TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познати се сите детали од трансферот на Дембеле – Барса уште не го исплатила

Спортклуб - 23.09.2017

Германскиот неделен весник Дер Шпигел ги објави деталите од трансферот на Усман Дембеле во Барселона кој е најскап во историјата на шпанскиот фудбал. Според весникот, поранешниот фудбалер на Борусија Дортмунд ја чинел Барса 105 милиони евра, но ...

Што ќе речат Суарез и Меси: Дембеле во Барса има плата од 12 милиони евра!

Екипа - 23.09.2017

Младиот француски фудбалер Осман Дембеле со само 20 години ги достигна небесните височини кога е во прашање заработката. Германскиот весник „Шпигел“ од доверливи извори ја дозна годишната плата на Дембеле на „Камп Ноу“, а таа изнесува неверојатни 12 ...

„Протече“ договорот на младата ѕвезда: Дембеле заработува богатство во Барселона-пет пати повеќе од времето во Дортмунд

Дерби - 23.09.2017

Барселона минатово лето неочекувано остана без услугите на Нејмар кој реши да ја прифати богатата понуда и да се пресели во Пари Сен Жермен, а со тоа ги натера каталонците да се фрлат во неочекувана акција и потрага по негова замена.

Откриено: Ова е вистинската причина зошто Дембеле пристигна во Барса!

Спортски - 23.09.2017

Германскиот магазин „Spiegel“ ги откри деталите од договорот кој Осман Дембеле го има во Барселона, спроед наведувањата на „Football Leaks“. Барселона на Борусија ќе им плати 105 милиони евра и плус 40 милиони од бонуси.

Дембеле со четири пати повисока плата во Барселона

Алфа - 23.09.2017

Германските медиуми од доверливи информации ги пренесуваат примањата на засилувањето на Барселона, Осман Дембеле. Францускиот интернационалец по само една сезона во Борусија Дортмунд се пресели во Барселона за 145 милиони евра каде заработува четири ...

Дембеле во Барселона има годишна плата од 12 милиони евра

Вечер Прес - 23.09.2017

Младиот француски фудбалер Осман Дембеле (20) успеа да изнуди голема плата од раководството на неговиот нов клуб - Барселона. Германскиот „Шпигел" од доверливи извори ја дозна годишната плата на Дембеле на „Камп Ноу", а таа изнесува неверојатни 12 ...

Невил: Рашфорд е на исто ниво со Мбапе и Дембеле!

Gol.mk - 21.09.2017

Еден поранешните играчи на Манчестер Јунајтед во ерата на Фергусон, Фил Невил, изјави дека медиумите не го гледаат талентот на Маркус Рашфорд, бидејки според него тој е на исто ниво како Килиан Мбапе и Осман Дембеле.

Дембеле испрати зачудувачка порака по операцијата на задната ложа (Фото)

Дерби - 21.09.2017

Осман Дембеле ја заработи најтешката повреда во својата кариера, а едноставно не можеше да дојде во понезгодно време бидејќи истото му се случи на дебитантскиот настап како стартер во Барселона.

Фил Невил го споредуваше Рашфорд со играчите од негова возраст кои вредат повеќе од 100 милиони

Спортски - 21.09.2017

Крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд игра одлично во последно време. Тој на синоќешниот натпревар против Бартон во Карабао Купот постигна два гола, а по натпреварот доби многу позитивни коментари.

(Фото) Нема пауза од четири месеци, Дембеле многу побрзо се враќа на терените?

Спортски - 21.09.2017

Најскапото засилување на Барселона, Осман Дембеле, имаше лоша среќа и се повреди на својот прв натпревар како стартер во дресот на Барселона. Да потсетиме, Дембеле се повреди во натпреварот против Гетафе после само нешто повеќе од дваесетина минути ...

Дембеле успешно опериран, најави враќање на терените за два месеци

Кајгана - 21.09.2017

Барселона во рекорден трансфер ова лето го доведе од Борусија Дортмунд младиот фудбалер Осман Дембеле, кој се здоби со потешка повреда во својот трет настап за Каталонците. Младиот Французин успешно ја помина операцијата, а преку Инстаграм им порача ...

Легендата на Јунајтед: Рашфорд е на нивото од Дембеле и Мбапе!

Спортски - 21.09.2017

Крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд игра фантастично оваа сезона и со секој натпревар се повеќе ги воодушевува фидбалските фанови ширум светот. Рашфорд доби многу позитивни критики и од поранешниот дефанзивец на Манчестер ...

Дембеле испрати зачудувачка порака по операцијата на задната ложа

Точка - 21.09.2017

Осман Дембеле ја заработи најтешката повреда во својата кариера, а едноставно не можеше да дојде во понезгодно време бидејќи истото му се случи на дебитантскиот настап како стартер во Барселона.

Па не е мртов, само е повреден!

Вечер Прес - 21.09.2017

За жал, поддршката од тимските колеги беше дочекана на "волеј" од најверните фанови на Барса кои, пак, оставија јасна порака: "Па не умрел, го повреди само мускулот" Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона се главен хит на друштвените мрежи ...

