TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Парите на граѓаните повеќе не завршуваат кај ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 20.08.2017

Опозициската партија не може да се помири со фактот што наместо парите на граѓаните да завршуваат на контото на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, тие, сега се користат за повисока минимална плата, поголема помош за стопанството, повисоки пензии и за трајно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Алсат-М - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: Пресудите против Ристески и Панов доказ за коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 20.08.2017

СДСМ оценува дека судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за, како што наведува во соопштение, децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже каде завршуваат парите на граѓаните

ТВ21 - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: Пресудите за градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ докажуваат како се крадело

+инфо - 20.08.2017

Сите градоначалници кои краделе, уценувале, поткупувале и се богателе на сметка на осиромашените граѓани ќе мора да понесат одговорност. Очигледно е дека градоначалниците Панов, Ристески и Талевски ревносно го следеле примерот на нивниот лидер ...

СДСМ: Пресудите против градоначалниците Ристески и Панов се доказ за криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт, соопшти СДСМ.

СДСМ: Пресудите против градоначалници доказ за коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 20.08.2017

СДСМ оценува дека судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за, како што наведува во соопштение, децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се помирува што парите на граѓаните не одат кај Груевски

+инфо - 20.08.2017

За разлика од претходно, парите на граѓаните веќе не се трошат за криминално богатење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија не може да се помири со фактот дека наместо парите на граѓаните да завршуваат на контото на Груевски и ...

СДСМ: Пресудите против Ристески и Панов се доказ за коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт, се вели во ...

СДСМ: Пресудите против градоначалниците Ристески и Панов се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт, велат од СДСМ ...

СДСМ: Пресудите против градоначалниците се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Либертас - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се помирува што парите на граѓаните не одат кај Груевски

Либертас - 20.08.2017

Опозициската партија не може да се помири со фактот дека наместо парите на граѓаните да завршуваат на контото на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, тие, сега се користат за повисока минимална плата, поголема помош за стопанството, повисоки пензии и за трајно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Канал5 - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. - Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: Парите на граѓаните повеќе не завршуваат кај ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 20.08.2017

Опозициската партија не може да се помири со фактот што наместо парите на граѓаните да завршуваат на контото на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, тие, сега се користат за повисока минимална плата, поголема помош за стопанството, повисоки пензии и за трајно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што парите на граѓаните веќе не завршуваат во џебот на Груевски

А1 On - 20.08.2017

Граѓаните 11 години сведочеа како нивните пари завршуваа во скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа, како нивните пари се трошеа на скапи ручеци, на барокни фасади, панорамски тркала и споменици, додека мнозинството граѓани ...

СДСМ: Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ преку лажни отчети и празни обвинувања да го одбранат криминалот

Канал5 - 20.08.2017

СДСМ во пишана реакција наведува дека корупцијата, расипништвото, деструкцијата и криминалното богатење на сметка на осиромашените граѓани се најголемиот отчет за сработеното на ВМРО-ДПНЕ, како на централна, така и на локална власт.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Сител - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. - Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: Расипништвото и криминалот се единствениот отчет на ВМРО-ДПМНЕ и нивните градоначалници

Макфакс - 20.08.2017

Корупцијата, расипништвото, деструкцијата и криминалното богатење на сметка на осиромашените граѓани се најголемиот отчет за сработеното на ВМРО-ДПНЕ како на централна така и на локална власт – реагира СДСМ на пресконференцијата на гернаралниот ...

СДСМ: Пресудите против градоначалниците Ристески и Панов се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт.

СДСМ: Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

Бриф - 20.08.2017

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните“, стои во ...

СДСМ: Пресудите против градоначалниците Ристески и Панов се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт.

СДСМ: Парите на граѓаните повеќе не завршуваат кај ВМРО-ДПМНЕ туку за повисоки плати!

Локално - 20.08.2017

Опозициската партија не може да се помири со фактот што наместо парите на граѓаните да завршуваат на контото на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, тие, сега се користат за повисока минимална плата, поголема помош за стопанството, повисоки пензии и за трајно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Нетпрес - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што парите на граѓаните веќе не завршуваат во џебот на Груевски

Стандард - 20.08.2017

„Граѓаните 11 години сведочеа како нивните пари завршуваа во скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа, како нивните пари се трошеа на скапи ручеци, на барокни фасади, панорамски тркала и споменици, додека мнозинството граѓани ...

СДСМ: Пресудите против Ристески и Панов се доказ за коруптивното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 20.08.2017

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт, се вели во ...

СДСМ: Пресудите против Ристески и Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално и ...

Стандард - 20.08.2017

„Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт“, соопштија ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Локално - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Телевизија Нова - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже каде завршуваат парите на граѓаните

Република - 20.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пишано соопштение го обвини СДСМ дека откако се на власт исчезнуваат парите на граѓаните и побара одговор каде завршуваат. – Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра народни ...

Пресудите против градоначалниците Ристески и Панов се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 20.08.2017

Уште колку криминалци градоначалници има во редовите на ВМРО-ДПМНЕ? Уште колку локални шерифи краделе од граѓаните и кој од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ крадел најмногу од граѓаните и државата?- прашуваат во денешното соопштение од СДСМ Судските ...

СДСМ: Парите на граѓаните веќе не завршуваат во џебот на Груевски, туку се враќаат назад кај граѓаните

Слободен Печат - 20.08.2017

Граѓаните 11 години сведочеа како нивните пари завршуваа во скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа, како нивните пари се трошеа на скапи ручеци, на барокни фасади, панорамски тркала и споменици, додека мнозинството граѓани ...

СДСМ: Расипништвото и криминалот се единствениот отчет на ВМРО-ДПМНЕ и нивните градоначалници

Слободен Печат - 20.08.2017

Корупцијата, расипништвото, деструкцијата и криминалното богатење на сметка на осиромашените граѓани се најголемиот отчет за сработеното на ВМРО-ДПМНЕ како на централна така и на локална власт, се вели во реакцијата на СДСМ на изјавата на Христијан ...

