TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дербито од Првата фудбалска лига се игра во Струмица

ТВ21 - 26.11.2017

Дерби дуелот од Првата фудбалска лига попладнево во Струмица го играат Академија Пандев и шампионот Вардар. Тоа е натпревар од 8.коло, кој беше одложен поради настапите на „црвено-црните“ во Лига Европа, додека натпреварот од 17.коло двата тима ќе ...

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Канал5 - 26.11.2017

Првакот Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во домашното првенство откако попладнево во дуел од 8.коло (одложен) го совлада тимот на Академија Пандев како гостин со 2:0. Ова за „црвено-црните“ е четврта победа по ред.

Дербито од Првата фудбалска лига се игра во Струмица

Канал5 - 26.11.2017

Дерби дуелот од Првата фудбалска лига попладнево во Струмица го играат Академија Пандев и шампионот Вардар. Тоа е натпревар од 8.коло, кој беше одложен поради настапите на „црвено-црните“ во Лига Европа, додека натпреварот од 17.коло двата тима ќе ...

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Алсат-М - 26.11.2017

Првакот Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во домашното првенство откако попладнево во дуел од 8.коло (одложен) го совлада тимот на Академија Пандев како гостин со 2:0. Ова за „црвено-црните“ е четврта победа по ред.

Вардар славеше на дербито во Струмица

Телма - 26.11.2017

Вардар го забележа четвртиот триумф по ред откако на гостински терен ја совлада Академија Пандев со 2:0 во дерби дуелот заостанат од осмото коло во Првата македонска фудбалска лига кој беше одложен поради настапот на македонскиот првак во Лигата на ...

Вардар подобар во дербито со Академија Пандев

Нетпрес - 26.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во домашното првенство откако попладнево во одложениот дуел од 8-то коло на ПРвата македонска фудбалска лига го совлада тимот на Академија Пандев како гостин со 2:0.

За „Комити“ слушна цела Европа (Видео)

SportMedia - 26.11.2017

Помина точно една недела од прославата, 30 години од формирање на навивачката група „Комити“, а уште се збори за фештата која ја направија најверните навивачи на Вардар. На дуелот против Пелистер, „Комити“ прославија три децении постоење, а воедно ...

За Вардар нема друг избор во Струмица освен победа!

Sport 1 - 26.11.2017

Откако вчера Шкендија ја завери есенската титула на спектакуларен начин со убедлива победа во тетовското дерби со Ренова (6-1), за македнскиот шампион Вардар нема друг избор освен победнички да ја мине Струмица на денешното гостување кај ...

Вардар пак без класичен лев бек - Демири поради повреда не игра со Академија Пандев

SportMedia - 26.11.2017

Вардар има нови кадровски проблеми пред денешното гостување во Струмица кај Академија Пандев и повторно ќе игра без класичен лев бек поради повреда на Бесир Демири. Поранешниот младински репрезентативец на Македонија го повреди мускулот на ногата во ...

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Sport M - 26.11.2017

Првакот Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во домашното првенство откако попладнево во дуел од 8.коло (одложен) го совлада тимот на Академија Пандев како гостин со 2:0. Ова за „црвено-црните“ е четврта победа по ред.

МФЛ: Дерби натпревари во Струмица и Кратово

Сител - 26.11.2017

Попладнево се играат натпреварите од 17. првенствено коло во Македонија. Внимание привлекуваат дуелите во Струмица и Кратово каде гостуваат Вардар и Работнички: ДВОЈКИ, 17 КОЛО (13 Ч.) Академија Пандев – Вардар (меч од 8-то коло) Пелистер – Шкупи ...

Враќање во иднината, Академија Пандев и Вардар играат меч од 8. коло, сите останати го возат 17. круг

SportMedia - 26.11.2017

Интересно е актуелното 17. коло во домашното првенство, кое продолжува денеска, но само со уште три, наместо четири натпревари, по вчерашното дерби на Тетово, во кое Шкендија со победа од 6:1 против Ренова ја прослави есенската круна.