„Рашфорд е на нивото на Дембеле и Мбапе“

Точка - 21.09.2017

Рашфорд на дуелот против Бартон во Лига купот постигна два погодоци и доби позитивни коментари после натпреварот. Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Фил Невил смета дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед е во ранг со фудбалерите на ...

Барселона ќе заштеди 10 милиони евра поради повредата на Дембеле

Gol.mk - 20.09.2017

Екипата на Барселона го загуби новото засилување Осман Дембеле, кој беше опериран и мора да мирува најмалку четири месеци, а ако е за утеха, клубот ќе заштеди десет милиони евра, затоа што тој ќе биде надвор од терените.

Ова се кандидатите за „Златно момче“ – најдобар млад фудбалер во Европа!

Таратур - 19.09.2017

Денес се појавија имињата на номинираните фудбалери за наградата „Златно момче“, односно најдобриот млад фудбалер во Европа. На спискот има 25 фудбалери и од нив ќе се избере најдобриот млад фудбалер на Европа, односно фудбалер кој има помалку од 21 ...

Повредата на Дембеле и спаси на Барса 10 милиони евра!

24Фудбал - 19.09.2017

Тешката повреда на Дембеле и не е така лоша за Барселона, клубот ќе заштеди 10 милиони евра поради неа, најголем губитник од ваквата ситуација излегува Борусија Дортмунд. Во договорот помеѓу Барселона и Борусија Дортмунд има клаузула дека ...

Дембеле им верува на докторите, денеска ќе биде позната точната дијагноза и пауза

Спортклуб - 19.09.2017

Осман Дембеле се повреди на саботниот меч со Гетафе во шпанската Примера и му создаде големи главоболки на тренерот Ернесто Валверде кој и онака немаше бројни опции во нападот на каталонците.

ЗАМИСЛЕТЕ ГО ОВА: Барса на местото на Дембеле може да го доведе Роналдињо

Спортски - 19.09.2017

Новиот играч би можел да дојде во било кој момент и да игра во Ла Лига и Купот, но не во Лигата на Шампионите. Славниот Бразилец и онака е член на Барса… Осман Дембеле се повреди во саботата, денеска отпатува во Финска на операција и ќе биде надвор ...

Барселона заработи 10 милиони евра од повредата на Дембеле

Макфакс - 19.09.2017

Фудбалскиот клуб Барселона поради повредата на осман Дембеле ќе заштеди 10 милиони евра, пренесува „Ас“. Повредата на 20-годишниот фудбалер и овозможи на Барселона да активира една од клаузулита која е вметната во неговиот договор.

Барселона барем ќе заштеди 10 милиони евра од повредата на Дембеле

SportMedia - 19.09.2017

Новото засилување на Барселона, Осман Дембеле, немаше среќа. Играчот кој требаше да биде големо засилување, се повреди на дуелот против Хетафе и сега му претстои пауза од четири месеци. Тоа значи дека Дембеле ќе пропушти речиси половина од сезоната.

Ова се кандидатите за „Златно момче“ – најдобар млад фудбалер во Европа!

Спортски - 19.09.2017

Денес се појавија имињата на номинираните фудбалери за наградата „Златно момче“, односно најдобриот млад фудбалер во Европа. На спискот има 25 фудбалери и од нив ќе се избере најдобриот млад фудбалер на Европа, односно фудбалер кој има помалку од 21 ...

Дембеле опериран, Барса објави точно колку ќе паузира

Спортклуб - 19.09.2017

Најскапиот фудбалер во историјата на шпанското првенство Усман Дембеле денеска беше опериран во Хелсинки. До вчера се шпекулираше со неговата пауза, некои велеа дека ќе паузира четири месеци и излезе дека тоа е блиску до точната прогноза.

Живот без Дембеле: Валверде во дилема, ова се можните комбинации!

Спортски - 19.09.2017

Осман Дембеле се повреди, па најскапото засилување во историјата на Барселона ќе паузира најверојатно до почетокот на 2018 година, а каталонските медиуми пренесуваат како ќе изгледа тимот без младиот Французин.

На списокот има 25 имиња, кој ќе биде новото „златно момче“?

Gol.mk - 19.09.2017

Италијанскиот весник „Тутоспорт“ ги објави имињата на фудбалерите кои оваа година ќе се борат за наградата „Златно момче“ во европскиот фудбал. На списокот има 25 имиња кои конкурираат за најдобар играч кој е помлад од 21 година, а како најголеми ...

Мбапе е главен фаворит за признанието „Златно момче 2017“!

Екипа - 19.09.2017

Избрани се 25 фудбалери кои ќе конкурираат за „Златно момче“ наградата за 2017 година, која се доделува од страна на италијанскиот весник „Тутоспорт“. На листата повеќето играчи се добро познати на фудбалската јавност.

Сензационален трансфер: Роналдињо се враќа да и помогне на Барселона?

Кајгана - 19.09.2017

Европските медиуми најавуваат сензационално враќање на Роналдињо во Барселона и тоа како замена за повредениот Дембеле, кој четири месеци ќе биде надвор од терените. Следниот преоден рок започнува дури во јануари па Барселона за своето најскапо ...

