TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден 22 годишник откако со своето возило излетал од коловоз

Сител - 29.11.2020

На 29.11.2020 во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Макфакс - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Тешка сообраќајка на патот Прилеп – Крушево, 22-годишник тешко повреден откако излетал од патот

Press24 - 29.11.2020

22-годишник од селото Голно Коњари е тешко повреден откако синоќа околу 01:00 часот излетал од патот Прилеп – Крушево. -Синоќа во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило ...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Опсервер - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Млад прилепчанец тешко повреден, со автомобил излетал од патот

Курир - 29.11.2020

На 29.11.2020 во 01:10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Точка - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

24Инфо - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Н.Македонија - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Centar - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Вечер - 29.11.2020

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата ...

Прилеп нема да оди во карантин, а Филипче ги искара граѓаните за „црн петок“

Фокус - 28.11.2020

Општина Прилеп нема да биде ставена во карантин, според министерот за здравство, Венко Филипче по анализата на епидемиолошката состојба било заклучено дека мерките што во моментот се во сила се ефикасни, но граѓаните мора да ги почитуваат.

Прилеп засега без карантин – ќе се следи состојбата со ковид болните

Телма - 28.11.2020

Во Прилеп нема да има карантин ниту доплнителни рестриктивни мерки. Ваква одлука донела Комисијата за заразни болести, а на прилепскиот градоначалник, Илија Јованоски, му ја пренесе министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната средба во ...

Прилеп нема да оди во карантин, а Филипче ги искара граѓаните за „црн петок“

Алсат-М - 28.11.2020

Општина Прилеп нема да биде ставена во карантин. Министерот за здравство, Венко Филипче, рече дека по анализата на епидемиолошката состојба било заклучено дека мерките што во моментот се во сила се ефикасни, но граѓаните мора да ги почитуваат.

Филипче го посети Прилеп, не го прифаќа барањето за карантин

Канал5 - 28.11.2020

Барањето на општинскиот кризен штаб за карантин во Прилеп е одбиено. Како во овој така и во останатите градови епидемиолошката состојба покажува стабилизирање со тенденција во наредните денови бројот на ново заразени да се намалува, соопшти ...

Нема потреба од карантин во Прилеп

Н.Македонија - 28.11.2020

„Досегашните мерки даваат резултати и нема потреба од карантин, односно од дополнителни рестрикции кои би биле без значаен ефект.“ . Ова денеска го изјави министерот за здравство Венко Филипче по посетата на Прилеп и средбата со градоначалникот ...

Градоначалникот на Прилеп бара итно воведување карантин

МКД - 27.11.2020

Oд Главниот кризен штаб и од Комисијата за заразни, бараме да се воведе карантин на територијата на општина Прилеп, вели градоначалникот Илија Јованоски. Ситуацијата со ковид-19 e крајно загрижувачка во Прилеп и има застрашувачка тенденција на ...

Прилеп чека одлука за евентуален карантин

Алсат-М - 26.11.2020

Во Прилеп, пак, градоначалникот Илија Јовановски, поради влошената состојба со Ковид-19, бара да се воведе карантин. Неговото барање ќе биде разгледано утре од Комисијата за заразни болести, која ќе треба да одлучи дали ќе го одобри.

Јовановски бара карантин за Прилеп, за два дена од ковид-19 починаа 9 пациенти

МКД - 26.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски работниот ден веќе трета недела го започнува на инфективното одделение во градот каде се лекуваат болни од ковид-19. Тој, пред се како медицинско лице, застана во поддршка на лекарите во битката со болеста, ...

Коронавирусот достигнува нови пикови во земјава

Пулс24 - 26.11.2020

Вчера беа регистрирани нови 1288 ковид-случаи од вкупно 3349 тестови. Повторно беше забележан висок број на починати.Од 39 починати лица од ковид, 16 се од Скопје. Прилеп бара карантин Мора да има карантин во Прилеп за да се стави под контрола ...

Прилепските бербери, фризери и козметичари со голема хуманитарна акција за прилепската болница

Скопје инфо - 26.11.2020

Прилепските бербери, фризери и козметичари денеска организираа хуманитарна акција за донирање на вода и овошје за пациентите болни од Ковид 19 кои се хоспитализирани во прилепската болница.

