TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Субрата Рој ќе инвестира и во млекопроизводството во Македонија

Press24 - 27.01.2013

Индискиот мултимилионер Субрата Рој , кој веќе си замина од Македонија , е подготвен за вложувања во млекопроизводството , во Преспа и во Скопје, пренесува Канал 5 Индискиот гигант освен што го прави ...

Досие Рој: Треба ли Македонија да стравува од дарежливиот бизнисмен од истокот?

Фактор - 27.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, веќе неколку дена ја бранува македонската јавност. За едни тој е „спасителот“, како што го нарекуваат кој земјава ќе ја извелече од економската криза, градејќи го ...

(ВИДЕО) Ида Протугер: Mилијардер или должник на 30 милиони Индијци е Субрата Рој, зошто власта молчи?

Бриф - 27.01.2013

По информациите дека Индиецот Субрата Рој, кого македонските власти го претставуваат како мултимилијардер и му отстапуваат да гради во Охрид, е осуден во својата земја, од Врховниот суд на Индија, да ...

"Што се случи со нашата љубов" го крена Субрата Рој на нозе

Вечер Прес - 27.01.2013

На барање на протоколот на Рој за ручек се приготвувало јагула на охридски начин, но времето не му дозволувало на милијардерот да го вкуси овој специјалитет, па откако заминал со придружбата вкусното ...

Црквата не го дава земјиштето во Љубаништа за проектот на Субрата Рој

Телма - 26.01.2013

Црквата не е заинтересирана за изградба на било каков туристички комплекс во атарот на Љубаништа, каде голем имот поседува Дебарско Кичевската епархија, на која тој и беше вратен во владение по ...

Субрата Рој ќе го донесе елитниот туризам на охридскиот брег

Дневник - 26.01.2013

Ова што се најавува е еден елитен туризам за кој досега сме немале можност да го нудиме на пазарот, вели Миодраг Атанасиевски, претседател на Туристичката комора на Македонија Туристичките работници ...

Бајка или реалност

Утрински - 26.01.2013

Соња Маџовска Богати Руси со убави крзнени капути и шубари, Кинзи кои со фотоапарати сликаат на сите страни, Индијци со доти, шамии што се носат како престилка за некоја година треба да шетаат низ ...

Гостинот Рој гo прескокна домаќинот Петрески

Утрински - 26.01.2013

Градоначалникот на Охрид последен пат се видел со индиските инвеститори во август минатото лето Дојде, купи еден хотел (за почеток), остави „дебел“ бакшиш во ресторан и замина.

Субрата Рој :Човечките и природните потенцијали ме привлекоа во Македонија

Канал5 - 26.01.2013

Покрај огромниот проект „Сахаријан“ , индискиот мултимилионер Субрата Рој , кој синоќа си замина од Македонија , е подготвен за вложувања во млекопроизводството , во Преспа и во Скопје.

г.Тимотеј: Црквата не е заинтересирана за изградба на туристички комплекс во Љубаништа

OhridNews - 26.01.2013

Црквата не е заинтересирана за изградба на било каков туристички комплекс во атарот на Љубаништа, каде голем имот поседува Дебарско Кичевската епархија, на која тој и беше вратен во владение по ...

Што сé ќе добие Субрата Рој со купувањето на Џумајлија?

Фактор - 26.01.2013

Од трите потенцијални купувачи на агро комбинатот “Џумајлија” турски “Суташ”, македонската “Здравје Радово” и индиската “Сахара Индија Паривар”, изборот падна на последната компанија.

Колку навистина "тежи" Субрата Рој?!

Точка - 26.01.2013

Една од главните теми деновиве во домашните медиуми е престојот на индискиот мулти милионер Субрата Рој Сахара во нашата држава, како и неговата голема инвестиција во туристичкиот комплекс во ...

Агенција за просторно планирање планира, ама не знае што Рој сака да прави во Охрид?!

Либертас - 26.01.2013

Агенцијата за просторно планирање која гиизработува сите ДУПови и ГУПови и промените во нив деновиве добила налог од владата да почне со изработка на план на проектот Лас Вегас во Љубаништа кој треба ...

ВИДЕО: Новинарката Ида Протугер за измамата на Субрата Рој во Индија

Либертас - 26.01.2013

Во дел од вчерашната 24 Анализа на 24 Вести на која се зборуваше на економски теми, новинарката Ида Протугер зборуваше за сториите објавени во неделникот Граѓански поврзани со индискиот милијардер ...

И Би-Би-Си за измамата на Субрата Рој во Индија – милијардите треба да ги врати до февруари

Либертас - 26.01.2013

Индискиот Врховен суд и даде на компанијата Сахара Индија Паривар повеќе време за да ги врати 3-те милијарди американски долари што ги собра преку продажба на обврзници на инвеститори, за кои се ...

МПЦ не сака да му продаде имот на Субрата Рој во Љубаништа, стравува од присилно одземање

Либертас - 26.01.2013

Црквата не е заинтересирана за изградба на било каков туристички комплекс во атарот на Љубаништа, каде голем имот поседува Дебарско Кичевската епархија, на која тој и беше вратен во владение по ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

24 Вести - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Претседателот Иванов го прими Субрата Рој

Утрински - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Претседателот Иванов го прими Субрата Рој

Канал5 - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Сопственикот на ексклузивните Dream hotels во придружбата на Субрата Рој

Дневник - 25.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија.

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Дневник - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Протекоа првите индиски инвестиции во Македонија

Дневник - 25.01.2013

Првиот човек на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ ги вложи првите пари во Македонија. Тој за време на тридневниот престој во земјава го купи хотелот „Славија“ во Охрид.

Субрата Рој ќе го светне охридскиот бисер

Утрински - 25.01.2013

Индискиот милјардер најави дека откако ќе се комплетира градежната документација ќе почне изградбата на туристички комплекс во Љубаниште Охрид - Индискиот милијардер Субрата Рој, кој стаса трет пат ...

Субрата Рој не ги контактирал сопствениците на имотот на кој сака да гради

Deutsche Welle - 25.01.2013

Индиецот Субрата Рој во Љубаништа ќе гради луксузен туристички комплекс, меѓу 10 –те најубави во светот. Жителите и МПЦ во очекување - што ќе биде со нивните имоти? Државата со желби проектот целосно ...

Средба Иванов - Субрата Рој

Дневник - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Тимотеј: Не го давам Љубаништа ни за 100 милиони евра

Вест - 25.01.2013

Митрополитот на Дебарско-кичевската епархија г. Тимотеј, под чија надлежност е и имотот кај Свети Наум каде што индискиот бизнисмен Субрата Рој сака да гради голем туристички комплекс, за ВЕСТ кажа ...

Интервју со Сант Чатвал: Сакам да бидам партнер со Субрата Рој во неговата визија за оваа земја !

Канал5 - 25.01.2013

Јас поседувам хотели со три илјади соби во Њујорк, на Менхетен и сакам да бидам партнер со Субрата Рој во неговите планови и неговата голема визија за оваа земја.

Субрата Рој : Мојата компанија не вложува во мали , локални бизниси

Канал5 - 25.01.2013

Мојата компанија не вложува во мали , локални бизниси, вели индискиот мултимилијардер во интервју за Канал 5 , во кое објаснува како во Џумајлија ќе инвестира во млекопроизводството.