Груевски: Економијата стагнира и нема нови инвестиции

Алсат-М - 19.08.2017

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати критики за економската политика на новата Влада и оцени дека генерално има стагнација на економијата. – Во овие месеци откако е дојдена новата власт има стагнација во многу ...

СДСМ: Внимавајте, лажни вести од ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 19.08.2017

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните, реагира ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и во спортот направи пустош

+инфо - 19.08.2017

Преку владината програма подеднакво ќе се вложува во сите спортски дисциплини, наведуваат од СДСМ. Како и во сите сегменти, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош и во спортот. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни ...

Груевски: Економијата стагнира

+инфо - 19.08.2017

Груевски тврди дека девизните резерви се намалиле за 172 милиони евра, а од друга страна, нема капитални инвестиции. Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остави пустош во спортот

ТВ21 - 19.08.2017

Како и во сите сегменти, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош и во спортот. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни патувања, лажен барок и споменици, препознатливите спортски објекти низ државата скапуваа и се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести и сее страв кај граѓаните

+инфо - 19.08.2017

Од партијата наведуваат неколку такви вести меѓу кои и за станов иза бегалци и намалени пензии. Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остави пустош во спортот

МКД - 19.08.2017

Владата предводена од СДСМ неселективно им помага на сите клубови, друштва и спортски работници. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни патувања, лажен барок и споменици, препознатливите спортски објекти низ ...

СДСМ:Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни лажни вести

Канал5 - 19.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести, реагираа од СДСМ. Лажна вест е дека ќе се градат станови за бегалци, како што тврди ВМРО-ДПМНЕ и тоа во општините во кои што опозициската партија знае дека убедливо ќе загуби на ...

СДСМ: Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

Либертас - 19.08.2017

„Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните“, стои во ...

СДСМ: Пензионерите ќе добијат дополнителни 2000 денари

Макфакс - 19.08.2017

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ во спортот направи пустош

Макфакс - 19.08.2017

Како и во сите сегменти, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош и во спортот. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни патувања, лажен барок и споменици, препознатливите спортски објекти низ државата скапуваа и се ...

Пензионерите ќе добијат дополнителни 2000 денари, ВМРО-ДПМНЕ секој ден лаже

А1 On - 19.08.2017

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да лаже, парите на граѓаните се користат за повисоки плати и поголема помош за ...

Либертас - 19.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што го направи најголемото и најштетното задолжување на граѓаните и државата, не престанува да создава лажни вести и да ја манипулира јавноста“, стои во соопштението на СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести

Фокус - 19.08.2017

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните, реагира ...

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ остави пустош и во спортот

Канал5 - 19.08.2017

Како и во сите сегменти, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош и во спортот. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни патувања, лажен барок и споменици, препознатливите спортски објекти низ државата скапуваа и се ...

Никола Груевски: Македонската економија стагнира во последните неколку месеци

Канал5 - 19.08.2017

Македонската економија стагнира во последните неколку месеци од доѓањето на власта на СДСМ, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој беше во посета на дебарско реканскиот крај.

Петар Богојески од Иницијативата за реформи: Без никакво гласање донесоа „едногласна одлука“ за избор на освежениот ИК ...

Либертас - 19.08.2017

Петар Богојески од Иницијатавата за реформи тврди дека Охрид бил спасен, од неговите реформисти, но не кажува, кои се губитниците, ниту кои се спасителите. -Мојот пост беше дека битката за Охрид е добиена, во смисла дека мнозинството членови на ...

Груевски: Економијата сега стагнира, она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на ...

Чумата на ВМРО-ДПМНЕ мораме да ја пропадиме од Македонија!

Либертас - 19.08.2017

Марко беше дебела црта во бар-кодот на злосторничкиот режим на ВМРО-ДПМНЕ. Бандера на која вмровските мутанти го беа свиле своето гнездо од кое сереа врз земјата што ја пустошеа. Кука на која се држеше осилската настанба на непријателската формација ...

Груевски: Економијата стагнира и нема нови инвестиции...

Н.Македонија - 19.08.2017

Груевски: Економијата стагнира и нема нови инвестиции Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати критики за економската политика на новата Влада и оцени дека генерално има стагнација на економијата.

Груевски: Економијата стагнира

Тера - 19.08.2017

Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при посетата на Реканскиот регион.

Груевски на состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Маврово Ростуше

Курир - 19.08.2017

На состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Маврово Ростуше. Разговараме за актуелната состојба и идните планови. Корисен и продуктивен состанок. Претседателот на ВМРО-ДПМНе, Никола Груевски денеска беше на состанок со Општинскиот комитет на ...

Груевски меѓу граѓаните- срдечен пречек во мавровско реканскиот крај: Си останавте на зборот

Курир - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера имаше богата работна агенда- оствари посета на повеќе населени места од мавровско-реканскиот крај и регионот на Центар Жупа. Одговарајќи на новинарско прашање при вчерашната посета, Груевски истакна ...

СДСМ: Лажни вести шири ВМРО-ДПМНЕ за да ги паничи граѓаните

Фактор - 19.08.2017

Од СДСМ наведуват дека е лажна вест дека ќе се градат станови за бегалци, како што тврди ВМРО-ДПМНЕ и тоа во општините во кои што опозициската партија знае дека убедливо ќе загуби на локалните избори. Тоа не е точно, ВМРО-ДПМНЕ лаже.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, пензионерите ќе добијат дополнителни над 2000 денари

Слободен Печат - 19.08.2017

„Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните.

Груевски: Економијата ја крепат само странските иневстиции што ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Република - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ. -Во овие месеци откако е дојдена новата власт има стагнација во многу работи ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шират скандалозни и морбидни лажни вести

Стандард - 19.08.2017

„Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните“, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остави пустош во спортот

Слободен Печат - 19.08.2017

„Како и во сите сегменти, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош и во спортот. Додека ВМРО-ДПМНЕ ги трошеше парите на граѓаните на скапи ручеци, луксузни патувања, лажен барок и споменици, препознатливите спортски објекти низ државата скапуваа и се ...

Груевски: Економијата стагнира, нема нови инвестиции и градежни активности

Локално - 19.08.2017

Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при посетата на Реканскиот регион.

Груевски: Економијата стагнира, ја вади странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 19.08.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ. – Во овие месеци откако е дојдена новата власт има стагнација во многу работи во ...

Груевски: Економијата генерално стагнира, она што ја влече се странските компании кои ги донесовме

Нетпрес - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ. -Во овие месеци откако е дојдена новата власт има стагнација во многу работи ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

Локално - 19.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните, се вели во утринското соопштение на СДСМ. Во него се додава дека лажни вести се „градењето на станови за бегалци како и укинувањето на зголемувањето на ...

Груевски меѓу граѓаните- срдечен пречек во мавровско реканскиот крај: Си останавте на зборот

Телевизија Нова - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера имаше богата работна агенда- оствари посета на повеќе населени места од мавровско-реканскиот крај и регионот на Центар Жупа, каде срдечно беше пречекан од страна на жителите.

Чумата на ВМРО-ДПМНЕ мораме да ја пропадиме од Македонија!

Слободен Печат - 19.08.2017

Смената на Зврлевски е важна информација дека работите се движат во добра насока, дека се неповратни, дека можеме да бидеме помалку нервозни во врска со некои глупави кадровски и други решенија на новата власт, дека зад сè стои некаква мисла, нешто ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

Мета - 19.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните, се вели во утринското соопштение на СДСМ. Во него се додава дека лажни вести се „градењето на станови за бегалци како и укинувањето на зголемувањето на ...

СДСМ: Парите на граѓаните се користат за повисоки плати и поголема помош за стопанството

Слободен Печат - 19.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што го направи најголемото и најштетното задолжување на граѓаните и државата, не престанува да создава лажни вести и да ја манипулира јавноста. За разлика од расипничкиот и криминален однос на ВМРО-ДПМНЕ, кога парите на ...

Груевски на состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Маврово Ростуше

Телевизија Нова - 19.08.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска беше на состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Маврово Ростуше, информираше Груевски преку својот Фејсбук профил. -Разговараме за актуелната состојба и идните планови.

Груевски: Економијата стагнира, нема нови инвестиции и градежни активности

Мета - 19.08.2017

Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при посетата на Реканскиот регион.

СДСМ: Наместо за барок и палми, парите на граѓаните одат за повисоки плати

МКД - 18.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да скрие пустошот што го остави зад себе во економијата и огромните долгови што им ги остави на граѓаните, кога заради луксуз и расипништво го дуплираше јавниот долг за само осум години, реагира СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Антикорупциска е доказ за огромна партизација на институциите, мора да се реформира

+инфо - 18.08.2017

Последен доказ за тоа е и нивната неуспешна акција да го спречат разрешувањето на Зврлевски и да го заштитат криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, вели СДСМ. Државната комисија за спречување на корупција е синоним за државна инстутуција заробена и злоупотребна ...

Општина Центар: Прашањата за дотур на роба треба да се упатат до Трајановски

+инфо - 18.08.2017

Центар реагира што советниците од ВМРО-ДПМНЕ, како што вели, печалат политички поени преку злоупотреба на туѓи несреќи. Во недостиг на конструктивни идеи и поради стравот од катастрофалниот пораз кој ќе го доживеат во општина Центар на 15-ти ...

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

Сител - 18.08.2017

Од СДСМ во денешната реакција на прес-конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ велат дека јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека пензиите ќе растат согласно трошоците за живот.

СДСМ: ДКСК е доказ за огромната партизација на институциите од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 18.08.2017

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) е синоним за државна инстутуција заробена и злоупотребна од страна на ВМРО-ДПМНЕ, а последен доказ за тоа е и нивната неуспешна акција да го спречат разрешувањето на Марко Зврлевски и да го ...

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

Канал5 - 18.08.2017

Од СДСМ во денешната реакција на прес-конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ велат дека јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека пензиите ќе растат согласно трошоците за живот.

СДСМ: Комисијата за спречување корупција е соучесник во криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 18.08.2017

Државната комисија за спречување на корупција е синоним за државна инстутуција заробена и злоупотребна од страна на ВМРО-ДПМНЕ, а последен доказ за тоа е и нивната неуспешна акција да го спречат разрешувањето на Марко Зврлевски и да го заштитат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше расипнички, ние домаќински

Макфакс - 18.08.2017

СДСМ реагираше на нападите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ , порачувајќи дека наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните сега се користат за повисоки плати и поголема помош за стопанството.

СДСМ ја повика ВМРО-ДПМНЕ да не манипулира за пензиите

Макфакс - 18.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните.

СДСМ: Наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните се користат за повисоки плати и поголема помош за ...

А1 On - 18.08.2017

СДСМ реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ не може да сокрие пустошот што го остави зад себе во економијата и огромните долгови што им ги остави на граѓаните, кога заради луксуз и расипништво го дуплираше јавниот долг за само осум ...

СДСМ: ДКСК е доказ за огромната партизација на институциите од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 18.08.2017

Државната комисија за спречување на корупција е синоним за државна инстутуција заробена и злоупотребна од страна на ВМРО-ДПМНЕ, а последен доказ за тоа е и нивната неуспешна акција да го спречат разрешувањето на Марко Зврлевски и да го заштитат ...

Општина Центар: Град Скопје е надлежен за сообраќајниот режим и дотур на стока

А1 On - 18.08.2017

Општина Центар со писмено соопштение реагира на изјавата на Горан Богдановски, советник во Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ. „Во недостиг на конструктивни идеи и поради стравот од катастрофалниот пораз кој ќе го доживеат во општина Центар на 15-ти ...

СДСМ: Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

А1 On - 18.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните.

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот...

Н.Македонија - 18.08.2017

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот Од СДСМ во денешната реакција на прес-конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ велат дека јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека пензиите ќе растат ...

СДСМ: Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ, пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

Стандард - 18.08.2017

„Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните. Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ и ја препознава разликата помеѓу криминалното и расипничко владеење на ...

СДСМ: Пензиите ќе растат согласно трошоците за живот

Слободен Печат - 18.08.2017

Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните. Јавноста ја препознава лажната загриженост на ВМРО-ДПМНЕ и ја препознава разликата помеѓу криминалното и расипничко владеење на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше расипнички, ние домаќински

Точка - 18.08.2017

СДСМ реагира на нападите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ порачувајќи дека наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните сега се користат за повисоки плати и поголема помош за стопанството.

СДСМ: Наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните се користат за повисоки плати и поголема помош за ...

Слободен Печат - 18.08.2017

„Наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните се користат за повисоки плати и поголема помош за стопанството ВМРО-ДПМНЕ не може да сокрие пустошот што го остави зад себе во економијата и огромните долгови што им ги остави на граѓаните, ...

СДСМ го повика ВМРО-ДПМНЕ да не манипулира околу пензиите

Точка - 18.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагираше на прес конференцијата на Нермин Теловска од ВМРО-ДПМНЕ. „Залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштенија и изјави да шири лажни вести и да ги манипулира граѓаните.

СДСМ: ДКСК е доказ за огромната партизација на институциите од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 18.08.2017

Државната комисија за спречување на корупција е синоним за државна инстутуција заробена и злоупотребна од страна на ВМРО-ДПМНЕ, а последен доказ за тоа е и нивната неуспешна акција да го спречат разрешувањето на Марко Зврлевски и да го заштитат ...

Општина Центар: Поради стравот од пораз на изборите, ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребува вчерашната несреќа во Дебар Маало

Стандард - 18.08.2017

„Во недостиг на конструктивни идеи и поради стравот од катастрофалниот пораз кој ќе го доживеат во општина Центар на 15-ти октомври, ВМРО-ДПМНЕ се дрзна да спечали политички поени преку злоупотреба на вчерашната сообраќајна несреќа во Дебар Маало“, ...

Фокус Вашингтон: Груевски е автократ, Реформаторите се шанса за ВМРО и Македонија

Фактор - 18.08.2017

Магазинот Фокус Вашингтон објави анализа за политичката состојба во Македонија по долгогодишната криза која заврши со формирањето на владата од страна на премиерот Заев, но потсетува на автократското владеење на Никола Груевски кој ја поклопил како ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

ТВ21 - 17.08.2017

Партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување криминални интереси, покажува елементарно непознавање од финансии, реагира СДСМ по денешните обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Владата работи домаќински

МКД - 17.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување на криминални интереси, не може да се помири со фактот што Владата предводена од СДСМ работи домаќински, отчетно и во интерес на граѓаните, ...

СДСМ: Пропадна последниот обид за заштита на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 17.08.2017

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, реагира СДСМ на изјавата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

+инфо - 17.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со очигледната разлика во управувањето со државните пари, смета СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување на криминални интереси, не може да се помири ...

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ нема интерес за општината

+инфо - 17.08.2017

Општина Центар во јануари 2016 година има изработено, испечатено и промовирано социјална карта на општината со сите неопходни показатели. Општина Центар испрати реакција до општинските советници од ВМРО-ДПМНЕ, која ја објавуваме во целост: „Во ...

Нереализирани амбиции кај клиентелистичкиот елемент во ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 17.08.2017

Сега свесно или несвесно се оди во друг правец, сведувајќи ја партијата на ниво на дебатен клуб. Пропагандата против ВМРО-ДПМНЕ придонесе многу за состојбата во која сме денеска, повеќе од два месеца откако СДСМ ја презеде извршната власт во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

Канал5 - 17.08.2017

Партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување криминални интереси, покажува елементарно непознавање од финансии, реагира СДСМ по денешните обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Пропадна и последниот обид да се заштити криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 17.08.2017

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ. Од владејачката партија велат дека „наместо да спречува ...

СДСМ: Владата го намалува јавниот долг

А1 On - 17.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во врска со јавниот долг на државата. „ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување на криминални интереси, не може да се ...

(ВИДЕО) Богојески: Никола Груевски како лидер на ВМРО-ДПМНЕ е само во интерес на СДСМ

А1 On - 17.08.2017

Иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески побара заминување на Никола Груевски од лидерската позиција зошто неговото останување ќе значи само корист за СДСМ. Тој најави жестоко темпо за реформите во ВМРО-ДПМНЕ се до постигнување на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање за финансии

Макфакс - 17.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и неконтролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување криминални интереси, не може да се помири со фактот што Владата предводена од СДСМ работи домаќински, отчетно и во интерес на граѓаните, се ...

О. Центар: Партискиот јалов монолог покажува дека на ВМРО-ДПМНЕ им е јасно дека ќе бидат поразени катастрофално

А1 On - 17.08.2017

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, сместен во скапото барокно партиско седиште, нивните општински советници меѓусебно дискутираа на тема „Општина Центар стагнира, Жерновски доказ за неспособноста на СДС“, соопштуваат од Општина Центар.

СДСМ: ВМРО- ДПМНЕ неконтролирано ги задолжуваше граѓаните

МРТ - 17.08.2017

Владата го исплати долгот кон Дојче Банк во висина од 77, 3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31, 4 милиони евра за првиот квартал од годинава. ВМРО- ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните преку остварување криминални ...

Богојески: Треба да ја заслужиме довербата на граѓани не за 63 туку за 83 пратеници

Фокус - 17.08.2017

Не треба да го осудуваме народот што не ни дал поддршка од 63 пратеници, туку треба да ја заслужиме неговата поддршка, реагира иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, на изјавата на генералниот секретар на партијата Христијан ...

СДСМ: Пропадна последниот обид за заштита на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.08.2017

Со разрешувањето на Марко Зврлевски пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување корупција да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ. „Наместо да спречува корупција, криминал и злоупотреби, Комисијата во ...

