TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иницијативата „За заедничка Македонија“ и денеска со порака за унитарна Македонија

Р.С.Европа - 26.03.2017

Десетици поддржувачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија и повторно упатија порака за заедничка и унитарна Македонија, против ...

„За заедничка Македонија“ со жолто-црвена порака од скопскиот плоштад

МКД - 26.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија и повторно упатија порака за заедничка и унитарна Македонија, против „тиранската ...

На нозе и Македонците во Швајцарија

Вест - 26.03.2017

Македонците во Швајцарија викендов одржаа протестен марш. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија. "Секој граѓанин кој живее во Република Македонија и надвор од границите нема да дозволи кантонизација и ...

Црвено-жолта порака од скопскиот плоштад: Да се повлече албанската платформа

Канал5 - 26.03.2017

Со црвено жолт „хаштаг“ формиран од млади лица на плоштадот Македонија во Скопје, се одбележа 28-миот ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“. Со овој симбол поддржувачите на иницијативата испраќаат пораки за зачувување на ...

ХЕПЕНИНГ НА „ШКОЛКА“: Со музика за унитарна Македонија и против тиранската платформа

Телеграф - 26.03.2017

Богдан Илиевски од иницијативата „За заедничка Македонија“ рече дека оваа е многу успешна недела за граѓанскиот сектор во Република Македонија На музичкиот хепенинг кој денеска се одржа во паркот кај „Школка“ од иницијативата „За заедничка ...

,,За заедничка Македонија‘‘: Нема да дозволиме спикер на собранието кој нема да ја отфрли Тиранската платформа

Сител - 26.03.2017

Младите подржувачи на иницијативата за заедничка Македонија на Плоштадот во Скопје со перформанс во жлто црвена боја. Симболично го направија заштитниот знак на иницијативата кој означува 4 Илинден.

Развиорени македонски знамиња во Австралија: И Македонците од Канбера против Тиранската платформа

Република - 26.03.2017

И Македонците од Канбера, главниот град на Австралија застануваат во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација на државата.

Развиорени македонски знамиња во Австралија: И Македонците од Канбера против Тиранската платформа (ФОТО)

Нетпрес - 26.03.2017

Порачуваат дека нема да дозволат да се променат името, знамето, химната и државниот грб. Дијаспората на дело покажува како се сака татковината. Тие нема да дозволат СДСМ и Зоран Заев со антимакедонската политика да удрат врз темелите на македонската ...

Развиорени македонски знамиња во Австралија: И Македонците од Канбера против Тиранската платформа

Press24 - 26.03.2017

И Македонците од Канбера, главниот град на Австралија застануваат во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација на државата.

ФОТО: Симболична црвено-жолта порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА упатена од скопскиот плоштад

Нетпрес - 26.03.2017

Поддржувчите денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија и повторно дадоа поддршка за заедничка и унитарна држава. Најавија дека протестите продолжуваат и во текот на утрешниот ден, ...

Илиевски: Сите политички субјекти мора да ја отфрлат Тиранската платформа

Република - 26.03.2017

– Сите политички субјекти мора да ја отфрлат Тиранската платформа и нејзината суштина без никакви обиди за нејзино претолкување или замаскирање со друго име или на друг начин таа да биде презентирана – изјави Богдан Илиевски, еден од организаторите ...

Црвено-жолта порака „За Заедничка Македонија“ упатена од скопскиот плоштад

Република - 26.03.2017

Иницијативата За Заедничка Македонија продолжува со креативни активности за време на викендите, како што беше пракса и до сега. Поддржувачите денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на ...

ФОТО: Симболична црвено-жолта порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА упатена од скопскиот плоштад

Press24 - 26.03.2017

Иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА продолжува со креативни активности за време на викендите, како што беше пракса и до сега. Поддржувчите денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија ...

Илиевски: Не смее да биде избран претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа

Нетпрес - 26.03.2017

Не сакаме држава која во скора иднина со вакви документи би го доживеала и својот крај, истакна Илиевски. Вели дека сите политички субјекти мора да ја отфрлат Тиранската платформа и нејзината суштина без никакви обиди за, како што вели, нејзино ...

Развиорени македонски знамиња во Австралија: И Македонците од Канбера против Тиранската платформа (ФОТО)

Курир - 26.03.2017

И Македонците од Канбера, главниот град на Австралија застануваат во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација на државата.

Наместо протестен марш акција за мерење на крвен притисок

Вечер - 26.03.2017

Наместо протестен марш иницијативата "За заедничка Македонија", во Струмица, организираше акција за бесплатно мерење на крвниот притисок и шеќерот во крвта. Голем број граѓани ја поддржаа ваквата акција, дојдоа да го проверат нивното здравје, но ...

ФОТО: Симболична црвено-жолта порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА упатена од скопскиот плоштад

Курир - 26.03.2017

Иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА продолжува со креативни активности за време на викендите, како што беше пракса и до сега. Поддржувчите денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија ...

Илиевски: Не смее да биде избран претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа

Курир - 26.03.2017

Не смее да биде избран Претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа и да ја осуди нејзината суштина, порача денеска на плоштадот Македонија еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ...

„Црвено жолто“ за заедничка и унитарна Македонија

Алфа - 26.03.2017

Заштитниот знак на иницијативата За Заедничка Македонија е денешната порака која ја упатија од градскиот плоштад во Скопје. Обоени во боите на Македонија повторно дадоа поддршка за заедничка и унитарна држава.

Илиевски: Не смее да биде избран претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа

Пулс24 - 26.03.2017

Не смее да биде избран Претседател на Собранието кој што нема да се откаже од Тиранската платформа и да ја осуди нејзината суштина, порача денеска на плоштадот Македонија еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ и денеска со порака за унитарна Македонија

Телевизија Нова - 26.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ денеска на скопскиот плоштад симболично го направија заштитниот знак на иницијативата во боите на Македонија и повторно упатија порака за заедничка и унитарна Македонија, против „тиранската ...

Симболична црвено-жолта порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА упатена од скопскиот плоштад

Телевизија Нова - 26.03.2017

Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија со креативен начин на плоштадот Македонија го обележаа 28 ден од започнувањето на протестите. Поддржувачите формираа симбол со жолта и црвена боја и повторно испратија порака за зачувување на ...

„За заедничка Македонија“ - наместо протест цртање знамиња

Р.С.Европа - 25.03.2017

Деца цртаат македонски знамиња на настанот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Градскиот парк во Скопје. Организаторите за денеска најавија музика, млади и позитивна енергија, оти , како што велат, така се сака Македонија.

Македонците во Швајцарија „За заедничка Македонија“: Нема да дозволиме кантонизација и федерализација

Република - 25.03.2017

Македонците во Швајцарија денеска одржаа протестен марш За заедничка Македонија. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија. -Секој граѓанин кој живее во Република Македонија и надвор од границите нема да дозволи ...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ денеска со децата цртаат знамиња

Локално - 25.03.2017

Деца цртаат македонски знамиња на настанот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Градскиот парк во Скопје. Организаторите за денеска најавија музика, млади и позитивна енергија, оти , како што велат, така се сака Македонија.

Македонците во Швајцарија: Нема да дозволиме кантонизација и федерализација, ќе застанеме во одбрана на унитарна ...

Курир - 25.03.2017

Македонците во Швајцарија денеска одржаа протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија. -Секој граѓанин кој живее во Република Македонија и надвор од границите нема да дозволи ...

Македонците во Швајцарија: Нема да дозволиме кантонизација и федерализација, ќе застанеме во одбрана на унитарна ...

Пулс24 - 25.03.2017

Македонците во Швајцарија денеска одржаа протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија. Секој граѓанин кој живее во Република Македонија и надвор од границите нема да дозволи ...

Протести во Скопје - Претседателот на Собранието да ја отфрли тиранската влада

Р.С.Европа - 24.03.2017

Со багери и транспаренти против тиранска влада, демонстантите на иницијативата за „Заедничка Македонија и вечерва маршираат на истата рута од Владата до Собранието на Македонија. Илјадници граѓани веќе четврта недела протестираат во Скопје и други ...