Десет милиони за повредата на Дембеле

Сител - 19.09.2017

Фудбалскиот клуб Барселона поради повредата на осман Дембеле ќе заштеди 10 милиони евра, пренесува „Ас“. Повредата на 20-годишниот фудбалер и овозможи на Барселона да активира една од клаузулита која е вметната во неговиот договор.

Барселона заработи 10 милиони евра од повредата на Дембеле

Точка - 19.09.2017

Фудбалскиот клуб Барселона поради повредата на осман Дембеле ќе заштеди 10 милиони евра, пренесува „Ас“. Повредата на 20-годишниот фудбалер и овозможи на Барселона да активира една од клаузулита која е вметната во неговиот договор.

Дембеле со повредата и заштеди на Барса 10 милиони евра – Еве за што се работи!

Спортски - 18.09.2017

Интересна информација поврзана со договорот на Осман Дембеле. Осман Дембеле ова лето го направи еден од најголемите трансфери и премина во редовите на Барселона за најголемата сума која Каталонците ја платиле во својата историја.

Валверде: Поискусен играч немаше да го направи потегот кој го направи Дембеле (Видео)

Дерби - 18.09.2017

Ернесто Валверрде ова попладне ја одржа стандаррдната прес-конференција во пресрет на дуелот меѓу Барселона и Еибар кој се игра утревечер на „Камп Ноу“, а како што можеше да се очекува, на обраќањето пред новинарите главна тема беше тешката повреда ...

Повредата на Дембеле ѝ спаси 10 милиони евра на Барселона

Sport 1 - 18.09.2017

Осман Дембеле летово го направи еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот и се пресели од Борусија Дортмунд во Барселона за високи 105 милиони евра, со можност Барса да доплати плус 40 во зависност од бонусите.

Има и нешто „добро“ за Барса во повредата на Дембеле

Екипа - 18.09.2017

Францускиот интернационалец Осман Дембеле има малерозен старт на кариерата во дресот на Барселона. Тој се повреди посериозно на мечот против Хетафе и ќе мора да замине на операција, а се предвидува дека ќе паузира четири месеци.

Бомба од Каталонија: Барса го враќа Роналдињо!?

Спортклуб - 18.09.2017

Усман Дембеле се повреди, на Барселона повторно и е потребен напаѓач, но тој мора да е слободен играч. Ситуацијата е сериозна, но медиумите низ Европа се шегуваат и се сетија на едно име кое остави длабока трага во историјата на Барса.

Мала утеха: Повредата на Дембеле ќе ја заштеди Барселона

Дерби - 18.09.2017

Барселона немаше среќа со најскапото засилување Усман Дембеле и според официјалната информација од клубот, тој ќе паузира до крајот на оваа година. Французинот се повреди на средбата меѓу Хетафе и Барселона, па сега нема да може да им помогне на ...

Кој би бил идеална замена за Дембеле во Барса? Се знае - Роналдињо!

Sport 1 - 18.09.2017

Откако се повреди Осман Дембеле, Барселона остана на цедило, барем, за следните четири месеци. Талентираниот напаѓач утре ќе биде опериран и му предвидуваат долго закрепнување. За тоа време барса останува без 105 милиони евра, но и без напаѓач.

ФОТО: Дембеле во инвалидска количка замина на операција

Gol.mk - 18.09.2017

Новиот фудбалер на Барселона, Осман Дембеле, заработи повреда на дуелот против Хетафе и ќе биде надвор од терените најмалку четири месеци. Фудбалерот ја напушти болницата во инвалидска количка и замина за Финска, каде ќе подлегне на оперативен зафат.

Скандал во Барса! Дембеле тренирал повреден повеќе од една недела?

Стандард - 18.09.2017

Неверојатен скандал избувна во Шпанија по повредата на рекордната аквизиција на Барселона, Умасан Дембеле. Французинот се повреди по првите 20 минути од натпреварот со Гетафе во саботата, добивајќи мускулни спазми.

Шокантно видео кое открива голем пропуст на Барселона: Дембеле бил повреден уште пред мечот со Хетафе!

Дерби - 18.09.2017

Осман Дембеле нема да му биде на располагање на тренерот Ернесто Валверде поради тешката повреда на мускулот која ја заработи за време на првенствениот меч со Хетафе кој се одигра изминатиов викенд, но најновите информации кои пристигнуваат од ...

Среќа во несреќа: Барса заштеди десет милиони евра поради повредата на Дембеле

Спортклуб - 18.09.2017

Цената што Барселона ќе ја плати за Усман Дембеле барем оваа сезона ќе остане покуса за десет милиони евра. Причина за тоа е повредата што Французинот ја доживеа во саботата против Гетафе, а која ќе го оддалечи од фудбалските терени во следните ...

Шокантно видео кое открива голем пропуст на Барселона: Дембеле бил повреден уште пред мечот со Хетафе!

Точка - 18.09.2017

Осман Дембеле нема да му биде на располагање на тренерот Ернесто Валверде поради тешката повреда на мускулот која ја заработи за време на првенствениот меч со Хетафе кој се одигра изминатиов викенд, но најновите информации кои пристигнуваат од ...