(ВИДЕО) Богојески: Никола Груевски како лидер на ВМРО-ДПМНЕ е само во интерес на СДСМ

Макфакс - 17.08.2017

Иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески побара заминување на Никола Груевски од лидерската позиција зошто неговото останување ќе значи само корист за СДСМ. Тој најави жестокот темпо за реформите во ВМРО-ДПМНе се до постигнување на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии...

Н.Македонија - 17.08.2017

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии Партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување криминални интереси, покажува елементарно непознавање од финансии, реагира СДСМ по денешните ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

Стандард - 17.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување на криминални интереси, не може да се помири со фактот што Владата предводена од СДСМ работи домаќински, отчетно и во интерес на граѓаните“, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

Слободен Печат - 17.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување на криминални интереси, не може да се помири со фактот што Владата предводена од СДСМ работи домаќински, отчетно и во интерес на граѓаните.

СДСМ: Пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција да го заштити криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 17.08.2017

„Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо да спречува корупција, криминал и злоупотреби, Комисијата во изминатите ...

СДСМ: Пропадна и последниот обид да се заштити криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 17.08.2017

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ. Од владејачката партија велат дека „наместо да спречува ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ покажува елементарно непознавање од финансии

Телевизија Нова - 17.08.2017

Партијата што 11 години расипнички и некотролирано ги задолжуваше граѓаните за остварување криминални интереси, покажува елементарно непознавање од финансии, реагира СДСМ по денешните обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Пропадна последниот обид за заштита на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 17.08.2017

Со разрешувањето на Марко Зврлевски пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување корупција да го заштити криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ. „Наместо да спречува корупција, криминал и злоупотреби, Комисијата во ...

(ВИДЕО) Богојески: Никола Груевски како лидер на ВМРО-ДПМНЕ е само во интерес на СДСМ

Точка - 17.08.2017

Иницијаторот за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески побара заминување на Никола Груевски од лидерската позиција зошто неговото останување ќе значи само корист за СДСМ. Тој најави жестокот темпо за реформите во ВМРО-ДПМНе се до постигнување на ...

Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ молчат за тоа дали ќе гласаат за „осомничени“ од СЈО

10без10 - 17.08.2017

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржат кандидатите кои ќе бидат именувани од сегашното раководство на партијата, која тврдат дека сакаат да ја сменат. Илија Илијовски од ова иницијатива вели дека нема да излезат со свои кандидати на локалните ...

СДСМ: Јавниот долг е намален за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал

Мета - 17.08.2017

Со празните обвинувања за наводно трошење на девизните резерви, ВМРО-ДПМНЕ покажува основно непознавање на управувањето со финансиите, бидејќи се работи за плаќање преку единствената државна сметка на кредитите и доспеаните рати за стари долгови, се ...

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да има посебни листи за локални избори

Нова ТВ - 16.08.2017

Илија Илиоски од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања рече дека воопшто не размислуваат да делуваат надвор од партијата, ниту пак да создаваат фракции и паралелни листи за ...

Внатрешни промени во ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 16.08.2017

По саботниот инцидент во партискиот штаб, општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид добива нов координатор. д-р Кирил Пецаков ќе треба да го консолидира раскараното членство, а комитетот да го разбуди од кома, коментираат граѓаните но и симпатизери ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

ТВ21 - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

СДСМ: Новата Влада го намалува јавниот долг, а ВМРО-ДПМНЕ само продуцира лажни вести

МКД - 16.08.2017

Преку одговорното и транспарененто работење, Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат од членството поддршка за демократизација и реформи на партијата

МКД - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со лажни вести сака да скрие дека е намален јавниот долг

+инфо - 16.08.2017

Македонија во последните два месеца успеа да го намали јавниот долг за прв пат после 2008 година, нагласува СДСМ. Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони ...

Реформаторите од  ВМРО-ДПМНЕ молчат за тоа дали ќе гласаат за „осомничени“ од СЈО

ТВ21 - 16.08.2017

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржат кандидатите кои ќе бидат именувани од сегашното раководство на партијата, која тврдат дека сакаат да ја сменат. Илија Илијовски од ова иницијатива вели дека нема да излезат со свои кандидати на локалните ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

Макфакс - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ нема да го скријат фактот дека новата Влада го намалува јавниот долг

Макфакс - 16.08.2017

Од СДСМ порачуваат дека преку одговорното и транспарентно работење Владата го исплатила долгот кон Дојче банк во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намалила 31,4 милион евра во однос на првиот квартал.

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ нема да го сокријат фактот дека новата Влада го намалува јавниот долг

А1 On - 16.08.2017

„Преку одговорното и транспарененто работење, Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал.

Кирил Пецаков нов претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид, прва цел победа на локалните избори

OhridNews - 16.08.2017

Стоматологот Кирил Пецаков е нов претседател на Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид. Оваа одлука ја донесе Извршниот комитет на партијата на седница која траела до раните утрински часови.

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да има посебни листи за локални избори

Фокус - 16.08.2017

Илија Илиоски од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања рече дека воопшто не размислуваат да делуваат надвор од партијата, ниту пак да создаваат фракции и паралелни листи за ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

А1 On - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

Д-р Кирил Пецаков - нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Press24 - 16.08.2017

На вчерашниот состанокот, на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за нов координатор на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид е избран Д-р Кирил Пецаков, кој е истакнат член на партијата. Пецаков беше претседател на Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид и член на ...

Плоштадот „ВМРО“ голта пари за непредвидени работи

Build - 16.08.2017

Буџетот на Град Скопје ќе биде олеснет со дополнителни 3.068.000 денари за набавка на непредвидени работи при изведбата на плоштадот „ВМРО“. Просторот пред седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ веќе проголта 87.748.340 денари од градскиот буџет, ...