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кај претседателот Иванов

Канал5 - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Нетпрес - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во земјава денеска ќе биде примен од претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила “Водно“.

Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Свети Наум

Курир - 25.01.2013

- Климата игра мошне важна улога во вакви проекти. Бев тука во лето, сакав да видам како е во зима и токму поради тоа се реализара оваа посета.

Субрата Рој на средба со претседателот Иванов

Курир - 25.01.2013

Во претседателската вила Водно, претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, ќе го прими индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Македонија.

Индискиот тајкун Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Press24 - 25.01.2013

Денеска индискиот гигант Субрата Рој кој е во дводневна посета на Македонија ќе се сретне со претседателот Иванов во претседателската вила „Водно“ Субрата Рој вчера беше во Охрид за да ги претстави ...

Субрата Рој ќе плаќа поголем данок?

Економски - 25.01.2013

Субрата Рој, индискиот милијардер кој планира од охридско Љубаништа да направи Дубаи, во својата татковина ќе плаќа поголеми даноци.

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

+инфо - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска престојува во Скопје. Планирано е да биде примен од претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила Водно.

Голем хотелиер од Њујорк во придружба на Субрата Рој

+инфо - 25.01.2013

Во тимот на индискиот милијардер, Субрата Рој, која измнатитве два дена престојува во Македонија може да се види и Сант Чатвал, сопственик на синџир на експлузивни хотели „Dream Hotels“ од Њујорк.

Охрид скај: На местото на Свети Наумова Кутмичевица ќе прават Бандини разврат!

+инфо - 25.01.2013

Ќе се уништи сето археолошко богатство на локациите на Раица Манастиришта, каде била и Кутмичевица, заради туристички комплекс на Индиецот Субрата Рој, а за тоа молчат и Паско Кузман, челникот на ...

Среќен ден за келнерите од охридско: Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Св. Наум!

Нетпрес - 25.01.2013

Субрата Рој вчера го посети автокампот Љубаниште и ручаше во ресторанот Маркони во Свети Наум. Како и претходниот пат, изрази воодушевување од климата, од луѓето тука и повторно тоа го нагласи како ...

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

Press24 - 25.01.2013

Денеска претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, се сретна со индискиот тајкун Субрата Рој Претседатеклот бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во Република Македонија, како и за ...

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

Нетпрес - 25.01.2013

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов денеска се сретна со Субрата Рој, основач и сопственик на индиската компанија “Сахара Индија Паривар”.

ФОТО: Иванов се сретна со Субрата Рој

Курир - 25.01.2013

Кои се сферите на интерес за инвестирање на Субрата Рој основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, како и почетокот на реализација на проектот „Сахаријан Македонија“, беа ...

Субрата Рој го информира претседателот Иванов за неговите инвестиции

Макфакс - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, го запознал претседателот Ѓорге Иванов, со неговите планови за инвестирање во Македонија,на нивната средба во петокот.

Субрата Рој оставил бакшиш од 2.000 евра во Свети Наум?!

+инфо - 25.01.2013

Индискиот милијардер на келнерите во ресторанот „Маркони“ во Свети Наум во Охрид им оставил бакшиш од 2.000 евра по ручекот со министерот за финансии, Зоран Ставрески, објави весникот „Вечер“.

Субрата Рој во Охрид оставил бакшиш од 2000 евра?

Press24 - 25.01.2013

Индискиот гигант Субрата Рој кој моментално е во дводневна посета на Македонија дефинитивно не штеди кога станува збор за оставање бакшиш Индискиот тајкун на келнерите во ресторанот „Маркони“ во ...

Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Св. Наум!

Сител - 25.01.2013

Субрата Рој вчера го посети автокампот Љубаниште и ручаше во ресторанот Маркони во Свети Наум. Како и претходниот пат, изрази воодушевување од климата, од луѓето тука и повторно тоа го нагласи како ...

Субрата Рој не запира со идеите за инвестирање во Македонија

Сител - 25.01.2013

Туристички комплекси, филмски град, болница и дом за стари лица. Индискиот бизнисмен Субрата Рој најавува инвестиции во државава тешки една милијарда евра.

Тимотеј: На Субрата Рој не би му дал црковна земја ни за еден милион евра

+инфо - 25.01.2013

Со нас никој не разговарал и не знаеме дали индискиот инвестирот Субрата Рој е заинтересиран за црковниот имот, кој по околу седум децении државата ни го врати и пак може да ни го одземе, изјавил ...

МПЦ можеби ќе биде акционер во проектот на милијардерот Субрата Рој

МКД - 25.01.2013

Владиката Тимотеј Кога би се прашувал јас, јас ова земјиште не би го продал никому, уште во ноември изјави митрополитот дебарско-кичевски Тимотеј за МКД.МК.

Среќни келнери – Субрата Рој им оставил бакшиш од 2000 евра

Економски - 25.01.2013

Задоволен од услугата и од македонската кујна, Субрата Рој на келнерите во ресторанот Маркони во Свети Наум им оставил бакшиш од 2000 евра, пишува денешен Вечер.

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

Сител - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

А1 On - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

А1 On - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Претседателот Иванов го прими Субрата Рој

МРТ - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Иванов и Субрата Рој разговараа за можностите за инвестирање во Македонија

Капитал - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

Таратур - 25.01.2013

Денеска претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, се сретна со индискиот тајкун Субрата Рој. Претседатеклот бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во Република Македонија, како и за ...

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Алфа - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Индискиот бизнисмен Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

МРТ - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Индискиот бизнисмен Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Сител - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Капитал - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Сопственикот на синџирот Dream hotels во придружба на Субрата Рој

Капитал - 25.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија, пренесува ...

И сопственикот на „Dream Hotels“ го разгледа Охрид

OhridNews - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, при посетата на Охрид беше придружуван од бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот хотели „Dream Hotels“, чие седиште е во Њујорк.

Милионската инвестиција на Субрата Рој ќе го промени Охрид

OhridNews - 25.01.2013

До крајот на оваа деценија на најатрактивниот дел од Охридското Езеро, во близина на Љубаништа, треба да никне еден од десетте најмодерни туристички ресорти во светот.

Субрата Рој остави 2000 евра бакшиш на келнери

Денешен - 25.01.2013

На ручек во ресторанот Маркони во Свети Наум, каде што бил и воодушевен од глетката и климата, овој индиски тајкун остави бакшиш од 2000 евра во овој ресторан на келнерите.

Иванов го прими Субрата Рој

Денешен - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Претседателот Иванов го прими Субрата Рој

Либертас - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

Претседателот Иванов се сретна со Субрата Рој

Точка - 25.01.2013

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов денеска се сретна со Субрата Рој, основач и сопственик на индиската компанија “Сахара Индија Паривар”.

Субрата Рој го информира претседателот Иванов за неговите инвестиции

Тера - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, го запознал претседателот Ѓорге Иванов, со неговите планови за инвестирање во Македонија,на нивната средба во петокот.

Тимотеј: На Субрата Рој не би му продал црковна земја ни за милион евра од метар квадратен

Либертас - 25.01.2013

Со нас никој не разговарал и не знаеме дали индискиот инвестирот Субрата Рој е заинтересиран за црковниот имот, кој по околу седум децении државата ни го врати и пак може да ни го одземе, изјавил ...

