TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно време со локални врнежи од дожд и снег

Нова ТВ - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и котлините, особено во северните делови.

Временска прогноза: Ноќеска и утре снег во целата држава

Нова ТВ - 14.01.2018

Под влијание на студена и не многу влажна воздушна маса, денес и утре времето ќе биде облачно со локални врнежи главно со слаб интензитет. Денес врнежите ќе бидат од снег на планините и на повисоките места, а на пониските места од дожд, но до крајот ...

Снег на повеќе патишта, сообраќајот без проблеми

Телма - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, додека во западните и југозападните делови од државата коловозите се претежно влажни. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат во Крива Паланка, Страцин, Гостивар, Стража, ...

Облачно време со локални врнежи од дожд и снег

Р.С.Европа - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Време; Облачно со локални врнежи од дожд и снег

Алсат-М - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд и снег

МКД - 14.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и котлините, особено во северните делови.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Канал5 - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Земјава под студен воздушен бран од север, со услови за снег

А1 On - 14.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места.

Земјава под студен воздушен бран од север, со услови за снег

Макфакс - 14.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места.

Во наредните денови дождливо и постудено

Макфакс - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Канал5 - 14.01.2018

- Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Облачно со локални врнежи од дожд и снег

Канал5 - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток . Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Снег и дожд денеска

Либертас - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денеска во Македонија ќе има локални врнежи од дожд, кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Заладување на времето – од утре северен ветер и снег

Популарно - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

А1 On - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висината на ...

Врнежи од снег во делови од земјата

Канал5 - 14.01.2018

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Во делови од земјата има врнежи од снег, но тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти АМСМ. Врнежи со среден интензитет има на Страцин, а со слаб интензитет има во Крива ...

Облачно време со услови за дожд и снег

Кајгана - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висната на ...

Врнежи од снег во делови од земјата

Популарно - 14.01.2018

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Во делови од земјата има врнежи од снег, но тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти АМСМ. Врнежи со среден интензитет има на Страцин, а со слаб интензитет има во Крива ...

Внимавајте влажни коловози, на Страцин има снег

+инфо - 14.01.2018

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Во делови од земјата има врнежи од снег, но тие не претставуваат пречка за ...

Врнежи од снег во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево…

Макфакс - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет има во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека, Делчево, Павлешенци и Смојмирово.

Снежни врнежи низ Македонија, еве каде има снег во моментов

Сител - 14.01.2018

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Во делови од земјата има врнежи од снег, но тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти АМСМ. Врнежи со среден интензитет има на Страцин, а со слаб интензитет има во Крива ...

Облачно време со услови за дожд и снег

Макфакс - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висната на ...

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

Сител - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висината на ...

Денеска дожд и снег на повисоките места

+инфо - 14.01.2018

Снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните делови Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток.

Облачно време, со локален дожд и снег

ТВ21 - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Врнежи од снег вечерва - каква е состојбата на патиштата?

Сител - 14.01.2018

Погледнете ја најновата прогноза за времето и состојбата на патиштата во моментов низ ...

Врнежи од снег во делови од земјата...

Н.Македонија - 14.01.2018

Врнежи од снег во делови од земјата Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Во делови од земјата има врнежи од снег, но тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти АМСМ.

Облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег

Тера - 14.01.2018

Висината на снежната покривка во Крушево 2 см , 3 во Берово, 5 во Маврово. Утрово најстудено со -4 стевени во Маврово, -3 Крушево, -2 Лазарополе, Берово, -1 Пожаране, Ѓуриште, Кр. Паланка, 0 Дебар, Тополчани, 1 Претор, Виница, Куманово, 2 Тетово, ...

Снег на повеќе патишта, сообраќајот без проблеми...

Н.Македонија - 14.01.2018

Снег на повеќе патишта, сообраќајот без проблеми Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, додека во западните и југозападните делови од државата коловозите се претежно влажни.

Земјава под студен воздушен бран од север, со услови за снег

Денар - 14.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места.

Се најавува постудено време, дожд и снег на северозапад

Фактор - 14.01.2018

Според последните информации на синоптичарите следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во ...

Земјава под студен воздушен бран од север, со услови за снег

Вечер - 14.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места.

Во наредните денови дождливо и постудено

Вечер - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Темни облаци над Македонија - се спушта студен и влажен бран

Press24 - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денес и утре ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Облачно време со локални врнежи од дожд и снег

Алфа - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на ...