Д-р Кирил Пецаков е нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Курир - 16.08.2017

На вчерашнипт состанокот, на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за нов координатор на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид е избран Д-р Кирил Пецаков, кој е истакнат член на партијата. Пецаков беше претседател на Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид и член на ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ преку Декларација бараат демократизација

Фактор - 16.08.2017

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

Локално - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ нема да го сокријат фактот дека новата Влада го намалува јавниот долг

Слободен Печат - 16.08.2017

„Преку одговорното и транспарененто работење, Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

Точка - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

Д-р Кирил Пецаков е нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Телевизија Нова - 16.08.2017

На вчерашнипт состанокот, на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за нов координатор на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид е избран Д-р Кирил Пецаков, кој е истакнат член на партијата. Пецаков беше претседател на Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид и член на ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ нема да го сокријат фактот дека новата Влада го намалува јавниот долг

Точка - 16.08.2017

Од СДСМ порачуваат дека преку одговорното и транспарентно работење Владата го исплатила долгот кон Дојче банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намалила за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал.

Плоштадот „ВМРО“ голта пари за непредвидени работи

10без10 - 16.08.2017

Буџетот на Град Скопје ќе биде олеснет со дополнителни 3.068.000 денари за набавка на непредвидени работи при изведбата на плоштадот „ВМРО“. Просторот пред седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ веќе проголта 87.748.340 денари од градскиот буџет, ...

Д-р Кирил Пецаков е нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Нетпрес - 16.08.2017

На вчерашниот состанокот, на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за нов координатор на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид е избран д-р Кирил Пецаков, кој е истакнат член на партијата. Пецаков беше претседател на Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид и член на ...

Богојески за Груевски: Само слаби лидери се затвораат во тесен круг во партијата и ја изолираат државата

10без10 - 16.08.2017

Петар Богојески од Движењето за реформи во рамките на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Светот е бизнис“ на „Bloomberg TV Bulgaria“ изјави дека Република Македонија има само еден пат, а тоа е патот на полноправно членство во Европската унија и НАТО - објави ...

Плоштадот на ВМРО-ДПМНЕ потроши уште 3 милиони денари од градскиот буџет

Фактор - 16.08.2017

Град Скопје потпиша анекс на договорот за изградба на плоштадот ВМРО кој се наоѓа пред седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ во Центар, попознато како „бела палата“. Анексот на договорот е во износ од 50.000 евра и е потпишан во постапка со договарање ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат поддршка на Декларацијата за демократизација

Телевизија Нова - 16.08.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. Како што соопшти Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ нема да излезат со паралелни листи на локалните избори

Стандард - 16.08.2017

Илија Илиоски од Внатрепартиската иницијатива за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција денеска рече дека Републичкиот штаб воопшто не размислува да делува надвор од партијата, ниту пак, за какви било фракции и паралелни листи ...

Трајановски од градската каса даде уште 50.000 евра за Плоштад ВМРО

Нова ТВ - 15.08.2017

Плоштадот ВМРО кој се наоѓа пред зградата на партијата ВМРО-ДПМНЕ „изеде“ уште 50.000 евра од скопјани. Градската власт склучи нов договор без тендер со фирмата „Урбан инвест“ од Кавадарци на име непредвидени работи.

СДСМ: Владата успеа да го намали јавниот долг првпат после 2008, ВМРО-ДПМНЕ го дуплираше

+инфо - 15.08.2017

Парите на граѓаните повеќе не се трошат тајно и расипнички за палми, врби, споменици и панорамски тркала, туку транспарентно и отчетно. Ширењето лаги и вадењето цифри од ракав на функционери на опозициската партија, нема да го сокрие фактот дека ...

Антикорупционерите се вратија од одмор, ќе го разгледуваат барањето на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 15.08.2017

Членовите на Државната комисија за спречување на корупцијата вчера се вратија од годишен одмор и почнаа со работа, велат за „ Мета “ од Антикорупциска. На нивниот дневен ред би требало да се најде и барањето од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Државната ...

Димитриевски до ВМРО-ДПМНЕ: До кога ќе манипулирате со јавноста? Стратегијата за бегалци е ваша!

А1 On - 15.08.2017

На маратонската седница за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски, една од најексплоатираните теми од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ е дека власта не сака да расправа за „Стратегијата за бегалци“.

Непредвидени работи од 50.000 евра за плоштад ВМРО

Фокус - 15.08.2017

Град Скопје потпиша анекс на договорот за изградба на плоштадот ВМРО кој се наоѓа пред седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ во Центар, попознато како „бела палата“. Анексот на договорот е во износ од 50.000 евра и е потпишат во постапка со договарање ...

Жесток притисок кон реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ по трибината во Битола

Фокус - 15.08.2017

По вчерашната панел дискусија за реформи во ВМРО-ДПМНЕ во Битола денеска имало жесток притисок кон активистите кои ја поддржуваат иницијативата за реформи во опозициската партија, тврди еден од иницијаторите, Петар Богојески.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да го сокрие фактот дека го дуплираше јавниот долг

Фактор - 15.08.2017

Од СДСМ велат дека ширењето лаги и вадењето цифри од ракав на функционери на опозициската партија, нема да го сокрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ за време на своето владеење го дуплираше јавниот долг од 23% од БДП во 2008, на 47% од БДП во 2016 година.

Антикорупционерите се вратија од одмор – го разгледуваа барањето на ВМРО-ДПМНЕ

Позитив.мк - 15.08.2017

Членовите на Државната комисија за спречување на корупцијата вчера се вратија од годишен одмор и почнаа со работа, велат за „Мета“ од Антикорупциска. На нивниот дневен ред би требало да се најде и барањето од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Државната ...

Димитриевски до ВМРО-ДПМНЕ: Стратегијата за бегалци е ваша!

Позитив.мк - 15.08.2017

На маратонската седница за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски, една од најексплоатираните теми од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ е дека власта не сака да расправа за „Стратегијата за бегалци“.