Сопственик на познати светски хотели во посета на Македонија

Скопје инфо - 25.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија.

Субрата Рој ќе стане газда и на агрокомбинатот Џумајлија!

Фактор - 25.01.2013

Индискиот милјардер Субрата Рој по инвестициите во Охрид, како што најави влегува и во македонското земјоделство. Фактор дознава дека најверојатно Рој, ќе инвестира и во еден од најголемите ...

Субрата Рој на прием кај Претседателот

Денешен - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Субрата Рој денеска на прием кај претседателот Иванов

Република - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во посета на Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

ОхридСкај: За грст Бандини долари ќе се уништи највредниот археолошки локалитет во историјата на православието

Либертас - 25.01.2013

Ќе се уништи сето археолошко богатство на локациите на Раица Манастиришта, каде била и Кутмичевица, заради туристички комплекс на Индиецот Субрата Рој, а за тоа молчат и Паско Кузман, челникот на ...

Среќен ден за келнерите од охридско: Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Св. Наум!

Точка - 25.01.2013

Субрата Рој вчера го посети автокампот Љубаниште и ручаше во ресторанот Маркони во Свети Наум. Како и претходниот пат, изрази воодушевување од климата, од луѓето тука и повторно тоа го нагласи како ...

За Вечер и бакшишот на Субрата Рој е инвестиција?!

Либертас - 25.01.2013

Дневниот весник Вечер на својата насловна страна носи вест за вчерашната посета на Охрид, на индискиот милијардер Субрата Рој, каде открива дека Рој оставил бакшиш од 2 илјади евра на келнерите од ...

Фотогалерија: Субрата Рој беше примен од претседателот Иванов

Република - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во посета на Македонија денеска беше примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Фото: Еве како изгледа лусксузниот хотел на Субрата Рој

МК News - 25.01.2013

Хотелот има 233 атрактивни соби со дополнителни 13 луксузни апартмани, а рестораните само ја надополнуваат убавината на хотелот.

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Либертас - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

МПЦ за ниедни пари нема да му продаде земја на Субрата Рој

Република - 25.01.2013

Владиката Тимотеј е дециден дека МПЦ – ОА која што е сопственик на дел од земјиштето кај Љубаништа во Охрид нема да го продаде на индискиот милијардер Субрата Рој, „ни за милион евра“.

Субрата Рој на средба со претседателот Иванов

Sky - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Роj денеска ќе биде примен од претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила- Водно. Вчера беше во Охрид, Рој ги претстави плановите за инвестирање во Македонија и ...

Субрата Рој на прием кај претседателот Иванов

Точка - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во земјава денеска ќе биде примен од претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила “Водно“.

Субрата Рој денеска во Скопје; Какви се плановите на индискиот милијардер!?

Фактор - 25.01.2013

Изминатите два дена во Охрид, денеска индискиот милијардер Субрата Рој престојува во Скопје. Овде тој ќе биде примен од претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила Водно.

Субрата Рој ќе доенесе поени за власта , профит за себе, а каде се граѓаните и МПЦ! ?

Локално - 25.01.2013

Субрата Рој не ги контактирал сопствениците на имотот на кој сака да гради пишува денеска Дојче Веле.Индиецот во Љубаништа ќе гради луксузен туристички комплекс, меѓу 10 –те најубави во светот.То би ...

Иванов се сретна со Субрата Рој

Фактор - 25.01.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната средба со основачот и сопственик на индиската компанија „Сахара Индија Паривар”, Субрата Рој бил информиран за сферите на интерес за инвестирање во ...

2.000 евра бакшиш во Свети Наум оставил Субрата Рој

Sky - 25.01.2013

Индискиот бизнисмен, Субрата Рој вчера го посети автокампот Љубаниште и ручаше во ресторанот `Маркони` во Свети Наум. Рој бил воодушевен од климата и луѓето па повторно нагласил дека тоа е една од ...

ФОТО: Погледнете како изгледа еден од хотелите на Субрата Рој

Фактор - 25.01.2013

Ланецот на хотели „Sahara India Pariwar“ го има и познатиот „Sahara Star“ хотел кој е лоциран во близина на аеродромот во Мумбаи и е во сопственост на индискиот гигант Субрата ...

Индиецот Рој ја купи Славија за 5 милони евра

МК News - 25.01.2013

Фактор ексклузивно дознава дека бизнисменот Субрата Рој за хотелот Славија платил нешто помалку од 5 милиони евра. Информацијата била потврдена и од досегашниот сопственик на хотелот.

Субрата Рој денеска на гости кај Иванов

Бриф - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој што веќе неколку дена престојува во Македонија денеска ќе биде примен и од страна на претседателот Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Фото: Како изгледа еден од хотелите на Субрата Рој

Денешен - 25.01.2013

„Sahara Star“ е еден од хотелите од ланецот на хотели „Sahara India Pariwar“. Се наоѓа во близина на аеродромот во Мумбаи и истиот е во сопственост на индискиот мулти милијардерот Субрата ...

Туристичкиот комплекс во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Н.Македонија - 25.01.2013

Во врска со плановите за почетокот на активностите за изградбата на проектот, Рој истакна дека се работи забрзано, заеднички од страна на двата тима на големиот број прашања што треба да се уредат, ...

Скопските чизми, парите за „Славија“ и еден од најбогатите луѓе на светот

Н.Македонија - 25.01.2013

Ќе видам уште еден милијардер. Индиецот Субрата Рој е во Охрид. Со мака се подготвувам, додека очните капаци сами се спуштаат, токму онака како што тоа го прават облаците надвор, полека се навалуваат ...

Претседателот Иванов го пречека бизнисменот Субрата Рој

Денар - 25.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во претседателската вила „Водно“.

Субрата Рој ќе гради, ама не ги контактира сопствениците на земјиштето?!

eReporter - 25.01.2013

Сопствениците на земјиштето во Љубанци, за каде индискиот милијардер Субрата Рој најави дека ќе гради луксузен комплекс, не се информирани за купопродажба на нивниот имот, ниту пак за сумата која ...

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Утрински - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите 10 во светот

Дневник - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Дневник - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради туристички ...

Рој пречекан на охридскиот аеродром

Дневник - 24.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Субрата Рој во тридневна посета на Македонија

Дневник - 24.01.2013

Првиот човек на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ вчера пристигна во Македонија за да ги почне подготовките за реализација на проектот „Сахаријан Македонија“.

Рој денеска во Љубаништа

Канал5 - 24.01.2013

Индискиот милијардер денеска е во обиколка на Љубаништа, местото каде сака да го гради екстра луксузниот туристички комплекс.

Субрата Рој за 5 милиони евра го купил охридскиот хотел Славија

24 Вести - 24.01.2013

За пет милиони евра, индискиот мултимилијардер Субрата Рој, кој од вчера е во посета на Македонија го купил охридскиот хотел Славија.

Субрата Рој: Сахарајан во Охрид ќе биде како луксузните комплекси во Дубаи

Канал5 - 24.01.2013

“Сахарајан Македонија”, проектот на индискиот милјардер Субрата Рој, според првичните проценки ќе чини неколку стотици милиони евра а треба да биде готов до 2020 година.