Протестен марш на иницијативата “За заедничка Македонија”

Алсат-М - 27.04.2017

За конечен излез од кризата и решение на оваа многу комплицирана состојба во која се наоѓа Македонија бараме одржување на нови парламентарни избори, изјави Богдан Илиевски од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

„За заедничка Македонија“: Нема да има претседател на Собранието ако не ја отфрли тиранската платформа

МКД - 24.03.2017

И денеска во Скопје, 26 пат по ред, се одржа протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ на која повторно беше испратена пораката против прифаќањето на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на државата.

Во Охрид по 23-ти пат протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 24.03.2017

Движењето „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, од каде низ ...

Протест на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Струмица

Сител - 11.04.2017

Тиранската платформа има единствена цел - внесување на Уставот од Косово во Македонија, но и предизвикување меѓумакедонски судир, порачаа вечерва говорниците на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

26 ден протести-нема Тиранска влада

Вест - 24.03.2017

26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва на улица се излезе и со градежна механизација. Граѓаните го изразуваат своето незадоволство од прифаѓањето на платформата од Тирана која предвидува воведување на двојазичност и ...

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Канал5 - 24.03.2017

Четири недели граѓанската инцијатива „За заедничка Макеформа и идна федерализација на Македонија. На денешните протести поддршка им дадоа градежните работници со тешка механизација дојдоа на протести и рекоа дека цврсто стојат на ставот Македонија ...

СО БАГЕРИ ПРОТИВ ПЛАТФОРМИ: Победа, на 24 март нема тиранска влада (ФОТО)

Телеграф - 24.03.2017

Според нив, целта засега е постигната и на 24 март нема тиранска влада како што најави Зоран Заев но оти не се откажуваат се до крајната цел а тоа е распишување на нови избори што поскоро Со багери на улица се спротиставуваме на платформи направени ...

Целта ни е голема, борбата смислена – за заедничка Македонија (СНИМКА ОД ДРОН)

Република - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: За заедничка Македонија маршира 26-ти: Победа, нема да ви помине нема Тиранска Влада

Вечер - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Багеристите се тука (ФОТО)

Вечер - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со својата градежна механизација дадоа поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

ФОТОГАЛЕРИЈА: За заедничка Македонија маршира 26-ти: Победа, нема да ви помине нема Тиранска Влада

Нетпрес - 24.03.2017

Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија поддршка за неговите досегашни одлуки. Од иницијативата ги повторија своите барања – безусловно ...

ФОТО: Битолчани масовно на протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 24.03.2017

Граѓаните на Битола повторно протестираа за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Велат дека нема да дозволат никакви платформи од туѓи држави, како и менување на државните симболи, односно знамето, химната и државниот ...

Градежниците со поддршка за заедничка Македонија: Багеристите се тука (ФОТО)

Курир - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со својата градежна механизација дадоа поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

ФОТО: Берово 19-ти ден маршира ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Струмица со јасна порака: „СТОП" за Тиранската платформа

Вечер - 24.03.2017

Струмичани и вечерва со протестен марш ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". – Кај граѓаните има насобрано голем гнев последниве три години откако СДСМ и Тирана работат против севкупните македонски интереси.

Охриѓани на нозе: Демонстративно ја отфрламе Тиранската платформа

Press24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, ...

Петрушевски: Имаме зацртана точка, а тоа е отфрлање на платформата

Вечер - 24.03.2017

Денес е 26 ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија. И денес како и во сите денови коишто поминаа ние имаме една зацртана точка односно цел, а тоа е отфрлање на Тиранската платформа, изјави актерот Владо Петрушевски за ТВ Нова.

Битолчани масовно на протест за заедничка Македонија

Република - 24.03.2017

Граѓаните на Битола повторно протестираа за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат никакви платформи од туѓи држави, како и менување на државните симболи, односно знамето, химната и државниот ...

ФОТО: Багеристите денеска со поддршка „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА"

Press24 - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со тешка градежна механизација даваат поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

Берово е за единствена и заедничка Македонија

Република - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Струмица за заедничка Македонија: На народот му е доста и од циничното понижување од дипломатите

Република - 24.03.2017

Струмичани и вечерва со протестен марш ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. – Кај граѓаните има насобрано голем гнев последниве три години откако СДСМ и Тирана работат против севкупните македонски интереси.

ФОТОГАЛЕРИЈА: За заедничка Македонија маршира 26-ти: Победа, нема да ви помине нема Тиранска Влада

Курир - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Петрушевски: Имаме зацртана точка, а тоа е отфрлање на платформата

Press24 - 24.03.2017

Денес е 26 ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија. И денес како и во сите денови коишто поминаа ние имаме една зацртана точка односно цел, а тоа е отфрлање на Тиранската платформа, изјави актерот Владо Петрушевски за ТВ Нова.

ФОТО: Битолчани вечерва масовно кажаа НЕ за тиранската платформа

Press24 - 24.03.2017

Граѓаните на Битола повторно протестираа за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат никакви платформи од туѓи држави, како и менување на државните симболи, односно знамето, химната и државниот ...

Градежна механизација на протестот „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА"

Вечер - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со тешка градежна механизација даваат поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

СНИМКИ ОД ДРОН: Македонија 26-ти ден на нозе, река луѓе на улиците

Press24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

В понеделник охриѓани во Скопје: Целта е Македонија да биде претворена во бегалски камп без Македонци

Република - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, ...

Петрушевски: Имаме зацртана точка, а тоа е отфрлање на платформата

Курир - 24.03.2017

Денес е 26 ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија. И денес како и во сите денови коишто поминаа ние имаме една зацртана точка односно цел, а тоа е отфрлање на Тиранската платформа, изјави актерот Владо Петрушевски за ТВ Нова.

ФОТО: Кичевчани масовно кажаа „НЕ" за Тиранската платформа

Вечер - 24.03.2017

Кичевчани уште еднаш излегоа на улиците во градот за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Порачаа дека нема да дозволат да се воведе Тиранската платформа, ниту двојазичност на целата територија на ...

Виница со масовна поддршка „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА"

Press24 - 24.03.2017

Граѓаните на Виница повторно масовно излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат воведување на Тиранска платформа.

Берово 19-ти ден маршира ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Македонија 26-ти ден на нозе против Тиранската платформа – СНИМКА ОД ДРОН

Вечер - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Струмица со јасна порака: „СТОП“ за Тиранската платформа

Press24 - 24.03.2017

Струмичани и вечерва со протестен марш ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. – Кај граѓаните има насобрано голем гнев последниве три години откако СДСМ и Тирана работат против севкупните македонски интереси.

Охриѓани 23-ти ден на нозе: Демонстративно ја отфрламе Тиранската платформа

Вечер - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов" и булеварот „Македонски Просветители", ...

И вечерва „грми" во Скопје: "Секој еден од нас носи делче од оваа победа"

Press24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Градежниците со поддршка за заедничка Македонија: Багеристите се тука (ФОТО)

Нетпрес - 24.03.2017

Багеристите даваат поддршка на протестот јасно искажувајќи дека бараат зачувување на унитарноста на Република ...

ФОТО: Кичевчани масовно кажаа „НЕ“ за Тиранската платформа

Курир - 24.03.2017

Кичевчани уште еднаш излегоа на улиците во градот за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Порачаа дека нема да дозволат да се воведе Тиранската платформа, ниту двојазичност на целата територија на ...

ФОТО: Битолчани масовно на протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 24.03.2017

Граѓаните на Битола повторно протестираа за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат никакви платформи од туѓи држави, како и менување на државните симболи, односно знамето, химната и државниот ...

Граѓаните на Виница со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 24.03.2017

Граѓаните на Виница повторно масовно излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат воведување на Тиранска платформа.

ФОТО: Градежна механизација на протестот „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Курир - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со тешка градежна механизација даваат поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

Берово 19-ти ден маршира ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Македонија 26-ти ден на нозе против Тиранската платформа – СНИМКА ОД ДРОН

Курир - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Се протестира против двојазичност, овој пат и со градежна механизација

Фактор - 24.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ 26-ти ден маршираат во Скопје. На скоро еден месец од протестите, тие се истрајни во својата намера. Демонстрантите денеска побараа претседателот на Собранието да ја осуди и отфрли тиранската ...

Струмица со јасна порака: „СТОП“ за Тиранската платформа

Курир - 24.03.2017

Струмичани и вечерва со протестен марш ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. – Кај граѓаните има насобрано голем гнев последниве три години откако СДСМ и Тирана работат против севкупните македонски интереси.

