TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Финални подготовки за „Супер - купот” на 8 август

24 Вести - 23.07.2017

Претставници на УЕФА неделава пристигнуваат во инспекција за суперкупот во Скопје - треба да утврдат дали се отстранети недостатоците на Арената Филип Втори кои беа забележани со минатите инспекции.

Скопје накитено и со знамиња за Суперкупот на Европа

SportMedia - 23.07.2017

Скопје полека но сигурно се подготвува за Суперкупот на Европа, кој се игра на 8 август. Градот најави дека ќе има многу културни и забавни активности во тој период. Сега веќе на секој чекор во центарот на градот може да се забележат реклами кои ...

Се уште не е доцна: Еве како до карта за Суперкупот во Скопје (Фото)

Скопје инфо - 23.07.2017

Лотаријата на УЕФА за доделување на карти за Суперкупот кој на 8 ми август ќе се одржи во Скопје заврши одамна. Оние на кои среќата им се насмевна веќе во рацете ги имаат картите за натпреварот Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед.

УЕФА Суперкупот ќе биде обезбеден со 2000 полицајци

Вечер Прес - 23.07.2017

Двата клуба добија по 5000 билети за своите фанови, а во слободна продажба, преку сајтот на УЕФА, беа пуштени уште 23000 билети Околу 2000 македонски полицајци ќе се грижат за безбедност пред и за време на УЕФА Суперкуп пресметката која ќе биде ...

УЕФА Суперкупот во Скопје ќе биде обезбеден од 2.000 полицајци

Фокус - 22.07.2017

За безбедноста на Суперкупот ќе бидат ангажирани околу 2.000 полициски службеници. Припадници на Министерството за внатрешни работи (МВР) ќе бидат распоредени на граничните премини за прифаќање и придружба на навивачите на двата клуба до Скопје, ...

Погледнете го промотивното видео на Град Скопје за фудбалскиот Супер Куп

ЗаЗабава - 22.07.2017

Нашиот главен град Скопје полека ги финишира последните подготовки пред стартот на УЕФА купот кој ќе биде наредниот месец. За таа прилика, а на особено задоволство на сите нас е изработен спот кој има за цел да ги информира гостите и посетителите за ...

Недостатоците за Супер купот отстранети

СуперСпорт - 22.07.2017

Сите недостатоци кои УЕФА ги нотираше се отстранети и Супер купот ќе може непречено да се одржи во август во нашиот главен град. Оваа информација ја потврди секретарот на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски кој на својот фејсбук профил ...

УЕФА Суперкупот во Скопје ќе биде обезбеден од 2.000 полицајци

Gol.mk - 22.07.2017

Околу 2.000 полицајци ќе бидат ангажирани на денот кога ќе се игра Суперкупот на Европа во Скопје помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Припадници на Министерството за внатрешни работи ќе бидат распоредени на граничните премини за да ги пречекаат ...

Сите недостатоци се отстранети, „Филип Втори“ е подготвен за УЕФА Суперкупот

Скопје24 - 22.07.2017

Недостатоците кои беа забележани од УЕФА, се отстранети и стадионот во Скопје е подготвен за најголемиот спортски настан во историјата на Македонија. Во понеделник УЕФА доаѓа во нова инспекција, а според генералниот секретар на владата на Република ...

ФОТО: Се уште не е доцна, еве како до карта за Суперкупот во Скопје

Курир - 22.07.2017

Лотаријата на УЕФА за доделување на карти за Суперкупот кој на 8 ми август ќе се одржи во Скопје заврши одамна. Оние на кои среќата им се насмевна веќе во рацете ги имаат картите за натпреварот Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед.

Сите недостатоци се отстранети, „Филип Втори“ е подготвен за УЕФА Суперкупот

МКД - 22.07.2017

Недостатоците кои беа забележани од УЕФА, се отстранети и стадионот во Скопје е подготвен за најголемиот спортски настан во историјата на Македонија. Во понеделник УЕФА доаѓа во нова инспекција, а според генералниот секретар на владата на Република ...

„Филип Втори“ арената е подготвена за Суперкупот, сите недостатоци се отстранети

24Фудбал - 22.07.2017

Арената „Филип Втори“ е спремна за Суперкуп натпреварот, недостатоците забележани од УЕФА се отстранети, нова инспекција пристигнува во понеделник. Во понеделник УЕФА доаѓа во нова инспекција, а според генералниот секретар на владата на Република ...

„Филип Втори“ без мана, Арената подготвена за спектаклот!

Спортски - 22.07.2017

Нашиот најголем стадион на кој како што е познато ќе се одигра Супекупот на Европа на осми август е спремен за големиот натпревар, сите недостасоци кои УЕФА ги забележа беа отстранети. Нова проверка лицата на Арената „Филип Втори“ се очекува УЕФА да ...

Скопје ќе „врие“ од полиција за УЕФА Супер купот

Фактор - 22.07.2017

Скопје ќе „врие“ од полиција за време на УЕФА Супер купот на 8 август со цел се да помине во најдобар ред. За безбедноста на Суперкупот ќе бидат ангажирани околу 2.000 полициски службеници.

УЕФА почна со достава на билетите за Суперкупот во Скопје

Спортски - 21.07.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) започна да ги доставува билетите за Суперкуп натпреварот кој на 8.август во Скопје ќе го одиграат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. УЕФА преку брзата пошта ДХЛ започна да ги доставува билетите на оние кои имаа среќа ...

ЕКСТРЕМНО ВИСОКИ ЦЕНИ: Почна препродажбата на картите за Суперкупот

Скопје24 - 21.07.2017

Факторот среќа играше најголема улога за време на лотаријата, но за жал поголемиот дел од билетите завршија кај лица кои ниту се навивачи, ниту следат фудбал, пренесува Вечер. Веднаш откако УЕФА ќе го испрати меилот дека аплицирањето за билет е ...

Малку лудило за бројни бесценети моменти

Кајгана - 21.07.2017

Да се ​​биде страстен фудбалски фан оди заедно со инстинктот да се прават луди работи. Сигурно, оваа дефиниција на „луди работи“ е прашање на перцепција, бидејќи за вистинските фанови, тие се бесценети моменти за кои вреди да се живее, а за другите, ...

Скопје подготвено за УЕФА Супер купот

24 Вести - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип втори“. Деталите околу подготовките за овој голем спортски настан беа соопштени на денешната прес - конференција на градоначалникот ...

Скопје и ФФМ подготвени за Манчестер и Реал

Алсат-М - 20.07.2017

Градот Скопје и ФФМ се подготвени за финалето на супер-купот на Европа меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. Но, првиот човек на Скопје изгледа дека не е голем обожавател на „Црвените ѓаволи“ од Манчестер.

Скопје и Арената Филип Втори подготвена за инспекцијата на УЕФА

Канал5 - 20.07.2017

Препреките се совладани. Светските гиганти Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе ги одмерат силите во Скопје на осми август. Стадионот „Филип Втори“ е подготвен за утрешното пристигнување на тимот од УЕФА, велат од Фудбалската Федерација.

Дознајте дали сте добитник на бесценет момент

Кајгана - 20.07.2017

Имате само уште 1 ден да се приклучите во нашиот натпревар! Сè уште е во тек активирањето на сите супер кул и забавни родители и нивните деца со најдобри фотографии за незаборавно и бесценето искуство.

Град Скопје подготвен за Суперкупот, изработено промотивно видео за информирање на туристите (ВИДЕО)

Курир - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетата градот за време на одржувањето на Суперкупот.

Скопје подготвено за куп туристи - ново промотивно видео за Супер Купот (видео)

Црнобело - 20.07.2017

Неколку недели пред да се одржи УЕФА Супер Купот, објавено е видео кое ги промовира убавините на Скопје. „Градот е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“.

Супер купот празник на спортот но и промоција на Македонија

Сител - 20.07.2017

Денеска на прес конференција во просториите на Град Скопје, градоначалникот Коце Трајановски ги презентираше активностите на градот во пресрет и за време на финалето на Суперкупот помеѓу Реал и Манчестер Ј. што ќе се одигра на 8.

ВИДЕО: Скопје подготвено за одржувањето на УЕФА Супер Купот 2017- еве ги деталите

Курир - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Град Скопје им ги презентира убавините на странските навивачи кои ќе дојдат на Суперкупот (ВИДЕО)

МКД - 20.07.2017

Градот Скопје изработи промотивно видео како информатор за туристите кои ќе ги има во огромен број за време на Суперкупот кој на 8. август ќе се оддржи на Арената „Филип Втори“. Скопје се подготвува за големиот спортски настан, градот ќе прими ...

Скопје подготвено за УЕФА Супер Купот

+инфо - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на Националната арена „Филип Втори“. Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на Националната арена „Филип Втори“.

Скопје е подготвено за УЕФА Суперкупот

Макфакс - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Суперкупот 2017, кој ќе се одржи на 8 август, на националната арена „Филип Втори“. За трофејот ќе се борат актуелните освојувачи на Лигата на шампиони и Лига Европа на УЕФА, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Скопје се претстави – Погледнете го промотивното видео за Суперкупот! (Видео)

Спортски - 20.07.2017

Македонскиот главен град е подготвен и со нетрпение го исчекува најголемото спортско случување во нашата земја, Суперкупот на Европа кој е закажан за 8 август. На Арената „Филип Втори“ ќе истрчаат фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, ...

Видео спот на Град Скопје за Супер-купот

Сител - 20.07.2017

Град Скопје денеска го промовираше спотот за фудбалскиот Супер куп што ќе се одржи во Скопје на 8.август. ...

Во пресрет на УЕФА Супер Купот: Објавено промотивното видео за Скопје

Хитпортал - 20.07.2017

Скопје оваа година ќе биде домаќин на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Скопје подготвено за одржувањето на УЕФА Супер купот 2017

МКД - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори". На годинешниов Супер куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Скопје се подготвува за големиот настан, Суперкупот на Европа (Видео)

Спортклуб - 20.07.2017

Град Скопје денеска презнетираше како се подготвува за големиот настан, односно Суперкупот на Европа. Изработено е и промотивно видео на англиски јазик со цел да се информираат туристите со убавините, гостопримливоста на Скопје, како и брошури на ...

Скопје промо видео за УЕФА Супер Купот!

ЗаЗабава - 20.07.2017

Скопје е подготвенo за одржувањето на УЕФА Супер Купот! 8 август, Националната арена „Филип Втори“, Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед! За таа цел Град Скопје изработи про мотивно видео на англиски јазик чија цел ќе биде информирање на туристите и ...

Супер купот празник за спорот и промоција за Македонија

Алфа - 20.07.2017

Скопското Кале деновиве ќе светне во сината боја на Супер Купот. На годинашниот натпревар кој ќе се одржи на 8 Август на националната арена „Филип Втори“ силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунај ...

Арената и градот подготвени за супер купот

Сител - 20.07.2017

Преку промотивно видео Градот Скопје ќе ги информира туристите и фудбалските фанови кои на 8 август доаѓаат во македонската престолнина за мечот меѓу Манчестер и Реал. Скопскиот градоначалник денеска на прес конференција информираше дека Скопје е ...

УЕФА започна да ги доставува билетите за Суперкупот

Макфакс - 20.07.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) започна да ги доставува билетите за Суперкуп натпреварот кој на 8.август во Скопје ќе го одиграат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. УЕФА преку брзата пошта ДХЛ започна да ги доставува билетите на оние кои имаа среќа ...

Скопје подготвено за УЕФА Супер Купот, погледнете го новото промо видео

Сител - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на Националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Скопје подготвено за УЕФА Супер Купот

А1 On - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на Националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Град Скопје подготвен за Суперкупот, изработено промотивно видео за информирање на туристите

Алфа - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги информира навивачите кои ќе дојдат за Суперкупот. Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на Фејсбук објави промотивно видео кое има за ...

Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

Smartportal - 20.07.2017

Скопје, (20.08.2017) Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, ...

Скопје во најдобро светло за Суперкупот на Европа

Екипа - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Суперкупот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинашниот Суперкуп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Промо ВИДЕО за Супер купот: Матка, Водно, Стара чаршија и ноќен живот

Нова ТВ - 20.07.2017

Градот Скопје и ФФМ го подготвија промотивниот дел за Скопје за УЕФА Супер Купот 2017 на 8 август на кога ќе играат победникот од УЕФА Лигата на Шампионите, тимот на Реал Мадрид и победникот на УЕФА Лигата на Европа, тимот на Манчестер Јунајтед.

Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

Слободен Печат - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Скопје се претстави – Погледнете го промотивното видео за Суперкупот! (Видео)

Таратур - 20.07.2017

Македонскиот главен град е подготвен и со нетрпение го исчекува најголемото спортско случување во нашата земја, Суперкупот на Европа кој е закажан за 8 август. На Арената „Филип Втори“ ќе истрчаат фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, ...

Град Скопје изработи промотивно видео пред Суперкупот на УЕФА

Стандард - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, портпаролот на фудбалската федерација на Македонија, Златко Андоновски и маркетинг директор на Идеа Лаб, Димитар Атанасовски денеска на прес ги презентираа деталите за подготовките за претстојниот ...

Град Скопје подготвен за Уефа Супер купот

СуперСпорт - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

(ВИДЕО) Скопје подготвен за Суперкупот: Изработено промотивно видео за информирање на туристите

Скопје24 - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетата градот за време на одржувањето на Суперкупот.

ВИДЕО: Град Скопје подготвен за Суперкупот - погледнете го видеото за туристите

Press24 - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетат градот за време на одржувањето на Суперкупот.

Скопје подготвен за Суперкупот: Промотивно видео за туристите

Нетпрес - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетат градот за време на одржувањето на Суперкупот.

ПОЧНА ОДБРОЈУВАЊЕТО: Со промотивен спот ќе се привелкуваат туристите во Скопје за Супер купот (ВИДЕО)

Телеграф - 20.07.2017

Градот Скопје е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“,вели градоначалникот Трајановски Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук ...