Коронавирусот достигнува нови пикови во земјава

Локално - 26.11.2020

Вчера беа регистрирани нови 1288 ковид-случаи од вкупно 3349 тестови. Повторно беше забележан висок број на починати.Од 39 починати лица од ковид, 16 се од Скопје. Прилеп бара карантин Мора да има карантин во Прилеп за да се стави под контрола ...

Ситуацијата во Прилеп алармантна, може да се стави во карантин

Локално - 26.11.2020

Поради влошената состојба со Ковид-19, градоначалникот на Прилеп Илија Јовановски бара да се воведе карантин. -Мора да има карантин во Прилеп за да се стави под контрола ситуацијата со ковид-19, изјави, во гостување на 24 Вести, прилепскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп слави додека градоначалникот помага во болница и се чека одлука за карантин?

Frontline - 26.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, секој ден е во болница и помага. Во меѓувреме вмраната во Прилеп, како орда слави избор на нов координатор на комитет во Прилеп, Дејан Продановски! Тоа што ситуацијата во Прилеп е алармантна и секој се труди да помага, не ...

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со заразени во Прилеп

Канал5 - 25.11.2020

​Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како про ...

Градоначалникот на Прилеп бара заеострување на мерките

Телма - 25.11.2020

Драматичниот пораст на заболени, хоспитализирани и починати пациенти од Ковид-19 во Прилеп, е причина градоначалникот Илија Јованоски, да бара градот во наредниот период да биде ставен во карантин.

Прилеп може да се стави во карантин

Алсат-М - 25.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јовановски, бара општината да биде ставена во карантин. Според него, ова барање е поради енормното зголемување на новозаболени со „Ковид-19“, оптеретувањето на болничките капацитети и предупредувањата за трет бран, ...

Градоначалникот на Прилеп бара поригорозни мерки во општината

Канал5 - 25.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски бара воведување поригорозни мерки во неговата општина за да се надмине драстичниот пораст на заразени и починати.. Ќе има ли карантин за Прилеп? Владата в петок ќе одлучува по барањето на прилепскиот ...

Јованоски: Мора да има карантин во Прилеп

24 Вести - 25.11.2020

„Последните 9 дена има 26 починати, вчера имаше само 6 починати пациенти во Прилеп. По две недели од моето поаѓање на Инфективното одделение. Упатив апел до сите здравствени работници кои немаат активности, во дел од слободното време да им помогнеме ...

В петок ќе се одлучува дали Прилеп ќе биде ставен во карантин

Фокус - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Прилеп бара да биде ставен во карантин, Комисијата во петок ќе ја разгледува ситуацијата

ТВ21 - 25.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски, побара карантин за цел град Прилеп и околните места, поради алармантната ситуација во градот со пандемијата на коронавирусот. „Последните девет дена има 26 починати.

Градоначалникот ќе побара карантин за Прилеп, за девет дена 26 починале од корона

Фокус - 25.11.2020

Прилепскиот градоначалник и лекар, Илија Јованоски, ќе бара карнтин за Прилеп, поради големиот број на заразени со Ковид-19, но и поради големиот број на смртни случаи. -Последните 9 дена има 26 починати, само вчера имаше шест починати пациенти во ...

Градоначалникот на Прилеп бара карантин, кризниот штаб ќе заседава вечерва

Сител - 25.11.2020

Поради алармантната ситуација во Прилеп со Ковид 19, секојдневниот огромен број на нови случаи на граѓани заболени од корона вирус, но исто така и секојдневниот голем број на починати лица градоначалниикот на Прилеп, Илија Јованоски телефонски ни ...

(ВИДЕО) Прилеп мора да оди во карантин, алармира градоначалникот

360 степени - 25.11.2020

Вчера од 15 смртни случаи од ковид-19, шест беа од Прилеп, каде што беа регисрирани и 83 новозаразени во еден ден. Бројката на активни случаи се приближува кон илјада Мора да има карантин во Прилеп за да се стави под контрола ситуацијата со ...

