TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Распостилање на душата во нежен и бунтовнички стил

Време - 10.10.2007

КОНЦЕРТ НА БРАЈАН ФЕРИ ВО УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА Михајло Грбевски Џентлменот и вечен заводник Брајан Фери, по две години, повторно со своето присуство во Македонија ги разнежи женските срца со суптилни и лежерни звуци. Многумина беа збунети или недоволно информирани од тоа што концертот на Брајан Фери ...

Брајан Фери по мерак на Скопјани

Вест - 10.10.2007

СВЕТСКАТА ПОП-SВЕЗДА СО ВТОР КОНЦЕРТ ВО МАКЕДОНИЈА Брајан Фери по втор пат во Македонија успеа да наполни сала. Минатата година тоа беше Охрид, а завчера вчерта во преполната Универзална уште еднаш докажа дека не е sвезда на заминување, туку е исто толку интересен како некогаш.

„Дилановски“ концерт на Брајан Фери

Утрински - 10.10.2007

Рок-ветеранот го „извозе“ концертот компактно со програмирана динамика на песните од сет-листата Без претензии за анализа на менталитетот на македонската концертна публика и севкупната кариера и значење на Брајан Фери во светската поп-рок историја, впечатокот по концертот во Универзална сала во ...

Енергично шоу на Брајан Фери

Вечер Прес - 10.10.2007

Авангардната поп-рок икона Брајан Фери завчеравечер во Универзалната сала приреди шоу полно со енергичност и забава. Во елегантен црн костум и бела кошула, во негов стил успеа да постигне доволно интимна комуникација со публиката за таа да ја почувствува неговата музика.

Вечерва концерт на Брајан Фери во Скопје

А1 - 08.10.2007

Авангардната поп-рок икона Брајан Фери вечер ќе одржи концерт во Универзалната сала во Скопје. Програмата на концертот ќе биде фокусирана на песните од солистичката кариера на Фери, на композициите од неговиот последен албум „Диланеску“ посветен на Боб Дилан, како и на хитовите од времето на ...