Синот на Рој ја купи „Славија“ за 5 милиони евра

Утрински - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купил хотелот „Славија“ во Охрид за околу 5 милиони евра, а зделката била реализирана веднаш по неговото пристигнување во Охрид.

Субрата Рој ќе го рекламира низ светот комплексот во Охрид

Deutsche Welle - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој го донесе мултимилијардерот Сант Чатвал

Канал5 - 24.01.2013

Заедно со Субрата Рој во Македонија пристигна и Сант Чатвал, мултимилијардер и сопственик на синџир хотели низ целиот свет.

Бајковитите најави на Субрата Рој ги вознемируваат Екологистите и охридската локална власт

Телма - 24.01.2013

Индиецот Субрата Рој во Охрид на прес конференција го најави, како што рече еден од најдобрите десет хотелски комплекси во светот.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

24 Вести - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

24 Вести - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој - Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Утрински - 24.01.2013

„Сахаријан Македонија“ е проект на една од најпознатите британски архитектонски компании „Аткинс“ и архитектот Том Врајд Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот ...

Сопственикот на ексклузивните Dream hotels во придружбата на Субрата Рој

МРТ - 24.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија.

ГАЛЕРИЈА: Ѕирнете во хотелот на Субрата Рој

Press24 - 24.01.2013

Sahara Star" е дел од ланецот хотели "Sahara India Pariwar" и истиот е еден до најубавите хотели со пет ѕвезди во Индија.

Субрата Рој пристигна во Македонија

Таратур - 24.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, вчера попладнето во 16 часот пристигна во Охрид. На Аеродромот „Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Индискиот милијардер во обиколка на Љубаништа

Економски - 24.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој вчера допатува во Охрид, според најавите, денеска, ќе ги обиколи локациите во Љубаништа, каде е предвидено да се гради суперлуксузен туристички комплекс, јавува ...

Милијардерот Субрата Рој денес ќе ги презентира инвестициите во Македонија

Кирилица - 24.01.2013

Милијардерот Субрата Рој денес ќе ги презентира инвестициите во Македонија Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за ...

Субрата Рој го купи хотелот “Славија“ во Охрид

Нетпрес - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купи хотелот “Славија“ во Охрид. Досегашниот сопственик на Славија, охридскиот бизнисмен Владо Рувинов вчера попладне го потпишал купопродажниот договор со Рој, ...

Индискиот тајкун Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Press24 - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој кој е во дводневна посета на Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава Субрата исто така ќе ја посети и локацијата ...

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Алфа - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

ФОТО: Субрaта Рој во снежно Љубаништа

Економски - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

А1 On - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој – Рекет криминалец и измамник?

А1 On - 24.01.2013

„После измамничките активности во Индија, Сахара Груп влезе во Бангладеш, воспоставувајќи бизнис релации со еден од членовите на “Специјалната Фамилија” во земјата.

Субрата Рој денеска ќе го обиколи Љубаништа

OhridNews - 24.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој вчера допатува во Охрид, според најавите, денеска, ќе ги обиколи локациите во Љубаништа, каде е предвидено да се гради суперлуксузен туристички комплекс.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот!

Таратур - 24.01.2013

Проектот на индискиот бизнисмен Субрата Рој кој ги воодушеви македонските граѓани полека но сигурно станува реалност. Имено, се работи за проект вреден неколку стотици милиони долари.

Субрата Рој го носи и Боливуд во Македонија?

Капитал - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој вчера допатува во Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради туристички ...

“Фактор.мк“: Субрата Рој го купи хотелот Славија во Охрид

Press24 - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купи хотелот “Славија“ во Охрид, неофицијално дознава “Фактор“ Наводно, вчера досегашниот сопственик на Славија го потпишал договорот со кој хотелот сега припаѓа во ...

Субрата Рој го купи хотелот „Славија“ во Охрид

+инфо - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купил хотелот Славија во Охрид за помалку од 5 милиони евра, а зделката била реализирана веднаш по пристигнувањето на Рој, објави Фактор.

Рој за проектот во Љубаништа ќе инвестира стотици милиони евра

Макфакс - 24.01.2013

Дојдов во Охрид да ја потврдам намерата на мојата компанија „Сахара Индија Паривар“ за изградба на суперлуксузниот туристички комплекс на брегот на Охридското езеро.

Темелковски: Ние не знаеме дали е продаден хотелот Славија

А1 On - 24.01.2013

Менаџерот на Хотелот Славија, Зоре Темелковски рече дека на сметка на фирмата Славија Спектар која до 2020 година со фирмата Л19 има договор за стопанисување со хотелот се уште не се легнати пари.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот!

Курир - 24.01.2013

Проектот на индискиот бизнисмен Субрата Рој кој ги воодушеви македонските граѓани полека но сигурно станува реалност. Имено, се работи за проект вреден неколку стотици милиони долари.

Охридскиот комплекс на Субрата Рој ќе бил меѓу најдобрите во светот

+инфо - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој ја купи Славија, најавува голем туристички комплекс

Р.С.Европа - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридското Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Рој: За реализација на комплексот во Љубаништа ќе бидат инвестирани стотици милиони евра

OhridNews - 24.01.2013

„ Дојдов во Охрид да ја потврдам намерата на мојата компанија „Сахара Индија Паривар“ за изградба на суперлуксузниот туристички комплекс на брегот на Охридското езеро.

Рој - Носам амбициозен проект кој потсетува на градбите од Лас Вегас

Inpress - 24.01.2013

Охрид, 24. јануари 2013 (ИНПРЕС) Индискиот милјардер Субрата Рој денеска престојува во Охрид, а го посети и туристичкото место Љубаништа каде планира да инвестира во суперлуксузен туристички комплекс.

Субрата Рој го купи хотелот „Славија“

Курир - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купи хотелот „Славија“ во Охрид. Иако тој во изјавата не сакаше да споменува бројки, неофицијално хотелот го купил за цена од 5 милиони евра.

Субрата Рој: Ќе вложиме стотици милиони евра во Љубаништа

Капитал - 24.01.2013

Компаниjaта на Рој утрово ја реализираше и првата инвестиција во Охрид, купување на хотелот Славија Спектар Индискиот милијардер Субрата Рој вели дека ќе вложи колку и да е потребно во туристичкиот ...

ГАЛЕРИЈА: Индискиот гигант Субрата Рој го посети кампот Љубаништа

Press24 - 24.01.2013

Индискиот гигант Субрата Рој ja посети локацијата каде што треба да гради туристички комплекс ...

Ставрески - Проектот во Љубаништа не мотивира и во иднина да привлекуваме странски инвестиции

Inpress - 24.01.2013

Охрид, 24. јануари 2013 (ИНПРЕС) Во Љубаништа е предвидено да се формира туристичка развојна зона на која ќе се постави суперлуксузниот туристички комплекс во кој ќе инвестира индискиот милјардер ...

Субрата Рој го купи хотелот Славија

МКД - 24.01.2013

Субрата Рој, индискиот бизнисмен го купил хотелот „Славија“. Неофицијално се дознава дека била постигната цена од околу 5 милиони евра.

Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

А1 On - 24.01.2013

Tуристичкиот комплекс што на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе го гради индискиот бизнисмен Субрата Рој ќе биде меѓу најдобрите десет дестинации од тој вид во светот.

Рој ќе инвестира стотици милиони евра во Македонија

Кајгана - 24.01.2013

Дојдов во Охрид да ја потврдам намерата на мојата компанија „Сахара Индија Паривар“ за изградба на суперлуксузниот туристички комплекс на брегот на Охридското езеро.

Општина: Градоначалникот повторно не беше поканет на средбите со Рој

OhridNews - 24.01.2013

Градоначалникот Александар Петрески , како и претходно , не беше поканет на средбите со инвеститорот Субрата Рој и не е информиран за деталите околу најавената изградба на модерен туристички комплекс ...

Индиецот Субрата Рој го купи хотелот Славија во Охрид

Press24 - 24.01.2013

Индискиот тајкун Субрата Рој кој деновиве е во дводневна посета на Македонија, го купи хотелот Славија лоциран во Охрид Субрата хотелот во Охрид го купил за цена од 5 милиони евра.

Градоначалникот не го информирале ни за проектот на Субрата Рој, ни за аеродрoмот на вода

+инфо - 24.01.2013

Градоначалникот на Охрид, Александар Петрески, како и претходно, не беше поканет на средбите со инвеститорот Субрата Рој и не е информиран за детаљите околу најавената изградба на модерен туристички ...

Субрата Рој го купи хотел Славија

Сител - 24.01.2013

Љубаниште ќе прерасне во еден од десетте најсовремените туристички комплекси во светот. Индискиот бизнисмен Субрата Рој вели дека изградбата ќе стартува многу брзо и ќе тежи неколку стотици милиони ...

ФОТО: Најголемиот хотелиер од Њујорк во придружба на Субрата Рој

Курир - 24.01.2013

Дознаваме дека покрај индискиот бизнисмен Субрата Рој во негова придружба при посетата на Македонија е и бизнисменот Сант Чатвал кој е сопственик на ланецот на експлузивни хотели Dream hotels со ...

Знае ли некој кога ќе почне проектот на Субрата Рој во Љубаништа?

А1 On - 24.01.2013

Кога ќе започне проектот на индискиот милијардер Субрата Рој и когa ќе заврши ниту Рој ниту министерот за економија Зоран Ставревски не кажаа.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

МКД - 24.01.2013

Зоран Ставрески и Субрата Рој Tуристичкиот комплекс што на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе го гради индискиот бизнисмен Субрата Рој ќе биде меѓу најдобрите десет дестинации од тој вид во светот.

Во Охрид заедно со Субрата Рој е и еден од најголемите њујоршки хотелиери

Кирилица - 24.01.2013

Во Охрид заедно со Субрата Рој е и еден од најголемите њујоршки хотелиери Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата ...

Субрата Рој ја потврди првата инвестиција во Охрид

OhridNews - 24.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, денеска ја потврди првата инвестиција на охридската ривиера. Тој кажа дека во негова сопственот преминал хотелот „Славија Спектар“, каде ќе бидат сместени ...

Субрата Рој го најави почетокот на големата инвестиција во Љубаништа

Алфа - 24.01.2013

Со реализација на проектот “Сахарајан Македонија“ кој ќе биде најголем ресорт изграден на природно езеро во Европа, индискиот милијардер Субрата Рој во Охрид најави дека ќе направи еден од 10-те ...

Најголемиот хотелиер од Њујорк во придружба на Субрата Рој

Нетпрес - 24.01.2013

При посетата на Македонија индискиот бизнисмен Субрата Рој е придружуван од бизнисменот Сант Чатвал кој е сопственик на ланецот на експлузивни хотели Дреам хотелс со седиште во Њујорк, компанија која ...

Субрата Рој го донесе и мултимилјардерот Сент Чатвал

МКД - 24.01.2013

Со Субрата Рој во Македонија пристигна и Сант Чатвал, мултимилијардер и сопственик на синџир хотели низ целиот свет. Американецот од индиско потекло е сопственик на хотелскиот синџир „Дрим хотелс“ во ...

Субрата Рој најави топ туристичка дестинација во Охрид

Р.С.Европа - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој вети дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Македонија ја разгледува уште еден мултимилијардер, Сант Чатвал

Сител - 24.01.2013

Во друштво на Субрата Рој во Македонија е уште еден мултимилијардер кој, како што велат извори од владата, исто така пројавил интерес за инвестиции во земјава.

Најголемиот хотелиер од Њујорк во придружба на Субрата Рој во Македонија

Press24 - 24.01.2013

Дознаваме дека покрај индискиот бизнисмен Субрата Рој во негова придружба при посетата на Македонија е и бизнисменот Сант Чатвал Тој е сопственик на ланецот на експлузивни хотели Dream hotels со ...

Субрата Рој го донесе и мултимилјардерот Сент Чатвал

Економски - 24.01.2013

Заедно со Субрата Рој во Македонија пристигна и Сант Чатвал, мултимилијардер и сопственик на синџир хотели низ целиот свет.

Кампања против Субрата Рој, извор таблоид од Бангладеш

Република - 24.01.2013

Опозициските портали почнаа кампања против милијардерот Субрата Рој, кој денеска дојде во Македонија да ги сненира потенцијалите за да инвестира Порталот а1он објaви текст со наслов Субрата Рој- ...

Kој e Сант Чатвал, придружникот на Субрата Рој во Македонија?!

Фактор - 24.01.2013

Заедно со индискиот милијаредр Субрата Рој, допатува и еден од познатите индо-американски бизнисмени кои се бават со хотелиерството, Сант Чатвал.

Во хотелот на Субрата Рој...

Точка - 24.01.2013

"Sahara Star" е дел од ланецот хотели "Sahara India Pariwar" и истиот е еден до најубавите хотели со пет ѕвезди во Индија.

Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Св. Наум!

Вечер Прес - 24.01.2013

Субрата Рој: Комплексот во Охрид меѓу најголемите десет во светот Според најавите на Субрата Рој, изградбата ќе почне веднаш по добивањето на градежната дозвола, бидејќи идејниот проект е веќе готов.

Субрата Рој ќе ги обелодени бизнис плановите за Македонија

Тера - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен, Субрата Рој, во четврток ќе одржи прес конференција во хотел "Инекс Горица" во Охрид, на која ќе присуствува и Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Ексклузивно: Субрата Рој стана нов газда на хотелот Славија во Охрид!

Фактор - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купи хотелот Славија во Охрид, неофицијално дознава Фактор. Досегашниот сопственик на Славија, охридскиот бизнисмен Владо Рувинов вчера попладне го потпишал ...

Индиецот Субрата ја продолжува посетата во Македонија

Република - 24.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Ројја ја продолжува посетата на Македонија каде што ќе остане до петок, информираат од кабинетот на вицегувернерот Зоран Ставревски.

ФОТО: Субрата Рој во кампот Љубаништа

Фактор - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ja посети локацијата каде што треба да гради туристички ...

Субрата Рој го купил хотелот „Славија“

Република - 24.01.2013

Порталот Фактор утрово објави дека бизнисменот Субрата Рој за хотелот Славија платил нешто помалку од 5 милиони евра. Зделката, како што веќе објави Фактор беѓе реализирана вчера, веднаш по ...

