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

МВР во „лов“ на несовесни возачи и мотоциклисти

еМагазин - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 14.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, информира МВР.

Во Скопје казнети 77 возачи за брзо возење

PressingTV - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

Денешен - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Казнети 77 возачи и 11 мотоциклисти за еден ден во Скопје

Точка - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. „Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина, 10 надвор од населено место ...

Фрчат казни за брзо возење низ Скопје – Зошто 77 скопјани не ги почитувале знаците?

Centar - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. „Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина , 10 надвор од населено ...

МВР во лов на брзи возачи

Опсервер - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 14.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје.

За еден ден казнети 77 возачи и 11 мотоциклисти во Скопје

Н.Македонија - 15.06.2019

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка дозвола. – Санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина , 10 надвор од населено ...

Во Скопско казнети 77 возачи за брзо возење

1tv - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

77 возачи санкционирани за брзо возење

MakPress - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје при што санкционира 77 ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

Канал5 - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера низ централното градско подрачје презеде и мерки за непрописно паркирање на патнички возила. Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за ...

Твитер избриша налози поврзани со странски влади

Алсат-М - 14.06.2019

Компанијата Твитер соопшти дека избришала скоро 4.800 сомнителни налози поврзани со иранската влада кои служеле за промовирање на државните акции. Овие налози ќе бидат уфрлени во јавната база на податоци што компанијата ја покрена во минатата ...

Над 150 казни изречени вчера за сообраќајни прекршоци на територија на Скопје

ТВ21 - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 13.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се ...

Твитер избриша речиси 4.800 сомнителни налози

+инфо - 14.06.2019

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.

Триесет и шест возачи „летале“ низ Скопје, пајакот кренал 54 возила

+инфо - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина

Слободен Печат - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера низ централното градско подрачје презеде и мерки за непрописно паркирање на патнички возила. Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

ММС - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Требаше некој да умре за МВР да почне да работи!

Курир - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 13.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

Независен - 14.06.2019

Фото: Б.Грданоски Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што ...

„Твитер“ избриша речиси 4.800 сомнителни налози поврзани со Иран

А1 On - 14.06.2019

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

Сител - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Твитер избриша налози поврзани со странски влади

Р.С.Европа - 14.06.2019

Компанијата Твитер соопшти дека избришала скоро 4.800 сомнителни налози поврзани со иранската влада кои служеле за промовирање на државните акции. Овие налози ќе бидат уфрлени во јавната база на податоци што компанијата ја покрена во минатата ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

Опсервер - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

За еден ден пајакот кренал 54 возила

24Инфо - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 13.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се ...

Твитер избриша речиси 4.800 сомнителни налози

Опсервер - 14.06.2019

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.

Твитер избриша речиси 4.800 сомнителни налози

Либертас - 14.06.2019

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.

Голема полициска контрола: 36 возачи возеле со поголема брзина од дозволеното

PressingTV - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Во Скопје санкционирани 36 возачи што ја пречекориле дозволената брзина

MTM - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Возачите кои брзаат и оние кои непрописно паркираат на „мета“ на МВР

Скопје1 - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 13.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се ...

36 возачи санкционирани во Скопје поради надминување на дозволената брзина

MakPress - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани ...

Твитер избриша речиси 4.800 сомнителни налози

MakPress - 14.06.2019

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека избришала речиси 4.800 сомнителни налози. Станува збор за налози за кои постои сомнеж дека се поврзани со властите во Иран и кои служеле за промовирање на иранските државни интереси.