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

Скопје24 - 14.01.2018

Во Скопје претежно облачно со услови за појава на слаб дожд, кој на повисоките делови во котлината повремено ќе поминува во слаб снег, особено попладне. Температурата ќе достине до 5 степени.

Денес снег во Македонија - какво време не очекува наредните денови?

Скопје инфо - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денес и утре ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

Нетпрес - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висината на ...

Снег и дожд денеска во Македонија

Слободен Печат - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денеска во Македонија ќе има локални врнежи од дожд, кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Снег и дожд денеска

Мета - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денеска во Македонија ќе има локални врнежи од дожд, кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Врнежи од снег во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево…

Орбис - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет има во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека, Делчево, Павлешенци и Смојмирово.

Снег низ Македонија - каде навеа најмногу

Press24 - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висината на ...

Снег врне во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево…

Денар - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет има во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека, Делчево, Павлешенци и Смојмирово.

Облачно со локални врнежи од дожд и снег

Стандард - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Врнежи од снег во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево…

Вечер - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет има во Крива Паланка, Попова Шапка, Гостивар, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека, Делчево, Павлешенци и Смојмирово.

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

Курир - 14.01.2018

Во Скопје претежно облачно со услови за појава на слаб дожд, кој на повисоките делови во котлината повремено ќе поминува во слаб снег, особено попладне. Температурата ќе достине до 5 степени.

Облачно време со услови за дожд и снег

Вечер - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висната на ...

Утре облачно време со локални врнежи од снег

Локално - 14.01.2018

И утре времето како и денеска ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет, вели прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија (УХМР). Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и ...

МЕТЕО: Денес облачно, ќе заврне ли снег?

Скопје24 - 14.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и котлините, особено во северните делови.

И дожд и снег

Локално - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Времето подготвува ново изненадување – еве што најавија синоптичарите

Sky - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во некои места во Македонија има наврнато снег, а висната на ...

Облачно со локални врнежи од дожд и снег

еМагазин - 14.01.2018

Времето денеска ќе биде значително облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег претежно во планинските делови на запад и на исток. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места и во котлините, особено во северните ...

Снег денеска - какво време не очекува наредните денови?

Пулс24 - 14.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, денес и утре ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Врнежи од снег во Крива Паланка, Страцин, Гостивар, Стража, Маврово, Крушево, Делчево и Буково

еМагазин - 14.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, додека во западните и југозападните делови од државата коловозите се претежно влажни. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат во Крива Паланка, Страцин, Гостивар, Стража, ...

Синоптичарите излегоа со детална прогноза за наредниве денови

Sky - 14.01.2018

И утре ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот од земјава, каде се очекува формирање или зголемување на снежната покривка.

Временска прогноза: Облачно со слаби врнежи од снег и дожд

Нова ТВ - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

24 Вести - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Времето облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Р.С.Европа - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Време; Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Алсат-М - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Облачно време со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

МКД - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 2 до 9 степени.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Популарно - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Облачно и дождливо време во текот на викендот

А1 On - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Во Маврово четири сантиметри снег, попладнево облачно

+инфо - 13.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Кајгана - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Макфакс - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно време, слаб дожд и снег на планините

ТВ21 - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Сител - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Облачно време со локален дожд

Тера - 13.01.2018

Претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен и на повисоките места, особено во северните делови.

Снегот е пред врата, од утре и кај вас

Вечер - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Во Струга и Охрид денес облачно време со слаби врнежи на дожд и температура до 6. степени

Спектра ТВ - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура во Струга и Охрид ќе се искачи до 6. степени.

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Точка - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дож

Стандард - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Снежна покривка во Маврово, Крушево и во Лазарополе

Скопје инфо - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Облачно време со локален дожд

Мета - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено во северните делови.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Нетпрес - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Следува заладување: Денес дожд, а утре промена - што не очекува наредниве денови

Press24 - 13.01.2018

Времето денеска беше претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Дуваше слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата се движеше од два до девет степени.

Денес облачно и дождливо време

Денар - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Вечер - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Курир - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Какво време не очекува денес?

Скопје24 - 18.02.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.

Временска прогноза

Скопје инфо - 08.10.2018

Времето ќе биде умерено облачно, а попладне во западните делови значително облачно со услови локален слаб дожд. Утринските температури ќе се движат од пет до 13 степени, а дневните од 22 до 28 степени.

Ќе му се израдуваме ли конечно на снегот?