Субрата Рој денеска ќе ги претстави своите планови

Бриф - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој вчера пристигна во посета на Македонија, денеска во Охрид же ги претстави плановите за инвестиции во земјава.

Петрески се сомнева дека инвестицијата на Рој во Охрид е предизборен трик на власта

Sky - 24.01.2013

Градоначалникот Александар Петрески , како и претходно , не беше поканет на средбите со инвеститорот Субрата Рој и не е информиран за деталите околу најавената изградба на модерен туристички комплекс ...

Ексклузивно: Индиецот Рој плати нешто помалку од 5 милони евра за хотелот Славија!

Фактор - 24.01.2013

Фактор ексклузивно дознава дека бизнисменот Субрата Рој за хотелот Славија платил нешто помалку од 5 милиони евра. Зделката, како што веќе објави Фактор беѓе реализирана вчера, веднаш по ...

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Фактор - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Рој за проектот во Љубаништа ќе инвестира стотици милиони евра

Тера - 24.01.2013

Дојдов во Охрид да ја потврдам намерата на мојата компанија „Сахара Индија Паривар“ за изградба на суперлуксузниот туристички комплекс на брегот на Охридското езеро.

Субрата Рој е меѓународен рекет криминалец и измамник?!

Либертас - 24.01.2013

„После измамничките активности во Индија, Сахара Груп влезе во Бангладеш, воспоставувајќи бизнис релации со еден од членовите на „Специјалната Фамилија” во земјата.

Субрата Рој: Комплексот на Охридското езеро ќе биде меѓу најдобрите 10 во светот

Либертас - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот!

Република - 24.01.2013

Туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридското езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот, изјави индискиот магнат Субрата Рој кој е во посета на Македонија.

Субрата Рој не дошол сам во Охрид, со него е и мултимилионерот од САД, Сант Чатвал

Република - 24.01.2013

Уште еден пребогат Индиец заинтересиран да инвестира во земјава Индискиот милијаред Субрата Рој во Македонија пристигнал во придружба на неговиот пријател Сант Чатвал, индиец кој 25 години живее во ...

По купувањето на Славија, што Субрата Рој прави денеска во Охрид?

Фактор - 24.01.2013

Милијардерот од Индија, Субрата Рој, денеска во Охрид ги претставува плановите за инвестиции во земјава, а е во посета и на локацијата каде што ќе го гради туристичкиот комплекс, лоциран на ...

Субрата Рој го купи охридскиот хотел Славија за 5 милиони евра

Либертас - 24.01.2013

Порталот Фактор објави дека бизнисменот Субрата Рој вчера го купил хотелот Славија во Охрид за нешто помалку од 5 милиони евра.

“Фактор.мк“: Субрата Рој го купи хотелот “Славија“ во Охрид

Точка - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој го купи хотелот “Славија“ во Охрид, неофицијално дознава “Фактор“. Досегашниот сопственик на Славија, охридскиот бизнисмен Владо Рувинов вчера попладне го потпишал ...

Индискиот милијардер најави инвестиција од неколку стотини милиони евра

Вечер Прес - 24.01.2013

Суперлуксузниот туристички комплекс "Сахарајан Македонија" кој на Охридското Езоро ќе го гради компанијата Сахара Индија Париварр ќе биде меѓу десетте најголеми такви комплекси во светот, најави пред ...

Еден од најголемите хотелиери во придружба на Субрата Рој

Денешен - 24.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија.

Човек кој "тежи" 11 милијарди долари: Кој всушност е Субрата Рој?!

Точка - 24.01.2013

Една од главните теми во македонските медиуми во изминатите неколку денови се големите инвестиции кои што индискиот мултимилионер Субрата Рој ќе ги направи на територијата на Република Македонија, па ...

Субрата Рој: Комплексот во Охрид меѓу најдобрите десет во светот

Точка - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридското Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Најголемиот хотелиер од Њујорк е во Македонија со Субрата Рој

МК News - 24.01.2013

Покрај индискиот бизнисмен Субрата Рој во негова придружба при посетата на Македонија е и бизнисменот Сант Чатвал, дознава прес24 Тој е сопственик на ланецот на експлузивни хотели Dream hotels со ...

Субрата Рој ќе гради пловен хотел-казино на Охридско Езеро

Н.Македонија - 24.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески вчера на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој до петок ќе престојува во Скопје и во Охрид ...

Субрата сеуште не знае колку ќе инвестира во Љубаништа

Н.Македонија - 24.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој се уште не може да ја каже точната сума на проектот што ќе се гради во Љубаниште на Охридското Езеро -Проектот не е наменет само за локалното население, туку и за ...

Во Љубаништа ќе доаѓаат богати луѓе од Русија, Европа и Азија

Н.Македонија - 24.01.2013

Проектот “Сахаријан Македонија” вреден неколку стотици милиони долари ќе го внесе Охрид на листата од 10-те дестинации во светот со најлуксузни туристички комплекси, рече милјардерот Субрата Рој ...

Сопственикот на ексклузивните Dream hotels во придружбата на Субрата Рој

Денар - 24.01.2013

Бизнисменот Сант Чатвал, сопственик на синџирот на експлузивни хотели Dream hotels со седиште во Њујорк, е во делегацијата што го придружува индискиот бизнисмен Субрата Рој во Македонија.

Комплексот ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Идивиди - 24.01.2013

Охрид, 24 јануари 2013 (МИА) - Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во ...

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Денар - 24.01.2013

Tуристичкиот комплекс што на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе го гради индискиот бизнисмен Субрата Рој ќе биде меѓу најдобрите десет дестинации од тој вид во светот.

Милијардерот Субрата Рој е во Охрид

Канал5 - 23.01.2013

Индискиот мултимилјардер повторно дојде во Охрид.Субрата Рој со сопствениот авион Ембраер 195 попаднево со задоцнување поради густата магла во Индија безбедно слета на охридскиот аеродром.

Субата Рој во Охрид

Телма - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево со приватен авион слета на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, со цел да ги разгледа деталите за изградба на суперлуксузен туристички комплекс во...

Субрата Рој пак во Охрид и Скопје

Утрински - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој вчера пристигна во трета посета на Македонија за помалку од една година. Тој најави дека е заинтересиран да гради туристички комплекс на Охридско Езеро, како и огромен ...

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Сител - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој пристигна во земјава, плановите за неговите инвестиции ќе ги открие утре

Нетпрес - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево во 16 часот пристигна во Охрид. На Аеродромот “Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Фото: Субрата Рој слета во Охрид, прва дестинација- хотел Славија

OhridNews - 23.01.2013

На охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ , со својот приватен авион „Ембраер 195, пред малку слета индискиот милијардер Субрата Рој, кој ја предводи делегацијата на неговата компанија „Сахара ...

Субрата Рој пристигна во Македонија

+инфо - 23.01.2013

Вицепремиерот Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид меѓу најдобрите десет во светот

Нетпрес - 23.01.2013

ФОТО: МИА Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот, пишува МИА.