Гордост и сила ќе му дадат „Комити“ на Вардар во Струмица (Фото)

SportMedia - 26.11.2017

Навивачката група „Комити" тргнаа кон Струмица за да го бодрат Вардар во првиот меѓусебен дуел со хитот на првенството Академија Пандев. „30 години Гордост и Сила“ е мотото на симпатизерите на шампионот, а се однесува на јубилејната година во која ...

Познат составот на Вардар за дуелот со Академија Пандев

Вардар - 26.11.2017

Познат е составот со кој Вардар ќе се спротивстави во дербито против Академија Пандев на гостувањето во Струмица. На голот на нашиот тим ќе биде Филип Гачевски. Во одбраната ќе бидат Ховханес Хамбарџумјан, Дарко Велковски, Висар Муслиу и Дарко ...

Вардар гостува во Струмица, Работнички во Кратово

Алфа - 26.11.2017

Денеска се играат три натпревари од 17. коло во фудбалскиот шампионат на Македонија и еден заостанат од осмата рунда. Фудбалерите на Работнички му гостуваат на Силекс и ќе се обидат да стигнат до третиот натпревар во низа без пораз додека домашниот ...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Аце Стојков во својата Струмица „запечатува“ победа за Вардар

Екипа - 26.11.2017

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 17. КОЛО Скопје: СКОПЈЕ – ПОБЕДА (0-1) Гешоски 9′(п) Битола: ПЕЛИСТЕР – ШКУПИ (2-2) Маркоски 28′, Лукас Фереира 38′ – Љамчевски 80′(аг), Мухарем 86′ Струмица: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – ВАРДАР (0-2) Максимов 45’+1, Стојков 88′ ...

ФОТО: Најверните пристигнаа, комитска песна ечи во Струмица за Вардар!

Gol.mk - 26.11.2017

Академија Пандев се покажа како голем домаќин и на Вардар му дозволи да има свои навивачи на стадионот „Младост“ во Струмица, на првиот официјален дуел меѓу двете екипи оваа сезона за бодови во ПМФЛ.

Пелистер се разбуди на дербито на дното

SportMedia - 26.11.2017

Пелистер има предност од 2:0 против Шкупи, највисока по првиот дел на четирите првенствени дуели што се играат во моментов, а шампионот Вардар поведе со 1:0 во Струмица против Академија Пандев.

ВИДЕО: Максимов проработи кога е најпотребно, погоди против тврдите „пандевци“!

Gol.mk - 26.11.2017

Македонскиот шампион Вардар по тешка борба го отвори резултатот на гостувањето на „Младост“ кај Академија Пандев (0-1), со погодок пред самиот крај на првото полувреме кој го постигна Максим Максимов.

Ак. Пандев - Вардар 0:2 (КРАЈ)

Вардар - 26.11.2017

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ! Вардар оствари триумф во дербито против Академија Пандев со 0:2 со по еден гол во двете полувремиња. Освоени се вредни три бода од овој меч 0:2 88’ - ГООООООЛ! Стојков погоди во мрежата на Академија Пандев.

ВИДЕО: Голот на Максимов – Вардар во последните секунди со предност во Струмица!

Екипа - 26.11.2017

Вардар води со 0-1 на полувремето против Академија Пандев на стадионот „Младост“ во Струмица во заостанатиот натпревар од 8. коло во ПМФЛ. Вардар имаше само еден директен удар кон голот на „академците“ во првиот дел, оној на Максим Максимов буквално ...

ФОТО: „Комити“ славеа роденден на Вардар и во Струмица - во 70 минута гореа факли

Gol.mk - 26.11.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар слави 70. години постоење, а навивачката група на најтрофејниот колектив во нашата земја, популарните „Комити“ го одбележаа јубилејот и во Струмица. На „вечното дерби“ со Пелистер, навивачите направија вистинско ...