Охриѓани 23-ти ден на нозе: Демонстративно ја отфрламе Тиранската платформа

Курир - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, ...

За заедничка Македонија маршира 26-ти: Победа, нема да ви помине нема Тиранска Влада

Пулс24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 26. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата до Собранието на Република Македонија и застанаа пред народната канцеларија на претседателот Иванов и му изразија ...

Охрид 23-ти ден на нозе: Демонстративно ја отфрламе Тиранската платформа

Пулс24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, ...

Кичевчани масовно кажаа „НЕ“ за Тиранската платформа

Пулс24 - 24.03.2017

Кичевчани уште еднаш излегоа на улиците во градот за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Порачаа дека нема да дозволат да се воведе Тиранската платформа, ниту двојазичност на целата територија на ...

19-ти ден како Берово маршира ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Струмица со јасна порака: „СТОП“ за Тиранската платформа

Пулс24 - 24.03.2017

Струмичани и вечерва со протестен марш ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. – Кај граѓаните има насобрано голем гнев последниве три години откако СДСМ и Тирана работат против севкупните македонски интереси.

Битолчани масовно на протест против Тиранската платформа

Пулс24 - 24.03.2017

Граѓаните на Битола повторно протестираа за поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Велат дека нема да дозволат никакви платформи од туѓи држави, како и менување на државните симболи, односно знамето, химната и државниот ...

Градежна механизација на протестот „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Пулс24 - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со тешка градежна механизација даваат поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во неа.

Кривогаштани исправено на нозе “За заедничка Македонија” – ДРОН ВИДЕО

Маркукуле - 24.03.2017

Македонија речиси цел месец е на нозе! Народот се крена против така наречената албанска платформа и против формирањето на влада која ќе работи на реализација на странско сценарио. Покрај масовните граѓански собири во поголемите градови, на нозе се и ...

ВИДЕО: Градежниците со поддршка „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 24.03.2017

Багеристи денеска во Скопје со својата градежна механизација дадоа поддршка на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Излегувајќи на протестите со механизација се спротивствуваат на Тиранската платформа и точките во ...

БЕРОВО: 19-ти ден протести „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 24.03.2017

Беровчани и денес, 19-ти ден по ред, се приклучува на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од Берово порачуваат дека нема да дозволат федерализација на Македонија и се противат на реализирање на Тиранската ...

Во Охрид по 23-ти пат протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 24.03.2017

Движењето „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски Просветители“, од каде низ ...

Петрушевски: Имаме зацртана точка, а тоа е отфрлање на платформата

Телевизија Нова - 24.03.2017

Денес е 26 ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија. И денес како и во сите денови коишто поминаа ние имаме една зацртана точка односно цел, а тоа е отфрлање на Тиранската платформа, изјави актерот Владо Петрушевски за ТВ Нова.

„За заедничка Македонија“: Ова е марш за идните генерации

МКД - 23.03.2017

Под мотото „Ова е марш за идните генерации“, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 25-ти пат одржа протестен марш во Скопје, кој што почна од пред Владата до Собранието на Република Македонија.

МАКЕДОНИЈА Е СОПСТВЕНОСТ НА СИТЕ ГЕНЕРАЦИИ: И најмладите излегоа за унитарност (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 23.03.2017

Ова е револуција на мајките кои ја знаат иднината и ја гледаат, за своите деца. Нема иднина врз Тиранска платформа. Ова на вечерашниот протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Скопје го порача Борис Дамовски, член на ...

ПОВИК ЗА СПЛОТЕНОСТ И РАЗУМ: Низ цела држава масовни протести за заедничка Македонија

Телеграф - 23.03.2017

Граѓаните категорични дека ќе останат на улица сè додека не се исполнат нивните барања за зачувување на унитарноста на државата Голем број граѓани на Гевгелија ќе ѝ даваат силна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ сè додека ...

МАСОВЕН ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ: Младите генерации излегоа „За заедничка Македонија“ (ВО ЖИВО)

Телеграф - 23.03.2017

Протестите во главниот град се одржуваат секојдневно и ја пренесуваат пораката за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија Масовните протести продолжуваат и денеска 25.

Во Струмица протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. - Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

Претседателе, „За заедничка Македонија“ е со Вас

Вест - 23.03.2017

Илјадниците граѓани кои веќе 25 ден протестираат под мотото За заедничка Македонија, барајќи отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Македонија, денес со аплауз го поздравија претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ...

Младите генерации излегоа „За заедничка Македонија“ (Фото)

Вест - 23.03.2017

Масовните протести продолжуваат и денеска 25. ден по ред. Граѓаните на Македонија излегуваат да дадат поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Протестите во главниот град се одржуваат секојдневно и ја пренесуваат пораката за зачувување ...

Охриѓани и вечерва на протести за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

Поддршка од Гевгелија за иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 23.03.2017

Голем број граѓани на Гевгелија ќе и даваат силна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се додека од тиранската платформа не се откажат нејзините потписници и поддржувачи.

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Сител - 03.05.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ попладнево го одржаа 66-тиот протестен марш од пред зградата на Владата до Собранието, пред кое се обратија предводниците на иницијативата Богдан Илиевски и Борис Дамовски, како и актерот Роберт ...

25 дена од протестите „За заедничка Македонија“

Канал5 - 23.03.2017

25 ден од протестите за заедничка Македонија. Какви пораки денеска беа упатени од ...

И синоќа протестен марш во Битола

Тера - 23.03.2017

Битолчани и синоќа беа дел од мирниот марш на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија. Кажаа НЕ за како што велат платформата од Тирана и маршираа во одбрана на унитарниот карактер на ...

25-ти ден протести на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Канал5 - 23.03.2017

25-ти ден по ред продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. И вечерва голем број граѓани ќе маршираа од Владата до Собранието, за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата, најавуваат организаторите.

Во Кочани вечерва протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 23.03.2017

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, да нема поделби, а тиранската платформа да биде отфрлена.

Штипјани и вечерва ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 23.03.2017

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација.

Протестен марш за иницијативата „За заедничка Македонија“ во Куманово

Сител - 23.03.2017

И вечерва кумановци ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македониа и за отфрлање на тиранската платфора. Граѓаните протестниот марш го завршија пред Центарот за култура, каде се ...

„За заедничка Македонија“ и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје

Сител - 23.03.2017

Мајки и татковци со своите деца беа предводници на денешниот марш За Заедничка Македонија. Граѓанската иницијатива 25-от ден од протестите го посвети на идните генерации. И вечерва низ улиците во Скопје се пееа македонски песни, а илјадниците ...

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија„ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Вечер - 23.03.2017

Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија -порачуваат граѓаните. Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската ...

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ – 25. Ден масовни протести во Скопје (ВО ЖИВО)

Нетпрес - 23.03.2017

Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија.

Протест во Струмица: Апетитите на малцинството ги надминуваат рамките на Уставот

Press24 - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

„За заедничка Македонија“ до Иванов: Претседателе ја имате нашата поддршка

Нетпрес - 23.03.2017

Илјадниците граѓани кои веќе 25 ден протестираат под мотото „За заедничка Македонија“, барајќи отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Македонија, денес со аплауз го поздравија претседателот на Република Македонија Ѓорге ...

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ – 25. Ден масовни протести во Скопје (ВО ЖИВО)

Press24 - 23.03.2017

Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија.

„За заедничка Македонија“ веќе 25 дена протестира во Скопје

Позитив.мк - 23.03.2017

Протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска по 25 пат се одржуваат во Скопје, а истовремено вакви протести се одржуваат и во други градови во Македонија. На протестот, како и досега се маршира за зачувување на унитарноста ...

Охриѓани маршираа по улиците: Тука сме во одбрана на нашиот идентитет

Курир - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

Земјоделците им се приклучија на штипјани кон барањата за отфрлање на Тиранската платформа

Нетпрес - 23.03.2017

На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација. Земјоделецот и сточар од Штип Дејан Манасиќ порача да се зачува унитарноста на Македонија и да не се дозволи прифаќање на, како што рече, некоја странска ...

Цела Битола вечерва на нозе: Нема да дозволиме тиранска влада во Македонија

Press24 - 23.03.2017

Граѓаните на 43 градови и населени места вечерва по 25. пат протестираа низ улиците во Македонија со цел да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани уште еднаш испратија порака дека нема да дозволат да се ...