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата во Прилеп и барањето за воведување карантин

Независен - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Во петок ќе заседава Комисијата за заразни болести- ќе се разгледува барањето за воведување на карантин во Прилеп

Press24 - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Влада: Ситуацијата во Прилеп е алармантна, ама ќе се разгледа во петок

+инфо - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски, денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Арсовски: Ситуацијата во Прилеп е алармантна, ќе се разгледа во петок

Нетпрес - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски, денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Градоначалникот на Припеп бара да се воведе карантин

Скопје24 - 25.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јовановски ќе бара во прилеп да се воведе карантин поради влошената ситуација со болеста во целиот град. – Последните 9 дена има 26 пациентки кои ја изгубија битката, вчера имаше само 6 пациенти кои ја изгубија ...

Градоначалникот на Прилеп: Mора да имаме карантин, последните 9 дена има 26 починати

Слободен Печат - 25.11.2020

Прилепскиот градоначалник и лекар, Илија Јованоски, ќе бара карнтин за Прилеп, поради големиот број на заразени со Ковид-19, но и поради големиот број на смртни случаи. -Последните 9 дена има 26 починати, само вчера имаше шест починати пациенти во ...

Комисијата за заразни болести ќе го разгледа барањето за воведување карантин во Прилеп

Кајгана - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Јовановски: Во Прилеп е потребен карантин

Нетпрес - 25.11.2020

Градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски, за ТВ24 вели дека е потребен карантин во Прилеп, бидејќи по Скопје, овој град има најмногу заразени од Ковид 19. „Последните 9 дена има 26 починати, вчера имаше само 6 починати пациенти во Прилеп.

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

А1 On - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Градоначалникот Јованоски: Мора да се воведе карантин во Прилеп

+инфо - 25.11.2020

Грдаоначалникот на Прилеп Илија Јованоски ќе бара во Прилео да се воведе карантин поради влошената ситуација со коронавирусот во градот. – Последните 9 дена има 26 починати, вчера имаше само 6 починати пациенти во Прилеп.

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

Бриф - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Јованоски: Мора да има карантин во Прилеп

Вечер Прес - 25.11.2020

„Последните 9 дена има 26 починати, вчера имаше само 6 починати пациенти во Прилеп. По две недели од моето поаѓање на Инфективното одделение. Упатив апел до сите здравствени работници кои немаат активности, во дел од слободното време да им помогнеме ...

Мора да има карантин во Прилеп, бара градоначалникот Јованоски

PressingTV - 25.11.2020

Последните 9 дена има 26 починати, вчера имаше само 6 починати пациенти во Прилеп. По две недели од моето поаѓање на Инфективното одделение. Упатив апел до сите здравствени работници кои немаат активности, во дел од слободното време да им помогнеме ...

Карантин за Прилеп, бара градоначалникот Јованоски

Локално - 25.11.2020

Мора да има карантин во Прилеп за да се стави под контрола ситуацијата со ковид-19, изјави, во гостување на 24 Вести, прилепскиот градоначалник Илија Јованоски. Тој посочува дека Прилеп е втор град според бројот на заболени по Скопје.

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

24Инфо - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

iPortal - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

Граѓански збор - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Министрите Филипче и Спасовски велат не мора, нивниот градоначалник во Прилеп вика мора карантин

Република - 25.11.2020

Министрите за здравство и за внатрешни работи Венко Филипче и Оливер Спасовски сметаат дека карантин не е потребен, но градоначалникот на Прилеп кој е од нивата партија, СДСМ, бара под итно градот да биде ставен во карантин.

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

Опсервер - 25.11.2020

– Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Владата знае дека ситуацијата во Прилеп е алармантна, но за неа ќе се дискутира дури во петок

Курир - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски, денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Филипче и Спасовски викаат не мора, нивниот градоначалник во Прилеп вика мора карантин

Курир - 25.11.2020

Министрите за здравство и внатрешни работи, Венко Филипче и Оливер Спасовски не гледаат потреба од карантин во Македонија. Но, следејќи ги загрижувачките бројки на заразени и починати, градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски од СДСМ, ...

Прилеп бара да биде ставен во карантин, Комисијата во петок ќе ја разгледува ситуацијата

4NEWS - 25.11.2020

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски, побара карантин за цел град Прилеп и околните места, поради алармантната ситуација во градот со пандемијата на коронавирусот. „Последните девет дена има 26 починати.