(ВИДЕО) По „Филип Втори“, „Комити“ го запалија и „Младост“ во Струмица

Спортклуб - 26.11.2017

Навивачите на Вардар, популарните „Комити“, имаат нова шанса да го бодрат својот клуб на едно гостување, што е вистинска реткост во нашиот фудбал. „Комитите“ денеска се во Струмица каде на дуелот помеѓу Академија Пандев и Вардар му даваат поддршка ...

ВИДЕО: Вардар ја освои Струмица, сонот за одбрана на титулата сè уште трае!

Gol.mk - 26.11.2017

Македонскиот шампион Вардар забележа тешка победа на гостувањето во Струмица кај Академија Пандев (0-2) и ја продолжи трката за првото место со Шкендија, која е официјално есенски првак и ја слави круната на паузата.

Вардар славеше во Струмица, Шкупи извлече бод кај Пелистер (Видео)

Спортски - 26.11.2017

Актуелниот македонски шампион, Вардар попладнево славеше на гостувањето кај Акедимија Пандев во Струмица со 0:2. На истекот од првото полувреме, Максимов го отвори резултатот во корист на црвено-црните, по што се замина на пауза.

Вардар ја освои Струмица: Максимов и Стојков им пресудија на „пандевци“

Sport 1 - 26.11.2017

Македонскиот шампион Вардар ја освои Струмица за да се врати на негативата од 11 бода во однос на есенскиот првак Шкендија, по денешата победа на скопските црвено-црни во Струмица со 2-0 против Академија Пандев.

Вардар рутински ја освои Струмица, Шкупи го смрзна Пелистер

SportMedia - 26.11.2017

Вардар рутински со половина сили ја освои Струмица и во првиот меѓусебен дуел во Првата лига ја победи Академија Пандев со 2:0, а вистинско чудо приреди Шкупи на гостувањето кај Пелситер во Битола.

Вардар ја освои Струмица, Силекс со пресврт го победи Работнички

Екипа - 26.11.2017

Актуелниот шампион Вардар успеа да слави на гостувањето во Струмица, совладувајќи го тимот на Академија Пандев со 0-2. Со тоа ја намали негативата во однос на Шкендија на 11 бода, а вардарци имаат одиграно и два меча помалку.

Вардар е во форма, победа против Академија Пандев во Струмица

24Фудбал - 26.11.2017

Вардар ја забележа четвртата победа по ред во домашното првенство овој пат во дербито кај Академија Пандев, триумф со 2-0 за големи три бода. По кризата во која освои само еден бод од три натпревари, Вардар влезе во форма и нареди четири победи по ...

Вардарци со два гола ја освоија Струмица

Вардар - 26.11.2017

Вредни три бода на Вардар во дуелот со Академија Пандев во дербито на колпото. „Црвено-црните“ успеаја да ги освојат бодовите од ова тешко гостување во Струмица, и тоа без примен гол. Во финишот од првото и пред крајот од вториот дел два пати беше ...

Вардар славеше во Струмица, дербито на дното за Победа

Алфа - 26.11.2017

Денеска се играа натпреварите од 17 коло во фудбалскиот шампионат на Македонија. Во натпреварот со кој се комплетираше осмата рунда од првенството Вардар како гостин ја совлада Академија Пандев со 2:0, а стрелци на головите беа Максим Максимов и Ацо ...

Вардар подобар од Академија Пандев, Силекс го совлада Работнички, Шкупи му ја украде победата на Пелистер

Спортклуб - 26.11.2017

Екипата на Академија Пандев го забележа вториот пораз на домашен терен сезонава, вкупно петти, откако актуелниот шампион Вардар славеше на „Младост“ во Струмица со 0:2. Во прекрасен амбиент се одигра дебито помеѓу двете екипи, „Младост“ беше солидно ...

Вардар со победа се враќа од Струмица, триумф над Академија Пандев

МКД - 26.11.2017

Вардар ја забележа четвртата победа по ред во домашното првенство овој пат во дербито кај Академија Пандев, триумф со 2-0 за големи три бода. По кризата во која освои само еден бод од три натпревари, Вардар влезе во форма и нареди четири победи по ...