Протести во Гевгелија: Тиранската платформа мора да се отфрли

Press24 - 23.03.2017

Учесниците порачаа дека ќе останат на барањата за отфрлање на сите точки од документот чија цел, како што рекоа, е разнебитување на Македонија. Најавија дека ќе останат на улица се додека не се исполнат нивните барања за зачувување на унитарноста на ...

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Локално - 05.04.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ по 38-ми пат одржа протестен марш, кој почна пред Владата, продолжи преку мостотот „Гоце Делчев“, пред Музејот на македонската борба за државност, Камениот мост, плоштад Македонија и заврши кај Порта ...

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“

Република - 23.03.2017

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, да нема поделби, а тиранската платформа да биде отфрлена.

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Република - 23.03.2017

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација.

Беровчани масовно го искажаа револтот кон Тиранската платформа

Вечер - 23.03.2017

Со македонски знамиња и транспаренти, Беровчани вечерва повторно протестираа низ улиците на градот и го искажаа револтот кон Тиранската платформа. Берово уште еднаш дададе поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...

Битолчани порачаа: „Стоп“ за туѓи платформи

Вечер - 23.03.2017

Граѓаните на 43 градови и населени места вечерва по 25. пат протестираа низ улиците во Македонија со цел да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Битолчани уште еднаш испратија порака дека нема да дозволат да се ...

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ – 25. Ден масовни протести во Скопје (ВО ЖИВО)

Република - 23.03.2017

-Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија -порачуваат граѓаните. Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската ...

Протест во Струмица: Не сакаме фаворизирање на некое малцинство чии апетити ги надминуваат границите на Уставот

Република - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

„За заедничка Македонија“ до Иванов: Претседателе ја имате нашата поддршка

Република - 23.03.2017

Илјадниците граѓани кои веќе 25 ден протестираат под мотото „За заедничка Македонија“, барајќи отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Македонија, денес со аплауз го поздравија претседателот на Република Македонија Ѓорге ...

И вечерва Охрид е на нозе за одбрана на Македонија

Press24 - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

Во Кочани вечерва протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Вечер - 23.03.2017

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија" со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, да нема поделби, а тиранската платформа да биде отфрлена.

Штипјани и вечерва ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“

Вечер - 23.03.2017

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација.

Куманово порачува: Неуништливоста на нашиот народ повторно воскреснува

Република - 23.03.2017

И вечерва кумановци ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македониа и за отфрлање на тиранската платфора. Граѓаните протестниот марш го завршија пред Центарот за култура, каде се ...

Пробиштипјани во огромен број излегоа на улиците за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (галерија)

Република - 23.03.2017

Пробиштипјани велат дека тие не сакаат мешање на странски држави и Тирански ...

Беровчани масовно го искажаа револтот кон Тиранската платформа

Република - 23.03.2017

Со македонски знамиња и транспаренти, Беровчани вечерва повторно протестираа низ улиците на градот и го искажаа револтот кон Тиранската платформа. Берово уште еднаш дададе поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...

Битолчани порачаа: „Стоп“ за туѓи платформи

Република - 23.03.2017

Граѓаните на 43 градови и населени места вечерва по 25. пат протестираа низ улиците во Македонија со цел да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани уште еднаш испратија порака дека нема да дозволат да се ...

Во Струмица протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Вечер - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. - Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

„За заедничка Македонија“ до Иванов: Претседателе ја имате нашата поддршка

Press24 - 23.03.2017

Илјадниците граѓани кои веќе 25 ден протестираат под мотото „За заедничка Македонија“, барајќи отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Македонија, денес со аплауз го поздравија претседателот на Република Македонија Ѓорге ...

Порака од Гевгелија: Остануваме на барањата за отфрлање на сите точки од Тиранската платформа

Република - 23.03.2017

Голем број граѓани на Гевгелија ќе и даваат силна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се додека од тиранската платформа не се откажат нејзините потписници и поддржувачи.

Охриѓани и вечерва масовно на протест за поддршка на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Република - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Алфа - 04.04.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ попладнево по 37-ми пат одржа протестен марш кој почна од Владата на Република Македонија, а заврши пред Собранието на Република Македонија.

Кавадарци со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 23.03.2017

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, да нема поделби, а тиранската платформа да биде отфрлена.

Земјоделците им се приклучија на Штипјани кон барањата за отфрлање на Тиранската платформа

Курир - 23.03.2017

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација.

Куманово порачува: Неуништливоста на нашиот народ повторно воскреснува

Курир - 23.03.2017

И вечерва кумановци ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македониа и за отфрлање на тиранската платфора. Граѓаните протестниот марш го завршија пред Центарот за култура, каде се ...

ФОТО:Пробиштипјани во огромен број излегоа на улиците за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 23.03.2017

Пробиштипјани велат дека тие не сакаат мешање на странски држави и Тирански ...

ДРОН: Скопје и денеска масовно За заедничка Македонија

Press24 - 23.03.2017

Граѓаните и денеска масовно излегоа на улиците на протестите во Скопје: Погледнете го видеото снимено од ...

ФОТО: Беровчани масовно го искажаа револтот кон Тиранската платформа

Курир - 23.03.2017

Со македонски знамиња и транспаренти, Беровчани вечерва повторно протестираа низ улиците на градот и го искажаа револтот кон Тиранската платформа. Берово уште еднаш дададе поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...

Биточани порачаа: „Стоп“ за туѓи платформи

Курир - 23.03.2017

Граѓаните на 43 градови и населени места вечерва по 25. пат протестираа низ улиците во Македонија со цел да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани уште еднаш испратија порака дека нема да дозволат да се ...

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ – 25. Ден масовни протести во Скопје (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 23.03.2017

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ порачуваат граѓаните. Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската ...

Протест во Струмица: Не сакаме фаворизирање на некое малцинство чии апетити ги надминуваат границите на Уставот

Курир - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

ПОРАКА ОД 25 МАРШ: Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија

Фактор - 23.03.2017

Денеска е 25-ти ден од почеток на протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“. Се маршира од Владата до Собранието. Граѓаните кои денеска излегоа да протестираат порачуваат дека генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија.

„За заедничка Македонија“ до Иванов: Претседателе ја имате нашата поддршка

Курир - 23.03.2017

Илјадниците граѓани кои веќе 25 ден протестираат под мотото „За заедничка Македонија“, барајќи отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Македонија, денес со аплауз го поздравија претседателот на Република Македонија Ѓорге ...

Порака од Гевгелија: Остануваме на барањата за отфрлање на сите точки од Тиранската платформа

Курир - 23.03.2017

Голем број граѓани на Гевгелија ќе и даваат силна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се додека од тиранската платформа не се откажат нејзините потписници и поддржувачи.

Охриѓани и вечерва на протести за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Вечер - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Вечер - 23.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје. Учеснициците се движеа од Владата на Република Македонија до Собранието на Република Македонија.

Охриѓани и денес излегоа на улица за поддршка на „За заедничка Македонија“

Пулс24 - 23.03.2017

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие на тој начин ја изразија својата решеност да истраат во ...

25. Ден масовни протести во Скопје!

Пулс24 - 23.03.2017

„Генерацијата која доаѓа е за заедничка Македонија“ порачуваат граѓаните. Веќе 25-ти ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ одржува протести во главниот град за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската ...

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Телевизија Нова - 23.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата на Република Македонија до Собранието на Република Македонија.

Штипјани и вечерва ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 23.03.2017

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се приклучија и штипските земјоделци кои излегоа со својата механизација.

Во Струмица протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 23.03.2017

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – Македонија е место за сите лојални граѓани, без фаворизирање на некое малцинство чии апетити ...

Во Кочани вечерва протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 23.03.2017

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, да нема поделби, а тиранската платформа да биде отфрлена.

25-ти ден протести на иницијативата „За заедничка Македонија“ (Фото+Видео)

Телевизија Нова - 23.03.2017

Продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ – 25 ден по ред во Скопје и речиси сите поголеми градови низ земјава ќе се маршира за зачувување на унитарноста и суверенитетот и против тиранската ...

Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Алсат-М - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

Продолжуваат протестите, „За заедничка Македонија“ протестираа по 24-ти пат

МКД - 22.03.2017

И денеска продолжија протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Денеска е 24-ти ден од почетокот на протестите, каде илијадници граѓани со протестен марш од Владата до Собранието повторно ја испратија пораката за зачувување на ...

НЕМА ОТКАЖУВАЊЕ: Македонските граѓани излегоа за одбрана на државата (ФОТО)

Телеграф - 22.03.2017

Помина времето на понизно слушање на странски диктати кои што секогаш завршувале со штета за Македонецот и за македонската држава, беше порачано на вечерашниот протест во Скопје И вечерва граѓаните на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За ...

24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)

Вест - 22.03.2017

24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка Македонија. Граѓани во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат пораката за унитарна, суверена и мултиетничка Македонија.

ИСКРЕНИ И ДЛАБОКИ ПОРАКИ: Мекедонските граѓани уште еднаш и рекоа „не“ на тиранската платформа

Телеграф - 22.03.2017

Граѓаните упатија порака дека нема да потклекнат пред обидите и притисоците за редефинирање на Република Македонија Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево.

Српски „Блиц“: ОТФРЛЕТЕ ЈА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА – Нови протести на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 22.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се одрбани унитарниот статус на Македонија, пишува Блиц.рс.

Протестен марш за унитарна Македонија во Пехчево и Берово

Сител - 22.03.2017

Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. - Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ, мора цврсто да му кажеме „не“ на Заев и неговите поддржувачи.

Светските и медиумите од регионот со голем интерес за вчерашните протести во Македонија

Сител - 22.03.2017

Вчера повеќе од 80.000 илјади граѓани излегоа на улиците на Скопје, а повеќе од 250.000 илјади низ целата држава, да кажат НЕ на Тиранската платформа и на притисоците од ЕУ. Веста за протестите силно одекна и во светските медиуми, како и во ...

Македонска Каменица со поддршка за „За заедничка Македонија“

Сител - 22.03.2017

Граѓани поддржувачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва одржаа мирен протестен марш во Македонска Каменица. Гоце Стојановски, историчар, од протестниот марш испрати порака дека иднината на Македонија е во рацете на граѓаните, а не ...

Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Сител - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Канал5 - 22.03.2017

Овие илјадници граѓани се жив штит и нема да дозволат некој од надвор да ја уредува нашата држава. Македонија имала, сè уште има и ќе има синови и ќерки кои ќе ја сакаат и ќе ја чуваат... се пораките испратени пред граѓаните кои и денеска по 24 ти ...

Марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Куманово

Сител - 22.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот што го организира граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и упатија пораки за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа.

Протестен марш во Неготино

Сител - 11.04.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва организираше протестен марш во Неготино. Пред присутните се обрати дефектологот Фросина Михајловска, која нагласи дека ја сакаат Македонија демократска, суверена, унитарна, а не двојазична.

Пораките од масовните протести на страниците на регионалните и светски медиуми

Сител - 22.03.2017

Народните протести против Тиранската платформа гласно одекнаа во светските и регионални медиуми. Огромен број на новински агенции информираат за масовниот протест во Скопје кој го поддржа над 100 илјади граѓани.

МОЌНО: Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Press24 - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

Кривогаштани со поддршка „За заедничка Македонија“: Да ја одбраниме унитарноста на државата!(Снимка од дрон)

Република - 22.03.2017

Граѓани на Кривогаштани вечерва повторно со протестен марш ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста на Република ...

Богданци: Не сакаме тиранска платформа!

Република - 22.03.2017

Граѓани на Богданци вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на ...

24. ДЕН: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

Нетпрес - 22.03.2017

Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија. Маршот се очекува во секој момент да тргне од пред Владата и да се движи кон Собранието на ...

И МЛАДИТЕ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА МАРШОТ ВО СКОПЈЕ: Поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 22.03.2017

Група млади граѓани се приклучи на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" во Скопје. И МЛАДИТЕ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА МАРШОТ ВО СКОПЈЕ: Поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА Група млади граѓани се приклучи на протестниот марш на ...

Протест во Пехчево: Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ

Press24 - 22.03.2017

Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. – Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ, мора цврсто да му кажеме „не“ на Заев и неговите поддржувачи.

Овој народ е темел на суверена, независна и унитарна Македонија! Протестен марш, ден 24 (фотогалерија)

Република - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

СНИМКА ОД ДРОН: Кривогаштани со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 22.03.2017

Граѓани на Кривогаштани вечерва повторно со протестен марш ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста на Република ...

ФОТО: Богданци со македонски знамиња и пароли се спротиставија на Тиранската платформа

Press24 - 22.03.2017

Граѓани на Богданци вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на ...

24. ДЕН: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

Press24 - 22.03.2017

Започнува уште еден масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија.

Млади со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 22.03.2017

Со пораки „Од младите со срце за Македонија“, „Нема да ви помине“ и „И шмизлите се за Македонија“ тие се спротивставуваат на Тиранската платформа, и јасно кажуваат дека не сакаат да се менува уставниот карактер на ...

Светските и медиумите од регионот со голем интерес за вчерашните протести во Македонија

Вечер - 22.03.2017

Вчера повеќе од 80.000 илјади граѓани излегоа на улиците на Скопје, а повеќе од 250.000 илјади низ целата држава, да кажат НЕ на Тиранската платформа и на притисоците од ЕУ. Веста за протестите силно одекна и во светските медиуми, како и во ...

МОЌНА ФОТО ГАЛЕРИЈА: Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Нетпрес - 22.03.2017

Богдан Илиевски од „За заедничка Македонија“ го охрабри претседателот Ѓорге Иванов да не потклекнува на никакви притисоци и порача дека ниту еден дипломат, комесар или каков било претставник не може да дојде на половина ден и да наметнува свој ...

СНИМКА ОД ДРОН: Кривогаштани со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 22.03.2017

Граѓани на Кривогаштани вечерва повторно со протестен марш ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста на Република ...

ФОТО: Богданци со македонски знамиња и пароли се спротиставија на Тиранската платформа

Курир - 22.03.2017

Граѓани на Богданци вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на ...

ФОТО: Кумановчани со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 22.03.2017

Граѓаните на Куманово уште еднаш излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие јасно го искажаа револтот и незадоволството од Тиранската платформа.

Поддршка на протестот: „Од младите со срце за Македонија“

Република - 22.03.2017

Група млади граѓани се приклучи на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Скопје. Со пораки „Од младите со срце за Македонија“, „Нема да ви помине“ и „И шмизлите се за Македонија“ тие се спротивставуваат на ...

Српски „Блиц“: ОТФРЛЕТЕ ЈА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА – Нови протести во Македонија

Press24 - 22.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се одрбани унитарниот статус на Македонија, пишува Блиц.рс.

Протест во Пехчево: Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ

Курир - 22.03.2017

Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. – Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ, мора цврсто да му кажеме „не“ на Заев и неговите поддржувачи.

Македонска Каменица на нозе: Стоиме зад нашите ултимативни барања!

Република - 22.03.2017

Граѓани поддржувачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва одржаа масовен протестен марш во Македонска Каменица. Гоце Стојановски, историчар, од протестниот марш испрати порака дека иднината на Македонија е во рацете на граѓаните, а не ...

МОЌНА ФОТО ГАЛЕРИЈА: Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Курир - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

Српски „Пинк“: Повеќе од 100.000 луѓе во Скопје порачаа дека ќе ја бранат унитарноста на Македонија! (ВИДЕО)

Press24 - 22.03.2017

Поддржувачите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва се собраа во Скопје, уште еднаш порачаа дека ја отфрлаат тиранската палтформа и дека ќе го бранат унитарниот статус на Македонија.

Кумановци масовно го искажаа револтот од Тиранската платформа (фотогалерија)

Република - 22.03.2017

Граѓаните на Куманово уште еднаш излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие јасно го искажаа револтот и незадоволството од Тиранската платформа.

Македонија вчера "гореше": Се протестираше на 43 локации, НЕ за тиранската платформа

Press24 - 22.03.2017

Цела Македонија синоќа беше на нозе, граѓаните покажаа како се сака татковината. Пробиени беа сите рекордите на масовни протести низ цела држава. Над 250.000 граѓани го кренаа својот глас за зачувување на унитарноста на Р. Македонија.

Почнува уште еден масовен протест „За заедничка Македонија“, ден 24 (во живо)

Република - 22.03.2017

Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија. Маршот се очекува во секој момент да тргне од пред Владата и да се движи кон Собранието на ...

ФОТО: Битолчани испратија јасна порака: Не сакаме Тиранска платформа!

Press24 - 22.03.2017

Граѓаните од 43 градови и населени места вечерва дадоа масовна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани уште еднаш испратија јасна порака дека не сакаат Тиранска платформа и мешање во внатрешната политика на ...

Протестен марш за унитарна Македонија во Пехчево и Берово

Вечер - 22.03.2017

Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. Протестен марш за унитарна Македонија и против т.н. тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево.

Што напишаа светските и медиумите од соседството за вчерашните масовни протести

Press24 - 22.03.2017

Веста за протестите силно одекна и во светските медиуми, како и во медиумите од регионот. Српски Телеграф пишува дека на улиците низ целата држава излегле повеќе од 250.000 илјади луѓе, додека на улиците на нашиот главен град имало над 100.000 луѓе.

Пораките од масовните протести на страниците на регионалните и светски медиуми

Вечер - 22.03.2017

Народните протести против Тиранската платформа гласно одекнаа во светските и регионални медиуми. Народните протести против Тиранската платформа гласно одекнаа во светските и регионални медиуми.

Масовна поддршка од Пробиштип за заедничка Македонија

Курир - 22.03.2017

Голем број граѓани од Пробиштип синоќа дадоа поддршка „За заедничка Македонија“. Тие јасно го изразија својот револт против тиранската платформа и покажаа дека си ја сакаат ...

ФОТО-ГАЛЕРИЈА: Кумановчани со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 22.03.2017

Граѓаните на Куманово уште еднаш излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие јасно го искажаа револтот и незадоволството од Тиранската платформа.

Битолчани масовно излегоа на улиците за да дадат поддршка „За заедничка Македонија“

Република - 22.03.2017

Граѓаните од 43 градови и населени места вечерва дадоа масовна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните од 43 градови и населени места вечерва дадоа масовна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА СИНОЌА БЕШЕ НА НОЗЕ: Се протестираше на 43 локации за зачувување на унитарноста на државата

Курир - 22.03.2017

Цела Македонија синоќа беше на нозе, граѓаните покажаа како се сака татковината. Пробиени беа сите рекордите на масовни протести низ цела држава. Над 250.000 граѓани го кренаа својот глас за зачувување на унитарноста на Р. Македонија.

24. ДЕН: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

Курир - 22.03.2017

Започнува уште еден масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија.

Млади со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 22.03.2017

Група млади граѓани се приклучи на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Скопје. Со пораки „Од младите со срце за Македонија“, „Нема да ви помине“ и „И шмизлите се за Македонија“ тие се спротивставуваат на ...

ФОТО: Битолчани масовно излегоа на улиците за да дадат поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 22.03.2017

Граѓаните од 43 градови и населени места вечерва дадоа масовна поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани уште еднаш испратија јасна порака дека не сакаат Тиранска платформа и мешање во внатрешната политика на ...

Српски „Блиц“: ОТФРЛЕТЕ ЈА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА – Нови протести на иницијативата „За заедничка Македонија“

Курир - 22.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се одрбани унитарниот статус на Македонија, пишува Блиц.рс.

„За заедничка Македонија“ и денеска на нозе - се протестира 24-ти ден

Фактор - 22.03.2017

Продолжуваат и денеска протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Денеска е 24 - ти ден од почетокот на собирите, а граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и бараат да се сочува ...

Информер.рс: Повеќе од 100.000 луѓе на улиците во Скопје – Македонците кажаа НЕ на Тиранската платформа и уцените од ЕУ

Курир - 22.03.2017

Повеќе од 100.000 поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се собраа во центарот на Скопје протестирајќи против Тиранската платформа и барајќи да се зачува унитарноста на Македонија! Исто така, учесниците на собирот ги ...

Од Пехчево порачаа: Нека дојде овде Хан, одовде да го слушне гласот на народот

Република - 22.03.2017

Протестен марш за унитарна Македонија и против тиранска платформа попладнево се одржа во Пехчево. – Не смееме да дозволиме некој да си игра со судбината на македонскиот народ, мора цврсто да му кажеме „не“ на Заев и неговите поддржувачи.

Протест во Македонска Каменица: Стоиме зад нашите ултимативни барања, нема да не именувате со Скопје

Курир - 22.03.2017

Граѓани поддржувачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва одржаа масовен протестен марш во Македонска Каменица. Гоце Стојановски, историчар, од протестниот марш испрати порака дека иднината на Македонија е во рацете на граѓаните, а не ...

ФОТО: Светските и медиумите од соседството со голем интерес ги проследија вчерашните протести во Македонија

Курир - 22.03.2017

Вчера повеќе од 80.000 илјади граѓани излегоа на улиците на Скопје, а повеќе од 250.000 илјади низ целата држава, да кажат НЕ на Тиранската платформа и на притисоците од ЕУ. Веста за протестите силно одекна и во светските медиуми, како и во ...

Регионални и светски медиуми - Македонија со масовни протести против посетата на претставникот на ЕУ

Алфа - 22.03.2017

И Регионалните и Светските медиуми пренесуваа за протестите во Македонија велејки дека демонстрантите минувајќи ја познатата маршрута, од Владата до Собранието кажаа „не“ за тиранската платформа и за федерализација на земјата Македонија со масовни ...

Македонска Каменица: Стоиме зад нашите ултимативни барања, нема да не именувате со Скопје

Пулс24 - 22.03.2017

Граѓани поддржувачи на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва одржаа масовен протестен марш во Македонска Каменица. Гоце Стојановски, историчар, од протестниот марш испрати порака дека иднината на Македонија е во рацете на граѓаните, а не ...

Вчера се протестираше на 43 локации за зачувување на унитарноста на државата

Пулс24 - 22.03.2017

Цела Македонија синоќа беше на нозе, граѓаните покажаа како се сака татковината . Пробиени беа сите рекордите на масовни протести низ цела држава. Над 250.000 граѓани го кренаа својот глас за зачувување на унитарноста на Р. Македонија.

24. ДЕН ВО ЖИВО:Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 22.03.2017

Започнува уште еден масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија.

Млади со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 22.03.2017

Група млади граѓани се приклучи на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Скопје. Со пораки „Од младите со срце за Македонија“, „Нема да ви помине“ и „И шмизлите се за Македонија“ тие се спротивставуваат на ...

Српски „Блиц“: Нови протести на иницијативата „За заедничка Македонија“

Пулс24 - 22.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се одрбани унитарниот статус на Македонија, пишува Блиц.рс.

ФОТО ГАЛЕРИЈА+ДРОН: Дваесет и четврти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Телевизија Нова - 22.03.2017

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија пораката за зачувување на унитарноста и суверенитетот на државата.

Странските медиуми за протестот во Скопје

Телевизија Нова - 22.03.2017

Најмасовните протести на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија пробудија голем интерес кај медиумите од соседството но и кај светските гласила. Српски Телеграф пишува дека над 250.000 граѓани излегле на улиците низ целата држава за да ...

Продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 22.03.2017

Попладнево продолжија протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Повторно протестни маршеви во скоро сите поголеми градови и населени места. Во Скопје, вообичаено, стартот на протестот започна пред ...

Протести на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Охрид и пред Собранието на Р. Македонија

OhridNews - 21.03.2017

Движењето „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат започна од плоштадот кај поранешен мини маркет, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот “Македонски Просветители“, од каде низ ...

МАСОВНИ ПРОТЕСТИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА: Македонските граѓани застанаа одлучно за зачувување на унитарноста

Телеграф - 21.03.2017

Да изградиме држава каква што сакаме ние, а не некој трет, порачаа граѓаните кои масовно излегоа на протестите Во 43 македонски градови и места вечерва над 200.000 луѓе дадоа поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ односно за ...

Македонија се крена за својата иднина - Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села „За заедничка Македонија“ ...

Вест - 21.03.2017

Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како поддршка за Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

„За заедничка Македонија“ во Гевгелија

Сител - 21.03.2017

Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва беше поздравена одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со евроамбасадорот Јоханес Хан.

Во Штип протест на „За заедничка Македонија“

Сител - 21.03.2017

Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“.