Фактор - 13.01.2018

Овој василичарски викенд кончено ќе видиме снег. Облачното време кое денес се очекува да донесе локален дожд, во недела ќе не израдува со врнежи од слаб снег. Така барем најавуваат метеоролозите.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Локално - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Снегот конечно доаѓа: Од утре целосна промена на времето

Пулс24 - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Синоптичарите најавуваат пресврт – подгответе се за снег и студ

Sky - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Канал 77 - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

еМагазин - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Утре снег ќе ја прекрие Македонија

Sky - 13.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, утре и во понеделник ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Викендов заладување и врнежи од снег

А1 On - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Викендов заладување и врнежи од снег

Кајгана - 12.01.2018

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Викендов заладување и врнежи од снег

Макфакс - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Канал5 - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини...

Н.Македонија - 12.01.2018

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Викендов заладување и врнежи од снег

Точка - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Денар - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Денес и утре не очекува влошување на временските услови

Фактор - 12.01.2018

Денес и во текот на наредните денови не очекува променливо време со повеќе услови за дожд откако повеќе денови имавме доста стабилно време со невообичаено високи температури за јануари. Според синоптичарите следува период на променливо облачно време ...

Викендов заладување и врнежи од снег

Вечер - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Од утре постудено и со нови врнежи

Локално - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Викендов заладување и врнежи од снег

Канал 77 - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

еМагазин - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Синоптичарите најавуваат пресврт – подгответе се за студ и снег

Sky - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Студен воздух од север ќе донесе снег – еве од кога

Sky - 12.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Утре ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Следува промена на времето од утре снег

Студенти - 11.01.2018

Од утре попладне следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните и јужните делови повремено со умерен интензитет.

Помина половна распуст без бела покривка – ќе се радуваат ли учениците на снег?

Gostivarpress.mk - 11.01.2018

За разлика од лани, кога овој период од годината гостиварскиот регион беше покриен со снежна покривка, годинешниот зимски распуст барем до сега, поминува без врнежи од снег. И температурите кои владеат од почетокот на новата година се невообичаено ...

Следува пресврт со времето – подгответе се за снег и голем студ

Sky - 11.01.2018

Од утре попладне следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните и јужните делови повремено со умерен интензитет.

Метео: Промеливо облачно, повремени врнежи од дожд

МРТ - 10.01.2018

Попладне се очекуваат врнежи особено во западните делови од земјата. Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините. Утре во претпладневните часови сѐ уште ќе има услови за појава на магла по ...

Ни се враќа снегот – еве од кога

Sky - 28.01.2018

До четврток ќе се задржи стабилно и суво време со благ пораст на утринските температури. По котлините ќе има услови за појава на слаба до умерена магла. Во петок ќе преовладува зголемена облачност, ќе започне да дува поинтензивен јужен ветер, а од ...

Од четврток дожд и снег

Нова ТВ - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Од четврток дожд и снег

24 Вести - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Од четврток дожд и снег

Алсат-М - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Какво време нè очекува од четврток?

ТВ21 - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Денес и утре облачно, од четврток дожд и снег

МРТ - 09.01.2018

Значителна временска промена ќе има од петок, кога според метеоролозите ќе има врнежи и заладувања. И натаму високи температури за овој период од годината, од 8 до 14 степени. Од утре попладне се очекуваат локални врнежи од дожд.

Од четврток дожд и снег

Либертас - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Ќе имаме ли вистинска зима - еве што најавуваат од УХМР

Сител - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Дожд и снег од четврток

+инфо - 09.01.2018

Најстудено ќе биде в недела, со утринска температура од минус четири до два, а дневна од два до седум степени. Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност.

Од четврток дожд и снег

Канал5 - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Вонредна прогноза на ухмр: од четврток дожд и снег

Скопје24 - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР најави дожд и снег од четврток

Точка - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Вонредна прогноза на УХМР: Од четврток дожд и снег

МК News - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР најави дожд и снег од четврток

Нетпрес - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Ќе имаме ли вистинска зима - метеоролозите најавуваат голема промена

Press24 - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР најавува снег од четврток

Скопје инфо - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Од четврток дожд и снег

Вечер - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Од четврток дожд и снег

Алфа - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

КОНЕЧНО: УХМР најави дожд и снег од четврток

Курир - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Ќе залади: Во четврток е можен снег

Телевизија Нова - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР најави дожд и снег од четврток

Пулс24 - 09.01.2018

Во следните два дена времето ќе биде претежно облачно, а по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Следните два дена облачно и магловито, а потоа промена на времето

Sky - 09.01.2018

Следните два дена облачно и магловито, а потоа промена на времето Во следните два дена ќе се задржи претежно облачно, по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени ...