TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шумуликоски казнет со 3.000 евра

Вест - 13.09.2007

ЗА НЕСПОРТСКИ ОДНОС Раководството на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), во договор со стручниот штаб на националниот тим, реши на репрезентативецот Величе Шумуликоски да му изрече парична казна во износ од 3.000 евра за неспортски однос. Истовремено преку својот стајт ФФМ се извини.

За „репрезентативниот“ однос Шумуликоски казнет со 3.000 евра

Време - 13.09.2007

ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ КОН НОВИНАРОТ НА А1-ТЕЛЕВИЗИЈА Величе Шумуликоски, играчот за врска на македонската фудбалска репрезентација, е казнет со 3.000 евра поради неговиот испад, кога на новинарот на А1-телевизија Тони Стојановски, пред камерите, му се закани дека ќе му ги „скрши очилата ако уште еднаш ...

Шумуликовски казнет од ФФМ со 3.000 евра

Утрински - 13.09.2007

Раководството на фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во договор со Стручниот штаб на нашиот национален тим, реши да го казни со парична казна од 3000 евра стандардниот репрезентативец Величе Шумуликовски за неспортскиот однос спрема новинарот на А1 телевизија, која го реализираше директниот ...

Шумуликоски казнет 3.000 евра

Дневник - 13.09.2007

Вербалната расправија со новинар, македонскиот фудбалски репрезентативец Величе Шумуликоски ќе чини 3.000 евра . Казната ја одмерило раководството на ФФМ, во договор со стручниот штаб на македонската репрезентација. ФФМ искажува жалење за настанатиот инцидент и се извинува, со надеж дека ...

ФФМ го казни Шумуликоски со 3.000 евра

Вечер Прес - 13.09.2007

Плејмејкерот на репрезентацијата на Македонија, Величе Шумуликоски е полесен за 3.000 евра. Паричната казна му ја изрече раководството на ФФМ, во договор со стручниот штаб, поради неспортскиот однос на Величе кон новинарот на А1 телевизија.

Шумуликоски му се закани на новинар, никој не се засекира

Време - 12.09.2007

НЕМА ВЕЌЕ ГОЛЕМА ДИСЦИПЛИНА ВО А-ТИМОТ Македонскиот играч од средниот ред Величе Шумуликоски на завчерашниот тренинг на Градскиот стадион вербално го нападна новинарот на А1-телевизија Тони Стојановски, зашто не бил задоволен од извештајот во понеделничкиот осврт по мечот.

Ало Величе!!

А1 - 10.09.2007

Среќко Катанец и стручниот штаб на селекцијата ќе имаат и дополнителни проблеми. Ќе мора да поработат малку на дисциплината и однесувањето на репрезентативците и надвор од фудбалскиот терен. Интернационалецот од Турција, кој играше и во Чешка и Русија, Величе Шумуликовски, не научил што следува за ...