Протестен марш во Куманово

Сител - 21.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија“. Ги повторија пораките за отфрлање на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на државата.

Вчера „грмеше" во Скопје: НЕ за тиранската платформа

Press24 - 21.03.2017

Во Скопје вчера продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

ФОТО: Охрид не видел толку народ – 10.000 граѓани излегоа на улиците!

Курир - 21.03.2017

10.000 граѓани на Охрид излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните испратија порака дека нема да дозволат да се реализира Тиранската платформа на Еди ...

ГАЛЕРИЈА: Охрид не видел толку народ – 10.000 граѓани излегоа на улиците

Press24 - 21.03.2017

10.000 граѓани на Охрид излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните испратија порака дека нема да дозволат да се реализира Тиранската платформа на Еди ...

Масовна поддршка „За заеденичка Македонија“ – Над 10 000 охриѓани излегоа на улиците

Република - 21.03.2017

Околку 10.000 граѓани на Охрид денес излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните испратија порака дека нема да дозволат да се реализира Тиранската платформа на Еди ...

Охрид не видел толку народ – 10.000 граѓани излегоа на улиците!

Вечер - 21.03.2017

10.000 граѓани на Охрид излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" Граѓаните испратија порака дека нема да дозволат да се реализира Тиранската платформа на Еди ...

10.000 горди охриѓани станаа во одбрана на Македонија (ФОТО)

Република - 21.03.2017

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во ...

ФОТО ОД ДРОН: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 21.03.2017

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во ...

ФОТО ОД ДРОН: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 21.03.2017

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во ...

„За заедничка Македонија“ во Гевгелија

Курир - 21.03.2017

Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва беше поздравена одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со евроамбасадорот Јоханес Хан.

„Мајами хералд“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Република - 21.03.2017

Американскиот весник „Мајами хералд“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, посочувајќи дека десетици илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град.

ФОТО ОД ДРОН: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Нетпрес - 21.03.2017

Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во напорите за, како што велат, зачувување на унитарноста на државата, одбрана на Уставот на Македонија и суштината на вредностите на општеството.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Press24 - 21.03.2017

Околу 100.000 граѓани присуствуваа на протестот во главниот град Скопје. Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како ...

Протест во Штип: Хан не ни е потребен, сами ќе си ја решиме ситуацијата

Press24 - 21.03.2017

Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“.

Кумановци ги извадија тракторите и маршираа за заедничка Македонија (ФОТО)

Република - 21.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија“. Ги повторија пораките за отфрлање на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на државата.

ФОТО+ВИДЕО ОД ДРОН: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 21.03.2017

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во ...

Берово не се откажува: Народот масовно со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО)

Вечер - 21.03.2017

Граѓани на Берово вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија", со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста ...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Нетпрес - 21.03.2017

Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како поддршка за Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Протест на „За заедничка Македонија“ во Струмица

Press24 - 20.04.2017

Не за Тиранската платформа, не за двојазичност, не за федерализација и разнебитување на Македонија испратија вечерва учесниците на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ што се одржа во Струмица.

„За заедничка Македонија“ во Гевгелија

Press24 - 21.03.2017

Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва беше поздравена одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со евроамбасадорот Јоханес Хан.

И Штип на нозе на протест на „За заедничка Македонија"

Вечер - 21.03.2017

За некои од нив е непотребно, како што рекоа, присуството на високите претставници на ЕУ во Скопје Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја ...

„Информер.рс“: Повеќе од 100.000 луѓе на улиците во Скопје- Македонците кажаа НЕ за Тиранската платформа и уцените од ...

Press24 - 21.03.2017

Повеќе од 100.000 поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се собраа денеска во центарот на Скопје протестирајќи против Тиранската платформа и со барање да се зачува унитарноста на Македонија, пишува „Информер.рс“.

Протестен марш во Куманово

Press24 - 21.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија“. Ги повторија пораките за отфрлање на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на државата.

„Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Press24 - 21.03.2017

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, посочувајќи дека десетици илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град.

Протестен марш во Куманово за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 21.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија“. Ги повторија пораките за отфрлање на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на ...

Продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

МРТ - 27.04.2017

Се одржуваат нови протести во Скопје и во други градови. Главното барање е повторно да се организираат парламентарни избори... „Зоран Заев да не помислува да оди против народот, против Деловникот и Уставот, бидејќи народот ќе зборува многу погласно ...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 21.03.2017

Околу 100.000 граѓани присуствуваа на протестот во главниот град Скопје. Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како ...

Српски „Пинк“: Повеќе од 100.000 луѓе во Скопје порачаа дека ќе ја бранат унитарноста на Македонија! (ВИДЕО)

Курир - 21.03.2017

Поддржувачите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва се собраа во Скопје, уште еднаш порачаа дека ја отфрлаат тиранската палтформа и дека ќе го бранат унитарниот статус на Македонија.

Протест на „За заедничка Македонија" во Струмица

Вечер - 21.03.2017

Собрани пред споменикот на Гоце Делчев, упатија апел за зачувување на унитарноста и идентитетот на државата. Македонскиот народ сам може да ја чува и брани Македонија, за тоа не ни требаат претставниците на ЕУ, порачаа вечерва од Струмица учесниците ...

„За заедничка Македонија" во Гевгелија

Вечер - 21.03.2017

Со ваквата храбра одлука, како што рекоа учесниците на протестот, Иванов јасно ставил до знаење дека нема да се менува неговиот став додека не се отфрли тиранската платформа. Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на ...

Протест во Штип: Хан не ни е потребен, сами ќе си ја решиме ситуацијата

Курир - 21.03.2017

Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“.

„Информер.рс“: Повеќе од 100.000 луѓе на улиците во Скопје- Македонците кажаа НЕ за Тиранската платформа и уцените од ...

Курир - 21.03.2017

Повеќе од 100.000 поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се собраа денеска во центарот на Скопје протестирајќи против Тиранската платформа и со барање да се зачува унитарноста на Македонија, пишува „Информер.рс“.

Протестен марш во Куманово- ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 21.03.2017

Тргнаа од Соколанскиот парк и поминаа низ централните градски улици, а маршот го предводеа десетина трактори. Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија".

„Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Курир - 21.03.2017

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, посочувајќи дека десетици илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град.

ФОТО: Охрид не видел толку народ – 10.000 граѓани излегоа на улиците!

Пулс24 - 21.03.2017

10.000 граѓани на Охрид излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Погледнете го протестот "За заедничка Македонија" во ...

ФОТО: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 21.03.2017

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Учесниците на протестот ја изразија својата решеност да истраат во ...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села!

Пулс24 - 21.03.2017

Околу 100.000 граѓани присуствуваа на протестот во главниот град Скопје. Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како ...

Протест на „За заедничка Македонија“ во Струмица

Пулс24 - 21.03.2017

Македонскиот народ сам може да ја чува и брани Македонија, за тоа не ни требаат претставниците на ЕУ, порачаа вечерва од Струмица учесниците на протестот што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“.

Протест во Штип: Хан не ни е потребен, сами ќе си ја решиме ситуацијата

Пулс24 - 21.03.2017

Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“ За некои од нив е непотребно, како што рекоа, ...

„За заедничка Македонија“ во Гевгелија

Пулс24 - 21.03.2017

Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва беше поздравена одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со евроамбасадорот Јоханес Хан.

Протестен марш во Куманово за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 21.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира инцијативата „За заедничка Македонија“. Ги повторија пораките за отфрлање на тиранската платформа и за зачувување на унитарноста на ...

ФОТО Беровчани повторно на нозе: Народот масовно со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Пулс24 - 21.03.2017

Граѓани на Берово вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на државата и во одбрана на унитарноста ...

ДРОН ВИДЕО: Кривогаштани грми “За заедничка Македонија”

Маркукуле - 21.03.2017

Граѓанските маршови на иницијативата “За заедничка Македонија” се одржуваат речиси во сите населени места низ државата. И Кривогаштани масовно се приклучи кон оваа иницијатива, каде исто така граѓаните се кренаа против платформата од Тирана и ...

„За заедничка Македонија“ во Гевгелија

Телевизија Нова - 21.03.2017

Од најмасовниот протестен марш одржан досега во Гевгелија за подршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва беше поздравена одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се сретне со евроамбасадорот Јоханес Хан.