СДСМ: Владата го намали јавниот долг првпат по 2008 година

Нетпрес - 15.08.2017

Владата предводена од СДСМ ги рационализира трошоците и одговорно и транспарентно управува со парите на граѓаните, а преку домаќинското работење и одговорното управување со долговите успеа да го намали јавниот долг првпат по 2008 година, соопшти ...

Димитриевски: Стратегијата за бегалците е од програмата на ДПМНЕ

Фактор - 15.08.2017

Максим Димитриевски, пратеникот од редовите на СДСМ, им порача на колегите од ВМРО-ДПМНЕ да престанат да ја лажат и манипулираат јавноста за стратегијата за бегалците која е преземена токму од нивната партија.

СДСМ: Владата успеа да го намали јавниот долг првпат после 2008, ВМРО-ДПМНЕ претходно го дуплираше

Слободен Печат - 15.08.2017

„Ширењето лаги и вадењето цифри од ракав на функционери на опозициската партија, нема да го сокрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ за време на своето владеење го дуплираше јавниот долг од 23% од БДП во 2008, на 47% од БДП во 2016 година.

Антикорупционерите се вратија од одмор, ќе го разгледуваат барањето на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 15.08.2017

Членовите на Државната комисија за спречување на корупцијата вчера се вратија од годишен одмор и почнаа со работа, велат за „Мета“ од Антикорупциска. На нивниот дневен ред би требало да се најде и барањето од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Државната ...

Богојески за Груевски: Само слаби лидери се затвораат во тесен круг во партијата и ја изолираат државата од ...

Стандард - 15.08.2017

Петар Богојески од Движењето за реформи во рамките на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Светот е бизнис“ на „Bloomberg TV Bulgaria“ изјави дека Република Македонија има само еден пат, а тоа е патот на полноправно членство во Европската унија и НАТО.

Внатрепартиски измени пред локалните избори – порака од реформаторите во Битола

Канал 77 - 15.08.2017

Реформаторите бараат оставка од Груевски и извинување до амбасадорите на најголемите светски сили во земјава. Исто така, сметаат дека неминовно е да се случат внатрепартиски промени во ВМРО-ДПМНЕ и тоа што поскоро, дури и пред локалните избори.

Закон за јазици: Наместо пад, пат кон демократијата

Deutsche Welle - 14.08.2017

Вицепермиерот за европски прашања, Бујар Османи, ќе побара поддршка и од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за донесување на предлог-законот за јазици. По 16 години, се затвора и последното отворено прашање од Рамковниот договор До крајот на август ќе биде ...

СДСМ: Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 14.08.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните во изминатите 11 години кога парите од скапите, неконтролирани и тајни задолжувања се трошеа на луксуз, лажен барок и криминални тендери, реагираат од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се откажа од политиките на поделби и конфликти

+инфо - 14.08.2017

„Македонија оди напред, Владата предводена од СДСМ ќе ги спроведе сите зацртани реформи“, велат од СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштитата на криминалот во сопствените редови и од очајничките обиди за блокирање на разрешувањето на Марко ...

Закон за јазици: Наместо пад, пат кон демократијата

Либертас - 14.08.2017

Вицепермиерот за европски прашања, Бујар Османи, ќе побара поддршка и од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за донесување на предлог-законот за јазици. По 16 години, се затвора и последното отворено прашање од Рамковниот договор До крајот на август ќе биде ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политички притисок од СДС и Заев врз судот

МРТ - 14.08.2017

„Без логично образложение, под политички притисок врз судот, беа одземени и патните исправи на дел од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ. Така сакаат да создадат негативна слика во јавноста за истите“, вели Емилија Александрова од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици

Макфакс - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите кредити ги трошеше на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок и на тој начин направи јавен долг од над 50 отсто од БДП, велат од СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз, новата Влада го намалува долгот и ја опоравува економијата

А1 On - 14.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во врска со задолжувањето. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите кредити ги трошеше на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок ...

За Али баба Марко и четириесетте разбојници нема спас!

Окно - 14.08.2017

Можеби овие редови ќе ги читате во моментот кога курирот на Федекс ќе му ја предава на Маркота Зврлевски специјалната пратка со известувањето дека пратениците во Законодавниот дом, со 69 гласа "за", без ниту еден воздржан или против, го разрешиле ...

СДСМ: Барок и луксуз од ВМРО-ДПМНЕ за долг од 50% од БДП

МРТ - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ покажува непознавање за управување со финансиите- се вели во дописот на СДСМ. „Владата одговорно управува со државните пари“- сметаат Социјалдемократите. Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и за споменици, а ...

СДСМ: ДПМНЕ ги трошеше народните пари на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок

Фокус - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите кредити ги трошеше на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок и на тој начин направи јавен долг од над 50 отсто од БДП, реагираат од СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го злоупотребуваше МВР

Макфакс - 14.08.2017

СДСМ ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека 11 години го партизирала Министерството за внатрешни работи, го претворила во МВРО-ВМРО, се обидувала да скрие убиства и ја злоупотребувала полицијата во пресметките со неистомислениците.

СДСМ: Владата одговорно управува со државните пари

Идивиди - 14.08.2017

Скопје, 14 август 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици, Владата предводена од СДСМ го намалува долгот и ја опоравува економијата, наведува СДСМ во реакција на денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја злоупотребуваше МВР, секој кој постапувал незаконски ќе одговора

А1 On - 14.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Сашо Павлоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го партизираше Министерството за внатрешни работи, го претвори во МВРО-ВМРО, се обидуваше да сокрие убиства и ја злоупотребуваше ...

СДСМ: Владата одговорно управува со државните пари

Либертас - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици, Владата предводена од СДСМ го намалува долгот и ја опоравува економијата, наведува СДСМ во реакција на денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Сител - 14.08.2017

СДСМ, во реакција на денешната изјава на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ кој побара одговорност за случајот во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во малолетници, порачува дека секој кој постапувал незаконски ќе одговора, а истовремено наведува дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните уште чекаат одговор во чии џебови завршуваат овие пари?