Вардар подобар од Академија Пандев во заостанатиот дуел од осмото коло

А1 On - 26.11.2017

ФК Вардар ја продолжи својата победничка серија откако денеска на гостински терен го совлада тимот на Академија Пандев со 2-0. Дуелот помеѓу Вардар и Академија Пандев беше одложен натпревар од осмото коло, а со победата Вардар ја продолжи својата ...

Вардар триумфално во Струмица, Работнички прокоцка предност против Силекс

СуперСпорт - 26.11.2017

Актуелниот шампион на Македонија, Вардар без многу мака со 2:0 го совлада тимот на Академија Пандев во Струмица. Избраниците на Чеде Јаневски со тоа стигнаа до четврта победа по ред со што не и дозволија на Шкендија дополнително да се одлепи на ...

Стојанов: Покажавме преголем респект кон Вардар

Gol.mk - 26.11.2017

Академија Пандев пред својата публика ретко губи, но денес тимот беше надигран од Вардар во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Стратегот Панче Стојанов им ја честита победата на вардарци, но вели дека неговиот тим покажал преголем респект кон ...

Вардар подобар од А.Пандев

Сител - 26.11.2017

Вардар дојде до водство во судиското надополнување. Почна да тече втората минута од продолжението, Хамбарџумјан нафрли од десната страна, а Максимов со глава од 3-4 метри погоди во долниот десен агол од голот на Вујанац, за водство на ...

Девет месеци и 14 меча без пораз во ЛШ: Нема јунаци кои ќе ги победат вардарци

24 Ракомет - 26.11.2017

Ракометарите на Вардар го играат најдобриот ракомет и понатаму во Европа и се недопирливи, а веќе врзаа две убави серии во коишто ниту еден тим не успеа да го најде начинот како да ги совлада.

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Канал 77 - 26.11.2017

Првакот Вардар успеа да ја продолжи серијата победи во домашното првенство откако попладнево во дуел од 8.коло (одложен) го совлада тимот на Академија Пандев како гостин со 2:0. Ова за „црвено-црните“ е четврта победа по ред.

Вардар славеше во Струмица, дербито на дното за Победа

Република - 26.11.2017

Денеска се играа натпреварите од 17 коло во фудбалскиот шампионат на Македонија. Во натпреварот со кој се комплетираше осмата рунда од првенството Вардар како гостин ја совлада Академија Пандев со 2:0, а стрелци на головите беа Максим Максимов и Ацо ...

Вардар славеше во Струмица, дербито на дното за Победа

Вечер Прес - 26.11.2017

Во дербито на дното Победа стигна до трите бода откако стрелец на единствениот погодок на мечот со Скопје беше Благоја Гешоски од пенал. Силекс славеше над Работнички со 2:1. Гостите поведоа со голот на Остоја Стјепановиќ, а пресвртот го донесоа ...

Спектаклот на навивачите на Вардар ги воодушеви сите: Комити во петте најдобри навивачки групи во Европа (ВИДЕО)

Sport M - 25.11.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ минатиот викенд прославија 30 години од нивното постоење. Покрај оваа прослава „Комитите“ го прославија и 70 годишното постоење на својот омилен клуб, ФК Вардар.

Спектаклот на навивачите на Вардар ги воодушеви сите: Комити во петте најдобри навивачки групи во Европа (ВИДЕО)

Курир - 25.11.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ минатиот викенд прославија 30 години од нивното постоење. Покрај оваа прослава „Комитите“ го прославија и 70 годишното постоење на својот омилен клуб, ФК Вардар.

Комити влегоа во топ 5 навивачки групи во Европа – Спектаклот ги воодушеви сите (видео)

Вечер Прес - 25.11.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ минатиот викенд прославија 30 години од нивното постоење. Покрај оваа прослава „Комитите“ го прославија и 70 годишното постоење на својот омилен клуб, ФК Вардар.

Комити влегоа во топ 5 навивачки групи во Европа – Спектаклот ги воодушеви сите (видео)

Република - 25.11.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ минатиот викенд прославија 30 години од нивното постоење. Покрај оваа прослава „Комитите“ го прославија и 70 годишното постоење на својот омилен клуб, ФК Вардар.

Комитите се најдоа помеѓу најдобрите навивачки групи во Европа

Скопје инфо - 25.11.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ минатиот викенд прославија 30 години од нивното постоење. Покрај оваа прослава „Комитите“ го прославија и 70 годишното постоење на својот омилен клуб, ФК Вардар.

Спетакл во Струмица: Вардар доаѓа со „Комити“, Академија Пандев отвора уште една трибина

Спортклуб - 24.11.2017

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Вардар в недела ќе биде шлаг на есенскиот дел од сезоната за нашиот клуб. Интересот во Струмица е огромен поради што Академија Пандев донесе одлука да ги отвори вратите и на северната трибина од градскиот стадион ...

„Комити“ конечно ќе може да гостуваат некаде: Академија Пандев подготвува „спектакл“ со Вардар!

Екипа - 24.11.2017

Од раководството на Академија Пандев се одлучија, за разлика од претходните првенствени натпревари, да ги отворат вратите на сите трибини на стадионот „Младост“ за неделниот натпревар против Вардар во Струмица.

Струмица е отворена за гости: Вардар в недела ќе има поддршка од Комити

Sport 1 - 24.11.2017

Дебитантот во првата фудбалска лига, Академија Пандев в недела од 13 часот на стадионот „Младост“ ќе го дочека македонскиот шампион Вардар, а „пандевци“ за разлика од другите македонски клубови реши да ги отвори вратите и за навивачите на ...

Празник за фудбалот во Струмица, спектаклот ќе го „зачинат“ Комитите

24Фудбал - 24.11.2017

За дуелот помеѓу Академија Пандев и Вардар се очекуваат полни трибини на стадионот „Младост“ во Струмица. Викендов се игра 17 коло од Првата македонска фудбалска лига, а дебитантот во најсилниот фудбалски шампионат во нашата земја, Академија Пандев ...

Младинска женска лига: Металург со максимални пет победи

24 Ракомет - 24.11.2017

Ракометарките на Металург кои играат за овој тим во младинска конкуренција се наоѓаат на врвот после шест кола и имаат максимални 15 бода бидејќи во едно коло беа слободни. Тие и во последното коло беа сигурни и тоа во дерби дуелот против Вардар ...

Вардар ги почна подготовките за гостувањето кај Академија Пандев

Вардар - 24.11.2017

Нема одмор за екипата на Вардар. Утринава експедицијата пристигна во Скопје од гостувањето во Санкт Петербург и натпреварот со Зенит, и веднаш ги почна подготовките за следниот престојен натпревар против Академија Пандев.

„Младост“ ќе биде исполнет в недела, „Комитите“ најавија присуство во Струмица

Gol.mk - 24.11.2017

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Вардар в недела ќе биде шлаг на есенскиот дел од сезоната за струмичкиот клуб. Интересот во градот на капитенот на репрезентацијата е огромен, поради што Академија Пандев донесе одлука да ги отвори вратите и на ...

Третото коло од Вардар Јуниор лигата се игра во Скопје и Велес

Вардар - 24.11.2017

Натпреварите од третото коло од Вардар Јуниор лигата ќе се играат во Скопје и во Велес. Колото стартува викендов, во сабота 25 ноември, а ќе се заврши следниот викенд во недела, 3 декември во Велес.

Комити се "пробија" и до Санкт Петербург (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2017

„За тебе Вардаре и то Сибир малку е“ е позната парола на најверните вардарови навивачи, кои својот миленик никаде не го оставаат сам. Така и денеска, Комити се „пробија“ со Санкт Петербург за да му дадат поддршка на македонскиот шампион и неговата ...

Тетовци со срце играат под брендот на Вардар

Вардар - 23.11.2017

Балтепе Вардар минатата година ја почна соработката со Ракометната академија Вардар, а сезонава за првпат се вклучи и во Вардар Јуниор лигата. Момчињата од Тетово се натпреваруваат во сите три машки категории 2002/03, 2004/05 и 2006/07.

Премиера на официјалното видео 30 години Комити Запад

Оff.net - 23.11.2017

Комити се формирани на 4 јуни 1987-ма, а на 4 јуни 2017-та РК Вардар се вивна највисоко на европското небо. Сезонава за нив е историска од многу причини. РК Вардар стана европски првак, ФК Вардар влезе во групи во ЛЕ.

Вардарци со згуснат распоред до крајот на годината

Канал5 - 21.11.2017

Македонскиот првак Вардар го очекува згуснат распоред, како на домашната така и на меѓународната сцена. Вардарци веќе во четврток (23 ноември) ќе гостуваат во Санкт Петербург кај Зенит во претпоследниот меч од УЕФА Лига Европа.

Вардарци со згуснат распоред до крајот на годината

Алсат-М - 21.11.2017

Македонскиот првак Вардар го очекува згуснат распоред, како на домашната така и на меѓународната сцена. Вардарци веќе во четврток (23 ноември) ќе гостуваат во Санкт Петербург кај Зенит во претпоследниот меч од УЕФА Лига Европа.

Вардарци со преполн распоред

ЗаЗабава - 21.11.2017

Вардар го очекува згуснат распоред, како на домашната така и на меѓународната сцена. Вардарци веќе во четврток (23 ноември) ќе гостуваат во Санкт Петербург кај Зенит во претпоследниот меч од УЕФА Лига Европа.

Спектаклот на Комити - шести најпосетен во бивша Југославија

Sport 1 - 21.11.2017

Македонското „ел класико“ помеѓу вечните ривали Вардар и Пелистер, кое се одигра завршавечер на Националната Арена „Филип Втори“ е шести најгледан меч викендов на просторот на поранешна Југославија.

(ВИДЕО) И светот слушна за шоуто на „Комити“

Спортклуб - 21.11.2017

„Комити“ во неделата прославија 30 години постоење на македонската навивачка сцена. Најверните вардарови навивачи во голем стил го прославија својот роденден и тоа на дербито на Македонија помеѓу нивиот Вардар и битолски Пелистер.

Ништо од планот на Вардар, ФФМ одлучи мечот со Академија Пандев да се игра во Струмица

SportMedia - 21.11.2017

Ништо од планот на Вардар, прво да го одигра мечот од 16. коло со Академија Пандев во Скопје, а потоа да се бара термин за одложениот дуел со истата екипа од осмата рунда, поради обврските на шампионот во Европа.

ФФМ му смести на Вардар гостување на враќање од Санкт Петербург

Sport 1 - 21.11.2017

Македонскиот шампион Вардар иако се надеваше дека претстојниот дуел со Академија Пандев ќе го одигра во ноќен термин во Скопје, за да добие уште некој час повеќе за одмор и подготовка поради гостувањето во Санкт Петербург кај Зенит, Фудбалската ...

Академија Пандев и Вардар в недела во Струмица ќе го играат заостанатиот меч од 8. коло

Екипа - 21.11.2017

Заостанатиот натпревар меѓу Академија Пандев и Вардар од 8. коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра в недела од 13 часот во Струмица. Иако првично беше најавено дека в недела, сепак, ќе се игра дуелот од редовното 17.

ФФМ не го прифати барањето на Вардар: Против Академија Пандев од 13.00 часот

Gol.mk - 21.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, влегува во одлична форма во домашното првенство, откако во последните три натпревари забележа исто толку победи. Сега пред вардарци е нов предизвик во Лига Европа и гостување во далечната Русија, кај Зенит, па ...