Во Штип протест на „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 21.03.2017

Нема да се дозволи разнебитување на државата и прифаќање странски платформи, порачаа вечерва од Штип граѓаните кои со учество на мирниот протест ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“.

Протест на „За заедничка Македонија” во Струмица

Телевизија Нова - 08.05.2017

Албанскиот фактор е како банка што дава кредити, а СДСМ е кредитокорисник, па сега треба да го врати тоа што го вети во Швајцарија, преземајќи ја платформата за уништување на Македонија, за двојазичност, за промена на амблемите на македонската ...

“Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Телевизија Нова - 21.03.2017

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, посочувајќи дека десетици илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град.

Во Охрид протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 12.04.2017

Движењето „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше во Охрид. Протестот и овој пат почна од плоштадот спроти охридската гимназија, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот “Македонски Просветители“, од каде низ ...

Охрид не видел толку народ: 10 000 граѓани излегоа на улиците! (галерија)

Exclusive.mk - 21.03.2017

10.000 граѓани на Охрид излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните испратија порака дека нема да дозволат да се реализира Тиранската платформа на Еди ...

Протест на средношколци од Охрид

Телма - 20.03.2017

Стотина средношколци од Охрид, во најголем дел од техничкото училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и угостителско училиште „Ванчо Питошески“, денеска ja напуштија наставата и излегоа на протест за, како што рекоа, зачувување на унитарноста на државата.

22 ден протести на иницијативата “За заедничка Македонија”

Алсат-М - 20.03.2017

Протестите под мотото „За заедничка Македонија“ го одбележаа својот 22 ден. Демонстрантите во Скопје, на нивната вообичаена рута која почнува од пред зградата на Владата и заврши пред Собранието, побараа одбивање на заедничката платформа на партиите ...

Охридските средношколци на улица со поддршка за политиката на Иванов

МКД - 20.03.2017

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и од средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид денеска ја напуштија наставата и се приклучија кон протестите инцирани преку иницијативата „За заедничка Македонија“.

„За заедничка Македонија“ побара Иванов да не подлегнува на притисоците (ГАЛЕРИЈА)

МКД - 20.03.2017

Во Скопје и во повеќе други градови во земјава вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразуваат незадоволство за тиранската платформа и даваат поддршка за унитарноста на државата.

Обновено: Протест на охридските средношколци за поддршка на унитарна Македонија и претседателот Иванов

OhridNews - 20.03.2017

Политичката криза ги зафати и образовните институции во Охрид. Утрово ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“, според нивни зборови, спонтано ги напуштиле училишните клупи и ...

ЈА НАПУШТИЈА НАСТАВАТА И ПРОТЕСТИРАА: Средношколци во Охрид побараа зачувување на унитарноста на Македонија (ВИДЕО)

Телеграф - 20.03.2017

Стотина средношколци со знамиња и скандирања потоа се упатија кон Градскиот плоштад, каде што ги истакнаа своите барања дека се за зачувување на унитарниот карактер на државата, изразувајќи поддршка на политиката на претседателот Ѓорге Иванов ...

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 20.03.2017

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид изутрината ја напуштија наставата и се приклучија кон протестите инцирани преку иницијатавата „За заедничка Македонија“, за ...

Политиката се вмеша и во средните охридски училишта

ТВМ - 20.03.2017

Во средните охридски училишта се вмеша политика. Ученици од ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ излегоа од училишните клупи за протестираат на улица.

22. ДЕН: Почна уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Сител - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Сител - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

За утре се најавува масовен протест „За заедничка Македонија“

Канал5 - 20.03.2017

За утре се најавува масовен собир. Организаторите велат дека нема да дозволат реализација на тиранската ...

„За заедничка Македонија“ на протести 22-ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови

Сител - 20.03.2017

Параглајдер со македонско знаме и симболот на граѓанската иницијатива кој кржеше над Владата го означи почетокот на денешниот протест За Заедничка Македонија. И вечерва 22 ден по ред илјадници граѓани од сите генерации излегоа на улиците во Скопје и ...

ВО ОДБРАНА НА СУВЕРЕНИТЕТОТ И УНИТАРНОСТА: И денеска се протестираше во повеќе македонски градови

Телеграф - 20.03.2017

Никакви тирански договори, преговори и заговори создадени во туѓи држави и од туѓи политичари, не смееме да дозволиме да ја урнисаат нашата татковина, порачаа граѓаните на протестите Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва ...

ФОТО: Охридските средношколци на протест вееја знамиња за унитарна Македонија

Press24 - 20.03.2017

Учениците од Охрид утрово дадоа поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и за зачувување на унитарноста на државата. Утрово ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“, според нивни ...

Стотина средношколци од Охрид отворено застанаа зад „За заедничка Македонија“

Мета - 20.03.2017

Средношколци од Охрид од утринава застанаа зад протестите на движењето „За заедничка Македонија“. Околу стотина ученици од средното техничко училиште „Св. Наум Охридскки“, средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ и од охридската гимназија ...

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Над 150 000 луѓе ќе го дочекаат еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан кои денес заедно со тројцата европатеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн пристигнуваат во Скопје.

Поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и од македонската заедница од Колумбус, Охајо

Курир - 20.03.2017

Поддршка за иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА даде и македонската заедница од Колумбус, Охајо. И Македонците од Охајо застануваат во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација ...

23 ден „За заедничка Македонија“ – Следете го во живо протестот во Скопје (Видео)

Република - 20.03.2017

И денеска, 23 ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

22. ДЕН: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

Курир - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

23 ден „За заедничка Македонија“ – Следете го во живо протестот во Скопје (Видео)

Вечер - 20.03.2017

И денеска, 23 ден по ред, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија", ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Курир - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

Охрид и денеска за поддршка на „За заедничка Македонија"

Вечер - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија", изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

ФОТО: Охриѓани порачаа: Никој да не си игра со државата!

Press24 - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

ВО ЖИВО: Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Oхрид на нозе: Никој да не си игра со државата

Република - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

Кавадарци маршираше „За заедничка Македонија“

Република - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Граѓаните на Берово и денеска со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 20.03.2017

Граѓаните на Берово и денеска излегоа во голем број за поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Беровчани повторно порачаа дека се против платформи направени во туѓи држави, за туѓи интереси и дека се залагаат за мултиетничка, а ...

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Курир - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија". Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

Граѓаните на Берово и денеска со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 20.03.2017

Граѓаните на Берово и денеска излегоа во голем број за поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Беровчани повторно порачаа дека се против платформи направени во туѓи држави, за туѓи интереси и дека се залагаат за мултиетничка, а ...

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Курир - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

ФОТО: Куманово на нозе- реки од народ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ и ги повторија пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против двојазичноста, промена на Уставот и отфрлање на ...

ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Курир - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

Куманово на нозе- реки од народ За заедничка Македонија

Република - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“. Кумановчани од ден во ден во се поголем број ги повторуваат пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против ...

ФОТО: Куманово на нозе- реки од народ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер - 20.03.2017

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија" и ги повторија пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против двојазичноста, промена на Уставот и отфрлање на ...

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Вечер - 20.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Масовен протестен марш на влешани на против Тиранската платформа

Нетпрес - 20.03.2017

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на ...

Охрид на нозе „За заедничка Македонија“ (видео)

Република - 20.03.2017

Охрид и денеска изрази масовна поддршка на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија, посочувајќи дека е за зачувување на унитарноста на Република Македонија. Охриѓани порачаа дека се против тиранската платформа како услов од странска соседна ...

Видео:22 ден „За заедничка Македонија“

Пулс24 - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

Протестен марш во Охрид за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 20.03.2017

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и за зачувување на унитарниот карактер на ...

Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Телевизија Нова - 20.03.2017

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

СНИМКИ ОД ДРОН: Масовни собири на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 20.03.2017

Граѓаните и денеска во огромен број се собраа во поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Дронот на Телевизија Нова и вечерва ви ја пренесува атмосферата од овие граѓански ...

Протестен марш во Кавадарци

Телевизија Нова - 12.05.2017

Протестен марш и вечерва се реализираше во Кавадарци, приврзаниците на Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија ги повторија барањата за отфрлање на тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Exclusive.mk - 20.03.2017

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид изутрината ја напуштија наставата и се приклучија кон протестите инцирани преку иницијатавата „За заедничка Македонија“, за ...