Канал5 - 14.08.2017

Со утрешната закажана аукција на државни хартии од вредност власта планира да ја задолжи Македонија за нови 44,7 милиони евра, обвинуваат од ...

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Канал5 - 14.08.2017

СДСМ, во реакција на денешната изјава на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ кој побара одговорност за случајот во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во малолетници, порачува дека секој кој постапувал незаконски ќе одговора, а истовремено наведува дека ...

СДСМ: Владата одговорно управува со државните пари

Канал5 - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици, владата предводена од СДСМ го намалува долгот и ја опоравува економијата, наведува СДСМ во денешната реакција. Според СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжувала граѓаните и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштита на криминалот во сопствените редови

Макфакс - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштитата на криминалот во сопствените редови и од очајничките обиди за блокирање на разрешувањето на Марко Зврлевски. Со неприфаќањето на Договорот за добрососедство со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ не се отажува од политиките ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со политиките на поделби и конфликти

Фокус - 14.08.2017

Од владејачката СДСМ денеска преку соопштение велат дека ВМРО-ДПМНЕ не се отажува од политиките на поделби и изолација и на создавање тензии и конфликти. -ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ширење манипулации за необврзувачката Нацрт – Стратегија за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се откажа од политиките на поделби и конфликти, Македонија оди напред, Владата ќе ги спроведе ...

Либертас - 14.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштитата на криминалот во сопствените редови и од очајничките обиди за блокирање на разрешувањето на Марко Зврлевски“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора...

Н.Македонија - 14.08.2017

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора СДСМ, во реакција на денешната изјава на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ кој побара одговорност за случајот во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во малолетници, порачува дека секој кој постапувал ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ му пречи успешната работа на министерот Николовски...

Н.Македонија - 14.08.2017

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ му пречи успешната работа на министерот Николовски - Очигледно е дека на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе му пречи успешната работа на министерот за земјоделство Љупчо Николовски и затоа постојано оди со глава во ѕид и продолжува со ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ одржаа трибина во Битола

Тера - 14.08.2017

Никола Груевски да си поднесе оставка од лидерската позиција во ВМРО ДПМНЕ, партијата да се извини за говорот на омраза и нападите на меѓунардоната заедница и нејзините дипломатски претставници во земјава, да отпочнат внатрепартиските реформи за ...

Груевски сигурен во задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи блиску да соработува со дијаспората каде повеќе години по ред има најголема поддршка. Токму затоа Груевски како лидер на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претставниците на задграничните комитети на партијата со цел да се разговара за ...

СДСМ: Преку одговорното управување со парите на граѓаните, Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 14.08.2017

Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните во изминатите 11 години кога парите од скапите, неконтролирани и тајни задолжувања се трошеа на луксуз, лажен барок и криминални тендери, реагираат од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици, Владата предводена од СДСМ го намалува долгот и ја ...

Слободен Печат - 14.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите кредити ги трошеше на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок и на тој начин направи јавен долг од над 50% од БДП.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици

Точка - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години неконтролирано ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите кредити ги трошеше на луксуз, криминални тендери, споменици и лажен барок и на тој начин направи јавен долг од над 50 отсто од БДП, велат од СДСМ.

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Телевизија Нова - 14.08.2017

СДСМ, во реакција на денешната изјава на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ кој побара одговорност за случајот во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во малолетници, порачува дека секој кој постапувал незаконски ќе одговора, а истовремено наведува дека ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја злоупотребуваше МВР, секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Локално - 14.08.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Сашо Павлоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го партизираше Министерството за внатрешни работи, го претвори во МВРО-ВМРО, се обидуваше да сокрие убиства и ја злоупотребуваше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја злоупотребуваше МВР, секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Слободен Печат - 14.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години го партизираше Министерството за внатрешни работи, го претвори во МВРО-ВМРО, се обидуваше да сокрие убиства и ја злоупотребуваше полицијата во пресметките со неистомислениците.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не се откажа од политиките на поделби и конфликти, Македонија оди напред

Слободен Печат - 14.08.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштитата на криминалот во сопствените редови и од очајничките обиди за блокирање на разрешувањето на Марко Зврлевски. Со неприфаќањето на Договорот за добрососедство со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ не се отажува од политиките ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со непоштедливата борба на државата со пожарите и со грижата на Николовски за ...

Слободен Печат - 14.08.2017

„Очигледно е дека на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе му пречи успешната работа на министерот за земјоделство Љупчо Николовски и затоа постојано оди со глава во ѕид и продолжува со неоснованите напади и обвинувања кон него.

СДСМ: Владата одговорно управува со државните пари

Локално - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше граѓаните за луксуз и споменици, Владата предводена од СДСМ го намалува долгот и ја опоравува економијата, наведува СДСМ во реакција на денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ му пречи успешната работа на министерот Николовски

Вечер - 14.08.2017

Очигледно е дека на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе му пречи успешната работа на министерот за земјоделство Љупчо Николовски и затоа постојано оди со глава во ѕид и продолжува со неоснованите напади и обвинувања кон него, се вели во реакцијата на СДСМ на ...

СДСМ: Македонија оди напред, Владата ќе ги спроведе зацртаните реформи

Вечер - 14.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од заштитата на криминалот во сопствените редови и од очајничките обиди за блокирање на разрешувањето на Марко Зврлевски. Со неприфаќањето на Договорот за добрососедство со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ не се отажува од политиките ...

СДСМ: Секој кој постапувал незаконски ќе одговора

Вечер - 14.08.2017

СДСМ, во реакција на денешната изјава на Сашо Павловски од ВМРО-ДПМНЕ кој побара одговорност за случајот во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во малолетници, порачува дека секој кој постапувал незаконски ќе одговора, а истовремено наведува дека ...

СДСМ: Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање и бегање од одговорност

Бизнис Вести - 14.08.2017

„Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање и бегање од одговорност. Напротив, постои професионализам, отчетност и ефикасност во работењето на МВР, а секој оној кој постапувал незаконски ќе понесе одговорност.