Љубаништа стравува дека државата ќе им го земе земјиштето за казината на Индиецот

А1 On - 23.01.2013

Жителите на охридската туристичка населба Љубаништа за А1 велат дека се вознемирени што ќе се случи со земјиштето со кое што располагаат по најавите дека индискиот милијардер Субрата Рој ќе гради ...

Љубаништа во страв дека власта на Субрата Рој ќе му го даде бадијала нивното земјиште

+инфо - 23.01.2013

Жителите на Љубаништа се вознемирени што ќе се случи со земјиштето со кое што располагаат по најавите дека индискиот милијардер Субрата Рој ќе гради ексклузивен туристички комплек во оваа охридската ...

Петрески: За бизнисот со Субрата Рој е земена провизија

А1 On - 23.01.2013

Петрески се сомнева во добрите намери на проектот кој индискиот мијардер Субрата Рој треба да го гради во Љубаништа, иако како што вели секоја инвестиција е добредојдена за Охрид и тој ја прифаќа.

Субрата Рој денеска ќе ги претстави своите инвестициони планови за Македонија

Нетпрес - 23.01.2013

ФОТО: МИА Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да ...

Субрата Рој повторно во Охрид

Алфа - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, по неколку часовно пролонгирање-поради временските услови, попладнево со приватен авион Бомбардиер, слета на охридско тло.

Субрата Рој пак дојде во Македонија – сега е во Охрид, а ќе го посети и Скопје

МКД - 23.01.2013

Индискиот тајкун Субрата Рој пристигна во Македонија. На охридскиот аеродром беше пречекан од вицепремиерот Зоран Ставрески. Бизнисменот Рој до петок ќе биде во Македонија.

Ставрески му посака добредојде на Субрата Рој на охридскиот аеродром

Нетпрес - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром “Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

А1 On - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој пристигна во Македонија

А1 On - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ попладнево го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој до петок ќе престојува во посета на ...

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Press24 - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот - Целиот проект пред се е ...

Министерот Ставревски го пречека индискиот милијардер Субрата Рој

Press24 - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево во 16 часот пристигна во Охрид На Аеродромот „Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

ФОТО: Субрата Рој го посети кампот Љубаништа

Курир - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ja посети локацијата каде што треба да гради туристички комплекс. Комплексот е лоциран на крајбрежјето на Охридско Езеро кај Љубаниште.

ФОТО: Ставрески повторно го пречека Субрата Рој

Курир - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

МРТ - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

МРТ - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој пристигна во Македонија

МРТ - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево во 16 часот пристигна во Охрид. На Аеродромот „Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

ФОТО: Субрата Рој пристигна во Македонија

Економски - 23.01.2013

Вицепремиерот , Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром Св.Апостол Павле го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

Алфа - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој повторно во Македонија

Кајгана - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денес ќе допатува во Охрид, каде што ќе го дочека министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески, кој ќе го придружува гостинот за време на дводневната посета на ...

Субрата Рој во дводневна посета на Македонија

Курир - 23.01.2013

Субрата Рој, индискиот бизнисмен којшто ќе инвестира во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза и во туристички комплекс кој ќе се гради на Охридското Езеро, денес ќе допатува во дводневна ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

Капитал - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска допатува во дводневна посета на ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

МРТ - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Индискиот милијардер Субрата Рој доаѓа во Македонија

Кирилица - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој доаѓа во Македонија Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка ...

Субрата Рој во трета официјална посета на Македонија

Inpress - 23.01.2013

Охрид, 23. јануари 2013 (ИНПРЕС) Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во неговата трета официјална посета на Република Македонија.

Субрата Рој ќе пристигне околу 15:30 часот

Inpress - 23.01.2013

Охрид, 23. јануари 2013 (ИНПРЕС) Иако се очекуваше да пристигне утрово на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“, индискиот милијардер Субрата Рој ќе пристигне во државава околу 15:30 часот, ...

Субрата Рој во земјава пристигнува попладне

Нетпрес - 23.01.2013

Наместо во 6,30 часот утрово, како што беше претходно најавено, индискиот милијардер Субрата Рој на охридскиот аеродром ќе пристигне во 15 часот, а таму ќе го пречека вицепремиерот и министер за ...

Субрата Рој пристигнува во Охрид во 15 часот

+инфо - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој најави изградба на туристички комплекс на Охридското Езеро и изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска во 15 часот ќе пристигне во дводневна посета на ...

Субрата Рој доаѓа попладне

OhridNews - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој попладне ќе допатува во Охрид. Првично беше најавено дека тој ќе слета на аеродромот „Св.

Субрата Рој слета во Охрид

Сител - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Индискиот гигант Субрата Рој пристигна во Македонија

Press24 - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој Индискиот гигант денеска пристигна во дводневна посета на ...

Субрата Рој ќе ги обелодени бизнис плановите за Македонија

Макфакс - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен, Субрата Рој, во четврток ќе одржи прес конференција во хотел "Инекс Горица" во Охрид, на која ќе присуствува и Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Сител - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој повторно во посета на Македонија

Бриф - 23.01.2013

Денеска во Македонија ќе пристигне индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој што планира да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградбата на објектот во спомен на Мајка Тереза.

Субрата Рој: Комплексот во Охрид ќе биде меѓу најдобрите десет во светот

Денешен - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска во Охрид истакна дека туристичкиот комплекс кој ќе се гради на крајбрежјето на Охридско Езеро ќе биде меѓу најдобрите десет во светот.

Субрата Рој во Македонија, Охриѓани загрижени, домаќинот задоволен!

Фактор - 23.01.2013

Трет пат за помалку од една година, индискиот милијардер пристигна во Македонија. Со неколкучасовно доцнење поради густата магла во Индија, неговиот авион Ембраер 195слета на охридскиот аеродром.

Транспорт прави терен за да може Субрата Рој да гради во Охрид и езерото!

Либертас - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој попладне треба да слета на охридскиот аеродром свети Апостол Павле. Одборот за дочек за милијардерот го предводи лично министерот за финансии Зоран Ставревски.

Субрата Рој ќе ги претстави плановите за инвестиции во Македонија

Денешен - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субраната Рој, кој престојува во Република Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради ...

Субрата Рој пристигна во Македонија

Денешен - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево во 16 часот пристигна во Охрид. На Аеродромот „Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Се гушнаа Ставревски и Субрата Рој (Фото)

МК News - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ попладнево го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој до петок ќе престојува во посета на ...

Субрата Рој денеска ќе ги претстави своите инвестициони планови за Македонија

Точка - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој престојува во Македонија, денеска во Охрид ќе ги претстави плановите за инвестиции во земјава, а ќе ја посети и локацијата каде што треба да гради туристички ...

Ставрески му посака добредојде на Субрата Рој на охридскиот аеродром

Точка - 23.01.2013

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на охридскиот аеродром “Св.Апостол Павле“ го пречека индискиот милијардер Субрата Рој, кој од денеска до петок е во посета на Македонија.

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

Бизнис Вести - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој пристигна во Македонија

Sky - 23.01.2013

Во земјава пристигна Индискиот милијардер Субрата Рој. Рој слета на аеродромот во Охрид а го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Љубаништа стравува дека државата ќе им го земе земјиштето за казината на Индиецот

Либертас - 23.01.2013

Жителите на охридската туристичка населба Љубаништа за А1он велат дека се вознемирени што ќе се случи со земјиштето со кое што располагаат по најавите дека индискиот милијардер Субрата Рој ќе гради ...