Вардар Јуниор лига: Кале Вардар најдобар во двете категории

Вардар - 21.11.2017

Најголемиот проект на Ракометната академија Вардар, Вардар Јуниор лигата во второто коло гостуваше во Скопје и Кичево. Колото стартуваше на 5 ноември годинава, а се доигра викендот на 18 и 19 ноември.

Вардар Јуниор лига: Кале, Карпош и Бисинов најдобри по второто коло

Вардар - 21.11.2017

Возбудливи викенди ни приредија нашите млади ракометари од најголемата лига наменета за деца, Вардар Јуниор лигата. Организаторот на лигата, Ракометната академија Вардар, второто коло го реализираше во два викенда, односно почнавме на 5 ноември, а ...

Кои беа Комитите во минатото

Оff.net - 20.11.2017

Имаме три историски видеа за гледање со Комитите од почетокот на 90-те, од едно друго време и со други ликови кои ги удрија темелите на западната трибина. Пејат слични и некои исти навивачки песни, но создаваат многу пожестока атмосфера и се многу ...

Вардар го доби вечното дерби, „Комитите“ го прославија јубилејот

Кајгана - 20.11.2017

Вардар го совлада Пелистер со 3:0 во големото дерби на македонскиот фудбал, кое овојпат беше „зачинето“ и со прославата на навивачката група „Комити“ на два јубилеи – 30 години навивачка група и 70 години од основањето на нивниот омилен клуб.

Јаневски: За мене и за сите играчи што минале низ историјата на Вардар ова се специјални моменти

SportMedia - 20.11.2017

Чедомир Јаневски е човек за историја во Вардар, а неговото име трајно ќе биде запишано во аналите на клубот. Тој е првиот тренер што го одвел Вардар во групна фаза во европските натпреварувања, а вчера се најде во славеничка улога и како стратег на ...

Вардар сака нова ноќна журка, од 18 часот на Арената ќе гостуваат и Академците на Пандев?

SportMedia - 20.11.2017

Вардар сака да игра ново прволигашко дерби во ноќен термин, а тоа го најави тренерот Чедомир Јаневски. Во недела на шампионот ќе му гостува најпријатното изненадување сезонава, Академија Пандев и првиот меѓусебен меч на овие две екипи, можно е да се ...

ВИДЕО: „Комити“ со најголемо пиротехничко шоу во Македонија

Sport M - 20.11.2017

По повод 70 години од формирањето на ФК Вардар, навивачката група „Комити“ приредија пиротехничко шоу кое е најголемо досега во ...

Вардар побара да игра под рефлектори и против Академија Пандев

Gol.mk - 20.11.2017

Македонскиот шампион Вардар врза три победи во серија во ПМФЛ и не се откажува од потера кон Шкендија во борбата за титулата. Победата и амбиентот на „Филип втори“ вчера попладне, кога Вардар го совлада Пелистер со 1-0, му се допадна на тренерот ...

Пелистер загуби во „вечното дерби“, судијата Ставрев главен актер

Тера - 20.11.2017

Вардар го совлада Пелистер со 1-0 во големото дерби на македонскиот фудбал, кое овојпат беше „зачинето“ и со прославата на навивачката група „Комити“ на два јубилеи – 30 години навивачка група и 70 години од основањето на нивниот омилен клуб.

Видео: Комити го приредија најголемото пиротехничко шоу и го запалија "западот"

Скопје инфо - 20.11.2017

Навивачката група „Комити“ во 48 минута ја прекина фудбалската игра на „Филип Втори“ Арената со најголемото пиротехничко шоу досега приредено во нашата земја. Во чест на ФК Вардар, кој е формиран во 1948 година, во 48 минута на трибината на ...

Вардар го доби вечното дерби, „Комитите“ го прославија јубилејот

Канал 77 - 20.11.2017

Вардар го совлада Пелистер со 3:0 во големото дерби на македонскиот фудбал, кое овојпат беше „зачинето“ и со прославата на навивачката група „Комити“ на два јубилеи – 30 години навивачка група и 70 години од основањето на нивниот омилен клуб.