Скопје е подготвено: Погледнете го промотивното видео на градот за Суперкупот

Република - 20.07.2017

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска на Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетат градот за време на одржувањето на Суперкупот.

(ВИДЕО) Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

еМагазин - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

Пулс24 - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Скопското Кале ќе светне во сино, бојата на Супер купот

Вечер Прес - 20.07.2017

Во организација на Град Скопје е целосното брендирање на градот, а деновиве и скопското Кале ќе светне во сината боја на Супер Купот, најавија од Градот Во организација на Град Скопје е и организирањето на т.н.

Фановите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе има што да видат во Скопје

Вечер Прес - 20.07.2017

Град Скопје заедно со ММФ ги има исполнето сите барања на УЕФА за одржување на овој најголем спортски настан во земјава досега. Подобрен е изгледот и хигиената во главниот град, а изработено е и промотивно видео на англиски јазик и брошури за ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Ново видео за промоција на Скопје за Супер Купот (ВИДЕО)

Скопје инфо - 20.07.2017

Градот Скопје е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и ...

Во пресрет на Супер купот скопско Кале ќе светне во сина боја

Скопје инфо - 20.07.2017

Во организација на Град Скопје е целосното брендирање на градот, а деновиве и скопското Кале ќе светне во сината боја на Супер Купот, најавија од Градот. Во организација на Град Скопје е и организирањето на т.н.

(ВИДЕО) Со ново промотивно видео Скопје се „пофали“ дека е подготвено за УЕФА Супер Купот

Фактор - 20.07.2017

Уште осумнаесет дена го делат главниот град на Македонија од натпреварот кој го чека цел свет. Дека Скопје е речиси подготвено да ги пречека туристите кои сакаат да го проследат „одмерувањето на силите“ на двата најголеми фудбалски клубови во светот ...

Скопје подготвено за УЕФА Супер Купот

Локално - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август на Националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Погледнете го видеото за супер купот во Скопје

Panika.be - 20.07.2017

Скопје се спрема за големиот спектакл на 8 август, суперкупот во фудбал каде Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе си ги одмерат силите. По тој повод град Скопје пушти реклама за подобро да ги запознае странците со градот.

Тапкароши во акција - карта од 15 евра шиткаат за 500 евра

Вечер Прес - 20.07.2017

УЕФА можеби направи грешка со одлуката да биде организирана лотарија преку која ќе бидат распределени билетите за големиот фудбалски спектакл, европскиот Суперкуп кој ќе биде одигран на 8.

УЕФА направи грешка: Билети за Суперкупот се препордаваат и по 500 евра

Република - 20.07.2017

УЕФА можеби направи грешка со одлуката да биде организирана лотарија преку која ќе бидат распределени билетите за големиот фудбалски спектакл, европскиот Суперкуп кој ќе биде одигран на 8. август на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Скопје подготвено за одржувањето на УЕФА Супер купот 2017

Бизнис Вести - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Погледнете го видеото кое го објави Градот Скопје за УЕФА Супер Купот 2017(ВИДЕО)

Денар - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

Идивиди - 20.07.2017

Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер ...

Дали обожавате фудбал?

Кајгана - 19.07.2017

Дали обожавате фудбал? Дали имате луда слика за споделување? Дали вашето дете е на возраст од 7 до 9 години? Да? – Тогаш, што чекате? Нема земја, медиум, ниту човек што не слушнал за претстојниот настан ова лето, а што ќе се случува во Македонија – ...

Споделете го моментот на фудбалско лудило и добијте можност да бидете дел од УЕФА Супер купот Скопје 2017

Кајгана - 18.07.2017

Споделете го моментот на фудбалско лудило и добијте можност да бидете дел од УЕФА Супер купот Скопје 2017, обезбедено од Mastercard, еден од официјалните спонзори на УЕФА Супер купот Скопје 2017.

Соништата се остваруваат! Бидете дел од УЕФА Супер купот Скопје 2017 заедно со вашето дете

Кајгана - 17.07.2017

Се наближува најголемиот фудбалски спектакл ова лето – 42-то издание на УЕФА Супер купот Скопје 2017, кое ќе се одржи на 8 август на Арената Филип II во Скопје. Преку промотивната кампања што се спроведува на „Кајгана“, а за која Mastercard, како ...

Јавните претпријатија на градот Скопје на терен во пресрет на Суперкупот на УЕФА...

Н.Македонија - 17.07.2017

Јавните претпријатија на градот Скопје на терен во пресрет на Суперкупот на УЕФА Јавните претпријатија на градот Скопје интензивно работат на терен во пресрет на Суперкупот на УЕФА, кој ќе се одржи на националната арена „Филип Втори“ на 8 август, ...