TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тетово го тресеа детонации

Вест - 08.12.2001

ПРОВОКАЦИИТЕ ВО ТЕТОВСКО НЕ СТИВНУВААТ Полицијата се сомнева на провокации со зољи Во четвртокот и вчера, Тетово го тресеа детонации. Околу три часот се слушна силен татнеж од експлозија од кај полицискиот пункт во близина на АД "Тетекс".

Четири детонации во Тетовско

А1 - 07.12.2001

Четири одвоени експлозии се регистрирани во тетовскиот кризен регион во текот на изминатата ноќ, соопшти центарот за менаџмент со кризи. Експлозии во кои што биле загрозени животите на припадниците на македонските безбедносни сили се регистрирани рано изутрината околу три часот, кога од непозната ...