TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пропуштена е голема шанса

Вест - 22.02.2003

ОДБОЈКА - ПО ИСПАЃАЊЕТО НА РАБОТНИЧКИ ФЕРШПЕД ОД ТОП ТИМ КУПОТ Екипата на нашиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед со пласманот во четвртфиналето на Топ Тим Купот го постигна најголемиот успех во клупската одбојка по осамостојувањето на Македонија.

Фајнал форот избега за пет поени

Вест - 21.02.2003

ОДБОЈКА - ТОП ТИМ КУП, ЧЕТВРТФИНАЛЕ Екипата на Работнички Фершпед немаше среќа и не успеа да се пласира во фајнал форот на Топ Тим Купот, откако во Алмере загуби од холандскиот претстваник Омниворлд со 3:1. Иако, првиот натпревар заврши со победа ..

Работнички Фершопед елиминиран во Холандија

Утрински - 21.02.2003

Македонскиот тим за пет поени елиминиран во четвртфиналето во "Топ тим" купот од Омниворлд Вториот сет во Скопје се покажа пресуден, Македонија остана без свои претставници во евро куповите, а судбината повторно си поигра со нашиот учесник во "Топ тим" купот, одбојкарите на Работнички Фершпед.

Пет поени кусок ни го скусија полуфиналето

Дневник - 21.02.2003

ОДБОЈКА - КУП ТОП-ТИМ: РАБОТНИЧКИ Ф. ЕЛИМИНИРАН Иако и во реваншот Омнивордл победи со 3-1 во сетови, во вкупниот поен-количник подобри се Холанѓаните (182-178) Само пет поени го делеа македонскиот одбојкарски првак Работнички Фершпед од учество на фајналфорот во купот "Топ-тим" сезонава, откако ...

Одбојка: Работничи Ф. не се пласира во фајнал фор турнирот во Топ Тим купот

А1 - 20.02.2003

Пропаднаа убавите желби и големите надежи. Толку блиску, а толку далеку. Само пет освоени поени помалку во Алмере од вкупниот збир поени на Омниворлд во Скопје, го направија фајнал фор турнирот во Топ Тим купот недостижен за одбојкарите на Работнички Фершпед.

„Работнички“ елиминиран од Топ Тим Купот

А1 - 20.02.2003

Само пет бода го делеа македонскиот одбојкарски шампион „Работнички Фершпед“ од пласманот во фајнал-форот на Топ Тим Купот, откако во реваншот загуби од холандскиот Омниворлд со 1-3, по сетови (16-25, 22-25, 25-21, 17-25). Со оглед на тоа што „Работнички Ф.

ЦЕВ бара извештај за скандалозното однесување на гледачите!?

Дневник - 20.02.2003

ОДБОЈКА - ЕВРОПСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА БАРА ИЗВЕШТАЈ ЗА МЕЧОТ ВО СКОПЈЕ Претседателката на Комисијата за еврокупови, Холанѓанката Рит Омс, вели дека "гледачите (во Скопје) фрлале монети и предмети и се однесувале дискриминаторски" Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) бара писмен извештај од ...

Ниски удари од ниската земја

Дневник - 19.02.2003

ОДБОЈКА - РАБОТНИЧКИ Ф. ДЕНЕСКА ГО ИГРА РЕШАВАЧКИОТ МЕЧ ВО КУПОТ ТОП-ТИМ На веб-страницата на Омниворлд, се навредуваат македонските одбојкари и навивачи, а скопјани нема да имаат тренинг во салата во која ќе играат Денеска во Алмере, Холандија, ќе се решава патникот во фајналфорот од купот ...

Работнички фершпед брка берлинска реприза

Вест - 19.02.2003

ОДБОЈКА,- ТОП ТИМ КУП, ЧЕТВРТФИНАЛЕ Нашиот шампион, ќе брка еден сет и плус 63 поени за да оствари пласман меѓу најдобрите четири, нешто слично како со натпреварот во Берлин Одбојкарите на нашиот шампион, Работнички Фершпед денеска,со почеток во 20 часот, во холандскиот град Алмере, го играат ...

Жарко Ристоски: Ако можевме во Берлин, можеме и во Алмере!

Утрински - 19.02.2003

Работнички Фершпед вечерва му гостува на Омниворлд во реваншот од четвртфиналето од "Топ тим" купот САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Сите погледи на македонската спортска јавност денеска се насочени кон амстердамското предградие Алмере. По скопските 3:1, единствениот наш преостанат претставник во еврокуповите во ...

Одбојка: Работнички Ф. во одбрана на победата над Омниворлд

А1 - 18.02.2003

Македонскиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед пред испитот на зрелоста. Утревечер во Алмере - во одбрана на победата од 3:1 од првиот натпревар против холандскиот првак Омниворлд. Холанѓаните ја подгреваат атмосферата, повикувајќи ги своите навивачи на одмазда за приемот во Скопје, каде што ...

Омниворлд подгрева атмосфера меѓу своите навивачи

Дневник - 18.02.2003

ОДБОЈКА - ЗА РЕВАНШОТ ОД ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО ОД КУПОТ ТОП-ТИМ ВО ХОЛАНДИЈА Сезонава на гости, во клучните моменти играме добро - вели тренерот Миленкоски Македонскиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед денеска заминува за Алмере, Холандија, каде што утре (20 часот) ќе се обиде да ја сочува ...