Субрата Рој денеска ќе ги презентира инвестициските планови

Вечер Прес - 23.01.2013

Во рамки на посетата тој ќе ја посети локацијата за градба на туристичкиот комплекс кој ќе содржи објекти за рекреација, одмор, терени за голф, спа центри, марина-хотели, објекти за забава, казино на ...

Субрата Рој во земјава пристигнува попладне

Точка - 23.01.2013

Наместо во 6,30 часот утрово, како што беше претходно најавено, индискиот милијардер Субрата Рој на охридскиот аеродром ќе пристигне во 15 часот, а таму ќе го пречека вицепремиерот и министер за ...

Пристигна Субрата Рој

Фактор - 23.01.2013

На Охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески го пречека индискиот милијардер Субрата Рој.

Субрата пристигна, законот за аеродромот на вода во Собрание

Н.Македонија - 23.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска пристигна во трета посета на Македонија за помалку од една година. Тој најави дека е заинтересиран да гради туристички комплекс на Охридското Езеро, како и ...

Маглата го одложила летот на Субрата за Македонија

Н.Македонија - 23.01.2013

Поради лошите метеоролошки услови, индискиот милјардер Субрата Рој ноќеска го одложил летот кон Македонија Како што донаваме, маглата била причина за одложувањето на летот со кој Рој требаше да ...

Милијардерот Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Н.Македонија - 23.01.2013

Во дводневна посета на Охрид денеска ќе допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на Охридско ...

Субрата Рој повторно во потрага по нови вложувања во Македонија

eReporter - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата РоЈ денеска попладне пристигна во втора посета на Македонија. Рој ќе престојува во земјата до петок, при што ќе ги посети Охрид и Скопје.

Во Македонија пристигна индискиот милијардер Субрата Рој

Денар - 23.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево во 16 часот пристигна во Охрид. На Аеродромот „Св. Апостол Павле“ го пречека вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Субрата Рој повторно во Македонија

Идивиди - 23.01.2013

Охрид, 23 јануари 2013 (МИА) - Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре доаѓа во посета на Македонија

Канал5 - 22.01.2013

Милијардерот Рој на аеродромот „Св. Апостол Павле“ е предвидено да го пречека министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески, кој ќе го придружува гостинот за време на посетата на Охрид и ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

Дневник - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој утре повторно во Македонија

Дневник - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

24 Вести - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој утре доаѓа во посета на Македонија

24 Вести - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Субрата Рој денеска во Македонија

Канал5 - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој утре повторно во Македонија

Курир - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кој до Владата достави проект за изградба на туристички комплекс во Љубаништа, на брегот од Охридското Езеро утре ќе допатува во Охрид. Тој ќе слета на аеродромот „Св.

Субрата Рој утре во посета на земјава

Нетпрес - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој треба да се сретне со македонското раководство во врска со неговите планови да инвестира во туристички ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

Економски - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска допатува во дводневна посета на ...

Субрата Рој утре доаѓа во посета на Македонија

Економски - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Субрата Рој повторно во Македонија

Макфакс - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој во среда ќе допатува во Охрид, каде што ќе го дочека министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески, кој ќе го придружува гостинот за време на дводневната посета ...

Субрата Рој денеска повторно во Македонија

Сител - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре доаѓа во посета на Македонија

Сител - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Субрата Рој денеска пристигнува во Македонија

Press24 - 22.01.2013

Денеска во Охрид треба да пристигне индискиот бизнисмен Субрата Рој За време на неговата дводневна посета, Рој треба да оствари средби со македонското раководство во врска со неговите намери да ...

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно во Македонија

А1 On - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Субрата Рој доаѓа во Охрид да ги финализира деталите за неговата инвестиција во Љубаништа

OhridNews - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре ќе допатува во Охрид. Тој ќе слета на аеродромот „Св. Апостол Павле“, каде ќе го дочека министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески, кој ќе го придружува ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денес доаѓа во посета на Република Македонија

Inpress - 22.01.2013

Скопје, 23. јануари 2013 (ИНПРЕС) На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ денес се очекува да допатува индискиот милијардер Субрата Рој кој до Владата достави проект за изградба на туристички ...

Субрата Рој утре доаѓа во Охрид

Inpress - 22.01.2013

Скопје, 22. јануари 2013 (ИНПРЕС) На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ утре се очекува да допатува индискиот милијардер Субрата Рој кој до Владата достави проект за изградба на туристички ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре доаѓа во посета на Македонија

А1 On - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Ставрески утре ќе го чека Субрата Рој во Охрид

+инфо - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре пристигнува во Македонија, и според најавите ќе има средби со владини преставници, со кои ќе разговара за неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Министерот Ставревски ќе го пречека индискиот тајкун Субрата Рој

Press24 - 22.01.2013

Министерот за финансии Зоран Ставрески свечено ќе го пречека индискиот бизнисмен Субрата Рој кој денеска пристигнува во дводневна посета на Македонија За време на неговата дводневна посета, Рој треба ...

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска во земјава

Нетпрес - 22.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, според предвидениот протокол, пристигна во Македонија, а вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, го пречека на охридскиот аеродром.

Субрата Рој од денес во дводневна посета на Македонија

Денешен - 22.01.2013

Субрата Рој, индискиот бизнисмен којшто ќе инвестира во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза и во туристички комплекс кој ќе се гради на Охридското Езеро, денес ќе допатува во дводневна ...

Субрата Рој повторно доаѓа во Македонија

Денешен - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, утре треба да допатува на дводневна посета на Охрид, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Денес во Охрид Ставрески ќе го пречека Субрата Рој

Либертас - 22.01.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој има намера да инвестира во туристички комплекс на Охридското Езеро и во изградба на објект во спомен на Мајка Тереза, денеска треба да допатува во дводневна ...

Утре Субрата Рој доаѓа во Македонија, најпрво во Охрид, потоа и во Скопје

Либертас - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Индискиот бизнисмен Субрата Рој утре пак во Македонија

Република - 22.01.2013

Индискиот магнат Субрата Рој утре треба да допатува во дводневна посета на Охрид. Тој треба да има средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс ...

Субрата Рој утре доаѓа во Македонија

Фактор - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска во земјава

Точка - 22.01.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, според предвидениот протокол, пристигна во Македонија, а вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, го пречека на охридскиот аеродром.

Милијардерот Субрата Рој утре доаѓа во Македонија

Sky - 22.01.2013

Утре во трета посета посета по ред на Македонија, доаѓа Индискиот бизнисмен Субрата Рој. Во текот на утрешниот ден и четврток Рој ќе има средба со претставници на Владата во Охрид и Скопје.

Субрата Рој утре во посета на земјава

Точка - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, кој треба да се сретне со македонското раководство во врска со неговите планови да инвестира во туристички ...

Субрата Рој утре повторно доаѓа во Македонија

Денар - 22.01.2013

Во дводневна посета на Охрид утре треба да допатува индискиот бизнисмен Субрата Рој, на средби со македонското раководство во врска со неговите намери да инвестира во туристички комплекс на ...