КАРАНТИН ЗА ПРИЛЕП - бара прилепскиот градоначалник, Владата ќе ја чека препораката на Комисијата за коронавирусот

Фактор - 25.11.2020

Прилепскиот градоначалник и лекар, Илија Јованоски, ќе бара карнтин за Прилеп, за да се ублажи лошата состојба во градот со коронавирусот. „Последните 9 дена има 26 починати, само вчера имаше само шест починати пациенти во Прилеп.

Градоначалникот на Општина Прилеп, Јованоски бара карантин за градот поради состојбата со ковид-19

Мета - 25.11.2020

Секојдневниот број на новозаболени и просечно по тројца починати заболени од ковид-19 за градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е причината што тој бара од централниот Кризен штаб да прогласи карантин во градот.

Ширењето на епидемијата во Прилеп, повеќе од драматично, градоначалникот бара карантин

Алфа - 25.11.2020

Во петок ќе се знае дали Прилеп ќе оди под карантин. По катастрофалните бројки од 83 новозаразени и со дури шест починати само во последново деноноќие, градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска побара од Владата воведување на карантин во ...

Комисијата за заразни болести во петок ќе ја разгледува состојбата со големиот број заразени во Прилеп и барањето за ...

Либертас - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Во петок ќе се одлучува дали во Прилеп ќе се воведе карантин

Frontline - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Градоначалникот на Прилеп БАРА КАРАНТИН ЗА ГРАДОТ (ВИДЕО)

Вечер - 25.11.2020

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јовановски за ТВ 24 изјави дека во Прилеп мора да има карантин и тоа ќе го побара од Централниот кризен штаб поради влошената епидемиолошка состојба во градот.

(ВИДЕО)Прилеп мора да оди во карантин, алармира градоначалникот

Магазин - 25.11.2020

Драматичниот пораст на заболени, хоспитализирани и починати пациенти од Ковид-19 во Прилеп, е причина градоначалникот Илија Јованоски, да бара градот во наредниот период да биде ставен во карантин. Во петок ќе се знае дали Прилеп ќе оди под карантин.

Во петок ќе се разгледува барањето на Јовановски за карантин во Прилеп

MakPress - 25.11.2020

Во врска со барањето на прилепскиот градоначалник за воведување карантин во тој град, портпаролот на Владата, Душко Арсовски денеска рече дека во Прилеп ситуацијата е алармантна и во петок Комисијата за заразни болести ќе го разгледува тоа како ...

Градоначалникот на Прилеп бара карантин

MakPress - 25.11.2020

По катастрофалните бројки од 83 новозаразени и со дури шест починати само во последново деноноќие, градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска побара од Владата воведување на карантин во градот и според портпаролот на Владата, по ова барање ...

Бизнис секторот во Прилеп се вклучува во помош на здравствениот систем

Сител - 24.11.2020

Прилепските бербери, фризери и козметичари денеска организираа хуманитарна акција за донирање на вода и овошје за пациентите болни од Ковид 19 кои се хоспитализирани во прилепската болница.

Прилеп станува македонски Вухан: Денеска шестмина починати, активни случаи 982

Република - 24.11.2020

Дали Прилеп станува македонски Вухан.Денеска во овој град починаа шестмина пациенти а активни случаи има 982. Меѓу Прилепчани владее паника по сознанието дека во болницата има уште триестина слободни кревети.

За седум дена 425 новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Н.Македонија - 24.11.2020

Од Центарот за јавно здравје – Прилеп информираат дека за седум дена, односно во периодот од 17 до 23-ти ноември, во општина Прилеп имало 425 нови случаи на коронавирус. Од последици на коронавирусот починале 18 лица.

Во Прилеп за една недела починати 18 лица и 425 нови случаи од коронавирус

Frontline - 24.11.2020

Од Центарот за јавно здравје Прилеп, информираат дека изминатата седмица, во периодот од 17 до 23-ти ноември, во општина Прилеп имало 425 нови случаи на коронавирус. Од последици на коронавирусот, починале 18 лица.